Reklama

středa 11. května 2016

Stop zločinné české fotografii

Zdeněk Hrabica
11. 5. 2016
Doba plyne, pro fotografa šance, pro fotografovaný subjekt –přestupek, dokonce možný zločin. Jak měsíce plynuly, byl jsem u toho, s fotoaparátem Nikon. Na nádvoří ruzyňských kasáren jsem zvěčňoval vojáky US ARMY, příslušníky „dragounské jízdy“ – která projela přes území České republiky. Většinou měli její vojáci tmavou pleť, byli sympatičtí a přijeli z jedné ze stovek amerických vojenských základen, tentokrát z Německa. 

Zajímali mně, jeden z nich si touto službou v Evropě vydělává na budoucí vysokoškolské studium v Oklahomě. Fotografoval jsem je a nemohl jsem odmítnout být na přání i s nimi fotografován – na památku. Bylo mi tam jenom moc líto, že na pietních místech, která tam byla postavena, byli po 17.listopadu 1939 zastřeleni českoslovenští důstojníci a studenti, se v euforii „dragounského zmrtvývstání“ – čeští fanoušci vojenské techniky cpali hamburgry. Přijel tam i předseda vlády a ministr obrany. Rozmlouvali s dojetím a z vděčnosti - nepokrytě snad i sami nad sebou.

Zanedlouho jsem svým fotoaparátem fotografoval ruské, české, slovenské,polské a německé „Noční vlky“ na pohřebišti Rudé armády na pražských Olšanech. Nemohl jsem odmítnout, že se chtěli i oni vyfotografovat se mnou. Do jednoho se pak všichni Rusové pokřižovali, u hrobů si poklekli, spatřil jsem i slzy. Letos jsem si vše znovu připomněl a zopakoval podruhé. Bylo mi líto, když čeští fanoušci vojenské techniky ( s mými milovanými džípy ) na „Noční vlky“ – skoro plivali. Jeden z „vlků“ se mi i svěřil, že miluje Jaromíra Jágra, který nad „Nočními vlky“ drží ochrannou, téměř boží ruku. Jágr je jejich spřízněná pravoslavná duše; může si dovolit něco jiného, než jiní čeští poturčenci. Letos jsem si všechno znovu zopakoval. Ani zdání, ani potuchu jsem neměl že společné fotografování s nimi, může být přestupkem. Až do chvíle, kdy se roztočil v české společnosti a hlavně v České televizi „tanec svatého Víta“ – proti hejtmanovi Michalu Haškovi a hned po něm proti poslanci ČSSD Jaroslavu Foldynovi. Jakoby byli za své fotografování s „vlky“ - „zrádci národa z Chotěboře“.

V sobotu 8.května 2016 jsem se s fotografií své rodiny vypravil na pochod s Nesmrtelným plukem z Loretánského na Hradčanské náměstí. Snímek byl z května 1945, kdy nás fotograf Ladislav Sýkora fotografoval s rudoarmějci. Hlavně s mým tatínkem, kterému Pražské povstání a Rudá armáda – jejíž vojáci „neznali evropské záchody a kradli hodinky, kteří znásilňovali na potkání české ženy“, zachránili před popravou na Pankráci život.

Vykračovali jsme si a ptali se jeden druhého, proč s tímto plukem jdeme. Vedle mne šel mladý člověk – jeho dědeček, maminčin tatínek, padl ve Svobodově armádě u Sokolova. Nad moc zajímavou akcí převzal patronát prezident republiky a po sdělení, že se tak stalo, lidé volali „Spasibo!“ Chybělo však i české zvolání „Děkujeme!“ Bylo mi líto, že u sochy TGM na Hradčanském náměstí stála malá skupinka s portréty Milady Horákové a Heliodora Píky a i na mně řvala: „Rusáci, táhněte domů, odkud jste přišli.“ Nedočkavě jsem se večer chtěl podívat na televizní zpravodajství, ani nehleslo...Škoda, pravda neroste u nás ani na horách!

