Reklama

.

.

středa 25. května 2016

Savčenková

N. Savčenková
25. 5. 2016, zdroj sputnik1 a sputnik2, video
O Naděždě Savčenkové se hodně psalo, bude tedy dobré sledovat i završení tohoto smutného příběhu.
Kéž by to bylo opravdu "završení", ta nebožačka se už totiž stačila vyjádřit, že je připravena se opět zapojit do bojů o Ukrajinu (jinými slovy: opět zabíjet).
Přinášíme 2 články ze Sputniku:
Putin poděkoval blízkým zavražděných novinářů za prosbu udělit milost Savčenkové.
Ruský prezident Vladimir Putin poděkoval blízkým ruských novinářů, zavražděných na Donbasu, za jejich prosbu udělit milost Savčenkové.
„Vím, že před více než dvěma měsíci, přesněji 23. března, jste se setkaly s Viktorem Medvedčukem (vůdce veřejného hnutí Ukrajinská volba) a po skončení této schůzky jste mě požádaly, abych udělil Savčenkové, odsouzené ruským soudem, milost. Teď se nebudu vracet k té tragédii, v jejímž důsledku jste ztratily své blízké. Chtěl bych vám pouze poděkovat za tento postoj a vyslovit naději, že podobná rozhodnutí, diktovaná především humanismem, budou mít za následek snížení konfrontace v dobře známém pásmu konfliktu a pomohou vyhnout se podobným strašlivým ztrátám, které nechce nikdo z nás", řekl Putin během setkání s příbuznými zahynuvších novinářů: sestrou Antona Vološina a manželkou Igora Korněljuka.

„Moc vám děkuji", dodal prezident.

Putin podepsal výnos o udělení milosti Naděždě Savčenkové, která byla odsouzena v Rusku na 22 let nápravných zařízení za vraždu ruských novinářů na Donbasu.

Letadlo s ruskými občany Jerofejevem a Alexandrovem přistálo na moskevském letišti.

Letadlo společnosti Rossija s ruskými občany Jevgenijem Jerofejevem a Alexandrem Alexandrovem, kteří byli odsouzeni na Ukrajině, přistálo na letišti Vnukovo, sdělil novinářům tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

„Dnes, před krátkou chvílí, dopravilo letadlo letecké společnosti Rossija do Moskvy dva ruské občany — Jerofejeva a Alexandrova, kteří se, jak víte, nacházeli v Kyjevě. Současně prezident Putin podepsal výnos o udělení milosti Savčenkové, a ta už byla ukrajinským letadlem, které za ní přiletělo do Rostova, dopravena do Kyjeva", řekl Peskov.

Podle jeho slov předcházela podepsání výnosu ruského prezidenta prosba příbuzných zahynuvších novinářů televizní a rozhlasové společnosti VGTRK, aby byla Savčenkové udělena milost, a Putinovo setkání s nimi.

Příslušníci ukrajinských silových složek zadrželi Jerofejeva a Alexandrova na Donbasu, nedaleko obce Ščasťje 16. května roku 2015 po přestřelce, v jejímž důsledku zahynul jeden ukrajinský voják a další tři byli zraněni. V tomto boji byl zraněn do ruky i Jerofejev a Alexandrov utrpěl zranění nohy. Ukrajinská strana tvrdí, že se jedná o ruské vojáky, na ruském ministerstvu obrany ale oznámili, že v době, kdy byli zadrženi, nebyl žádný z nich vojákem regulární armády.
Ach jo...
25 komentářů :

 1. Je smutné, že západní demokracie si neumí najít lepší ikony, než skupinu PUSY RYOT, a nyní tedy Savčenkovou. Je to, to samé, jako náš režim, který si říká demokratický ma za výkvět svých demokratických principů takové osobnosti, jako je Kožený, Krejčíř, Pitra a ostatní. Savčenková prokazatelně zabíjela lidi, ale byli to Rusové a to západní demokracie schvalují tak, jak to schvalovali při událostech v Oděse. Tak jako v letech 1938 až 1941 západ schvaloval vše co provádělo hitlerovské Německko od mnichovského dikatátu, zradě a nesplnění mezinárodních smluv při napadení Československa a Polska hitlerovskými vojsky, tak nyní demokratický západ podporuje fašistické živly na Ukrajině a opět vše spěje k rozpoutání světové války. A pořád západní státy říkají, že je to v rámci demokracie. Západní kapitalsitický systém může prospereovat jen tehdy, když bude expandovat a nyní narazil asi na hranici svých možností a proto jediným způsobem, jak to vyřešit je vyvolat válku s Ruskem. Dění kolem vražekyně Savčenkové je toho důkazem.

