Reklama

.

.

úterý 24. května 2016

Vakcíny a Bill Gates, filantropie nebo terorismus?

24.5. 2016   Rukojmí
Jako bumerang se stále vrací šokující, jak jinak, zpráva na téma „Bill Gates vakcinací a lékařskou péčí snižuje populaci“ Zpráva „očkováním a lékařskou péčí můžeme snížit populaci“ je stará několik let, přesto však i přes zdánlivou neaktuálnost zařazuji na ni reagující příspěvek na svůj blog. Bude totiž v něčem výjimečný. Tentokrát nám nebude stačit prostudovat původní zdroj, nebude nám ani stačit kritickým okem revidovat vědeckou práci v pozadí. Budeme muset použít rozum. Bill Gates, to totiž opravdu řekl.
Zmíněná myšlenka zazněla tady:
Cituji z 4:35
„The world today has 6.8 billion people that’s headed up to about 9 billion. Now if we do a really great job on new vaccines, health care, reproductive health services, we could lower that by perhaps 10 or 15 percent.“

Oficiální překlad zní:

„Dnes jsou na světě 6.8 miliardy lidí, což se zvedne na zhruba 9 miliard. Když se nám bude dařit vyvíjet nové vakcíny, zlepšovat lékařskou nebo reprodukční péči, mohli bychom to číslo snížit tak o 10 až 15 procent.“

Bill Gates přednáší na konferenci Technology, Entertainment, Design (TED) v roce 2010. Je rozšířená a známá ve světě, ať už ve své původní podobě či formou lokálních TEDx. Promlouvali na ní laureáti nobelových cen, politici, odborníci, běžní lidé i vědci. Podle oficiálních stránek měly přednášky k listopadu roku 2012 více než miliardu shlédnutí. Jde tedy o divácky velmi populární platformu, z hlediska mluvčích pak navíc i prestižní a exkluzivní.

Bill Gates a jeho žena Melinda založili roku 1997 Bill and Melinda Gates Foundation starající se o vzdělání, zdraví nebo i životní prostředí. Plánují dát na charitu 95% svého majetku. K roku 2010 činila celková darovaná suma více než 551 miliard korun. To je 551 000 000 000 Kč. Jinak též téměř polovina rozpočtu ČR na rok 2012.

Teď něco ke kontextu. Na přednášce je představena jednoduchá rovnice:kde

P = lidé žijící na Zemi v počtu kolem 7 miliard s očekávaným nárustem k 10 miliardám v roce 2050,
S = služby, které využíváme, zahrnující jídlo, oblečení, elektroniku, apod.,
E = spotřebovaná energie pro každou službu,
C = množství vypuštěného do prostředí na jednu jednotku spotřebované energie.

Přednáška je o množství oxidu uhličitého vypouštěné člověkem do prostředí. Gates říká, že je ovlivněno čtyřmi faktory uvedenými výše v jednoduchém vztahu. Jeho řeč má název Inovace na nulu, kde je nulou myšlena levá strana rovnice. Řečeno delší větou:

Jak snížit množství produkovaného oxidu uhličitého na nulu?

Řešení je matematicky velmi prosté. Stačí vynulovat hodnotu jedné proměnné vpravo. V praxi je to ovšem na hranici reality, ale o tom už, pro zájemce, více v přednášce. Držme se našeho záměru vysvětlit tu prokletou věc, která zazní.

„Dnes jsou na světě 6.8 miliardy lidí, což se zvedne na zhruba 9 miliard. Když se nám bude dařit vyvíjet nové vakcíny, zlepšovat lékařskou nebo reprodukční péči, mohli bychom to číslo snížit tak o 10 až 15 procent.“Přepněte vnímání na FM, prosím

Jsme na prestižní konferenci světového významu.
A na ní, ne poprvé, Bill Gates.
Který před publikem přednese svůj plán o depopulaci.
Nikdo ho nezatkne, nikdo z obecenstva šokovaně nevyjekne, pánové z kazajkou na scénu nedorazí.

