Reklama

.

.

pondělí 23. května 2016

Rakouské prezidentské volby – vyjde jim to ještě jednou?

- vlk -
23.5.2016
 

Myslím, že podobné volby jako bylo druhé kolo rakouských prezidentských Evropa buď ještě vůbec nebo už hodně dlouho – nezažila.
V době, kdy začínám psát tenhle článek – 21,00 hodin včera, jsou sice sečteny všechny hlasy vhozené do uren a po jejich sečtení je zřejmé, že kandidát Svobodných Hofer získal 51,9 % oproti svému soupeři, exšéfovi Strany zelených Alexandru van der Bellenovi, kterému ve volebních místnostech projevilo důvěru 48,1 % voličů. Mělo by tedy být jasno.
Není!


Protože na sečtení ještě čekají hlasy těch, kteří volili korespondenčně. A těch je 885 347. Takže zásadní počet! Skoro 14% z celkového počtu 6,382.507 zapsaných voličů. Jinými slovy - Norbert Hofer vede momentálně o nějakých 114 885 hlasů. Což je jaksi nic. A trendově prý Hofer u těch, co nešli přímo do volebních místností, nýbrž na poštu, podle prognóz rakouského tisku i veřejnoprávní televize ORF, musí vysoce prohrát.

No uvidíme. Může být, že vy čtete tenhle sloupek v době, kdy už je úplně jasno. Pro mne samozřejmě platí, že ráno, či nejpozději někdy kolem poledne jej budu muset dodělat s ohledem na úplně konečné výsledky.

A tehdy už všichni budeme znát odpověď na klíčovou otázku těchhle rakouských, ale nebojím se říci – evropsky významných voleb – vyjde jim to ještě jednou?

Komu a co vyjde, se ptáte?

Jednoduchá odpověď – těm, kteří díky své nekompetenci, nabobské aroganci, neexistujícímu smyslu pro realitu a pudu sebezáchovy zdiskreditovali myšlenku a princip Evropské unie a jejích hodnot, udělali z Evropy starou ženu, která jen vzpomíná na časy své mladosti a nalhává sama sobě, že je ještě mladice a při tom už dávno není schopna rodit děti. Obrazně i doslova.

Tedy vyjde jim ještě jednou to, že se jim povede o pár tisíc hlasů porazit nespokojené voliče, kteří zkrátka už mají dost mistrování a blábolů a chtějí konečně vidět nějakou praktickou politiku, která bude mít hlavu a patu….

Abych byl upřímný – sám nevím, co si mám přát. Vlastně vím – jako občan České republiky si přeji vítěství Alexandera van der Bellena. Mám k tomu docela dost dobrých důvodů. Ještě se k nim dostanu. Ovšem zrovna tak vím, že být Rakušanem, byl bych volil Hofera! Říkáte schýza? Nikoli! Jen rozdíl mezi zájmy českého a rakouského voliče.

Ten rakouský hlasuje podle svých zájmů – to znamená, že svůj hlas dal tomu, kdo si myslí, že jeho zemi prospěje více. A je zcela zřejmé, že proti sobě stojí dva světy. Svět velkých rakouských měst a rakouský venkov. Všechno zcela jasně demonstruje následující mapka, která ukazuje, kdo z obou kandidátů kde vyhrál:

 
Modrá území = vítězství Hofera
zelená území = vítězství van der Bellena

To rozdělení je naprosto zřejmé! Van der Bellen je prostě kandidátem městských voličů! Vyhrál prakticky ve všech velkých centrech a jejich příměstských regionech. S výjimkou spolkové země Volralberg a oblasti Gnund v Solnohradsku všude jinde prohrál. A převážně drtivě. Venkov má zjevně plné zuby těch, co v Rakousku představují jejich tzv. kavárnu. Tedy samozvaných elit, sebejmenovaných mravokárných arbitrů a neomylných průvodců do všelijakých moderních a modernistických slepých uliček. Kteří kde koho poučují, co má dělat, co si má a jak myslet, co komu má a musí zaplatit. Tohle dobře známe i od nás – ve vztahu volební výsledky v Praze a středních Čechách versus zbytek republiky.

Proto říkám – být včera rakouským voličem, volil bych Hofera. Protože i já toho mám plné zuby a jakkoli jsem přesvědčený fanda myšlenek, na nichž vznikla Evropská unie, volil bych tentokráte proti ní. Protože neznám jiný recept, jak zařídit, aby se konečně vzpamatovala.

Ale jako občan České republiky si nezbytně musím přát, aby to Hoferovi nevyšlo. Důvod je jednoduchý - arogantní a sebestřední politikáři z EU, Berlína a Paříže dokonale zdiskreditovali svým počínáním jak na Ukrajině, tak při „řešení“ řeckého problému, ale hlavně migrační tsunami jednotnou Evropu a tzv. evropské hodnoty. Což samozřejmě probudilo a probouzí tvrdý nacionalismus v jednotlivých zemích. Včetně Rakouska. A to snadno vygeneruje v Evropě obrovské problémy v blízké budoucnosti!!!

Dokáži vám, že jde opravdu o krajně nebezpečnou hru s ohněm a proto si dovolím od Rakouska a tamních prezidentských voleb nyní odbočit. Mám totiž toho stále exponovanějšího a atrofovanějšího nacionalismu strach. Čím dál větší. Dám sem dva příklady, které jsem našel na monitoru tisku v posledních dnech.

Podle tohoto zdroje měl polský prezident Duda pronést v Sejmu nedávno následující slova:

„Apeluji na všechny občany Polské republiky, aby byli připraveni bojovat o návrat bývalých polských zemí, kde naši lidé jsou i nadále podrobeni obtěžování a ponižování od již nového ukrajinského vedení."

„Pokud moderní Ukrajina odsuzuje činy Sovětského svazu, tak by Ukrajina měla dobrovolně vrátit území Polska, která patřily k Polsku až do roku 1939. Již pracujeme na návratu Polesí, Galicie a Volyně a potřebujeme podporu celé populace Polské republiky. Každý občan této země by měl být připraven na spravedlivý boj o navrácení polského území, které je domovem pro obrovské množství etnických Poláků, kteří potřebují naši ochranu,"

V Budapešti to bylo ještě divočejší – tam už jaksi přešli od slov k činům:

„Slovensko, nenávidíme ťa!“ spievali vlani radikáli z Hnutia 64 žúp pred našou ambasádou, ktorú chránili zátarasy a desiatky policajtov.


Pred slovenskou ambasádou v Budapešti opäť zavejú vlajky Veľkého Uhorska, rozhoria sa fakle a bude sa skandovať „Mindent vissza!“ (Všetko späť!).

Maďarskí radikáli sa totiž stále nezmierili s Trianonskou mierovou zmluvou, ktorou sa 4. júna 1920 vymedzili nové hranice medzi nástupníckymi štátmi rakúsko-uhorskej monarchie.

