Reklama

.

.

neděle 1. května 2016

Vítězství Hillary Clintonové ve volbách způsobí rozpoutání třetí světové války, píše Il Giornale

Diana Johnston
1.5.2016 Il Giornale (překlad AC24)

Soudě podle výsledků nedávného kola předběžných voleb, se Hillary Clintonová neúprosně blíží k navržení na uchazečku za demokratickou stranu v prezidentských volbách USA roku 2016. Její vítězství ale může mít za následek rozpoutání třetí světové války, myslí Diana Johnstoneová, autorka životopisu Clintonové.


Její interview je uveřejněno na webu Il Giornale.

Johnstoneová připomíná, že jako ministryně zahraničí zahájila Hillary jednu z nejvýbojnějších kapitol v dějinách americké zahraniční politiky, a její úloha v destabilizaci Blízkého Východu se dá jen těžko podcenit. Již v roce 2003 podpořila vpád do Iráku. Jako ministryně zahraničí zatáhla USA do války v Libyi a zastává dodnes názor, že tenkrát nedopadlo všechno správně pouze kvůli tomu, že USA měly jednat ještě agresivněji.

Dnes vystupuje pro vpád do Sýrie proti Asadovi, míní Johnstoneová. Vcelku se dá dnešní postoj Clintonové označit za „neokonzervativní."

Clintonová také zastává protiruské názory, praví se v článku. Johnstoneová se domnívá, že tento názor pramení z „agresivní stránky amerického snu." Clintonová má za to, že USA vyhrály studenou válku a nepochybně zvítězí v každém válečném konfliktu. Spisovatelka se rovněž domnívá, že pro Hillary Clintonovou je příznačné „vrozené nepřátelství vůči všemu neamerickému anebo neuznávajícímu americkou hegemonii." V devadesátých letech minulého století prezident Ruska Boris Jelcin souhlasil ve všem s USA.

Příchod ruského lídra, který se především řídí zájmy Ruska, přijali ve Washingtonu jako „zradu dějin": „Přece jsme vyhráli, není to tak? Oni ale prohráli, že ano? Pak co je to za nicotného člověka, který žádá „vícepolární svět?"

Johnestoneová poznamenává, že se Vladimir Putin stal zjevnou překážkou pro USA na cestě získání ekonomické kontroly nad obrovskými ruskými zdroji. Navíc existuje i jiné vysvětlení nepřátelského vztahu k Rusku. USA nechtějí připustit jeho sblížení s Evropou, a nynější americká zahraniční politika je zaměřena na vytvoření nové „železné opony."

Podle názoru Johnestoneové, neexistují žádné důvody pro pochyby o tom, že Hillary, stane-li se prezidentkou, se bude chovat právě tak, jak slibuje dnes. Avšak její sliby jsou dost nebezpečné, míní spisovatelka. Clintonová vyhrožuje posílením zásahu USA do záležitostí Sýrie, což způsobí konflikt s Ruskem. A vůbec nehodlá přistoupit na kompromisy s Moskvou.

„Máme důvody, abychom se obávali její „aktivní činnosti," její schopnosti používat vojenskou sílu místo diplomacie, jejího dualistického vnímání světa, který dělí na „přátele" (ti, kdo podporují USA) a „nepřátele" (může to být kdokoli, v závislosti na okolnostech). Bude pokračovat v posílení vojenské moci NATO, namířené proti Rusku, do takové míry, že se každý incident může stát začátkem třetí světové války," je přesvědčena Johnestoneová.25 komentářů :

 1. Mám stejné obavy a názor jako paní Diana.

  OdpovědětVymazat
 2. Ale ta hysterická bába nezvítězí. Dal jsem si na to vyložit karty. Tarot. Zvítězí Donald Trump - to už je víc než jistý, a američany prý čeká docela neklidné období. Obyčejní amíci, přelhávaní, mediálně oblbovaní, špatně vzdělávaní, už jsou stejně nasraní jako jiní lidé na celém světě. Začne se to vařit a zbohatlické svině a různé ty přiblblé celebrity a hvězdy s jejich sídly o dvaceti ložnicích, s ostrovy, bazény, a s podobnými sračkami, půjdou do hajzlu! Moc - moc si to přeju.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:06- jen nesmíme opět naletět falešným prorokům(neokonů), které nastrčí jako vždy, když se ten jejich svět hroutí! Souběžně sleduji TV o 75. výročí filmu "Občan Kanea", jsem zvědavý, která ze stran politického kolbiště Světa toto téma využije(zneužije).

   Vymazat
  2. To je jak bůkmejkr Horáček! Tomu taky hvězdy či kdo vyložil, že Zeman podruhý ani kandidovat nebude:)

   Vymazat
  3. Našel jsem si starý článek o Libyi, za jejím zničením je právě tato ženština:
   Letecká kampaň NATO, která významně napomohla Kaddáfího pádu, se tak chýlí ke konci. Očekává se, že ji aliance záhy ukončí. Francie v pátek uvedla, že operace NATO v Libyi může být považována za ukončenou.

