Reklama

.

.

pátek 6. května 2016

Tragikomický strach evropské politické reprezentace z několika ruských motorkářů prozrazuje krizi evropských politických struktur, evropského politického systému.

Stanislav Novotný
6.5. 2016   Rukojmí
Nejenom že se Noční vlci dostávají do schengenského prostoru s hravostí a vtipem, a to navzdory úředním opatřením některých vlád, ale vzbudili zároveň širokou solidaritu mnoha svobodomyslných lidí, které rozhodně nelze primitivně podezírat z proruské politické orientace. Bouří se tak proti hlouposti a licoměrnosti vlastních vlád. Proti účelové propagandě, jež se snaží znepřehlednit seznam problémů, které tkví v samé podstatě fungování Evropské unie.


Dnes se za ruské kolegy berou polští motorkáři, u kterých se tak nějak samo sebou předpokládal emocionální postoj, jenž vše, co zavání Ruskem, automaticky odsoudí. Ale ono to nezafungovalo. Noční vlci doprovázeli předtím „Motocyklowy Rajd Katynski" na cestě do Katyně a provázeli je na cestách do Ruska. Zrada na rozkaz politiků se nekonala.

Přidávají se čeští motorkáři a na sociálních sítích si čile předávají informace se Slováky. Krásná příležitost pro vylepšení vztahů mezi národy rozděleného Československa.

Masivní internetová diskuse však také vyvolala vlnu souznění v německy mluvícím světě. Tisíce motorkářů a jejich sympatizantů nabízejí pomoc Nočním vlkům. V případě, že nebudou vpuštěni do Německa, chtějí převzít štafetu a dojet až do Berlína, aby tak mohl být završen smysl mise, tedy uctění památky padlých v nejstrašnější válce v dějinách. Představte si ten hrůzný evropský zločin: Němci se solidarizují s Rusy!

Navíc i na této epizodě je stále více patrné, že politické elity některých států se důrazněji vzpírají diktátu centrální povýšenosti. Slovenští, maďarští a rakouští politici s průjezdem motorkářů nemají problém a jsou za to doma voliči chváleni.

Akcentace vylhaného nebezpečí v kontrastu s velmi reálnou katastrofou, která v podobě masové imigrace běženců hrozí likvidací evropské civilizace, navozuje navíc dojem, že jde o jeden z mnoha zastíracích manévrů. Zkompromitovaní evropští pleticháři si mezitím nechali poslanci Evropského parlamentu odhlasovat rezoluci, jež úslužně žádá Evropskou komisi o stanovení přistěhovaleckých kvót. Kvót, jejichž deklarovaným smyslem je humanitární pomoc lidem, kteří se dostali do existenční krize v zemích, kde zuří občanské války. Ani slovo přitom nepadlo o odpovědnosti za daný stav. O hlavních vinících humanitárních katastrof na Blízkém východě a v severní Africe.

Nenechme si proto namluvit, že kocourkovský boj s Nočními vlky je významným počinem v boji proti agresivnímu Rusku. Je výrazem slabosti. Ale má zároveň pozitivní stránku. Sjednocuje občany a utvrzuje je v přesvědčení, že evropský král je nahý a že ani masivní mediální propaganda nezbavila valnou část Evropanů zdravého selského rozumu.

33 komentářů :

 1. Ty hnusná svině - 15.36. Ty musíš být opravdu duševně nemocnej magor. Psát takový odporný sračky - nestydíš se alespoň trochu? Už tady skřehotáš zas? Odlezeš vůbec někdy z diskuzí,ty hnusnej dobytku? Komu tady nadáváš, hajzle, kterej si myslí, že svoboda je o tom, že se smí zabíjet, urážet a nadávat? Je vidět, že jsi omezená, vypatlaná palice, sprostej zmrd. Však se dočkáš, třeba už se o tobě v okolí ví, jaký píšeš sprostý a hnusný sračky a jak lidem vyhrožuješ smrtí - třeba už na tebe chystají špičatej kůl, na kterej tě nabodnou, kůl proleze svýma smradlavýma střevama a vyleze ven z tvý odporný, sprostý držky. Jedině správnej přístup k takový odporný svini. Když jsi s tím svinstvem tady začal, ještě to v celku šlo, ale když vidíš, že ti nic nehrozí, nevidíš si do držky a docela to přeháníš hajzle jeden smradlavej. Zalez mezi svý krysí spolubydlící a neotravuj na diskuzích ty impotentní zmrde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odpovídám si sám - diskuzí se zmocňuje hnus. Úplně mně dostal ten sprostej šmejd, ale jelikož to svinstvo zmizelo, žádám o odstranění i mého příspěvku. Nerad bych se dostal na stejnou platformu s duševně nemocnýma lidma.

