Reklama

.

.

pátek 6. května 2016

Státní lumpárna na druhou! A zase to zaplatí ten blbeček občan! Jak dlouho si to necháme líbit!?

6.5. 2016   Instory
Tak nám pan ministr Mládek (ČSSD) vysvětlil, jak hodlá vyřešit situaci v OKD. Je to poměrně jednoduché. Všechno zaplatí stát. Tedy přesněji řečeno všechno zaplatíme my, daňoví poplatníci.
Připomeňme si trochu historii. Náš současný premiér Bohuslav Sobotka, tehdy na postu ministra financí, prodal státní podíl v OKD za čtyři miliardy korun, i když měl cenu více než dvojnásobnou! K tomu se přihodilo 44 000 bytů. Podle různých odhadů z firmy postupně zmizel majetek za přibližně 150 miliard korun. Důležité je připomenout, že ze soukromé firmy.

Tatáž soukromá firma má dnes údajně 17 miliard závazků a necelých 7 miliard majetku. Hezky česky řečeno jí v průběhu let její majitelé a opět musíme připomenout, že soukromí majitelé, přivedli plajte. Dlužno ovšem říci, že plajte je OKD nikoli její vlastníci. On se totiž všechen ten miliardový majetek přece někam musel postupně přesunout! Kam, to není tak těžké uhádnout!

A nyní si to trochu shrňme. Stát prodá společnost soukromým vlastníkům. Pod cenou! Ti soukromí vlastníci jí v průběhu let vytunelují. Poté oznámí, že nemají na to, aby plnili své závazky, a že nemají na mzdy. V překladu řečeno. Z firmy už jsme vysáli všechno, co šlo, žádné další prachy už tam nejsou, tak ti státe děkujeme. Horníky zase vracíme, a nějak se o ně postarej!

A ti samí politici, kteří celý ten průser způsobili, ať už z blbosti, nebo z nějakého jiného důvodu, který ani nechceme domýšlet rozhodnou, že celou tu srandu zaplatíme my, občané!

Mohl by nám někdo vysvětlit, proč má stát platit mzdy a odstupné v soukromé firmě, jejíž majitelé si celá léta strkali miliardy do svých soukromých kapes!?

Inu jedno vysvětlení se přece jenom nabízí. Shodou okolností se jedná o region s největší voličskou základnou sociální demokracie. A tak, když se ti trubci z Lidového domu připravili vlastní blbostí o peníze na volební kampaň, si jí prostě zaplatí ze státního!

Je to stále dokola. Kdejaký „podnikatel“ je vysmátý a za blbce je vždy jenom obyčejný občan, který to ve finále zaplatí!

35 komentářů :

 1. Z firmy za 4 mld vysát 150 mld je zajímavý podnikatelský počin

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OKD je ilustrace hesla "kapitalizace zisků a socializace ztrát". To se jenom blbka Lenka Zlámalová v diskuzi na ČT24 ošívala a reptala, když to heslo použil zástupce ČMKOS.

   Vymazat
  2. to 14:40
   To tedy jasně ukazuje na podstatu věci-zlodějiny, firma prodána pod cenou a ještě k ní zadarmo přidány byty. Na podobném principu lze z firmy, koupené za 1 korunu vyvést mimo i 1 milion korun, jasné ne ?

   Vymazat
  3. 18:18
   Ty jsi dobře vypatlanej. Po tobě ani pes neštěkne psychopate.

   Vymazat
  4. nutno zmínit , že před úpadkem došlo k machinacím ve vlastnictví a poslední vlastník zkoušel na státu ještě vyloudit tři miliardy, pod záminkou, že vše napraví. přitom je evidentní, že šlo i v tomto případě také o podvod. mají být všichni ve vazbě včetně Bohuše

   Vymazat
 2. Ozubená pleš přece nebude vymáhat zaplacení problému po OKD po spolupachatelovi Bakalovi, to by nebylo košér

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každému horníkovi milion korun ostatní půjdou k lopatě
   firmu znárodnit bez náhrady a všechny podnikatele z dozorčích a správních rad do lochu na patnáct roků, propadnutí majetku
   politici doživotí, propadnutí majetku a ministry pro výstrahu na lucernu

   Vymazat
 3. Je to vrchol drzosti vůči nám občanům, aly my vovčané nic, no co můžeme dělat?

