Reklama

.

.

úterý 31. května 2016

Vetřelci do soukromí – jako na dlani


Zdeněk Hrabica
31. 5. 2016
Za minulého režimu stačilo do zvláštní telefonní linky pro vyvolené vyslovit některé pojmy, vedoucí pak k následnému stíhání, což s odstupem doby práskli na režim a na tu dobu strůjci a vykonavatelé z nejnižšího stupně svého postavení. Pojmy jako „Husák“ – nebo „stalo se na baráku „ (budova ÚV KSČ) či jiné se nevyplatilo telefonní trubce ze žádné instituce – například z redakce - svěřovat. Dotyčný byl příslušným orgánem rázem „napíchnut“ a měl po ptakách. Divili jsme se, skoro k neuvěření, že nastane doba ve které budou podobné „uši vlasti“ skoro běžným prostředkem fízlování občanů České republiky. 


Pravda, rozumí se tentokrát na základě příslušných právních předpisů. Předevčírem jsem rozmlouval s moudrým člověkem v moravské vísce, chtěl si ověřit jinou skutečnost, kterou zvěděl z míst nanejvýš odpovědných a utajených. Zvěděl zvěst od novodobého fízla, kterému se již nenadává estebák ani komouš. Zatím se mu říká jenom, že je fízl a že má styky. Podle této důvěrnosti si nemá objednávat nové české vydání Mein Kampfu přes internet, ale sehnat si knihu z ruky do ruky.

Novodobé „uši vlasti“ si jej jako ty včerejší vševidoucí uši na internetu napíchnou, neboť právě on by mohl být v budoucnu potencionálním neonacistou, mohl by být dokonce i vydírán ve vyšší pozici, vyžadující bezpečnostní prověrku. Kdo jí prošel, okamžitě pozná, že to všechno není výrobek GRU, ale výrobek, dejme tomu FBI (dokonce stvrzený nedávnou výpovědí Mirka Topolánka, který dal čtenářům svou novou knihu: „Hlavně se neposrat“ (Euromedia 2016)). Z bláta do louže, nepřítel naslouchá. Nedivme se, že se máme, kde to jenom jde, mít na pozoru, vždyť jde o bezpečnostní riziko, v němž se nalézáme v právě již započaté hybridní válce, kterou Evropě a tím i proti nám vede Ruská federace. A to je ještě třeba se hlouběji podle europoslance Jaromíra Štětiny ponořit do prognózy, že se Rusko v příéštích letech či desetiletích rozpadne, což může být proces velmi nebezpečný. A je nám každému třeba pomoci, aby se to obešlo bez velkého krveprolití.

Svědek z masakru na kyjevském Majdanu má znovu za ušima. Vždyť on je ten, co má na svém Facebooku maximální počet pět tisíc přátel a mnoho z nich jsou, podle jeho mínění ve skutečnosti nepřátelé. Zatímco prezident Miloš Zeman je bezpečnostním rizikem, Jaromír Štětina je zárukou světového míru. Již Josif Vissariovič Stalin hlásal stejné, že mír bude zachován a upevněn, vezme – li lid věc míru do svých rukou. A člověkem z lidu - europoslanec, předtím poslanec i senátor, opravdu dávno již je. Jak všichni dobře víme! Vítáme konec konců na konec i zřízení třiceti členné komise při ministerstvu vnitra, která bude čelit náporu z Kremlu, monitorovat všechno poskvrněné ruským jedem.

Jeden z mých čtenářů mi v noci napsal: „ Dnešek mi připomíná dobu otců za Rakouska – Uherska. Rusofilství bylo tenkrát sledované a dnes to asi někdo znovu začíná vracet. Našel jsem v dědictví dopis, jak byl otec za 1.světové války zavřený za znalost ruštiny. Ve zvláštní třicetičlenné komisi nás budou také asi opět zavírat?“

Doufejme, že jde o pouhý sarkasmus na procesy, které se před námi zatím jenom odvíjejí zatím jde bezesporu jenom o sci – fi příběhy.