Foto autor
Psáno pro Novou republiku, Nové slovo a LUK

22 komentářů :

 1. Opravdu toho stihnete hodně.

  OdpovědětSmazat
 2. Vazeny pane Hrabica,
  musim Vam pogratulovat, ze vlastnite kameru NIKON. Tato pravdepodobne nejlepsi kamera na svete, (podle modelu) vsak neni na foceni vojaku, ale v souladu s japonskym namornim dalekohledem NIKON (take), je na loveni UFOunu.

  Protoze se uz nekolik let snazim UFOuny chytit, pri illegalni navsteve USA, tak tech kamer mam nekolik a dalekohledu take....
  "Holy shit - UFOuna vsak ani jednoho" !

  Ale kdyby jste mi pomohl hlidat nasi planetu z jineho uhlu
  (Evropskeho), tak spolecnymi silami by jsem se dopracovali k uspechu.
  Vas zakodovany a zasifrovany vzkaz -KAJA NEBOJSA-, zatim nebyl rozlusten, ale nase nejlepsi kapacity z New Age na tom intenzivne pracuji.
  honolulu- consciences explorel.

  OdpovědětSmazat
 3. Pane Hrabica opatrujte a udržujte tu vaši kameru v chodu , abyste ji mohl použít až ozubený Otík a jeho banda budou vyhnáni ze Strakovky .

  OdpovědětSmazat
 4. TO: Ebenezer Grezelschon. NEJSEM Žid, Nejsem ,,multikulti", Nejsem ,,sluníčkář"... ovšem z tvých názorů se mi chce zvracet. Nevím jestli je tvé jméno skutečné, nebo vymyšlené. Možná by šlo vygooglovat. Četl jsi Mein Kampf? Z tvých názorů mě děsí. O to víc, že mám státnici z psychologie a je mi už pár let přes -sát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toho pána holdujícího rasismu jsem smazal.

   Smazat
  2. Hele 11.10 -ani já nejsem zrovna béčko, nejsem Žid, ale to nehraje roli, protože jsem atheista, tedy věřící atheista a věřím, že ten, kdo planetu Zemi nedopatřením osadil lidskou havětí, ji zákonitě musí zase zničit, jakmile zjistí, jak ta havěť zmutovala. Na to věřím. Jsem vždy bezpartijní, a nikdy jsem se nehlásil k žádnému "proudu", a na blití, a hodně moc na blití je mi ze spousty věcí. Například z hnusné pornografie, z hnusných zabijáckých filmů, z hnusné pakultury, z hnusných, uřvaných reklam, které beztrestně vpadají s řevem do jakéhokoliv času vysílání. Je mi blivno z lhaní a manipulací, a jak jsou z nás děláni voli. Možná, že se chováme jako voli, a protože se tak chováme, jako s voli je s námi i jednáno, kdybychom se všichni chovali jako nadlidi, jednalo by se s námi tak. Jste tedy psycholog - vysvětlete mi -proč se tak chováme? Proč si ani prezident státu nevynutí mazání neskutečně sprostých, dehonestujících a urážejících urážek? Proč je vůbec přípustné instalovat na veřejnosti tak hnusné sochy, kde ze sukně kouká ženě pochva ( je to snad urážka všeho ženství?) viz ukázka u článku p.Olšera na NR nebo kde dva chlapi chčijí na Českou republiku? Proti tomu se nerozmohl žádný šílený odpor, to není extrémizmus? Ale zmáhá se šílený odpor vůči slovu "Žid", zejména když je to spojováno s lichvou (právem) a financováním zabíjení lidí (právem viz Söros) - pisatel těchto ověřitelných skutečností je odstraňován ( nikdo nechce znát jeho názor? On nemá právo na názor prostý urážek a nadávek?) Odstraňování příspěvků z diskuzí je také manipulace s veřejným míněním, proč si musíme myslet, že všichni občané smýšlí jen stejně, že mezi námi nejsou schizofrenici, a různí postižení lidé (právě že manipulacemi, a nadbytkem duševního zdraví poškozujících informací). Psychiatři a psychologové v první řadě a především, moc dobře vědí, že podobné aktivity vytvářejí mentální závislost, a že lidi pak duševně poškozují -proč tedy ještě nikdy proti tomu nevznesli připomínku? Proč ještě nedocílili zákazu nebo alespoň zákazu diskuzí? Rýžuje snad i psychiatrie z duševního poškození desetitisíců lidí, což je známé, a důkazem toho je, že léky proti stresu jsou nestydatě předražené? Proč - prokristapána - proč? Takové strašné pokrytectví? To je o tom právu na svobodný názor? To je o té svobodě slova? Je z toho řízený paskvil, jako ze všeho z ČR. Buďte zdráv psychologu!