Detaily si zájemci dohledají zde:

Našu ambasádu v Budapešti obkľúčia radikáli, budú žiadať Veľké Uhorsko

Dvě sousední země – v jedné žádá ulice totální revizi hranic, vzniklých jako výsledek I. světové války a v podstatě zničení jednoho suverénního státu, v druhé dokonce její prezident požaduje revizi výsledků II. světové války s tím, že mu jaksi vůbec nedochází, že pokud by někdo připustil změny východních hranic jeho země, nutně to bude znamenat současně i nové vytýčení polských západních hranic….

Jak orbánovské Maďarsko, tak Kaczinského Polsko mají v řadách českých/slovenských odmítačů Evropské unie velké sympatie. A zcela jistě i Hofer. Jen to nandat Bruselu…..

Promiňte, ale jako občan České republiky, pokud myslím alespoň na dva kroky dopředu, takový pohled sdílet nemohu!!! Ani trochu. Minulý týden jsem zde dvakrát psal o Hermanovi a jeho mimořádně servilním a pro Českou republiku fatálně nebezpečném podlézání Sudetským Němcům. Nemám na tom co měnit. Na rozdíl od Hermana a jiných podobných mne nijak neuklidnilo, že Landsmanschaft už zřejmě do svých stanov konečně zapracoval to, že se vzdává jakýchkoli majetkových nároků vůči České republice, vyplývající z odsunu.

Z prostého důvodu, například že jeho součást – takový Wittikobund, to se vší rozhodností a prý navždy odmítl. Takže když najde politickou podporu a ochotný soud, může majetkové otázky kdykoli otevřít. A jsme u jádra pudla – Wittikobund je nebo aspoň podle mých posledních informací byl součástí německého Lansmaschaftu. A bylo by velkou otázkou pro onen případný soud, zda musí nebo nemusí akceptovat rozhodnutí střešní organizace. Jenže vedle německých vyhnaneckých spolků a svazu existují ještě rakouské! A ty něco podobného odmítly a odmítají. A můžete hádat kdo je už delší čas největším zastáncem rakouských vyhnaneckých organizací – Hoferova mateřská strana FPÖ. Takže je otázkou času než….

Co tím chci říci – na českém/slovenském politickém internetu se velmi často uvažuje podle hesla – nepřítel mého nepřítele je můj přítel – ergo kladívko, každý, kdo je momentálně proti Bruselu/Merkelové je fajn a správný chlapík, s kterým bychom se měli paktovat.

Velmi před tímto zjednodušeným uvažováním českého/slovenského voliče – VARUJI!

Není to pravda a v případě nacionalismu a těch, kteří ho akcentují, to platí dvojnásobně. Jestliže totiž lovíte hlasy na základě nacionalismu a funguje vám tahle taktika, pak nutně musíte stále více a více „přikládat pod kotel, tedy neustále vyhledávat nové a nové nacionálně laděné agendy a to ve stále vyhrocenější formě!!! A nacionalismus vždycky nakonec vede k přímé konfrontaci se sousedy! Tak to prostě je!

A Hofer, resp jeho strana prostě nacionalisté jsou. Stejně jako v Německu Pegida!

Ještě si přejete Hofera?

Snad jsem to objasnil – chci, aby Brusel – tedy všichni ti Junckerové, Tuskové a Schulzové dostali ťafku, chci, aby ji dostala Merkelová, Hollande a s nimi celá pražská kavárna, všichni ti Halíci, Bursíkové, Kocábové, Štětinové, Schwarzenbergové... Nicméně problém je v tom, kdo jim jí dá… Aby od něj nepřišla pro nás časem ještě daleko horší.

Evropské elity a ti, co kontinentu vládnou, selhali a totálně selhávají. Viditelně každý den.

A rakouské a další volby za uplynulých 12-16 měsíců jsou toho naprosto dokonalým indikátorem! Hofer v I. kole dostal necelých 37% hlasů. V druhém se proti němu spojili všichni ostatní kandidáti a doporučili svým voličům, aby hlasovali pro ven der Bellena a to včetně bývalé předsedkyně Nejvyššího soudu Irmgard Grissové, která skončila jen velmi těsně třetí, a jejíž voliči zřejmě nakonec o novém rakouském prezidentovi fakticky rozhodli. Při účasti 68% zapsaných voličů v kole prvním, v tom druhém přišlo rekordních 72%!!! A přesto dokázal, bez korespondenčních hlasů získat Hofer skoro 52% . Proti celém zbylému politickému centru země!!! Neuvěřitelný výsledek – nadpoloviční většina! Jeden proti všem…

1.kolo                                                       2.koloHOF = Hofer

VdB = Van der Bellen

Gri= Grissová

atd.atd.

Nichtwahler = nevoliči.


Rozhodnou tedy ti, co volili nepřímo a poštou… A bude to podle všeho doslova o desítky hlasů. Už existují i odhady, jak že to poslední sčítání v pondělním dopoledni vyjde. Pokud prý korespondenční hlasování dopadne podobně jako to přes voličské průkazy, pro ty, co hlasovali jinde než ve svém obvodu, měl by van der Bellen nakonec obsadit prezidentský palác v Hofburgu s „VĚTŠINOU“ 2 900 hlasů!!!! Čtete dobře – prý to má být tak, že o budoucím rakouském prezidentovi rozhodnou necelé tři tisícovky hlasů navrch!!!! Tedy 0,0005% ze zapsaných voličů!! Jaká je asi tak legitimita takového prezidenta pro poražené!!!!

Pokud to zase Junckerům, Schultzům, Tuskům a Merkelovým vyjde, ačkoli oni v Rakousku fakticky totálně prohráli, zřejmě to bude znamenat, že se nic nezmění. Že se nepoučí. Ačkoli by je měl akutně strašit dnes už bývalý bývalý rakouský kancléř Faymann. Který jel dlouho na jejich vlně. Jak ohledně Řecka, tak především při migrační pohromě. Dopracoval to tak daleko, že nejdříve, vlivem klesajících voličských preferencí přístup k migrantům otočil totálně o 180 stupňů, ale stejně se dočkal drtivého debaklu v prvním kole prezidentských voleb obou kandidátů vládních stran a musel jít. A to Faymann i rakouští lidovci prohlédli, na rozdíl od Mama Merkel, už před drahným časem, tak, jak se to Bruselu nebo Berlínu zatím ani vzdáleně nepodařilo!!! Ale kdyby byl ještě týden zůstal ve svém úřadu, tak nejspíš už Hofer mohl slavit. Merkelová, Juncker a spol. nedokázali vyvodit rozumné závěry pro svou politiku z žádných, v poslední době konaných voleb. Jestliže vyhraje van der Bellen, budou i tentokráte dělat, že je všechno v pořádku a furt se práší za kočárem. Ačkoli jejich výhra bude historicky těsná. A skutečným výsledkem bude, že se Rakousko stane další zemí na pokraji studené občanské války. Tedy země hluboce a nesmiřitelně rozdělené. S tím, že Hoferovi voliči se s porážkou nejspíš hned tak, pokud vůbec – nesmíří. Protože budou mít za to, že jejich kandidátovi byl triumf ukraden. Tím spíše, že by k jeho porážce došlo v korespondenčním hlasování…. A nacionalismus v podalpské zemi bude mít velké žně!