Jak je to možné? Nezbláznili se všichni? Nebo je snad sál zaplněn až po okraj lidmi, co to už dávno vědí? Třeba takovými, co se sami zasluhují o nový světový řád?

Uveďme následující situaci, která nám poslouží coby modelová.

Představte si nějaký kontinent. Na něm bude potřeba, aby obyvatelé sami mysleli na stáří a zajistili, aby se o ně měl kdo postarat. Jak na to? Dobrý způsob je udělat si děti. Ty vyrostou, a až vy zestárnete, budou vám po boku. Jenže co když je na našem kontinentu velká kojenecká úmrtnost? Co když děti v dané oblasti ve velkém množství umírají? Řešení je prosté. Je třeba zplodit více dětí. Tím zvýšíte šanci, že jich přežije dostatek k vašemu zabezpečení.

Zní vám to absurdně?

Zarámujme naši úvahu realitou a nazvěme uvažovaný kontinent třeba Afrika. Podle výše řečeného by mělo platit, že když dokážeme snížit dětskou a novorozeneckou úmrtnost, odpadne nutnost nadměrného plození dětí. Co na to fakta?
Statistiky

Jako první nás budou zajímat hodnoty dětské úmrtnosti. Můžeme si je pro Afriku, řekněme pro období 1960-2005, najít sami v oficiálním přehledu, nebo využít zjednodušený webový pohled. Aby to bylo ještě jednodušší, vytáhnu hodnoty rovnou i zde.

Kontinent Roky Počet mrtvých dětí na 1000 živých
Afrika 2000-2005 134.7
Afrika 1995-2000 153.8
Afrika 1990-1995 168.1
Afrika 1985-1990 171.3
Afrika 1980-1985 182.4
Afrika 1975-1980 199.2
Afrika 1970-1975 219.7
Afrika 1965-1970 238.2
Afrika 1960-1965 258.0


Můžeme konstatovat, že úmrtnost dětí mladších pěti let v Africe v letech 1950-2005 klesala.

Teď se podívejme, zda ji opravdu následovala i porodnost. Jinými slovy, zda snížení dětské úmrtnosti následuje snížení fertility.

Oficiální přehled pro celý svět je zde, zjednodušený webový pohled tady.

Kontinent Roky Počet dětí na jednu ženu

Afrika 2000-2005 5.08
Afrika 1995-2000 5.35
Afrika 1990-1995 5.71
Afrika 1985-1990 6.16
Afrika 1980-1985 6.46
Afrika 1975-1980 6.61
Afrika 1970-1975 6.66
Afrika 1965-1970 6.66
Afrika 1960-1965 6.70


Vidíme, že průměrný počet dětí na jednu ženu klesal.

V této chvíli se nejedná o příliš silný důkaz, neboť odhadujeme jen tak od oka a navíc pouze pro Afriku. Protože nám ale nejde o potvrzení nebo falzifikaci hypotézy, nýbrž o vysvětlení toho, co se skrývá za výrokem Billa Gatese, zůstaňme bez výpočtů. Pro úplnost jen dodejme grafy těchto statistik pro celý svět.


Závěr

Z uvedených faktů vyplývá jasná korelace mezi snižováním dětské úmrtnosti a počtem plozených dětí. Bill Gates zcela jistě nepronesl na půdě TEDu plány na teroristický útok, ani tajná, pro konspirátory samozřejmě známá, fakta o farmacii a medicíně.

Bill Gates ani náhodou neřekl, že vakcíny nebo medicína cíleně snižují současnou populaci, jak někteří pochopili, případně jak záměrně lžou. Mluví o budoucnosti. Dále, ani náhodou neřekl, že snížení populace do budoucna spočívá v zabíjení lidí nebo sterilizaci. Nic takového.

Bill Gates řekl, že snížením dětské úmrtnosti snížíme počet lidí na planetě a tím snížíme množství produkovaného oxidu uhličitého.

