Reklama

.

.

úterý 3. května 2016

Přehled akcí k Osvobození, které proběhnou o víkendu v Praze

Vladimíra Vítová 
3. 5. 2016
„Cesty Vítězství“, sobota 7. 5. 2016 ve 14:00 na Olšanských hřbitovech. Památku sovětských vojáků uctí Noční vlci.
Návštěva pietního místa a položení květin na hroby sovětských vojáků i bojovníků ostatních uskupení, padlých při obraně a osvobozování Prahy v roce 1945. Mše za padlé v chrámu Zesnutí přesvaté Bohorodice.

Je veřejným tajemstvím, že mainstreamová média se nebojí motorkářů, ale pravdy, kterou symbolizují. Oficiální početnost kolony — 40 motocyklistů, ale s těmi, kdo se k nim přidají, se počítá minimálně se stovkou lidí.  Noční vlci se setkají s českým partnerským klubem Red Eyed Crüe. Po dálnici D1 pojedou společně do Prahy a mají v plánu provést několik památných kol po Václavském náměstí.

Zdroj zde:
https://www.facebook.com/events/731033973699935/


Na Dálnici D1 bude v sobotu probíhat také jízda Slovanů napříč celou ČR.

Akce je organizována spontánně facebookovými skupinami na protest proti tomu, že koncem května projede přes území naší země opět vojenská kolona NATO, především USA. V sobotu proto vyjedou automobily i motocykly s vlajkami Slovanů a s hesly: „Ukažme zaprodancům, že my nejsme na prodej! Toto je naše země a my jsme tady doma. Smrt má jméno NATO!“ Na textu letáčku Jízdy Slovanů je psáno:  „Je možné, že Američanům budou u dálnice zase mávat vymyté mozky. Lidé, pořád si to necháme líbit? Pořád budeme spát? Už je čas! Dejme jim konečně jasně najevo, že je u nás nechceme!“

Přesné instrukce k Jízdě Slovanů jsou zde a zde:
http://www.ceskemiroveforum.com/426587381

V souvislosti s americkými vojáky osvoboditeli je zajímavé, jak vnímá slovenská Charta proti fašismu, nacismu a vojně akci americké ambasády ze dne 29. 4. 2016. Cituji: „Veľvyslanectvo USA v Prahe slávnostne privítalo "Konvoj oslobodenia". Konvoj je poctou americkej armáde. Veľvyslanec USA v Prahe Schapiro v oficiálnom verejnom prejave poďakoval armáde USA a hrdinským americkým vojakom za oslobodenie od nacistickej okupácie. Aktivity, ktoré i dnes vo svete US ARMY naplňuje svojimi misiami sú v záujme mieru a demokracie…. Historická pravda však?..... Ja zasnem! O rok budem urcite citat, ze Hitler bol nasa spasa a ze 2.svetova vojna bol boj za demokraciu! Cesi sa mozu hanbit, ze toto dovolili.“

Zde:
https://www.facebook.com/Charta-proti-fa%C5%A1izmu-nacizmu-a-vojne-302943576582541/?pnref=storyV neděli 8. 5. 2016 projde poprvé Prahou „Nesmrtelný pluk -  pochod potomků našich předků, kteří přispěli k vítězství nad fašismem“.

Organizátory jsou Český svaz bojovníků za svobodu, Svaz vojenských veteránů ČR, Společnost Ludvíka Svobody, Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel a další. Tímto pochodem chtějí uctít statečnost všech lidí, kteří prošli Druhou světovou válkou ať už jako příslušníci armády v zahraničí nebo partyzáni a odbojáři na domácí frontě,  vězni v koncentračních táborech nebo děti války. Hlavním cílem projektu Nesmrtelný pluk je zachránit a obnovit osobní rodinné vzpomínky na tyto účastníky druhé světové války.

Podrobnosti zde:
http://www.zasvobodu.cz/news/nesmrtelny-pluk-v-ceske-republice/

V tyto dny bude na ruské velvyslanectví zaslán Dopis ruskému lidu, jehož autory jsou členové ALIANCE národních sil a též bude zaslán dopis ruskému prezidentovi Vladimíru Putinovi. K tomuto dopisu – poté, co byl veřejně publikován – připojilo na různých facebookových stránkách své podpisy ohromné množství lidí.

Dopis ruskému lidu zde:
http://www.aliancens.cz/#!blank-3/ctzx

Dopis Vladimíru Putinovi například zde a zde:
http://www.aliancens.cz/#!Otevřený-dopis-prezidentu-Putinovi/v6uzw/571746420cf28d4bbf4e85c5                                                                    

21 komentářů :

 1. Jsme clenem NATO, komunisticti vlastizradci. Tahnete i s Putinovymi fasistickymi gangstery zpet do Moskvy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ale, kdopak to tu hudruje - zase nějakej proamerickej blbeček?

