Reklama

středa 11. května 2016

Rusko posílá pozdrav vojákům NATO: „Teple se oblečte a připravte na nemyslitelné!"

11.5.2016 Svět kolem nás

Svými rozhodnými akcemi Moskva jakoby vyzývá armády aliance „oblékat se teple a připravit se na nemyslitelné," píše Süddeutsche Zeitung.

Podle autora článku Stefana Corneliuse je Rusko ve vojenském výcviku a technickým vybavením „vždy několik kroků před NATO".Zatímco se Severoatlantická aliance „snaží bránit", Rusko si nenechá ujít příležitost prokázat svou moc, tvrdí Süddeutsche Zeitung. Moskva jedná „rozhodněji“, než „kdy jindy NATO ve své historii".

Podle autora, se snaží Kreml přinést do aliance „poplašnou zprávu: oblékat se teple a být připraven na nemyslitelné".

Co se týče letů vojenských letadel, vojenských manévrů a úrovně technického vybavení, je Rusko „vždy o několik kroků vpřed NATO,“ tvrdí Cornelius. „Zatímco aliance se snaží reagovat na zhoršení situace, Moskva silně utahuje šrouby a zároveň dokáže nacházet viníky."

Rusko postaví tři divize na západě Ruska „proti nárůstu sil NATO"

Umístění několika praporů v pobaltských „je jen symbolické gesto, které nemá žádný vojenský význam,“ zdůrazňuje autor. „Nikdy by nebyly schopny odrazit útok. Tři ruské divize, naopak směřují k zcela odlišným záměrům."

Zdá se, že autor článku, zřejmě považuje rozšiřování NATO k hranicím Ruska a posilováním armád východní Evropy vojenskou technikou včetně vojenského personálu je jen "reakcí na zhoršenou situaci" a za "obranu", zatímco reakci Ruska uvnitř svých hranic pak za "utahování šroubů".


Zdroj: [1][2]
http://www.svetkolemnas.info/index.php/novinky/zahranicni/4352-rusko-posila-pozdrav-vojakum-nato-teple-se-oblecte-a-pripravte-na-nemyslitelne

21 komentářů :

 1. Buď je to konec nebo je někdo nad námi všemi ,asi nějaký ten Bůh , a postará se,aby nebyly použity zbraně,které by lidstvo vyhladily. Dost vtipná otázka,myslím. Pokud tomu tak ale bude,vůbec si nemyslím,že by Rusko mohlo jakkoliv válečně uspět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano nemyslíš

   Smazat
  2. Napoleon a Hitler si to ve své době také mysleli, že je Rusko obr na hliněných nohou... A dnešní někteří agresoři se od jejich domýšlivosti nepoučili.

   Smazat
  3. V Pobaltí by uspěli dost snadno. Ovšem jak sám Putin řekl, je to absurdní myšlenka a nemá žádný opodstatnění. Pokud by byly uzavřeny řádné smlouvy v Rejkjavíku a ne vše per huba, tak by dnes tento problém nebyl na stole, páč neutralita všech zemí vna východ od Sprévy by byla ukotvena v písemných dohodách. Pokud ne přímo rozpuštění NATOa a jeho nahrazení pakte kolektivní bezpečnosti, jak o tom mektal Ryšavec v 89 "Už nikdy nebudeme součástí žádného paktu!".

   Smazat
 2. Každý má právo na vlastní názor, byť by bylo přání otcem myšlenky. Avšak ona příslovečná odpověď Rusů Američanům
  (jež je v článku mírně pozměněna) je toliko dobře míněnou radou:
  "Chcete válku? Tak se dobře oblečte a připravte se na nejhorší!"
  A i když to "oblékání" může znít v této souvislosti poněkud nepatřičně, rozhodně tam patří,
  neboť - jak známo - pouze dva lidé nevěděli, že je v Rusku zima: Napoleon a Hitler. Všichni ostatní to věděli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni to také věděli, ale počítali s bleskovou válkou. Nicméně nevěděli, co dnes neví pouze USA a NATO a proto taky končí svou současnou formu existence, neboť se zjistilo, že Rusko války nezačíná, ale ukončuje. Poslední příklad viz. Sýrie. Hned jak se USA pustilo do Ukrajiny, tak jsem měl vnitřní pocit, že definitivně USA dohrálo, zkoušet něco na Rusy se nevyplácí.