Statistiky mu dávají za pravdu a způsobem, jak nižší úmrtnosti dosáhnout je …
„vyvíjet nové vakcíny a zlepšovat lékařskou nebo reprodukční péči“

20 komentářů :

 1. Kolik vám dal ten gauner,že ho obhajujete ?!

  OdpovědětVymazat
 2. Podla mna sa jeho slova daju interpretovat oboma sposobmi. Je to na cloveku, ako si ich chce vylozit. Mna by viac ako interpretacia zaujimalo, co si Gates naozaj mysli.

  OdpovědětVymazat
 3. Jakékoliv snižování populace,jakýmikoliv prostředky vědy,je vražda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Antikoncepce je vražda? Nerozumím,vysvětlete.

   Vymazat
  2. Anonymní 0:04
   Antikoncepce přeci nevraždí,ale s potratem už mám problém,to je sáhnutí na život.

   Vymazat
 4. Je tiez zaujimave, ako si vacsina ludi G.slova interpretuje. Dovolim si tvrdit, ze na zaklade teorie morfickych poli (Sheldrake) je spravnejsia vacsinova interpretacia.

  OdpovědětVymazat
 5. Nemohu za to, že pořád píšu o psychopatii. William Gates opravdu je jeden z těžkých psychopatů - členů zločinecké organizace Bilderberg Group, která usiluje o vybití většiny lidstva a o světovládu. Gates prohlásil, že na světě by mělo žít půl miliardy až miliarda lidí; podle představ Bilderberských psychopatů by to měly být pologramotné vymyté mozky otročící na členy Bilderbergu.

  OdpovědětVymazat
 6. Nemá rád miliardáře ani Gatese. Hnusí se mi myšlenka na nějaké vrždění. Nicméně snížit počet lidí je správné. Stupidní představa, že počet obyvatel musí pořád růst může mít jediný konec.
  Jestli se nemýlím, tak zhruba pře sto lety žilo cca 2 miliardy lidí. Zkuste si prodloužit křivku o dalších sto let. Co vidíte?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidím Trolla. Stabilizace počtu obyvatel planety se dá zařídit úplně snadno a rozhodně ne nějakou vakcinací. Jde o to domluvit se a nastavit takové podmínky ve společnosti, kde bude optimální mít dvě až tři děti a ze všech stran to podpořit. Evropa má dobře našlápnuto, to že Evropa vymírá jsou kecy prohnilé elity, je to záměrná genocida (drogy, alkohol, kouření, homo, lesbo, propagace násilí ...). Dokonce, protože se prodlužuje věk je to i dočasně výhodné. Instinkty mít děti jsou přirozené a velmi silné a není nic jednoduššího než je podpořit, jak jsem uvedl dříve - stačí společenská podpora mladých rodiny (elity to, ale nechtějí, proto sem vozí primitivní migranty, které snadno zotročí a poštve proti vlastnímu obyvatelstvu - připomínám, že války jsou akce elit proti vlastnímu obyvatelstvu).

   Vymazat
  2. 18:28. Já to vidím tak,že žádné dítě je nesplnění poslání-účelu ženy, jedno dítě je snižování počtu, dvě děti je udržování počtu a tři děti je zvyšování počtu. Čtyři děti by asi mohla žena mít,pokud by bylo opravdu potřeba rychle zvýšit nebo doplnit počet a více než čtyři děti na jednu ženu,to je už brutalita vzhledem k jejímu vlastnímu životu v civilizovaném světě a nikdo by neměl mít právo to od ní vyžadovat.

   Vymazat
 7. Vakcinace patří mezi prostředky pomalé genocidy. Autorův optimismus nesdílím. Jeho výklad je dojemný, ale jak se říká: známe své papenheimské.

  OdpovědětVymazat
 8. ZADNY Z VAS nema co kecat na toto thema, protoze nikdy nevidel prelidnene mesto v Africe !

  ZADNY Z VAS nema co kecat, aniz by neco vedel o populacni explozi mezi primitivnimi a nezodpovednymi narody.

  NIKDO z vas nic nevi o hladomoru v Rhodesii po vymlaceni a vykopnuti belochu.

  Vase MORALIZOVANI kralovna priroda nevnima.
  Ke snizeni obyvatel musi prijit, nebo VY ZEMRETE HLADEM.