   Smazat
  3. Kdo je tady rudá kurva 16.25"? Můžeš do toho svýho blafu vnést jasno? Být třeba trochu konkretní?. Rasizmu je asi drobet v každým z nás, ale nikdy se z toho nedělala taková potřeba. To až media to účelově rozmatlávají a dělají kolem toho bengál. Ten rasizmus v nás je možná zdravej, ten bengál okolo toho určitě ne. A o tom to taky je, a hodně je to právě o tom.

   Smazat
 5. Redakce, uvědomte si, že trolling může míti podoby nejvynalézavější. Editujte diskusi a kukaččcí vejce ostentativního antisemitismu včas eliminujte.

  V R

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Již se stalo. Bohužel nemáme tolik času stále sedět nad diskusí a kontrolovat všechny příspěvky. Nemáme ani dost prostředků, abychom si na tuto práci někoho najali. Takže rasistické výlevy a mnohá hrubá napadání diskutujících tu po nějakou dobu zůstávají, než je uklidíme.

   Smazat
  2. Já vůbec nerozlišuju žádné nálepky 13.07. Je to nástroj manipulátorů. Co nechci aby bylo zveřejněno, tomu dám nějakou nálepku a hotovo? Proč se tedy lidem obecně tak strašně nelíbí možnost, že by mohlo dojít k omezení svobody slova a právu na názor vůbec? Vždyť by to bylo správné. Nesměl by zveřejňovat nikdo nic - jak může být správné, když názor jedněch je považován nějakou "komisí?" či "jednotlivcem"? za správný a může tudíž zůstat, zatímco jiný názor ne? Zas vzniknou kýmsi řízení profesní hodnotitelé názorů u každých novin?Tak to budeme zas tam, kde jsme byli, proto byly mnohem státotvornější a hlavně mnohem lacinější volby jen jedné strany bez odporných kampaní, které sežerou jen spousty peněz a výsledek je vždy tentýž, proto byla mnohem státotvornější "nesvoboda slova", protože lidi si hleděli rodin a zábavy, a nikdo se o politické pletichy nestaral. Naše ekonomika neživila sta- tisíce novinářů a davy komentátorů, když nakonec výsledek je nechat si názor pro sebe, protože stejně bude smazán. Je přece jedno, na co věří Židé, lidem určitě nevadí Synagogy, ale co všem vadí právem, je obrovská lichva, zadlužení a vydírání všech národů, ztráta jejich samostatnosti jen kvůli zadlužení, financování nepokojů, válek, zabíjení a v neposlední řadě a pro nás velmi bolestné - financování a řízení uprchlické krize. A za vším -ale úplně za vším stály a stojí špinavé a smradlavé prachy, a za nimi - bohužel - vždycky stáli Židi. Proč se to nesmí psát, když fakta jsou vidět všude?

