Reklama

.

.

čtvrtek 26. května 2016

Sociální bitva ve Francii: Očekávají se velké otřesy!

26. 5. 2016    První zprávy
Jak uvádí španělský deník El País, který pozorně sleduje vývoj sociálního konfliktu v sousední zemi, hlavní odborová organizace ve Francii – CGT, prohlasovala 25. května rozšíření stávek do všech 19 jaderných elektráren v zemi, které poskytují 75% elektřiny Francouzům. Oznámené byly rovněž stávky v dopravě. Válka mezi odbory a vládou se ve Francii dostává na novou úroveň. Odbory oznámily stávky v 19 jaderných elektrárnách a v dopravě v předvečer mistrovství Evropy ve fotbale.


Nedávno odbory, které protestují proti liberalizaci pracovněprávních předpisů, na nichž trvá vláda (která radši obešla i parlament), a označili je za "zotročování", zorganizovali blokádu šesti rafinerií, což vedlo k nedostatku benzínu na více než 4000 čerpacích stanic.


V reakci se úřady uchýlily k zásahu policie a četnictva, které použily neletální zbraně k rozbití odborových hlídek a zajištění nepřerušených dodávek paliva. Premiér Manuel Valls opakovaně vyhlašoval tvrdost odporu vůči pokusům blokovat francouzské rafinérie.

Kromě dopadu na dodávky paliva odbory organizují protesty v dopravě. Už tři dny trvá stávka na pracujících na železnici a očekávají se blokády přístavů a dálnic.

Odborové vedení vyhlašuje svůj záměr zintenzívnit boj za práva pracujících v červnu, kdy bude Francie hostit mistrovství Evropy ve fotbale. Na 14. června je naplánovaná celostátní demonstrace studentů a zaměstnanců v Paříži.

Vláda se pokusila změkčit některé formulace navrženého pracovního práva, ale odbory tento kompromis odmítly.

45 komentářů :

 1. Banda, podle současných komunistických pracovních zákonů doživotně nepropustitelných idiotů, si bere celou zemi jako rukojmí aby o své teplé fleky náhodou nepřišli. Hnus. Připočtěme muslimy a vyjde nám, že tahle země půjde brzo do kopru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TY JSI GENITÁLNÍ....TEN ARABSKEJ KSINDL SE MÁ SŘÍLET,NE S NIMA DISKUTOVAT!!!!!!!!!!!!!!!!

   Vymazat
  2. Nějak - jako tady - ne? Taky samej teplej flek. A přemaštěná trafika. A pokud jsou hledaní makáči inzerátem, tak jen dělníci, skladníci, řemeslníci, nikdy nebyli hledáni inzerátem ty statisíce vší, dnes i mladejch vší, které za žádnou konkretní práci vycucávají hodně dobrej peníz ať už z firem, který vlastní jejich fotři, nebo z medií či ze státu. Na dělníky a starce zbývá hovno, a nikoho to netrápí. Ani ty odbory ne. Zákoník práce ( zlatej ten komunistickej!) tak pro otroky, veškerá pravomoc šupákům. Uprdneš se, a jsi na ulici .- prej - další čekají v řadě. Takže... kdyby "v řadě" nikdo další nečekal! Kdyby to šlo do ulic jako Francouzi! Kdo by na ty zbohatlický maškary dřel? Ono je to hodně moc dvousečný. Přibývají lidi, i necigoši - kteří zastávají názor, že raděj vystačí s podporama, než dřít na nějaký arogantní hovado. A taky mají pravdu. Každej zbohatlík je zloděj a sajrajt - jak se ukazuje dnes a denně.

   Vymazat
  3. Na schválení francouzského zákoníku práce je velmi nebezpečná jedna věc, která v článku k dokreslení celové nálady a situace u francouzských pracujících chybí. Samozřejmě, že jsou naštvaní k osekání svých práv, které je vesměs chránili před vykořisťováním, ale velká naštvanost je u Francouzů z toho že tento zákoník nebyl přijat standartní demokratickou cestou, za normálních okolností by tento zákoník musel schválit parlament ve Francii a to svou většinou, jelikož však dnešní vládnoucí ve Francii vědí, že by parlamentem tento zákoník neprošel, využila vláda Francie stále trvajícího výjimečného stavu v zemi, což dle Ústavy dává vládě v určitých směrech možnost obejít parlament a přijímat zákony bez posvěcení parlamentu, zda to jsou však zákony typu zákoníku práce tedy opravdu nevím a to je to jádro pudla.
   Velké nebezpečí v tom právě spočívá v absolutní nedemokratičnosti přijetí takové zákonné normy a na to jsou Frantíci hodně háklivý. Vláda si za to může touto nedemokracií sama.

