Reklama

neděle 8. května 2016

Primitivní metody sankcí nemohou vyvést Rusko z míry

Igor Titov
8. 5. 2016 Eurasia24


Před několika málo dny byly z prvního civilního ruského kosmodromu vyslány na oběžnou dráhu kolem Země tři nové družice. Vladimír Putin, který se startu nosné rakety Sojuz-2.1a osobně zúčastnil, nazval tuto událost významným a důležitým krokem v rozvoji ruské kosmonautiky.


Tento další milník v historii Ruska vyvolává v lidech přesvědčení, že přes všechna ekonomická opatření zaměřená proti Rusku, přes všechny Západem uplatňované protiruské sankce, pokračuje Rusko na své cestě vpřed. Místo žádostí a proseb o zrušení sankcí slyší západní politici nové zprávy o tom, jak ruští stavbaři dokázali nemožné: během krátké doby postavili uprostřed pusté tajgy zcela nový kosmodrom.Jako odpověď na energetickou blokádu Krymu Rusko staví směrem k poloostrovu elektrické vedení takovým tempem, že po dvou letech od zahájení stavby bude Krym dodávkami elektrické energie plně zabezpečen, a to v takovém množství, které z Ukrajiny nikdy nepřicházelo. Souběžně s energomostem je budován i silniční most přes Kerčský průliv, který propojí ruské černomořské pobřeží a Krym ještě lépe zpřístupní.

V těchto dnech pořádají dvě velká ruská města jednu z největších mezinárodních sportovních akcí – v Moskvě a Petrohradě probíhá mistrovství světa v hokeji. A v roce 2018 se příznivci kopané z celého světa sjedou do jedenácti měst naší rozlehlé země na mistrovství světa ve fotbale. K jeho zajištění se teď v Petrohradě, Samaře, Soči nebo v Saransku budují moderní stadiony splňující všechny mezinárodní standardy. V řadě dalších měst byla velkorysá výstavba sportovních zařízení už dokončena.

Během několika posledních let, a to i v době proti němu uplatňovaných sankcí, Rusko několikanásobně posílilo svoji obranu. Naše supermoderní stíhačky a bombardéry nemají ve světě rovnocenné protějšky. Také nejnovější ruské ponorky převyšují svými technickými a bojovými parametry všechny ostatní.

Výrazně jsme pokročili v osvojení si Arktidy. Washington dnes zvažuje nové projekty zaměřené na to, aby „udržel krok s Ruskem“.

Moderní Rusko už dávno prokázalo, že není pouze „jedním s účastníků“ světové politiky, ale jejím významným hráčem, se kterým nejenže se musí počítat, ale na kterého ani nepůsobí primitivní metody ekonomického nátlaku. Rusko je nezávislé a soběstačné – a jednoznačně to prokazuje svými úspěchy.

Igor Titov

Zdroj: politikus.ru
Překlad: mbi, Eurasia24.cz

12 komentářů :

 1. Pořekadlo praví: Samochvále smrdí!
  I takto by se dal vysvětlit tento článek. A bude mnoho takových, kteří jek tak i budou brát! Hlavně trollové.

  Objektivně vzato, je tento článek pouze konstatováním skutečnosti, ve kterém se RF. nachází.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vám snad odumřel čich. Smrdí to z druhé strany z USA:
   které údajně mají všechno "nej":
   nejlepší demokracii
   (která bombarduje milióny civilistů), nejsvobodnější zemi
   (s největším počtem lidí ve vězení), nejlepší armádu
   (co nikdy nic nevyhraje)
   tento smrad samochvály tady smrdí a to i skrytě z Vašeho příspěvku.

   V článku jsou ověřená fakta viditelných úspěchů. Postavme vedle namátkou nějaké úspěchy USA, aby jsme to poměřili:
   - největší zadlužení ekonomiky,
   - vylhaná cesta na měsíc,
   - podpora a krytí fašistů a banderovců
   Aha už to chápu USA se nemá čím pochlubit, tak alespoň platí trolly, aby házeli špínu na ostatní a trochu to zamaskovali.

   Smazat
  2. To pořekadlo je v naprostém pořádku. Ale to, že přímo čpí (smrdí) frustrací Tvůj komentář k věcnému obsahu tohoto článku, je nepopiratelné!

   Smazat
 2. Co je jasné,strůjce sankcí to vůbec nepostihlo,spíš naopak.Je také fakt,že to mnoho probudilo z pohodlnosti,spoléhat na to,že za ropu a plyn dovezou všechno co potřebují.Pak bude problém,až budou více soběstačný a za ropu a plyn,nebudou chtít zboží,ale čisté peníze,nebo zlato.Jinak v obraném průmyslu,by měla víc převládat elektronika,jak sledovanost,tak vyhledávání nepřítele.