  Nastesti nejste v pozici, tento trend nejak ovlivnit.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naopak každý buď přijme zodpovědnost a je potřeba o tom hodně mluvit nebo to udělá příroda nějakou katastrofou a bude to bolet a nebo to necháme na zločinných elitách typu "Gates" a bude bolet ještě mnohem více.

   Například v Africe pomůže vzdělanost, prachů i mladých lidí plných energie a přejících si dobro je také dost, ale není vůle elit problémy řešit, je pouze vůle hrabat a pak se zahrabat. Kdo může za Rhodesii, když to tam docela šlapalo jak "honolulu" psal v nějalém příspěvku, kdo odstranil fungující vládu a způsobil chaos? (zločinné elity, nějakého morálně upadlého parchanta na převrat vždycky najdou a lidi jsou při nízké vzdělanosti ovce a snadná kořist pro zločinné záměry).

   Vymazat
 9. Měl bych 2 málo související poznámky.

  1) Autor textu nám sugeruje myšlenku, že snížení dětské úmrtnosti je příčinou omezení populace. Ilustruje to Afrikou, kde by dokonce snížení dětské úmrtnosti o 12.4% mělo vést k omezení porodnosti o 24% (přibližně). K tomu ještě dodává "co na to fakta".
  Autor textu zřejmě nerozlišuje mezi korelací a kauzalitou. Snížení úmrtnosti samo o sobě evidentně zvyšuje populaci, a snižování porodnosti může a jistě má spoustu dalších silných příčin. Autor nás buď mystifikuje, nebo postrádá matematické vzdělání (zrušené maturity), nebo nemá talent na logiku. (I naši lékaři u dlouho opatrně používají termín "rizikové faktory" a nikoliv "příčiny".)

  2) Podle bodu 1) a některých příspěvků zde by tedy Gates měl patřit do kategorie masových vrahů. Ale není to asi tak jednoduché. Na potřebu širšího pohledu na věc nás dobře upozorňuje zde náš honolulu. Sám si myslím, že přemnožení kterýchkoliv živočichů nikdy nemělo dobré konce, nezůstalo při něm. A člověk je jeden z nich. Teoreticky, když už je vybaven rozumem, by to mohl zvládnout lépe. Jestli to zvládne i prakticky, o tom zatím převelice pochybuji.

  Takže, je-li Gates vrahem nebo ne, nevím. Podle podpory vakcin snad ano, podle podpory vzdělání a životního prostředí snad ne. Chybí nám k názoru ještě velice moc informací. A velice náročná další diskuze.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:42. Ono to zase ale není tak moc náročné,to rozmnožování. Abyste rozuměl,Dědo,nemyslím to stříkání,myslím to vědět jestli oplodnit a jestli chtít být oplodněna. Souvisí to s pojímáním světa, se snahou jednat správně a především s cítěním toho něčeho vyššího nad námi všemi. Ve vyspělejších civilizacích jsou lidé už na takové úrovni,že vědí že nemusí za každou cenu rodit "každý rok",prostě protože jim nehrozí vyhynutí nebo ne akutně. V Česku,například,už lidé jsou tak vysoko vývojově,že a promiňte mi ten výraz,i kašlou na dogmata nějaké křesťanské církve a snaží se myslet realisticky. No a proč nevyznávají Bibli a člověka Ježíše? Protože a zase,oni jsou už vývojově výše a nepotřebují prostředníka ke komunikaci s Bohem,rozumějte k tomu,aby ho dokázali správně cítit. A chce Bůh aby byla planeta přelidněna a byl například a především hladomor? Já sám ,například, cítím,že ne. Proto nebudu stříkat do žen abych pomohl těm fanatikům,kteří tvrdí,že množit se jako zvíře je lidské. Zdravím,Dědo a jsem rád,že myslíte.

