Reklama

.

.

středa 25. května 2016

Ruská ekonomika nevzkvétá, ale... Hluboká poklona Putinově strategii! Excelentní, brilatní a jinak se nazvat nedá!

25. 5. 2016   Pařát
Odkud začít? Před pár dny se Rusko hroutilo, najednou zase ne, pak zase jo a docela by mě zajímalo, kolik lidí se v tom alespoň přiměřeně vyzná. Tak jak na tom nyní skutečně Rusko je a kdo lže?
Dovolím si výjimečně tvrdit, že nikdo pouze si z toho vyjme každý to, co chce, nebo co se politicky hodí. Buďme politicky korektní a to slovo korektní nechť znamená původní smysl, nikoliv ten zneužitý.

Excelentní, brilatní a jinak se nazvat nedá!

Průmyslová výroba v Rusku v dubnu 2016 vzrostla o 0,5% ve srovnání se stejným měsícem v roce 2015. Na druhou stranu teprve nyní se trochu cena ropy vzpamatovává a projeví se to až za několik týdnů, protože sice cena ropy šla tyto dny nahoru, ale call a put opce s různými hodnotami strike price jsou se splatností do 2 měsíců, což znamená, že teprve nyní začnou nabíhat peníze za ¨zlepšující se cenu. Za druhé i cena plynu se snížila na jednu třetinu a nebýt obrovské, skutečně obrovské předvídavosti Putina, šetření v nejlepších časech a skvělých tahů Rossii, neboli ruské centrální banky v čele s Nabiullinovou, Rusko by se otřásalo v základech. Do třetice totiž i skutečný pokles výroby v Číně proti dřívějším létům, dokonce i měsícům je znatelný a opět se tím zmenšil prostor pro ruský export. A k tomu sankce, i když o nich si ještě napíšeme, také trochu snížily ekonomický vývoj v Rusku.

Připočteme li k tomu navíc, že opět Obama má tendenci roztočit zbrojení a tím nechat Rusko vykrvácet jako to udělal Reagan, rating, který zoufalého Obamy, kdy donutil ratingové společnosti snížit ho Rusku, aby tam nikdo nemohl investovat... Kolik lidí si uvědomuje ten strašný tlak na Rusko, aby se zhroutilo a přesto jsou náznaky, že excelentní, šachová velmistrovská partie je tři tahy před matem, tak klobouk dolů před hvězdnou sestavou v ruské vládnoucí elitě. A bez pejorativního významu!

Samozřejmě že takto popsáno by byl bez doplnění stejný podvod, jako na nás zkouší partička Schapirova a Evropské hodnoty. Proto musíme doložit další.

Několikaměsíční cena ropy, která se blížila dvaceti dolarům a zruinovala USA, kdy v USA bankrotují těžařské těžařské firmy ve velkém, a samozřejmě však i Rusové si musí také řádně utahovat opasky. Valorizace důchodů a platů ve státní správě nebude ve výši inflace (minimálně tento rok) a i investice vyloženě nezbytné se odkládají. Banky, které od nástupu Putina rostly jako houby po dešti dnes kolabují a byť to má opět do budoucna očistný efekt, v souběhu těchto měsíců je to další drastická rána pro vládu Ruska. Minimálně psychologickou za přispění propagandy třeba od vysílače "Svobodné americké Evropy". Troufám si říct, že toto by neustál žádný stát světa, i když je jasné, že se Rusko ještě stále otřásá a vyhráno úplně nemá.

Že jsme i my rukojmím USA lze snadno dokázat


I Poláci, kteří stále na Rusko ukazují pěstičky, zoufale lomí rukama nad sankcemi a podvodně svoje zboží a zemědělské produkty cpou pod cenou po celé Evropě. A pak jsou státy jako my, Maďarsko, Itálie, Rakousko, ale i Francie a dnes už i Velká Británie otevřeně kritizují sankce, které vyhlásily USA, ale následky neseme my a Rusko. A proto si klidně dovolím napsat, že největší šmejdi jsou politická administrativa USA!