   Vymazat
  2. 22:56
   Máš strach co?
   Ty nacistické prase.

   Vymazat
  3. Tahni do p-i-t-ch-e buzno 22:56.

   Vymazat
  4. Buď se nauč češtinu,ty Onanovo kuřbuřte nebo tě za živa ztáhnu z kůže,zhovadilče svinckej!!!!!!!!!!!

   Vymazat
  5. Nadávání nezmění nic NA TOm, že uniformy USA jsou zkátka mnohem atraktivnější než rusácký ušanky a nakřivo posazený lodičky Ivanů v jejich neforemných mundúrech z kousavý látky! To je prostě fakt, soudruzi ...

   Vymazat
  6. To myslíš,že sem dorazí aktivně s tou jejich trapnou Plechovou kavalerií?!!!!!Vždyť je to trapárna na N-tou!!!!!!!!!

   Vymazat
  7. 8:57- silně podezřívám armádu USA, že chtějí, aby tady takový obrázek vznikl. Pak budou jejich nepřátelé(ti naivní) velmi nepříjemně překvapeni. ačkoliv jim nestraním, jejich bojová síla je obrovská, to musí uznat opravdu všichni rozumní lidé- druhá věc je, jak je ta bojová síla používána, a komu to má sloužit.

   Vymazat
  8. Srovnejte si prosím pojmy s dojmy.....vezměme třeba pro začátek Zátoku sviní,jak se tam chrabrá ussácká sebranka předvedla????Kubánci je málem umlátili holejma rukama.A Vietnam....a naposledy Sýrie????Jsou v prdeli,ti rádo-by vojáčci!!!!!

   Vymazat
  9. A ty táhni do brusele. Debile

   Vymazat
 2. sudruzi ted u Klimy hovoril jirka menzel a rika ze vlastne sovetska army ani csr neosvobodila toz vam nevim som volako zmeteny

  OdpovědětVymazat
 3. toz kurva komu mam byt vdecny za zivot v miru pohode a lasce

  OdpovědětVymazat
 4. Ne že bych z toho měl nějakou radost, ale uvítal bych, kdyby nám slovenští přátelé přiblížili letošní oslavy osvobození Bratislavy. Myslím, že si Češi a Slováci v tomto ohledu nemají vůbec co vyčítat.

  OdpovědětVymazat
 5. ...kdyby nebylo kluků v ušankách a kousavejch
  mundůrech..tak si tady "neťukáme výplody našich rozumů"...buď by jsme nebyli vůbec, nebo by jsme
  kutali někde v dolech za Uralem pro Germána

  OdpovědětVymazat
 6. Chudáci občané Vídně.A tady se pozná kultura. V rakousku si umí vážit osvoboditelů podstatně lépe.Pokud vím, tak demarkační linie protínala také rakousko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se za ta malá er u Rakouska. Velká chyba.

   Vymazat
 7. NE našimi předky by si umyli podpaží a ohanbí. reakce na 9:02. A teď si vemte, že snaha přepisovat dějiny, dnes v informačním věku tady nejen že je ale i sílí. A to si představte, jak byly ( dobře, mohly by být)přepisovány dějiny, když kroniky psali vítězové, kněží, preláti. Třeba by Kolumbus Ameriku neobjevil, Objevení vzdálených planet by příslušelo např.Sumerům, dozvěděli bychom se, že Féničané podnikali plavby na území dnešní Ameriky(kontinentu)- a podobné prkotiny- což teprve věci závažné.Např. návštěva bytostí z jiné planety, a objasnění původu Země- tedy všechna náboženství by dostala přes pracky. Nemožné? Proč? Podívejte se jak geneticky jsme dokázali upravit psa. Od zvířátka velikosti králíka, až po majestátní obrovská plemena. Odbočuju, ale ne tak zcela přátelé.

  OdpovědětVymazat
 8. @ efpe

  Tam a takhle vše začíná,tedy konflikty a mizerie.Máte pravdu.

  OdpovědětVymazat
 9. @ efpe

  Tam a takhle vše začíná,tedy konflikty a mizerie.Máte pravdu.

  OdpovědětVymazat
 10. 8:35 Máš dodělanou základku? "Krásné uniformy..." Jsi nejspíš buzík

  OdpovědětVymazat
 11. kapitán čsla,nikoli nata4. května 2016 14:55

  8.35 To jako myslíš ty krásné maskáče,ty mají rusové taky.Ale jestli jsi se díval na voj.přehlídku 2015 v Moskvě,tak to ti tvoji amíci neudělají,ani kdyby se pos...li.Už jen zahájení,kdy za písně Svatá válka pochodovali ti fešáci přes celé Rudé náměstí byl zážitek,kdy se do očí tisknou slzy.Jenomže to duševní chudák jako jsi ty nikdy nepochopí.To je prostě fakt,blbe.

  OdpovědětVymazat