Reklama

čtvrtek 12. května 2016

Prostě – když někteří lidé vyčnívají, tak si na jejich konto leckdo občas rád přisadí, a to jen proto, aby je trochu pošpinil.

Jiří Baťa
12. 5. 2016
To řekl na závěr rozhovoru pro Parlamentní listy.cz herec, pan Navrátil. A to aniž by si uvědomil, že právě on je takový, že tedy vlastně píše o sobě samém. Jinak pan Oldřich Navrátil jako významný člen pražské kavárny je zářným příkladem loajálního člověka nejspravedlivějším, nejpravicovějším idejím a cílům, jeden z těch nejzavilejších, nejreakčnějších a nejvíce podporujících proamerickou (topáckou) politiku, jinými slovy, je velmi platným užitečným idiotem ku prospěchu tolik jím uznávaných, navzdory tomu profláknutých politiků jako jsou Karel Schwarzenberg, Miroslav Kalousek a další významní pravicoví despotové panem Navrátilem vysoce ceněné TOP 09.


Neboť jak říká: „TOP 09je pro mě stále jediná alternativa. Jinak se stěhuju někam pryč“! Co tady ještě pohledává, když současné preference TOP 09 jdou dolů a nemá zrovna v poslední době na růžích ustláno, je otázka? Nejspíše proto, že není kam „se odstěhovat“, protože takové podmínky, jako má v Česku mu nikde ve světě nedají. Tak významný komediant to zase není a kůrka chleba je na obou stranách všude.

Nicméně své postoje, názory a hodnocení na současnou politiku, ale především na svého „oblíbence“ prezidenta Miloše Zemana a jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka se pan Oldřich Navrátil vyjádřil opravdu tím nejtypičtějším pražskokavárenským, tedy „vysoce kultivovaným“ způsobem a sice, že „...už se těším, až budou tihle dva v prdeli“. Sice neřekl v čí prdeli, ale pro tak jednoznačné odsouzení je to dost důležité. Přímo osudové by pak mohlo být, kdyby tou prdelí byla zrovna ta jeho. Na druhé straně není od věci konstatovat, že na totéž se těší nemalá část občanů, až v té prdeli bude pan Navrátil. Se štěstím třeba zrovna v té nejmilovanější, pana Schwarzenberga, protože do té má již dlouhodobě nakročeno.

Jinak pan Navrátil jen potvrzuje , že jeho postoje vůči nejvyšším politikům, resp. posledním dvěma prezidentům jsou nadále konstantní, bez jakéhokoli kompromisu. Dokonce v protikladu těmto dvěma tvrdě kritizovaných, možno říct „neřádům“ tvrdě obhajuje postavení a osobní kvality Václava Havla, o kterém prohlašuje, že „ Havel byl originální politik, jedinečný člověk a nebyl to žádný ožrala.“ Z tohoto pohledu je patrné, že toho pan Navrátil o Havlovi ví asi stejně, jako o černé díře, přesto bude „Vaška“ srdnatě bránit. Na druhé straně se mu však dostává satisfakce v tom, že když ožralou není Havel, pak je jím určitě prezident Zeman. V tom má totiž naprosto jasno.

Jasno má také v případě motoristického gangu Noční vlci. Podle něj „To je všechno jeden ksindl vedle druhého a jeden agent vedle druhého a proto není dobré, že jezdí Evropou“. Chudák Navrátil, asi měl strach jít do divadla, aby jej některý ten ksindl nepřejel, případně ideologicky „neznásilnil“. No nic, v kostce jsem vyjádřil současnou rétoriku a pohled pana Navrátila, podle mě také pěkného ksindla, jen z jiného úhlu pohledu. Člověka, kterému totalitní režim dal možnost zařadit se mezi kulturní, vzdělané, rozumné a uznávané umělce, kteří svou prací vytváří pro lid příjemné, kultivované a slušné prostředí slovy básníka „na prknech, které znamenají svět“.

Panu Navrátilovi se to daří jen hodně málo. Z kdysi uznávaného herce se stal obyčejný, peněz potřebný komediant, řiťolezec a posedlý antizemanovec, člověk, který má rád Karla Schwarzenberga, který je podle něj nejen velice moudrý muž, ale je také obdařen mnohaletými zkušenostmi a životní moudrostí a racionálním nadhledem. „ Jsem si jistý, že ani jeden z nich (ten druhý je Kalousek) by nespolupracoval s hlupáky“, říká pan Navrátil. S hlupáky jistě ne, zato s lidmi, kteří mají diametrálně odlišné, ne zrovna ty nejlidštější zájmy, než zbytek světa. Škoda však, že mu nedochází, jakými hlupáky a užitečnými idioty je pan Schwarzenberg také obklopen. Pan Navrátil totiž pro stromy nevidí les!