   Vymazat
  4. Omluva - hákliví

   Vymazat
 2. At to tam VYCHCIPA vsechno ! Zabozrouti zahnojili Pariz Islamem a primitivni kriminalni Afrikou. Nepreji jim nic dobreho.
  Cim bude hure, tim drive se vse vykristalizuje a procisti.
  Takovy pysny narod to byl a dnes jsou preplneni OPICAKY a zacinaji byt abnormalne skaredi.
  Uvidite panove, ze za nejakou dobu dostihnou v osklivosti i Anglicany, kterym se rikalo v JAR Fuckfaces - (Podrbane ksichty.)
  Nebesa trestaji niceni narodni kompaktnosti velmi krute.
  Posledni nadeje je pani Le Pen - novodoba Johanka z Arcu.
  Podivejte se na ne, jak dopadli. Elegance zadna, pritazlivost nulova. Uz tam davno nejezdim.
  Jerome Robert - Adios Dolores na YouTube.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo jo, Nicku, kde jsou ty časy kdy Francie byla samostatná velmoc vedená De Gaulem, ten se musí v hrobě otáčet. Nebyli v NATO, byla to jaderná velmoc. Jo, jo. Teď tam mají toho přihřátého zednáře a jdou do kopru přesně podle scénáře. Před tím ještě chazar Sarkozy zničil Libyii, zase podle scénáře.

   Vymazat
  2. Pozor vypadá to na záměr elit na Islamizaci Francie, protože nevzdělaným imigrantům nelze svěřit jaderné technologie. Vidím začátek odpisu jaderných technologií v Evropě a její přestavbu na středověké otrokářství.

   Vymazat
  3. áno, ale zahnojovať Francúzsko islamom začať práve ten de Gaule.
   Inak ja im to obohatenie islamom prajem všetkým: F, GB, DE, AT aj škandinávcom - všetci sa pozerajú na nás - bývalý ostblok - ako na niečo čo teraz vyliezlo z jaskyní. A pritom už 25 rokov si žijú blahobytne z našej práce a nášho ožobračenia.

   Vymazat
  4. Pro (14:38)
   Proč za de Gaulla začal zvýšený příliv Neevropanů do Francie? Doučte se něco z historie, odhalujte souvislosti.
   Byli to lidé z francouzských kolonií. Po staletí a desetiletí je metropole vykořisťovala, rozvrátila jejich země, rozeštvávala obyvatelstvo těch zemí - a když konečně dostali kolonizátoři na budku, tak musela své kolaboranty a příznivce vzít do Francie. Zvěrstva, která páchali Francouzi na příslušnících národně osvobozeneckého boje, jsou mnohonásobně horší, než pár set převrácených a zapálených aut, pár znásilněných žen a dětí apod. De Gaulle se zasadil za to, aby ten účet už dál nenarůstal, ani zdaleka však není vyrovnán.
   Před jedním, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti sty lety mámy a tátové, muži, ženy, děti, starci v Africe, Asii, obou Amerikách hleděli do nebe a ptali se, co komu provedli, kde je spravedlnost, že je Evropané vraždí po celých vesnicích, že je zotročují, vykořisťují. Dodnes mají horníci, dělníci, textilačky, švadleny, pracující děti jen procenta mezd za stejnou práci jako lidé severoatlantické "civilizace". Co děláme proti této nespravedlnosti? Drtivá většina čuší a pokud se ozve, tak proto, že ji někdo ruší při jejím pomlaskávání. Kolik místních žvanilů před 25 lety se vrhlo na asijské zboží místo toho, aby podrželi české šičky, textilačky, obuvníky, strojaře, elektrotechniky .... Stejně jako se jim nedostávalo intelektu, aby domysleli, co se stane s jejich spoluobčany, když příjdou o odbyt, o práci, tak dnes se jim nedostává mravnosti, aby přiznali spoluzodpovědnost svoji, svých předků a svých politických reprezentací a ekonomických dodavatelů za svinstvo, které Evropané a Amíci po světě rozeseli a rozsívají.
   Až budete zase kníkat, vzhlížet k nebi a ptát se "Proč?", tak vězte, že nejste ani zdaleka první. Vzpomeňte na své šatníky, sekretáře, trezory, chladničky, na počítač, na své filmotéky, na mzdové pásky a bankovní účty, na to, čím jste plnili své hlavy, žaludky, volný čas - a volební urny.
   A pokud své hlavy nenaplníte tím lepším z křesťanství, protestantismu, ateismu, konzervatismu, liberalismu a komunismu, humanismem, spravedlností a solidaritou, tak budete znova a po vás další se zoufale ptát "Proč?"
   KR

