Reklama

čtvrtek 12. května 2016

V USA bylo navrženo vytvoření centra "boje proti ruské a čínské propagandě"


12. 5. 2016    zdroj
Kongresu USA byl předložen návrh zákona, podle nějž je předpokládáno otevření při ministerstvu zahraničí nového úřadu, který bude "čelit ruské a čínské propagandě." Jak informovala agentura TASS, 11. května to oznámil jeden z autorů iniciativy, republikánský kongresman Adam Kinzinger.


"Návrh zákona proti zahraniční propagandě a dezinformaci je zaměřen na vytvoření Centra pro analýzu informací a reagování ministerstva zahraničí. Bude analyzovat průběh informační války, zejména dezinformační vhozů, proti nimž se bude bojovat a budou odhalovány. Hlavní pozornost bude věnována propagandě, zaměřené proti národní bezpečnosti USA ", řekl Kinzinger.

Podle jeho názoru Rusko a Čína podkopávají americké zájmy v různých zemích, čímž vyvolávají další nestabilitu ve světě.

"Zatímco Rusko a Čína jsou zapojeny do hybridních vojenských kampaní, USA mají jedinečnou příležitost reagovat na cizí machinace podporováním volného toku pravdivých informací. To může v perspektivě předejít konfliktu a zajistit budoucí stabilitu, " předpokládá republikán.

Na podporu návrhu zákona se již vyslovilo více než 10 členů Kongresu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Ministerstvo "PRAVDY" se to jmenovalo, nebo se pletu?

  OdpovědětSmazat
 2. Tak nějak najednou jsou podkopávány"americké zájmy" v různých zemích. Když má Rusko také svoje zájmy, tak je to nepřípustné ba přímo zavržení hodné. Jsou snad voražení amíci něco jiného? Kdepak je to banda lumpů jeden větší než druhý. Vašek

  OdpovědětSmazat
 3. Předejít konfliktu a zajistit budoucí stabilitu mohou USA jedině v případě, že se přestanou vměšovat do problémů, které se odehrávají mimo území USA!!! Nic jim přece není po tom, jak se v jiných státech žije. A obchodovat se státy mohou na základě SVOBODNÉHO OBCHODU a ne "VOLNÉHO OBCHODU" (TTIP).

  OdpovědětSmazat
 4. A -dyť si tam můžou vytvářet co chtí, i jiný kraviny. Miliony američanů je pologramotných a odkázaných na potravinový lístky, které jim umožňují konzumaci hybridních jedů v jejich potravinách - budou ke všemu jen mávat venku vlajčičkama a řvát, a media to budou ukazovat. Když takovej dav někde řve, jeden každej neví co se řve a proč, přesto řve. Je to zmanipulovanej dav, asi jako byly obrovský stáda krav, které cowboyové hnali přes prérie řadu dnů někam na nádraží, kde je vlak odvezl na porážku, a kdyby ty krávy věděly, že je ženou na porážku, rozutekly by se a měly by spoustu šancí se zachránit, protože stáda byla obrovská. Jenže se nerozutekly, protože kráva holt je kráva. Jde poslušně i k řezníku. No a davy lidí jsou dnes domanipulovány do myšlení krav, a půjdou třeba taky k řezníku, kdyby tam byly hnány, a už jim nedocvakne taky vůbec nic, dostáváme se na stejnou úroveň. Článek o tom má charakter článku o tom, ale neznamená to nic. Ať si ti blbci tam za mořem vymýšlí co chtějí, když cítí toho potřebu, u nás byla vymyšlena taky obrovská řada "neziskových" hovadin, až oči přecházejí, kolik je tady fiktivních institucí a firem jen na adrese. Svět je prostě jeden velikej blázinec, kde si každej může dělat co chce, když to dělá oficiálně, s licencema a tak.

  OdpovědětSmazat
 5. už bolo načase, aby vzniklo centrum proti americkej falošnej propagande

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To centrum už tu dávno je! Jmenuje se se ČT. Její heslo je "Všechno je jinak"!