   Smazat
  3. Pane Dvořáku - připadáte si se svým mazáním článků jako bůh? Některé příspěvky skutečně mažete bez jakékoliv logiky, jen proto, že se vám to nezamlouvá, nebo že se to nezamlouvá některým potrefeným diskutujícím skřetům. Přesná ukázka demokracie made in ČR. Jak by to mohlo být jiné? Co takhle zveřejňované články k nimž se diskutuje, ty nevyžadují úprav? Diskuze jsou přesně takové, jaké jsou články, takže kdyby se nepsaly, lidi by nediskutovali a neztráceli by čas psaním příspěvků, které vy mažete. My vám příspěvky píšeme gratis, vy své články gratis nepíšete, o čemž svědčí právě reklamy. Jsme my nějak horší? Tak co třeba kdyby nepsal nikdo nic?

   Smazat
  4. Připnu se do vlákna též s ještě nezodpovězeným dotazem na pana Dvořáka."Mazání" mi nevadí, máte odpovědnost. Vadí mi mazání beze stopy. Proč nelze zachovat posloupnost a mazat jen text? Díky za odpověď.

   Smazat
  5. Mažu rasistické a vulgární "diskusní" příspěvky, mažu také útoky na redakci a redaktory, které nejsou ničím podložené a jen pomlouvají a hanobí. Většina diskutujících ví, co je to diskuse a výměna názorů, případně obohacení o další fakta, která v článku nejsou. Lidé by si měli uvědomit, že vstoupením do diskuse přicházejí k nám na web na návštěvu. Stojíte o to, aby vám vaše návštěva ve vašem domě nadávala, pomlouvala či vyhrožovala? A k tomu placení - redaktoři tohoto webu, včetně mne, dělají tuto práci ve svém volném čase a z-d-a-r-m-a. Výtěžek z reklamy je určen například na organizování seminářů, včetně pohoštění, nájmu sálů a techniky ozvučení atd. Dokonce ani naši paneloví seminaristé nejsou honorováni - i ti páni docenti a profesoři to dělají pro Novou republiku zcela grátis. A k topmu mizení příspěvků beze stopy. Buď jsou smazány a text je nenávratně pryč, a nebo je odložím tak, aby nebyly vidět, ale ostatní redaktoři je v rámci editačního systému mohli kdykoli zkontrolovat a v případě, že mazání bylo unáhlené, mohou příspěvek vrátit do diskuse na původní místo. Je to zkrátka dilema. Zdravím vás.

   Smazat
  6. Jenomže mazat příspěvky, kde jsou uváděny argumenty - proč? To potom se chováte stejně jako moderátoři (Drtinová, Veselovský, Moravec a další) když skočí do řeči každému oslovenému, sotva začne zmiňovat něco, co se nesmějí občané dozvědět. Dozvídáme se jen blábolivou omáčku bez návazností a nikdy ne věcné argumenty, taky proto se to u nás pořád dokola jen masíruje, a ve spoustě případech diváci a posluchači vůbec nechápou souvislosti- taky to nejde, protože se míchá, zahušťuje a dochucuje pořád jen ta bezvýznamná omáčka. A to je špatně. Někdy se tady objeví taková sprostota, že je možno ji připsat jen psychopatovi nebo člověku "pod vlivem" ale mazat příspěvky za názor - je velmi špatně! A znovu položím dotaz, když původní příspěvek jste mi smazal - odstraníme z kultury W.Shakespeara? Přece napsal Kupce Benátského - není to z dnešního pohledu extrémistické protože antisemitské? Zakážeme pohádku o kocouru Mikešovi kvůli zmínce o cikánech, která byla napsána ještě dřív, než se začalo cikánům přezdívat Romové, aby to vypadalo etničtěji a vznešeněji? Napsal jsem vám, že je pokrytectví jako pokrytectví, jedněm lidem se nelíbí toto, jiným tamto, a výsledkem bude smazání toho, k čemu z toho se přikláníte i vy? Rozlišujeme už i vraždy, a dělíme je na správné a nesprávné - zdá se vám to normální? A mohl bych pokračovat dál. Když to shrnu, tak všichni si nějak hrajeme jako malé děti na školu, de facto o nic nejde, a dokud o nic nejde a jenom se píše, je to v pohodě. Kdybych já byl na vašem místě, měl bych problémy s mazáním příspěvků, jako měli kdysi vedoucí oddělení při rozdělování premií, komu dát o padesát kaček víc, když všichni dělali stejně dobře ( nebo nedobře) ale měl nařízeno je mezi sebou tou padesátkou rozlišovat. Je možno si vážit národů, které ctí tradice, a pečují o sochy svých předků a vládců ať již byli po staletích uznáni dobrými či nedobrými. Ale vůbec není možné vážit si pronárodů, které při výměně režimů hned boří sochy, přejmenovává ulice, zatracuje jedny oběti a vyzdvihuje jiné. V ČR by ideologičtí pokrytci zbořili snad i pyramidy - kdyby tu nějaké vystavěli ti,kteří se později znelíbili.A to je neomluvitelné, jako mazání diskuzí jen pro názor nebo upřesňující informace.

