Reklama

.

.

neděle 22. května 2016

Rakouské volby: americký model/Philadelphia 2000?

Radim Valenčík
23. 5. 2016   RadimValenčíkPíše
Že by se i u nás v Eu zkoušel americký model "Philadelphia"?
Dle Novinek:
 Největší naději získat úřad rakouského prezidenta má podle předběžných výsledků Norbert Hofer kandidující za pravicově populistickou Svobodnou stranu Rakouska (FPÖ). Podle portálu ministerstva vnitra v neděli získal 51,9 procenta hlasů, zatímco jeho rival ze strany Zelených Alexander Van der Bellen obdržel 48,1 procenta hlasů. Rozhodnuto ale není, neboť ve výsledku nejsou započteny korespondenční hlasy.

Agentura DPA označila dnešní druhé a závěrečné kolo prezidentských voleb v Rakousku za infarktové finále a hlasování bez výsledku.

Konečné výsledky tak budou známy až v pondělí, což již v rozhovoru se stanicí ORF Hofer uznal. "Budeme si muset počkat do zítřka," řekl Hofer, který se během volební kampaně vymezil proti přistěhovalectví, migrantům i Evropské unii.

Hofer podle ministerstva vnitra zvítězil s výjimkou Vorarlberska a Vídně ve všech spolkových zemích.

S předběžnými výsledky ale mohou výrazně zamíchat korespondenční hlasovací lístky, kterých bylo vydáno takřka 900 000, což je rekordní množství. Odhaduje se, že korespondenčně nakonec hlasovalo okolo 700 000 voličů. Takto odevzdané hlasy budou sečteny v pondělí.

Odhady výsledků korespondenčního hlasování podle portálu kurier.at připisují Hoferovi i Van der Bellenovi shodně po padesáti procentech hlasů. V prvním kole korespondenční hlasování vyhrál Van der Bellen, díky čemuž v celkovém výsledku připravil Hofera o 1,3 procentního bodu, poznamenala DPA.

Volební účast dnes činila 60,7 procenta a po započtení odhadu odevzdaných korespondenčních hlasů pak bude okolo 72 procent. Pro srovnání, před měsícem v prvním kole hlasovalo 68,5 procenta voličů. Oproti prezidentským volbám v roce 2010 volební účast výrazně vzrostla, tehdy se hlasování zúčastnilo 53,6 procenta oprávněných voličů.

Hoferovo vítězství, které před hlasováním naznačovaly i předvolební průzkumy, zřejmě bude mít pro rakouskou politickou scénu dalekosáhlé následky. Zástupce Svobodných, který se vymezil proti uprchlíkům a migraci i proti hlubší integraci Evropské unie, totiž předem avizoval, že by jako prezident neváhal rozpustit parlament a vyhlásit předčasné volby. V nich by měla největší šance právě jeho FPÖ.

Řádné volby jsou plánovány na rok 2018. V těch posledních před třemi lety zvítězili sociální demokraté, druzí byli lidovci a třetí FPÖ.

Hofer se staví nejen proti EU, ale vymezil se i proti uprchlíkům a migraci, když prohlásil, že pokud pracovní trh a sociální systém nedokáže přijmout další přicházející lidi, je nutné otevřeně říci, že není možné nechat hranice otevřené.

Van der Bellen má naopak k běžencům mnohem otevřenější postoj, o to více ale vystupuje kriticky vůči FPÖ. Řekl, že by jako prezident nedopustil jmenování zástupce Svobodných do čela vlády, čímž by výrazně zjednodušil pokračování dlouholeté koalice sociálních demokratů a lidovců.

Podle průzkumů by případné předčasné parlamentní volby, které by rád vypsal Hofer, vyhrála FPÖ.

Již po prvním kole voleb hlavy státu a debaklu sociálnědemokratického kandidáta rezignoval kancléř Werner Faymann, jehož v čele koaličního kabinetu i sociální demokracie nahradil Christian Kern.

