Reklama

.

.

úterý 31. května 2016

Summit Rusko – ASEAN je opravdu úspěšný průlom. Pánové na druhé straně Tichého oceánu si nervózně koušou nehty...

31. 5. 2016 Zvědavec
Eurasijská ekonomická unie nebo Transpacifické partnerství? Thajsko se vyslovilo ve prospěch prvního
Zdá se, že jsou všechny důvody pro to, aby byl právě proběhnuvší (zahájený 19.5. 2016, pozn. překl.) summit Rusko – ASEAN označen za opravdový úspěšný průlom. Pánové na druhé straně Tichého oceánu si nervózně koušou nehty a hodnotí, v jaké míře v důsledku tohoto setkání padly sázky na završení pro globalisty tak životně důležitého Transpacifického partnerství.

Další třešinkou na současném horkém „dortu“ vlády globálních korporací se stala zpráva o záměru jednoho z účastníků setkání – Thajska – přidat se k naší Euroasijské ekonomické unii (EAEU). „Rusko přislíbilo podpořit žádost Thajska, aby se stalo novým členem EAEU,“ citoval TASS thajského ministra zahraničí Dona Pramudvinaie.

V zájmu pravdy je třeba přiznat, že toto prohlášení nebylo překvapením v plném smyslu slova, protože už 1. dubna tohoto roku Rusko a Thajsko zahájili rozhovory o vytvoření zóny volného obchodu. Nicméně lze tvrdit s jistotou, že mnozí naši západní „příznivci“ upřímně doufali, že po této etapě další hned tak následovat nebude. Ovšem dnes, v éře „krátícího se času,“ se události odehrávají tak rychle, že je zbytečné vytvářet si předpoklady založené na včerejších očekáváních.

Za pozornost stojí ta skutečnost, že novinky podobné současnému thajskému rozhodnutí přicházejí obvykle na pozadí zpráv o podepsání dohod o stavbě objektů s vysokými technologiemi u našich partnerů: různých typů elektráren a dalších projektů energetického sektoru.

Proto je smysl takové spolupráce naprosto očividný a racionální: suroviny a technologie výměnou za výrobky a spotřební zboží – konkurovat v tomto směru je pro nás mnohem obtížnější, vzhledem k objektivním faktorům: klima, lidské zdroje, mentální požadavky. Přitom naše technologie jsou méně nákladné a tudíž konkurenceschopnější ve srovnání s odpovídajícími západními. Taková ekonomická politika nám dovoluje nerozptylovat se produkcí obyčejných kalhot a ovoce, ale soustředit se na rozvoj důležitějších technologií.

Prohlášení o záměru Thajska stát se členem Euroasijské ekonomické unie proto je pokud ne vítězstvím, tak důležitým úspěchem soupeření se Západem. A v každém případě je to nepochybný neúspěch našich takzvaných „partnerů,“ „příznivců,“ které jsem dal do uvozovek už výše.
  zdroj:politikus.ru. Překlad: Pavel Křížek - CROIX

35 komentářů :

 1. Prosím, mohl by někdo, kdo je znalý, zde udělat přehled politicko-ekonomických svazků na světě? Děkuji

  OdpovědětVymazat
 2. To je v podání ruské propagandy asi taková zpráva, jak asi před 1,5 rokem úchvatné oslavné články na družbu mezi Tureckem a Ruskem (kde jen kde ty loňské sněhy jsou ??) - viz tady: http://www.novarepublika.cz/2015/01/rusko-turecko-meni-rovnovahu-sil-na.html

  A tak to dopadne vždy. Rusko je nezajímavý partner - a hlavně nevyzpytatelný. Nikdo ho nechce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ho za partnera chci a nejsem sám, tak nemluv za ostatní. Rusové totiž mají jednu skvělou vlastnost, která je v partnerství důležitá a to, že drží slovo.

   Vymazat
  2. 17:50 tak Ti poradím: založ si politickou strany, sežeň si voliče a až se dostaneš ke kormidlu, tak zavel na východ. A nezapomeň podotknout, že to bude stejně tak dobré , jako před 1989.
   Možná někteří diskutéři z NR se k Tobě fakt přidají.

