Reklama

čtvrtek 26. května 2016

Symbol Savčenko se pokusí využít všichni. Pokud bude odstraněna...

Rostislav Iščenko
26. 5. 2016    zdroj 
Politolog Rostislav Iščenko o tom, jak bude v Kyjevě využita situace s výměnou Savčenko. Každý pokus učinit z ní číkoliv politickou loutku povede k nepředvídatelným důsledkům. Ukrajinští politici nejsou zvyklí dělat drahoty - za posledních několik let zabili desítky tisíc lidí, co je pro ně jedna Savčenko? Velmi rychle se střetnou se situací, při níž jim živá Savčenko bude prostě škodit. Pokud bude odstraněna, pak následující den všechna média na Ukrajině prohlásí, že vraha poslal Putin.

Není to poprvé, co se vynořila aféra s výměnou Savčenko, kterou se už už chystali vyměnit, osm svědků už vidělo osobně, jak ji vedou za ruku, ale potom se ukázalo, že ji nevyměnili. A pokaždé to přišlo od advokátů, kteří chápou, že minulost se zapomíná. Čím hůř si Savčenko pamatují, tím méně hodnotnou trofejí je, tím nižší je zájem ukrajinských orgánů o její výměnu. Proto advokáti pravidelně "oživovali" veřejné mínění podobným druhem vhozů. "Nu což, podle našich informací již prezidentské letadlo Porošenka vzlétlo s lidmi pro výměnu, letí do Rostova měnit Savčenko."

Tentokrát právníci Savčenko navrhli ukrajinským orgánům variantu výměny a ti souhlasili, protože je obtížné nadále udržovat mýtus o vině Alexandrova a Jerofejeva, jejich advokát byl na Ukrajině zabit, jak je známo, pravicoví radikálové jej zabili právě za obhajobu těchto lidí.

Stanovisko ve věci "ruských grušnikov" (grušnik – hovorově: pracovník Hlavní výzvědné správy MO RF) se rozpadlo před očima, důkazy u soudu byly "přitažené za vlasy". Dalším krokem poté se mohl stát Evropský soud pro lidská práva, což by Kyjev určitě prohrál.

Pak by Ukrajina byla ve špatné situaci: obvinila dva lidi z toho, že to jsou ruští vojáci, teroristé, odsoudila je, a pak by ESLP řekl, že to není pravda. Vzhledem k tomu, jak se Ukrajina hrne do Evropy, bylo by to pro ni vážnou ranou. Proto se Kyjev potřeboval těchto lidí zbavit. Zabít je nemohli, a držet je u sebe ve vězení bylo pro ně nevýhodné.

Proto možnost výměny Alexandrova a Jerofejeva za Savčenko Kyjevu docela vyhovovala: Ukrajina nemá co ztratit, ale hodně vyhrává.

Za prvé, zbavují se svých "problémových" odsouzených. Za druhé, dostávají Savčenko, kterou nyní dva dny mohou "potočit" v televizi a říci, jak osvobodili národní hrdinku.

Porošenko může využít a samozřejmě využije výměnu Savčenko jako PR-tah. Ale problém je v tom, že celá ukrajinská politika jsou do značné míry jakési PR-tahy, které mají jen málo společného s realitou.

Ano, Porošenko může dva, tři dny, možná týden nebo dokonce měsíc mluvit o tom, jak obratně Savčenko vyměnil, zachránil ukrajinskou hrdinku. Vyznamenal ji, vyfotografoval se s ní.

Ale potom vzniknou komplikace. Za prvé, Savčenko není žena se zcela adekvátním chováním. Za druhé, je také členkou parlamentní frakce Julije Vladimirovny Tymošenko. Tymošenko je pro současného prezidenta odpůrce. Všichni se tudíž budou snažit získat porci dividend z této situace, proto pro Porošenka osobně zůstane těchto dividend málo.

V každém případě budou na Ukrajině všichni křičet: "Vyhráli jsme nad Ruskem! Vzali jsme si Savčenko, všechno je u nás dobré." Ale toto vykřikují při jakékoliv příležitosti. I kdyby nedošlo k výměně "letkyně", přesto by křičeli, že vyhráli.