   Vymazat
  5. 22:04 Přestaňte už s tím obviňováním Evropanů ze všeho nejhoršího na světě, vy úchylní ultralevičáci. A obzvláště v případě slovanských národů. Pokud už melete něco o historii, připomeňte i dobu, kdy Osmani a Arabové okupovali Evropu a zavlekli statisíce Evropanů, mužů, žen i dětí do otroctví. V něčem máte pravdu, měli bychom podporovat především své blízké a lidi svého národa. Humanismem pro mě rozhodně není podpora hord Afričanů a Arabů, kteří se ženou do Evropy, aby zde parazitovali na sociálních dávkách a často ze zemí, kde se měli lépe než obyvatelé střední a východní Evropy, viz případ iráckých křesťanů.

   Vymazat
 3. Pane dr. Ivane Davide !
  Prosim o povoleni se vyjadrit od srdce a uprimne o problemech Ameriky, ktere nikdo ze zdejsich HURVINKU - nejen nejmenuje , ale ani o nich nevi.

  Kdyz Cesi pisi o Americe (kde nikdy nezili), tak roni tezke slzy nad cernousky, kteri jsou v kriminale, nad vrazednymi Indiany, kteri pomreli, a nad "genocidou", kterou ma Amerika na svedomi a jine a jine KOKOTINY z dob Leonida Brezneva a valky o Angolu. (Makuvky plne indoktrinacnich sracek.)

  Volam od srdce KAKAMNEC ! Zase vysly policejni statistiky a je to absolutni hruza !
  Mladi belosi a Hispanci DOHROMADY, maji 17 x mensi kriminalitu nez cernosi ! Stari cernosi maji kriminalitu vetsi "pouze" 8x, oproti belochum a Hispancum dodromady.

  Mladi a nadejni belosi zerou drogy a umiraji po stovkach.
  Kdo je do nich pusuje nebylo uvedeno.

  Po neustalem kvakani o rasismu americka policie zmenila taktiku a ignoruje cernosske ctvrte a ejhle, kriminalita je tam o 60 % vetsi. Coz by nam mohlo byt jedno, ale je to NEspravedlive k tem cernochum, kteri se snazi byt slusni a zaclenit se. Oni volaji o pomoc a zacina to zde vypadat jako na zacatku 80-let v Johannesburgu.

  Ctenari me zde zase poslou do prdele, hned po snidani, jako minule, protoze vedi vsechno lepe z kavarenske Matridousku pro blbecky.
  To jsem napsal ja nick HONOLULU, ktery zde zastava misto ligth conductoru - hromosvodu a do prdele NEPUJDU !
  Uz pro vas varim dalsi projimadlo.

  85 % vsech vrazd pres rasovou barieru maji na svedomi cernosi proti belochum, ale vase media to nikdy nezverejni protoze jste predurceni k exterminaci a nesmite to vedet.
  Musite mit pocit ,ze jste vse negativni zavili vy !

  To jsem zvedav, jak tento problem bude resit Donald Trump.
  Ode dneska ma tolik delegatu, ze vyhral automaticky nominaci GOP na 100 %
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja myslel, a podle naší České televize a jejich komentátorů v USA, že USA je vzor všeho ctnostného a vzor demokracie na světě. Pokud by říkal někdo něco jiného byl by Českou televizí a státními orgány České republiky označen za oběť ruské propagandy a Putinova spojence. Tak mě napadá, nejste vy 4:38 Putinův agent a nejste obětí ruské propagandy? Jak může někdo napsat, že v USA jsou nějaké problémy? Problémy jsou jenom v Rusku a fertik.