Viz: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/404197-infarktove-finale-rakouske-prezidentske-volby-vede-hofer-rozhodne-pondeli.htmlPro ne-pamětníky (my pamětníci víme, o co jde): 
Prezidentské volby v USA v roce 2000 byly jedny z nejtěsnějších voleb v historii USA. O výsledku rozhodlo jen několik stovek hlasů ve státě Florida. Během noci po uzavření volebních místností média předčasně dvakrát ohlásila vítěze voleb (na základě průzkumů). Až potom vyhlásila, že výsledek z Floridy je natolik těsný, že ho ještě není možno předpovědět. Hlavními soupeři byli republikán George W. Bush a demokrat Al Gore. Ve volbách zvítězil z rozhodnutí Nejvyššího soudu USA kandidát George W. Bush.
Jde o čtvrté prezidentské volby v dějinách Spojených států, při kterých nevyhrál kandidát, který získal největší počet hlasů voličů. Tři předešlé případy se odehrály v letech 1824, 1876 a 1888. 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Volby_prezidenta_USA_2000
Myslím, že neprojde. Přece jen jsme v Evropě. Je na čase uvažovat o restartu EU. Připomenout roli Rakouska (Rakouska-Uherska) jako prvního multinárodního, multietnického, multikulturního, multináboženského a multikulturního soustátí. I Jugoslávii, brutálně likvidovanou (kým to že?). Restart EU z Visegrádu. Merkelovská EU je nejen mrtvá, ale toxicky mrtvá.

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3461-rakouske-volby-americky-model-philadelphia-2000.html

8 komentářů :

 1. ...zajímalo by mě, jestli v dnešním světě peněz a zabíjeni, podvodů a lží, je možné zfalšovat volby ? *

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jan Petr.
   I tyto volby budou zfalšovány.
   Podobná taktika jak ve Francii proti Le-Penové.Všichni proti ní,to samé proti Hoferovi.Propaganda na plné obrátky.Právě i ty korespondenční hlasy,kdo zaručí,že jsou nebudou hrát právě důležitou roli,už ten počet přesahuje mé chápání.
   Pokud se má něco změnit v Evropě,musí vyhrávat opozice,jenže to se vůbec nelíbí současným vládcům světa.Pokud by se něco podobného mělo stát ve Francii,Německu a dalších velkých státech,tak raději udělají takovou situaci,aby volby byly zakázány.

   Vymazat
  2. To 6:49
   Nikdy to nebylo jednoduchší než nyní. Každý kdo se alespoň trochy vyzná v IT ví jak je jednoduché do výsledného programu vložit podmínku, která může změnit výsledek. Po vyhlášení výsledku se podmínka z programu odstraní a nikdo se nikdy nic nedozví. Stačí jeden, dva správní lidi na správném místě.

   Vymazat
  3. Anonymní7:12
   Jistě si pamatujete,že i k naším parlamentním volbám,byl dodán serwr pro sčítání hlasů z USA.

   Vymazat
  4. Volby lze smadno zfalšovat pokud se budou konat tímto korespondenčním způsobem. Také takzvaní
   dobroserové voliči ze spřáteléné ciziny. Hajzlové kteří zde nechtějí žít a serou se do našich problémů.

   Vymazat
  5. na to se zeptej někoho od JFK :))))

   Vymazat
 2. ...děkuji pěkně .
  Pak tedy jediné,
  nevolit nikoho !!!
  Rázem by byli bez mandátů...*

  OdpovědětVymazat
 3. uvidíte, co sehrajou proti Okamurovi a Konvičkovi na podzim naši kudrnáči.
  Když vidím, jak mají vyděšený ksichty a icik Bohuš cedí přes zuby, že nás miluje a že nás nedá a s Otto Novotným, svým ideovým poradcem si píšou e-maily, jak sem z Bruselu přivezou půl milionu připalenejch tvářiček, tak mě mrazí.
  Kalousek je jasnej, A agent Bureš udělá cokoliv, jen když to sype.
  Andrejův Telička se objímá v Bruselu s negrama, zfetovanej Moskit jim nadává jen na oko, komediant s generálskou šavličkou by je nosil na rukou a ta princezna z Bruselu, co se tváří jako matka všech slušnejch lidí, je taky sluníčkářka. Jen to nesmí přiznat. A ta profesionálka z Mafiánského náměstí, co drží zuby nehty feťáky na žižkovské "klinice", jde přes mrtvoly.
  Bureš nám potřebuje nasadit do kožichu někoho, koho už si koupil. Aby to stálo co nejmíň. A když se z nich někdo umaže, když se proflákne, tak ho zaleje řeba do betonu, hlavě aby měl čistý stůl.

  OdpovědětVymazat