Reklama

.

.

úterý 3. května 2016

USA skutečně vyhrožují EU v rámci TTIP, potvrzují důvěrné dokumenty zveřejněné německými médii

3. 5. 2016  AC24

USA tlačí na EU v rámci rozhovorů o takzvaném Transatlantickém investičním a obchodním partnerství (TTIP) daleko více, než se dříve myslelo, píší německé noviny Süddeutsche Zeitung s odkazem na tajné dokumenty dodané organizací Greenpeace. (ilustrace Greenpeace)


Washington konkrétně vyhrožuje tím, že omezí import automobilů ze zemí EU v případě, že EU odmítne kupovat více americké zemědělské produkce. Současně s tím USA vyjádřily nespokojenost s politikou Evropského spotřebitelského centra, které vystupuje proti rozšiřování po Evropě geneticky modifikovaných potravin a masa s hormony.

EU zakazuje podobné potraviny dokonce při minimálním riziku. USA — pouze, pokud již někdo byl poškozen jejich užíváním, upřesňují německé noviny.

„Důkladné studium dokumentů ukázalo, že téměř veškeré obavy spojené s plány USA v rámci TTIP ve vztahu k trhu s potravinami jsou oprávněné," komentuje situaci Klaus Müller, předseda Federace spotřebitelských organizací Německa.

Dokumenty také osvětlily rozdílné názory stran ohledně právní spolupráce a zákonodárné regulace. USA chtějí vážně omezit vliv evropských zákonodárců na to, co se týče přijímání ekonomických rozhodnutí.

Z pohledu expertů to může přinést vážné škody ekologické situaci v EU. Süddeutsche Zeitung dávají takový příklad: v EU je při výrobě kosmetiky zakázáno použití 1382 různých chemických látek, v USA pouze 11.

„To, co se veřejnosti podařilo zjistit z těchto tajných rozhovorů do té doby, vypadalo jako skandál. My nyní víme, že se to brzy může stát realitou," komentuje situaci Jürgen Knirsch, obchodní expert Greenpeace.

Süddeutsche Zeitung říkají, že díky těmto dokumentům se veřejnost může poprvé za tři roky dozvědět, jak probíhaly rozhovory o obchodní spolupráci mezi USA a EU. Do té doby mohla veřejnost pouze odhadovat.

29 komentářů :

 1. LIDSKÁ PRÁVA NEJSOU JEN PRÁVA POLITICKÁ,ALE JSOU TO I PRÁVA SOCIÁLNÍ A HOSPODÁŘSKÁ.

  To že korporace chtějí všemi silami zničit Evropské vymoženosti v sociální a hospodářské oblasti-hledí podvodnými manévry před občany zatajit skutečnosti tak jak to dělají zubožovaným americkým domorodcům,kterí jsou jimi vycpáváni jedovatými potravinami a musí tam čekat až kdosi z toho natáhne bačkory, pak se to ututlá je skutečně povaha korporací,které to bezohledně chtějí přenést smlouvou TTIP do Evropy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, lidská práva jsou sociální jistoty. Díky posledním 26 letům budování demokratického vývoje Havlovské, kavárenské, kapitalistické společnosti u nás, se události 21. srpna 1968 změnily s okupace ve skutečnou internacionální pomoc. Dnes je vidět, že kdyby se opravdu západu podařilo již toho 21. srpna 1968 provést u nás politický puč, který se povedl 17. listopadu 1989, byli by jsme již od roku 1968 kolonii západu se všemi vymoženostmi hnusného kapitalistického systému, jako nezaměstnanost, války, bezdomovectví, plné koncentráky zvané v demokracii ubytovny. Můžeme být rádi, že nám bylo umožněno ještě dalších 21 let zažít svobodnou společnost, kde lidí žili v dostatku, neměli strach z vyhazovu z práce, kvalitního bydlení, stravování, vzdělání, lékařské péče a jistého kvalitního života v důchodu. Dnes každým rokem od 17. listopadu 1989 je jasnější, že tato krásná doba se už nidky nevrátí a kdyby jsme o to usilovali dopadneme jako Ukrajinci na Majdanu, nebo v Oděse. Dobře už bylo. Tuto větu říká coraz více lidí, kteří zažili socialismus a dnes mají možnost zjistit, že vše co nám komunisti na školeních o kapitalismu říkali, byla na 100% pravda, ale my jsme si mysleli, že ráj je na západě. Nyní ten ráj máme tady, ale ráj pro zloděje, vexláky, podvodníky, vrahy. Pro člověka který se živí poctivě prací je tento nynější zločinceký režim to nejhorší co svět splodil.

