Reklama

.

.

neděle 1. května 2016

Upálení lidí v Oděse a politická spoluvina EU


Václav Umlauf 
1.5.2016    E-republika

EU upadla morálně a politicky na samé dno, a k vraždám ukrajinských janičářů cynicky mlčí. Pro nás, občany EU to znamená, že náš život má de facto stejnou cenu, jako těch nevinných lidí, kteří byli upáleni v Oděse.


Dne 2. května budeme slavit další smutné, a už dvouleté výročí současného debaklu demokracie v Evropě. Připomínáme náš článek Po masakru v Oděse již není cesty zpět psaný dva dny po masakru v Oděském Domě odborů, kde bylo fašisty zaživa upáleno, postříleno a následně ubito kolem 50 lidí. Nebavme se o tom, že skuteční původci masakru běhají na svobodě a že Porošenkova junta nic nevyšetřuje. Těžko bude obviňovat sama sebe, to udělá až mezinárodní tribunál.

Bavme se o tom, co se stalo s politickou reprezentací EU a s USA, která této zločinecké skupině janičářů a neofašistů pomohla k moci. Svou spoluúčastí na nezákonném puči nesou odpovědnost za provedené vraždy, mučení a neofašisty zahájenou válku v Donbasu. Připomeňme, že Ukrajina se pomalu rozpadá a její rozpad je po státním bankrotu asi nevyhnutelný. Viz náš článek Západ pomohl Ukrajincům a Ukrajině do hrobu.
 

Odpovědnost EU za zločiny na Ukrajině

Jestli státní moc začne beztrestně vraždit, pak se sama vydělila z civilizovaného společenství států práva, a není pro ni žádné omluvy. Její představitelé mohou být zabiti stylem "oko za oko, zub za zub" po jimi rozpoutané občanské válce uvnitř země. Nemá tedy cenu řešit osud Porošenkovy vlády. Ten je celkem jasný a píšeme o něm již dva roky. Zajímavější jsou osudy zločinných oligarchů jako Kolomojského (Maxim Ševčenko: ukrajinští oligarchové se vyděsili a budou se mstít) a šéfů neofašistických skupin, kteří se snaží dostat ze smrtelného kolotoče postupně ven, aby zůstali naživu (Překabátění teroristů na Ukrajině).

Klíčovým momentem odpovědnosti EU je mlčení spoluviníka. O tom jsem psal článek Masakr v Oděse 2014 a zapálení Říšského sněmu 1933. Kde jsou mrtví, a kde beztrestně běhají vrahové, a kde k tomu Západ mlčí, tam vzniká systém fašismu jako ve 30. letech. A to je vážná věc, protože po mlčení k nacismu začala Druhá světová válka. Zatím máme jen studenou válku proti Rusku a studené mlčení zkorumpovaných politických elit USA a EU, včetně presstitutů v korporátních médiích. A tak se ptejme, jak se u Oděsy roku 2014 (a ne u Madridu jako ve 30. letech) bojuje za Prahu.
 

Beztrestné vraždy a politický cynismus

Díky nebo vinou svého osudu nepatřím k lidem, kterým není jedno, jestli se někde v Evropě začnou beztrestně zabíjet nevinní lidé. Na rozdíl od jiných občanských aktivistů si dobře pamatuji, kdo začal vraždit civilisty v Jugoslávii jako první, speciálně v Srbské Krajině. Ale Milošević, Mladić, Ratko a Karadžić již byli obviněni a někteří již odsouzeni, protože Srbové nepatří k miláčkům EU, jako chorvatský Gotovina či kosovský Haradinaj. Politicky motivová spravedlnost je slepá, ale přinejmenším byla ochotna se ujmout kauzy nevinně zavražděných civilistů v Jugoslávii. Jak se zdá, mezitím EU upadla morálně a politicky na samé dno, a k vraždám ukrajinských janičářů cynicky mlčí. Co to znamená pro nás, občany EU?

Odpověď je jednoduchá a děsivá. Náš život má de facto stejnou cenu jako život těch nevinných lidí, kteří byli upáleni v Oděse. Reálná politika vedená korporátně fašistickými zájmy nemůže hledět na zájmy toho či onoho občana EU, nebo na kauzu lidských práv. Tak zvaná Realpolitik se dělá jinak. Politická reprezentace EU nechala v případě Ukrajiny padnout základní principy nejen lidsko-právních smluv, ale i přirozeného práva. Ze zločinců udělala respektované politiky a přijímá je v bruselských salónech.

