Reklama

.

.

pondělí 2. května 2016

Sdílejte a šiřte: Jožo Ráž se statečně postavil protiruské propagandě

- ea24 -
2.5.2016 Eurasia24

„Já se bojím Ameriky, Rusů ne. Rusko považuji za jistotu,“ tak se slovenský zpěvák Jožo Ráž vypořádal s dalším pokusem šířit strach z Ruské federace, tentokrát na DVTV.


Ne,“ odpověděl frontman Elánu jednoznačně na dotaz, zda považuje Rusko za hrozbu, načež moderátor Martin Veselovský návodně kontroval: „Vy nepovažujete Rusko za hrozbu? V Česku je to dost aktuální téma. A proč ne?

Jožo Ráž evidentně neměl s rozvinutím své odpovědi problém: „Já Rusko považuji za jistotu, za „zábezpeku“ toho, že tady máme ještě nějaký pokoj a mír, protože Rusko je dobře vyzbrojené a drží relativně stabilní situaci tady okolo a všichni jsou proti nim.“ Zpěvák podotkl, že „Rusové jsou naštěstí velice silní“ a že v pozadí je také Čína coby faktor rovnováhy. „Já se bojím Ameriky, Rusů ne.

S oběma zeměmi má vystudovaný psycholog bohaté zkušenosti. V rámci turné Elánu projezdil s kapelou Sovětský svaz „od Užhorodu po Nachodku a od Murmansku po Soči“, prožil tam mnoho měsíců, a jak říká, setkával se tam vždy s velmi vzdělanými a výbornými lidmi. „Prostě v Rusku si můžete s řidičem autobusu povídat o filozofii, o básnících, o všem. A v Americe? O ničem, jenom o Coca Cole a hamburgerech.

Spojené státy projel rovněž – „horem dolem“ – a vracet se tam už nechce. „Nemám si tam s kým o čem povídat.

Moderátora DVTV Martina Veselovského svojí odpovědí několikrát zcela „vyhodil z konceptu“ a přiměl k mlčenlivému přemýšlení nad reakcí a dalším dotazem. Jako například tímto konstatováním: „Mám světonázor velice podobný tomu, jaký hlásají komunisté nebo křesťanská víra, které jsou velice kompatibilní,“ řekl Jožo Ráž a nechápajícímu Veselovskému vysvětlil: „Hlásají v podstatě to samé – každému podle zásluh a nepídit se za materiálními hodnotami, za bohatstvím.

Zopakoval, že svým přesvědčením je komunista, i když nikdy nebyl v žádné politické straně. I zde moderátora – mladšího než je kariéra Elánu – zaskočil svými názory na předlistopadovou éru: „Tím pádem mně se v tom bývalém režimu nežilo až tak špatně, já jsem neměl žádný problém, že bych nebyl svobodný, já jsem si dělal, co jsem chtěl.

Co si přisvojili prominenti tehdejšího systému, byly prý jen maličkosti oproti tomu, co si nakradli dnešní „papaláši“. „Věřím, že komunismus je ideologicky a prakticky správnější režim, jenomže lidé to neunesli, lidé to nedokázali, protože jsou blbí, to je celé. Kapitalismus, to je cesta do pekla, protože to je honba za ziskem,“ uvedl dále v rozhovoru pro DVTV.

Před rokem 89 se podle něj žilo relativně dobře, přičemž na otázku, jak se mu žije dnes, odpověděl „nic moc“. Život v dnešním režimu shrnul do pesimistického konstatování: „Svět se bortí, všechno je horší, daně jsou větší, je víc předpisů, ceny jsou vyšší, všechno jede špatně, směřujeme k válce.“ Nicméně Elán prý zůstává stále stejný.

Zdroj: aktualne.cz/dvtv

26 komentářů :

 1. Jožo je frajer. Měl jsem Elán vždycky rád. Teď ty chlapy mám ještě raději. Pávek

  OdpovědětVymazat
 2. To zas budou mít Chujmerovci a příznivci Lahváče Veškrny keců jak vopice chcanek:-DDDD

  OdpovědětVymazat
 3. Není nad to vidět svět reálně! Slováci jsou chytřejší než Češi.

  OdpovědětVymazat
 4. Neuvěřitelné,moc mě potěšil.

  OdpovědětVymazat
 5. Jožo Ráž si prožil svoje a je šťastný,že ho lékaři sebrali hrobníkovi z lopaty.Můžeme říci,že také věkem dostal rozum,jako náš slavík Karel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "... věkem dostal rozum,jako náš slavík Karel." - Na PANU Gottovi jsem vždy cenil, že přemýšlel svojí hlavou, což mnozí kejvalové, co vyli s davem, považovali za naivitu. Božský SLAVÍK svým dopisem z SRN (v němž uvažoval o své emigraci) udělal pro zlepšení poměrů v republice daleko více než Havlem prosazovaní a hlavně falešní PLASTICI (to jediné bych Havlovi nevyčítal, neboť za to tihle chudáci nemůžou, že mají nasráno v uších).

