Reklama

.

.

pondělí 30. května 2016

Síla tlaku, který může CIA uplatnit na EU, je neskutečná

Martin Berger
30.5.2016 Zvědavec

Jak čas běží, jsme svědky změn vůdců, vlád a aliancí, ale americká politika zůstává stejná. Američtí vůdci uvykli na uplatňování nátlaku na jiné státy, hledání způsobů, jak zaujmout pozici loutkářů řídících kapitulující loutkové státy po celém světě. Jistí politici, kteří by upřednostnili podlehnutí tlaku, brzy zjistí, že USA jen brání vlastní geopolitické zájmy, často na úkor ostatních států.

Není divu, že americký prezident Barack Obama nedávno prohlásil, že Amerika musí psát pravidla, zatímco ostatní země nemají jinou volbu, než se jimi řídit, a nikdy tomu nebude jinak.

Na počátku jejich cesty za nadvládou, v r. 1913, činil podíl Spojených států na světové průmyslové výrobě 35,8%. Těsně před druhou světovou válkou vzrostl na úroveň 40%, a pak asi v polovině 50. let dosáhl vrcholu 54,5%. V 60. letech začal americký podíl postupně klesat, na 46%. Aby kompenzovaly svůj upadající výstup, začaly USA hledat způsoby, jak využít svých obchodních partnerů v Evropské unii. Nakonec to byl Washington, kdo řídil evropskou integraci na konci 40. let a tajně ji financoval za Trumana, Eisenhowera, Kennedyho, Johnsona a Nixona.

Fakt, že Evropská unie je americkým projektem od prvního dne, byl nedávno odhalen Daily Telegraph. Navíc byl navržen a realizován CIA. DT poznamenal:

Schumanova deklarace, která udala tón francouzsko-německému usmíření – a postupně vedla k Evropskému společenství – byla spíchnuta americkým ministrem zahraničí Deanem Achesonem na setkání ve Foggy Bottom. „Vše začalo ve Washingtonu,“ řekl šéf personálu Roberta Schumana.

Byla to Trumanova vláda, která zastrašovala Francouze, aby dosáhli v poválečných letech s Německem modu vivendi, a dokonce vyhrožovala, na divokém setkání se vzpurnými francouzskými vůdci v září 1950, že zastaví americký Marshallův plán.

Telegraph zašel ještě o krok dál a tvrdil, že odtajněné dokumenty amerického ministerstva zahraničí ukazují, že americké tajné služby financovaly evropské hnutí tajně po desítky let a za oponou agresivně pracovaly na vtlačení Británie do tohoto projektu. Například dokument podepsaný americkým generálem Williamem Donovanem 26. července 1950 uvádí, že měla proběhnout masivní kampaň s cílem prosadit Evropský parlament. Podobné dokumenty ukazují, že předchůdce CIA – Úřad informačního koordinátora (OCI) – a samotná CIA důsledně bránily zakladatelům Evropské unie v hledání alternativních zdrojů financování, což by jim umožnilo snížit svoji závislost na USA. Telegraph poznamenává, že vztahy mezi USA a EU mohou být občas roztrpčené, ale USA se vždy spoléhaly na EU již od vytvoření Evropského parlamentu coby kotvy amerických regionálních zájmů, vedle NATO.

Když se podíváme na množství času, zdrojů a peněz, které Washington věnoval a utratil za zajištění, že EU zůstane poslušnou, není překvapivé, že tak tvrdě protlačuje Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP). A to přesto, že je zjevným faktem, že USA touto dohodou získají vše, zatímco Evropa jejím podpisem jen nadále ohrozí své finanční a ekonomické zájmy.

Tento fakt byl nedávno zdůrazněn vlivnými německými novinami Süddeutsche Zeitung, spolu se dvěma německými televizními stanicemi: WDR a NDR. Tato média našla odvahu uveřejnit uniklé tajné dokumenty o povaze dohody TTIP, které jim byly předány Greenpeace. Uveřejnění poskytlo občanům obou kontinentů příležitost nezaujatě vyhodnotit povahu jednání mezi USA a EU, protože veřejnost byla v posledních třech letech v této záležitosti držena v temnotách. Původně, když EU své návrhy otevřeně uveřejnila, USA rozhodly předložit své požadavky tajně, což vedlo k masivním demonstracím v celé Evropě. Na konci uveřejnily Süddeutsche Zeitung závěr, že USA uplatňovaly na Evropu mnohem větší tlak, než se předpokládalo.

Independent poznamenal:

Tyto úniky by mohly postačovat k destabilizaci této dohody zcela, podle agitátorů, kteří tvrdili, že dohoda nemůže úniky přežít.

Naznačují, že USA se usilovně snaží změnit regulaci v Evropě, aby zmírnily ochranu prostředí, práv spotřebitelů a dalšího, co EU svým občanům umožňuje. Zdá se, že představitelé obou stran zjistili, že uvízli v „nesmiřitelných“ sporech, které by mohly podkopat podpis průlomové a vysoce kontroverzní dohody, říkají agitátoři.

Zvláštní je, že ke stejné situaci došlo u Transpacifického partnerství (TPP), které se Washington snaží vnutit státům regionu Asie a Pacifiku, aby si zajistil naprostou a úplnou nadvládu nad ním. Nicméně je nepravděpodobné, že vůdci EU nebo politici Asie a Pacifiku budou schopni pokračovat v jednáních, protože výše PR škod, které by si způsobili podpisem TTIP či TPP, je nepředstavitelná. A zdá se, že pokud se lidé dozvědí o míře zapojení CIA do těchto záležitostí, rozhovory uvíznou zcela.


