Reklama

.

.

pondělí 23. května 2016

Sudetské restituce na obzoru? Bohuslav Sobotka hledá podporu u Sudetských Němců jako spojenců ve věci migrační krize! Chystá se po církevních restitucích další kauf?

- VK -
23.5.2016 AE News

Sudetské restituce na obzoru? Bohuslav Sobotka hledá podporu u Sudetských Němců jako spojenců ve věci migrační krize! Chystá se po církevních restitucích další kauf?


Zoufalství má mnoho podob a jak se zdá, premiér české vlády Bohuslav Sobotka opět zašel dále, než mnozí voliči ČSSD budou ochotni překousnout. V rozhovoru pro Novinky.cz [1] totiž zdůraznil potřebu spolupráce se Sudetskými Němci, aby blíže nespecifikovaným způsobem pomohli Česku ve věci lobování českých zájmů v Berlíně. Už minulý víkend totiž český „kulturminister“ Herr Daniel Herman von KDU-ČSL vystoupil na sjezdu Sudetoněmecké strany v Norimberku [2], kde ocenil skutečnost, že se Sudetští Němci ve stanovách své strany vzdali majetkových nároků na územích bývalých Sudet v Československu.

Daniel Herman (KDU-ČSL) na sjezdu Sudetských Němců v Norimberku.

Bohuslav Sobotka nyní přispěchal s oceněním takového přístupu a uvedl, že česká vláda se snaží najít u Sudetoněmeckého Landsmančaftu podporu ve věci migrační krize a tezí, které prosazuje česká vláda pod vedením Bohuslava Sobotky. To znamená odpor vůči povinným kvótám. Do značné míry mi ale uniká, proč ve snaze o nemožné se česká vláda dopouští něčeho, co by se dalo snadno označit za jakési doprošování u Sudeťáků. Znamená to snad, že vláda Bohuslava Sobotky nemá v Berlíně žádné slovo a žádnou váhu? Nikdo českou vládu v Berlíně neposlouchá, neslyší na české námitky? Pokud je to tak, potom to znamená, že česká vláda je slabá. A pokud je slabá, tak doprošování se o pomoc u Sudetoněmeckého Landsmančaftu se dá rovnou označit za nehorázné šílenství.
 

Proti Angele se Sudeťáky?


Nikdo si přece nemůže myslet, že když vláda Bohuslava Sobotky nenajde slyšení u Angely Merkel přímo, že se jí dostane vyslyšení přes pomoc sudetských lobbistů, ne? A pokud by to i byla pravda a Sudeťáci by měli moc změnit multikulti éthos politiky Angely Merkel, tak potom tady vyvstává otázka, co za to bude Landsmančaft chtít? Na nějakou „gratispolitik“ tady opravdu nevěřím a mám nepříjemný pocit, že lidovecký ministr s teologickými kořeny Herman zadělal na obrovský průser. Tady se zřejmě hraje o jakási gesta smíření, na jejichž konci budou sice majetkové požadavky neplatné, ale otevřou se dveře pro tzv. odškodnění Sudetských Němců. A tady pozor.

Daniel Herman sedí hned vedle po pravé ruce Berndta Posselta.

Tady v Německu se hovoří o této variantě mezi Sudetskými Němci jako o „partnerském vyrovnání“, kdy sice Sudeťáci nedostanou zpátky své nemovité majetky a pozemky v Sudetech, ale podle již existujícího modelu českých církevních restitucí by mohli uplatnit finanční nárok na kompenzaci, a to z titulu deklarace o „konečném vyrovnání“, o kterém Posselt hovořil už před 3 lety. Tyhle námluvy ministra a teologa Hermana, kdy přijede na sjezd Landsmančaftu do Norimberku a kdy premiér ČR hovoří o spolupráci se Sudetskými Němci, mi připadají šílené a znamená to, že se otevírají cesty k velkému kšeftu, sudetským restitucím! Prosadit něco takového u voličů ČSSD a KDU-ČSL si ale nedovedu představit. Situace, kdy by ze státního rozpočtu musely být vyplaceny „sudetské restituce“, by asi vyvolala obrovský odpor mezi veřejností.

Chystají se „sudetské restituce“ pod dohledem teologa Hermana?