Proto osobně pro Porošenka bude tento pokus o doplnění politických bodů rychle neutralizován jeho vnitropolitickými protivníky, kteří řeknou, že prezident s tím nemá nic společného, že ve skutečnosti Savčenko zachránili oni.

Takže "hrdinka" se vrátila do Kyjeva a nyní můžeme očekávat, že v ukrajinských médiích bude spousta článků o tom, jak ji zachránil "osobně Medvedčuk prostřednictvím svých vztahů s Putinem", nebo "osobně Tymošenko, která se podzemními chodbami prodírala do Moskvy", a ještě desítky lidí "osobně" osvobozovaly Savčenko.

A co se týká samotné Savčenko, ta má chmurné vyhlídky.

Kdyby zůstala v ruském vězení, jednoduše by se na ni zapomnělo. Ale teď, když je na svobodě, bude s největší pravděpodobností zabita.

Problém spočívá v tom, že je to žena s příliš neadekvátním chováním, se zjevnými příznaky duševních poruch. Zároveň z ní byl prostřednictvím médií udělán dosti viditelný symbol. Je to již i Hrdinka Ukrajiny, i poslankyně, i mnohé další.

Když se člověk dostane do takových podmínek, pokoušejí se jej využít všichni, kteří jsou toho schopni.

Zároveň je neovladatelná. Každý pokus učinit z ní číkoliv politickou loutku povede k nepředvídatelným důsledkům. Ukrajinští politici nejsou zvyklí dělat drahoty - za posledních několik let zabili desítky tisíc lidí, co je pro ně jedna Savčenko? Velmi rychle se střetnou se situací, při níž jim živá Savčenko bude prostě škodit. Pokud bude odstraněna, pak následující den všechna média na Ukrajině prohlásí, že vraha poslal Putin.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

68 komentářů :

 1. Takže Rusko připravuje usmrcení Savčenkové? Já tomu článku tak rozumím,protože nejsem hloupej. Prostě ho chápu jako články za komoušů,čemuž Rusko stále více odpovídá. To je ale,průhledný článek,směji se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chlapče, že jsi odprásknul obhájce těch zadržených Rusů, co je vyměnili za statečnou pilotku, která ani nelétala?

   Smazat
  2. 23:16-ty nejsi hloupej,ty seš vůl !!!
   Ani za těch komoušů jsi nic nechápal stejně,jako teď...
   A pokud se směješ,tak jen své blbosti.

   Smazat
  3. Jsem ženská,ale 23:16 tobě to myslí dost opožděně,nebo jsi ještě nedospělý Savčenko je nepohodlný vřed a bude jako "hrdinka"odstraněna vlastními lidmi.Ne hned,ale v nečekané. situaci.To okolo ní je Ukrajinské divadlo.A jesptě fašistické.

   Smazat
  4. Jestliže se směješ, pak je to úsměv debila, o tom, že si tykváč, ale svědčí i obsah tvého příspěvku.

   Smazat
  5. 26. května 2016 23:16
   Zase jeden"SUPER ANALYTIK" jinak nelze komentovat.
   Václav

   Smazat
  6. Lidi, nekrmte trolly.
   J. Hruška

   Smazat
  7. 6:30 milostiva,v RF je co do počtu nejvice fašistů v porovnáni všech zemi světa.to za prve.Pan Iščenko ve své analýze napsal,jen jaka je nich,tj.v RF běžna praxe,to za druhé,Za třetí a na to vemte jed,unesená Savčenková a odsouzená na 22 let v RF zůstane ukrajinskou hrdinkou,ale to se nedá říci o důstojnících RA zajatých a odsouzených na 14 let.

   Smazat
  8. Bože, co ty jsi za vola 9:47. Ty jsi trotl z chovancového boje proti propagandě, nikoho jiného jak debila nemohl zaměstnat, toto co píšeš je jako vystřiženo z příručky propagandy. Hlavně by jsi se měl dovzdělat, tvoje gramatika je více než otřesná, incestní mongole. A Savčenková je volná, možná by to mohla být tvá milenka.