   Vymazat
  3. Každý, kdo nic neumí a nic nechápe, by chtěl radit a dávat nevyžádané rady.
   A mimochodem jsi dost hloupý anonyme 17:53, protože argument, který jsi uvedl, hraje v můj prospěch: před rokem 1989 dokázala naše republika vyvíjet a vyrábět trysková letadla, dopravní letadla, atomové reaktory, lokomotivy, trolejbusy, autobusy, traktory, radary, motocykly, osobní automobily, špičkové zbraně, tkalcovské stavy, zemědělské stroje, turbíny, nákladní automobily, námořní lodě, tanky, špičkové sklářské a porcelánové výrobky, podílet se na výzkumu vesmíru, vyrábět kvalitní ocel a hutní výrobky vyvážet do celého světa, naprostá soběstačnost v zemědělské a potravinářské výrobě, bez jediné koruny dluhů, naopak se značnými pohledávkami v zahraničí …atd. atd. Dnes nevyvíjíme a nevyrábíme NIC. Nepatří nám v naší zemičce ani rezavý hřebík ve zdi...
   Ale jsi pravděpodobně placený mladý troll, to je pak malá šance, že by jsi tomu mohl rozumět a vědět něco o zákonitostech života a něco tušit o dobru a zlu.

   Vymazat
  4. 17:53 Ty nemůžeš nikomu nic radit,protože jsi blbý, blbý a zase jenom blbý.

   Vymazat
  5. 18:32 ano, naše socialistické hospodářství bylo skoro nejlepší na světě. Ale jenom tak v učebnici VUML.
   Krach celého systému to nejlépe dokazuje-.

   Vymazat
  6. Proto si tam učil a hned tě vyhodili Blbsteine:-))))

   Vymazat
  7. 17:33 hej ty mrdkožroute koho si bereš do huby? "nikdo ho nechce" Možná tvoje incestní familie funguje jako množné číslo. Za mě nemluv. Na vojně si nebyl a machruješ.

   Vymazat
  8. 18:42 je trolling. Krach nastal až po roce 1989, nikdo netvrdí, že jsme byli nejlepší na světě, ale dobří jsme byli a soběstační v mnoha směrech a rozvojovým zemím jsme měli co nabídnout. Mimoto socialistický blok vyhrál, protože západ to je letadlo, zachránilo ho a prodloužilo si život pouze rozkradením východní Evropy (mnohé analýzy to potvrzují). To co můžeme sledovat jsou hry elit v "davo-elitářské" společnosti. Elity odevzdali východní blok západu a nastal snad mír a stabilita ve světě a větší blahobyt? Naopak, copak to nevidíte, vše kráčí ke krachu. U nás republice je to zatím dobré, ale pokud by byla válka s Ruskem nebo pokud nás zaplaví migranti, pak to tu bude takové jaké je to teď na Ukrajině a horší. Kde se něco povedlo, kde se mají lidé od rozpadu socialistického bloku lépe? USA má problémy, Evropa je v krizi, všude samý terorista, střední východ rozbitý, Afrika v prdeli ...atd...atd... Pro skutečného člověka nenabídl západ žádnou kvalitu pouze pozlátka a cetky jako původním obyvatelům Ameriky.

   Vymazat
  9. 18:42 byl to krach nebo plánované rozkradení toho co předchozí generace vybudovaly. Za bezcenný dolar, který má jen hodnotu papíru na kterém je natištěn, bylo vyprodáno rodinné stříbro a na místo soběstačnosti jsme se stali závislými na západním braku. A víš proč je dolar hnědý? Protože je podložený h....m.

   Vymazat
 3. pre 17:33 ak je tu niekto nezaujimavy , tak si to ty...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:39 ale ale - já jsem dal ten článek schválně z tohoto portálu, aby bylo vidět - jak jste poplatní ruské propagandě.
   A zase se mi to povedlo. Zakrýváte si oči před fakty - toť vše.