   Smazat
  7. Neobhajujte svůj rasismus odvoláváním s ena Shakespeara (zapomněl jste ještě na Nerudu a Máchu a další). Když někdo operuje rasovými teoriemi, tak tu nemá v diskusi co dělat! Vaše příspěvky mám schované, nikde v nich neshledávám žádné relevantní argumenty.

   Smazat
  8. Pane Dvořáku, nejsem IT a nerozumím možnostem mazání. Vím jen, že se mohu smazat sám, pak se objeví "smazáno autorem". Maže-li "admin",objeví se "smazáno adminem" nebo se vše ztratí a o to mi jde. To druhé ruší kontinuitu příspěvků a chaotizuje, atomizuje zbylé. Zvažte prosím pro a proti, děkuji.

   Smazat
 6. Ale já si myslím, že než se uchýlit k nadávkám, bylo by lepší si najít prameny informací, a všechno si důkladně ověřit. Vyvracejte informace argumenty - to jest věcnými argumenty, ne nadávkami, sprostotami a urážkami, zejména je-li sama informace prosta všech nadávek, sprostot a urážek. Měl by se naštvat bývalý nebo současný fašista, kdyby někdo napsal o fašizmu, jeho aktivitách, a kdo se k němu hlásí? Měli by se urazit, cítit se tím ohroženi a sprostě nadávat? Tím nevyřešíte nikdy nic. Leda tak ospravedlnit své postoje, ale k tomu většinou nikdo nepřikročí, protože to nejde. Proč vznikaly a vznikají zednářské lože a další semitské aktivity? Jen tak jako třeba pionýr nebo svaz mládeže? A pak - ty špičky všeho toho - jsou prachaté, nebo je tvoří naopak všichni chudáci? To je jasné vodítko úplně ke všemu. Aktivity, které tvoří pracháči, jsou vždycky jen špinavé a podlé - to si můžeme ověřit od středověku. Aktivitami chudáků se chudáci brání proti zbídačování a chudobě, proto se pracháčům nikdy nelíbily, a vždycky byly pronásledovány, a špičky aktivit obránců chudých lidí zabíjeny. PROČ? Je to tak špatné, že každý člověk je přesvědčen, že světové bohatství patří všem lidem, a mělo by být užíváno spravedlivě? Vy považujete za správné, když potrhlí miliardáři už nevědí do jaké blbiny nastrkat špinavé peníze? ( miliardy nikdy nemohou být čisté) Klidně koupí boty nějaké potrhlé celebrity za miliony, prezervativ E.Presleyho za miliony ( vždyť si přečtěte v bulváru, který ochotně informuje o těchto aktivitách, aby byli zbídačovaní lidi nasraní ještě víc) a další, šílené a neuvěřitelné zhovadilosti, v tomtéž světě, kde tisíce lidí a dětí umírají hlady a působením nemocí a virů, které na nich drze zkouší právě bohatá sebranka, ve snaze najít všelék na prodloužení svého zvětralého života? - Jak dlouho ta prašivá sebranka, která se nedokáže se svými miliardami rozloučit, chce žít? Jak dlouho tady chtějí strašit a deformovat svět? A jestliže údajně "před bohem jsou si všichni lidé