Psáno pro Novou republiku, Nové slovo a LUK 

6 komentářů :

 1. Cokoliv se kdy dělo, může se dít zase, neboť člověk je pořád stejný a historie se opakuje. Nikdy se neopakuje stejně. Proto je to opakování pro mnoho lidí nepostřehnutelné.

  Mnozí si dokonce myslí, že už je to konečné vítězství nad nesvobodou, zatímco je to jenom další prohra.

  Za socializmu byl takovýto vtip:
  Prý, že za první republiky byla svoboda, a teď není.
  To je lež. Je to úplně naopak.
  Když jsem za první republiky zvolal: "Ať žije SSSR", dostal jsem pendrekem. Teď (za socializmu) to můžu křičet kdy se mi zachce, a nic se mi nestane.

  Kdyby tu byl někdo vtipný, mohl by to přeformulovat pro dnešní dobu na Rusko a USA.

  Také jsem někde slyšel, že když se dějiny opakují přesně, nejsou to dějiny, ale fraška.

  Takže, přivítejme novou frašku, doufám, že nebude trvat čtyřicet let. Předpokládám, že vyzývat národ k obraně svobody slova bude zase trestné, a zejména marné.
  PB

  OdpovědětVymazat
 2. Prvním krokem je rozklíčovat, jak vůbec funguje americká imperiální správa v naší kolonii.
  Již dlouho není tajemstvím, že americké zájmy u nás prosazuje batalion ze zahraničí placených nevládních organizací.
  Je to celé klubko hadů, které svým vlivem určuje mediální a politický diskurz naší země.
  Jednou z nejvlivnějších a nejnebezpečnějších organizací je tzv. CEELI Institute. Přibližně 40 amerických právníků, placených americkou vládou, školí naše soudce, policisty, celníky i politiky v tom správném americkém pohledu na právo a svět. Vše probíhá v přísném duchu ideologie dvojího metru, tj. lidských práv.
  Musíme si uvědomit, že barevná revoluce je až druhá možnost, kdy selže tato armáda bílých límečků.
  To co se stalo Topolánkovi, má svoji analogii např. u právě svžené brazilské prezidentky.
  Barevné revoluce mají svojí chirurgickou variantu v pučích bílých límečků. Toto je ústřední leitmotiv koloniálního vládnutí amerického impéria.

  OdpovědětVymazat
 3. Proč tu je fotka toho fašistického dutohlava Peszynského,který na svém blogu na iděs neustále onanuje nad krvelačnou Savčenkovou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   To je pěkná psychopatka. Ukropové jí ještě budou mít plné zuby.

   Vymazat
 4. Česká televize se snaží lidem namluvit, že vše co lze číst na těchto a podobných nezávislých stránkách jsou jen konspirační teorie podporované Ruskem. Jinými slovy říká svým divákům, že jsou dementní a neschopní vlastního uvažování. Podle ČT je tedy určitě konspirační teorií i průjezd amerického vojska českou republkou. Stejně tak fakt, že devadesát procent nabízených (vysílaných) filmů v televizi pochází z americké produkce srajlerů, je pouhou konspirační teorií.

  OdpovědětVymazat
 5. Vlastenka


  Je zvláštní, že udavači a fízlové se šíří výhradně z řad dobroserů a havloidů.
  Oni by rádi cenzuru nemainstreamových médií a taky odebírání licencí.
  Lidi by se měli včas probrat, jinak skončíme mnohem hůře nežli před 25 lety.

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Toto je jakýsi Břešan z Hlídacího psa, kterého nikdo nečte a v tom je nejspíš zakopán pes.  http://video.aktualne.cz/dvtv/prima-manipulovala-zpravodajstvi-o-uprchlicich-porusila-zako/r~a09ca8bc273f11e6bc7c0025900fea04/

  OdpovědětVymazat