Reklama

.

.

středa 25. května 2016

Rusko již Evropany osvobozovat nebude

Leonid Ivašov
25.5.2016 Pravda a Zvědavec (překlad)

Stav geopolitických záležitostí a vojenská rovnováha sil ve světě vyvolávají v posledních letech obavy. Přirovnání k situaci v r. 1939 lze slýchat stále častěji. Ve vzduchu je cítit zápach velké války.


V 90. letech mnoho představitelů vlivných ruských kruhů věřilo, že konfrontace se Západem konečně skončila. Mluvilo se o připojení Ruska k NATO, „konci příběhu“ atd. Nicméně jen do doby, než zámořská elita uvěřila, že destruktivní proces vytvořený kolapsem SSSR je pro Rusko nezvratný. Je třeba mít také na paměti, že politika zničení Ruska nadále pokračovala, ale byla zastřena sladkými slůvky o přátelství a spolupráci. Projev Vladimira Putina v Mnichově v r. 2007 byl pro Západ prvním signálem odhalujícím iluze o slabosti Ruska. Konflikt v Osetii o rok později byl skutečným šokem, po němž západní státy přešly do „vážné“ vojenské opozice.

Dnes jsme svědky, že mocenská parita v Evropě je narušována, díky nasazení systémů protiraketové obrany v Rumunsku a Polsku. Může přijít čas, že Rusko nebude schopno odpovědět jaderným úderem. Takže jaká by měla být asymetrická odpověď Ruska na nové hrozby a výzvy moderního světa?

Generálplukovník Leonid Ivašov, prezident Mezinárodního střediska geopolitických analýz, odpověděl na otázky Pravda.ru

„Člověk by měl chápat, že dnes je Evropa z vojenského hlediska kolonizována Američany. USA dosadily v západních zemích pro-americké režimy a zcela si podrobily východní Evropu. A nyní Německo, Francie, o něco méně Británie, jsou vytlačovány z předmostí východní Evropy.

Na druhou stranu Turci pracují proti Evropě z křídla. Zahájili tento proces přistěhovalci muslimského vyznání, kteří jsou spojenci Američanů. Tudíž dnešní Evropa je obětí americké politiky nadnárodních korporací, Rothschildů a Rockefellerů.

To se děje v dnešní Evropě. Evropa potřebuje hrozbu strašákem. A toho udělali z Ruska. Mimo to neskutečně nestoudně lžou a rovnováze moci nevěnují pozornost.

Jak může země, která má mnohonásobně menší vojenský potenciál, ohrožovat tento blok NATO? Obzvláště západním strategickým směrem. Máme mnohonásobně menší ozbrojené síly, jakož i vojenské vybavení. Takže se můžeme jen nějak bránit, ale nemáme téměř žádné útočné skupiny. A zbytek jsou jen informační lži a propaganda.

Naše pokusy vytvořit něco podobného Varšavské smlouvě nemají žádný základ. Nemáme takové země ve východní Evropě, které by byly ochotné k dlouhé vojenské technické spolupráci. Američané drží všechny pod krkem. Ale my prostě nepotřebujeme takové spojence, jako Polsko, pobaltské státy a Rumunsko. Ať jsou raději našimi nepřáteli.

Co bychom měli v tomto směru dělat? Zaprvé posílit naši vojenskou sílu, ta by měla být uvedena na potřebnou obrannou úroveň.

Zadruhé musíme mít těsnější přátelství s Běloruskem, a, samozřejmě, vytvořit s Bělorusy jednotnou obrannou zónu. Mimo to by měla běžet diplomacie. Evropanům by mělo být řečeno, co je čeká. Nebudeme je již osvobozovat od nějaké okupace, neuvidí žádnou vojenskou podporu od přistěhovalců, USA či Turků. A samozřejmě bychom měli aktivně spolupracovat se Srby, pokračovat ve spolupráci s Bulhary, ne vše je tam jednoznačné. Měli bychom aktivně pracovat s diplomatickými a ekonomickými prostředky na celém Balkánském poloostrově.