rovni" - proč by si nemohli být rovni už za života, což se nelíbí právě hlavně židům -proč? Křesťan má lichvu zakázánu, a stihl by ho za ni boží trest, zatímco žid na ní staví svou ošklivou, bezpracnou existenci. Proč by se nám například měla líbit lichva, proč by měl člověk, ocitnuvší se v nouzi, a já mu půjčím tisíc korun, měl mi následně vrátit dva tisíce, aby jeho nouze byla ještě větší a musel si u mne půjčovat stále - tedy z jeho nouze já budu dobře živ? To je židovský přístup k životu, a byl, je a vždy bude každému slušnému člověku odporný. Proč tyto hodnoty neustále obhajujete? Bavíte se nouzí, chudobou, trápením, a umíráním svých bližních? Rajcují vás chudáci, umrzající bezdomovci a žebráci? Nebojíte se božího trestu a pekla? Já takové myšlení nechápu, opovrhuji jím a opovrhuji lidmi, kteří takto smýšlí a jsou podobných aktivit schopni, a dokonce je obhajují. Vždy bych byl na straně utlačovaných a chudých. On je také rozdíl, když řada lidí žije chudě s tím, že tak žít chtějí, a opovrhují vyspělými aktivitami. Živí se tím, co si vypěstují nebo uloví, nepotřebují gramotnost, neplatí žádnému vydřiduchovi za bydlení a jsou opravdu spokojeni. Ano, ale proč musí být zbídačováni lidi uměle, a to převážně lidi, kteří pracují, mnohdy fyzicky velmi těžce, jen proto, aby řada parazitů se měla dobře - to považujete za správné? To je jiný druh chudoby - zbídačování lidí předraženými nájmy, energiemi a potravinami - to je podle vás správné? A právě to je připisováno židům a pokud to není pravda, proč se protagonisté židovství nepokusí židovské zásady obhájit, ale jen sprostě nadávají nebo zabíjí? A konečně - jsme v Čechách - a o Češích prohlašoval už Josef Švejk, že zde je házení hovny jediným oblíbeným a zásadním argumentem, čímž jsou míněny právě nadávky, urážky a sprostoty bez argumentace. Je to jednoduché a laciné - že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svět se nemění jen ideály ale především počty vojáků, které seženou. Bohatí psychopati mají výhodu v okamžitém použití vojáků v žoldu, proto často vítězí. Idea, kterou zastáváte a já se přidávám, vítězí jen občas ale skutečně polidšťuje. Současná debilizace je jen poslední fáze kapitalizmu. Co bude potom? Počátek. Chvíli budou bohové a Adam s Evou. Za čas bohové vymřou a dál už to známe i my ateisté.

   Smazat
 7. Díky nejen fotografům, kteří neváhají být kronikáři reálné, nikoli jen vítězi psané a zmanipulované historie a především zprostředkovatelé posleství, jež plodí minulost jako zpětná vazba pro přítomnost a budoucnost.

  OdpovědětSmazat
 8. Někdo má prostě místo mozku z Ameriky kostku.