Můžeme si však představit, že pokud by to bylo vyváženo „pomocí“ ze strany Sudetských Němců ve věci tlaku na Angelu Merkel, která by potom couvla z povinných kvót na migranty, tak by se mohlo stát, že část české veřejnosti by na takový „kauf“ mohla přistoupit. Není mi ale úplně jasné, jaké jiné řešení by mělo nastat ve věci migrantů. Migranti do Evropy musí být nasunuti, protože je to plán NWO a pokud by Sobotkova vláda tlačila na Angelu Merkel skrze Sudetské Němce, asi by to nebylo kvitováno s povděkem elit. Dokonce bychom se mohli dočkat další kauzy pádu premiéra ve stylu Petra Nečase. Těch plukovníků a státních zástupců v ČR připravených rozrazit za pomoci policie dveře u Strakovy akademie je opravdu dost.

Daniel Herman z dřívější doby
 


Pan Bohuslav Sobotka měl jistý problém se svými emailem, o to více se děsím, že teď se snaží ve spolupráci s ministrem kultury hrát vysokou hru se Sudetoněmeckým Landsmančaftem. Jak na to zareaguje Angela Merkel? Co když se urazí, že jí Bohuslav Sobotka chce obejít, resp. „zlobbovat“ skrze Sudeťáky a jejich vliv v Berlíně, který mimochodem je zcela zanedbatelný, na rozdíl od vlivu na Bavorsko a tamní zemskou vládu, kterou mají pod palcem prakticky neuvěřitelným způsobem, a to desítky let. Má vůbec Bohuslav Sobotka vlastního bezpečnostního poradce? Co když Herman v Norimberku něco slíbil, co neměl? Předpokládám, že ministr kultury Herman má bezpečnostní prověrku, ale v tom případě nerozumím, jak může přijmout pozvání na Sudetoněmecký sněm v Norimberku.

 

Sudetští Němci se myšlenek na odškodnění nikdy nevzdali!

Sudetští Němci jsou vesměs silně anti-multikulti a proti-migračně naladění. Zejména ta starší část jejich členského spektra, která má celý Landsmančaft pod palcem. Takže chápu ten prvoplánový postoj využit jejich vlivu v Německu a vydupat s jejich pomocí korekci pro-migračního kurzu vlády Angely Merkel. Ale jakkoliv tento nápad může znít zajímavě, na jeho konci bude zrada českých zájmů. Jinak to ani být nemůže. Aby bylo jasné, Landsmančaft se vzdal ve svých stanovách nároků na majetky, ale druhá část odpůrců toto napadla u německých soudů, že změna stanov byla protiprávní a porušila práva garantována Lisabonskou smlouvu. Soud v Mnichově žalobě vyhověl a v lednu tohoto roku změnu stanov zrušil [3]. I kdyby však změna stanov zůstala v platnosti, Sudetští Němci se ve stanovách ničeho nevzdali, protože tam umístili výrok okopírovaný z Lisabonské smlouvy, což byla de facto ještě horší varianta pro Česko. Dali tam totiž toto ustanovení:

Sudetoněmecký landsmančaft bude usilovat o takové národní a státní uspořádání, které garantuje dodržování lidských práv, práva na domov a sebeurčení národů a národních skupin a vylučuje vyhánění, genocidu a protiprávní vyvlastňování majetku.


Jak je vidět, Lisabonská smlouva je šikovný kus papíru. A tady se dostáváme opět k Václavu Klausovi. Určitě pamatujete, jak varoval před podpisem Lisabonu, že některé úseky LS ohledně lidských práv by mohly otevřít cesty k majetkovým a dalším nárokům Sudetských Němců. No vida, a už je to tady. Soud v Mnichově sice změny stanov zrušil, ale i kdyby si landsmančaft změnil stanovy napodruhé a lépe, tak zkrátka bude všechno právně v souladu s Lisabonem. A to je moc špatná zpráva pro ČR. Tudíž se ptám, kde premiér Sobotka bere jistotu, že se Sudetští Němci něčeho kdy vzdali?


Český ministr kultury na čestném místě vedle Berndta Posselta.

Klausův podpis Lisabonu, který byl nakonec vynucen hrozbami a vyhrožováním o obvinění z velezrady, kdyby nepodepsal, se nyní ukazuje jako jazýček na vahách, jestli celá kauza „vzdání se nároku na majetky“ neskončí u evropských soudů pro lidská práva. Nezanedbatelná část sudetských Němců ostře změnu stanov kritizovala a soud jim dal nakonec za pravdu, proto se doslova děsím výroků a postojů Bohuslava Sobotky, že prý dochází k nějaké normalizaci vztahů s Landsmančaftem. Proboha, k jaké normalizaci? Tohle je opravdu nebezpečné lhaní si do kapsy a pokud se na tom podílí lidovec, tak mně to nepřekvapí, protože ti jsou schopni všeho a jejich voliči jim to akceptují (s výjimkou holportu Miroslava Kalouska jít do vlády s J. Paroubkem za podpory komunistů), ale že něco takového budou tolerovat voliči ČSSD se svými sociálně orientovanými postoji, to je naprosté šílenství.