   Vymazat
  2. Ale jo,jen to sem sypejte.A můžete klidně i přitlačit.Jsou tady i tací,co se probouzejí pomalu.

   Vymazat
  3. Sveta znaly !27. května 2016 4:38
   Tak to vypadá, že budou odebrané životní jistoty také občanům Júesej, nejenom Júrep. Vývoj tomu nasvědčuje, pochybuji, že to zastaví nějaký Trump.
   Tento vývoj může zvrátit pouze občanský odpor. Jste ho schopni? My zde ne. P.K.

   Vymazat
  4. Milý HONOLULU, já jsem z amerických filmů, které se mi, pravda, všechny popletly dohromady, získal pocit, že černoch - bezmála nadčlověk, vždycky nakonec zachrání svět svojí silou, odvahou a nekonečnou vírou v dobro.
   Tak, jak to nakonec vidíme u černocha Obamy, který nás zachránil před zlým bělochem Putinem tím, že zase vyslal přes naše území další konvoj pro posílení míru nebo války. A vyzval k odstranění jaderných zbraní, aby ty své vojáčky mohl vůbec použít.
   PB

   Vymazat
 4. Na jednu stranu vidím, že si Frantíci vydělávají a žijí nad poměry, ale na druhé straně obdivuji, jak bojují za svá pracovní práva a výhody. Většinach našich raději drží hubu a krok ... se čtyřmi týdny dovolené a přikázanými přesčasy k těm 40-ti hodinám týdně. Dokud se neozveme, změna nebude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kde berete tu jistotu,že jde opravdu jen o pracující.Nenapadlo Vás,že to může být i směska-za účasti úžasných imigrantů?

   Vymazat
  2. Díky těm "právům a výhodám" pro jednu privilegovanou skupinu je tam 11% lidí bez práce. Protože zaměstnavatelé se bojí někoho přijmout, protože zaměstnance potom v případě potřeby prakticky není možné propustit.
   Ještě horší je to v Řecku a ve Španělsku. V globální konkurenci zemí jako je Čína tyhle země nemají žádnou šanci.

   Vymazat
  3. Ze ti hodní Francouzi nestávkovali, když jejich vojska šli pro ropu do Mali, Lybie apod.
   Hold ti hodní Francouzi se zajímají jenom o to aby se mělí vyjímečně lépe než všichni ostatní a je úplně jedno která kolonie jim to bude platit....


   Přijde hodina pravdy...hlavně pro země které se ještě neprobudily a žijou v době hojnosti, která připlouvala z kolonií a ze svého pocitu nadřazenosti.
   Nyní jsou novodobě koloniemi i postkomunistické země...kde je levná a bez práv námezdní a servisní síla pro jejich ekonomiky....

   Vymazat
 5. Jen ať Francie stávkuje,ať ten ksindl nahoře vidí,že už jich všichni máme plný zuby...A kdyby to ochromilo zemi a smetlo ten hnůj ,co si říká vláda,jen dobře.Čas Marie le Penn se neúprosně blíží...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co si stávkující odborářská netáhla slibují od lePenn?

   Vymazat
  2. Že přestane z daní pracujících Francouzů podporovat migrantská netáhla.

   Vymazat
 6. Říká se, že všechno zlé je na něco dobre. Proč v Československu není tolik migrantů? Protože žilo z vlastní práce, netvořilo kolonie. Tak jak to napsal někdo zde, výše, ať se to jen všechno pokeca co nejrychleji!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "ať se to jen všechno pokeca co nejrychleji!"
   ============
   Chudáku!
   Nic víc se k tobě nedá napsat.

   Vymazat
  2. Naprostý souhlas, čím dřív se ta neobolševická EU rozpadne tím líp. Pak nám nebude nikdo diktovat, kolik si máme nabrat inžernýrů, doktorů a jaderných vědců z Etiopie. A taky všichni ti sluníčkáři, parazitní neziskovky a eurofilní teploušské Evropské hodnoty půjdou do zádele svinským krokem. A jako bonbonek, utíkat jako o závod budou všichni ti nečeši z "ČT".