   Smazat
  9. To vůbec není dement. Je tak úkolovanej. Před zahájením diskuzí ke každýmu článku musí čtenáře co nejvíc nasrat - proto to dělá. Píše ty sračky schválně. Následuje pak dvojnásobné množství diskuzí. A diskuze vydělávají na reklamách pro všechny publicistické servery. Ani jeden jediný server není bez reklam okolo. Je to jako s tiskovým žvaněním. Spousta redakcí dnes vydává spousty novin, kde jsou jen reklamy a pár článků. Ty noviny se strkají pod dveře do baráků zdarma, a proč? Protože si do nich dávají inzeráty různí podnikatelé, kteří si o reklamy a inzeráty snižují daňové základy. Všechny reklamní agentury a všechno co souvisí s reklamou jsou pračky na špinavé peníze. Spoustou reklam otravují lidi i všechny obchoďáky, a je jim úplně jedno, že to nikdo nečte, a jsou toho plné kontejnery, lidi nadávají, nechtějí to do schránek, přesto to pořád pokračuje. Jaký přínos by mělo něco takového pro poctivého podnikatele? Všechno je to sajrajt, šupáci, zloději, a šmejdi. Kdyby tohle někdo zakázal, nebo by směli zadávat reklamy až po zdanění příjmů, nikdo by reklamy nezadával, reklamní agentury by šly po žebrotě, a spousta mazánků - dětiček a příbuzných podnikatelů, kteří jsou v reklamách uměle zaměstnáváni, by skončili na dlažbě. Všechno - grafika reklamy, články, tisk, a další - vytvářejí podnikatelům umělé ztráty, plus další ztráty na umělých mzdových nákladech pro své spratky, z nichž každý má umělý plat kolem třicítky měsíčně - jako dnes všichni v mediích. Až na tyhle pračky na špinavé peníze někdo vletí, budou ječet,a naše země bude konečně bohatá. Bude dost pro důchodce, a všechny okrádané lidi. Co se v naší zemi děje, se neděje nikde jinde, všude je praní špinavých peněz stíháno. Reklamou se to u nás legalizuje.

   Smazat
  10. Blbé kecy na blbé kecy toho Anonymní26. května 2016 23:16. Vážení, svými reakcemi se dostáváte na jeho úroveň. Každému PB ndělil dle svého uvážení a blbé kecy pouze zabírají místo a čas v diskusích.
   PaPa, BM

   Smazat
  11. 9:47 na milostivou zapomeň.Co se týká fašistů,tak máš před mozkem mhu.Já vím,co a kdo jsou fašisté,slunko naše Havloidní..Vážím si Putina a ty slunko jasné jednou pochopíš proč.A ty křič až vzkvétá fašismus a sláva Ukrajině!

   Smazat
  12. Jsem zvědav co budeš mlít až ji nechají zabít

   Smazat
  13. Hloupej nejsi, ale tele ano. Ani mezeru za čárkou ve větě nedovedeš udělat. Holt tele se nezapře. Kolik žrádla za tvoje kydy dostáváš?

   Smazat
  14. Palmere ty opičáku,jak dozrávají meruňky?

   Smazat
 2. Je to několik týdnů, kdy v ČT 24 vystoupil v diskusi s moderátorem dopledního zpravodajství Romancev z Univerzity Karlovy a řekl, že Ukrajina je ekonomicky stablizovaná, Hřivna je ve vynikající kondici a všichni ti co předpovídali chmurné vyhlídky pro Ukrajinu jsou ovlivnění ruskou propagandou. Mám spolupracovníka, který má za ženu ukrajinku a pravidelně, nejméně dva krát do roka jezdí na Ukrajinu. Tedy skutečnost: Ceny potravin na Ukrajině jsou stejné jako u nás a výdělky kolem 70 Euro na měsíc. Zimu lidi ve městech prožili ve studeném odchovu, protože se netopilo v bytech. A to věřitelé Ukrajiny přišli s opatřením zvednout cený plynu několikanásobně. A nyní otázka. Co je tedy propaganda, tedy to co se nezakláda na pravdě. Romancov říká, že na Ukrajině je vše OK a já mám poznatky, že tomu tak není, tedy dle ministra vinitra já jsem ovlivněn ruskou propagandou. No a Savčenková? Pilotka? Hrdnika? Držela hladovku? Lidská práva? Demokracie? Samozřejmě, že kdyby se jí něco stalo, byl by na vině Putin. Jak jinak. A bylo by to oznámeno ještě předtím, než by se jí něco stalo, tak jako "dvojčata" v NY ještě stála a BBC už hlásila, že se mrakodrapy zřítily. Ale kdo si dovoli tomu nevěřit je obětí ruské propagandy.