   Smazat
  2. 1************************************

   Smazat
 3. Také si myslím, že by ta odporná jankejská chátra dostala v Rusku pořádně a důkladně na p....?! Nehledě na to, že ruská rozvědka jistě pracuje naplno a nenechala by ussa udeřit jako první?! Ono, až by ve Washingtonu po přesném "chirurgickém" zásahu ruských mezikontinentálních střel hořela bílá kadibudka i s tím hnusným čmoudem uvnitř a nádavkem k tomu ještě báň tzv. "capitolu" a pod ní by se přihřívali všichni "senátoři" a jak se jen ta chamraď, co tam ráčí obcovat jmenuje, tak by se ta banda kriminálníků v tzv. "pentagonu" podělala hrůzou do kalhot a nemusela by potom ani zažívat zimu v Rusku, ale měla by jadernou zimu doma a na hezky dlouho?!! Čmoud v bílé kadibudce je si toho jistě vědom a snad nebude tak blbý, aby on sám ještě spustil jadernou apokalypsu, ale o těch dvou ježibabiznách (hitlary a madla olbrajtovic), co zřejmě přijdou bohužel po něm, se to tak jednoznačně říci nedá! Ty jsou blbější, než jankejská policie dovoluje!! Kdoví, třeba se nám ještě bude po čmoudovi stýskat?!? :-))))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:00. Vždy mne to rozesměje,fakt vždy,když někdo tvrdí,že by ty ruské rakety dosáhly svého cíle. A ponorky? Nejmodernější jaderná Kursk byla zničena pod vodou tak,že jí to propálilo špici. Jsou zbraně,které prostě znemožní "dislokovat" jaderné hlavice na území nepřítele a všichni to vědí. Ať už jde třeba o EMP o laserová děla nebo o pouhé hypersonické střely a myslím,že zrovna USA už používají nějaký bezpilotní miniraketoplán X-37,který se pohybuje na oběžné dráze běžně a dlouhodobě a kdo ví,co tam dělá a jak je vyzbrojen. Bez družic navíc armáda oslepne a ty se dají sestřelit i raketami ze země. Jen chci tímto upozornit na to,že je opravdu velkou otázkou,zda lze jaderné zbraně skutečně účinně použít. Možná ,že budou rozhodovat už jen drony,především ty autonomní. A sorry,v tom Rusko naprosto nevyniká.

   Smazat
  2. Anonymní11. května 2016 23:13
   Vaše novinářské znalosti výzbrojí jsou hezké, ale nic neříkající. Navíc ani nemůžou být úplné.
   Ve sportu, jako ve válce, nezvítězí vždy ten „papírově“ lepší. To by se potom ty zápasy, ani nemusely odehrávat.
   Válka žije vlastním životem a dopředu nikdo neví, jak se rozvine a vyvine. To jsou ta rizika, která musí vzít každý rozumný vůdce v úvahu, než se do něčeho vrhne. P.K.

   Smazat
  3. Pro znalce 23:13 - ruská armáda v robotizaci porkočil podstatně dál, než jakákoli jiná. Seznamte se s nasazením ruských robotů a dronů v Sýrii. Možná změníte názor.

   Smazat
  4. pro 23:13 - ad Kursk - jsou dva extrémy idiotů - jedni, co tvrdí, že Kursk potopili torpédem amíci vypáleným z ponorky Memphis, která se tu dobu prokazatelně v blízkosti Kursku při tom osudném cvičení motala společně s druhou americkou ponorkou Toledo - a druhý extrém - kteří si myslí, že Rusové si z tragédie Kursku nevzali žádné ponaučení... proč myslíte, že Putin nechal provést kompletní vyzdvižení Kursku a provést jeho kompletní prohlídku a prošetření stavu a tím pádem i příčiny té katastrofy? Protože Putinovo Rusko není ani Jelcinovo Rusko, ani SSSR.

   Smazat
  5. 23:13
   Jasně Pepku, opět jsi prokázal svoji nekonečnou tupost, kterou máš po svém bolševickém fotrovi, takže vyskoč a táhni kam patříš.

