Reklama

.

.

neděle 1. května 2016

USA blíž a blíž k hraně války


Manlio Pinucci
1. 5. 2016     PaulCraigRoberts
Průhlednou šmíru předvedla americká média předstíráním svého rozhořčeného údivu nad simulovaným útokem ruských stihaček na americkou loď Donald Cook. Podrobně přitom popisovala, kolikrát a v jaké výšce ruské stihačky nad Donaldem Cookem přeletěly, ale o tom, jakým typem lodí Donald Cook je a kde se v okamžku incidentu nalézal, neutrousila ani zmínku. A o tom, že Donald Cook v momentu incidentu porušoval dohodu o nukleárních raketách středního doletu, ratifikovanou oběma nukleárními mocnostmi v r. 1987, nepadlo pochopitelně též ani slovo.


Nuže, Donald Cook je jedním ze čtyř raketami vybavených plavidel, určených nejpřednostněji k ochraně raket USA a NATO v Evropě. Zatím brázdí moře v počtu čtyř, ale ten se stále zvyšuje. Jsou vybavena radarovým systémem Aegis a sestřelovačem raket typu SM-3, ale též – a právě to se tyká onoho porušení smlouvy – proti dřívějšku dvojnásobnou kapacitou jak konvenčních, tak i i nukleárních řízených střel typu tomahawk. Jde tedy o plavidla určená též pro nukleární útok a vybavená ochranným štítem, schopným zneškodnit případnou raketovou odvetu napadeného.

Donald Cook vyplul z přístavu v Gdyni 11. dubna, po celé dva dni křižoval Balt zhruba ve vzdálenosti 70 kilometrů od ruské námořní základny v Kaliningradu, a proto jej ruské stihačky a vrtulníky poctily svou návštěvou. Vedle lodi stejného typu jako je raketami se ježící Donald Cook, jsou obranným štítem proti raketové odvetě napadeného vybaveny i tzv. předsunuté pozemní americké raketové baterie v Turecku, Rumunsku (další se připravuje v Polsku.)

Moskva k tomuto vývoji vyjádřila své varování. Jak lodi typu Donald Cook, tak uvedené pozemní raketové baterie, schopné odpalovat řízené jaderné střely typu tomahawk, představují shora zmíněné porušení dohody o nukleárních raketách středního doletu, která umístění raket středního doletu v Evropě zakazuje.

USA odsuzují Rusko za to, že svými lety nad americkou lodí zvyšuje napětí mezi USA a Ruskem, ale co by asi dělaly ony, kdyby Rusko vyslalo svá plavidla k americkému pobřeží, či začaly budovat svá raketová odpaliště na Kubě či v Mexiku?

Ani jedno z významných západních médií si tuto logickou otázku nikdy nepoloží. Zato zamlčí informace, které by„mírové pověsti USA“ mohly ubrat. Takže ani slovo o nedávném přesunu nejmodernějších letadel pro atomové bombardování typu F-22 Rapters ze základny Tyndall na Floridě na základnu Lakenheath v Anglii, odkud budou rozesílána do dalších tzv. předsunutých postavení, včetně letišť v Italii. A nic též o plánované stavbě 12 ponorek, z nichž každá ponese 200 nukleárních hlavic a bude stát Pentagon (zase každá), sedm miliard dolarů.

Tak USA přeměňují Evropu na první linii nukleárního konfliktu a nutí její země zvyšovat jejich zbrojní výdaje. To vše samozřejmě ve prospěch amerického válečného průmyslu, jehož export se během posledních pěti let zvýšil o 60 procent a stal se tak bezkonkurenčně nejúspěšnějším exportním sektorem celé americké ekonomiky.