   Vymazat
  2. To je trollí práce. Nešlo to jinak, zkoušejí to nacisticku a velmi cynicky. Když budete reagovat pod jeho příspěvek, který se vám nelíbí, budete smáznuti zároveň s tím psychopatem, na kterého reagujete. Když ale reagujete formou dalšího diskusního příspěvku, tak vaše reakce zůstane.

   Vymazat
  3. Hele Dvořáku, ty svině estébácká co tu řídí ten komoušskej spolek, s tebou mám ještě nevyřízený účty! pamatuješ ty kriple udavačskej rudej, když si coby pplk. VKR dělal na OVKR Žatec? Mě jsi nedal prověrku pro PTZD ty dobytku a mě pak kvůli tobě vyhodili ze štábu praporu a musel jsem chodit do služby na špak zapisovat auta, ty hovado! Za to chcípneš svině kontrášská, rozumíme si!?!?!!

   Vymazat
  4. Pletete si pojem a průjem, synku, já nikdy nebyl furťákem. Ale na vás se to podepsalo dost. Je mi vás líto.

   Vymazat
  5. Opakuješ to cos už jednou napsal ty nemocnej skrčku 26.41 -a co ti smazali? To s těma japoncema - to je to geniální co tě pro dnešek napadlo? S těma tvýma vizema jak zabíjíš lidi, začínáš bejt nebezpečej, a to je mimo diskuzi. To je víc než diskutovat. Tak se vyznačujou feťáci - sráči, kterým došel fet, a než dostane taková tlama sociální dávky na novej, skřehotá svoje sprostoty, protože má vypatlanej mozek. Ty jsi typická fetka. Takový odporný svinstvo tady nikdo jinej nepíše, a už to začínáš přehánět. Pronásledujou tě zabijácký vize a chčiješ u toho? Tak to je zlý znamení. Měli by tě zavřít do blázince dřív, než někoho zabiješ. Jako ta schizoidní kráva co zabila toho studenta, nebo ten zmetek, co zabil tu knihovnici - oba magoři. Ty jsi na úplně stejný rovině. Magor a hajzl. Jestli se bojíš léčení, strč si palici do kýble s vodou, a chvíli drž. Je to bezbolestný, a zbavíš se svých vizí, a společnost zbavíš psychopatickýho , nebezpečnýho zmetka.

   Vymazat
  6. Co to je ty furťáku ze Žatce (letiště ?) to tvoje PTZD - je to Ptákem Třesu Zadnicí Dodělám?

   Vymazat
  7. Ne, znamená to Pitominy Tvořím a Zajebávám Diskuse.

   Vymazat
  8. ad 6.5.2016 v 16:13 - z tebe ta pravda a láska přímo čiší. Nejsi taky jeden z těch havloidů co jsou tak proti vyvolávání nenávisti, hateFree

   Vymazat
  9. Jo kamaráde 17.03 - kdybys byl přišel včas a čet co tam bylo za hrůzu a co pak odstranili, taky by tě přešla našup pravda a láska. Tady řádí nebezpečnej magor - konečně vždyť to čteš tady shora, on už je vzteklej tak, že ani nepíše souvisle - jen nějaký nesmyslný kraviny. Víš jak jsou tihle doživotní ukřivděnci nebezpečný? Určitě by byl schopen kohokoliv zabít když mu hrábne v palici, a klidně se nechat potom zavřít - takový lidi už sere život, ale diskuze jim umožňujou se z toho vyblít, tím má někdo neznámej štěstí, že se s podobným magorem z krysí díry nepotká. Tak - ten jeho příspěvek byl první a opakuju, že by se ti protočily panenky, co je to za hajzla.

   Vymazat
  10. Asi má ta svině udavačská malej důchod - nesačí mu na jeho rejdy, tak si tu přivydělává rublikama od Puntina:)

   Vymazat
  11. Na motorkářích(nejen oni)je vidět že lidé z východní a západní Evropy drží spolu a mají stejné názory narozdíl od politiků kteří se nás snaží rozesrat.Oni to vědí a to je jediný důvod proč nezačali s válkou a blbnou s konvojem atd.Ono totiž na Ruskou stranu by nepřeběhli ,,jen"slované ale i Němci,Rakušáci a Maďaři.A bylo by po válce.