  OdpovědětSmazat
 9. 12:06 Okrádání těch chudaků, o kterých se zmiňujete, se děje z jejich svolením. Chudáci by si měli uvědomit, že jejich okrádání se děje právě z jejich svolením - je tomu tak od začátku civilizace, od doby, kdy lidské společenství začalo vyrábět /zemědělci v povodí Tigrisud a Eufratu a jinde ve světě/ více než spotřebovavalo. Vytvořenou nadhodnotu, Marxův pojem, si přivlastnili ti "nejšikovnější" - stejně je tomu dnes. Kapitalismus je jen legalizována krádež - žádný kapitalista totiž ani zdaleka neplatí dělníka tak, že mu dá plat alespoň se přibližujicí tomu, co dělník pro něj vytvoří. Dá mu jen tolik, co dělník potřebuje na živobytí. Uvádí, že více mu dát nemůže, protože by musel zavřit podnik - tak to říkají všichni kapitalisté. Vtip je ten že kapitalista dále disponuje dělníkem vytvořenou nadhodnotou podle svého uvážení - většinou ji se snaží investovat do výroby. Nebudu dále dělat nějaký výklad. Chtěl jsem jen poznamenat, že nechápu proč si to lidé neuvědomují a hlasují na pravicové strany - pravičáci to jsou kapitalisté a podporovatelé kapitalistů. Pokud vlastně vše co je vytvořeno ve výrobě se opírá o nadhodnotu, to jest o peníze, které jsou vlastně majetkem všech, potom nemá cenu mluvit o tom, že určité firmy někomu patří - platí to i o bankách. To, že někomu patří to je jen věc celospolečenské dohody. Zdá se, že kapitalistické uspořádání světa začína selhávat. Já osobně si myslím vycházeje jen ze zdravého selského rozumu, že ty největší podniky, počínaje od nějvětších bank, podniků nadnárodních korporací, by měly být zespolečenštěny, to jest znárodněny /všimněte si, že v Syrii, kde produkce ropy byla státní, byl dříve blahobyt, totéž myslím bylo v Libyi/. Kapitalistické podnikání bych ponechal pouze do určité výše, podobně jako tomu bylo v Sovětském Svazu v případě NEP-u, protože zřejmě člověk potřebuje mít dojem, že pracuje pro sebe sama. Pokud si myslíte /neobracím se jen na komentatora, spíše na případné čtenaře mého elaborátu/, že je možný další vývoj lidského společenoství na kapitalistické basi, tak jak si to myslí zastanci reformy neoimperialismu, jak ho známe z poslední doby, to jest přívrženci NWO, tak si myslím, že jste na omylu. Totalita, kterou tito lidé chtějí zavést, se lidské přirozenosti prostě přičí - to nebude fungovat a myslím si, že alespoň pro část lidi, kteří nejsou liní a nad sebou pracují je rovněž nepříjatelné to, že hmotný blahobyt má být tím, co uspokojuje člověka. Bohužel některí lidé zřejmě ani nepochopí o čem teď píši. Již to tu bylo, např. v době starého Říma - viz třeba film Gladiator. Čím asi žila v době úpadku starého Říma blahobytná elita, jaké měla zaliby. Nuž ráda navštěvovala hry v Kolosseu, kde se vzájemně zabíjeli gladiatoři /možna, že se zde jedná o vulgarizaci celé problematiky - myslím si však, že lidé nacházející zalíbení v hmotných věcech tíhnou právě k zálibám podbajícím se zálibám starořímských elit/. Již jsem kdesi psal jako komentator, že bohužel v současnosti nenacházím v soudobé společnosti nikde silu - to jest skupinu lidi, která by opravdu prosazovala nějaké reformní myšlenky. Nikde jsem ani mezi články Nové republiky, kterou čtu snad pouze jeden rok, se o takové sile nedočetl. Nebo o ní ví snad některý ze čtenařů. Přece se nejedná o nynější komunisty - již vůbec ne u nás. Všichni se na věc vykašlali? Plujme tedy na Titaniku vstříct srážce s ledovcem. Hlavně že nosí jídlo, pití a hrají prvotřídní hudebníci.

  OdpovědětSmazat
 10. Ještě k 12:O6: Nestrkejme kvůli Rotschildovi aj. všechny Židy do jednoho pytle a neléčme si nějaký snad svůj mindrák stejný způsobem jako Adolf Hitler. Židé měli také Einsteina, který měl socialistické nazírání na společnost - viz otevřený jeho dopis /nevím již komu/ v roce 1949. To, že Židé se stali bankéři je zasluha křesťanů - půjčování peněz v době vznikání bank, bylo špinavé řemeslo, proto bylo svěřeno Židům. Banky myslím vznikají v době Renesance.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.