   Vymazat
 10. Ač se nafoukaně nadřazujeme nad zákony přírody, platí i pro nás. Podvědomě. Nedostatek, strádání, snaha o přežití druhu motivuje zvýšenou reprodukci a opačně. Je-li dostatek a mír, populace všeho druhu se ustálí podle životních podmínek. Dejme "Třetímu" světu naši úroveň(u nich) a nebude "přemnožení". Kdo se nám přemnožil a je nekontrolovatelný "predátor", jsou Neoconi! Těm a je jedno pod jakou vlajkou se kryjí(rudí, zelení, růžoví, duhoví) je potřeba se postavit k ochraně našeho druhu. Není jednoduché je poznat. Pokud to společně nedokážeme se proti nim sjednotit, nemáme na "právo přírody",jako druh, národ přežít. PS. kdo by nevěřil této teorii, postříkejte květ pampelišky herbicidem. Zrychlený přechod květu na semeno vás překvapí, použijte dvě sousední, stejné "věkově" a na jednu použijte "urychlení". Gates je možná také neocon ale má pravdu, "jistoty populaci stabilizují, tudíž snižují"!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, už ve staré Indii se ženy bili, aby se vytvořil stres a zvýšila porodnost, ne masově, ale jako příležitostná léčebná technika. Takhle příroda funguje, při větším tlaku prostředí se snaží více množit. Ale je tu ještě druhý zákon, který je potřeba překonat výchovou a vzděláním a to, že příroda má tendenci přeplnit prostředí, aby vzájemným bojem zůstali ty kvalitnější. To ale neplatí v lidské společnosti, kde nekontrolované instinkty vedou ke katastrofě, používání technologii zvýhodňuje jiné přednosti než nízké instinkty a to trpělivost, lásku, soucit...

   Neoconi, jsou dynosauři (jejich evoluční úkol je vyhynout) , ale kvůli špatné koncepci řízení společnosti, na ní parazitují.

   Velmi dobrý postřeh je, že "jistoty populaci stabilizují".

   Ale to vůbec neznamená, že to ospravedlňuje "Gatesův" terorismus, při manipulační šikovnosti nohu najít něco dobrého i na genocidě židů za války.

   Ptám se koho se "Gates" zeptal s kým se domluvil, že budeme porodnost řešit tímto způsobem. Byli sezváni odborníci konzultovalo se to s největšími mozky, byla k tomu přizvána veřejnost? Ne, je to čiré zlo, a všechny kecy okolo jsou pouze snahou to zamaskovat.

   Vymazat
 11. Nechal bych to na přírodě,přece víme jak se něco přemnoží,zase k tomu příroda vytvoří podmínky,aby se ten stav vyrovnal.Nebo snad až tak.když se přemnoží mu-slimáci,tak vezme zahradník sůl a trochu posype.

  OdpovědětVymazat
 12. Obecně vzato, je třeba si ujasnit, kdo je vlastně vědec. Do vědecké obce je přijat jen ten, kdo publikuje, tedy hlavně opisuje. Navíc, na západě, hlavně v USA je uznávaný vědec, jen ten, který je mediálně znám. Ty blbosti, které produkuje Hawking by bez medializace na svět nevzešly. Už dávno bychom mohli být na jiných planetách, kdyby se nefinancovaly všelijaké fantasmagorie, které lidstvo nenakrmí a přírodu neochrání. Takzvaní "vědci" jsou poplatni velkému kapitálu a pro peníze jsou schopni si vrtat i do vlastního kolena.

  OdpovědětVymazat
 13. Faktem je, že donekonečna přibývat lidí nemůže. Gatesovo tvrzení znamená, že když děti nebudou umírat, rodiče jich nebudou chtít deset. Je to samozřejmě trochu mimo mísu, lidská psychologie je složitější a motiv o kterém Gates mluví je jen jeden z celé řady. Třeba náboženství nebo potřeba dětské práce v primitivní ekonomice. Bojovníci proti přemnožení by se ovšem měli postavit proti očkování a propagovat přírodní léčbu. Nic nedokáže zmenšit populaci tak jako pěkná epidemie- třeba poslední morová rána srazila ve Slaném počet obyvatel na třetinu. jogín

  OdpovědětVymazat