My zase budeme poučováni mainstreamem o tom, jak zvítězily celoevropské hodnoty nad pravicovým populismem. Nikdo se nebude obtěžovat vyvozovat nějaké rozumné závěry, které by ten rostoucí nacionalismus zastavily. Opět to skončí jen u mistrování mravoučných keců a blábolů. Až to prostě jednou rupne.

V Rakousku klid nebude. Ať vyhraje ten či onen kandidát. Tam je zaděláno na opravdu trvalý konflikt. Hofer prohlásil, že by jako prezident zvážil své pravomoce, mezi kterými je odvolání vlády, van der Bellen se zase nechal slyšet, že pokud FPÖ nakrásně vyhrála příští volby, tak v žádném případě nepověří jejího šéfa Stracheho sestavením vlády. Parádní vyhlídky!!! Tohle je demokracie pro patologii.

A ještě jednu poznámku – když vidím tu aktuální podivnou politicko-voličskou mapu Rakouska, promítnuty mimořádně těsné výsledky a vzpomenu si na volbu londýnského starosty, nemohu se zbavit dojmu, že velká města a jejich hlasování versus venkov, rovná se v podstatě podílu migrantů (s volebním právem) v příslušném městě nebo obci. Tedy s výjimkou oblasti Gmundu a spolkové země Vorlarleberg… A toto tvrzení si dovolím vyjádřit o přesto, že mám k dispozici grafy o vzdělanostní struktuře voličů jak Hofera, tak van der Bellena, a které říkají, že Bellen profituje z kmene voličů s vyšším vzděláním...

Mám vůbec řadu zajímavých grafik v těmhle volbám. Ale třeba proto, že neznáme, zatím, odpověď na otázku všech otázek – kdo vlastně u našich jižních sousedů vyhrál…

Je nepochybné, že tyhle volby byly ani ne tak hlasováním o rakouských vnitřních věcech, ale prostě hlasováním o Evropské unii a jejím praktickém chování. Znovu však zopakuji, že pokud vyhrál van der Bellen, nikdo z toho hejna potrefených husí si z toho žádné poučení nevezme. Na poplach se začne být jen tehdy, když nakonec vyhraje Hofer. Rakousko okamžitě získá nálepku xenofobního státu a vůbec superošklivého kačátka, které bude potřebovat přísnou výchovu od pomazaných hlav. Při výhře jeho protikandidáta se dočkáme sebepřesvědčování, že demokracie přeci jen vyhrála nad těmi zlými. Současní mocní zase jednou obelžou sami sebe. Tak jako to udělala nedávno Amnesty International. Když dělala průzkum jak lidé v různých zemích světa přistupují k migrační problematice. Z výsledků vyjímám:

V průzkumu byly také dvě další otázky týkající se přístupu k azylu a současné azylové politiky.

Přístup k azylu:

 • 73 % dotazovaných souhlasí, že lidé prchající před válkou či pronásledováním by měli mít možnost získat ochranu v jiných zemích.
 • Nejvíce přístup k azylu podporují ve Španělsku (78 % rozhodně souhlasí), Německu (69 % rozhodně souhlasí) a Řecku (64 % rozhodně souhlasí)


Vlády by měly pro pomoc uprchlíkům udělat více:
 • 66 % respondentů si myslí, že vlády by měly udělat více pro to, aby uprchlíkům pomohly.
 • V několika zemích, které se nachází přímo v srdci uprchlické krize, více než tři čtvrtiny obyvatelstva čekají od úřadů víc. Totéž také v Německu (76 %), Řecku (74 %) a Jordánsku (84 %).
 • Nejméně větší činnost vlády v pomoci uprchlíkům podporují v Rusku (26 %), Thajsku (29 %) a Indii (41 %).

„Nečekali jsme, že uvidíme tolik solidarity vůči uprchlíkům, ale výsledky odrážejí inspirující soucit s lidmi, kteří prchají před válkou. Lidé chtějí udělat, co jen mohou, ne se k uprchlíkům otočit zády. Politici by se měli zachovat stejně. Zdá se, že lidé se řídí principy mezinárodního práva více než mnohé vlády. Ty stále více porušují nebo ignorují závazky, které existují už 65 let,”

Pokud vám lezou oči z důlků a zajímají vás další podrobnosti tohoto podivuhodného průzkumu, naleznete je na české stránce Transparency Internatonal

Ovšem prezidentské volby u našich sousedů hovoří prokazatelně úplně jinak! Ale koho to zajímá?

79 komentářů :

 1. Když vyhraje pravicový populista o procento, tak to bude podle jeho přívrženců "jasným dokladem vůle lidu". Když vyhraje Zelený Bellen o procento, tak to bude "jasným dokladem rozdělené společnosti". Ultrapravice si zkrátka vždy umí najít vhodné vysvětlení. Těm, kterým pro podporu nějakého kandidáta stačí, že je proti uprchlíkům, i kdyby to byl třeba satanáš, to však zřejmě vadit nebude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ti uprchlíci totiž přímo ohrožují existenci evropských národů a států a voliči mající zdravý rozum si to velmi dobře uvěfomují.

   Vymazat
  2. Zelení jsou větší zmrdi než nacionalisté

   Vymazat
  3. Když vyhraje "zelený" Bellen o procento,bude to znamenat,že volby jsou sfalšované,jako Bush vs Gore....

   Vymazat
  4. ve Vídni je již 49% cizinců. 70 % dětí mezi 5-9 roky má ve Vídni přistěhovalecký původ, 28% obyvatel země má rovněž přistěhovalecký původ. V 1. kole cizáci volili sluníčkové strany: zelené, socany, lidovce – 21%+11%+11%. Ale roztříštili tak fatálně své hlasy. Když viděli ten průser, v 2. kole se všichni revolučně semkli. Rodilí Rakušané je přeci vždy strčí lehce do kapsy. Už jen tím, že lépe ovládají řeč. Aby se cizinci zbavili svého pocitu méněcennosti, tak jediná cesta jak z druhé kategorie ven, je zbavit se původních Rakušanů = volit Bellena, který do Rakouska natahá jim rovné – čili další migranty.
   http://nadhlad.com/content/kdo-dokaze-zastavit-velkou-vymenu
   A s Bellenem naplnit černý scénář prognostiků: autochtonní obyvatelstvo bude v Rakousku v roce 2050 tvořit menšinu. Rakousko závodí s časem. A děti imigrantů dorůstají do volebního věku. Bellen prohlásil už před volbami, že nikdy nejmenuje premiéra, pokud ten bude ze strany Svobodných. Takže i když Svobodní, které zastupoval při prez. volbách Hofer, by nakrásně vyhráli parlamentní volby (2018), nebude jim to nic platné, vládu i tak nesestaví. Bellen, dítě dvou přistěhovalců: ruského Nizozemce z Pskova a Estonky, kteřÍ utekli před VŘSR do Vídně, bude začátkem konce Rakouska (jaké známe). Volby už budou rozhodovat rakušané přistěhovaleckého původu. Ti původní, skuteční Rakušané, už pány ve své vlasti nikdy nebudou.
   mapa s podílem přistěhovalců nad 10% (hnědé plošky) se dobře kryje
   http://www.integrationsfonds.at/themen/publikationen/zahlen-fakten/migramap/
   s vítěznými obvody Bellena (zelené plošky)
   http://file.oe24.at/center/presidential/index.oe24.clientHeader.html?apaactualBallot=2

   Vymazat
  5. Sice s tím sudetˇáckým problémem může mít pravdu, ale bude-li v Evropě za několik let chalífát, hranice potřebovat nebudeme. Ale ani Sudetˇáci, Poláci, Madˇaři.