   Vymazat
  2. Kdyby jste přestali brečet a šli do ulic, jediná revoluce nás zachrání.Ale to je s váma ztráta času levičáci-verbež líná co čeká u klávesnice jedné totality až jí povedou na porážku druhé totality.Stydím se za vás ale já narozdíl od vás mám prachy na to začít jinde.Užijte si otroctví v Islámu,vaše paničky to beztak chtějí hromadné soulože a vy jste zvyklí na parohy a otroctví od komunistů i havlistů.Ale teď vám půjde o krk a to doslovně.Dobře vám tak,když nedokážete vyjít do ulic a jen kňouráte u klávesnice jak bylo lépe.Hovno!!!

   Vymazat
  3. 10:06: Naprosto souhlasím s tím, co jste napsal.

   Vymazat
  4. 14:36 Přesně tak!

   Vymazat
  5. Anonimní hulváte z 15.36 ,když neumíš svůj názor podat slušnou formou, bez urážek a nacistického vyvyšování se nad druhé,tak sem nelez. Nejsme zvědaví na Komunisticko-fašisticko- nacionalistické tvoje metody, což se netýká toho, aby lidé neseděli doma na zadku a účastnili se demonstrací, jako třeba já. A s tím pánem co napsal ten článek také souhlasím. Jestliže se budem navzájem urážet místo aby jsme všichni jako v r.89 vyšli do ulic a nečekali ,že nás před blížící Islamizaci někdo zachrání, až tady budou bude pozdě. Co vše se připravuje a již se začíná dělat proti našemu národu a jeho zničení Chazarsskými sionsty a Vatikánem, je snad všem jasné. Jiří Plzen.

   Vymazat
  6. Tak už je to čím dál tím více jasnější : Imperátor USA se chová, jako Německo ve 30-tých letech minulého století,Obama,stejně jako Hitler vyhrožuje, že kdo nebude akceptovat všechny předkládané direktivní nátlakové podmínky ze strany USSA(resp.tehdy Německa),bude imperiálně nakonec přinucený násilím poslouchat samovyvolenou vrchnost,dnes např.vnucovaný otrokářský pakt TTIP.Takže přátelé,máme tady opět na scéně nový druh neokonského fašismu,který vyústí nakonec ve velký válečný konflikt.Barbaři z nebezpečných chazarsko-oligarchistických amerických struktur (Trilaterální komise,Bilderberg,Římský club,Rada pro mezinárodní vztahy)se prostě rozhodli,že svět ovládnou,zotročí a všichni je budou poslouchat,nebo je vojensky k tomu přinutí.Baba Merkel,ačkoliv jí do konce funkce už zvoní hrana,poslouchá,jako hodinky a plní všechna zrádná a zrůdná přání emrycké vrchnosti,aniž by využila sílu a vliv zatím ještě relativně suverenního Německa na mezinárodní politické scéně.Bohužel se ukazuje,jak šílená Merklice vytrvale a systematicky,(viz její neustálá snaha o islamizaci a propagování multikulti genderického islámského šílenství),ničí tradice,kulturu,i svébytnost evropských zemí.Je stále jasnější, že Hussein Obama je novým Hitlerem 21.století,a pokud si miliardáři v UKSA prosadí v 11/2016 H.Clintonovou, jako jeho následovnicí,bude politika té imperiální fašistické země ještě horší,nebot' právě Clintonová je silně ve vleku příkazů nebezpečných nadlidí-zrůd jako jsou Rotschildi,Rockewelleři,či Sorosové a další,kterým nejde o nic jiného,než ovládnout všechny suroviny na planetě Zemi a z lidí udělat jen stádo otroků, kteří mohou milostivě pracovat na rozvíjení jejich majetku a bohatství.Opravdu takový svět chceme?? Já tedy rozhodně ne, a všem pomateným proamerickým fanatikům a obdivovatelům z řad sluníčkářů,pražské kavárny,havloidním magorům vzkazuji jediné-táhněte do USSA a lízejte pokorně paty a jiné části těla všem oligarchistickým zrůdám, které touží po ovládnutí světa,ale my se zotročit nikdy nedáme, a je nás dost!!!Planeta Země není vlastnictvím neokonských fašistických miliardářů.Zlé časy nás sice čekají, ale nesmíme to nikdy vzdát!!Je to již boj o základní lidské potřeby-svobodné rozhodování,svobodný výběr toho, jak se svými životy naložíme. Bez potřeby, aby nám je určovala nějaká samozvaná fašistická vrchnost z nějakých imperiálních UKSA = United Killers States Of America.

