Reklama

.

.

středa 18. května 2016

Sýrie – válku lze omezit

Thierry Meyssan 18.5.2016   Zvědavec

Pokaždé, když Syrská arabská armáda porazí džihádisty, dorazí do Sýrie tisíce nových ozbrojenců. Proto jsme nuceni připustit, že tato válka je pěstěna zvenčí a že bude trvat tak dlouho, dokud budou vojáci posíláni na smrt. Takže musíme pochopit vnější důvody, které ji udržují při životě. Pak, a teprve tehdy, můžeme vypracovat strategii, která zachrání životy. Starodávná „Hedvábná stezka“ spojovala Írán se Sýrií na pobřeží přes Irák a vedla kolem Palmyry. Je geograficky nemožné otevřít přes poušť jiné hlavní komunikační cesty. V důsledku toho se toto město stalo hlavním z cílů války v Sýrii. Poté, co bylo po více než rok okupováno Daesh, bylo osvobozeno Syrskou arabskou armádou a nedávno tam byly uspořádány dva koncerty, vysílané v Sýrii a Rusku televizí, na oslavu vítězství nad terorismem.

Válka v Sýrii běží již více než pět let. Ti, kteří podporovali konflikt, ho nejdříve vysvětlovali jako pokračování „arabského jara“. Ale nikdo dnes toto vysvětlení nepoužívá. Jednoduše proto, že vlády, které vzešly z těchto „jar“, již byly svrženy. Tyto události, které mají k boji za demokracii daleko, nejsou nic než taktikou s cílem změnit sekulární režimy ve prospěch Muslimského bratrstva.

Nyní se tvrdí, že syrské „jaro“ bylo ukradeno jinými silami a že „revoluce“ – která nikdy neexistovala – byla pohlcena džihádisty, kteří jsou až příliš skuteční.

Jak poukázal prezident Vladimir Putin, primárně, chování mocností Západu a Zálivu je nesoudržné. Je nemožné na bojišti válčit jak s džihádisty, tak s Republikou zároveň, a předstírat zaujímání třetího postoje. Ale nikdo se veřejně na žádnou stranu nepostavil a tak válka pokračuje.

Pravdou je, že tato válka žádnou vnitřní příčinu nemá. Je plodem prostředí, které není regionální, ale globální. Když byla v r. 2003 válka vyhlášena americkým kongresem při hlasování o zákonu o syrské zodpovědnosti, cílem Dicka Cheneyho bylo ukrást obrovské zásoby syrského plynu. Dnes víme, že strašák „ropného vrcholu“ nesignalizoval konec zásob ropy a že Washington bude brzy využívat nové formy uhlovodíků v Mexickém zálivu. Strategické cíle Spojených států se tudíž změnily. Od této chvíle je jejich cílem zadržet ekonomický a politický rozvoj Číny a Ruska tím, že je donutí obchodovat výlučně po námořních trasách, které jsou pod dozorem jejich letadlových lodí.

Jakmile se dostal v r. 2012 k moci, prezident Xi Jinping oznámil záměr své země osvobodit se od těchto omezení a vybudovat nové kontinentální obchodní trasy do Evropské unie. První trasa byla vybudována na stopách starodávné Hedvábné stezky, druhá bude procházet Ruskem do Německa. Okamžitě se objevily dva konflikty – především válka v Sýrii, která již není směrována na změnu režimu, ale na vytvoření chaosu, zatímco stejný chaos propukl, ze stejného důvodu, na Ukrajině. Pak Bělorusko kontaktovalo Turecko a Spojené státy a rozšířilo západní barikádu rozdělující Evropu vedví. Takže obě trasy blokují nekonečné konflikty.

Dobrou zprávou je, že nikdo nemůže vyjednat vítězství na Ukrajině proti porážce v Sýrii, protože obě války mají stejný cíl. Špatnou zprávou je, že chaos bude pokračovat na obou frontách, pokud nebudou Rusko a Čína schopny vybudovat další trasu.

Proto nelze nic získat jednáním s lidmi, kteří jsou placeni, aby konflikt udržovali. Bylo by lepší uvažovat pragmaticky a akceptovat, že jde prostě o prostředky Washingtonu, jak odstřihnout Hedvábné stezky. Teprve pak bude možné rozmotat řadu konkurujících si zájmů a stabilizovat všechny obydlené oblasti.


Syria – the war can be limited vyšel 11. května 2016 na Voltairenet.org. Překlad v ceně 242 Kč Zvědavec.

8 komentářů :

 1. Ta uSSacka rakovina bude skodit a bridit porad a vsechno i za cenu za pri tom sami chcipnou. To je holt problem s psychopatama.

  OdpovědětVymazat
 2. Mamon boháčů nás zničí

  OdpovědětVymazat
 3. Vše do sebe zapadá, jako kolečka od hodinek! Doplním další kolečko, o kterém se moc nemluví. Tím je Jižní Amerika, konkretně dnes Brazílie! Protože se zapojila do organizace BRISC, je třeba jí uškodit tak, aby byla "nespolehlivým" partnerem v tomto uskupení. Oslabením její ekonomiky a destabilizací její politiky ztratí váhu, jakou do nynějška měla! Týká se to i jiných států Latinské Ameriky, ale to už má jiné pozadí. Máme se na co těšit v příštích letech! USA se snaží všemožně zabránit tomu, aby dolar nepozbyl postavení světové měny! Ono je toho mnohem a mnohem víc, co USA nechtějí. A co chtějí, to je známo již dlouho! Ruské přírodní zdroje, to je trn v jejich oku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano. Kdyby USA dostaly Sibiř, na chvíli by asi byl pokoj. Lidu se jak hračka předloží boj za demokracii a lidská práva, atˇ si hrají. Kdo si hraje, nezlobí. A budo moci v klidu pracovat na svých zájmech.