  OdpovědětVymazat
 4. Ono to platí o všech našich polit. trubcích, nejenom těch dnešních oranžových.
  Už víc jak 25 let chodíme k volebním kastlíkům, abychom si tam vybrali jedno dvě z různobarevných bratrstev. Tu modrých či modro-fialových, tu zelených či oranžových.
  Vlastně na barvě ano moc nezáleží, jsou k nerozeznání stejná.
  Ta patrajní bratrstva koupených egoistických hajzlů sloužících zdegenerované globální oligarchii (a vlastní peněžence), pro kterou jsou ochotni udělat každou špnavost.
  Neschopní však racionálně vládnout ve prospěch vlastního lidu obecného a jeho země.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, ještě jen najít systém "jak z kola ven"!

   Vymazat
  2. vlast tě (15:26) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  3. Dovolím si požádat příslušníka BIS, který je zde přidělen na NR, aby se zcela vážně zabýval předchozím přispěvatelem z (15:26), protože pokud se nejedná o již internovaného chovance z pavilónu MUDr. Chocholouška, tak se zcela jistě jedná o osobu, na kterou dosáhne paragraf.

   Vymazat
  4. 15:37 no jo, ale co když je to právě jimi placenej provokatér, nedej jejich kolega

   Vymazat
  5. Havel byl prochcaná, smrdutá, ožralecká krysa

   Vymazat
  6. Zato tebe rudej zkurvysyne nepotřebuje vůbec nikdo. Dávno jsi měl prosit nad jámou v Babi jaru o milostivou kulku do týla, abys nemusel chcípat spálenej plamenometem v bolestech na dně, až tě s dalšími komoušskými dobytky zahrne bagr hlínou ...

   Vymazat
 5. Mládek je jenom takovej bezmocnej hasič. Pro mě je zajímavější skutečnost, že dnes vedení ČSSD kupodivu ovládají politici, kteří podrazili Zemana v prvních prezidentských volbách. Vlastního spolustraníka, prezidentského kandidáta ČSSD! Tak to dokážou jenom opravdoví podrazáci. Bohužel se domnívám, že to nejsou obyčejní podrazáci (typu Wolfa), ale jsou to předem najatí podrazáci, kteří dostali za úkol "správně" moderovat budoucnost této tzv. levicové strany. P.S.: zapomněl jsem na ta jména - Sobotka, jeho šéfporadce Špidla, Dienstbier a Zaorálek. Vidím to tak do švestek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. není se co divit , byli správně rituáalně židozednářsky připravení ... na každého něco máme , aby se moc necukal

   Vymazat
  2. Naprosto máte pravdu, jsou to podrazníci nejhrubšího kalibru a i kdyby chtěli couvnout tak nemohou, protože mají na hlavě máslo a budou provádět to co je jim nařízeno protože jsou vydíratelní. Jediná možnost uzákonit odvolatelnost politika a tito potkáni postupně odejdou.

   Vymazat
  3. Už to tady někdo psal:"Vše ale začalo havlovým sametovým podvodem a jeho "nebudeme jako oni". Ti, oni, bývalí velcí bolševici, soudruh Koláček, nomenklaturní kádr na OKD, soudruh generální ředitel VOKD Otava (už po smrti) a estébák Pros si nejdříve zprivatizovali OKD, pak vyštípali z vlastnictví stát a pak doly prodali." Doly se privatizovaly za ODS mj. na přání hornických odborů. Doprivatizaci za Sobotky schvaloval jistě i Zeman! Bakala je pak jen koupil, odtrhl byty, téměř vyrabované doly "doplnil" o bezcenné polské, prodal předražené akcie a "normálně" částečně vytuneloval - tak, jako ostatní "kapitáni průmyslu". Po pádu cen uhlí doly krachují, Bakala je z toho venku, doplatí na to hlavně řadoví akcionáři, kteří do "bezpečných" dolů (viz J.Cimrman) vložili někdy i celé úspory.
   V.Ž.