   Vymazat
  2. Jožo Ráž měl rozum vždy. Už dlouho sleduji jeho komentáře a má pořád stejný postoj! Prostě to není žádná podělaná korouhev, je to CHLAP! Takových moc není. VK

   Vymazat
 6. Přeji Elánu mnoho úspěchů, panu Rážovi pevné zdraví a též mnoho zdraví skutečnému panu premiérovi Ficovi, ne takovému pokakánkovi, jakého máme v Čechách. Bravo JOŽO !!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Alespoň sem tam nějakej ten frajer.Ostatní jsou poserové. Dokud budou mít co žrát, dotud budou držet huby a krok -on to ten šišlavej kníže dobře řekl. A je to pravda. Tak alespoň nějaká ta celebrita že se odváží rizkovat, že už třeba si nezazpívá. Třeba je mu národní čest a hrdost nad prachy a majetkový sračky. Na to my Českové (chechové) nemáme, to ví každej. Leda tak bejvávalo... bývali Čechové statní jonáci, bývali rekové, jak je znal svět"?.. Dnes nás svět zná jen jako poseroutky, co .."budou jen skákat jak skákali kdysi, hopsat tak dlouho, až zlámou si vaz!".. (Kája Kryl) No - ještě chvíli můžeme hopsat, ještě nemáme kejhák zlomenej - nebo už jo? Už ryjeme držkou v zemi?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, myslím, že už ryjeme držkou v zemi....díky Bohu, že se toho Kryl nedožil! A Jožo Ráža a Elán jsem měla vždycky ráda a pořád mám. Dagmar

   Vymazat
  2. Jo značka Made in Czechoslovakia byla v mnoha případech v celém světě Prima klasa. Dnes Czech Republic popř. Czechii už skoro nikdo nezná a neví kde je. Sám jsem zažil, když jsem v zahraničí řekl, že pocházím z Czech Republic( Francie, USA). Nikdo něvěděl. Když jsem řekl Czechoslovakia, tak mi klepali na rameno. I Jágr je v USA a Kanadě Czechoslovák.

   Vymazat
 8. Zvláštní, že nás napadlo po přečtení článku to samé, to je frajer!

  OdpovědětVymazat
 9. Jožo, Ty darebo, že jsi také agentem Putina, jako většina z nás?! Ale teď vážně,dík za Tvá velmi rozumná slova a postoje,dík že ses nenechal zmanipulovat a koupit jako velká část českých umělců!!! Přeji hodně zdraví a úspěchů!

  OdpovědětVymazat
 10. Skvěle, Jožo!
  Pro Veselovského to musela být vskutku hořká chvilka.
  Takhle mu šlapat na bábovičku jeho světonázoru. Který ("nestranně") vnucuje z obrazovky TV.
  Té, na níž už však Jožo Ráže v žádné debatě nespatříme ...

  OdpovědětVymazat
 11. Když už je řeč o umělcích,chtěl bych poukázat,jak je honorována v Čechách tato židovská umělecká Pražská kavárna,přes ministerstvo kultury.Měl by se na to někdo podívat,tak nejsou dotování ani horníci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kde tu pořád berete ty židy? Oni ti árijci z pražské lumpenkavárny se vám jen smějí, jak z toho zase levně vyklouzli.

   Vymazat
 12. Jedním slovem BOREC. Vok Jan Michálkovice

  OdpovědětVymazat
 13. Právě jsem se vrátil ze vzpomínkové akce za Oděsu pořádanou před fašistickou ukrajinskou ambasádou v Praze, Jožo, dík. Příště nám tam půjdeš zazpívat.

  OdpovědětVymazat
 14. Jožo má ten samej názor už dlouho, četl jsem jeho článek někde v novinách asi před deseti lety (to se ještě daly číst, teď je to zbytečný vyhazování peněz) a tam toho bylo daleko více a lepší. Jo to je ta stará dobrá garda, která má svůj rozum a žádný vymejvači mozků z massmédií, nemají šanci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, nechci vam brat iluze. Vzpominam si jak Jozo prohlasoval o Meciarovi, ze je to velky samec, ktereho Slovensko prave potrebuje.
   Tak snad uz zmoudrel.
   Slavek

   Vymazat
  2. Proti Havlovu a Klausovu svinstvu byl tehdy Mečiar lepší alternativou. To si prosím uvědomte!!! Květa

   Vymazat
  3. Tak, ako na iné veci, či iných ľudí, Jožo nezmenil názor ani na Mečiara... Nikdy nebol KAM VIETOR, TAM PLÁŠŤ!!!

   Vymazat
 15. Tak to beru. Jožo se mi opět jeví býti chlapem! Stojí rovně a nikdo jej neohnul. 8-)

  OdpovědětVymazat
 16. 12:04: Co tu taháš pana Boha, ve kterého stejně nevěříš.

  OdpovědětVymazat
 17. 12:04 to je tak jak s tím koukolem v polí obilí /Christus a Nový zákon/. Nějaký blb se vždy najde - myslím tím tebe trolle z 12:04.

  OdpovědětVymazat
 18. patriot takovich moc není-Jožo klobouk dolu

  OdpovědětVymazat