   Smazat
 6. Ty jsou podělaný až za ušima, né li ještě výš. A tak vypracovali takový prográmek: jak ochránit svého občana, před východníma zrůdama.

  OdpovědětSmazat
 7. Motto:
  Hlavní centra proti jaké koliv propagandě musí být v mozku každého jednotlivého občana, který si přebere dle svého uvážení a rozumu(!)kdo se z něho snaží udělat debila a kdo ne.
  M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
 8. A zase bojujete. A zasejc se mlátíte holemi do hlavy.
  Přestaňte! Nebuďte, jako ty pologramotné opice v USA.
  Rozhlédněte se po bojišti a "sofistikovaně" použijte svůj vliv 0,0001, jak to dělá Puťka. Pak vydejte svědectví o lumpárnách, které na vás páchají přátelé z USA, EU nebo třeba z Jánského Vršku či Lihového domu.
  Ideologický boj v představách amerických sionistů je doslova Potěmkinovou vesnicí. Jak chtějí zajordánští slované v čele s krvavou Madlou nebo Sorošem ovlivnit jeden a půl miliardy Číňanů, kteří rozhodně anglicky nemluví a pokud ano, tak se zajímají o komiksy, pohádky a jiné dětinské sra... Ty emerická ideologie zasáhne leda Coca colou nebo hamburgrem.
  Rusové jsou vzdělanější, ale politické žvásty z hlásné trouby, jako je RSE nebo Radio Svoboda je nezasáhnou. A nezajímají je.
  Obecně vzato, sto padesát milionů Rusů nebo miliarda Číňanů vyprodukují tolik vlastních informací, knih a filmů, že i kdyby ideoví kormidelníci z Washingtonu stáli na hlavě a nasadili na propagandu v proti každé zemi pět tisíc specialistů, mine se snaha účinkem. Je veřejným tajemstvím, že agenty USA v Rusku nikdy nejsou Američané, jak to dělají Rusové na západě. Američané se nejsou schopni asimilovat, sžít s majoritou. Tedy nemohou ovlivňovat společnost, ve které probíhá vývoj, jenž nejsou schopni ani reflektovat.
  Jak chtějí ovlivnit stovky milionů, neznajíce jazyk, zvyky kulturu, ...
  Podívejte se KAM TO DOTÁHLI MITROFANOV, TABERI, HVÍŽĎALA, ŠÍDLO NEBO POKORNÝ. Nikdo je nečte, neposlouchá! Je to vyhozená investice. ONI SE PROLHALI AŽ NA DNO.
  Kdyby Amíci měli rozum, tak už jmenované fešáky strčili do díry. Za sabotáž velkého rozsahu. Takhle zlikvidovat propagandistickou mašinerii. Přitom z dob totality, jak nejsvětlejší dobu našeho národa nazývají, byli Čechové vychováni tak, že se tu prodalo více jak tři miliony tiskovin denně. Dnes nikdo v tramvaji nebo vlaku ráno noviny nečte. S vyjímkou bezplatné propagandy

  OdpovědětSmazat
 9. Čím dalej budu ČT i další prozápadný mainstrim do našich hlav vtlkat tie primitívne proti ruské sračky tým to vyvola uplne protichodnu reakciu až nenavist vočí USA ,NATO a EU. Ked pozerám na pritakavačov v ČT ktorí utočia proti Zemanovi,idu sa posrat proti Putinovi tí istí Šafr,havloidná chatra Kalousek a podobní stupidkovia a ked im Dolansky a iné pro USA presstitutky davaju tie isté otázky aby mali propagandisticky zarušene odpovede vyvolava to odpor a hnus. To není snad mozne čo si o nas tieto presstitutky myslia že im to hltame ?Práve naopak ,pochovavaju v mysliach ludi tzv. idelaly EU,ktore sa totalne zdiskreditovali vyvolaním vojen na Blizkom východe a Jugoslvii a dalším vojnovým štvaním USA i NATO proti Rusku.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.