  OdpovědětSmazat
 3. já si také začínám myslet, že Rusko chce a nebo nějak připravilo dopředu zabití pilotky.
  Ten článek jsem dobře pochopil a nebo ne ?
  Prosím - dejte mi noty, nevím, co si mám myslet....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 23.52
   To snad není možné!!! Savčenko je Nikdo, Nic, naprostá Nula, jen obyčejná, vymakovaná krvelačná osoba.Nyní se stane na chvilku politickou, hloupou loutkou zločinné politiky Ukrajiny, než začne překážet a bude vlastními odstraněna.A její smrt zase, jako vždy, poslouží zrůdné,ubohé, živé propagandě západu k obvinění Ruska. Proč by se, proboha, Rusko namáhalo odstraňovat nějakou bezvýznamnou ženskou s vygumovaným mozkem?

   Smazat
  2. Lidi, nekrmte trolly.
   J. Hruška

   Smazat
  3. Lidi, nejezte hrušky.
   U. Foun

   Smazat
  4. O jaké pilotce je řeč? Ta psychopatická zrůda, které někdo fotošopem srovnal oči pilotkou. To je nesmysl i na Ukrajině

   Smazat
  5. O jaké pilotce je řeč? Ta psychopatická zrůda, které někdo fotošopem srovnal oči pilotkou. To je nesmysl i na Ukrajině

   Smazat
  6. Ty vocase Probuzenej,co fotošopem pilotuješ,ty hovado

   Smazat
 4. To tupé boží stvoření zobchodují nejlépe, jak dovedou - po druhé a naposledy. Vyhoví jí a pošlou jí na frontu ničit moskaly. Při její dechberoucí pitomosti jí dávám tak měsíc. Následovat bude celonárodní tryzna, Walzman bude lkát nad rakví, plynová Kapitelmanová nebude stačit měnit kapesníčky... Tahle pakáž zobchoduje cokoliv. Tisícileté plány musejí být naplněny, počet (cizích) obětí nehraje roli.

  OdpovědětSmazat
 5. Též si myslím, že brzy pojede "bojovat za mír" (její včerejší slova) na Donbas.

  OdpovědětSmazat
 6. Rusko je rádo, že se zbavilo psychopatky. A zabijí si ji magoři na Ukrajině sami... TnT

  OdpovědětSmazat
 7. Statecna holka. Vy komunisticti zmrdi kteri se snazite prodat svou vlast Putinovi a jeho oligarchum si muzete leda tak nasrat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to stejná kurva jako ta,co tě porodila,kurva méněcenná,ať už chcipne a ty taky,Chujmere debiloviči!!!!!!

   Smazat
  2. Já jsem již napsal "zvací dopis" Putinovi a pořád nic. Budeme muset pověsit podobné zmrdy, jako jsi ty, sami.

   Smazat
  3. Lidi, nekrmte trolly.
   J. Hruška

   Smazat
  4. vlast tě (3:52) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!" P.S.: Trump tě už potřebovat nebude

   Smazat
 8. Na závěrečnou bilanci je Savčenko ještě trochu moc živá. Počkáme si, jak to celé dopadne. A můj osobní dojem z této figury? Babochlap. Asi by musela být poslední ženskou na světě a ještě bych dělal drahoty. Navíc, mám vážné obavy o její duševní zdraví. Tak že článek výš má svojí logiku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hricák ! By tě chytla za koule a drahoty by tě přešly...
   MM

   Smazat
 9. Abyste se nepletli. V.Havel byl taky psychopatická osobnost a kavárenská propaganda na něm ujíždí do dneška.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tím spíš by některým lidem vyhovovala víc mrtvá, než živá. Mrtvá nebude "zlobit". Do úst jí vloží třeba i to, co nikdy neřekla a už nebude nikdo, kdo by to vyvrátil.