  OdpovědětVymazat
 2. Ono je to tak možná lepší. Rusové by totiž museli celou dobu Sravčenko hlídat a opatrovat, aby z ní nějaký Ukr neudělal mučednici, "zavražděnou" zlými Rusy. Jen ať si jí klidně zabijí na Ukrajině.
  J. Hruška

  OdpovědětVymazat
 3. Jestli se znovu vydá na Donbas, jakože je na to dost omezená, tak si jí tam určitě někdo najde, ať už proto, aby z ní udělal mučednici, nebo aby se pomstil.

  OdpovědětVymazat
 4. To je genetickej odpad!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Co to je za psychopatku ta Sravčenková, a vůbec ti Ukrajinci, to je snad ještě "národ" trčící ve středověké nenávisti, vraždách a válkách o moc. Musí to být pěkná ujkrjinská svoloč, když i němečtí nacisté zavřeli jejich vůdce do vězení... Ať si tam na východě zůstanou ti neskonalí vrahové, zločinci a ožralové.

  OdpovědětVymazat
 6. obávám se, že tuto zrůdičku podruhé už do zajetí brát nebudou

  OdpovědětVymazat
 7. Že by nová ukrajinská prezidentka?:-D
  Pokud jí brzo nenajdou s kulkou mezi očima:-D
  Nebo nezjistí, že je to chlap.
  Nechápu, že ji Rusové nezastřelili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do smrti bude muset žít s myšlenkou, že nebýt Putina a dobroty příbuzných, shnila by v base.
   Když se jí podíváte do tváře, zjistíte snadno, že snadné to sama se sebou mít nebude.

   Vymazat
  2. 22:28, podle mě ona nemá ve své mentální výbavě vůbec úvahy tohoto typu, ona je postižený jedinec bez svědomí, sociopat a psychopat, ta zná jen nenávist a boj, oboje fanaticky

   Vymazat
 8. Tak ji mají doma a jsou určitě rádi.

  OdpovědětVymazat
 9. Pěkně ji v Rusku vykrmili . Těším se až přijede Jarošem do Bruselu . Ta jim zatopí .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. taky jsme padala do mdlob, když na naší ČT24 prohlásili, jak chudák trpěla hlady. Kdybych při svých kilech (žádné nízké číslo) držela hladovky tak dlouho jako tato vosoba, tak se dnes převlékám za bičem. A již vůbec nechápu stále omílané pilotka, když všichni vědí, že to byla tak maximálně nabíječka a navigátorka střel.
   Sims.

   Vymazat
 10. Držíme ji palce aby zemřela rychlou smrti ! Pustit ji s Ruského vězení je pro hrdinkou podepsání vlastní smrti která ji na Ukrajině čeká ! USA se již postarají aby nadále nemluvila !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ta blbka se z toho ještě raduje,kdyby věděla co jí čeká tak by Putina ještě prosila o nějaký rok navíc,no jak tu kdosi psal,je halt jednoduchá chudera.

   Vymazat
  2. A ta blbka se z toho ještě raduje,kdyby věděla co jí čeká tak by Putina ještě prosila o nějaký rok navíc,no jak tu kdosi psal,je halt jednoduchá chudera.

   Vymazat
 11. doktor Savčenková je prototyp moderní ukrajinské ženy.....Bůh ochraňuj Ukrajinu

  OdpovědětVymazat
 12. Ale to muselo dát hodně přemýšlení, jak Savčenkovou pustit když ona sama a ani nikdo jiný nechtěl prosit o milost !!
  Ale účel světí prostředky.
  Stejně se to ve výsledku moc nepodařilo: Putin tímto opět přiznal, že zajatí dva Rusové byli na Ukrajině jako vojáci a tím pádem nelegálně.
  Možná ale chtěl na poslední chvíli zvrátit prodloužení sankcí proti Rusku - ale to se mu taky nepovedlo.

  OdpovědětVymazat
 13. Vladimír Vladimirovič je zlomyslný ,že tu čubku poslal domů.Myslím,že ji budou muset Ukrajinci zastřelit ,aby byl od ní pokoj.

  OdpovědětVymazat
 14. Všechno je to o symbolech. Propuštěním pilotky vlastně Putin prohrál. Přiznal tím, že na Ukrajině jsou jeho vojáci a ani se mu nepodařilo zrušit sankce.
  Nějak to s ním jde dolů z kopce v poslední době.
  Možná by pomohlo, kdyby se ve skafandru za bzukotu kamer nechal v raketě vyslat na Mars.