   Vymazat
 6. Jak dlouho? Pořád. My už si teď necháme líbit všecko! Jako správnej protektorát. Když jsme se nevzepřeli hned jak to začalo, a nechali jsme se vehnat do tý hnusný ohrady vystavěný lichváři, podvodníky a darebáky, ta se za námi zaklapla, a co jsme si mysleli v dalších létech, které jsme nechali plynout marně a bez odporu? Nemáme rum, cukr, pomazánku, sýr, pivo, a bůhvíco ještě, jen příkazy, rozkazy, zákazy a ultimata - je to ještě o něčem jiném? Není a nebude! Už nebude. Jen zase za cenu potoků krve, a tu už snad platit nechceme. A taky proč? Už jsme poučeni dokonale. Nového systému, pokud by zde měl nastat, by se zase mazaně chopily staré zrůdy, vypouštěly by z držky něco úplně jiného, než z ní vypouští teď, a i za cenu obětí a krve by vytesaly ze země za ten samý bordel - jen koryto, koryto, koryto. O to už sviním tradičně jde -od kdy jim jde o nějaké "lidi" okolo? A nic jiného tady už tradičně prospěchářské a bezpáteřní svině nepředvedou. Škoda, že není po ruce jiné přirovnání, než "svině" - vždyť prasátko je tak skromné a bez odporu se nechává zabít, aby se lidská chátra nažrala a nachlemtala krve.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte bohužel pravdu, 16.04,a není to jen český jev, tahle vždy nová náplava korytářů - je to tak všude. / U nás zářným příkladem věčné ksichty jako Klaus, Špidla a bohužel, i ten Zeman./

   Vymazat
 7. Jak někdo ještě dnes může vůbec vypustit z úst, že komunisté po roce 1948 něco ukradli. Možná ano ale ve prospěch celku. To jako kdyby někdo znárodnil Bakalovi veškerý majetek, byla by to krádež. Díky pane Havle, Klausi, Ježku a Vám podobným. Když za nikoho, tak za Ostraváky.

  OdpovědětVymazat
 8. PROTO JAKO VŽDY KOMUNISTI MOJE VOLBA.

  OdpovědětVymazat
 9. Bakala je stejně borec. Sice asi někoho sem tam povzbudil (jiný by napsal podmáznul), ale zcela legálně si tu vydělal a hodně naspořil. Kromě toho nechal vydělat mnoha firmám, které mu stavěly bunkr na šumavské Moldavě. A ten bunkr má na rozdíl od Tykačové na kopci a velmi dobře ho prodá nebo i pronajme jinému potřebnému miliardáři. Tykačová měla asi hodně blbé poradce, když stavěla svůj bunkr (Ptyč) kousek od Berounky. Když se elity, pro které Ptyč stavěla a které si připravují bejváky na velkej vodní šrumec, konečně domákly, že pod vodou bude i matička Praha (tedy i Vltava se svými přítoky), tak skoro hotový shelter Ptyč nechaly nedostavěný. Levné by to mělo být třeba v Nepálu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele brácho - takovejch borců už bylo! A jakejch. A zrůdnejch miliardářů - nebo mazanejch? Jak myslíš. Kterej to byl, co otrávil manželku a svých devět dětí- Göring - nebo J.Goebbels? A co Adolf Hitler s Evou Braunovou - taky měli překrásnej a nedobytnej bunkr, a nakonec jim byl dobrej jen k tomu, aby tam v poslední intimitě spolkli kapsli cyankali. No a co K.H.Frank? Prosil jen, aby ho nebili - než skončil na věšáku.Asi si vzpomněl jak oni bili své zajatce a co předváděli. A Konrád Henlein? Takový úspěšný éro a pak nevěděli amíci jak se ho zbavit... no, leží na plzeňským ústředním hřbitově, ale s tou jeho sebevraždou brýlemi to moc nesedí - údajně měl kolem krku rudej šrám. A ještě bych mohl uvést Benito Musollini - taková sláva.. a vůbec - musím pokračovat? Hele jak vozej k soudům třaslavý devadesátiletý stařečky (údajně děsný fašisty) a předvádějí další díl trapný šaškárny. O tom je svět - tenhle zvrácenej, dementní svět. Krejčíř si taky asi fandil - ne? A Rittig, a Janoušek a ani jeden z týhle smečky by byl nevěřil, že je bude požírat vlastní mafie - a požírá, požírá. Ještě není všem dnům konec, a v žádným úkrytu, bunkru, krytu apod. není morální ani věcný vítězství. Věčně nemůžeš čučet v bunkru. Boží mlýny melou a proto mafii stvořily takovou, jaká je. Chobotnice - dobrý přirovnání. Víš, že když je chobotnice zahnána do úzkých, začne požírat vlastní chapadla a nakonec pozře sama sebe? Přečti si to někde, a přesně tak to funguje. A myslí snad tihle vycpaní panáci a politici na svoje děti a vnuky? Ti si budou muset kvůli svým hajzlům předkům změnit identitu, aby unikli obecnému opovržení. Strašné pomyšlení. Oč je lepší účtovat s tímhle světem chudej, ale neumatlanej od krve a špíny!