  OdpovědětSmazat
 3. Anonymní 16:56
  Existuje ještě další cesta.
  Rusko nabídne pakt o neútočení,ale jednotlivým státům kolem svých hranic.Buď se rozhodnout mimo rámec NATO,pokud ne,vlastně nerespektují názor svých občanů na mír.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sice kratičké, ale řekl bych že skoro "geniální myšlenka"! A to nemyslím ani trošku ironicky! Toto je ta nejlepší trefa do černého, jakou jsem v poslední době četl!!!
   A tím mi tím vlastně potvrzuješ oblíbené pořekadlo:
   ŘÍKAT MŮŽEŠ CO CHCEŠ, ALE SKUTKY TĚ PROZRADÍ!

   Smazat
  2. pro 16:56 ale to se již stalo například v případě Ukrajiny, memorandum z Budapešti - rok 1994. Rusko podepsalo a uznalo celistvost Ukrajiny, Ukrajina zase neutralitu. A dopadlo to prosím jak ? Rusko napadlo část Ukrajiny, přisvojilo si ukrajinský Krym a posílá své neoznačené vojáky na východní část Ukrajiny. Takže Váš nápad s Rusama a smlouvou o neútočení není funkční. Možná je to tak, že Rusové nedospěli do mírumilovného stádia a jejich militantnost z minulého století dělá všem okolo jenom starosti.

   Smazat
  3. Máte to trochu pomotané, příteli "historiku" 8:10. Rusko nenapadlo Ukrajinu. Ono jen pomáhá povstalcům, kteří chtěli Ukrajinu f-e-d-e-r-a-t-i-v-n-í (nikoli rozpadlou), a v odpověď jim samozvaná kyjevská junta napadla a začala vraždit. Na Ukrjaině bojují ruští dobrovolníci, ale i lidé z interbrigád, kteří vědí, že fašistický mor může z Ukrajiny za pomoci USA a NATO zachvátit i zbytek Evropy (což se děje v mediální sféře). Rusové jsou dávno v mírumilovném stádiu, zato vy jste, příteli, bohužel, ve stádiu těžkého a akutního hloupnutí. Jaroslav F.

   Smazat
 4. Co si budeme říkat, západní sankce opravdu Rusku ztěžují život, ale ne na tolik, aby se z toho Rusko nedostalo vlastními silami a už vůbec ne na tolik, aby těmi sankcemi donutili Rusko k nějaké významné změně kurzu. Oni totiž ti západní sankční blbečkové na Rusko koukají svým prizmatem, pohledem zhýčkaného Zápaďana, který se položí jen při představě, že nemá přístup na ksichtoknihu. Oni totiž zapomněli, že když dojde na lámání chleba, tak Rus je poměrně nízkonákladový, velmi odolný a zocelený, protože bídu a utrpení samoděržaví má ruský lid zažraný v genetické paměti, což je jeho prokletí i požehnání, záleží na politické a ekonomické situaci země. Je to asi tak, jako mají Němci ve své genetické paměti zažraný Ordnung a pocit Nadčlověka, můžete proti tomu protestovat, můžete s tím i nesouhlasit, ale to asi tak všechno, co s tím můžete dělat. V Němcích díky přivandrovalým čmoudům za chvíli bouchnou saze, smetou své pravdoláskaře a s Rusem se nová generace jejich podlitiků nějak dohodne. Už od dob Kateřiny Veliké je Rusko a Německo nějak politicky propojeno, i když spolu mnohokrát bojovali. Sankce ubližujou hlavně Němcům a přeneseně i nám, protože naše montovna je na Teutonech extrémně závislá.
  A navíc Rus nechává své nepřátele prostě zmrznout...

  OdpovědětSmazat
 5. Teď je to dobře! Vono se to totiž má roztáhnout na celej řádek a autor má bejt extra pod tím na tom druhým, samostatným řádku! Tam nahoře to je blbě, páč je to přidaný jako Odpověď a to je bota ...

  OdpovědětSmazat
 6. Ať už stojím na kteréko-li ze stran - Rusko to jednou neustojí - nemá na to potenciál a ani dobré spojence. Buď si spojence Rusko zaplatí a na to nebude mít věčně a nebo ti šikmoocí číňané sami zaberou jeho část. Rusů je málo a drogy, HIV a alkohol zabíjí příliš mnoho těch chlapců tam - porodnost mizerná. Rusko se dříve či později do úzkých dostane - jde jen o to, jestli někdo pak nebude tak nervózní a nespustí "to".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kdo kdo má dobré spojence a kdo to ustojí snad ne USA s nezaplatitelným dluhem nebo Evropa se záplavou uprchlíků nebo snad Islámský stát, možná Turecko, když povraždí všechny Kurdy. Nedívejte se pouze Rusko bez jakéhokoliv kontextu podívejte na celé lidstvo a na historii, pak uvidíte, že právě Rusko je záruka stability a přežití lidské rasy, protože všechny národy které se kdy do Ruska začlenili tam dones jsou a mají své území nebo Krym kde hrozilo další genocida plánovaná západem a se to obešlo bez krveprolití i když západ na to hodně tlačil, ale lidé řekli ne a nyní domněle slabé Rusko dělá pořádek v Sýrii.

   Nahlédneme trochu pod pokličku:
   Zákulisní vedení si udržuje svoji pozici pomocí pomluv. Tento archetyp najdete v každé pohádce. Zlo funguje pomocí našeptávačů, snad takovým nejsi.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.