Snad bych byl schopen tolerovat lhostejnost EU v případě nějakých arabských, nebo afrických diktátorů. Ale nikoliv v tom případě, že EU tomuto režimu v evropské zemi politicky a finančně pomohla k moci, a nyní aktivně kryje jeho zločiny. Pak je ovšem spoluviníkem, a ponese důsledky. V případě politických představitelů EU, včetně mlčících poslanců Evropského parlamentu, by to měly být důsledky trestní nebo alespoň disciplinární odpovědnosti. Kdo kryje aktivně a vědomě zločiny, ten se stal spoluviníkem na zločinu. A takoví politikové nám nyní v EU vládnou.
 

Kdo bude na řadě po upálených Oděsanech

I to je celkem jednoduché a píšeme o tom již několik let. Evropská politika neslouží zájmům občanů a vcelku cynicky je zrazuje. Posledních 5 let to provozuje již zcela systematicky. Jsem přesvědčený Evropan a úpadek EU je nejlépe vidět na bývalém prezidentovi Klausovi. Tento antievropan omilostnil privatizační zlodějny, které vlastnoručně schválil, a nechal provést. Klaus jako politický cynik bral eurodotace horem dolem, protože bankéři jeho formátu peníze nikdy nesmrděly. Přitom kritizoval EU v době, kdy ještě fungovala a bojovala za skutečné občanské ideály. A nyní jeho kritika má racionální jádro. Klaus se nezměnil, ale zato EU ano. A to pro mne je skutečná tragédie Evropy, že lidé jako Klaus dnes mají ohledně EU pravdu.

Stejná EU obětuje devalvací eura vklady občanů a malé banky ve prospěch amerických banksterů. Stejná EU pomohla rozpoutat s USA a NATO zničení Libye a válku v Sýrii, včetně aktivní podpory terorismu. Stejná EU nyní dává peníze Erdoganovi na výstavbu koncentráků pro uprchlíky ze Sýrie, a přitom jeho politika již připomíná ukrajinskou juntu. Stejná EU důsledně ignoruje všechna úsilí o evropská občanská referenda v důležitých otázkách: právo na vodu, minimální základní příjem, zastavení jednání ohledně TTIP. Z toho jasně vyplývá, že mlčení ohledně Oděského masakru není náhoda, ale součást cynické EU politiky. Tak si to řekněme na rovinu. Po upálených v Oděském Domě odborů můžeme přijít na řadu i my.

 - - -
Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde. Děkujeme!

Související články:

33 komentářů :

 1. Komouši si tak dlouho zahrávali se sirkama, až sud s benzínem bouchnul:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bezmezně cynické, ty lidé zažili před smrtí velké utrpení. Pokud to budeme schvalovat nebo o tom vtipkovat, pak se nedivme, že se to časem bude dít i tady.

   Vymazat
  2. vlast tě (11:14) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  3. Moc vět v repertoáru nemáš, koukám komoušskej zmetku. Vidíš - i páni Sobotka a babiš jdou se Západem a ne s vaší rudohnědou rusáckou prašivinou. A má plnou podporu lidí! Přes 50% s lidovci pana Bělobrádka. Tak schladněte.

   Vymazat
  4. Ty zalez ty odporná, zavšivená svině! Nemáš úctu ani před utrpením civilistů, kteří nikomu nic neudělali, ty kryso smradlavá? Tebe by měli nejdřív seřezat násadou od lopaty a pak teprve upálit, a ještě než bys pošel, šlápnout ti okovanou botou do sprostýho ksichtu. Co sem lezeš na diskuze ty svině jedna - abys urážel a sprostě nadával? Najdi si diskuze se stejnejma sviněma jako jsi ty.

   Vymazat
  5. myldemon- ubožák a ještě k tomu blbej
   V.J.Horák

   Vymazat
  6. Ty potrate opičí kurvy věcně seš na sjetej nebo zlitej v pangejtu,pseudoreklamo na prasklou gumu!!!!!!!