   Vymazat
 2. Prosil bych o definici ultrapravicovosti ....pokud to teda není jenom nenávistná pomlouvačná nálepka!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. VŠEM
   ČTĚTE ČTĚTE ČTĚTE

   http://www.czechfreepress.cz/evropa/prosty-dotaz-k-cislum-z-rakouskych-voleb.html#&panel1-1

   Vymazat
 3. Vyhraje ten zelený. "Elity" si už takovouto situaci dopředu ošetřily těmi "korespondenčními" hlasy, kterých je 900,000. S takovým materiálem se dobře pracuje, naskýtá totiž velkou flexibilitu ke zmanipulování. Rád bych se mýlil, ale podle mně je to tak, že Hofer nakonec nevyhraje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také počítam s manipulací s hlasy voličů.

   Vymazat
 4. Ultrapravicovost je totéž jako ultralevicovost jen s jiným hodnotovým rámcem. Tam, kde chce ultralevičák odstranit stát a nahradit jej samosprávnými komunami, znárodnit výrobní prostředky a tento postup internacionalizovat, tak ultrapravičák chce stát řízený elitami dle potřeb trhu, maximální privatizaci a zavřené hranice.
  Pomlouvačná nálepka to není. Je to regulérní politologický termín s konkrétními charakteristikami, viz např. heslo Right-wing populism na wikipedii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty hloupej vymašťenče,

   ultrapravičák chce co největší svobodu jednotlivce ve všech směrech a minimální vliv státu.

   Ultralevičák chce naopak co nejsilnější stát který vše řídí a o všem rozhoduje. Jednotlivec neznamená nic.

   Vymazat
  2. Pro přechytralého hloupého vypatlance, který jako správný blb nadává jiným do vymaštěnců.
   Ultrapravice: Na rozdíl od radikální pravice se už zcela rozešla s demokracií a s ústavností, ty chce nahradit autoritativním nebo i totalitním státem, založeným na jednotné ideologii. Principiálně odmítá rovnost všech lidí, lidská a občanská práva, myšlenkový pluralismus a existenci politických stran. Prosazuje naopak ultranacionalistické až rasistické koncepce a vůdcovský princip.[6] Při svém působení se nezříká násilí, naopak v některých případech jej může upřednostňovat a pak už jde o politický terorismus.[7] Extrémně pravicový je především neofašismus a neonacismus.
   Ultralevice: (extrémní levice) je politologický pojem, který se používá k souhrnnému označení politických ideologií a aktivit směřujících k vytvoření velké či naprosté sociální rovnosti ve společnosti a odstranění všech forem sociální hierarchie. Za krajně levicové ideologie se považuje anarchismus (mimo anarchokapitalismu), komunismus a radikální socialismus

   Vymazat
  3. Zmatení pojmů k oblbování mas na svědomí taky Jevrej! Pojem Levice a Pravice není NIC než rozesazení poslanců Generálních stavů ve Francii! Na pravo od krále seděli zástupci privilegovaných stavů - círke a šlechty, kteří zastávali "ancient régime". Tedy jejich program lze shrnout coby zachování status quo - jeho zakonzervování! Odtud pojem "konzervativci". Naproti tomu vlevo od krále zasedali zástupci neprivilegovaného "třetího stavu" - měšťané, buržuji. Ti prosazovali heslo Svobodu, Rovnost, Bratrství. Mezi nima bylo mraky zednářů placených světovými Židy z londýnské centrály. Ti později ustavili jakobínský klub, když se Třetí stav v Míčovně prohlásil za samozvané Ústavodárné shromáždění aby prosadil zrovnoprávnění Židů (pod záminkou všeobecné rovnosti všech "občanů" - i král byl náhle Občan Kapet - sic!). Proto levice je pro rovnost lidí, kterou ovšem musí zajistit stát! To dá rozum. Ale i pravice je pro silný stát, protože bez něj nemá kdo zajistit privileganým jejich privilegované postavení, že? Tudíž stát s tím nijak nesouvisí, to tam vsunuli zednářští osvícenci a teoretikové liberalismu, kteří tvrdili, že stát je smlouva mezi sobě rovnými lidmi a má být pouze arbitrem takto svobodných jedinců při jejich vzájemné "interakci", což je samozřejmě blud a utopie na entou, která se krom Divokého Západu v omezené ovšem míře nikde jinde neprosadil ...

   Vymazat
  4. Takže jsem si potvrdil, že to (v případě Hofera) skutečně je jenom nenávistná pomlouvačná nálepka v rámci zmatení pojmů k oblbování mas.

   Vymazat
 5. Pokud se má něco v Evropě změnit,musí vítězit opozice.Nejde všechnu opozice házet do jednoho pytle,ultrapravice,ultralevice.Už se ukazuje,že to ohrožuje zavedené strany,tak opozici označují vším možným.

  OdpovědětVymazat
 6. Je pouhou otázkou času, kdy tzv. demokratické volby se stanou pouhou divadelní fraškou, pro blbé stádo. Je to tristní, kdy ve volbách o správě věcí veřejných pro občany žijící v příslušné zemi, mají rozhodnout hlasy občanů, kteří ani v té zemi žít nechtějí a nežijí. A každému to přijde normální.
  Pro mudrlanta - A 10:00, který nejspíš záměrně nevnímá spousty informací od starostů a obyvatel čtvrtí, které ovládá agrese imigrantů a neviděl ani jedno z desítek až stovek videí, zachycujících bezuzdné řádění imigrantů - tak ten je v bezmezné omezenosti tak ovládnut neskonalou, dobře placenou mainstreamovou propagandou pro blbce, propagandou podporující rozvrácení zbytečků civilizace, že přímo cítí povinnost omezeného blba, šířit ji i zde. Krajně nechutné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A 10:00 je ultra blbec. A ultrablbcům ke spokojenosti vždy bohatě postačí všechno, co jim nakukají lokajové těch co jsou u moci, v jejich mainstreamu. Ohrožují nás nikoli ultrapravičáci, či jiní ultra - ale především tací ultrablbové k jakým náleží A 10:00.

   Vymazat
 7. Ono je jedno, kdo vyhraje. Rakousko je kulturní a čestná země, nový president si bude po celou dobu svého mandátu pamatovat, jakým způsobem zvítězil.
  Protože oba pánové jsou inteligentní, nebudou příliš dráždit voliče toho druhého.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Paní Merkelová je to samé, také je Ynteligentní.