Závěrečné pozdravy…V celé Evropě se mění politický éthos, mění se parlamenty, mění se prezidenti a v tomto procesu, který spustila migrační krize, nebude žádná země ušetřena politických změn. Není možné se tvářit, že Česko uprostřed Evropy je izolovaná země, kde se nic neděje. Problém je v tom, že když budou všechny země okolo v kolotoči politických změn, tak Česko bude semleto úplně stejně, jako bylo semleto Československo v roce 1989, kdy komunistický režim si myslel do poslední chvíle, že proces demise SSSR ve Východní Evropě ustojí. Neustál. Stejnou chybu dnes dělá Bohuslav Sobotka a jeho vláda. Myslí si, že když v okolních zemích se bourají systémy, politické skladby parlamentů, křesla prezidentů, že Česko bude tohoto procesu ušetřeno. Nebude. Pouze třeba dojde na Česko řada až na konci, ale vyhnout se tomuto procesu nemůže. Během boje o záchranu pozic ale může současná vláda napáchat mnoho škod. A podlézání Sudetoněmeckému Landsmančaftu mezi takové škody bude patřit zcela určitě.

-VK-
Šéfredaktor AE News

21 komentářů :

 1. Výborně napsáno.
  To mě napadlo také,že se může jednat o restituce sudetského majetku.Prý změnili své stanovy ohledně navracení majetku,ale zase se to může změnit,kdo to zaručí.Dokonce proběhla informace,že proti této změně byla podána soudu stížnost a soud jim vyhověl.Jinak Sobotka blafuje a už jenom říci,že hledá spojence u sudeťáků,vlastně by chtěl postavit sudeťáky proti ostatním Němcům,to zavání průšvikem,vstupovat do vnitřních záležitostí cizího státu.Jak píše na PL pan Zbořil,nejen sudeťáci můžou požadovat navrácení území,Polsko také zvedá hlavu,nejen vůči naší republice,ale i proti Ukrajině.Maďarsko se může ozvat také a co další.Takže jednoduché vysvětlení,rozbitím soc.tábora USA,nám i dalším nadělaly velké problémy.

  OdpovědětVymazat
 2. Okopírováno z jedné diskuse...Sobotka lže? Soud v Mnichově změny stanov SL letos v lednu zrušil, takže jim platí pořád staré stanovy. A není pravda ani to, že předtím zrušili majetkové požadavky. Text požadavku tam nahradili citací z Lisabonské smlouvy. Což bylo ještě horší, protože tam už nešlo jen o majetky, ale i občanství pro Němce, starobní důchody, dědické nároky, reparace ztrát z titulu pojištění budov a statků, odškodnění za zániky živností . Pan Sobotka zkrátka lže, Sudeťáci se žádných nároků ani předtím, ani teď, nevzdali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sobotka je dobytek,který se proti vlastnímu národu spojuje s Landsmačaftem....ta ČSSD by si měla začít mezi sebou dělat pořádek,než ho začnem dělat my....

   Vymazat
  2. Sobotka vám jednoduše lže - Sudeťáci se žádných nároků nevzdali. Oni ještě PŘITVRDILI !! Aby bylo jasné, Landsmančaft se sice vzdal ve svých stanovách nároků na majetky, ale druhá část odpůrců toto napadla u německých soudů, že změna stanov byla protiprávní. Soud v Mnichově žalobě odpůrců vyhověl a v lednu tohoto roku změnu stanov zrušil. Sudetští Němci se tedy ve stanovách ničeho nevzdali, ba přitvrdili, protože do stanov umístili výrok z Lisabonské smlouvy (tu podepsal Klaus a je pro ČR závazná). Dali tam totiž toto ustanovení: Sudetoněmecký landsmančaft bude usilovat o takové národní a státní uspořádání, které garantuje dodržování lidských práv, práva na domov a sebeurčení národů a národních skupin a vylučuje vyhánění, genocidu a protiprávní vyvlastňování majetku. Což je ještě horší, než předtím. Protože nyní se DOŽADUJÍ už nejen majetků, ale přidali navíc: občanství, starobní důchody, dědické nároky, reparace (finanční odškodné) z titulu ztrát z pojištění budov a statků, odškodnění za zániky živností atd.