   Vymazat
  2. 17:47 ale, ale a před jakými fakty zakrýváme oči, to by mně zajímalo?
   Jedním nezpochybnitelným faktem je, že komentář 17:33 a 17:47 je nezajímavý, protože to jsou komunistické kecy = žádná analýza, žádná predikce, žádná důvody proč se to děje a kdo sleduje jaké zájmy, prostě nuda šeď, šeď.

   (Je ovšem pravda, že komentář 17:39 byl zbytečný opis zřejmých fakt a tak je taky nudný).

   Vymazat
  3. 17:47 Ahoj, možná, že si to prožíval citově ty a proto se k tomu neustále vracíš. Opravdu nevím, co tady meleš. Tohle je portál, kde jsou různ příspěvky a je na každém, aby si vybral. Tady, ty rouro, je ještě ostrůvek se svobodou slova, se svobodou názorů. Ty tvoje, těch je plný mainstream. Možná, že někomu to spojenectví vadilo a proto zařídil sestřel ruského letadla. Mě je toho pilota líto, byl to hrdina a bojoval za Evropu, tedy i za nás. Na rozdíl od NATA sme ho ani neplatili. Rusové se zachovali čestně a čestně řekli, co si o tom myslé. Na rovinu a stojí si za tím. Ti tvoji hrdinové, to je úsměv do tváře a kudlou do zad. Možná, že jsi SM zaměření a tak obdivuješ ty, co ti slibují, že když nebudeš poslouchat, tak ti zkroutí ruce. Ale to je jedno. Chci, aby EVROPA BYLA SILNÁ, SVOBODNÁ, DEMOKRATICKÁ. Proto fandím RUSKU, protože s pomocí USA si svou svobodu neuchráníme a na obchodu s Ruskem můžmee jen vydělat. Jednopolární svět je na hovno a současný stav EU taky. Nemám rád vrahy, sodomity, islamisty a řiťoleze. Pokud se do čela Evropy dostanou správní lídři, za chvíli bychom se mohli směle podívat do očí komukoliv. Takhle sme jen spolek bezprávných zbabělých pitomců. Mohli bychom být hrdí na Evropu, jako Rusové na Rusko. Na rozdíl od nich ale na co být hrdí nemáme, zbaběle jsme vše zahodili a jsou z nás jen lokaji.

   Vymazat
  4. Evropa bude silná jenom tehdy, když národní státy konečně předají větší část svých pravomocí do centra.
   Kdyby to tak už bylo, tak dávno je problém s migrací vyřešený. Například.

   Vymazat
  5. K 18:45 Evropa bude silná, pokud bude nezávislá a dělat rozhodnutí ve svůj prospěch. Nejlepší způsob, jak se zbavit elit lezoucích to zadku USA je vytvořit silné národní státy a pak teprve založit nějakou evropskou konfederaci nebo obchodní zónu už oproštěnou od cizích vlivů.

   Když každý z nás bude z křemene
   (každý stát v Evropě)
   pak celá EU bude z kvádrů
   a ne z plynových hadrů (jako je teď)

   Vymazat
  6. Bože ty jsi ale BLB 18:45

   Vymazat
  7. Ono to funguje zjednodušeně takto:
   Když nějaký stát, třeba Thajsko, potřebuje zaúvěrovat něco, třeba výstavbu nějaké infrastriktury, tak řekněme MMF mu půjčí, ale ten stát musí přistoupit na tvrdé úsporné podmínky škrtů (v duchu současného „náboženství“), které zaškrcují ekonomiku země. V případě neúspěchu musí pak dojít k privatizaci státních majetků, které si západní korporace vyhlédnou.
   Cílem je jednak ta lichva, a také, aby byl každý zadlužený a musel se prostituovat.

   V současnosti má onen stát ještě novou možnost: může si půjčit u euroazijského společenství, třeba u investiční banky AIIB. Tam jsou podmínky nastaveny citlivěji k potřebám dlužníka, aby nedošlo ke zbídačení, má se to splácet z výnosů z realizované akce. Už jsem zapomněl, kde jsem to četl, takže podrobnosti nemůžu doplnit.

   Tady se může někdo zeptat, proč teda si vůbec ještě někdo chce půjčovat u MMF a ne v Eurazii.