   Vymazat
 2. Už dávno říkám, že všechen humbuk s migranty, války na Ukrajině, vměšování se do vnitřních záležitostí zemí, šmírování a odposlouchávání je jen a jen kvůli protlačení TTIP. To je stěžejní a největší nebezpečí, které hrozí. Jestli tohle EU přijme, není nám pomoci. Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostá pravda. Ještě je nutné dodat jaké metody USA používá na prosezení těchto svých zájmů. K tomu používá vysláním milionů uprchlíků z Afriky a Asie do Evropy. Problémy v Africe a v Asii jsou již desítky liet, ale až nyní se milióny uprchlíku hnuli podporovány neziskovými organizacemi USA, do Evropy. Vyvolání válečného stavu mezi ruskem a Evropou je taky způsob jak si USA zajistí, že Evropa bude muset nakupovat podřadné zboží z USA. Jinými slovy, USA si z Evriopy udělá svojí kolonii.

   Vymazat
 3. TTIP je jen jedním z dalších plánů USA na zničení Evropy, podobně jako realizace NWO a Kalergiho plánu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem si na 100% jistý, že takoví špičkoví politici jako třeba Merkelová a Sobotka tuto "výhodnou" dohodu podepíšou. A nic bych za to nedal, že už ji asi v zákulisí podepsali a to, co se nyní děje, je už jenom takové divadélko pro evroovčany.

   Vymazat
  2. Vždy´t to není tak dávno, co velice Lanšádlová vykřikovala, že tato smlouva je velmi výhodná a že jí sama četla. Otázka je kolik podobných rádoby "poslanců" tuto smlouvu četlo nebo je to zase " něco za něco? Při této kreatůře bych se ani nedivil.

   Vymazat
  3. Ta blbá hysterka Langsádlová, svazačka, co si hraje na pravici, nemohla z té smlouvy číst nic. Text je jen k nahlédnutí europoslancům proti podpisu ve zvláštní místnosti v Bruseli. Proto je humbuk kolem úniku té utajované části. Ono těch komentářů jistě časem přibude, až se do toho dají nezávislí analytici. Pavel P.

   Vymazat
 4. TTIP je přece super ekonomický nástroj. Génius to vymyslel a jenom génius ho pochopí. Proto takové utajování před obyčejnými ovčany. Co se týká nákupu, tak většina zboží k životu se dnes vyrábí v Číně. Doteď si ho EU mohla dovolit nakupovat přímo v Číně. Podle TTIP to bude alespoň papírově oklikou přes USA, ze kterých půjde za výhodné ceny amerických koncernů (jejichž výrobní závody jsou také v Číně) a nadto bezcelně. No nekupte to! To přece vůbec nemá chybu! Pouze pár nezbytných energetických položek dosud nakupovaných v Rusku (palivové tyče pro jaderné elektrárny, ropa a plyn) půjdou (díky sankcím) pouze přímo od amerických koncernů. Co se týká prodeje evropského zboží na americkém trhu, tak zde dostane EU řádně zaplaceno naprosto neomezeným množstvím zelených papírků z nepřetržitého třísměnného provozu amerických tiskáren dolaru. Obě strany musejí být nesmírně spokojeny, to je skoro jako ekonomické perpetum mobile :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA nezachrání před krachem nic. Jejich doktrína neustálého růstu je výplod blázna, který hlupáci podporují. Průhledné letadlo. Je o tom pohádka "Hrnečku vař", kde se děti učí nesmyslnost podlehnutí nejnižším instinktům, které velí neustále hrabat dokud to jde.