(Zdroj:http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tesim-se-az-Zeman-s-Ovcackem-budou-v-prdeli-Havel-nebyl-zadny-ozrala-sdelil-PL-herec-Oldrich-Navratil-435120)

14 komentářů :

 1. co na to říct? Je to už od roku 1982 Emil Nádeníček - podnikový referent.

  OdpovědětSmazat
 2. Pan Navratil ma rad Ameriku ! To mu chvalim ! Ja ji mam take velmi rad.

  Jenze Amerika ma rada Donalda Trumpa a presidenta Zemana.
  Ti dva velci presidenti JSOU BRATRI ! (O panu Navratilovi nevi.)
  Oni (presidenti) maji stejne nazory na nezavaznejsi problemy dnesnich dnu.
  Jediny rozdil mezi presidentem Zemanem a pristim presidentem Ameriky Trumpem je v tom, ze pan president v Praze kouri cigarety (nikdo nevi jejich znacku) a pije Becherovku, a budouci president Trump nekouri a Becherovku nezna...

  Pan Navratil Ameriku nezna, jinak by o tom vedel.
  Nastesti jsem zde ja honolulu a reknu panu Navratilovi statni "tajemstvi".

  Americane piji Whisky z Kentucky a z Tennessee. Pivo ze vsech mest a zemi. Vino z Californie a kouri nejlepsi tabak na svete z Virginie .
  Cigara z Dominikanske republiky a ted z Kuby.

  Maji nejvetsi spotrebu kavy na svete, a to tu nejlepsi z Jizni Ameriky.

  Politicky jsou momentalne VELMI proti t. zv. kavarne, coz zn., ze by pan Navratil dostal v Americe "nakladacku" kvuli zbloudilym politickym inklinacim...

  Representantem "kavarny " je v Americe Hillary , ale cert vi co se stane.
  Policajti (FBI) ji chteji zavrit kvuli chybam kterych se dopustila 2009-12.

  Pan Navratil NENI sam, ktery se diva na Ameriku podle svych predstav...

  Pane Navratil America je DALEKO LEPSI, nez jsou Vase predstavy, ale je take uplne jina, nez ty zminene predstavy.

  Amerika je jako krasna zena, ktera je INDIFFERENT a neni nikomu poplatna, dela si co chce, co ji vyhovuje a zatajuje znecistene spodni pladlo kteremu svet rika KAVARNA.
  honolulu- milovnik Ameriky.

  OdpovědětSmazat
 3. Amerika = 100 zivotnich stylu, vzajemne rozdilnych. Je dynamicka a progresivni a kousek dale, velmi konzervativni.
  Je moderni a jinde pravy opak.

  At je to pan Navratil, nebo pan Bat'a, tak kazdy z nich by zde nasel misto, nebo mesto, kde by se citil dobre.

  Je to zeme hracek, pro pany v kazdem veku !

  Je zde horko (Florida) a zima (Montana.)
  Tato velka a zemepisne krasna zeme je v dnesnich dnech na prahu velkych zmen.
  Je emocionalni a misty nebezpecna. Lide se vzajeme napadaji. V listopadu se rozhodne v Americe i o vas.
  BZN Country Medley na YouTube,
  clasicka stara Amerika.
  honolulu  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je hezké honolulu, a i když občas trochu přestřelíte, v tomhle asi ne.
   Jenom aby jim tohle vydrželo.

   Ale to, jak se neumětelsky se.ou do všech věcí v celém světě, to jim asi ještě přijde draho.
   I to, jak všechno vsadili na prolhaný finanční systém a dolary za kterými už nezbývá téměř žádná hodnota.
   Bude to velká prda.

   Smazat
 4. Od toho Nádeníčka to sedí. Když on se učil malou násobilku, tak jsem chodil do stejných hospod jako V.H. (U Kalendů či Rybárna - měl jsem je taky nejblíž), takže o "Vašíkovi" vím své.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:38 Copa ste tam v té hospodě dělal,taky,taky?
   Nebo žeby služebně,když víte o Vašíkovi své?
   Né? Tak hoďte něco do placu,když jste je měl nejblíž ať maji "lidí"jak Baťa o čem psát.