   Vymazat
  12. A nemoh by ses naučit alespoň pořádně česky diskuzní svině 18.12 -když už mocí mermo lezeš na české diskuze? Co jsi vyblil - vždyť je to nesrozumitelný. Kdejakej blb si koupí počítač, a pak to takhle vypadá.

   Vymazat
 2. Co to sem leze za smrdutého potkana,TO JE DĚS FUJ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:48. Hele,a ti komáři,to jsou ty včeličky co maj ty zobáčky?

   Vymazat
 3. Vlády a jejich sdělovací prostředky nemají strach z Nočních vlků, ale z úplně jiných lidí. Těch, teprve kterým, Noční vlci nejdou do plánů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A proč se jmenují Noční vlci?

   Vymazat
  2. Kachničky ,se měli jmenovat,aby z nich neměli strach.

   Vymazat
 4. No prosím vás redakce - nechte zaměřit toho nemocnýho dědka. VKR - OVKR- PTZD - Žatec ... a bla bla plus jeho sprostý ubohý nadávky, a nechte ho zavřít do blázince. Tak on je to nakonec dědek pamětník? Zhrzenej zmetek, něco nedopadlo podle jeho představ, a on to drží v sobě, nenávist už mnu rozlila žluč, a alespoň když se může vyplivat a vyzvracet na diskuzích a na všechny ostatní naházet to svoje odporný zlo - mu dělá dobře.Asi to dědek nedotáh dál,než do plesnivý díry s podporou bydlení a k sociálním dávkám, který mu stačí na ten počítač a k tomu holt chlemtá vodu a chleba jak mukl, protože na víc nemá.No - vcelku ho i chápu. Psychopat - nemocnej, nenávistnej, určitě smradlavej a pochcávající se dědek se zbytnělou prostatou.Samozřejmě sám -osamělej. Kdo by s něčím takovým vydržel? Děti asi nemá - nebo se ho zřekly. No bodejť. Doufejme že není ozbrojen - to by si jednoho krásnýho dne vyrazil zastřílet někam do hospody, kde se mu určitě smějou hned, jak tam vleze, jestli taky pořád recituje to svý ukřivděný VKR - OVKR PTVD.... Žatec - nedchápu, jak může někdo v sobě celý život živit křivdy a nenávist. Ještě že má dědek ten počítač a může sprostě nadávat. To by za socíku nemohl - leda skřehotat z klece v blázinci, tam se pořád může všecko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:04. Ale ,týjo, tak to teda nemůže, v blázinci se skřehotat nesmí. Kdyby skřehotali,tak by se z toho personál zbláznil,proto je to zakázaný.

   Vymazat
  2. 18:03
   Hoďte na něj síť
   V.J.Horák

   Vymazat
 5. Tak tomu říkám diskuze na úrovni této doby. Není nad svobodu slova.

  OdpovědětVymazat
 6. Panove, panove prosim o trochu ohledu na me !

  Vzdyt ja zde nicemu nerozumim !

  Jak mohu napsat hlaseni budoucimu panu presidentovi Trumpovi o naladach ve vasi zemi, kdyz jste se rozhodli mluvit jazykem FANAGALO z Afriky.

  Co to je VKR, OVKR, PTZD a FURTAK ? Vzdyt to nejde prelozit. Co to je na -SPAK- zapisovat auta ?
  Nekdo je nazlobeny kvuli autum ?
  Jste UFOuni - vsichni ! Jdu tam kde se mluvi normalnim jazykem !
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 7. Pani ucitelka napisala ziakovi do ziackej knizky poznamku,,smrdi-umyvat,,Tatko doma precital a dopisal,,nevonat,necuchat-vyucovat.Mili foristi,len poviem,,nenadavat.nehadat sa-diskutovat.

  OdpovědětVymazat
 8. Na inspiraci - k dalsi konstruktivni intelektualni zabave nick honolulu
  predklada :
  REDNEX- COTTON EYE JOE na youtube (rednexvete)
  Panove, to je o vas, hned se poznate.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. COTTON EYE JOE se mi docela líbí. :D
   A líbí se mi i tvoje příspěvky honolulu. Bez ironie. Je vidět, že máš přehled a hlavně zdravý úsudek.
   Jinak u tohoto článku je to fakt mimořádně brutální žumpa. Ten "člověk" nejspíš bere nějaká psychofarmaka. (nebo je vysadil)

   Vymazat
  2. Hele probuzenej - musíš se probudit ještě víc. Mimořádně brutální žumpa není jen tady - mrkni občas na diskuze na novinky a budeš zděšenej, co tam je za havěť a vždycky tam byla havěť Jenže jim to ustřihli a nesmí psát ty svoje žvásty a urážky více než dvakrát. Zatli tomu tipec, vzali jim radost z nekonečnýho nadávání a hádání, proto to přelezlo sem na NR a už je to tady taky sprostý a strašný. Samí novinkáři.