A pak že se válka nevyplácí...
Ze sloupce pro hosty na serveru P:C: Robertse vybral a přeložil Lubomír Man

46 komentářů :

 1. Varování myldemon je TROLL a BLB.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Varování! Komoušským teráčům hrozí právě doživotí! - http://www.novinky.cz/krimi/402237-statni-zastupce-obzaloval-extremisty-za-pripravu-teroristickeho-utoku.html

   Vymazat
 2. Začalo to Gorbačovem, kdy vydal celou SSSR do rukou západu a nyní Rusko sklízí to co Gorbačov zasel. USA v současné ekonomické krizi potřebuje vyvolat s Ruskem válečný konflikt. A USA bude sázet na první atomový úder a počítá s tím, že Rusové, když odpovědí, tak jenom úderem na území
  Evropy a území USA bude ušetřeno. O tom že USA rozpoutají atomový válečný konflikt je zcela jasné a nikdo nemusí být na pochybách, že tomu tak bude. Pro USA jiná cesta nevede. Ruska a pak Čína jsou poslední dva státy, které potřebují odstranit, tak aby ovládli svět za účelem Amerického diktátu na celém světě. Hitlerovi se to nepovedlo, ale USA v současné době je přesvědčeno, že jim se to povede.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, USA státní elity se o to pokoušejí, ale globální elity se je snaží zastavit, protože je jasné, že nevyhraje nikdo.

   Ve volbách uvidíme, kdo vyhrál jestli globalisti, tak bude prezident Donald Trump, jestli místní elita tak Hillary Clintonová.

   Přesvědčeni mohou být, ale zničeni by byli první, ale ta škoda, kterou by svým pokusem způsobili by byla pro všechny značná.

   Vymazat
  2. 20:35- užívejte "zvykové"termíny! "globalisti" není totéž co "globální elity". Trumpa globalisté nepodporují, naopak.

   Vymazat
 3. Když porušení dohody o nukleárních raketách středního doletu, která umístění raket středního doletu v Evropě zakazuje, tak měl Rus požadovat kontrolu na lodi, dle práva. A pak jkednat. To Chruščov už by měl rakety v karibiku....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Si děláš srandu, měl požádat dle práva, které Američani nikdy nedodržovali. Jenom když je někdo donutí, protože jsou tak trochu hloupí. Možná mohli Srbové požádat o právo a nebombardovali ho nebo v Lybii měli požádat o právo ... škoda slov ...

   Mimoto v právu je uplatňován dvojí metr, takže Rusko musí být silné nemá jinou možnost jinak ho sežerou zaživa a zároveň je to záruka stability ve světě.

   Vládě USA bych nesvěřil k řízení ani trojkolku.

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Problém je (jak zmiňuje Pj.), že velká část SS oligarchie a hlavně jejich obslužné elity, mají pořád ještě eminentní zájem na tom, udržet vedoucí mocenské postavení SS za každou cenu.
  Tím má globální oligarchie, což je kromě ostatní i zase velká část SS oligarchie, ztíženou pozici.
  Jednoduše - ti, kteří jsou schopní stáhnout celý svět do pekel jsou ve SS pořád ještě příliš mocní.

  OdpovědětVymazat
 6. Gorbačov byl velkorysý mírotvorce, a tak souhlasil s úplným rozpuštěním Varšavské smlouvy. Obrovsky jsem obdivoval pana prezidenta Václava Havla a nikdy jej nepřestanu mít rád! A V. Havel říkal, občané, Varšavská smlouva je zrušena, rozpustí se neboli zruší se i NATO a na zeměkouli může zavládnout mír beze zbraní. Pak V. Havel odletěl na "školení" do Washingtonu a po návratu hned volal - NATO zachováme a my ČR do něho MUSÍME vstoupit co nejdřív! A já se teď táži: Proti komu je NATO připraveno rozsévat násilí? Proti Slovanům? A my Češi budeme bojovat v jeho řadách proti ostatním Slovanům či některým z nich? Jak zcestné. Jsou prosím mé otázky příliš naivní? Snad jediný pan podplukovník Marek Obrtel (smekám před ním klobouk) umí odpovědět zcela informovaně a správně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Havel byl smrdutá pochcaná hyena...

   Vymazat
  2. Venca lahváč-veškrna alias tzv."václav havel" rozhodně není subjekt hodný jakéhokoliv obdivu, je hoden pouze bezedného opovržení!! A gorbačov? Zeptejte se prostých Rusů na jejich názor o tomto zrádci a zaprodanci západu, hlavně tzv. "ussa" a nebudete se stačit divit?! Osobně nechápu, jak může někdo ještě dnes, po tom všem, kolik nevinných obětí a lidských životů blbostí, naivitou a co hlavně, zaprodaneckou vychcaností a touhou po osobním mamonu a pochybné "slávě" mají tyto dvě zmíněné kreatury na svědomí, je mít rád a ve "vážnosti"?!?
   P.S. Záměrně píši jména zmíněných kreatur s malými písmeny na začátku! Nic jiného si za své činy nezaslouží!!

   Vymazat
 7. Usáci chtějí mít svou válku a budou ji mít. Jenom není známo proč tolik lpí na tom, aby to - po všech těch provokacích a jejich konfliktech s humanitárním bombardováním, proč ještě beznadějně lpí, aby ta jejich toužená válka byla svedena na Rusko. Každý soudný člověk již ví, že to budou USA, kdo rozpoutá válku, a sice pod jakoukoli podle pokryteckou záminkou.

  OdpovědětVymazat
 8. Dobře byli jsme naivní, ale jediné co nám pomůže je pravda. Potřebujeme správně věci označovat. Na Havlovi nemohu najít nic dobrého najít. "Humanitární bombardování", vrchol cynismu, kdy politické ambice jsou méně cenné jak lidské životy. Nehledě, že na webu jsou fotky jak a s kým pařil, prostě ne-lidský odpad. Nepovažuji ho za českého prezidenta, ale vlastizrádce dosazený národu cizími silami a přeji si a tak byl nakonec v historii zaevidován.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je mi líto nedává to smysl, je to totiž odpověď na příspěvek, který "zmizel". Klidně to může správce smazat.

   Vymazat
  2. Naprosto souhlasím, gauner nejhrubšího zrna- humanitarní bombardování, tehdy jme měli humanitárně zastavit jeho život. To by kavárna řvala!

   Vymazat
  3. SOUHLASÍM BYL TO ZMETEK

   Vymazat
 9. Na jelostonský park dle informací prý stačí jedna jediná atomová nálož a Amerika se již nikdy nevzpamatuje. Takže žádná válka vy sýčkové nikdy nebude a já v to pevně věřím a lidé v Americe taktéž.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. kéž by!

   Vymazat
  2. Jenže lidé v Americe a USA neřídí ani stát, ani armádu. Takže......

   Vymazat
 10. Hitlerovi v jednom filmu vložili do úst následující slova:
  Je železným zákonem přírody, že silný se může nakonec prosadit jen tehdy, když vymýtí vše slabé. V souladu s tím jsem vždy každý soucit zapovídal a jakýkoliv niterný odpor jsem chladnokrevně a s brutální tvrdostí porážel jako šiky cizích ras. Jinak se to dělat nemá. Opice považují každého, kdo se liší, za cizorodý prvek a udupou ho. A co platí pro opice, musí přece ve zvýšené míře platit pro lidi.
  Domnívá se ještě někdo, kdo má všech pět pohromadě, že například deprivantka Clintonová, uvažuje jinak?

  OdpovědětVymazat
 11. III. světová válka USA nepomůže, jenom "vyvoleným" nedochází, že v případě jejího vzniku budou USA vymazáni z povrchu zemského.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ale to im nevadí, v momente keď ju rozpútajú, už budú niekde na opačnej strane zemegule a pre istotu ešte v podzemných krytoch.