   Na nás je jestli se necháme do toho zatáhnout a prodloužíme fungování hegemonie USA na náš úkor a při krachu nás vezmou sebou nebo ne.

   Vymazat
 5. Vyhruzky USA jsou pochopitelne, nechcete TTIP, tak sem nevozte auta. Dluhy USA jsou udajne tak velke, ze to nelze bez EU vubec zaplatit, proto ten tlak. Ale ty kecy o volnem obchode, ktery si takto omezujeme embargy a taky pomoci TTIP, tak ty si snad usetrime. Oboustranne. A propagovana svoboda v obchode? Kecy a kecy a vylucne jen pro silnejsiho.

  OdpovědětVymazat
 6. USA je pijavice světa už nemá co rozkradnout v jiných zemi potřebuje vysát ještě Evropu a koza Merkel jí odnese na plátů přímo k Obamovy !!

  OdpovědětVymazat
 7. Pomocí dluhů vycucávají celý svět. Pomocí agentů, které dosadili lží do funkcí a hlupáci je volí. V USA je již splněno, na řadě je EU. Kauza Lauder-Železný, to je čajíček proti tomu, co bude možná následovat. Zadlužení otroci, pracující až do smrti, konzumující otrávené potraviny, následně odkopnutí na smetiště a jejich živit ukončený exekucí. Všechny peníze pod kontrolou v bankách, s negativním úrokem a pro sebe v padesáti do důchodu a 9000 euro měsíčně důchod, jako poslanci v EU. Ať žije demokracie, ale za své! V USA vyhrožují odchodem do důchodu v 80 letech, v důsledku hypotéční krize, kterou sami vyvolali. Snažím se co nejvíce platit v hotovosti. Nevolte zaprodané politiky, kteří tohle podporují.

  OdpovědětVymazat
 8. http://bod-zlomu.blogspot.cz/2016/05/situacni-aktualizace-1-kvetna-2016.html

  OdpovědětVymazat
 9. Potomci kriminálníků z Evropy a afrických otroků. Co od těch hovad člověk může čekat jiného, než podrazy a vydírání.
  Pokud to ti zkurvenci v Unii už podepsali, pak je na to jediný lék - rozpad tohoto umělého slepence. Moc si to přeju, abychom byli zase plnohodnotný svrchovaný stát!!!

  OdpovědětVymazat
 10. A jaká že my v současné ČR (chechia) máme lidská práva? To je nějaká přezdívka? Příslovečné určení ničeho? Všech práv už nás páni velkomožní, bombometčíci ze státní byrokracie zbavili. Máme jen povinnosti - mít tohle potvrzení - tamto potvrzení - vyplnit tenhle formulář, tamten formulář, zaplatit pokutu. A hrozby - hrozí tamto, hrozí toto, hrozí podvod, zavirování počítače, šmejdi s hrncema, mobilní operátoři prodávající vaše důvěrné údaje, pokud s nimi vstoupíte do paušální smlouvy, a podobně. Každý, kdo má díru do zadku, razítko státního aparátčíka nebo razítko státu na licenci, vás může kdykoliv oloupit, eventuelně i vypakovat z domu, může si s vámi hrát jako kočka s myší, a nejede přes to vlak. Při kladení odporu státnímu byrokratovi zaplatíte pokutu, při setrvání v odporu budete spoután, hozen hubou k zemi a odvlečen. Pak dostanete radu, že jestli si myslíte, že vám to pomůže, můžete si stěžovat. A na konci této radostné, vzrušující a dobrodružné štreky, máte povinnost umřít - pokud možno co nejdříve, ještě před nástupem starobního důchodu. Takový je ideální český občan -chechek - podle projektu současného státního aparátu. Tvrdošíjně nás do této podoby přešívají, mají k tomu media a justici. Není proti tomu žádná sebeobrana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte nějaký nápad, jak to změnit a hlavně co změnit ?

   Vymazat
  2. Svět se změnil, nyní je rozhodující informační válka. Rozhodující je, aby každý sám za sebe dokázal vyhodnocovat informace a nenechal se vyprovokovat manipulacemi k nenávisti .

   USA může zachránit pouze válka, jakmile padne dolar, začne se svět stabilizovat.

   Společnost je řízena pomocí pomluv, když dokáže co nejvíc z nás pomluvy identifikovat a najít pravdu nebo co nejpravdivější vysvětlení událostí, tak postupně svět změníme. Proto jsou důležité diskuze, aby jsme se dobrali k pravdě nebo se jí blížili. Proto taky jsou placení trollové, aby nám bránili si pravdu zjistit.

   Pokud totiž nějaký člověk žije svůj život a o svět se nestará, tak bude mít hlavě obraz světa vytvořený medii a snadno pak vloží chybnou informaci o tom, kdo za jeho neštěstí může (viz. Ukrajina, kde je stále hůř a hůř a může za to Rusko, které to hasí jak jen může - dodávky uhlí apod. a Rusové nenávist necítí je jim smutno z jejich bratří).

   Ještě způsob jak si hrstka nemocných udržuje moc, jsou to hermetické (pro veřejnost uzavřené znalosti), které jim umožňují zahrát na strunu toho nízkého v nás (sex, prachy, nadřazenost) a odvést pozornost od zjišťování jak svět funguje k požitkům a vzájemným pranicím.

   Zneužíváno je především nezkušené mladí:
   Kdy instinkty jsou silné a schopnost je dostat pod kontrolu nulová a schopnost rozumného uvažování je spíš v záporných hodnotách. Toto se řeší ve společnosti úctou ke stáří a zkušenostem, ale v moderní civilizaci bylo nahrazeno kultem jalového mladí, kdy staří lidé nejsou moudří a nedošli klidu a pokoje a necítí radost ze života naopak touží po nezralosti "ztraceného" mládí.

   Vymazat
  3. 21:45- máme stejnou krevní skupinu.

   Vymazat
 11. To je tady zase řečí - a přitom smlouva je v jednání, mění se jednotlivé články a nikdo zatím nedokáže předjímat, jaké znění nakonec bude.
  Je ale jasné, že GMO potraviny se k nám dovážet nebudou = vsaďte se. Ostatní věci se dojednají tak, aby celkově smlouva byla víc výhodná než nevýhodná, podpisem vznikne nejsilnější ekonomický a hospodářský blok na světě a byli bychom blázni, kdybychom chtěli být mimo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakt si nejsem zcela jist, jestli si děláte srandu, nebo to myslíte opravdu vážně. Jestli ano, tak je to přesně stejná zarputilá a nadšená nevědomost obhájců "sovětského systému", který vyřeší vše, a všichni na světě se budou mít skvěle. Neuvěřitelná hloupost.
   Amerika už musí bránit svá pracovní místa. A chce po Evropě, aby neodporovala jejich výrobkům, přestože zhusta stojí za hovno. Ale budou nejspíš levné, protože přímo i nepřímo dotované. Nikdy, ještě jednou, nikdy!!! nepřipustí, aby naše výroba nahradila tu jejich. A co bude s námi je jim u prdele. Nechce se mi věřit, že se ještě dnes najde taková naivní stupidita, fakt si musíte dělat srandu. J.B.

   Vymazat
  2. Pozor placený TROLL, vyšší level, hůře odhalitelný!

   Jak to funguje:
   To nějaký chytrák založí předem ke krachu odsouzený podnik, ale tak šikovně, že nějakou právní kličkou se mu podaří obvinit stát za překážení podnikání a stát začne platit tučné odškodné.

   TTIP je dvěma slovy řečeno "Americký tunel".

   Vymazat
  3. 1906 = zkuste ještě jednou a prosím nějaké argumenty.

   Vymazat
 12. Nařizuji obdiv a lásku s bezvýhradnou poslušností k USA. Jinak bude zle. Elity - přátelé z řad lokajů USA v ČR, to přijímají a jsou vzorem - ale ještě musí k témuž přinutit i plebs, respektive lůzu. Po dobrém nebo po zlém vykořenit úctu, obdiv a náklonnost k Rusku, kterou stále ještě sdílí rostoucí většina občanů z lůzy, nenáležící ke kavárenské elitě. Této elitě, tímto vyslovuji pokárání, za neúspěšný boj s proruskou propagandou dle prvořadého hesla, americké lži musí zvítězit nad pravdou stejně, jako americké humanitární bombardování vítězí nad humanitou.

  OdpovědětVymazat