Reklama

.

.

pondělí 2. května 2016

To mnohé naštve: Velezkušený profesor Rajko Doleček o Západu, Rusku a uprchlících

- rozhovor -
2. 5. 2016 Parlamentní listu

Po bombardování Srbska přestal být příznivcem Západu. Válečný veterán, uznávaný vědec Rajko Doleček, kterého celé generace znají jako bojovníka proti obezitě, také tvrdí: „Velkým hříchem západních mocností jsou arabské země, kde vyvolaly nevídanou náboženskou nesnášenlivost.“„Já jsem prezidenta Havla neměl rád a ani jsem si ho nevážil, považoval jsem ho za pokrytce. Na jedné straně maloval srdíčka a pak podporoval bombardování Bělehradu a Iráku. Za minulého režimu jsem fandil Západu i Spojeným státům, ale když NATO a USA napadly Srbsko, svého spojence z I. a II. světové války, a začaly podporovat etnika jako kosovské Albánce a muslimskou menšinu z Bosny, kteří dost často kolaborovali s fašisty, tak jsem na ně změnil názor,“ konstatoval pro ParlamentníListy.cz při svých vzpomínkách světově uznávaný lékařský odborník (endokrinolog) z Ostravy profesor Rajko Doleček.

Ten je známý především střední generaci z televizních pořadů ze 70. a 80. let minulého století jako průkopník boje proti obezitě a propagátor zdravé výživy. Málokdo už ale o věhlasném odborníkovi ví, že se jako mladý odbojář účastnil osvobozování Srbska i dalších balkánských zemí. „Když jsem se za války připravoval na sabotáže proti Němcům a později narukoval do armády, tak se mne ptali, co vlastně umím. Když zjistili, že slušně ovládám pět jazyků, tak mě neposlali na frontu, ale zařadili mne k diplomatickým službám jako vojenského přidělence. Po osvobození Bělehradu jsem pak začal pracovat coby tajemník u jednoho vyššího ruského velitele. Zabýval jsem se nejrůznějšími záležitostmi, například jsem sháněl letecké motory pro srbské letectvo. Později, když můj ruský nadřízený zahynul při náletu, mě přidělili k UNRA, což byla organizace OSN pro pomoc a podporu zemí postižených válkou. Po válce v roce 1946 se Stalin rozhádal s Titem a já jsem přijel s rodiči do Prahy, kde jsem pak začal na Univerzitě Karlově studovat medicínu,“ vyprávěl lékařský specialista, který i přes svou devadesátku stále ordinuje dvakrát týdně ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě a nedávno ještě vydal se svými kolegy odbornou publikaci. „Můj tatínek byl Čech a působil od roku 1926 v Srbsku jako obchodní zástupce velkých českých firem – ČKD a Pragoexport – maminka pocházela z Bosny a Hercegoviny, ale hlásila se k srbské národnosti,“ doplnil ještě profesor Doleček.


Uprchlíkům by měly více pomáhat bohatší arabské státy
(pokračování ZDE)

23 komentářů :

 1. Soudruh Dolecek odesel z rodne zeme, protoze dal prednost Stalinovi pred Titem. Kdyz sedel Havel ve vezeni, on pracoval pro televizi a tak Havla nema rad.
  Dal uz srbsky fasista nemusi pokracovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevážený provokatére! 10 Havlů a 1000 takových jako jsi ty, tak vy všichni dohromady nesaháte Dolečkovi ani po kotníky!!!!!

   Kolikpak jsi uměl cizích řečí ve svý 18ti letech, když dnes snad ani nevíš, že český jazyk má háčky a čárky?

   I duševně omezený člověk podvědomě cítí křivdu, když se neplní dané sliby! Ten sice neví jak je to nazýváno, ale prostě to cítí!

   Tobě asi nevoní, že nazval Havla pokrytcem. Jenže normální člověk pokrytectvém nazývá i to, co ten duševně omezený člověk podvědomě cítí. Snad je to pro tebe normální jev, tak se s tím moc nechlub, pak vypadáš jako "guma".

   Vymazat
  2. A Lahváče Veškrnu jsi viděl v base kdy,ty lejnosrku/???!!!!!

   Vymazat
  3. Pan profesor Doleček, ty trollí pablbečku, je to partyzán z 2. světové války, jugoslávský odbojář. Ty jsi jen nelibě páchnoucí hovno u cesty. V televizi vystupoval když Havel lítal za ženskými a neúspěšně se pokoušel dostat na FAMU. Pro jeho absolutní dramatický a literární netalent ho tak profesor Milan Kundera nevzal. Když se s pomocí takových idiotů, jako byl tvůj trollí fotr, stal Havel českým prezidentem, Kundera, světově uznávaný autor, přestal do Česka jezdit a na Česko zanevřel. Pro úplnou pitomost a nepoučitelnou blbost českého obyvatelstva. Jarda F.

   Vymazat
  4. Pepku, zameč a vyskoč!

   Vymazat
  5. Kdo jsi, ty nulo? Vždyť jediné co tady pořád dokazuješ je tvoje ubohost, jako program, ty poslední ho.no u plotu, které si musí přivydělávat trollováním a ještě k tomu blbým. Nula, nicka, ubožák, který neumí ani řádně česky.