   Smazat
 4. pre 23:13 blabolis chore veci ...

  OdpovědětSmazat
 5. jééé, jak je to úžasné. Rusko opět na špici !! jupíí

  OdpovědětSmazat
 6. Ale ved to je jasné. USA vyhra nad rusakmi do psledného Kisku,Šebeja,Nagya t.j.najaktívnejčích slovenskych štáčov na Slovensku a v Čechách USA zvíťazia do posledného Kalouska, Knírateého Knížete,reportéra Dolanského a hrdinu generála nad generálov šedivého Pavla . Týmito úudatnými československými hrdinami zvítazí USA i NATO nad Rusákma a jak řek svatej Václav Prehuhvalochlastohavel pravda a lež znítezí nad laáskou a nenávisti. Konečne zvítezí USA i NATO demon kracie a máme se na co tešit.

  OdpovědětSmazat
 7. Přenesení války na území usa by tuto velmoc okamžitě srazilo na kolena, lidé by zpanikařili a nastalo by tam úplné běsnění. Salvám z ponorek nelze zabránit. Ale přesto na Rusa půjdou, a pitomečci z eu s nimi. Pak se zase na nějakých 50 - 100 let svět nově uspořádá.

  OdpovědětSmazat
 8. Velice se mýlíte. Nedojde k žádnému uspořádání na 50-100 let, ale v případě války USA-NATO-Rusko ke konečnému řešení otázky existence druhu homo sapiens sapiens. Ukáže se, že to byl jen neúspěšný, hloupý druh a pokus. Zničení Evropy a USA (možná celé severní polokoule)bude tak dokonalé, že bude neobyvatelné ne na 100 let ale na několik tisíc let. Možná celá desetitisíciletí. Zřejmě nestačí zkušenosti z experimentů na Bikinách, Černobýlu, Fukušimy a dalších míst.
  Jinak co se týká fantazmagoriií o možném vítězství nad Rusy ve válce, tak pro ty co v to věří, před Vámi to zkusili Mongolové, Turci, Japonci, Švédi, Francouzi, Angličané, Finové, Poláci, Rakušané a několikrát i Němci a dokonce i armády USA, Itálie, Rumunska, Maďarska, Číny a další. Všichni, podotýkám, že všichni nakonec po prvotních vítěztvích dostali doslova na prdel a mají z toho do dneška mindráky a komplexi, které by si rádi vykompenzovali novou válkou a zničením Ruska o kterém sní. Proto fašisté na Ukrajině, proto náckové a rusofobové v Polsku, proto skrytá nenávist u Němců, Turků, Švédů, Rumunů, ale i v Chorvatsku a hlavně USA.

  OdpovědětSmazat
 9. Nestačilia poslední ostuda fašistů u Debalceva . A to není zatím Rasija co vy na to z nato :-)

  OdpovědětSmazat
 10. Bolože to slávy ked Porošenko trubil do sveta že do dvoch mesiacov vyčistí Donbas a Lugansk od povstalcov. Ukroši dostali v Donbase a v Lugansku na frak a UA Banderovci ,Pravý sektor sa z toho doteraz nespametali . To bola posledná bitka fašistov proti obcanom ruskej narodnost na Ukrajine. A zase fašisti na UA dostali na frak ako v minulosti Poliaci,Švédi,Napoleon, Hitler a teraz Porošenko

  OdpovědětSmazat
 11. Od sedmdesátých let jsem pracoval asi 15 let v základním výzkumu, na žáruvzdorných materiálech pro lopatky leteckých turbin.
  Měl jsem možnost porovnávat přístup jak americký, tak ruský.
  Američané šli cestou HiTech, měli peníze, zatímco Rusi bez peněz, až k neuvěření, jen "vtipem". A vůbec nebyli v praxi pozadu, to přetrvává dodnes.
  Ten "vtip" je v jejich mentalitě, v genech.
  Problém mají jediný - aby neměli ve vedení alkoholiky.
  A také si myslím, že v Sýrii zdaleka neukázali všechny trumfy, zejména týkající se strategických kosmických sil.
  Děda.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.