   Vymazat
  7. Myslíš si, ty hnusná svině sprostá, 16.49 že někoho tady zajímáš? Vůbec ne - jsi jen ubožák, kterej musí někam lézt se svýma sprostotama. Z hospody by tě vynesli v zubech, jsi sám jako kůl v plotě, tak alespoň ten počítač že musí odnášet tvůj vztek. No - jen se odreaguj. Horší by bylo, kdybys vzteky kopal do psa. Takovýhle vzteklí dementi jsou poloviční zrůdy. Tady jsi nadbytečnej, ale když myslíš, my ty tvoje sprostý sračky utáhneme. My už víme, jak se národ dívá na demokracii sráčů jako jsi ty - a celej národ - a je ti sprostý vztekání hovno platný. Půjdete ke zdi, to si piš.

   Vymazat
  8. Kousek bez ironie: "Smrt KAŽDÉHO člověka je pro jeho blízké tragedie, obzvláště, když jde o smr NÁSILNOU."

   Hele, trolle, tak ti zase odrovnali jednoho pana soudruha.Už to má za sebou.našli u něj jen 7 patron z kalašnikova, Teď můžeš spřádat svoji teorii, že za to může Putin.
   Jen tak mimochodem, JACEŇUK byl Putinovi "ukradený", Snad se lotkovodičům vymkl z rukou a protože věděl dost, tak snad tušíš, jak to v takových případech dopadá. No ale jsi školený, ty už si s tím poradíš.   Pokračuji

   Vymazat
  9. Koukám že si tu rudí pěkně serou do huby. Prý "Myslíš si, ty hnusná svině sprostá, 16.49 že někoho tady zajímáš?" a pod tím vzteklý text na 10 řádků a mezitím plno dalšíchzarudkých blbů se vzteká jak kdyby jim odebrali těch pár šestáků nezaslouženého důchochodu (těmhle starým strukturám měli dát jen existenční miimum za to co udělali s naší zemí!).

   Vymazat
  10. No - blbec - 8.32. Zmagořenej blbec, kterej hovno prožil, hovno zná, něco někde čte na tom svým blábolu v tabletu, kde má schovanej mozek. Akorát jste se naučili vy odporní spratci, že si můžete všechno dovolit, od sprostých nadávek, až po vydírání a šikanování učitelů. Ale počkej ty hajzle nevycválanej, ještě není všem dnům konec, on ti ještě někdo vypláchne hnusnou hubu pěstí, to se spolehni. Jinak vůbec nemá smysl s tímhle vymaštěným materiálem polemizovat, je to jakoby člověk šlapal ve sračkách. Proč bychom šlapali ve sračkách? Nevidím důvod. Že lezeš na diskuze, protože ti za to nic nehrozí ty hnusnej sprostej zbabělče? Ale to je taky jediný, co můžeš, a když holt ti to stačí....

   Vymazat
 2. Můžete konkrétně uvést, které privatizační zlodějiny Klaus provedl a koho omilostnil? Když si vezmu jako příklad OKD a Veolii, tak se mně vybaví ČSSD a když stamiliardové roční rozpočtové schodky, tak to samé. Já netvrdím, že mám pravdu, ale nerozumím tomu. Jinak VK přesně predpověděl, jak bude EU "fungovat" a do poslední chvíle se snažil do toho spolku dlužníků nevstoupit.

  OdpovědětVymazat
 3. 11:51 s Koženým hrál tenis a ODS zprivatizovala půlku národního majetku,jenže většinou Němcům a ty firmy nezkrachovaly.Druhou půlku má na svědomí ČSSD hlavně Gross a Sobotka pod vedením Zemana a většinou Čechům takže ty firmy šli ihned do kopru.

  OdpovědětVymazat
 4. 11:51 omilostnil tuneláře spojené s tunelama pod taktovkou ČSSD a ODS z éry nacistického paktu Klaus-Zeman ČSSD-ODS.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Větší kravinu už jsem dlouho nečetl.Hezký den.

   Vymazat
 5. "Dne 2. května budeme slavit další smutné, a už dvouleté výročí současného debaklu demokracie v Evropě." Doporučuji nepoužívat výraz "slavit", ale spíše třeba "připomínat". To jen tak na okraj. Jinak s autorem souhlasím. Jen dodávám, že ta dávka pokrytectví, neschopnosti a doslova kreténismu, kterou produkuje současná reprezentace EU a také reprezentace většiny států EU, je prostě nesnesitelná. Právě oni tedy nesou rozhodující díl odpovědnosti za posilování extrémních politických subjektů a růst společenského napětí.