   Vymazat
  6. Ten 15.39 no to je hroznej vuuuul.

   Vymazat
  7. 15:39 Ty až dostaneš rozum tak se samou radostí zblázníš. Nadávat ti nemá cenu, je jasné,že jsi ještě zamrzlý puberťák.

   Vymazat
  8. Havel byl smrdutý pochcaný skunk. Ožralá opice a krysí ksicht.

   Vymazat
 2. Trolle tohle nestačí, flákáte to.
  Proti osobnosti pana Dolečka je Vaše provokace průhledná a nevěrohodná, takže jenom hloupě provokativní. Měl byste být víc tvůrčí. Vím, nemáte to lehké, ale musíte se víc snažit, nebo nebudou prémie.

  OdpovědětVymazat
 3. Zlatej Rajko - ty kolaborantskej chcípáku 15.39. Ty nejsi ani soudruh, tebe by vykopali i ti soudruzi, takovou hnusnou veš. Přestaň tady onanovat - jsi skutečně chorej.Koho myslíš, že svýma sprostýma urážkama lidí, jichž si vážíme, nasereš? Koho nazýváš srbským fašistou ty jednoduchej zmetku s intelektem vysypanýho popelníku? Nesaháš mu ani k zadku - a už brzy bude podobným urážkám konec. Veřejně někoho urazíš, a nedoplatíš se ty mizero. Co si pak počneš, až takovým sprostým urážečům jako jsi ty, zatnou tipec -hodíš si mašli? Nebo budeš vzteky kopat do psa?

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Ale prt Stalinovi před Titem - dal přednost kvalitní pražský fakultě před tou bělehradskou:) A pak bojoval na jiný straně než Havel, ne? - http://svobodnenoviny.eu/pripad-nepovsimnute-knihy-havel-udaval-zidy-a-schwarzenberg-pouzival-k-praci-vezne-z-tabora-v-letech/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale POZOR! Tím nikterak nedokládám která ta strana byla ta správná!:)))

   Vymazat
  2. Mohl zit v relativne svobodne Jugoslavii. Ale dal prednost stalinistovi Gottwaldovi. To je ale hnus.....

   Vymazat
  3. A tvůj fotr místo vasektomie má na svědomí takovýho bezmozka.....hrůza!!!!;

   Vymazat
  4. Jsi velký pitomec, trollí hovno 17:20. Meleš z posledního. Profesor Doleček například nikdy v žádné straně nebyl. Je světově uznávaným endokrynologem! Ty jsi v našich diskusích uznávaným pablbem. Profesor nikdy nekolaboroval s mocnými. Ty lezeš ussákům do zádele celkem soustavně a hbytě. Profesor Doleček válí ve 4 jazycích, ty válíš hovna v písku.

   Vymazat
  5. dDesítky tisíc Řeků udělali to samé! Tita měli u nosu a stejnak šlo do Československa. Oni ještě neznali tyhle novotvary z dílno nosáčů netankujících super (ani special) o "svobodě", oni to brali kdo zrazuje principy a kdo nikoliv ...

   Vymazat
  6. Desetitisíce původních Makedonců a tisíce Řeků, přesídlených ze západu Turecka po 1.WW, bylo vyhnáno ze severu Řecka v rámci boje Angličanů+Američanů proti komunistům...
   Proti fašistům se moc nevyznamenali, ale proti partizánům bombardování dokázali zorganizovat.
   Tito lezl do prdele Angličanům a to byla ta roztržka se Stalinem.....Doufám,že až Rusové otevřou archívy, výjde i tohle na povrch.

   Vymazat
 6. Pana Dolečka sledují delší dobu a velice si jej vážím za jeho zveřejňování názorů, které jsou v rozporu s oficiální státní propagandou.Je to vzdělaný,statečný a charakterní člověk kterému různí komunistobijci nesahají ani po kotníky.

  OdpovědětVymazat
 7. USA neboli Amerika není skutečnost, ale chiméra nebo náboženství. Hondě lidí kteří uvidí skutečné Spojené státy odmítné uvěřit, že to co vidí je vysněná amerika o které celé život snili a byli o ni dokonce přesvědčni. Stačí navštívit, psáno foneticky: Bruklin a Harlém, nebo města Čikágo, nebo Bronks a řadu dalších. 90 milionů nezaměstnaných, padesát milionů na potravinových lístcích, bez kterých by nepřežili a 300 milionů totálně zadlužených občanů USA, tak to jsou skutečné Spojené státy Americké. No a my? My se milovými kroky přibližujem americkému ráji, kdy budeme negramotní jako v USA, zadluženi jako v USA, bezdomovci jako v USA, prostě vše jako v USA. Bravó!!!! S USA na věčné časy a nikdy jinak!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Pane doleček,s největši úctou si Vás vážím a nemohu uvěřit, že v tak vysokém věku ještě pomáháte lidem ke zdraví. Moc dobře se pamatuji na vaše televizní pořady, které v té době patřily k těm nejsledovanějším, a mnoha lidem jste utkvěl v srdci, kteří dodnes s láskou a úctou na Vás vzpomínají. JIŘÍ PLZEN.

  OdpovědětVymazat
 9. Pane Profesore Dolečku děkuji Vám za vše co děláte pro Mír

  OdpovědětVymazat