Důkaz alespoň na jednom příkladu

Položme si otázku: komu měly pomoct sankce a koho měly potrestat? Například Spojené státy rozhodly o uvalení finálního dovozního cla na čínskou zastudena válcovanou plochou ocel ve výši 522 procent! A my máme udělat totéž. Prostě Obama napnul svaly. A...?

To, že USA uvalily clo není pro obyčejného čtenáře zajímavé. Ale co zajímavé je? Že dělají divadlo kolem cel a sankcí a přitom dovoz do USA je jak se říká nula nula nic. Zavedení cla oznámilo v noci na středu americké ministerstvo obchodu. USA loni dovezly plochou ocel válcovanou zastudena v celkové výši 272,3 milionu dolarů, tedy 6,5 miliardy korun! A třeba jenom Itálie tratila... Pouze v (oblasti) Veneto během posledních šesti měsíců dosáhly ztráty výše 1,5 miliardy euro. Koho bolí skutečně americké sankce? Přečtěte si čísla ještě jednou!


Ale popořádku: Rusku byl přepovídán dramatický propad, Ruská ekonomika prožívá největší změny za posledních 15 let. Vláda země ale provádí změny „bez fanfár a hluku“, kterými analogické změny doprovázejí v Saúdské Arábii (království nastartovalo program Vision 2030 ke konci dubna – red.). O tom píše ve středu 18. května Bloomberg.

Díky krachu ropného trhu byla znovuobnovena celá řada ruských odvětví.

„Už se ukázaly nové motory růstu. Je to zemědělství, chemický a potravinářský průmysl, vnitřní turistika," řekl agentuře náměstek ministra financí Maxim Oreškin. Vedle toho ale zatím nedokázali pokrýt strukturní úpadek v jiných odvětvích. Recese, která je za posledních 20 let v Rusku nejdelší, může skončit ve třetím kvartálu roku 2016. Zemědělství se zvýšilo na 4,4 procenta, což je nejvyšší ukazatel od roku 2003,píše Bloomberg. Elvira Nabiullina guvernérka Rossii

Přechod na plovoucí kurz rublu pomohl mnohým ekonomickým odvětvím. Hlavní problémy mělo Rusko s pádem energetického trhu a mezinárodními sankcemi, říká agentura. „Některým sektorům devalvace pomohla. To je ale jednorázová výhra. Nastal zlom, ale pokrok vyvolaný přestavbou zatím nezapočal," řekl ředitel Ekonomické expertní skupiny v Moskvě Jevgenij Gurvič.

Investiční klima zůstává nejproblémovějším bodem v ruské ekonomice. Jisté úspěchy ale existují i v této sféře. Bloomberg připomíná, že v ratingu Doing Business, který sestavuje Světová banka, země postoupila na 51. místo.


Přesto, abych nebyl nařčen z hrubého zkreslování, ukažme si namátkou některá zpravodajství, která zaručeně "proruská" nejsou. (I my nejsme, ale chválit se dobré v Rusku nesmí a my to děláme)

56 komentářů :

 1. češi udělají nejlépe když nechají rusko rusům a začnou se starat o svůj bordel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A přírodní zdroje budeme kupovat od koho? Z vydrancovaných USA?

   Vymazat
 2. https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/studena-sprcha-pro-ruske-penzisty-nemame-penize-na-dorovnani/r~70d2a3b821b111e6b597002590604f2e/

  Ach vy pohádkáři :-D

  A teď trochu faktů
  Růst HDP:

  2014....0%
  2015....pokles -4%
  2016....pokles 1-2% (nejnovější odhad)

  2015
  inflace.................15%
  zdražení potravin.......20%
  pokles reálných mezd...-10%
  ztráta hodnoty rublu vůči dolaru ..-50%
  počet extrémně chudých...20 milionů..14% obyvatel

  atd atd.