   Vymazat
  3. Pre: Anonymní27. května 2016 12:05
   A teba kto pasoval za odborníka, či auditora, aby si rozhodoval, kto tu je chudák? Radšej sa zamysli nad sebou, či tým chudákom nie si práve ty!
   Pivonka

   Vymazat
  4. 10:37

   Nie niesom ty kokot. Já nepřeji žádné zemi, krom těch diktátorských, aby se "co nejrychleji pokecaly" jako ten frustrát 11:57 a zřejmě i ty. A úplně nejméně to přeji té naší.

   Vymazat
 7. No jo, jestli Frantíci něco vždycky uměli výborně, tak to bylo stávkovat.
  p

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pouze pro připomenutí - první pořádná buržoazní revoluce byla také ve Francii

   Vymazat
  2. No a co? Konečně padaly dolů palice tý hnusný, nařvaný monarchistický havěti. To už byla ve Francii totální bída - viz film "Bídníci" muselo to být strašný. Lidi umnírali na ulicích v různých slaměných doupatech hlady, spousta novorozeňat a rodiček zemřelo na špínu a hlad, a ta čubka Marie Antoinetta si nechala do Versailles navozit hromady soli, aby mohla sáňkovat jako v rodným Rakousku, a na stížnosti chudáků, že nemají ani na chleba, jim doporučila, ať jedí koláče. Neskutečný. Že sletěla hlava takovým kreaturám, je docela v pořádku - a francouzský dvůr - to bylo semeniště nějakých hnusných kreatur. Chlapi si malovali oči a rty, čumáky si bílili na bílo - to musely bejt maškary! A tý zhýralosti - proč se jinak syfilidě říkalo "francouzská nemoc?" Šlechta byla smradlavá, zdegenerovaná stoka, a zasloužila si pozabíjet do posledního pišišvora.

   Vymazat
 8. ať žije americký nablýskaný prd s jeho armádou, která tady projíždí nemá tu co dělat, ale stejně za vše může Putin a komunisti

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak souvisí průjezd US Army u nás se stávkama ve Francii?

   Vymazat
  2. Existuje poznatek, že bohatí a mafiáni dokážou kolektivně chránit své společné zájmy, narozdíl od nemajetných.
   Pokud chudí nemají vytvořenu nějakou organizační strukturu, což je pro ně velmi obtížné (neboť jejich vůdcové jsou kupováni a zastrašováni), jsou zcela bezprávní a bezmocní.
   Je téměř nemožné organizovat se na základě solidarity, když sotva vydržíte od výplaty k výplatě. Pokud máte práci, bojíte se o ni, pokud ji ztratíte, dostáváte se mimo společnost a jste zase nepoužitelní.
   Něco jiného jsou nátlakové skupiny - neziskovky. Ty jsou obvykle organizovány a placeny zpočátku ze zahraničí, později i od vlastní vlády přes úředníky obdobně zaangažované.
   V takto organizované společnosti je jedinec bezmocný.
   Co se týče politiky, to je obchod s vlivem. Většina lidí, která do politiky vstupuje je s tím srozuměna a jde tam právě proto. Volby a předvolební hesla slouží pouze k získání toho vlivu, který pak je obchodovatelný.

   Pokud tedy se ve zmíněném článku jedná opravdu o akci pracujících, mají moji úctu a dokonce obdiv.
   PB

   Vymazat
  3. 10:12

   Jak jsem psal dřív, je to akce jedné privilegované skupiny která nechce přijít ani o zlomek svých privilegií díky čemuž by se rozhýbal trh práce a podstatná část z 11% nezaměstnaných by mohla najít práci.

   Takže si musíte pořešit otázku jestli fandíte těm privilegovaný, prakticky nepropustitelným odborářům nebo nezaměstnaným chudákům kteří díky jejich privilegiím nemohou sehnat žádnou práci protože se každý bojí někoho zaměstnat.