   Vymazat
  3. Klid, mažeme a přecházíme na novou platformu.

   Vymazat
  4. Pro 22:33
   Raději už ne. Plné probuzení bych nemusel rozdýchat. :D
   Promiň, ale na Novinky mě nedostaneš. Nejsem masochista

   Vymazat
 9. Na inspiraci - k dalsi konstruktivni intelektualni zabave nick honolulu
  predklada :
  REDNEX- COTTON EYE JOE na youtube (rednexvete)
  Panove, to je o vas, hned se poznate.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 10. Když se Poláci bojí už i ruských motorkářů, tak se pak ani nedivím, že chtějí mít na svém území celou americkou armádu. A to že jsou naši partneři a Slovani. Nšjak ani nechápou, že jakákoliv tzv. zvýšení obrany, má za následek jen další a další jaderné rakety namířené na Polsko. No jestli chtějí, aby se válka s Ruskem odehrála na jejich území, tak prosím. Pro nás jen dobré.

  OdpovědětVymazat
 11. Obávám se, že nejen loutky, nýbrž i loutkovodiči nejsou dostatečně komplexně vystavění lidé, a proto ve svých iluzích a vazalství řídí svět do katastrofy.
  Loutky - politici sice disponují dostatkem informací ze všech sfér a dostatkem mocenského potenciálu, aby o problémech světa byli informování, definovali je, pochopili jejich příčiny, vymyslili a realizovali cestu nápravy, a to v duchu morálního příkazu reprezentanta ostatních voličů a zodpovědnosti k nim. (To byla pozice panovníků a do nepříliš vzdálené doby (50-150 let) i řady demokraticky vybraných politiků.) Leč loutky - politici se nedostávají do funkcí, kde se vyžaduje zvládnutí výše uvedených úloh, jako lidé zvládající tyto úlohy, nýbrž jako mediální figury, tj. osoby s vyvinutými zcela jinými vlastnosti a schopnostmi a zodpovědnými jiným silám, než voličům.
  Podobně loutkovodiči, kteří jsou skutečnými uživateli potenciálu loutek, se do svých pozic nedostávají a neudržují v nich zmíněnými kvalitami, ale většinou dědictvím či nabytím značného majetku na základě zvládnutí dost odlišných schopností a díky jiným vlastnostem, než je spravedlivost a zodpovědnost vůči spolupracovníkům od manažerů po řadové zaměstnance a vůči zákazníkům, natož neklientům. Pro loutky a tím spíše loutkovodiče nejsou voliči a další občané a jejich spokojenost cílem konání, nýbrž jen nástrojem svého uspokojení.
  Dělbou práce ve sféře řízení společnosti se nejen ztratila nezbytnost komplexního pohledu, ale vytratila se i zodpovědnost. Loutkovodiči krytí bariérou airbagů jsou přirozeně vystaveni morálnímu hazardu, kdy s autem globální společnosti mohou havarovat, rozbít karoserii, motor a další na cucky, ale sami vylezou skoro bez úhony. Bez účinné zpětné vazby se stroj rozbije. Už někdy zhruba na přelomu 60. a 70. lez kdosi prohlásil, že nejúčinější bezpečnostní opatření v autě by byl hřeb uprostřed volantu. Neujalo se to a auta jsou vybavována pyramidou rozličných bezpečnostních opatření, stále složitějšími a přesto nevykrývajícími všechny rizika. Podobné je to ve společnosti - pokud politici, loutky a loutkovodiči, nebudou podrobení zpětné vazbě odpovídající jejich moci, tak pojede auto společnosti z příkopu do příkopu. Bude celé omlácené, ale když bude řidič bez škrábnutí, tak hazardní, bezohledná jízda bude pokračovat. Postavení politických zástupců, jejich pravomoci, povinnosti a zodpovědnost, by mělo být schvalováno referendem. Bez spravedlivé zodpovědnosti není žádná politická reprezentace dostatečně legitimní.
  KR

  OdpovědětVymazat