  Nechápu, že v tom ráji už všichni nejste :-D


  A teď ještě něco o vzkvétající Venezuele :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nestarej se o rusko! udělej si pořádek v práglu!

   Vymazat
  2. 15:58

   A proč bych měl psát o práglu když je článek o Rusku?

   Vymazat
  3. protože nejsi rus a rusko patří rusům. nemáš pořádek ve svém bordelu, a proto si musíš uklidit před vlastním prahem. teprve potom můžeš poukazovat na cizí problémy.

   Vymazat
  4. 16:08

   Ježiš ty jsi ale trouba. Článek je pohádka o údajně skvělé ekonomice Ruska. A já na tu pohádku v diskusi po článkem reaguju.

   Jestli s tím máš problém tak napiš pařátovi a redakci NR ať nezveřejňují články o Rusku když nejsou Rusové!


   Btw, naše ekonomika je na tom o mnoho líp než ta ruská. Stačí porovnat HDP na hlavu nominální i reálné mzdy, počet chudáků. A to nemáme ropu, plyn, skoro žádné nerostné bohatství. Tak nechápu o čem to tu meleš.

   Vymazat
  5. Rusové mohou děkovat Putinovi, že nedopadli jako Ukrajina a pobaltské republiky, tam to šlo metodou půjčky, "ekonomický tygr" a konec je krizový scénář:))) V USA šla životní úroveň středních vrstev podle odhadu cca o 40% dolů a v důsledku hypoteční krize (umělě vyvolané za účelem zotročení lidí)padl návrh na odchod do důchodu v 80 letech, to znamená nikdy! Území USA je pokryto systémem koncentračních táborů, sionisti vědí co přijde, tak nám ještě něco veselého řekni.

   Vymazat
  6. 16:18. ne ty jsi trouba. nemáš právo kritizovat ani jakkoli poukazovat na rusko, protože nemáš pořádek ve své zemi. chápu že reaguješ na článek, ale v rusku jsi nebyl o rusku nic nevíš, a nemáš morální právo o rusku psát protože jsi členem národa který vždy hledá chyby u jiných a odvádí pozornost od svého bordelu. nejdřív si ukliď doma potom plkej.

   Vymazat
  7. 16:20

   No zřejmě ti uniklo, že ropa a pobaltské státy nemají na rozdíl od Ruska ropu a plyn. Bez těchto komodit by bylo Rusko někde na úrovni Rumunska, Bulharska, Turecka... No a ty pobaltské státy jsou ekonomicky na vyšší úrovni než Rusko.

   V Rusku jsem sice nebyl, ale v USA jo. A meleš úplný blbosti. Ostatně, lidi stále hlasují nohama.

   16:33

   Aha takže už to chápu. Rusko a hlavně Putin se mohou pouze fanaticky oslavovat.

   Vymazat
  8. Takže v roce 2009 Rusko -7,8, ČR -4,5, 2010 Rusko 4,5 my 2,5, 2011, oni 4,3 my 1,8, 2012 oni 3,4 my -1,0 2013 oni 1,3 my -0,9 2014 oni 0,6 my 1,5. Takže se nemusíš moc prsit. Oni to zvládají lépe než my.

   Vymazat
  9. Anonymní25. května 2016 16:50
   Nějak Ti v těch analýzách uniká, že ten výkonný západ nedokáže žít, bez stálého zadlužování se. To je i u nás a nejspíš i v tom uváděném Rumunsku a Bulharsku. Vyprodávají státní majetky a ještě se zadlužují. Tím se dostávají/dostáváme do bezprávného postavení, vůči držitelům našich dluhů. Opravdu obdivuhodné výsledky.
   Stokrát lepší, je žít skromně, ale na svém a za své. P.K.

