Reklama

sobota 14. května 2016

Syrské válčiště 13.5.

14.5. 2016   New World Order Opposition
Do Khan Tuman dorazily posily al-Nusra (více než 100 mužů), zatímco se šíří fámy, že loajalisté v nadcházejících dnech zahájí operaci k osvobození tohoto města. Zatím v této oblasti dochází k dělostřeleckým soubojům a přestřelkám. Podle ruského ministerstva obrany militanti Al-Nusra vyslali k syrskému městu Aleppo chemické zbraně. Několik náklaďáků vezoucích munici vlastní výroby s náplní jedovatých látek na bázi chlóru dorazilo z provincie Idlib na severní okraj města Aleppo.

12. května jednotky Jaysh al-Islam a Ahrar as Sham zabraly Jarjisah a Al-Zara v severní části provincie Homs v Sýrii. V Alawitské vesnici Al-Zara unesli mnoho dětí a žen, zničili domy a vyloupili majetek místních.

V provincii Al-Hasaka domobrana Syrských demokratických sil (SDF) si od ISIS sebrala zpět vesnici Qashqash. Střety byly pozorovány i v Ziyana, jelikož kurdské jednotky postupují jižním směrem.

Turecký president Recep Tayyip Erdogan 12. května oznámil, že turecké ozbrojené síly se připravují od teroristů „vyčistit“ území na syrské straně hranice. Podle mediálních zpráv budou oficiálním důvodem tohoto činu „potíže v Kilis.“ Erdogan obvinil spojence, že mu nejsou nápomocni a uvedl, že Ankara je připravena jednat sama.

Zdroj: https://southfront.org/international-military-review-syria-may-13-2016/

2 komentáře :

  1. Rusi upozornuju EU,aby nepodporila navrh Turecka,v ktorom Turecko navrhuje,ze vytvori utecenecky tabor na uzemi Syrie,tesne na hraniciach s Tureckom.Sem by sustredili utecencov so Syrie,ale aj presunuli z Turecka,Zabespecili by na tomto uzemi vojensku ochranu.Rusi upozornuju,ze prave tu by nasli zazemie bojovnici IS,znova sa ozbrojit,a vratit sa do Syrie.Tento navrh je aj narusenie celistvosti Syrie,ani nepodpori mierove dohovory.Merkelova udajne podporuje turecky navrh,uviedli nemecke noviny.M

    OdpovědětSmazat
  2. https://www.youtube.com/watch?v=GgQXPDegPsk kurdové pomstili ruské piloty...sestřelili turecký bojový vrtulník...na aktualní konflikty jsou i fotky pod položkou turecko...

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.