Reklama

.

.

středa 4. května 2016

Rozzlobený postřeh z Anglie

 4. 5. 2016   Přišlo mailem


Je to nechutné, v Praze se močí na ČR! Tím v zahraničí ukazujeme, jak si vážíme našeho státu a našich občanů. 
Cizinci si to fotí a pak to ukazují doma, jako raritu! Kam se poděla naše hrdost? Úroveň naši kultury se propadá a už chápu, proč se na nás některé země dívají jako na nekulturní barbary. Kolemjdoucím je vnucován pohled na výtvory sexuálně neukojeného a zřejmě psychicky labilního "umělce". Je to vulgární a nechutné . Proč vadí na Zemanovi každé slovo, ale sochy které poškozují naší státnost, si nikdo nevšimne? Je to ponižující! Toto "sousoš" je před vchodem do muzea Franze Kafky - otáčející se dvojice mužů v nadživotní velikosti močí do nádrže ve tvaru hranic ČR.

Kdo ty nechutnosti financuje a dává povolení k realizaci???

L. V., Londýn, Velká Británie

66 komentářů :

 1. Kterej č.r.k to vymyslel a realizoval?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. typnul bych ,že akademický mág Černý.

   Vymazat
  2. To svinstvo dělá Černý a sponzoruje ho Bakala kterému dala vydělat ČSSD,takže za to svinstvo můžou voliči ČSSD.

   Vymazat
  3. Přesně tak, je to dílo Černého, ale co je obzvláště hnusné, že to zakoupili a zainstalovali dva jacísi Švédové, kteří v Praze provozují několik luxusních restaurací. Jmenuje se to Hegertova cihelna.Dovede si někdo představit, že by ve Stokholmu na veřejném prostranství byla podobná socha?

   Vymazat
  4. ....jou to zřejmě sochy v životní velikosti Sobotky a Zaorálka,jen jim chybí jmenovky.Měli by je nějací sprayeři/frajeři z Prahy doplnit a potom bych tam ty sochy rozhodně nechal a ostatní kolemjdoucí by na ně měli chodit chcát....

   Vymazat
 2. Autor se mýlí, to není naše kulutra, to jsou sračky, vydávané pražskou všivárnou a na ni napojenými kulturtrégry za umění. On ale přijde čas, kdy bude číše dolita a národ si své zrádce vypořádá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkuste si něco podobného představit v Polsku, v Maďarsku, nebo na Slovensku (o USA a západní Evropě nemluvě). Hlavně že máme "smysl pro humor".

   Vymazat
  2. Demokratická svoboda nám ukradla všechny iluze a totálně bourá veškeré morální hodnoty ve kterých jsme byli vychováváni, hodnoty jako jsou slušnost, pravda, čest, spravedlnost a poctivost, sounáležitost a kamarádství. Místo toho nám vnucuje tyto rádoby umělce, lži, podrazy a vzájemnou nenávist.

   Vymazat
  3. Tak. Něco jako rudé trenky nad Hradem českých králů. Avantgardní umění hodné Ceny V. Havla za kreativní umění a umělci a akademici to považovali za "vtipnou" legraci. Jana

   Vymazat
 3. Duchovním otcem a asi i stvořitelem ja z největší pravděpodobností "uznávaný umělec" - Černý a já mu
  tady dávám "fakáč"!
  V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tu velikost penisů vzal podle toho svého? Pokud ano, tak teda nic, moc.