   Smazat
  2. 5:57 máte naprostou pravdu s tím "Veškrnou" .Jen se ptám kdo v České vládě nebo v Bruselu není psychopat ???

   Smazat
  3. 27. května 2016 5:57
   Absolutní souhlas
   Václav

   Smazat
 10. Taky se domnivam ze ji zlikviduji UA/uSSa - k cemu jim ted bude kdyz neni v Rusku za mrizemi? Delaji to tak porad v pripade ze mrtvola prinese vetsi zisk nez muze zivej privodit skody Rusku.
  Out of topic (nebo mozna take ne): Uz nasli Jacenuka??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je jasné, udělají to proto, aby mohli rozpoutat další kampaň proti Rusku. MH-17 jim nevyšlo, tak to zkusí jako s Litviněnkem, Němcovem ... Scénáře jsou stejné, přes kopírák. Našim "demokratům" každé svinstvo dobré.

   Smazat
  2. Pod Váš příspěvek 6:51 se podepisuji!!!
   Zločinná zrůdnost USA a západu je nekutečná!!!

   Smazat
  3. Bude to jako s Litviněnkem. Sama Savčenková bude spokojená - udělá to co slíbila - umře za Porošenka a Obamu. Obama bude spokojen protože bude mít zase klacek proti Rusku jelikož ji zabije Putin osobně. A nakonec, spravedlnost dostane také své jelikož samotnou Savčenkovou trest nemine.

   Smazat
  4. Pro 8:09: Mate pravdu. A Putin bude taky profitovat - v takovem pripade by se totiz opet spustila masivni lziva kampan proti Rusku a Putinovi osobne, a to mu jeste vice upevni pozice doma. No a my jsme si uz na pitomosti v "nasich" rezimovych mediich zvykli - rano jenom koukneme jakou to kravovinu na Rusko zase vymysleli...

   Smazat
 11. Rád bych podotkl, že náš jazyk je slovanský a je pravidlem přechylovat ženská příjmení, abychom správně pochopili o koho jde. Takže pozdravuji řeznici Savčenkovou, protože česky je to prostě Savčenková.... Děkuji za pozornost!

  OdpovědětSmazat
 12. Jen ať vrazi stojí vedle sebe.
  Proto o ní tolik bojovaly,aby se dostala mezi své.
  Jak píše přede mnou,teď poslouží pro propagandu a pak ji odstraní.Bylo by nepříjemné pro Rusko,kdyby ji oddělaly na Ruském území.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano ano. Vlastně je to pravopisně správné. Ty kurvy o ní bojovaly a ty kurvy by jí oddělaly.
   J. Hruška

   Smazat
 13. Problém bude mít tak Julia Tymošenková, protože Savčenková jí evidentně vůbec nemusí, včera při vítání se s ní odmítla obejmout, protože si prý nejsou tak blízké. A dívala se na ni dost hnusně, ostatně stejně jako na Porošenka. To si ještě Ukrajinci užijí hrdinky.

  OdpovědětSmazat
 14. VRuskem vězení byla v bezpečí na Ukrajině ji brzo bude zvonit hrana hrdinové jsou bezpečni po smrti když již nemůžou nic vykecat !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím si, že by nebyla v bezpečí ani v ruském vězení. Pokud by se dostala do kontaktu s ostatními vězni, tak by nepřežila asi ani den. I mezi odsouzenými by se našel mstitel za Donbas. A dlouhodobě by ji neuhlídali ani na samotce. Stačila by jedna tabletka od jejího vlastního advokáta nebo od podplaceného pracovníka vězeňské služby. Ukrajina potřebovala a bude potřebovat pouze jako mediální mučednici

   Smazat
  2. No, já myslím, že ty ruské holky by jí zakroutily kokrhákem hodně brzy. Stala by se z ní mučednice. Putin ví co dělá.

   Smazat
  3. No, já myslím, že ty ruské holky by jí zakroutily kokrhákem hodně brzy. Stala by se z ní mučednice. Putin ví co dělá.