   Vymazat
  2. A jseš si jistej, že Hitler skončil mrtvej v krytu ???
   Já ne.
   MM

   Vymazat
 10. Tak to dopadá když v čele státu jsou lidé kteří nikdy nepracovali mimo politiku. Minimálně 15 roků odpracovat a poté můžeš jít plácat nesmysly jako politik. Takže Sobotkové, Bendové a jiní odválu.

  OdpovědětVymazat
 11. Byl jsem 10 let v KSČ. Ničeho nelituji a nemám za nic pocit viny. Na jaře 1990 jsem legitimaci vrátil. Proč bych se obětoval, když o to nikdo nestál. V jiné pozici musí být bývalí a současní členové sociální demokracie. Budováním kapitalismu se ušpinili tak, že budou smrdět do konce života pokud svou vinu neodčiní a ostatním poblbnutým nebudou otvírat oči. Je to tak přátelé (vzájemné oslovení členu socdem místo kdysi obvyklého soudruzi).

  OdpovědětVymazat
 12. Dík za web NR. Co mi ale chybí: Shrnující analýzy chování a reakcí české vlády k problémům, které se hrnou: Např. Orbán se vymezil proti nápadu EK platit"výpalné"za každého nepřijatého migranta. Co náš sobotka a spol? Jak reagují naši vladaři na toto nebo na únik části TTIP?Pokud nereagují vůbec, i toto mlčení by mělo být analyzováno. Chybí mi souvislejší pohled, jakého byl schopen např. Chelemendik. Stále se jen vynořují události, ale kde jsou analýzy hodné toho jména? Kam směřuje česká souč. vláda, a proč? Co z toho vyvodit? Občas je anylyzovaná dílčí událost, není však souhrný nadhled spojený s dáváním věcí do souvislostí. Chápu, že je vás na NR málo atd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TTIP vláda vítá. Pry je to lepší smlouva než dosud pro nás platné smlouvy. Kdopak je asi podepsal? Jsou horší než smlouva o dočasném pobytu sovětských vojsk v ČSSR? Ruští vojáci seděli v kasárnách, důstojníci kšeftovali s benzinem a barevnými televizory, ale v podnicích rozhodovali Češi a Slováci. Co si máme myslet o dnešku, kdy okupováni armádou nejsme, ale rozhoduje se mimo ČR a ze 3 bilionu hrubého domácího produktu odchází půl bilionu do zahraničí, možná stejně jako za německé/nacistické okupace?