   Vymazat
 4. Národní hrdost? Tu Češi měli naposledy za Jana Žižky. Určitý záchvěv byl možná na sklonku první republiky. Pak už jsme stále před někým sráželi kufry. Mám rád hokej. Výsledek pro mne často není prvořadý. Spíš sleduji herní projev a nasazení hráčů. Osobně zastávám názor, že není hanbou prohrát, ale se vztyčenou hlavou. I když jsem realista v odhadu výsledku střetu prvorepublikového Československa s nacistickým Německem, stále častěji se přikláním k názoru, že jsme se v roce 1938 měli vzepřít. Od té doby se na nás všichni dívají, jako na kus hadru. A také si to zasluhujeme. Jsou národy srovnatelné velikosti. Ale svět se vzhledem k minulosti na ně dívá úplně jinýma očima. Srbsko, Finsko, Norsko a mnohé další se nevzdali, i když se vzepřeli zdrcující převaze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Váženy pane, bránit ČSR před Hitlerem opravdu nešlo.
   1. Bylo jasné, že bude válka,
   2. bylo jasné, že to Německo projede (mělo příliš málo zdrojů, kdo má více zdrojů vždy vyhraje),
   3. český parlament byl většinou na straně Němců a hrozilo reálné nebezpečí, že se přikloníme díky parlamentu na Německou stranu,
   4. to Beneš nemohl dovolit, protože bychom skončili na straně poražených a Beneš chtěl být na straně vítězů,
   5. takže raději volil předání republiky, než abychom se přihlásili k fašismu.
   To není jen moje konstrukce, tohle lze syntetizovat z archívů. Pokud bychom se nepodvolili, tak nás parlament svým hlasováním prostě přihlásil na stranu fašismu. Beneš jen zvolil nejschůdnější cestu, ja z toho vyklouznout.

   Vymazat
  2. Pro nedouka 19:56.
   ČSR se pochopitelně měla bránit a bránila by se úspěšně.
   Měla mnohem lepší a lépe vyzbrojenou armádu, ve strategicky a takticky mnohem výhodnější pozici. Německá armáda byla v té době nepoužitelná pro takovou akci, jak lidsky, tak výzbrojí. Bylo to jen blafování, na které posera Beneš skočil.
   Douč se, ale syntetizováním vojenských, ne politruckých zdrojů!

   Vymazat
  3. 20:15 Souhlasím s vámi, Němci měli z naší armády velké obavy a odhodlání se bránit bylo mezi našimi vojáky obrovské, vyprávěl mi o tom můj dědeček, tenkrát ve vojenském, kapitulaci našich politiků velice špatně snášeli.

   Vymazat
  4. Němci měli převahu. Pohraniční opevnění po anschlusu Rakouska bylo na nic. 5. kolonu tvořilo 3,5 milionu zfanatizovaných sudetských Němců a na Slovensku tisíce fanatických katolických luďáků. Naše letectvo stálo za prd a žádný ze sousedících států nebyl náš přítel. Bratři Poláci měli smlouvu s Hitlerem, brousili si zuby na kus čsl.území, které po 15.3.1939 také obsadili. To samé Maďaři. Takže ty vaše zupácké úvahy stojí na vodě. Beneš žádný posera nebyl, ale nebyl zase tak blbý, jako vy, trubky!

   Vymazat
  5. srbove neměli aní desetínu toho co československa armada a take věděli že němce neporazi přesto níkdy nesložili zbraně-moje rodína, muj stat,moje plemeno(slovanske)mislim že to mnoha lidem nedochazi

   Vymazat
  6. Typické diskuze novinkářů - co v tom blábolení o Němcích a obraně a blaf blaf je k tomu, jak ti borci chčijou na ČR? Tady jsou lidi vážně už duchovně nemocní. Přál bych vám, aby až budete u lékaře s náběhem na anginu, aby vám proklepával kolena a dal berle. To je stejný. Ať je článek o čemkoliv, blafající smečka bude stejně blafat úplně něco jiného - utečenci, islám, nějaké bláboly o válkách apod. Strašný.

   Vymazat
  7. Odvádění od tématu je základní trollí taktika.

   Vymazat
  8. Milý Žorži Janakijeve - to je hezká a posilující legenda, že se Srbové postavili Hitlerovi. Ale když se řekne A, mělo by se říct B. V Srbsku do jara 1941 byla proněmecká vláda, která byla s Hitlerem v přátelském vztahu. Angličané namluvili několika vysokým důstojníkům srbské armády, že když svrhnou vládu a postaví se na stranu Anglie, tak jim přijdou ihned vojensky na pomoc. Srbové na to skočili, povstali a ... Angličané se na ně vysrali!!!! A pak to už byla hnusná občanská válka a Titův boj proti všem. Nakonec si Angličané a Američané vybrali za spojence Tita - komunistu (!!!). A dál už to znáte. Zdravím vás. Mám Srby a Srbsko rád, vím, že se dobrovolně přihlásilo za naší mobilizace přes 10.000 dobrovolníků a chtěli za nás a s námi po boku bojovat. Díky, od srdce! Ale je potřeba říkat vždy celou pravdu!