   Smazat
  4. Probuzený,tobě někdo tím krkem zakroutí.Probuzený je něco jako pro buzerant?

   Smazat
 15. Samozřejmě, že západní propaganda potřebuje Savčenko mrtvé. Ostatně podobně před lety Římskokatolická církev potřebovala Janu z Arku, až když byla bezpečně upálená. (S Husem jim to nevyšlo, Češi jsou jiní.) Rusové jí vyměnili, protože jinak by jí museli hlídat, aby nebyla zabitá, nebo se nezabila sama.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. počítám, že bude další poloniová kauza

   Smazat
  2. Pane Hruška.
   Jen bych doplnil,musí se svést na Putina.

   Smazat
  3. na Berezovského jim už stačil jenom ručník

   Smazat
 16. Tah Savčenkovou - viz http://svobodnenoviny.eu/dabelsky-tah-vladimira-putina-savcenkova-je-absolutnim-vrcholem-tzv-hybridni-valky/

  OdpovědětSmazat
 17. Vlastní spolubojovníci označili Savčenkovou termíny: bestie, zrůda a neuvěřitelná "suka". A to už samo o sobě vypovídá o lidských kvalitách této národní ukrajinské hrdinky. Komentář snad ani není potřeba.

  OdpovědětSmazat
 18. Se Savčenkovou to dopadne jako s Pussy Riot. Po použití zahodit.

  OdpovědětSmazat
 19. Snad ještě bych doplnil,Savčenková,naprosto vhodný kandidát,na rozpoutání války ve východní části Ikrajiny.

  OdpovědětSmazat
 20. Na Ukrajině je vidět jak je snadné ovládnout a zmanipulovat hloupé lidi propagandou.Tím nechci tvrdit,že jsou všichni Ukrajinci hloupí.Na Savčenko je znát ,že trpí nějakou duševní poruchou.Půjde proti vládě a nejspíš zahyne při nějaké přestřelce jako ten extremista jmenoval se tuším Muzičenko

  OdpovědětSmazat
 21. Podle videí na netu je Savčenková adeptka do blázince. Poslat ji na Ukrajinu bylo to nejlepší, co mohli Rusáci udělat. Většina píšících asi tuší, že pro dobro běžných Ukrajinců toho moc neudělá.

  OdpovědětSmazat
 22. Její ambice jdou hodně vysoko, chce být prezidentkou krásné a svobodné Ukrajiny. Přeji jí to z plna hrdla křičím - Savčenko na hrad!!! To budou všichni čučet jako dnes čučíme my na tu dobu Havel na hrad. Užijte si ji molodci.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
 23. Naďa, to je moje holka https://www.youtube.com/watch?v=bCQY4qYnlDk&list=PLPt2S5tAYzKo2gA6CXait62j7GxdIwiRg

  OdpovědětSmazat
 24. Bude zajímavé dovědět se, k čemu ještě lze využít tuto vypatlanou nacistku.
  Být její mámou, také bych se obával, že kyjevské bandě bude užitečnější mrtvá.
  Být živá, je jen pro ostudu, a to dokonce i darebákovi prášenkovi a spol. ...

  OdpovědětSmazat
 25. Savčenková a Pussi to je opravdu výkvět , ale za všecno "může" ten Putin

  OdpovědětSmazat
 26. Určitě ji zlikvidují a hodí to na Putina . P.S Náš kolega rodák z Doněcka se nevrátil z dovolené do práce . Bude pracovat na ministerstvu Novorasije . Jeho matka je Ruska a fotr Ukrajinec . Vždycky říkal že nám kavárna a Pražský majdan chtějí svrhnout Miloše . Tak aď se ti daří doma v DNR .

  OdpovědětSmazat
 27. budme radi že je to na ukrajině přestože i u nas mame trotlu že by se dali vyvažet bohužel je nikde nechtěji jako onu ukačkovou hvězdu

  OdpovědětSmazat
 28. Savčenková je národní hrdinka...,ale jak dlouho. Aby jí zůstala navěky - musí být zabita. Nejlépe Rusy.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.