   Vymazat
  4. Úžasnej názor - 10.12 - podpis PB. ( Tak se označoval propan-butan) ale každé slovo má žulovou váhu pravdy.Žádné superlativy a nenávistné fabulace, ale pravá, a nefalšovaná realita popsaná několika slovy. Takhle by mělo vypadat diskuzní fórum pod články, abychom všichni směli mít představu, že tahle společnost není ztracena, když občanská obec prokazuje zřejmný intelekt. Taková společnost si najde cestu ven z každého marastu, a to i když je pravda, že řadový jedninec nemůže být nic, a pokud se věcí ujmou kurážní "vůdci" kteří se nebojí něco ztratit, vždycky je vládnoucí smečka podplatí, aby jim zavřela hubu - viz "táta dělníků Falbr", viz věčný rebel mašinfírů Dušek, viz Zavadil, a současný Středula už taky není to, co býval. Určitý vliv má samozřejmě stárnutí a jakoby převládající beznaděj - ale taky platí, že stokrát nic umořilo osla. Čím více "niců" bude držet pohromadě, vymeteme tu zasmrádlou stáj - proto taky jsou media tvrdě angažována, aby společnost rozesrala a neustále ji udržovala ve stavu strachu a rozesranosti. A to taky svědomitě plní viz všechny ty šílené články a diskuze a denně a pořád dokola. Musíme se postavit nad to všechno - nad tento rádoby intelektuální zmar. Smůlu máme jen v tom, že taky stárneme, a ty mladé smrady,kromě sluchátek v uších, facebooku, tetování, rozdrbaných hadrů na sobě a kraválu, jemuž se pžezdívá "hudba" nezajímá vůbec nic. To budou mediální řízené střely. Všichni se dají podplatit proti všem, na diskuzích melou neuvěřitelně sprosté a vulgární sračky, a ti jsou určitě ochotni rozbíjet si navzájem čumáky a rozkopávat hlavy a břicha kvůli ptákovinám, kterým se ani nesnaží rozumět. A tady je náš největší úkol - dokud jsme rodiče a prarodiče, udělejme v rodinách všechno, aby k tomu nedošlo. Moc fyzických sil už asi nemáme, ale argumentační sílu zkušeností i konkretních příkladů nám političtí a mediální intrikáni nevezmou, leda by nás zadupali do země. A tady jsou ještě šance na vítězství.

   Vymazat
 9. Nějak mě to připomíná Řecko,prý si také žijí nad poměry.Tak se podobně objevují i tady podobné příspěvky na Francouze.

  OdpovědětVymazat
 10. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Francie-je-pry-na-pokraji-zhrouceni-Prectete-si-vice-o-zemi-kde-odborar-je-pan-437793

  OdpovědětVymazat
 11. nezlobte se na mě, ale co by ti Francouzi ještě chtěl? Bohatí tam mají daně 90%, pracující mají 35 hodinovou týdenní prac. dobu, stávkují, kdy se jim zachce a kam mi paměť sahá, v práci se nepřetrhnou, jsou prakticky nepropustitelní... nechala bych je chvíli makat u nás, aby je přešly roupy.
  M.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bože, do čeho´s tu duši zase dal?
   To si myslíte, paní M. K., že pomůže situaci pracujících v ČR, když francouzští pracující prohrají? Pokud se sníží sociální standardy tam, tak za krátky čas i tady. Místo toho, abyste podporovala zdejší úsilí o vyšší zdanění bohatých a vysokopříjmových skupin, o zamezení daňových úniků a rájů a o zkrácení pracovní doby, aby více lidí mělo práci, tak přejete vítězství svým vykořisťovatelům. Vaše závist a jiné negativní emoce přehlušily Váš rozum. Z Vás by měli pravicoví propagandisté radost. Není nad to, když se chudáci (majetkem a rozumem) perou a vykořisťovatele smějí.
   V ČR ve firmách s odbory jsou průměrné platy asi o 15 % vyšší a střední platy asi o 20 % vyšší, než ve firmách bez odborů.
   KR

   Vymazat
  2. 22:25

   Už vy blbče pochopte, že je tu jedna privilegovaná skupina díky současným pro ně skvělým zákonům prakticky nepropustitelných odborářů a na straně druhé je ve Francii díky těm samým zákonům 11% nezaměstnaných.