  OdpovědětVymazat
 15. Tato fanatická lidská zrůda úmyslně zavraždila/navedla palbu na civilisty!Válečník je válečník,ať je z jaké koliv strany fronty,ale tato zrůda zabíjí úmyslně neozbrojené civilisty bez mrknutí a to bojovník nedělá(jen s.r.á.č.o.v.é ukro-nacisti/banderovci jako v Oděse)!!Je duševně dost labilní,problémová a nenávistná,podporující nacismus/banderovce za každou cenu!Žádná letkyně!Na to nemá buňky,schopnosti,byla návodčí palby na cíle,které ona uznala za vhodné!I na civilní úmyslně!Tohle udělat USA a zabít jim civilní novináře,občany tak tam ihned pošlou letectvo,letadlovou loď a demokraticky rozbombardují bez mandátu OSN!!!Měla a má podle lékařů sadistické sklony,niterně nenávidí muže,je homosexuální(lesba) a vůbec se „nemaže“ s muži a jejich bitím a mučením….Nekaje se za propuštění a druhou šanci,ale naopak ihned ohlásila s nadšenám další návrat na frontu vraždit co nejdříve proruské občany z paneláků nebo přímo Ruské občany za každou cenu!!Zde je výpověď kněze Svato-Nikolského chrámu Vladimír Mareckij, osvobozeného z Ukrajinského zajetí.Zázrakem přežil bestialitu, týrání a mučení nové „hrdinky“ Majdanu Savčenko.Zde jsou jejich slova:„Ona prostě nebila, ona mrzačila a ubíjela.Svázané na rukou i na nohou – mlátila trubkou, rozbíjela genitálie, zhášela cigaret y v jejich otevřených očích. Neustále přitom řvala: „Prodám tě na orgány jako tamty nebo tě rozstřílím na sr….!“„Když řeknu, že nás bili – tím nic neřeknu. Nás ubíjeli. Nás stříleli, nám lámali kosti, nás bili nejen rukama a nohama, ale i pažbami a vším, co jim přišlo pod ruku,“ – vzpomíná Mareckij.Podle jeho slov se obzvláštní brutalitou odlišovala Naděžda Savčenko, kterou tak aktivně brání kyjevská vláda. Libovala si ve své síle, osobně mlátila zajatce a pronášela u toho různé průpovídky. Kvůli výdělku navrhovala prodávat orgány zajatců, a když ostatní členové batalionu nesouhlasili vydávat zajatce na orgány, navrhla je tedy zabít,„aby se neutrácelo za dopravu do SBU“.A tohle zvíře podporujeme!!!Jsme západní zmetci!www link http://www.nwoo.org/2016/03/14/zverstva-savcenkove/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Válečník je válečník,ať je z jaké koliv strany fronty,ale tato zrůda zabíjí úmyslně neozbrojené civilisty bez mrknutí a to bojovník nedělá" --- a mohl by mi pán vysvětlit, jak se pozná civilista od neoznačeného vojáka ? Těch neoznačených vojáků je tam totiž docela dost a nejsou to Ukrajinci ale Rusové, kteří bez vědomí suverenního státu přešli jeho hranice a škodí tam. Normálně se tomu říká agrese.
   Mimochodem Putin to už poněkolikáté přiznal, naposledy tím, že dva zajaté důstojníky vyměnil za tuto pilotku (která ani mně není sympatická, ale tady jde o principy). Ruští vojáci nemají na Ukrajině co dělat !

   Vymazat
  2. O princíp šlo v Kosove. Akonáhle ho USA porušili, vykašľali sa na medzinárodné právo a anektovali kus srbského územia v prospech albáncov a umiestnenia svojej základne Bondsteel, systém medzinárodných vzťahov založený na kolektívnej bezpečnosti bol pochovaný najneskôr v roku 1998.

   Vymazat
  3. 15:29 nebýt zásahu NATO v bývalé Jugoslávii, tak se tam dodnes řežou mezi sebou a páchají genocídu navzájem jednotlivé národy.
   I ta vojenská základna NATO je velmi dobrou zárukou, že se nic takového už opakovat v těomto regioně nebude.
   Ano, vytvoření tohoto výsledku nebylo jednoduché a pro něktzeré nebylo ani jednoznačné, ale už je to tak. Stalin také obětoval obyvatele Leningradu, aby ho nakonec zachránil.