  OdpovědětVymazat
 6. V.K. byl a je stále šikulka.
  Nejprve nechal rozkrást české banky- zaplatil ze něho to Zeman, respektive na úkor občanů, ze státního rozpočtu.
  Pak prosadil v PS Parlamentu ČR, že žádný privatizační projekt a nelze přezkoumávat soudem. Koženého dával za vzor. Největším podvodníkům vytvořil amnestii a před tím ještě světu ukázal, jak se krade chilskému prezidentovi pero.
  Kabrňák každým coulem!
  To je na státní vyznamenání! Kdo ho navrhne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Buďme rádi, že Klaus pomocí Koženého rozhýbal tu privatizaci i mezi obyčejnými lidmi!!!
   Nebýt Koženého a jeho slibů, byl by státní majetek rozdělen maximálně tak mezi půl milionu ZASVĚCENÝCH lidí!!! Takže se sice na Koženého nadává, ale my, jako obyvatelé státu mu můžeme být vděčni za to, že probudil masy lidí k "privatizaci. Samozřejmě, že ti "zasvěcení" dnes, ba ani v minulosti mu hlavně kvůli tomu, "nemohou přijít na jméno".

   Vymazat
  2. BLBOST kterou o něm šíří jeho odpůrci a část populace na to stále slyší.

   Vymazat
 7. Boj o Oděsu bude pokračovat - kopie příspěvku k tomuto článku: V červenci bude zasedat NATO (dále jen "mírové holubice"), kde se rozhodne o založení černomořské flotily NATO, aby se obešla omezení daná smlouvami o provozování Bosporu a krátkodobým pobytem cizích lodí na Černém moři. Tato flotila měla původně parkovat v Sevastopolu, ale mírovým holubicím udělalo čáru přes rozpočet samo obyvatelstvo Krymu svým referendem a následná anexe Krymu (Pozor, rozlišovat ! V případě Kosova nebo třeba Izraele se při záboru nových teritotií nikdy nejedná o anexi, o tu se jedná pouze v případě Ruska). Oděsa má tu smůlu, že byla vybrána jako náhrada za ztracený Krym, protože někde ty skořápky mírových holubic musejí parkovat. Takže Oděsu a jeho ruskojazyčné obyvatelstvo čeká trvalý teror (včetně násilného poukrajinšťování) i v budoucnu. To, co se stalo 2.5.2014, to byla pouze první drobná výstraha Oděsanům za souhlasného ticha celého slavného západu. To Rusko se k mírovým holubicím neustále přibližuje a musí se s tím něco dělat. Slova o nějakém volném vstupu do Evropy pro ukrajinský obchod (viz předposlední odstavec článku), to je pouze vedlejší záležitost. Mimochodem, americká armáda působila na Krymu již za Janukovyče, protože probíhaly přípravné práce na využití dalších přístavů (Jevpatorie nebo Feodosie) pro mírové holubice. Ukrajina chtěla dojit prachy za pronájem přístavů od obou stran, od USA i od Ruska. Tento pokus nevyšel, protože se místní obyvatelstvo vzbouřilo a odmítlo Američanům poskytovat ten nejzákladnější servis a ti museli z Krymu odtáhnout. Takže to odnese miliónová Oděsa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo chce může táhnout do Rusácka, nikdo nikomu nebrání! Co se tam držej na Ukrajině, když ji tolik nenávidí!

   Vymazat
  2. A ty táhni rovnou do prdele ty zmetku sprostej! Co sem lezeš, mezi slušné lidi, kteří by do tebe nešťouchli ani klacíkem? Ze které smradlavé žumpy jsi sem vylezl? Ve kterém kanálu mezi krysami, jako jsi ty, vegetuješ? Tak tam zalez a nezasmraďuj zdejší diskuze krysím puchem.

   Vymazat
  3. Abyste nebyl mezi prvníma až se to v EU po....Vše tomu nasvědčuje.

   Vymazat
  4. Tvoje rodina se století množí mezi sebou a výsledkem jsou kreténi bez mozku jako TY!!!!!