Zatřetí bychom měli pochopit, že jsou to Američané, kdo za tímto procesem, proti-ruskou hysterií a navyšováním sil NATO stojí. Tudíž bychom měli vytvořit vojenskou skupinu, která by byla schopná působit na území USA. USA aktivně vyvíjí své systémy protivzdušné obrany, aby neutralizovaly naše mezikontinentální rakety. Takže bychom měli vytvořit skupinu s přesně naváděnými prostředky. Střely s plochou dráhou letu by měly být nasazeny na dosah amerického území. Americkou protivzdušnou obranu lze neutralizovat i takto. Pro USA, které jsou organizátory všech těchto procesů, by měla existovat reálná hrozba. Když Američané pocítí hrozbu, jak tomu bylo v r. 1962, navrhnou nám sami, abychom usedli k vyjednávacímu stolu.“


Russia not to liberate Europeans any more vyšel 20. května 2016 ma Pravda report. Překlad v ceně 281 Kč Zvědavec.


K tomu editor Zvědavce poznamenává:

Nenavrhnou! To je největší omyl pana Ivašova a velmi nebezpečný. Amerika dneska je úplně jiná Amerika než ta v roce 1962. Američané tu válku chtějí a udělají cokoliv, aby byla. Jejich jediná šance je, že ve válečné apokalypse zaniknou její dluhy a oživí se průmysl. Navíc oni si furt myslí, že jaderná válka se dá přežít.

17 komentářů :

 1. Je to jenom můj názor, ale myslím si, že by Rusové do Evropy netáhli a zastavili se na svých hranicích, kdyby neexistovala reálná možnost, že se němečtí nacisté spojí s Brity a Američany a nevyrazí společně na východ. Každý, kdo alespoň trochu sleduje politiku té doby ví, jak vypadalo "spojenectví" zejména Ameriky se SSSR v době po nástupu Trumana. Jsem přesvědčený, že kdyby se Rudá armáda zastavila na hranicích SSSR, Němci by se rychle oklepali. Dost možná by došlo k odstranění Hitlera a uzavření separátního míru mezi západem a Německem. Tak že osvobození Evropy vyplynulo z momentální politické situace spíš, než z ruské snahy obětovat tisíce životů svých lidí za naší svobodu. I tak si zaslouží naší vděčnost, protože bez tohoto průběhu událostí by jsme už jako národ zřejmě neexistovali.

  OdpovědětVymazat
 2. Pan editor se hluboce mýlí.Tak jako ve vzpominaném roce 1962 SSSR,tak i nyni v r.2016 RF je pravdou,že furt válčit chtěji vládci Kremlu.Putinova vojenská doktrina v r.2008 našla a pojmenovala nepřítele a to jen proto,by klika KGBáků kolem V.V.Putina nepřišla o moc a nakradený majetek.Blaho obyčejných vlastnich lidi je jim u prdele.K článku gen.Ivašova,který se "zasekl" v dobãch Sovětského svazu snad jen vzkaz-vrať se do hrobu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejlepší je, když někdo kdo tomu vůbec nerozumí dává svoje rozumy. Myslím, že je to o něčem jiném, vidí nevděčnost osvobozených-co by na to dnes řeklo to množství mrtvých bojovníků??? Určitě by šli položit životy za tuto evropskou sebranku??? Já na jejich místě nikoliv.   Vymazat
  2. pro 15:08 Myslím, že ne pan editor, ale vy se hluboce mýlíte!!!Jenom věřím, že budoucí dějiny vás o tom nebudou muset přesvědčit.

   Vymazat
  3. Člověče! Vy jste buď z jiné planety, nebo máte mozek řádně vymytý. Jistě podporujete i názor, že WW2 rozpoutali rusové. Kam se člověk koukne je to samý američan v mundůru, ale podle vás jistě jen a jen na obranu před nastartovaným Ruskem... Kdyby jste nebyl k pláči, bylo by to k smíchu.

   Vymazat
  4. Rusáci nechtěj válčit, ale vítězit! Jen Americkej Židák chce furt válčit a sere na vítězení - proto USA taky vše prosíraj už od Koreje! Páč ho to hovno stojí - chcípaj za něj negři a bílí! A má z toho vejdělek! To Rusák když je to možné, tak zvítězí i bez výstřelu - viz Krym! Tak se to dělá!