   Vymazat
 8. S článkem většinou souhlasím, nemůžu však souhlasit s větou „Evropské elity a ti, co kontinentu vládnou, selhali a totálně selhávají“. Oni totiž neselhávají, nýbrž neomylně vedou Evropu k rozkladu a ke ztrátě vlivu na světové dění. Že z toho profitují USA, snad není třeba zdůrazňovat.
  Tím, že státům upírají jejich pravomoci rozhodovat o svých záležitostech, nastolují v těchto zemích multikulti rozvrat a současně podněcují nacionalismus. Bohužel, to jsou dvě strany jedné mince.
  Co můžou dělat Ti, kteří nechtějí ani EU-dirigizmus, ani si nepřejí vypjatý nacionalismus? Podle mého názoru, je nutno bojkotovat rozvratné EU direktivy a řídit stát v souladu se zdravým rozumem.
  Pokud by takto cílevědomě postupovalo více států, mohli bychom se dopracovat k odvolání eurokomisařů a k odebrání Eurokomisi nadbytečných kompetencí. Toto však můžou udělat pouze nezaprodaní národní politici. Takoví zde však nejsou. Takže nám zbývá doufat, že budoucí vítězové voleb, nacionalističtí politici, budou umírnění. Jinak nás dovedou pouze do jiného druhu pekla, než současná EU. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak,ten náš blb Sobotka se radí s každým na potkání od Washingtonu přes Brusel,Berlín,Mnichov až po Jeruzalém jak s námi,vlastními občany a národem, vymrdat....Ideální přeseda vlády,který jistě udělá kariéru i v komisi EU.

   Vymazat
 9. Rakousko je již na 85% dluhu vůči HDP. To už jim jistě vykládají, že se bude prodlužovat odchod do důchodu a úředníci v EU jdou v 50 letech s důchodem cca 9000 euro měsíčně a komu se to nelíbí, je previcový extrémista, populista a nacionalista.

  OdpovědětVymazat
 10. Takhle se falšují volby,takové číslo korespondenčních hlasů.Proto bylo nutno,aby dosavadní výsledek docela těsný.

  OdpovědětVymazat
 11. Když srovnám dřívější RVHP, které se nestaralo o takové pitomosti jako zakřivení banánů PODOBNÉ NESMYSLY a EU, které naopak se stará úplně o všechno, hlavně jak ožebračit obyčejné dělné lidi, tak jsem přesvědčen, že více demokracie bylo za totality a ne v současné době, kdy demokracie je skloňována dnes a denně a kdo je proti je označen za fašistu. Zákony v nynějším demokratickém světě jsou horší než v dřívějších dobách a hlavně jsou psané jedním procentem vyvolených na úkor 99% kteří musí pracovat na tu pakáš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do naprosté dokonalosti už nám chybějí jenom kriminály a šibenice. Ale i toho se možná ještě dočkáme za otevřený nesouhlas se současným absurdistánem.

   Vymazat
  2. Naprosto souhlasím.

   Vymazat
 12. Měl bych fandit Hoferovi, ale i kdyby volby nakonec vyhrál, nejsem si jistý, zda právě tento druh nacionalismu je to nejlepší, co by mělo vystřídat panevropské šílenství.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jakýkoliv nacionalismus je lepší než likvidace národů pomocí multi-kulti a mezirasového míšení.

   Vymazat
 13. 1) Rakušáci se zbláznili ?
  2) Parazitní čmoudi přečíslovali původní obyvatelstvo ?
  3) Byl použit americký volební software ?
  Co je pravda ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 16:51
   Naprosto zfalšované volby.
   Jenže i nový prezident se dostal do vlastních kleští,bude muset stejně jít proti EU.Tohle jsem tušil,že to tak dopadne,ta propaganda zabrala,ale že přinese ještě víc problémů pro Rakousko,budou se ohlupení voliči ošívat.

   Vymazat
 14. Odpovědi
  1. Je to tady, přesně jak jsem přepokládal.
   http://www.krone.at/Oesterreich/Jetzt_amtlich_Van_der_Bellen_ist_Bundespraesident!-Fotofinish_live-Story-511481

   Vymazat
  2. Přesně jak jsem říkal v 10:49.

   Vymazat
  3. Také nejsem rád, že vyhrál ten komouš a vítač v jednom.
   Ale s těmi konspiračními žvásty o zfalšovaných volbách jděte do prdele. Rakousko není žádná banánová republika.

   Vymazat
  4. 17:27
   Jste naivní. Žádné konspirační žvásty, realita.

   Vymazat
  5. Jo, A 16:59 to v 10:49 trefil přesně až na ten távěr. Podcenil sílu zbraní zla, které se ujímá vlády nad světem a jeho centrálou jsou USA - absolutní bezohlednost, proradnost, pokrytectví, neuvěřitelné podvody a tisíckrát omílané lži.

   Vymazat
 15. Ty volby s největší pravděpodobností nebyly zrovna OK, ale na této situaci si promítněme, jak to asi bude s Brexitem. Ale co je nejhorší? Ta pseudodemokracie na kterou si hrajeme. Evropské hodnoty, demokratické principy, evropské právo a výsledkem je toto.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teprve nyní, po rozkladu socialistického bloku, začínáme poznávat postupně odkrývanou, skutečnou tvář západní demokracie. Tak, jak ji poznali naši předkové např.: za mnichovské zrady, nebo při střelbě do stávkujících dělníků.

   Vymazat
 16. Jedno je jisté,za každou cenu musel vyhrát žid.Nic dalšího k tomu nemůžu říci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. je to jako s klivii klauz nikdo se nepta co tam bude dělat a k čemu je to dobre mit tak draheho a hovno dělajici veličenstvo pulka vovci hyka blahem až promluvi a druha pulka hyka strachem až z ni padaji bobky že je na dvě věci na nic a na hovno už nikomu ani nepřijde

   Vymazat
 17. Vlastenka


  Totálně pomýlený názor!
  Já naopak fandila Hoferovi, protože jinak racionálně uvažující člověk ani nemůže.
  Podle Vlka je pro nás výhrou, že bude prezidentem zelený multikulturní mozek a vítač.
  Tak na tohle nemám dostatečnou mozkovou kapacitu, abych pochopila, v čem to jako bude pro nás pozitivní.

  Ohrožují nás víc nacionalisti nebo miliony přičmoudlíků z Afriky?
  Předpokládám, že se snáz domluvím s rakouským nacionalistou nežli s primitivním barbarským musulmanem, co bezvěrcům a jinověrcům řeže nejradši hlavy.

  Článek naprosto mimo mísu.

  Ještě si povíme, co bude pro Evropu smrtící.
  A nebude to trvat dlouho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro Vlastenku.
   Ano,Vlk je dnes přepracovaný,Hofera nechce,ale Van der Bellen,bude jen opička na provázku.Přitom by to Vlk chtěl nandat papalášům z EU.

   Vymazat
  2. O vlkovi si myslím svoje (že se přidal k temné straně síly). Celý vtip, kterým nás chtějí elity oklamat, je v tom, že se snaží vytvořit předpoklad, že nacionalismus je něco tak příšerného, že řezání krků a Islamizace Evropy je proti tomu láska nebeská.