   Vymazat
  2. Ano, ale USA se sype na všech stranách. Je to taková smrtelná křeč a agónie. Nevýhoda pro nás je, že si chtějí oddálit krach na úkor Evropy, ale ani tady se jim asi vše nepodaří, pokud nebude přijata TTIP máme vyhráno.

   Tohle je již pro velmi a velmi hloubavé, Amerika držela díky socialistickému bloku. Vzájemné napětí vyvažovalo konstrukci. I kdyby Rusko podlehlo hned a nevzepřelo se rozebrání, tak by je to zachránilo jenom na několik let, protože elity by neměli žádný tlak dělat věci správně, žádnou konkurenci a všechno by rychle zničili. Elity totiž nic neumí, jejich jedinou devízou je absence morálky, neboť to je vstupenka do jejich řad. Vzájemné soupeření elit brání tomu, aby to ovládli úplní blbci. A existuje mezi nimi i pár agentů dobra. Možná se zeptáte jak je to možné, je to dané tím, že jsme mentální otroci. Lidé se příliš snadno podřizují elitám, protože je to pohodlné, nemusí se snažit. Na východě jsme ve vzdorování elitám na tom o malinko lépe.

   Vymazat
  3. Ano na východě jsme na tom lépe díky historické paměti, která sděluje, že Slované mají svou vysokou hodnotu, pro níž jsou jako nemístná a vesměs mravná konkurence nbezpeční a nežádoucí, proto je třeba je likvidovat ve velkém. To se dělo už za Romanovců v Rusku, v tom Rusku, k němuž se čeští národní buditelé upínali jako k dubisku. Rotschildové potřebují vazalské Rusko a Slovany obecně jako služebný póvl, který prý neumí řídit ani sebe, natož jiné. Putin není jediný státník schopný řídit svou zemi k lepší budoucnosti než je současnost. Klíčem jsou principy, na nichž stojí euroasijská slovanskoárijská civilizace už několik tisíciletí. Tak si to nepokažme a sdružme se kolem ČSNS.

   Vymazat
 4. pořád si myslím,že dlouhodobě připravený ukrajinský majdan byl spuštěn v důsledku cituji pouze veřejný český zdroj: čína projevila zájem o odkoupení většího zemědělského území.
  k 20.43:
  soupeření elit s vnitřním agentem dobra je to nejlepší,co si mohu představit jako spravedlivé třetí východisko
  z absolutismu-fašismu a horké války.
  problém je,že moudří a vzdělaní jsou lapeni tiskaři papírků.
  gordický uzel...
  východní vzdor elitám ale končí na hranici s asijsou výchovnou a hierarchickou disciplinou,
  z té kompaktní masy,pokud se vyvalí z hranice, mám hrůzu no už hodně dlouho

  OdpovědětVymazat
 5. Sýrie bude asi nekonečný boj s americkou ISIS.US-ISIS-Netvor nechce Mír ani klid zbraní v Sýrii, ani na východní Ukrajině.Teroristická ISIS je výtvor americké C.I.A. proti Sýryi,Rusku a Iránu!To už je dnes veřejné tajemství!Navíc je silně podporuje Erdoganovo Turecko a Saudská arábir s Katarem.Saudové dělají špinavou práci za USA,protože jim to dluží za 11.září !!!!Samozřejmě, že náš Srábotka mlčí a nechá se hladit po hlavičce do vyhlazení!!Tyhle a podobné články jsou více méně řízené články pro ovce z Evropské unie!!!Přitom ti zločinci,kteří umožnili vznik ISIS jsou vysmátí a dávkují lidi strachem přes zkorumpovaná média a straší a straší!Jen Rusko jim na chvilku udělalo čáru přes rozpočet,že jim v sýrii ty jejich demokratické ISIS rozbombardovalo i s agentama C.I.A.!!Proto se USA rozčilovalo,protože Rusko jim tam těma bombardérama oddělalo řádku jejich amerických poradců C.I.A.!!!!Asi tak celá slavná teroristická ISIL/ISIS!Jsou to jen hrátky USA a EU veřejnosti!Jak donutit všechny vlády v EU a NATO zbrojit, zbrojit a zbrojit proti jako ISIS,ale jde ve skutečnosti o Rusko, jeho nekonečnou ropu s plynem!!!!!!NATO se veřejně spolčilo s ISIS, banderovcema a ukro-nacistama jen aby zničilo Rusko!!!Jenže US trotl si neuvědomuje,že zničit Rusko sice asi lze, ale vítězem více méně nebude nikdo....asi jen pár vyvolených VIP osob miliardářů v podzemních bunkrech(ale jak dlouho než se tam sežerou a povraždí vzájemně z ponorkové nemoci)!!Radioaktivita zničí všechny lidské buňky jako fííík!!!Jen US kr.e.t.é.n. si pořád zahrává s olejem a obkličuje Ruské hranice ze všech stran,jezdí provokovat na hranice pobřežních vod na druhou stranu světa dráždit rusa,vyvolává konflikty na hranících Ukrajiny zkrz banderovce, nebo využívá Gruzínce atd.Jen bl.b.o.v.é. jako je náš národ budeme dělat kanónfutry,obětní beránky s Rumuny,Bulhary,Slováky,Ukrajinci,Polákama, Gruzíncema atd!

  OdpovědětVymazat