   To má Západ ošetřeno:
   Za prvé je dolar světová měna, a USA si jich natiskne, kolik chce, zatím co Eurasie si ty peníze musí nejdřív vydělat prací, nebo obchodem.
   Za druhé západ z dluhů žije, takže takovéhoto „nevěrného“ dlužníka trestá různými sankcemi, nátlakem, vyhrůžkami.
   A ono to funguje, protože všechny země mimo Kuby a Koreje jsou na mohutný finanční západní systém napojeny (včetně Ruska a Číny). Proto se mnohé státy nakonec od eurazijské spolupráce odvracejí. A ne, že by Rusko nikoho nezajímalo, jak si někteří idioti myslí.
   Vzpomeňme příklad Mistralů, kdy USA hrozily Francii šílenou sankcí za dodání Rusku. Zajímalo by mě, čím pohrozil McCain Bulharsku, když po jeho noční návštěvě u prezidenta odstoupilo od stavby Jižního plynovodu (potom, když Rusko tu akci zastavilo, začalo Bulharsko brečet).

   Pokud se Thajsko svého záměru zřekne, neznamená to, že se zbláznilo, nebo, že je Rusko nezajímavé, ale, že nátlak na Thajsko byl tak krutý, že se zaleklo možných důsledků, které by převýšily zisk.
   PB

   Vymazat
 4. Souhlasím se 17:50. Marně vzpomínám, kdy by Rusové porušili smlouvu. I za cenu, že nechali vyhladovět vlastní obyvatelstvo. I za cenu životů vlastních vojáků. Když začal Hitler valchovat Američany v Ardenách, uspíšili Rusové ofenzívu na Visle, aby spojencům ulevili. Za cenu nedostatečné přípravy a následně zbytečně vysokým ztrátám svých vojáků. Nádherná bilance spolehlivosti západu vůči naší republice. V roce 1938 nás zradili Britové a Francouzi, když nás předhodili Hitlerovi. A v roce 1945 nám píchli kudlu do zad Britové s Američany, když nás nechali napospas Stalinovi. Mimochodem, v roce 1968 dělal Brežněv "pořádek" pouze na dvorku, který mu umožnili vykolíkovat Američani s Brity svou neochotou otevřít dříve druhou frontu. Osobně jsem navíc přesvědčený, že kdyby neexistovala reálná hrozba, že se ruské tanky zastaví až na pobřeží Atlantiku, žádný den "D" by se v červnu 1944 neodehrál. Pouze reálná možnost ztráty vlivu přiměla Američany k akci. Stejně tak jsem přesvědčený o tom, že osvobození východu Evropy Rudou armádou nebylo vedeno z nezištného přátelství. Rusům nic jiného nezbývalo. Pokud by Rudá armáda zastavila svůj postup na hranicích SSSR, hrozilo by spojenectví Američanů a Němců proti SSSR. Navíc, obsazení východu Evropy a jeho pozdější podřízenost SSSR, získali Rusové nárazníkové pásmo.

  OdpovědětVymazat
 5. Nevím, jak místní klaun přišel na to, že mezi Ruskem a Tureckem byly vztahy nějak růžové. pokud si vzpomínám, tak Rusko odsoudilo slovy Putina dávno před konfliktem gencidu Arménů a Turci se z toho mohli zesrat. Bylo to v době, kdy se jednalo o rusko-tureckém plynovodu do Evropy a vypadalo to, že bude úspěšný. Přesto Putin gencidu zkritizoval. No, není prodejný a neovládají ho zájmy nějakých oligarchů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:17 přečti si ten článek z 2015 a nebudeš se vyptávat.
   Cituji:
   Ruský prezident Vladimír Putin blahopřál k Novému roku svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi. Prezident "vyjádřil naději, že mohutné projekty obou zemí se budou rozvíjet rychleji." Podle tiskové služby Kremlu považuje Putin uplynulý rok 2014 za začátek nové etapy "v rozvoji rusko-tureckých vztahů s výhradně vzestupnou tendencí";
   klade velký důraz na zasedání Rady pro rusko-tureckou spolupráci na nejvyšší úrovni, které se konalo začátkem prosince roku 2014 v Ankaře a na němž bylo dosaženo "dohody, která zemím umožňuje intenzivněji rozvíjet spolupráci v řadě oblastí a směrů."

