Reklama

středa 11. května 2016

Turecko stáhlo obvinění z předpokládaného vraha pilota ruského Su-24


11. 5. 2016    zdroj a dailysamah
Turecká prokuratura stáhla všechna obvinění proti Alparslanu Celikovi - předpokládanému vrahovi pilota v Sýrii sestřeleného ruského bombardéru Su-24. S odkazem na zdroj na prokuratuře o tom informuje Daily Sabah. Podle informací listu strávil dotyčný ve vazbě 37 dní.


Nicméně, jak sdělil Celikův advokát agentuře RIA Novosti, vyšetřování v souvislosti s nelegálním držením a nošením zbraní pokračuje, obvinění v rámci tohoto článku nebylo dosud zrušeno.

Celik, syn funkcionáře Strany nacionalistického hnutí a zástupce jejího mládežnického křídla - organizace "Šedí vlci", byl zatčen 3. dubna. V době jeho zadržení a vzetí do vazby ještě dalších 14 osob, byly zabaveny automaty Kalašnikova, dvě pistole a munice.

Následující den Celik odvolal informace, kterými se před tím přiznal. Celik prohlásil, že ruského pilota mohli zabít členové jiného gangu, který bojoval na straně syrských Turkmenů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

1 komentář :

  1. Pan celik vystupoval hrdinně před kamerami štábů FOX News a CNN, které byly kupodivu přichystané s vybavením na dohled od právě sestřeleného letadla. Celik sám přímo do kamery ukazoval část katapultu ruského pilota a chlubil se jeho zastřelením. Ano, pan Celik je pouze najatý herec působící svého času na území Sýrie a je zcela nevinen, protože letadlo sestřelili sami Američané (viz prohlášení Pjakina).

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.