   Vymazat
  5. Pane 15:08, vy zjevně žijete ve virtuálním světě. Havlističtí propagandisté z vás musí mít radost. Ne vždy se jim totiž podaří tak dokonale někomu vypláchnou mozek, jak se jim to povedlo u vás. SSSR v roce 1962, tedy v době tzv. Kubánské krize reagoval rozmístěním raket středního doletu na Kubě na rozmístění amerických raket v Turecku. USA celou krizi vyprovokovaly, koneckonců jako vždy. V roce 2008, tedy v době rusko-gruzínské války Rusko odpovědělo na útok Gruzínských vojsk na civilní oblasti Jihoosetinské autonomní republiky, s převážně ruským obyvetelstvem. Pro Vás, méně chápavé zdůrazňuji, že i v tomto případě to opět nebylo Rusko, které třídenní válku začalo, kdy gruzínskou armádu, vyzbrojenou a vycvičenou USA, vytlačilo zpět na jejich území.

   Vymazat
 3. rusko už evropu osvobozovat nebude. araby bude západ muset zlikvidovat sám.

  OdpovědětVymazat
 4. Válka je ideálním prostředkem pro smazání dluhů nejzadluženějšího státu na světě - USA.Prostě se pozabíjí pár miliard, konečně se zhodnotí vyrobené zbraně, vytvoří se prostor pro růst, a ty, co přežijí, budou závidět těm co již to budou mít za sebou. USA je fašistický stát, který převzal roli fašistického Německa a čeká nás třetí světová v horkém stádiu, protože ve studeném již dávno třetí světová válka probíhá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Největší dluh má Japonsko. USA jsou až na nějakém 15. místě. Absolutní číslo je sice impozantní, ale nedává smysl bez uvážení velikosti ekonomiky. Náklaďák toho také uveze více než tříkolka.

   Vymazat
  2. 20:16 Japonsko dluží převážně svým občanům, částky byly v podstatě využity pro ně samé, navenek téměř zadluženo není. Tedy není ani zevně ohroženo. Tedy jakoby dluh ani nebyl. (Když si půjčíte v rodině, rodina ohrožena není.)
   USA, to je něco zcela jiného.

   Vymazat
  3. Nedávno jsem četl poměrně obsáhlý článek o americké státním dluhu. Krom jiného v něm bylo vylíčeno, jak se státní dluh definuje. Krom státních dluhopisů se do něj započítává i zadlužení domácností. Podle tohoto vzorce se americký dluh pohybuje v rozpětí 60-80 bilionů dolarů, podle toho, která skupina onen dluh vypočítávala a jaký vzorec pro výpočet použila. Ať tak, či onak, USA již dávno nejsou schopny dostát svým závazkům. Nebudu se přít o umístění, ale jedno z tohoto článku vyplynulo vcelku jasně. Podle stávajících mechanizmů již USA nejsou schopny dluhy splatit. Zbývají pouze nestandardní způsoby. Válka, nebo hospodářská krize apokalyptických rozměrů.

   Vymazat
 5. 17:13 je to tak -jedině jednota může zvrátit peklo.

  OdpovědětVymazat
 6. 3 svetova vojna by prebehla takto:ta strana,ktora vystreli ako prva.zomrie ako druha v poradi.M

  OdpovědětVymazat
 7. I když to není zřejmé z nadpisu a textu, generál Ivašov nám skvěle vysvětlil,
  k čemu vlastně slouží pakt NATO.

  - není to pakt obranný,
  - neposlouží k obraně ČR ani východních sousedů,
  - slouží (a to už dlouho) k paralýze jejich vojenské síly,
  - slouží zájmu USA vyvolat válku s Ruskem tak, aby bojištěm byla Evropa,
  - zajišťuje, aby jednotlivé země EU nemohly ke své obraně proti nežádoucím a nebezpečným přistěhovalcům použít své armády.
  -------
  Společná obrana hranic EU je chiméra, neboť zájmem USA a jejich muslimských spojenců je oslabení a rozvrácení Evropy, uvržení je do války s Ruskem, izolace od Číny.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 8. usa už nie sú iba ríšou patologických klamárov ale sú už na vyššom stupni úpadku! Sú ríšou bláznov !

  OdpovědětVymazat
 9. Jenom doufám, že si Leonid Ivašov dělá srandu a jenom nás jenom tak trochu straš, aby jsme se vzpamatovali.

  OdpovědětVymazat