   Vymazat
  9. 19:21 A kde je hrdost toho co vymyslel a zrealizoval tu odpornou skulptůru...
   Vy si myslíte, že by ji mohl uskutečnit někde jinde jinde? NE
   Dotyčný by měl problém se státní správou!
   A ptal se někdo českých občanů aby to tam bylo a co se stane, když si bude občan stěžovat? NIC
   A věřte, že Kalouskovi tohle nevadí, tady je státní J-Elita podplacená a kdykoliv nás prodá, jako nás prodala Hitlerovi.

   Mimochodem, Ukrajinci jsou na tom hůře, tam je klidně vraždí....

   Vymazat
  10. "Evropa se klidně obejde bez českého státu. Ale český stát nemůže existovat bez Evropy pod vedením Německa!"
   K. H. Frank

   Vymazat
  11. K tomu hokeji - a nejen k hokeji : Pokud naše republika vyhraje nějaké mistrovství světa, tak se lidé objímají (i neznámí, kteří se před tím nikdy neviděli), radují - prostě euforie ... Za pár dní nato možná ti samí lidé, co se objímali, si ubližují, vraždí ... Červené trenky na Hradě, čůrající zrůdy na naši republiku, veřejné slovní útoky na našeho pana prezidenta Zemana - vše nepotrestáno !!! Ptám se : Toto že je demokracie ?!?!? Odpovídám - NE ! Toto je anarchie !!! Tfuj !!! Jsme to divný národ ...

   Vymazat
 5. Tak vnímá samolibý a zastydlý kretén, pardon: "umělec" , D. Černý Českou republiku /rok výroby cca 2004/.
  Pixa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to snáď nie je pravda! to veľdielo je vystavené od r. 2004? To sa nenašiel nikto, kto by to roztĺkol kladivom? Ale lepšie by bolo podať si pána umelca.

   Vymazat
 6. Toho debila by měli držet v izolaci od ostatních lidí. Potřeboval by přes tlamu, aby se mu v ní rozsvítilo nebo aspoň aby se mu posunul mozeček. Buď se vyléčí nebo bude tupl blb.

  OdpovědětVymazat
 7. Jo a toho úředního imbecila, co to povolil bych nechal pro výstrahu na tom samém místě dát na pranýř, aby na něj lidi mohli plivat, zvracet a chcát.

  OdpovědětVymazat
 8. Toto není jediné urážlivé dílo D. Černého , další je v pasáži Lucerna a to obrácený kůň, dále růžový tank atd. Naproti tomu vyzvedává pohyblivou sochou za OC Máj Franze Kafku, který psal jen německy a v Německu i zemřel. Kafka i Černý jsou příslušníci etnika, co si tu dělá co chce ( viz dílo u Hergetovy cihelny)

  OdpovědětVymazat
 9. Je to sračka, soudruhu trolle.

  OdpovědětVymazat
 10. Je to útok na naši svébytnost a test, co si mohou dovolit. Jak tomu čelit, dobře si to zapamatujme, nedejme na sobě nic znát a uvnitř si uchovejme hrdost a pak, až nastane čas ve vhodný okamžik rozhodně konejme. Několikrát jsem to použil v drobnější incidentech a velmi se to osvědčilo.

  Dnes se to moderně nazývá asymetrická odpověď. Vtip je v tom, že reagovat na provokaci okamžitě je nevýhodné, provokatér splní svůj úkol vyprovokuje a Ti kdo provokatéra kryjí jsou připraveni. Proto se na odpověď čeká až to bude provokatér nejméně čekat a je nechráněn. Chce to trochu trpělivosti a neztratit nervy, na každé ho dojde nechme to na bohu.

  Nemusíme být často dokonce ani aktivní, stačí danému nepomoci. Instinktivně si totiž vzájemně pomáháme a osobní spory jdou stranou, když nastane kritická chvíle. Společnost je založena na spolupráci. To neplatí o hajzlech, kteří Vás podrazí v nejtěžší chvíli a pak je velkou hloupostí takovým hajzlům pomáhat, neboť pak kazíte bohu práci, když sjednává nápravu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 20.07 perfekně a chytře napsané.1000 bodů !!!

   Vymazat
  2. Anonymní4. května 2016 20:07

   Svatá pravda, jen co je pravda. Bohu by se Vaše reakce velice líbila, tak jak se líbí mě. Přidávám rovněžnějaké ty bodíky.

   Vymazat
 11. tak tam jdete,rozflakejte to krompacema, a kdyz se do toho bude nekdo srat tak vyrazte nasady a "prezehlete mu faldy" !Ale hlavne:neknucte a delejte! )))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně napadlo, že by mohli chcát na obrázek zlatého prasete, nějak šikovně upravit, aby to nebyla česká republika.

   Vymazat
  2. Anonymní4. května 2016 20:12

   Když jsi tak akční, tak proč jsi to již dávno neudělal. Vypadá to, že jsi jeden z těch, kteří umí jen kecat a když by mělo přijít k věci, tak stáhnou ocas mezi nohy a zdrhnou. Mimo jiné by taková akce naplnila skutkovou podstatu přečinu poškozování cizí věci a i výtržnictví. Tak se ukaž.

   Vymazat
  3. mohli by ste sa dať pár ľudí dokopy a vymyslieť ako vizuálne zmeniť obrys Česka, stačilo ba to aj nejak výrazne namaľovať. Navrhujem obrys USA. prípadne Nemecka alebo modrý obdĺžniček so zlatými hviezdičkami do kruhu. To by bolo haló. Keby niekoho prichytila polícia pri čine, tak sa stavím, že by ho obvinili nie v poškodzovania umeleckého veľdiela, ale z urážky štátu.
   Fakt by si zaslúžil vylepšiť fasádu aj ten, kto dal povolenie inštalovať takéto "umelecké dielo" na verejnom mieste.

   Vymazat
 12. Hlavně když Pelikán nás bude soudit za urážku buzen a kozomrdrů.

  OdpovědětVymazat
 13. Ale proč to prokrista pána radnice a úředníci povolují? Přece nemohu jít a instalovat někam na náměstí nějakou zhovadilost! Kdybych já chtěl nějak vylepšit ty hnusný pozlacený kašny na plzeňským rynku, to by se posrali - to by bylo řvaní panečku! A musel bych platit nějakou škodu nebo by mně zavřeli. A kdybych hned vedle vytvořil nějakej hnus zesměšňující ty panáky na radnici -to by byl pofírunk! A zesměšňovat a ještě k tomu takhle hnusně celou republiku? Už aby sem vtrhla nějaká Godzilla, a všecky ty přizdisráčský zmetky, kteří to tady nechávají zkurvit, zahnala do Vltavy - Praha, to je opravdu Mekka zmrdů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč to povolují??? No protože jsou ze stejné líhně.

   Vymazat
 14. No já bych to zas neviděl tak černě.

  Podle mého pan Černý tuto plastiku jen nedokončil. Podle mě ten jeden čůrající panáček měl močit na vlajku EU a ten druhý na vlajku USA a celé to zajisté mělo symbolizovat to, že jsou nám naši protektoři u zádele. Jenže pak si nejspíš autor uvědomil, že některé věci se ani v soft-dikaturách nemohou znázorňovat explicitně a spoléhal na to, že si každý občan ČR ty dva hadry již domyslí sám a cizák to bez nich nepochopí. Prostě jinotaje jak za totáče… (;-).

  Zdraví Vás
  JiB

  OdpovědětVymazat
 15. Proč se tak rozčilujete?Komu jsme prodali akcie našich podniků v kuponové privatizaci?Kdo získal naše oddlužené banky?Kolik českých obchodů jsme si zlikvidovali,když jsme tam přestali z lásky k Česku nakupovat?Dáváme přednost českým výrobkům?Všichni na tu republiku ču...e.
  Bohuš Pileček