   Vymazat
  10. PK:

   Tipuju, že vy jste důchodce, viďte? Víte že důchodový účet je každý rok 50 miliard ve ztrátě? Správně aby se stát kvůli vám nezadlužoval byste měl dostávat cca o 15 stovek měsíčně méně.
   To by bylo řevu kdyby s tím za vámi Sobotka přišel. Po vaší skromnosti by najednou nebylo ani památky, pokrytče.

   Vymazat
  11. 16:50 - ano, lidé hlasují nohama, pobaltské státy se vylidňují

   Vymazat
  12. Věřte pro příště pouze těm statistikám, které jste si sám zfalšoval.

   Vymazat
  13. Anonymní25. května 2016 18:04
   Tipuju, že vy jste z TOP09, že ano? Víte že každý rok se nevyberou daně, převážně od velkých firem, střízlivým odhadem, něco mezi 100-200mld Kč,-?
   Závěry si z toho udělejte sám, řečí máte, jako koza chcaní. P.K.

   Vymazat
  14. PéKá:

   Jaký závěry? Jaké daně firem? Co ty mají společného s důchody?
   Já píšu o vašem důchodovém účtu který je v obrovském mínusu, troubo!!! A to v návaznosti na vaše rádobyvznečené moralistické salóní kecy, že je dobré se uskromnit jen nebýt v mínusu. Jasně. Ale jen dokud se to uskromňování nedotkne vás.

   Vymazat
  15. Anonymní25. května 2016 22:10
   Ono je toho tady v mínusu povícero. V mínusu je školství, v mínusu je zdravotnictví, v mínusu je armáda, v mínusu je stav silnic, atd., atd. Tento stav není způsoben důchodci, kterým byla po celý aktivní život, strhávána částka na ten budoucí důchod.
   Ale možná bude nedostatek peněz způsoben oním nevybíráním daní, jak jsem uvedl, možná předraženým nakupováním letadel a obrněných vozidel a dalších vládních nákupů. Možná by se rozpočtu ulevilo, kdyby byly zdaněné finanční spekulace, kdyby nebyly zavedeny limity na výši sociálního pojištění a další. Variant je mnoho. Naznačovat, že za státní zadlužování, můžou důchodci, může pouze dement, nebo člen nového Sobotkova nástroje na ovlivňování veřejného mínění na internetových diskusích. P.K.

   Vymazat
  16. No, demente PéKá
   výdaje na důchody jsou jaksi s obrovským náskokem největší položkou státního rozpočtu. Více než třetina celého st. rozpočtu jde jen na důchody. Takže pokud by se měl rozpočet vyrovnat tak by bylo potřeba začít v první řadě v těch důchodech. Jinak ho vyrovnat není žádná šance. Ale jsem rád, že jste konečně ukázal tvář a z vašeho proklamovaného "uskromnění se" se rázem stala potřeba odírat více firmy na daních a zaměstnance na pojištění abyste se vy vůbec nijak uskromňovat nemusel.

   Dále pletete páté přes deváté, ničemu nerozumíte. Školství, armáda, silnice... nejsou a z principu nemohou být v mínusu. Tyto položky nemají v rozpočtu samostatnou příjmovou kategorii jako mají důchody v podobě vybíraného sociálního pojištění. V mínusu je jen státní rozpočet ze kterého se dotují důchody na které vybrané sociální pojištění nestačí. Kdyby se důchody nedotovaly z jiných položek rozpočtu než se soc pojištění tak by byl rozpočet skoro vyrovnaný. Zázrak.

   To, že vám bylo něco celý život strháváno je zcela irelevantní. Důchodový systém vždycky byl a stále je průběžný. Vy žádné vaše vlastní peníze na které máte nárok nikde na žádném účtu nemáte. Jste placen z toho co dnes stát srazí dnešním zaměstnanců ze mzdy.
   Důchodců je dnes cca 3 miliony, tj skoro 2x víc než bylo za komoušů, navíc důchodci pobírají dnes důchod daleko delší dobu než tehdy. A na to je třeba někde vzít a určitě ne z toho co jste si údajně kdysi platil. To jsou fakt směšný argumenty.