   Vymazat
  4. No tak vidíš chuju chujmeroviči anonym 15:54, práve si si dal odpoveď na neoznačených rusských vojakov na Krymu a na tkzv. "okupáciu krymu":-). Pepku, pepku, vyskoč, jseš blbej až hrůza. Presne tieto vaše primitívne kecy ako ste šli spasiť obyvateľov Juhoslávie pred totálnou sebevraždou, pri spochybňovaní územnej celistvosti Juhoslávi, teraz Putin obrátil proti vám. Tak nech vás rozpučí od jedu pri ďalšom trollovaní na N.R. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
 16. Jednotlivé bataliony banderovců a neonacistů z praporů žoldáků AZOV, AJDAR a dalších mají bankovní účty, podobně jako občanské nevládní organizace u Ukrajinské Privat Banky Ihora Kolomoyského.Hned za Slovenskými hranicemi v nedalekém Užhorodu existuje nevládní organizace, která na východ Ukrajiny dováží nejen zeleninu, ovoce, teplé oblečení s léky, ale také se zabývá dodávkou kontrabantů jako je noční optika na samopal, neprůstřelná vesta nebo kevlarová přilba.
  Příslušníci praporu Dněpr-1 nejednou v opilosti, nebo jen tak z rozmaru stříleli po civilistech ve městech a nejednou tak došlo k přestřelce, kdy banderovci se zabarikádovali a svedli menší bitvu proti ukrajinské policii, nebo jinému praporu banderovců, kterému se nelíbilo, že banda ožralých neonacistů začala střílet do lidí na ulici. Banderovci, jež se stali součástí Národní gardy spravované ministerstvem vnitra,se dopouštějí krádeží, vražd, únosů, znásilnění, dezerce, nezákonného prodeje vojenské techniky. Banderovský prapor Ajdar se podílel 17. června 2014 na předměstí Luganska na smrti několika příslušníků ukrajinské milice, když na milicionáře neonacisté z Ajdaru zaútočili, zajali a následně mučili. Prapor vytvořený lidmi kolem majdanu, Kyjev-1 byl financovaný starostou Kyjeva Kličkem a rovněž se podílel na útocích na civilisty. Prapor Ukrajina zřízený samotným Ljaškem na přeplněném náměstí z ničeho nic do vzduchu začal střílet a došlo tak ke zranění mnoha civilistů. Podobné incidenty nejsou vzácné. Naopak, ukrajinská administrativa si s nimi neví rady, protože bezpečnostní situace v zemi, dokonce i mimo východní, válkou zmožené oblasti, je ovlivňována tím, co banderovci budou nebo nebudou tolerovat.Trestné činnosti se mají podle tvrzení Cyberberkutu dopouštět lidé blízcí k Dmytru Jarošovi. Nezákonného přebírání podniků, pozemků, vydírání podnikatelů se má dopouštět samotný Jaroš, který všechny nelegální činností vydělané peníze má převádět na offshorové bankovní konto na Kypru.Batalion Donbas obecně patří k jedním z nejkrutějších bojových formací schopných těch nejhorších zrůdností, kterých se válka může dopustit.Situace za Kyjevem nepovede k nastolení klidu, míru a pořádku, protože bez ohledu na rusofilii nebo rusofobii Evropanů, se neonacisté, banderovci zabydleli do nejniternějších struktur ukrajinského státu. Ozbrojený konflikt na východě země vedl a stále vede k morálnímu omlouvání neonacistů, jejich veřejné legalizaci a následnému smýšlení, že ti muži v uniformách a vlčími háky na pažích jsou normálními moderními ochránci ukrajinského národa. Ještě nedávno před několika týdny byl předseda Pravého sektoru a šéf neonacistické organizace Tryzub, Dmytro Jaroš, nazýván a označován pravými jmény. Jako radikál v ukradeném, opancéřovaném hamru Janukovyče dorazil na konci majdanů k vyjednáváním, aby s kalašnikovem u prsou vyjednával o podobě ultranacionálního státu, jež je tvořený pouze Ukrajinci, protože pouze tak je možné naplnit plnou měrou odkaz masového vraha Štěpána Bandery.A tyhle lidi podporujeme jako stát a zrádný ex-komunista Štětina z TOP09 je jezdí podporovat na Ukrajinu v boji proti lidem z paneláků co tam žijí již desítky let,které teď EU/NATO označilo za teroristy,protože se brání těmto vyvražďovacím praporům plných dobrodruhů,maniaků,sadistů co chtějí vraždit lidi,znásilňovat a legálně nemohou, ale pod vlajkou Ajdaru, AZOVA mohou ve jménu jejich demokracie!!Otřesnéééé, otřesnéééé, otřesné to vůbec pochopit ty zrůdy v dnešní době, kdy se píše rok 2016!!!A tohle jsou naši partneři Evropy!Na zvracení !!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat