Reklama

.

.

čtvrtek 5. května 2016

V Německu rekordní podpora AfD. SPD stále klesá

- pm -
5.5.2016 Vaše věc

Podpora Alternativy pro Německo (AfD) dosáhla v květnu rekordní výše. Včera večer televizní stanice ARD zveřejnila výsledky pravidelného průzkumu „Deutschlandtrend“, podle kterého by ve volbách tuto neděli hlasovalo 15 procent Němců pro AfD.

Průzkum je opětovně tragický pro sociální demokracii (SPD), která by získala 20 procent hlasů, což je nejhorší výsledek v Deutschlandtrendu od roku 1997. CDU kancléřky Merkelové v průzkumu vykazuje podporu třetiny voličů – 33 procent., což je nejhorší výsledek „jen“ od roku 2011. Obě vládní strany poklesly během měsíce o procento. Zelené stejně jako minulý měsíc podpořilo 13 procent anketovaných a Levici 8 procent, což je o procento více než v dubnu, V posledních parlamentních volbách v roce 2013 CDU/CSU získaly 41,5 procenta hlasů, SPD 25,7 procenta. AfD nepřekročilo potřebných pět procent nutných pro vstup do Bundestagu, její kandidátka získala 4,7 procenta hlasů. Volby do Bundestagu se budou konat v roce 2017.


10 komentářů :

 1. To ještě není ani zdaleka rekord. To teprve uvidíme !

  OdpovědětVymazat
 2. Nejásal bych, Kolik je v Dojčlandu etnických Turklů a vůbec musulmanů- nakonec se zmobilizují a založí podobně extrémistickou- jednu stranu, jež nebude štěpit hlasy, a je po legraci, páč volby budou jistě legitimní.

  OdpovědětVymazat
 3. Neberte mně za slovo s tou podobně extrémistickou stranou....prostě jsem to tak napsal- program mají v AFD skvělý.

  OdpovědětVymazat
 4. Němci mají v genech držet hubu a krok. Přesto jim v zájmu nás všech přeji, aby se už konečně probrali.

  OdpovědětVymazat
 5. Doufám, že to u nás nedojde tak daleko jako v Německu, aby lidi už konečně začali volit úplně jinak!!! Ale to těch našich alternativ nesmí být padesát.

  OdpovědětVymazat
 6. Paní Mekrel má kancléřství jistý, nic se měnit nebude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:36- Vy jste Alláh, že to víte nebo z Mossadu?

   Vymazat
  2. Alláh je s ní! Přišel čas Kalifátu. Dějiny náleží pouze národům brutální vůle. Naše rasa se ukázala příliš slabou kým byly její vitální síly odejmuty oba dobře víme). A proto nemá právo na existenci. Ať žije pan Baghdádí!

   Vymazat
 7. Koza Merkelka má jistý odlet na koštěti směr Izrael jinak nic jiného a mnoho lidu jsi přeje to samé!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Moniko, vaše komentáře si ráda čtu a vím, že nepíšete jen pro novou republiku. Měla bych jednu připomínku a prodím, neberte ji ve zlém. Všimla jsem si toho ve všech vašich komentářích. Např.:" lid JSI přeje - lid SI přeje.. JSI pouze v případě TY JSI... někde jste psala, že žijete někde jinde. Nechci abyste to brala jako něco proti vám, ale prostě čeština je čeština...Jinak vám přeji ať se daří. Dagmar

   Vymazat