   Vymazat
  17. Anonymní25. května 2016 23:54

   „Ale jsem rád, že jste konečně ukázal tvář a z vašeho proklamovaného "uskromnění se" se rázem stala potřeba odírat více firmy na daních a zaměstnance na pojištění“
   Mnoho prosperujících západních zemí (Dánsko, Švédsko, …) „více odírá“ firmy. Také více evropských států nemá limity na výši sociálního pojištění, jako byly zavedeny u nás.

   „Školství, armáda, silnice... nejsou a z principu nemohou být v mínusu.“
   Mají větší finanční požadavky, na zajištění svého provozu, než je jim ze státního rozpočtu poskytnuto. Když tak milujete hru se slovy, Sobotkův agente.

   „To, že vám bylo něco celý život strháváno je zcela irelevantní.“
   Bohužel zde máte pravdu, protože Klaus důchodový fond rozpustil do rozpočtu. Ale to není chyba důchodců. P.K.

   Vymazat
  18. Jéééžiš, zase ty už 1000x vyvrácené pohádky o komunistickém důchodovém fondu. Vždyť píšu že jste mimo a ničemu nerozumíte.


   http://www.mfcr.cz/cs/aktualne/v-mediich/2012/2012-07-11-vmediich-4914-4914

   Vymazat
  19. 1:17 jste idiot do soc.a zdravotního jsem za život dal přes 5 000 000 a těžko mí je někdo do konce života na důchodové výplatě dá

   Vymazat
 3. USA potřebují nepřítele, aby mohl vzkvétat a vyrábět zbrojní průmysl. Když padl sociálistický tábor, nepřítel zmizel a proto si ho USA vymylselo a vyrobilo ve formě světového terorismu, ale to samozřejmě nestačilo, protože terorismus není nutné porážet zbraněmi za miliardy dolarů. K tomu je nutné vytvřit nepřítlele kvůli kterému je možné vyrábět zbraně za milairdy miliard dolarů a tak vyčerpávat státní rozpočet USA. A tak se i stalo, že úhlavním nepřítelem USA je nyní rusko a USA donutilo svoji velkou kolonii a tím je Evropa aby spřetrhala veškeré výhodné obchodní svazky s Ruskem. A tak se v současné době roztočilo nové kolo zbrojení kdy USA má důvod vyrábět zbraně z miliardy a dávat na zbrojení ročně částku, která je větší než zbrojení zbytku světa. Rusko údajně ohrožuje USA a celou Evropu a dle vyjádření mluvíčí bíleho domu se nebezpečně příbližuje k hranicím členských států NATA. Realní situace je lae taková, že senacházíme ve stavu ve kterém se Evropa nacházela v době před napadení SSSR to znamená někde v roce 1940, kdy celá Evropa byla obsazená fašistickým Německem a vyráběla pro toto Němcko zbraně aby potom Německo napadlo SSSR v červu roku 1941 v rámci vojenského pánu Barbarosa. A dnes se děje to samé. NATO se neustále rozšiřuje po celém kontinentu Evropa a je už na hraniích s Ruskem. Fašistické USA připravuji útok na Rusko a vlálčištěm bude Evropa která dodá kanonftr a zborjařské firmy v USA budou mít zidky v miliardách dolarů. USA se domnívá že jako vždy jich se válka nedotkne a vše se odehraje tady v Evropě s miliony mrtvými lidmi. Co by USA a jejeich soukromé zborní firmy neudělaly pro růst zisku. Udělají všechno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosimtě, přestaň si vymýšlet blbosti a zjisti si které jsou hlavní US firmy, čím se zabývají a kolikrát jsou větší než ty zbrojařské.

   Btw, v současnosti největším světovým exportérem zbraní je,... chvilka napětí..., překvapivě Rusko.