   Vymazat
  2. Banda, která jadernou válku rozpoutá a bude tudíž během ní už někde v bezpečeném krytu, ještě netuší, co ji čeká. Vesměs jsou to rozkazovační žvanilové, kteří skutečnou práci - ať již fyzickou či duševní neovládají. Jejich znalosti činností a věcí nutných pro běžný život, natož pro přežití jaderné katastrofy jsou mizivé a mizerné. Přežijí tedy sice výbuchy náloží, ale pak budou pomalu chcípat na scoji neschopnost parazitů sám se uživit. My ostatní sice zařveme v mžiku, ale předem nás může těšit vědomí, jak tato banda bude čubrnět, až zjistí, že život je o inom a že to nedaj´ a spolu se ctěnými rodinkami žadnou svůj boj o život - s plnou parádou své zlotřilosti, podrazů, špíny, křiváctví, lží, malosti, bázlivosti, srabáctví. A nebude nikdo, kdo jim pomohl, kdo by věděl, poradil, udělal, obránil, jistil záda.
   To si sralbotkové a zadolárci nedovedou představit a stejně tak karasové, kubalové, moravcové marně doufají, že se pro najde v krytu místečko. Na co by jim tam byla mediální banda, když tam média nebudou třeba a navíc jde o vazalskou sedlinu, která (okamžikem vypuknutí války) už splnila účel a sotva může odvést práci elektrikářů, instalatérů, kuchařů a jiných profesí, které bunkr potřebuje.
   A má někdo snad představu, že pokud někde někdo normální nějak přeživoří, že po otevření krytů s náručí přivítá vylezající bandu pachatelů apokalypsy? Pro lidi z krytu nebude jediné morální ospravedlnění pro to, aby byli ušetřeni. Zcela oprávněny budou jejich pozice otrocké pracovní síly či chodící zásobárny náhradních dílů pro ty, kteří apokalypsu nezavinili a to by bylo ještě otázkou, zda kvůli bezuzdné válkychtivosti geneticky vadný materiál vůbec použít, přestože ti přežilí kvůli radiaci také na tom geneticky nebudou dobře.
   KR

   Vymazat
 12. je nejvyšší čas srovnat zasraný američany do latě a ukázat jim kam patří ti hajzlové jsou čím dál drzejší !!!

  OdpovědětVymazat
 13. Dnes nás TV pobavila, já se už tomu řechtám. Kandidát na rakouského prezidenta pam Hofer dostal jmen. Extrémista, populista, nacionalista a fašista. Sionisti to rozjeli na plné pecky "pravdu a lásku", ale už jsou opravdu k smíchu!:)

  OdpovědětVymazat
 14. Psychopatické USA potřebují vybít Evropu a Rusko. Myslíte, že u nás nemá drtivá většina lidí totálně vymyté mozky natistickou propagandou? Až NATO (jedno, která země) napadne Rusko a ČT bude ječet, že agresorem je Rusko, všechny vymyté mozky budou volat "Vůdce!, Vůdce!" a potáhnou proti Rusku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. možná že to bude i dobrá očistná kůra. válkou zajde všechna ta špína lži a chamtivosti. lidstvo bude na pokraji vyhynutí a bude si za to moci samo. američani zešíleli a vezmou sebou i celé lidstvo. ...díky bohu.

   Vymazat
  2. Očistná kůra ? Chci žíííít !!!

   Vymazat
  3. o žití a nežití rozhoduje evoluce. :-)

   Vymazat
 15. To je tu stále planých pozdních lamentací o válce!

  A abychm si my obyčejní trochu rozmysleli koho stále volíme, to ne. V tom je problém a příčina válek a naší bezmoci.

  A volby se zase blíží. A koho budem volit nás zase skoro nezajímá. Děda.

  OdpovědětVymazat
 16. Dědo, tohle je totalita s kvazi-demokratickou stafáží, mocní mají propracovaný systém aby bylo vždy po jejich.
  Přestože jsem z toho zoufalý, tak pořád ještě i já chodím volit.
  Jenomže dokonce i zdánlivě a zpočátku antisystémové a populistické (v dobrém slova smyslu) strany jsou systémem vždy dostrkány a pak zase zneužívány pro cíle ředitelů zeměkoule, samozřejmě přes spoustu převodových pák.

  OdpovědětVymazat
 17. Dovolím s tipnout, jak začne (možná už letos) třetí světová válka: 1) v Americe bouchne Yellowstone, 2) americké vedení obviní Rusko, že ten výbuch iniciovalo s cílem zničit USA (aplikace vynálezu akademika Sacharova a jeho dárek litosférických zbraní Stalinovi), 3) Amerika nařídí kombinovaný jaderný a konvenční (spojenci v NATO) odvetný útok na Rusko, útok Rusko totálně rozdrtí, 4) fakticky již neexistující Rusko spustí automatickou odvetu s nasazením systému "death hand" (mrtvá ruka, systém byl prý znovuaktivován už před rokem), 5) krátkodobě přeživší zbytek světa se připravuje k dlouhému ledovému spánku. Konec lidstava, ale naštěstí tu je mnoho jiných živočišných a rostlinných druhů, které přežijí a udrží život na Zemi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli ti to vyjde, máš u mě stovku ...