  OdpovědětVymazat
 16. Cílem ponižování našeho národa je srazit jeho sebevědomí co nejníže. Ti, kteří toto dělají, nejsou Češi, ačkoli mají české občanství a mluví česky. Poznáte je snadno, s opovržením mluví o čecháčkovství, české malosti, vysmívají se nám Čechům, nikdy se slovem nezmíní o jediném úspěchu našho národa, kultury, našich předků. Je to imitačně-provokační činnost, mnoho Čechů je z nevědomosti opakuje, protože neví, že jsou to infiltrovaní nepřátelé, kteří se tím už ani netají. Tuto taktiku uplatňují i v mnoha jiných zemích, protože je to internacionální mafie rozptýlená po celém světě. Ponižování druhých je projevem komplexu, že jejich vlastní identita je ubohá a snad kromě hudby dosáhli výsledků tak akorát v intrikách, mamonu, manipulaci a zločinnosti. Buďme hrdí, že se nesnižujeme k takovým praktikám, jako nýmand David Černý a jemu podobní davidové a jiné hvězdy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:07-přesné, kultivované. Problém je, když "bouchnou saze", to je pak nářků. Nejsou mrtví jako mrtví, někteří jsou "Bohulibí"!

   Vymazat
  2. ...a dále rozklad a rozvracení národních hodnot a morálky, rozeštvávání národa, apod., vše jako vřelé díky za to, že zde našli domov. Tak jako všude jinde.

   Vymazat
 17. My opravdu nepotřebujeme nepřítele, my si opravdu stačíme samy. A ten co to stvořil není žádný performers, ale perverz. A silný !

  OdpovědětVymazat
 18. V určité skryté formě je podobná převážná většina tzv. současného umění. Cílem je podrytí svébytnosti národa a bohužel se to setkává s přijetím. Podobá se to ztrátě pudu sebezáchovy, kterou občan projevuje v problematice imigrace.

  OdpovědětVymazat
 19. Psychologicky zajimava demonstrace pohrdani, degradace a nenavisti k zemi, kde on sam - David Cerny - zije.
  Nerozumim vsak proc..

  Vzdyt dnes muzes zit, kdekoliv se Ti zachce - "umelce" Davide Cerny.

  Kde vsak lide budou exeptovat Tvuj "umelecky" smer, bude problem najit.
  Delas zbytecne, provokativni ZLO a jsi pritez a risk pro Tvoji komunitu.

  OMLUV se verejne ! Riskujes, ze Te nekdo napadne a klidne to muze byt i policajt. (Jsi hloupy !)
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 20. Černý své "dílo" aso skutečně nedokončil. Aby bylo dokončené a dávalo skutečný smysl, měl by jeden z čůrajících panáků držet vlajku USA a druhý EU. Pak by se mu nedalo nic vytknout. Takto se na nás zmiňovaná instituce a stát skutečně dívají. Resp. mnohem hůř. Ale to by pak musely být figury v jiné pozici a při jiné činnosti. Se staženými kalhotami a v podřepu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne ne, je to dokončeno. Panáci je mají obřezané. Vlajek netřeba, jsou nadbytečné, ba dokonce matoucí.

   Vymazat
  2. 12:33- přesně, jednou je budeme za jejich činy soudit. Budou se skrývat, zapírat, jako krysy, které skutečně jsou.

   Vymazat
 21. Nechápu jak tuhle sochu mohl někdo udělat. Na Prahu a tuhle zemi jsem velmi hrdá. Při plánování dovolené na skoro druhé straně Zeměkoule jsem měla pocit, že až se vrátím domů, hned jak vystoupím z letadala, tak políbím tuhle zemi. Chtěla jsem to udělat hned, ale neodvážila jsem se, všude byli lidi.

  OdpovědětVymazat
 22. Je to ostuda donebevolající. Hanobení republiky. Zákeřný tok na podvědomí mládeže. Mělo by být podáno trestní oznámení a být krutě postiženo.
  Podobně se mi jeví těžce národní hrdost urážlivý i rozhlasový pořad "Karel je King".

  Domnívám se, že je to tolerováno, ne-li chráněno až podporováno, v rámci snahy o likvidaci evropských národních států.

  Je nanejvýš potřebné už vůbec nevolit "zavedené" politické strany. Toto je také výsledek jejich už nenapravitelné degenerace.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U těch dvou čůrajících už jen chybí Zadolárek se Sobotkou . Ale kdo ví ? Možná že ty dvě postavy znázorňují právě tyto dva kretény .