   Vymazat
  2. 16:54 ať žije vyspělá americká vojenská technika již dříve vyrobená a rozvezená na tisícovku základem po celém světě, která je záruko trvalého klidu a míru a postupného zvyšování životní úrovně ve všech závislých koloniích, které bez reptání podporují dolar a podílejí se tak na udržitelné vysoké životní úrovni občanů Ameriky, kteří mají několikanásobně větší žaludky, než zbytek světa

   Vymazat
  3. 17:20

   Na vysoké životní úrovni Amíků se ty debílku podílíš hlavně ty. Pokud nechceš tak vypni své PC vyvinuté firmou IBM s operačním systémem od Microsoftu, s procesorem Intel, nepoužívej Google, Youtube, Facebook, nepoužívej smartphone uvedený v život firmou Apple, nelítej Boeingama a nejezdi Fordama, nechoď do kin na US filmy... A tak ty blbečku můžeme v seznamu s čím máš skoncovat pokračovat až do rána. Moc ti toho nakonec nezbude. I tyhle přiblblé stránky běží jen díky Google :-D

   Vymazat
  4. Rusko se podílí 27%, Amerika 31%.

   Vymazat
  5. ať žije i každá loutka kdekoliv na celém světě, která se pod svědomitým dohledem 16ti tajných a méně tajných amerických služeb, trpělivě podílí na budování a udržování dolarového impéria, nad kterým slunce nikdy nezapadne :-)

   Vymazat
  6. Nejde jen o vytváření obrazu nepřítele, aby mohly vydělávat zbrojařské koncerny. Více jde o zisky bank, které půjčují těmto koncernům a dalšímu navazujícímu průmyslu, jako např. těžebnímu , hutnímu, ocelářskému, strojírenskému, elektrotechnickému, chemickému atd. Vše v rukou několika jedinců - židovských globalizátorů. Tito lidé bohužel ovládají i všechna hlavní média, kterými manipulují veřejnost a z mnohých dělají užitečné idioty, kteří jsou po této jejich mediální masáži přesvědčeni, že Rusko je zlo a USA dobro. Těmto pomatencům, kterým se u nás říká havlisté, nezbývá než popřát další snění o černobílém světě.

   Vymazat
 4. Na "Pepka Vyskoče" alias "Statistika" (z 15:46) prosím nereagovat!!!! Je to evidentní, asi placený, provokatér a ještě k tomu nadšený blbec, kerý je přesvědčen, že mu to "správně politicky myslí".
  Článek není o skvělé ekonomice Ruska, a to ani "údajně" , ale o tom, jak brilantně se perou s obrovským tlakem a špinavou politikou sankcí. Ještě nemají vyhráno, ale pořád se perou. Je v našem zájmu, aby je nezlomili. S idioty typu "Statistika" netřeba ztrácet čas. J.B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Copak? Dostal jsi hysterický záchvat když jsi uviděl ta fakta černé na bílém? Blbé že je nedokážeš ani trošku zpochybnit a už vůbec ne vyvrátit. Tak ať ti ty rusácký fanatiku nepraskne žilka. Rudý jsi už dost.

   Vymazat
  2. 16:59 chudáčku, odstěhuj se za louži a sem se vracej jenom kvůli lékařským vyšetřením, na které tam mít nebudeš

   Vymazat
  3. 17:13

   Proč bych se měl já, ty pakoši, někam stěhovat když je mi tu, v naší krásné, svobodné, bohaté zemi dobře?
   To ty by jsi se měl sbalit a vypadnout do toho svýho ráje za svým fantastickým vůdcem Putinem, když se ti to tady tak hnusí. Nevím na co ještě čekáš.

   Vymazat
  4. Anonymní25. května 2016 16:59
   Diskuze s místním proamerickým trollem, na jakékoliv téma, je pouze mlácení prázdné slámy a ztráta času a nervů. Ve vlastnim zájmu, důrazně nedoporučuji!