   Jak říkal Sokrates již před dvěma tisíci let, každá demokracie se nakonec stane horší než ta nejhorší tyranie.

   Vymazat
  3. Vlastenka


   Vlk je klasický, nepoučitelný volič socanů. Už jen to, že fandí tomu nemrcouchovi Sobotkovic a pochvaluje si, jaký je to státotvorný boreček, je dosti vypovídající.
   Jeho strašení "nacionalisty, xenofoby a rasisty" jen zapadá do klasického myšlení této voličské enklávy.   Vymazat
  4. Vlk je mimo mísu. Začínám věřit, že si jen hraje na alternativu, ale ve skutečnosti kope za vládnoucí elity.

   Vymazat
 18. Otázka pro Vlka: co je pro ČR horší? Hofer v Hofburgu nebo vítězství Strache (předseda FPÖ) v regulerních parlamentních volbách? Byly včera takové úvahy, že vítězství Hofera by FPÖ ve volbách do Nationalrat oslabilo. Teď už víme, že Hofer nevyhrál, cesta k vítězství v parlamentních volbách pro FPÖ je tudíž otevřená. Je Rakousko stát parlamentní nebo prezidentský? Má větší moc Hofburg coby sídlo prezidenta nebo ministerský předseda?

  OdpovědětVymazat
 19. Vlastenka


  Já bych se zeptala trochu jinak.

  Co je horší - Hofer v Rakousku nebo slimák rozlezlý po celé Evropě?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta otázka je špatně položená - jedno i druhé je špatně. Nacionalisté i cizí nekompatibilní kultura (islamismus) rozlezlá po Evropě. Otázka má znít: Co dělat? Co je lepší a jak se k tomu dobrat? Ještě jednou: Nácek u moci je stejně špatní, jako islamista. Začít by se mělo definováním toho, co chceme a jak toho chceme dosáhnout - teprve potom prosadit svou vůli. To proto, abychom se vyhli náckům.

   Vymazat
  2. Vlastenka


   Proč přebíráte stupidní rétoriku presstitutů. Hofer není žádný nácek, stejně jako Alternativa pro Německo nebo Pegida nejsou náckové. Nácek není ani Konvička nebo Okamura.
   Nácek je maximálně Vandas.
   Asi tak.

   Vymazat
  3. Skuteční náckové vládnou na Ukrajině a jak vidíme, Evropa s naší vládou, vedenou ČSSD je podporuje. Takže rétorika přisuzující název "nácek" všem, kdo se je nesmyslná a protichůdná. staví proti agresivní imigrační invazi

   Vymazat
  4. Skuteční náckové vládnou na Ukrajině a jak vidíme, Evropa s naší vládou, vedenou ČSSD je podporuje. Takže rétorika přisuzující název "nácek" všem, kdo se staví proti agresivní imigrační invazi je nesmyslná a protichůdná.

   Vymazat
  5. Vlastenka


   To s těmi ukrajinskými nácky je velmi případná poznámka.

   Z uvedeného jasně vyplývá, že jde o zmatení pojmů.
   Za nácky jsou označováni lidé, kteří požadují rovnost občanů před zákonem a bojují proti diskriminaci (v tomto případě domorodého obyvatelstva).

   Vymazat
 20. čim dal vic je jasnějši než slunce že svět se v prdel obraci kreten a obecni blb sralbotka chce padesat procent uřednic a sto procent kulturistek a chlapi budou rodit nebo je postřili no viděl někdy někdo talkovyho blba je užasne sledovat co se do čech natahlo za idioty z moravy od prasedidenta počinaje

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A odkud si k nám přicupkal ty?

   Vymazat
 21. Vlastenka


  Je hlavně nad slunce jasnější,že Sralbotka nemá žádný vlastní názor (je to něco jako Zaorálek,který bez skrupulí obrátí ze dne na den o 180 stupňů podle toho, jak momentálně fouká vítr).
  Bohoušovi se zalíbilo plácání havloidů po ramenou - nechápe, že jim dělal jen užitečného idiota. Stejně tak bude podkuřovat jako správný konjunkturalista i Makrele nebo komukoliv jinému, pokud mu to vynese jistotu lukrativního koryta.

  OdpovědětVymazat
 22. Ještě zdaleka nebyly spočítány hlasy došlé poštou (bezpochyby manipulovatelné jako ve Velké Británii), a už bylo připraveno pódium před bílým zámečkem symbolizující Bílý dům a vlajky Rakouska a EU. Korespondenční hlasy 61,4% pro Van de Bellena a 38,6% pro Hofera. Bohužel potvrzuji ale totální zradu z řad katolické církve, kdy zejména orgnaizace jako Katolische Frauenbewegung vyzvalo ženy, aby volily Van de Bellena, ateistu a v mnoha názorech zcela opačných než přikazuje nauka církve. To je těžká rána a připomíná to podporu nacismu v době jeho nástupu ve 30. letech. Jenže náckové nejsou tentokrát příznivci Hofera, nýbrž ti, co sedí v Bruselu a vyhrožují, že nepřipustí, aby se kdy dostali k moci jiné, než jim nakloněné partaje. Proto bych se neutěšovala, že je vlastně prohra Hofera dobře a že v příštícj volbách zvítězí Svobodní. Nakonec sám van de Bellen řekl, že by nikdy nepřipustil jmenování kancléře z řad Svobodných. Van de Bellen je svobodný zednář a další figurka NWOO.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka   Velké nebezpečí vidím v tom, že se vládní garnitury poplatné Bruselu nebudou chtít dobrovolně vzdát moci a budou ochotny k čemukoliv.
   Ve Švédsku znemožnili na sedm let volby, aby nemohli vyhrát Švédští demokraté, v Rakousku je pravděpodobně zfalšovali.
   Falšovat volby, probíhající na internetu, je snazší nežli si mnozí lidé myslí.
   Dalším způsobem, jak zamezit ztrátám koryt, je skandalizace a posléze kriminalizace nepohodlných stran (viz Alternativa pro Německo, Pegida, Le Penová, Konvička, Okamura...).
   Při nemorálním odrovnávání pol.protivníků se neštítí mainstreamoví politici ani využívání ultralevičáckých, agresivních bojůvek, které napadají pokojné demonstranty. V Německu Pegidu a Alternativu (vyhrožování a zastrašování restauratérů,kteří jim poskytnou prostor), u nás Konvičkovce (viz anarchisti Kliniky, hájení Krnáčovou, Stropnickým ml. i hate free Pelikánem).

   Vzhůru do 50.let!
   I monstr procesy budou.