   Ale to je marný. Používáním výrazů jako "vykořisťovatelé" jen ukazujete jaký jste bolševický idiot.
   Kolika lidem jste vy kdy dal práci? Nebo někdo z vašich bolševických přátel? Nebo odborářů? Že se vůbec ptám. Umíte jen osočovat vaše zaměstnavatele.

   Toto je vaše budoucnost, pitomečci:

   http://e-svet.e15.cz/it-byznys/foxconn-propustil-dalsi-lidi-z-vyroby-celych-60-tisic-z-nich-nahradi-roboti-1298372

   Vymazat
  3. Ty idiote a za to propouštění snad mohou odbory? Nebýt organizace chránící práva zaměstnanců, tak z nás zbohatlíci sedřou kůži.

   Vymazat
  4. Pro (0:33)
   Promiňte, musel bych být hlupák, abych rozumově klesl a "pochopil" Vaši "argumentaci". Právě proto, že otázka vykořisťování je klíčovou k pochopení společenského pohybu od dob, kdy výroba nabyla společenského charakteru. Oslabení pracovních práv zaměstnanců sociální úrovni společnosti (a vyspělosti společnosti vůbec) nijak neprospěje - a tu kráčí. Ekonomika je nástrojem jejího dosažení (a práce je mnohem více, než jen produkce zboží a služeb). Z osekání práv zaměstnanců by těžili jen zaměstnavatelé. Stačí se podívat na stagnaci reálných mezd - už zhruba 40 let - a astronomicky rostoucí bohatství majitelů podniků. Dlouhodobé statistiky vyvracejí Vaše iluze a bláboly. Neoliberální modely neprospívají lidem práce, ale vlastníkům výrobních prostředků. Pokud je někde dlouhodobě vyšší než pětiprocentní míra nezaměstnanosti, tak je třeba zkracovat pracovní dobu. Práce je hlavní, nenahraditelný nástroj formování jedince a společnosti a socializace jedince v této společnosti. Komu prospívá část lidí pracovně ždímat a část nechat zahálet? Lidé vyždímaní prací nemají čas a energii rozvíjet své lidství, lidé bez práce své lidství ztrácejí. Zaměstnavatelé žádnou práci lidem nedávají, jestli, tak ať ji udělají sami. Nevím, zda Jste nadutý zaměstnavatel či přihlouplý zaměstnanec, jak velkou a jakou firmu máte, nebo v ní pracujete, ale za celý svůj život byste ji nepostavil, nevybavil. Nemálo majitelů velkých podniků by mělo problém za celý svůj život postavit plot okolo "své" fabriky, natož vymyslet, postavit a provozovat stroje a zařízení uvnitř. "Dávání" práce není privilegiem zaměstnavatelů, řada lidí si "dává" práci sama sobě, další velké množství lidí si společně "dává" práci v družstvech, další kvanta "dostávají" práci od veřejné správy. Ve skutečnosti zaměstnanci dávají svoji práci zaměstnavateli, který je organizuje. Od vrátného po ředitele (může jím být majitel, pokud není rentiérem) každý dává svůj díl práce, výrobní, organizační, administrativní, pomocné... Problémem je právě rozpor mezi společným (a společenským) charakterem práce a soukromým rozdělováním výsledků práce. Proto ty davy nezaměstnaných ze soukromých firem, družstevníci si totiž práci podělí.
   A na roboty nesázejte, přílišná robotizace lidstvu a lidství vůbec neprospěje. Nejprve připraví zaměstnavatele o rozum, pak zaměstnance o zaměstnání, a tak zprostředkovaně o život, a nakonec opět dojde na majitele robotů, kteří zjistí, že likvidací zaměstnanců si nepodřízli jen větev pod sebou, nýbrž, že podřízli celý strom. K čemu jim budou tisíce výrobků na skladě? Čím více jich bude, tím menší to bude bohatství. K čemu jim bude vlastnictví robotů, když ztratí status zaměstnavatelů? K čemu jim bude řízení robotů, když příjdou o moc nad lidmi?
   Mocenským špičkám evidentně chybí schopnost domýšlet svá rozhodnutí a své činy do konce. Jsou odtrženy od reálného světa, chybí jim filosofický náhled na věci, svět a život. A z Vašeho příspěvku je zřejmé, že Vy je nespasíte, naopak ještě je v jejich blbosti podpoříte.
   KR

   Vymazat