   Vymazat
  5. Anonymní25. května 2016 17:28
   Ubožáček troll se tu zase činí až mu lítá pěna vod huby. Leze, sem pořád leze, i když o něj nikdo nestojí.
   Trolle, že si nedáš pokoj. Smrdíš tu stále stejně, jako psí hovno přilepené na botě.

   Vymazat
  6. 17:34

   To už jsi po hňupovi JéBé druhej který to doporučuje :-D
   Také jsi ode mne dostal pomocí nevyvratitelných faktů na prdel, viď?

   Vymazat
  7. Josef Vyskočil zavítal opět mezi nás

   Vymazat
  8. Anonymní25. května 2016 17:38
   Ty si dobře vypatlanej, emerickej troll.
   Do americké prdele, kráčíme všichni vesele :-) ..

   Vymazat
  9. 17:50

   Tak musel jsem se s vámi přece podělit o tu radost a štěstí jak jsou na tom Rusové ekonomicky dobře a jak famózního mají vůdce. Nedalo se odolat, sorry :-D

   Vymazat
  10. Myslím tím tu přísavku 17:28, aby bylo jasno!

   Vymazat
  11. 17:28 - to vidím, že jsi tu dost spokojeně přisátej na můj národ, Žide! Ale já s tím rozhodně spokojen nejsem a dokud nebudeš i s další nosatou špínou vyinsektován, tak ani nebudu! A do USA ti odejít nedovolím, ta země pod tvými souputniky trpí dodnes a další špínu tam dovážet nepotřebuje!

   Vymazat
  12. vlast tě (16:54 potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Putin je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
 5. vlast tě (17:38) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětVymazat
 6. Samozřejmě že nízká cena ropy Rusko postihla, ale postihla všechny producenty ropy. Rusko ale mělo z předchozích vysokých cen rezervy. Sankce jej jistě poškozují, ale těch co je uvalují je menšina, včetně nás, a poškozují nás také (např.nevíme co s mlékem a vepřovým masem). Podle Albrigtové je Rusko Bangladéš s atomovou zbraní, ale zapomněla, že vyváží prvotřídní vojenskou technku, že staví po světě atomové elektrárny, má velký průmysl s rezervami v zemědělství. Kdyby bylo mělo dojít k jeho zhroucení, tak už by bylo nastalo, ale když se to nestalo dosud, nestane se to asi ani v blízké budoucnosti.

  OdpovědětVymazat
 7. ten typický bílý Američan pan Dahlgren je příkladem toho, jak to dopadne, když americký nadčlověk zavítá poprvé v životě do Evropy a dokonce do dříve komunistickýho státu, kde s překvapením zjistí, jak to u něj doma vlastně stojí za hovno (i když mu odmalička vtloukaj do hlavy opak), bodejť by mu pak z toho nejeblo a nepovraždil v amoku svoje příbuzné, kteří se vlastně měli proti němu ve skutečnosti jako prasata v žitě

  OdpovědětVymazat
 8. Ostatně soudím, že mravnost je až na prvním místě...

  OdpovědětVymazat
 9. Rusové mají velkou výhodu, nemají dluhy, co se nemusí splácet..))

  OdpovědětVymazat
 10. Nie som si isty, ze tie protiruske statistiky su relevantne. Cital som dost vela o manipulovani s cislami, zohladnovanymi udajmi...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, že je to tak. Ten matla statistickej je nejspíš bývalej svazáckej funkcionář, co jen vyměnil strany. Pomíjí zásadní věci - zadlužení, výchozí postavení a hlavně morálku. Té se tihle pitomci vždy vyhýbají, jak čert kříži. Netoužím po Rusku, netoužím po Americe, ale chci svobodnou, demokratickou, českou Českou republiku, nežízenou z žádného velvyslanectví. To tihle smradi ale nechápou. Rusům každopádně díky za Sýrii, dělají tam dost dobrou práci. Prospívající i nám.