   Vymazat
  2. To snad přeháníš 21.43 - ne? Bez těch hnusnejch žvástů o lidskejch mršinách by to nešlo? Každý zabíjení lidí je svinstvo páchaný nemocnýma grázlama - bez rozdílu. V prvobytně pospolné společnosti nikdo nikoho zabíjet nemusel - nebyly peníze, proto taky nebyly duševní mrzáci, kteří pořád musejí mít víc než ty druzí a neštítí se jít přes mrtvoly. Myšlénka komunizmu má k tomu nejblíž - rovnost mezi lidmi - naprosto! Žádní zasraní nadlidi a proti tomu žebráci. I kdyby ses posral s nadávkama na "komunisty" jako takové, nezměníš na tom nic. Ale jako se vším - myšlénku rovnosti lidí kurvily chamtivý kurvy, pro který bylo členství jen lepší koryto. Moc.Vytahovat se - dementi, zmetci a psychopati. Nevím proč meleš takovej hnus - každej hajzl chamtivej je potrestanej nejvíc, když musí začít makat aby nechcípl hlady. Bez práce nejsou koláče -to bylo to pravý, a ať jsi politik, nebo makáč -žádný že jeden bude moci z platu žrát lanýže a druhej sotva chleba. Nejlepším léčitelem hajzlů a buržoustů byl Stalin.Gulag -a mazat hajzlové. Makat, starat se o sebe abyste přežili, jinak si chcípněte. Ano - velice správný bylo nahnat ty naše buržoazní hajzly do kotelen, přidávat cihly, nebo na pole - komu smrdí práce, pěkně makat. A ty blbosti o pověšených mršinách si nech. Nažer se prášků a nech těch hnusnejch sraček. To už se přežilo.Naštěstí.

   Vymazat
  3. Pro: Anonymní 20:59 - cituji - Chybí mi souvislejší pohled, jakého byl schopen např. Chelemendik. Stále se jen vynořují události, ale kde jsou analýzy hodné toho jména? - konec citátu.

   Chtělo by to angažovat Štěpána Kotrbu. Kdysi byl v redakci Blistů a tehdy se daly číst. Pak se nepohodl s Čulíkem, protože přijal Dolejše a od té doby Blisty nejdou číst. Nevím, že by Kotrba byl někde upíchnutý nastálo. Každopádně jeho analýzy, občas publikované v PL, jsou vždy vynikající. Majitel NR by měl o tom přemýšlet.

   Vymazat
  4. Kotrbu čtu, ano, je dobrý.Ale po Chelemendikovi teskním a budu tesknit.Patřil mezi lidi, kterým říkám "vidoucí". Navíc byl nesmírně odvážný, vyslovoval to, kolem čeho jiní jen krouží. Žil a jednal podle vlastnívch slov: Robíš to? -sa neboj, bojíš sa? - nerob to." Ještě nikdy mne tak nezasáhla smrt publicisty.

   Vymazat
 13. Kdo je víc než horník? Je to tu zase, lži a propaganda a stádo čumilů v rouše beránčím. Nic než hnus.

  OdpovědětVymazat
 14. Co si stěžujete? Chtěli jste kapitalismus. Chtěli. Tak ho máte. Musíte brát nejen ty banány, ale i ty fištróny co maximalizují své zisky. Samozřejmě, když má někdo zisk, musí mít ten druhý ztrátu. To je zákon zachování hmoty, v daném případě peněz. Kdo umí, ten umí a bere, kdo ne ten čumí a platí. A mimochodem - všechno je to legální. Nic protizákonného se nestalo. Protože máme zastupitelskou demokracii a jak ty zastupitele zvolíte, tak si dělají co chtějí. A chtějí samozřejmě to, co každý - aby to bylo výhodné pro ně. Proto hlasují, tak jak hlasují a ti nejposlušnější tam sedí a pospávají za výtečné platy, které si sami určují, třeba už 20 let. O ostatní se nestarají. A volte, koho chcete. Všichni si nakonec budou počínat stejně. To už byste po těch 25 letech mohli vědět. Tohle jste si vycinkali, tak to máte. Havel vám to sice líčil trochu jinak, jenže jste přehlédli, že on není dokumentarista, nýbrž že píše hry. A hra, to je fikce, ne skutečnost.

  OdpovědětVymazat