   Vymazat
  2. To není tak blbej nápad, mít to v dosahu tak jim na krky pověsím cedule se jmény...

   Vymazat
 23. Jen si to dejme do souvislostí.
  Teď si představte,kdyby byl prezidentem Schwarzenberg,už jsme skutečně neměly republiku.Pomalu se to připravovalo,jak pražskou kavárnou,politici,dokonce už byla připravena změna názvu naší republiky.Skutečně je potřeba z toho vyvodit důsledky,jinak budou škodit nadále.

  OdpovědětVymazat
 24. Je to pravda,jsme prochcanej stát v područí USA

  OdpovědětVymazat
 25. Podobné jako socha "Matka Smrt" před Úřadem vlády. Nebo to tam už není? Bylo nebo stále je / nevím, do Prahy už nejezdím, nemá už duši/nechutným, morbidním dílem jako velká část postmoderny. Vyžilost, vyšeptalost, ubohost. Umělci nečerpají ze života, ale z grantů a fondů!!

  OdpovědětVymazat
 26. Doufám, že v článku nejmenovaný autor dostal královsky zaplaceno z daní českých občanů.

  OdpovědětVymazat
 27. A jsou ti močící mládenci obřezaní nebo neobřezaní? Tento malý detail zmrzačení pohlavního údu a těla obřezaného nebo zdravého a nezmrzačeného jedince - sochy by potřebovalo reakci podle přísloví "hloupému napověz, chytrého trkni". Myslím, že chytrých je v Čechách habaděj a bojím se toho času, až se zvednou.

  OdpovědětVymazat
 28. 1:34 žije mezi námi velké procento jistého kosmopolitního náboženství peněz, pro které je národní stát pouze taková malá dojná kráva, kterou po vydojení opustí a jdou klidně jinam a sami se považují díky svým prakticky mafiánským kontaktům za nadlidi, kteří si mohou dovolit naprosto vše

  OdpovědětVymazat
 29. Autor tohoto sousoší není Čech, je to člověk, který Čechy nenávidí. Takhle se ani naprostý primitiv nebo idiot nevyjadřuje o své vlasti. Potkal jsem v životě pár podobných lidí, kteří hovořili česky, měli české školy, česky psali články nebo dokonce knihy. Čechy ale neměli v lásce. Jejich protičeská zaujatost byla zjevná. Nebyli ovšem ale tak vulgární jako sochař tohoto veledíla . Jedno měli společné: měli německý nebo českoněmecký původ, jejich rodina byla zčásti postižena odsunem po válce. Nechci tady oživovat polemiku o Ferdinandu Peroutkovi, který ovšem nebyl protičesky zaměřený, napsalo se toho o něm dost, sám jsem jeden článek napsal. Nicméně je všeobecně známo, že Peroutka po Mnichovu a obzvlášť po zřízení protektorátu zaujímal k Němcům velice smířlivý postoj. Domníval se, že „loyální postoj k režimu je předpokladem pro zachování existence národa, což samozřejmě nutí i k některým kompromisům“ (viz Milan Otáhal: Ferdinand Peroutka muž přítomnosti, Melantrich 1992). Asi nebyla náhoda, že matka F. Peroutky byla Němka.
  Jan Makovička

  OdpovědětVymazat
 30. Stačí sa pozrieť na titulky niektorých vaších novín, z tých vulgarizmov je človeku na zvracanie, chovanie vašich politikov a ČT je číre zúalstvo. Je na vás, aby ste si urobili poriadok v krajine a ten poriadok musíme urobiť aj my na SR, ale ak porovnávam v sprostých vyjadrovaniach ste predsa lepší

  OdpovědětVymazat
 31. Tento výtvor by omlouvala jedině dodatková tabulka s nápisem: Postoj vrcholných představitelů EU vůči České republice.

  OdpovědětVymazat
 32. Ukázka pražského pohledu na veřejný záchodek pro muže bez poplatku, aneb chčijou Češi, chčijou Slováci, a proto nás "obechcává" celý svět. Není to ničím jiným, nežli vzkazem jak si sami sebe vzájemně vážíme. Když se nad tím zamyslím, tak zasloužíme si něco jiného?

  OdpovědětVymazat