   Vymazat
 11. 19:54
  Co blbnete, to je Pepa IBM iPhone, UNIX, Oracle, Microsoft,.... Vyskoč. Neúnavný statistik a růžový havloidní degenerát. Rusko přece krachuje a SSA vzkvétají. Ten hňup asi nikdy neslyšel o propouštění v amerických a kanadských firmách z důvodu nízkých cen ropy. A vy, rudohnědí idioti si nevidíte ani na špičku nosu! Pepa byl přece v júesej, vy komunističtí debilové. Vždyť vy ani nevíte co je to "btw", vždyť vy nejste vůbec "in"! Jen nechápu, proč s tím vymaštěncem pořád diskutujete.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ježíš!!! Nezaměstnanost? Propouští se? Vážně?

   http://data.bls.gov/timeseries/LNS14000000

   Příště zkus něco lepšího tragéde :-D

   Naštěstí máš ale po ruce vždycky přichystanou svou obligátní odrhovačku, že všechny statistiky jsou zfalšované :-D

   Vymazat
 12. 22:17
  Pepi, už dlouho jsem se tak nezasmál, fakt. Ty nejsi Pepa Vyskoč, ale Pepa Statistic. Že sis zase zapomněl vzít ten prášek, maňásku? Ty ses ale zase předvedl, jo, jo. No, ostatně posuďte sami, co je to za kašpara:
  http://www.ctvnews.ca/business/2015-worst-year-for-alberta-job-losses-since-1982-1.2752730
  https://www.theguardian.com/business/2016/jan/22/oil-services-giant-schlumberger-axes-10000-jobs-after-1bn-loss
  Btw, Einsteine, zkus si najít na emerickém googlu hafo podobných zpráv.
  PS: Co jsi dělal v těch júesej?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Strčil jsem ti až pod nos nejčerstvější čísla z celých USA o nezaměstnanosti a ty mi sem ty tragéde začneš strkat zprávy o jediném sektoru a navíc z kanadské Alberty :-D

   Google? No zkusil jsem teda podle tvé rady.

   http://www.wsj.com/articles/u-s-unemployment-claims-fell-sharply-last-week-1463661109

   Ale snažíš se hezky :-D

   Vymazat
  2. Nezlob se Pepi, fakt už mi tě začíná být líto. Zase ses zesměšnil a ztrapnil. Schlumberger ti očividně nic neříká a na otázku, co jsi v těch júesej dělal nebo děláš neodpovídáš. Nechápu, že se tady pořád trapně a směšně předvádíš jako politováníhodný loser, když při tvé "inteligenci" máš na mnohem víc!!! Třeba jako politolog, nebo politický geograf, tam bys perlil i přes silnou konkurenci, a hlavně bys byl mezi svými, Jandou, Fištejnem, Kolářem, Ženíškem, apod. Třeba bys je mohl naučit i Unix nebo Oracle-:). Ale zase, tady by chyběl komik a maňásek.

   Vymazat
  3. Opravdu je ti mě líto? Šmarjáá, co si jen počnu? Už zbývá jen aby mě politoval nějaký bezdomovec nebo alkoholik a už se opravdu rozpláču.
   Mě idiotů jako ty naopak líto vůbec není. Máte přesně takový život jaký si zasloužíte.

   A proč bych měl odpovídat na tvé přiblblé otázky?

   Vymazat
  4. Myslím, že dialog by se měl vést slušně. Autor článku nepíše , že Rusko zrovna kvete. Pochopil jsem to tak , že se sankcemi se svými problémy pere jak to jde. Sankce poškozují především EU a Rusko, USA minimálně - ty hodlají své ztráty pravděpodobně kompenzovat uvolněním embarga na Kubě a spoluprací s Vietnamem - kde očekávám nějaké jaro a nebo barvu.
   Putin je "diktátor" s 90% podporou Rusů i ruských oligarchů.
   Obama je jen obyčejná loutkou v rukou amerických oligarchů.

   Vymazat