   Vymazat
 18. Na křižníku samozřejmě žádné jaderné zbraně nejsou - ta celá informace je dokonale vymyšlená.
  Pro manipulaci s jadernými zbraněmi existují přísné předpisy a manipulace s nimi podléhá nejpřísnější kontrole. V Evropě je asi 180 ks amerických jaderných zbraní, které jsou ve speciálních skladech na pevnině (Nizozemí, Itálie atd.). Rozhodně se nevytahují ani při cvičení a už vůbec nejsou na lodích a nebo letadlech, které se zúčastňují cvičení. Tam mají cvičné zbraně, které neobsahují jadernou nálož.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem rád, že sem na NR konečně nasadili do diskuse informované specialisty. Mám proto dotaz: jak se tedy ohlo v minulosti stát, že americký bombardér vytrousil u břehů Španělska do Atlantiku jadernou bombu, kterou doposud nenašli ?

   Vymazat
  2. člověče, vy jste úplně tupej, tady nejde jenom o rakety, které může mít na palubě, ale tady je problém v tom, že tento křižník má chránit útočící rakety NATO s jadernými hlavicemi. Donald Cook je takový plobvoucí dispečink určený k nasazení v případě útoku konvenčními a jadernými hlavicemi a naopak má ochromit protiúder protivníka.

   Vymazat
  3. 12:24 ta nehoda se stala ještě dávno v hlubinách studené války. A právě aby se už neopakovala, tak postupně změnili vojska způsob zacházení s takovým materiálem.

   Vymazat
  4. Počítám, že sklady jsou pod takovým drobnohledem všemožných aktivistů, kteří sklady navštěvují prakticky denně, že se lze skutečně spolehnout na to, že nám jaderné zbraně nad hlavami netransportují a že nám tedy na hlavu ani náhodou nespadnou. Svůj vklad do významného růstu bezpečnosti má také to, že obsluhující personál pije jenom kolu a drogy užívá pouze ve svém osobním volnu.

   Vymazat
  5. Američané stále provádějí tzv. hlídkové lety strategického letectva a ty letouny na palubách jaderné zbraně mají. Nejblíž od nás jsou umístěné jaderné zbraně v Německu. Jde o taktické jaderné zbraně pro letectvo USAF.

   Vymazat
  6. Donald Cook samozřejmě není křižník, Einsteine.

   Vymazat
 19. 11.34 A to jako řekl kdo.Takže naši žoldáci v Afganistánu mají taky jen slepáky,jo.Se vzpamatuj ty chytrolíne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:22 naši vojáci určitě žádné jaderné zbraně nemají.

   Vymazat
 20. Rusko odpustilo Kubě většinu dluhů a USA se tak leknuly, že si tam na Kubě postaví Rusko zase nějaké raketové základny (nedej bože vedle amerického koncentráku na Quantanamo), že najednou mírnix týrnix musel Obama letět do Havany oteplovat vztahy. Mně z toho vychází, že za zrušení amerického embarga zase může ten proklatý Putin.

  OdpovědětVymazat
 21. 13.52 To jsem myslel obrazně,jestli víš,co to znamená.My jsme v tancích taky neměli uložené vazelináky,ale něco jiného a to bylo v roce 1985.Ale my jsme nikoho neohrožovali ani nechtěli žádný konflikt,oproti ussa a nato,do kterého minimálně 60 procent občanů nechtělo.

  OdpovědětVymazat
 22. Objektivnost a pravdivost informací ÚSTR, PN a masmédií v našem politickém režimu (z úhlu pohledu tradičních hodnot evropského humanismu a západní židovsko křesťanské kultury) se neustále zvyšuje s počtem obětí ruské okupace od r. 1989

  OdpovědětVymazat