   Vymazat
  2. To ti vystřihnul Šapito z knihy CIA?To je dokonalý!

   Vymazat
  3. Nevím kdo to je Šapito, ale ten text jsem převzal z Nové Republiky.

   Vymazat
 6. Představte si,že přiletí "Marťani" a naváží plodné a oboustranně výhodné vztahy s domorodci Amazonie. Stačí? pokud ne,tak asi neuvažujete. To,co je věcí vnitroplanetární,tedy nějaké ekonomické a strategické vztahy,to je věcí nemimoplanetární a odsouzenou k zániku v budoucnosti. Ve vesmíru určitě lidé nejsou sami a pokud dojde ke kontaktu,určitě z vesmírné strany bude zájem o kontakt s těmi nejvyspělejšími Pozemšťany. Rusko se "specializuje" na vztahy s duchovně zaostalými státy a pokud předpokládá,že za tohoto faktu,za této skutečnosti,bude mít možnost spolupracovat s někým na vyšší úrovni,který se v budoucnosti neodvratně objeví,strašně se plete. Asi by měl o Rusko zájem někdo negativní ale to naprosto není žádná výhra. Takže,nejásejte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zájem o křížence Lahváče Veškrny a blba knížete nemá nikdo na světě....natož ve Vesmíru,takže jásot není na místě Lejnosrku!

   Vymazat
  2. 21:17. Já myslím Západní civilizaci,vůči které je Rusko vždy a zarputile v opozici,protože Rusko nedokáže a ani nechce přijmout fakt vlastní nejen technické ale především duchovní zaostalosti vůči ní. A to ,jak jste mne oslovil, blahopřeji,považuji to za nový rekord.

   Vymazat
  3. Leda za to,že jsi retard,ovšem rekordní!

   Vymazat
  4. Pro 21:28 radši nemyslete, protože na to fakt nemáte, nemůžete vařit z vody je potřeba spojovat fakta, tak funguje myšlení. Rusko vítalo západ stejně jako my, ale lidé začali umírat jako všude, kam západ vtrhne. Po celou historii šlechta vítala novinky ze západu a vždy to špatně dopadlo, ale Ruská civilizace to nějak vstřebala a přežila silnější. Vždy stejně jako teď nabízí spolupráci, ale to se gaunerům, kteří potřebují války a zotročování nehodí do krámu, ale na to nemůžete s takovým spíše nemyšlením dohlédnout a tak skončíte jako otrok nebo jako gauner.

   Vymazat
  5. 22:02. No, já si myslím,že Rusko bylo vždy zaostalé a to dokonce tak,že maximálně zaostalé a myslím tím v jeho srovnání s evropskými státy. Burlaci na Volze mi připadají jako jeho štít (Rotschield,směji se) ,který ho fantasticky charakterizuje. Myslím,že Rusko kdyby nemělo jaderné zbraně,nikdo by po něm "ani neštěkl" a myslím,že kdyby je nemělo,nemělo by možnost znásilňovat a vysávat všechny okolní státy. Kam Rusko dosáhne,tam je nesvoboda a útlak a vždy byly.

   Vymazat
  6. A v ussa se střílí a špehují lidi dokonale demokraticky?!!!!!Ty už si na heráku jako ultrakokot a zloděj chemickej Kraďousek!!!!

   Vymazat
  7. 22:20. Ale já neobhajuji kapitalismus, demokracie je základem moderní existence,v tom smyslu,že už odpovídá vývojové úrovni i životní potřebě lidí vyspělého světa. Bohužel,Někdo si vlastní majetek a i možnosti především z takto získané moci kapitalistickým systémem,brání i za cenu zločinů.

   Vymazat
  8. Řekl demagokrat Šapito.....

   Vymazat
 7. tento dnesni vrchol kapitalismu vyustil ve spolecnost moderniho otroctvi!!!hhh

  OdpovědětVymazat