   Vymazat
 23. K výraznému posílení ultrapravicové Strany svobodných v Rakousku přispěly středo a východoevropské země. Tím, že blokovaly rozumné rozdělení uprchlíků do všech zemí EU, což by nezatížilo žádnou z nich, přispěly k tomu, že do Rakouska přišlo daleko větší množství uprchlíků, než by tomu bylo, kdyby středo a východoevropské země na řešení uprchlické krize rozumně spolupracovaly. Odporem vůči racionálnímu řešení uprchlické krize si visegrádské země zadělaly na dlouhodobý problém, protože posílením ultranacionalistické, fašistické Strany svobodných ve střední Evropě vzniká pro tento region bezpečnostní a strategické riziko destabilizace. (Totéž samozřejmě platí i pro Německo.) - See more at: http://www.blisty.cz/#sthash.AIAbspwl.dpuf

  Správnou odpovědí na volby v Rakousku není neustálé omílání fráze "každý hlas se počítá" liberály, jako kdyby to snad bylo nově rozluštěné tajemství a teprve větším důrazem na instituce liberální demokracie se nám podaří dosáhnout spravedlivé společnosti. Není tomu tak. Správná odpověď zní "organizujme se". Byli to organizovaní pracující, kdo prosadil politická i sociální práva pro všechny a jsou to opět jen organizace třídy pracujících, kdo se může úspěšně postavit fašistické hrozbě a obrátit Evropu i celý svět směrem ke společnosti bez třídního, rasového, genderového či jakéhokoliv jiného útlaku.
  http://solidarita.socsol.cz/pridej-se

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Převracíte skutečnost na halvu. Rozdělování migrantů je nesmysl, nikdo je k nám nezval, oni u nás také nechtějí být. Takže rychle tuhle hloupou myšlenku opusťte a věnujte se raději něčemu, čemu můžete rozumět. Například si hrajte s vnoučaty, nebo čučte do bedny, která vám po létech působení vymydlila hlavu dočista dočista. Lidi se nechtějí organizovat pod praporem pitomin, které už zažili, zažili jejich úplnou diskreditaci a nechtějí to opakovat. Všechna hesla, která tu uvádíte, jsou již dávno znehodnocena takovými tlachali, jako jste vy. Ne, děkuji, žádné opakování! Pavel P.

   Vymazat
  2. To Anonymní 23. května 2016 19:50

   Zdravím kolehgo.
   S prvým odstavcem naprostý souhlas (ironie). Ano, protože jsme nebrali uprchlíky, kteří ČR neměli za cíl ani jako transitní zemi, tak se z uprchlického přívalu stala po Mekelině výzvách "drang nach Deutsch Reich" uprchlická krize. A tu jsme nezvládli, protože jsme veksle na balkánské trase přes Maďarsko, Slovensko a ČR zamkli a na jejich ochranu poslali do Maďarska naše policajty. To jsme teda pěkný parchanti nesolidární!!

   Problémy se řeší několika způsoby. Buď řešíte jevové části a následky - pak vás problém jednou dožene v podobě laviny, před kterou nelze utéct (1. a 2. SV).
   Nebo řešíte a vyřešíte příčiny a vrátíte systém do bodu "0", nebo do stavu o kterém jste přesvědčen, že je rovnovážný a neohrožuje vás.
   Řěšení uprchlická krize dle Vás je pouze řešením následků USA zahraniční poilitiky a oddálení dnes již neodvratné náboženské války o přežití bílé rasy na Evropském kontinentu. Buď se bílí evropané dobrovolně podřídí islámským hordám - pak nás cestou fertility islámských žen a bílých zvědavých děvčátek během jedné až dvou generací přečíslí. Potom už bude snadné (jako v Londýně)"demokraticky" volbami z evropského člověka učinit bílého cikána (ve smyslu marginalizace a postradatelnosti). Nebo se Evropané postaví na odpor. Čím dříve tím lépe a snadněji uhájíme svůj životní prostor a naše životní hodnoty. Začíná to vyspecifikováním NAŠICH národních zájmů a jejich důsledným prosazováním doma i v EU parlamentu. Bohužel to od stávajících pol. jelit nelze očekávat, protože jim pojem "národní zájmy" nic neříká. Oni důsledně plní úkoly a hájí zájmy zákulisí i proti vlastním občanům!! Možná proto se za celých 26 a1/2 roku po plyši nikdo jejich specifikací důsledeně nezabýval. To by totiž dalo, spolu s REFERENDEM, voličovi mocnou zbraň k řízení politiků. Pak by se volič stal suverénem a ne jako nyní jen pouhým kusem ve stádu, které vede Krysař (politik) do hluboké vody.

   Systémovým řešením problému je přístup RF, která vysláním leteckého kontingentu do Sýrie, vrací na tamní území mír a likviduje příčiny migrace. Špatné na tom je to, že zákulisní loutkovodiči z vyvoleného kmene potřebují k nastolení NWO velkou válku mezi kultůrami. Merkelová a další světoví státníci však jedou v jejich žoldu a proti zájmům svých voličů tlačí svět do konfliktu co to jde. Lidé si nechtějí (a možná ani neumí) představit, že něčím cílem může být utrpení a zánik národů jen ve prospěch zištných cílů vyvolené entity a jejích lokajů.

   Mír s Vámi i námi!
   Ferro

   Vymazat
  3. Anonymní23. května 2016 22:46
   Anonymní24. května 2016 13:39
   Na podobně kladené otázky a výtky ze strany některých komentářů na fejsbůku Socialistická Solidarita(SocSol) výstižně SocSol odpovídá: Tady těžko můžeme vysvětlit celé dějiny 20.století, proč pokus o socialismus selhal atd. Ale rádi se sejdeme a můžeme to probrat osobně u piva, vína, kafe, cokoli budete chtít.
   My jsme zatím opravdu nestáli u žádné převratné změny, ale byli jsme ti, kteří v rámci hnutí proti Nečasově vládě prosazovali spolupráci s odbory a v rámci možností ji také organizovali. To vedlo k 100 000 demonstraci a nakonec k pádu této vlády. Stejně tak podporujeme akce za zvýšení mezd a lepší podmínky pracujících. Ale to můžeme také probrat osobně.
   Být členem BPI znamená podporovat podvodníky, kteří se na vašich zádech chtějí dostat od poslanecké sněmovny. Využívají k tomu lži a šíření strachu z tzv. islamizace. Je to nesmysl a odvádí to pozornost o důležitějších věcí jako je právě otázka sociální nespravedlnosti.
   https://www.facebook.com/SocSol/timeline?ref=page_internal

   Vymazat
 24. Clanok je typu fear factory...

  OdpovědětVymazat
 25. hlasy zasilane postou - jak snadno zmanipulovat tech nekolik malo tisic, aby vyhral ten, ktereho si preje svetovlada.
  Staci, aby tech par tisic nekdo dopravil do podplacene posty a za prachy tam vypsal par tisic
  volebnich listku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jim za námahu nestojí. Stačí vyfabulovat žádoucí výsledek, a ani pes neštěkne.

   Vymazat
 26. A naše životy jsou jménem demokracie a svobody dirigovány takovým diktátem a jakém se nikomu z nás z nadšených klíči - cinkálistů nesnilo ani v těch nejhorších snech.

  OdpovědětVymazat
 27. Vlastenka


  Tak tak.
  Taky se mi o něčem takovém ani nesnilo.
  Pokrok nezastavíš!

  OdpovědětVymazat
 28. Ohledně Maďarska si autor článku neuvědomuje jednu věc: Maďarsko prosazuje samostatnou demokratickou politiku nezávislou na Říši a tomu chtějí říšští psychopati zamezit. Dělají to tak, že zaplatí bandu maďarských gaunerů, aby začala třeba prosazovat Velké Uhersko a tím zdiskreditovala maďarský odboj proti Říši.