   Vymazat
  5. vlast tě (15:18) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  6. Jo, rudá pakáž maloměšťácká se ráda honosila nálepkou "slušní lidé", přitom jim žádná lež, krádež či vražda nebyla cizí:)

   Vymazat
  7. vlast tě (8:34) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
 8. Čas pracuje pro Putina i v ruské Oděse. Násilím poukrajinšťovaný Rus nebude nikdy Ukrajincem, to by jim mohla říci i carevna Kateřina II. Ne nadarmo museli Američané dosadit na pozici gubernátora oděské oblasti kravatožrouta, kterého zbavila rodná Gruzie občanství. Lepšího, spolehlivějšího a poslušnějšího nacistu by mezi Ukrajinci určitě Američané nenašli, protože je to jeho poslední šance (nic jiného než basa ho už nečeká).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale třeba čeká. Jak dopadl car Alexandr? Benito Musollini? Salvator Allende? Patric Lumumba? Ernesto Guevarra? Nicolae Ceaucescu? Husajn? Kadaffi? A konec konců Abraham Lincoln, John Fitzgerald Kennedy, nebo Franz v Sarajevu? Tihle lidé neumírají na smrtelné posteli obklopeni milující rodinou.

   Vymazat
  2. A Punťu z Kremlu to taky čeká!:))))

   Vymazat
  3. Stejně jako pražská kavárna není Česko, tak ani Putin není na druhou stranu celé Rusko. To jenom západ si zjednodušuje touto personifikací svůj postoj vůči Rusku, protože s nadějí vyhlíží nějakého slabocha typu Gorbačov nebo opilce typu Jelcina, kterým by pomohli do vedení Ruska.

   Vymazat
  4. A ještě tak kdybys věděl co čeká tebe, ty pitomečku zasmrádlej 8.36, tak by ses strachy podělal do kaťat. Buď jenom rád že to nevíš, a že ti dokonce dovolují psát ty přitroublý sračky na diskuze - že se můžeš míchat mezi dospěláky, ty střevo pitomý. Na co jsi reagoval - na jména vládců, kteří nedopadli nejlépe? Vždyť vůbec nevíš o kom je řeč! Neboj, tvůj strejda mezi nimi není. Jen jedno snad - ti lidé byli velcí svými činy, ať už dobrými, nebo špatnými, ale blbeček jako jsi ty? Zůstaneš jen hodně malým hovnem ve vysoký trávě, s tím se budeš muset naučit žít, jinou možnost nedostaneš.

   Vymazat
 9. Na Ukrajine sa NATO s USA pokúsili zatiahnuť Rusko do vojny, ale Putin im nenaletel. Robili všetko možné. Upaľovali v Odese, strieľali na Majdane, vyzbrojovali Banderovcov... ale Putin nepovolil. Vie lepšie predvídať budúcnosť a hrať šach s NATO: Prvá varianta dávala šancu na úspech a rozbehla sa v prvých dňoch ukrajinskej krízy. Tkvela v snahe donútiť Rusko k tomu, aby si vybralo medzi zlým a ešte horším. Aby sa Rusko buď zmierilo s tým, že na jeho hraniciach vznikne nacistický štát a Rusku tak razantne poklesne medzinárodná prestíž, dôvera a podpora zo strany spojencov a za pomerne krátku dobu ho neminie ani útok vnútorných a vonkajších proamerických síl bez šance úder zvládnuť. Druhá varianta sa núkala, aby Rusko na Ukrajinu vyslalo armádu, rýchlo zmietlo juntu, ktorá sa ešte nestačila etablovať, reštaurovať legálnu Janukovyčovu vládu, pritom by však Rusko čelilo obvineniu z agresie proti nezávislému štátu a z potlačenia ľudovej revolúcie. Na Ukrajine by si tak Rusko vykoledovalo nespokojnosť a nevyhnutnosť podporovať bábkový režim v Kyjeve a vynakladať tým enormné vojenské, ekonomické, diplomatické zdroje. teraz musí Ukrajinu futrovať EÚ a USA.
  http://www.mordechajkapusta.com/2015/08/o-ukrajinu-europu-ide-az-na-poslednom.html

  OdpovědětVymazat