   Vymazat
 3. Zabavení německého majetku v Československu bylo součástí válečných reparací a také jediné reparace, kterých se našemu státu dostalo! Českoslovenští Němci ppo transferu do Německa dostali od tamní vlády relativně velkou sumu na "start do nového života". Navíc součástí landsmanschaftu jsou i spolku (např. Witikobund), které vystupují a nehoráznými požadavky a jsou hnízdem radikálních revanšistů. Jsou integrální osučástí "krajanského sdružení" a ten spolek se od nich nijak nedistancuje, natož aby je ze svých řad vyloučil. Bylo by dobré si toto vše uvědomit. Pak vám dojde, o jak nebezpečnou hru tu Sobotka, Babiš, česká katolická církev a lidovci hrají. Květa

  OdpovědětVymazat
 4. Samozřejmě jde o náhrady, proboha, kdo si může myslet, že jim nepůjde o náhrady za zabavený majetek? Nebo dokonce o jeho navrácení? Představte si, že jste největší statkář ve vsi, bohatý, spousta půdy, ohromný statek, a pak musíte odejít s rodinou i s ranečkem a dřít někde ve zničeném reichu bídu a začínat znova. Vaši potomci doposud žijí a o tom zabaveném majetku samozřejmě vědí, spousta fotek, někdy se na něj jezdí i podívat. Je tady někdo, kdo by, kdyby byl ve stejné kůži jako oni, nechtěl zpátky ten majetek nebo alespoň náhradu??? Pochybuji. A vo tom to je a to připravuje Sralbotka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na jednu stranu jsou sudetští Němci, stejně jako my, oběťmi mocných sil, které způsobily hrůzy kolem světové války. Kdo je však nutil, aby se tenkrát dali do jejich služeb, aby se stali zrádci republiky? Věřím, že je mezi sudetskými Němci mnoho slušných a hodných lidí. Bylo to tak jistě i tenkrát. Ale v čele všech úřadů a na gestapu také, byli Němci, kteří uměli česky – sudetští němci. Moji rodiče říkali, že sudetští němci byli horší, než tzv, říšští němci. Mého tátu mlátil v Pečkárně kdo? Sudeťáci.
   Ať si to vyřídí v nebi naši tátové s jejich táty. My jim můžeme možná odpustit, ale nevím, proč bychom jim měli platit. Kdo vrátí nám naše mrtvé?
   Reparace, které jsme nedostali, dostali oni. Chtěli by se snad živit tím, že někteří z jejich předků pocházeli ze Sudet? Posselt se tím živí. A vzhledem k jeho tloučťce asi dobře. Je to profesionální sudeťák, tak se snaží.
   Mezi ČSR a NSR byla uzavřena smlouva, kde se mluví o tlusté čáře za minulosti.
   Když čára, tak čára.
   PB

   Vymazat
  2. for Anonymní23. května 2016 12:46
   prohlédni si ty fotky hajlujících sudetských bratří, kterými jsou obsypány silnice, po kterých nám wehrmacht přivážel vytoužený mír.
   Zavraždili tady 360 000 lidí, terorizovali, mořili hladem a zotročovali DVANÁCT MILIONŮ ČECHŮ po dobu po dobu šesti let, zdevastovali a vydrancovali celou zemi a ještě šest dní po kapitulaci vraždili a bombardovali civilisty v celé zemi!!!!!!!!!!!!!!
   Pokud vyrovnání, tak podřežeme 360 000 sudetských Němců, zaplatí 300 miliard říšských marek s úroky za 70 let reparací apak možná mohou investovat svůj kapitál na našem území.
   Kdo to odmítá, nemá v Čechách co dělat. Patří do Terezína nebo do Bavor!!!

   Vymazat
 5. Sobotka i Herman jsou vlastizrádci a tak by se mělo proti nim zahájit trestní stíhání, jenže v celé vládě jsou samí zbabělci a to včetně KSČM a tak místo by zaujmul "válečný soud" a ty zrádce pověsit na výstrahu celému národu. Všichni snad už zapomněli na zvěrstva sudeťáků(landsmanschaftu) na českém národě?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. KDČM ve vládě není, toho jste si za 25 let nevšimnul?

   Vymazat
 6. Proc se Sobotka na tak HLOUPE thema s Nemcourama vubec
  bavi ?
  Zajem Sudetaku v Bavorsku a Ceska je totozny ohledne zastaveni invaze barbaru do Evropy ! Tak proc platit nejakymi ustupky za lobovani pro Ceske zajmy ?

  Bezohledu na to, co se stalo v minulosti, (1968) tak Cesko se musi sblizit s Ruskem a Cinou, jako protivahou proti diktatorce Merkerove. ! Situace bude casem priznivejsi !