  Nic nového pod sluncem: U nás na jaře 1968 také vystupovala banda grázlů placených ze západu a ječela o nutnosti restaurovat kapitalismus, aby zdiskreditovala Pražské jaro a přiměla Rusáky, aby proti němu zasáhli. Pražského jara se totiž nejvíc bály západní vlády - demokratický socialismus by totiž vedl jejich občany k tomu, aby to chtěli taky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Maďaři dělali vždy svou politiku.I za války odmítali Němcům vydat židy, které chránil v Maďarsku zákon. Do roku 44 nemuseli ani nosit židovskou hvězdu. V 44. vyjelo několik transportů do lágrů, ale Horthy je krátce poté zastavil.
   Podobně se vypořádali s bolševiky.
   A diktovat si od nikoho nic nenechají ani teď, nejsou to ovce jako Češi.

   Vymazat
 29. Když člověk vidí tu mapku, tak by čekal jasné vítězství pana Hofera a jak jsem se spletl.. já se tak demokraticky divím. :))) Strašná prasečina.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mapa ukazuje územní rozložení, nikoli sílu populace, která je ve velkých městech samozřejmě početnější.

   Vymazat
  2. Početnější na migranty.

   Vymazat
 30. Na "pařátu dnes" to popsali zcela správně. Pro kosmopolitu (jinými slovy pro nového rakouského prezidenta ruského původu, přesněji původem od holandských imigrantů do Ruska, ještě přesněji původem od utiskovaných židovských imigrantů z Holandska do Ruska) je to doslova a do písmene Pyrhovo vítězství. Kam se na tyto volby hrabe karlovarská losovačka nebo vylosovaný Bush na Floridě. Závěr: lidé, choďte k volbám, bude vám to prd platné!

  OdpovědětVymazat
 31. I statistická chyba může být antifašistka.
  https://www.facebook.com/623521487687579/photos/a.623530377686690.1073741828.623521487687579/1163235797049476/?type=3&theater

  OdpovědětVymazat
 32. Maďarsko: kupředu pravá, zpátky ni krok.
  http://a2larm.cz/2014/04/madarsko-kupredu-prava-zpatky-ni-krok/

  Na rozdíl od maďarských liberálů ale Orbán pochopil, že jedinou cestou, jak zamezit nástupu extrémní pravice je právě apel na deklasované společenské vrstvy. Svými zásahy se snaží krotit bankovní sektor, státními intervencemi vytváří pracovní místa (často zcela nesmyslná a umělá, což nejviditelněji dokládá absurdní počet revizorů v budapešťském metru) a útočí na předchozí společenské elity, do nichž kanalizuje hněv frustrovaných. Stejnou strategii vypjatého nacionalismu a alespoň nějaké sociální politiky používá Robert Fico na Slovensku i Jaroslaw Kaczyński v Polsku. Kaczyński dokonce za svou velkou inspiraci veřejně prohlašuje knihu Kapitál pro 21. století francouzského ekonoma Thomase Pikettyho. Neptejme se, jak její argumenty zapadají do nacionalistického a konzervativního programu strany Právo a spravedlnost, ale proč je žádná progresivnější politická síla v regionu nedokáže do své politiky začlenit.
  http://a2larm.cz/2016/03/koho-prekvapuje-kotleba-v-parlamentu/

  OdpovědětVymazat
 33. Anonymní23. května 2016 22:46
  Pavle P.
  Vážně si nepřejete žádné opakování...?

  O vzestupu národního socialismu - nebo xenofobního populismu?
  24. 5. 2016
  Nemělo by se tomuto novému politickému jevu spíše říkat "xenofobní populismus", ptá se Andrew Stroehlein:
  Skutečnost, že v Rakousku téměř vyhrál prezidentské volby ultrapravicový kandidát Manfred Hofer, dokazuje, že vzestup ultrapravice je vážný, argumentuje v deníku Washington Post Anne Applebaum. Poukazuje však na nový jev: ultrapravičáci v dnešních Evropě, jejichž popularita roste, jsou zároveň socialisté a etatisté: požadují silnou roli státu. To se týká jak Hofera, který hovoří nostalgicky o "všeněmecké kultuře", ale i např. Viktora Orbána v Maďarsku a Marine Le Penové ve Francii. Hofer odmítá neoliberální hospodářský konsensus a kritizuje zlo mezinárodního kapitalismu.
  Vzniká nový, velmi populární směr národního socialismu - nacionalismus založený na přesvědčení, že stát by měl silně zasahovat do ekonomiky a zřejmě i do dalších sfér života společnosti.
  Všechny tyto strany, ať jde o Polsko, Francii, Rakousko, Dánsko či Velkou Británii, se samozřejmě stavějí velmi nepřátelsky vůči uprchlíkům. V důsledku emocionálních protiuprchlických nálad začínají tyto ultrapravicové strany také získávat podporu voličů, které už nudí propodnikatelské postoje středolevicového socialismu i pragmatismus centristické pravice.
  Centralizace, nacionalizace a uzavření hranic a ochranářství - to všechno se pro lidem, kteří si nepamatují, že už tady tohle všechno bylo, zdá nové a zajímavé. Málokdo si pamatuje, jakou to vyvolalo chudobu a jak obrovskou míru korupce.
  Ještě méně lidí si pamatuje na to, co se stalo naposledy, když se sloučily mocné nacionalistické ideologie se státní kontrolou nad ekonomikou. Varování nefunguje a po tolika desetiletích se minulost stala jen otřepanou frází. Teď, v současnosti, lidé chtějí od politiky emocionální uspokojení, nikoliv rozumnou správu hospodářských záležitostí.
  - See more at: http://www.blisty.cz/#sthash.D1jAr7tF.dpuf

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zajeď si do Íránu Turecka nebo Itálie, abys viděl, co zbude z civilizace, která trvala osm století, když přijdou barbaři!
   Vůbec nejde o rasu nebo barvu pleti. To nezvladatelné stádo je nepřevychovatelné. Na cikánech to vidíš už pět století. Oni mají svou "kultúru" a tou nás obohatili. Výsledek vidíš v Chánově! A co dokáží můžeš poznat dnes už i na hřbitovech Velké Británie, Dánska, Finska nebo Švédska. To, co provedla ta tlupa v JAR a v Rhodezii, provedou i tady, jen se toho nedožiješ. Zahrabou tě do příkopu u cesty. V tom lepším případě.

   Vymazat
 34. všem sluníčkářům, jestli chcete pomáhat, jeďte do Kábulu nebo do Adenu a běžte budovat školy, kanalizaci vodovody nebo alespoň latríny!! Připálený držky je totiž neznaj a dělaj pod sebe.
  Vozit do Evropy miliony negramotnejch vopic nepomůže zvýšit civilizovanost v Africe, ale zničí zbytky civilizace v Evropě. Parazitama, leprou a tuberou zamořený černý hadice déle žít nebudou. Zato Evropané začnou chcípat na tropické nemoci.

  OdpovědětVymazat