The Amount of Influence CIA Can Exercise Over the EU is Bothersome vyšel 22. května 2016 na journal-neo.org. Překlad v ceně 338 Kč Zvědavec.

12 komentářů :

 1. Myslíte si, že kauza Volkswagen byla skutečně o emisích?Nebo nedodání Mistralů bylo skutečně jen o tom že Rusko blabla napadlo Ukrajinu??A toto jsou přesně ty páky, které využívají

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte naprostou pravdu. Tuhle špínu praktikují od vzniku Spojených států. Oni totiž nic jiného neumí.

   Vymazat
  2. Když se Německo zdráhalo s účastí nebo souhlasem s přepadením Lýbie (dnes tam je "demokracie"), vypukla v Německu podivná nemoc. Dokonce to snad mělo něco s okurkami dovezenými ze Španělska, nebo tak, už si nevzpomínám. No a když se Němci nakonec "rozhodli" do toho jít, tak nemoc už nebyla.

   Vymazat
  3. 10:04. Mistraly jsou obří invazní lodě,které Rusko mohlo použít proti Ukrajině,Pobaltí a Polsku,například,velký strach měla i Gruzie. Kromě toho,byly průlomem ve vývozu špičkové technologie NATO a to zrovna do Ruska,které je jejím největším nepřítelem. Pokud se podařilo zabránit takové nevídané zradě Francie,klobouk dolů,byl to špičkový výkon,vzhledem ke stavu a průběhu jejich výroby,jakož i vzhledem k sankcím z toho vzniklým. Na druhé straně,stát,který napadá a anektuje území jiných suverénních států,by je skutečně dostat neměl. Málokdy vítězí Dobro a sorry,vím,že máte jiný názor. Proto může probíhat diskuse.

   Vymazat
  4. 10:04, váš názor jiný je, nicméně se snažíte argumentovat, a píšete slušně.TAkže pojďme do toho. Co argument typu- a to o tom Rusku jako nevěděli, když se dojednával obchod?Musely se smlouvy uzavřít? O anexi tu raději nepište. Anektovaná je každá země, kde jsou základny s US army. V prvé řadě Německo. Referendum je referendum, a můžete mít na Rusko názor jak chcete negativní, platí, že by si měl každý nejdříve uklidit před svým prahem. A my jsme doslova v augiášovém chlévě.Plnou hubu demokracie a svobody, ve skutečnosti kolonie a skorootroci.
   Původní komentář k článku, by ale neměl být rozmělněn. Viz ano, příklad s okurkami a podivnou nemocí. Státy, jako nejvyšší správní orgány vůle lidí velmi rychle ztrácejí funkčnost. Máme tady zaděláno na problém. Naše děti určitě.

   Vymazat
  5. 13:22. Ačkoliv reagujete na sebe,efpe,zkusím se Vám do diskuse vmísit,ale jen letmo,protože mi právě vypršel čas. Francie zradila a představte si,že plánovaně.

   Vymazat
  6. Děkuji za upozornění na faux pa. Samozřejmě jsem reagoval na 12:48.
   Děkuji za upozornění a omlouvám se.
   Mohl by jste to upřesnit, jak to s tou Francií myslíte? Zradila koho? Své občany?

   Vymazat
  7. Technická poznámka: Efpe z 13:22 reaguje na Anonym z 12:48, anonym 13:42 podporuje Efpe proti Anonym 12:48.

   Komentář 12:48 pro 0 proti 2,
   po přidání mého hlasu je stav pro:0 proti:3.
   Větší nesmysl jsem dlouho neslyšel ve stylu pomocí těch lodí mohli ovládnou div ne celý svět. Ve skutečnosti to bylo budování informačního pole s Rusy se neobchoduje ani kdybychom měli umřít hlady.

   Vymazat
  8. 14:16, pojal jste to poněkud sportovně chichi, ale takto by se to asi nemělo hrotit, pokud dokáže být diskuze plodná, věcná, a slušná.Myslím si, že dnes už státy absolutně neplní svou funkci států, vládnou tady neziskovky, různé miliardářské lobby, a média.Což obzvláště u médií musí být do očí bijící. Kolikrát jsme slýchávali slůvko propaganda, ještě dnes je těžké shlédnout nějaký pořad, kde by se nepřipomínali komunisté a jejich zločiny. Myslím si, že i rozumně uvažující člověk, který dejme tomu- nazvu to fandí západu a USA, si musí přiznat, nebo připustit, že s informováním, a hlavně vyvážeností zpravodajství to u nás není v pořádku.A to je taky jedna z nejmocnějších zbraní těch, kteří by rádi tomu Světu jako jediní vládli.

   Vymazat
 2. Síla tlaku je skutečná a je tak velká jak nízká je morálka a etika všech lidí ve společnosti, v horší společnosti se vůdci stávají větší grázlové.

  OdpovědětVymazat
 3. "V horší společnosti se vůdci stávají větší grázlové" jde říci i takto: "V kapitalismu se vůdci stávají těžcí psychopati."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tím souhlasím.
   Poznámka:
   Snad už je učiněn první krok a všichni již víme, že psychopati ještě nevymřeli.

   Vymazat