   Smazat
 5. Ještě maličkost. Švýcarská justice zbavila všech obvinění Ransdorfa a spol. v případu údajného pokusu o podvod ve šv.bance a stíhaní dostali od šv. státu odškodnění. Jsem naivní a tak očekáván, kdy se ti hajzlové z českých medií omluví alespoň Ransdorfově rodině, když jeho tímhle "případem" úspěšně uštvali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A tady to samozřejmě podávají sdělovací prostředky jakože to odložili, protože je mrtvý. Že tam byli ještě tři živí, kteří dostanou náhradu, o tom se psalo jenom někde a jenom na začátku.

   Smazat
 6. Navrátil, Petr Číro Rychlý, Svěrač...svými občanskými postoji, zejména k člověku, který nadevše ctí křesťanské hodnoty a pak se poflakuje na veřejnosti s děvou lehkých mravů, zatím co se na to jeho těžce nemocná žena na vozíčku musí dívat v televizi, ti všichni se museli profláknout u statisíců lidí a nemohou ve svém životě ctít vůbec nic ani sami sebe...Ač nekomunista, bude li někde instalována deska panu Ransdorfovi jako štvanci a oběti režimu, zejména sdělovacích prostředků, rád na ni přidám

  OdpovědětSmazat
 7. Ti prodejní umělci už mně doslova lezou krkem. Zdálo se mně, že se hodně spálili a poučili, když "prodávali" lidu obecnému české kampeličky. Nepoučili, jsou i nadále neuvěřitelně prodejní už nejenom v komerční sféře, ale i v politice.

  OdpovědětSmazat
 8. Jsem tu na tomto blbém světě od r. 1938. Leccos jsem zažil, viděl a mnohdy se velmi divil. Co by ryzí individualista, jsem se nikdy nepřidal k nějaké partě, či nedej bože partaji.
  Když jsme u toho šmíry Navrátila, tak k takovým komediantům není třeba ztrácet slova. Na jeho obranu, stejně jako například nově, na obranu té husičky na běžkách s flintou, chci jen dodat, že je to u nich nutnost, aby nebyli vyobcování z "lepší společnosti", která pod záštitou toho polohajného si vsugeruje, že i jako jeho podkoní, jsou tak trošku na koni.
  Zdraví altman.

  OdpovědětSmazat
 9. ...ty máš kukadla, jak zrcadla...
  bodejť by neměl, když má krk sevřený ve svěračích největších povalečů Pražské kavárny, Nádeníček vykutálený..., slizský...

  OdpovědětSmazat
 10. Navrátil , slovo pan si nezaslouží je to hajzl a havloid !!

  OdpovědětSmazat
 11. Což Navrátil, on si dnes na Parlamentních listech své přidal další pan herec Menzl, jemuž bylo za totality hrozně ubližováno. Nejhezčí na tom je, že jen za pár let "svobody a demokracie" vypadl ze Semaforem z luxusní pasáže Alfa na Wenzelplatzu do Dejvic, kam turista zavítá jeden za 10 let. Část z jeho příspěvku na PL:

  Češi se chovají hrozně sobecky. Stydím se za to, jak jsou předpos*aní. Vidím v tom peciválnost, takové to ‚hlavně aby sem nikdo nešel a nemuseli jsme nic řešit‘. Přitom k nám nikdo nechce,“ udeřil. Češi se navíc bojí rozhodovat sami za sebe. Prý by se rádi dostali pod křídla nějakého vládce, který by jim řekl co a kdy dělat. Proto se tak daří prezidentovi Miloši Zemanovi. Ten si prý na Hradě rochní jako „prase v rejži“ a nehledí při tom na morální zásady.

  Nakonec došli i na uprchlickou krizi, kterou filmař opět spojil s prezidentem Zemanem. Apeloval především na ekonomické migranty, aby ve svých zemích zůstávali a pokusili se je pozvednout. "Kdo tam zůstane, když elita odejde? Tady to bylo podobně, spousta chytrých lidí utekla na Západ a zůstali tu plebejci, kteří volí Zemana," zlobil se.

  Tak vidíte "plebejci" jak jsme podle pana režiséra jen stádo blbců, protože všichni ti chytří emigrovali.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.