  Trumpovi a jeho nove administraci pujde vysvetlit mnoho veci, ktere nejdou vysvetlit Merkerove a nynejsi administraci ve Washingtone.. To co ona prosazuje je smrt evropskych narodu !

  Polaci chteji cast Ukrajiny a Ceska ? Je treba o tom informovat vsechny Ukrajince (pribarvene) a Cesko bude mit zabavnou estradu !

  Dale - mezi Bavorskem a Berlinem je napeti, protoze Bavorsko je DOJNA KRAVA pro zbytek Nemecka.
  Sobotka to nepostrehl ?

  Papez je naivni detisky osel a dokud si katolicka cirkev neudela poradek ve svych radach, tak vyuzijte jeho pomateni a ZRUSTE restituce ! Vzdyt by to stejne vsechno zkoncilo v rukou Islamu.
  Mam silne podezreni, ze sobotka NEUMI hrat Shachy.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 7. To valím oči.
  Už dávno jsem byl donucen pochopit, že jsou to absolutní bezectní bezskrupulózní kluzcí bezpáteřníci, ale pokaždé mě jejich další megalumpárna znovu zvedá žaludek i tlak.

  OdpovědětVymazat
 8. Sudetaci vsude ve svete, s kterymi jsem prisel do styku sami uznavaji, ze spolecne ziti v jedne zemi s Cechy by nedelalo dobrotu. Jsme jini !

  Proto je dulezite, aby kazdy narod mel svoji zahradku.
  Jinak to nejde.

  Jeste o necem jsem se zapomel zminit ! Prestoze se president Putin snazi vyhnou valce, tak za nejakou dobu nebude mit jinou moznost a vyhnuti, nez poslat svoje tanky
  znovu na Berlin.

  Zde je posledni nadeje, ze se zlepsi mezinarodni napeti vyhra-li volby v listopadu Trump a potom bude vnitrni valka v Americe o jeho nasmerovani.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 9. Souhlas, Nicku. Jen mám obavy, jestli když Trump vyhraje, taky přežije. Na válku je silně našlápnuto, přímo mesiánská nenávist proti Rusku je pumpována do Američanů ještě víc než v Evropě, kde už je to k smíchu (nebo k pláči). Neocons jde jen a jen o to zformovat veřejné mínění doma, na veřejné mínění venku kašlou. Jestli vyhraje Hitlary, k čemuž podle mně nakonec stejně dojde, tak Bůh s námi a s USA. Jestli si vzpomínáš dobře na berlínskou" a karibskou krizi, tak já si myslím, že nejsme už teď moc daleko od války.

  OdpovědětVymazat
 10. Na Sralbotku by platil už akorát Kalašnikov s plným zásobníkem, jinak se toho zmrda nezbavíme?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 12:45
   Správně.
   Teď dostal Sobotka v Izraeli infuzi,přijde jako vyměněný.Prý uvažuje o zrušení bezpečnostních opatřeních,určitě dostal ubezpečení,že v ČR muslimové neprovedou atentát.

   Vymazat
  2. dva metry prádelní šňůry, víc jim nedáme

   Vymazat
 11. Byli hrdinové: Gabčík, Kubiš a další, ale také se vždy našli Čurdové.

  OdpovědětVymazat
 12. Těm vobřezanejm z tý velký zatáčky na císařský silnici mezi Prahou a Vídní se pořád stejská po Terezínský pevnosti.
  Měli by si uvědomit, ře pořád platí zvláštní zákony.
  Za kolaboraci s vrahy a nepřáteli Českého lidu je provaz!!!
  Tak to bylo vždycky a dvakrát to platí dnes, Bohušu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trest smrti byl po převratu zrušen, iniciátoři jistě věděli proč.
   Vlastizrada: Plukovník Fr.Moravec ve svých pamětech uvádí , že vlastizradu zaregistorvali,jenže počet případů přerostl deset tisíc a s tím státní aparát neuměl zacházet (to je o tzv.sudetských Němcích, co jim po odsunu v Bavorsku říkali ,,die Tschechen") . V Srbsku se již Němcům nějaký majetek vrací,možná by se tam našlo poučení...

   Vymazat
 13. Výborně..tedy Sudeťáci nám zaplatí reparace za devalvovanou korunu plus úroky plus za nucené dodávky plus za zabavené vybavení čs.armády atd atd..kalkulačka mi vyhodila zatím z toho co vím 700 miliard eur...super...to se hodí..

  OdpovědětVymazat