   "Myslím si, že můžeme říci, že vojenská operace je skončena,“ řekl francouzský ministr zahraničí Alain Juppé. „Celé teritorium Libye je pod kontrolou Národní přechodné rady.“

   V Bruselu se podle SkyNews setkají ministři obrany států NATO. Britský ministr zahraničí William Hague ale uvedl, že před ukončením leteckých operací je nutné se ujistit, že v Libyi nezůstávají žádné kapsy odporu a že už Kaddáfího muži nepředstavují hrozbu pro civilisty.
   Byl to francouzský letoun NATO, byly to tedy USA , Anglie, Francie a za našeho tleskání.
   Kaddáfi byl nechutně vykuchán - ó buď pochválena západní demokracie!
   Volič-Vilč

   Vymazat
 3. Kolik vtipu má možná prezidentka. Smrt Kadhafiho komentovala
  We came, we saw, he died.
  Pak se smála jak je inteligentní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=Fgcd1ghag5Y

   Vymazat
  2. https://www.youtube.com/watch?v=kypl1MYuKDY
   https://www.youtube.com/watch?v=nfQTTF9p8pk
   https://www.youtube.com/watch?v=ZMpqImAjel4

   Vymazat
  3. Vy děláte, jako kdyby kašpárek, ať je jakkoliv barevnej, v bílým baráku o něčem rozhodoval. On tomu dá jenom zdání věrohodnosti. Vždyť už to ti,co rozhodují v Pobaltí akci připravují.

   Vymazat
  4. "Pak se smála jak je inteligentní." - Smála se vlastnímu vtipu, toť inteligence důkaz nad dúkazy!

   Vymazat
 4. Vyjadrovat se na toto thema je zbytecne, kvuli mizeni prispevku, daleko neskodnejsich, nez je tento.

  Pane MYLDEMON (17:04), az se Vam splni Vase prani, tak usetrite za elektriku.
  Bude svitit radioaktivnim telem.
  Usetrite - i a za rakev. Budete zabalen to plastiku, aby z vas nebyla radioaktivni spodni voda.

  Vasi blizci, zemrou hladem , zizni a zimou i kdyby nebyli zasazeni radioaktivitou. Bude tma 10 let, jako po vybuchu Mount Toba.

  Ale tzv. "komunistu" se zbavite take, o neco pozdej, nez oni Vas.
  honolulu - ktery 100x radej preferuje Donalda Trumpa.

  OdpovědětVymazat
 5. Celá elitní (tedy ne ta tzv. spodina) Amerika je úplně vyšinutá z toho, že budoucím americkým prezidentem bude Donald Trump a nikoliv Hitlary Clinton, protože to bude signál celému světu udělat něco s dolary a s dolarovými papíry, protože Clinton je kandidátka vyzdvižená bankovní mafií v čele s Goldman Sachs. Je to jejich poslední naděje, aby dolarové letadlo ještě chvíli zůstalo ve vzduchu a aby ještě chvíli mohli tunelovat celý svět. Heslo dne je "KDD" (= každý den dobrý). Time is money.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyšinutí jsou i jejich pohůnci a lokajíčkové po celém světě (Česko nevyjímaje), kteří jsou na dolarové letadlo přisáti také a kteří zrazují své vlastní národy. Myslím si, že i Hitler byl s úrovní kolaborace převážné většiny českého národa nadmíru spokojen, a proto by mohla být spokojená i Hitlary, pokud by volby vyhrála. Podle věštby ale bude Obama posledním americkým prezidentem. Pár příštích měsíců o tom rozhodne.

   Vymazat
 6. Vse je jednoduche !
  Hillary je milackem Neocons. Ona dela to, co ONI chteji.
  To co ONI chteji, dnes vi kazdy z vas..

  Donald Trump chce presny opak, a to co on chce, vetsina Cechu nevi, kvuli kontrolovanym informacim v rukou vasich nepratel.

  Psat o tom, a vysvetlovat to, je casto cista flustrace, protoze - co se jim nehodi, to smazou ! !

  Lide jako ja, NEJSOU schopni poznat, co se napsat muze a co nesmi...

  Verte mi Cesi, ze stale provokovat k valce s Ruskem je smrt pro vetsinu z vas ! Je to nekostruktivni , destruktivni BLBOST !

  Donald Trump to rekl uz 10x, ze se s Ruskem domluvi a ze chce MIR a obchod ! (Zadne sankce !)

  (Ujistuji vas, ze rozumim anglictine, tak jako vy rozumite cestine pri vzajemnem hovoru ! NELZU VAM ! Znam kazdou vetu, kterou Trump rekl ! Amerika zmeni vyvojovy smer, a to nejen ve vztahu k Rusku, ale i na fronte vnitrnich/domacich problemu Ameriky, ktere zatim neznate...

  nick HONOLULU, ktery je definitivne na strane Donalda Trumpa. VOLIL JSEM HO ! Stejne jako vsichni moji kamosi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nicku, držím palce Trumpovi, ale pořád si myslím, že o Hitlary bylo už Bilderbergem rozhodnuto a i když vyhraje Trump, tak se výsledek zruší a bude se přepočítávat znova až to bude Hitlary. A nebo skončí Trump jako Kennedy.

   Vymazat
  2. Sveta znaly 19:33
   Doufám, že máte pravdu a konečně tu ženskou někdo zastaví. Rovněž se mi jeví tato ženská, jako agresívní, nekompromysní a podrazácké stvoření. A takového kašpara ten hegemon potřebuje. Je to snůška populismu a arogance, ale velmi,velmi nebezpečná nejen pro amíky, ale pro celý svět.

   Vymazat
 7. Ničemu celkem nerozumím - nu holt jsem asi moc rozumu a vědomostí nepobral. Zajímalo by mě však, koho Trump reprezentuje. Když je v tom kapitalistickém světě vše řízeno ziskem a penězi a peníze prý špinavé nejsou, jak řekl jeden bývalý prezident a Trump je miliardář /potom vyvstává otázka - jaký ten člověk má asi hodnotový systém/, tak jak tento člověk sám od sebe má něco v USSA změnit? To je asi tak, jako říci, že Lenin provedl revoluci zcela sám - bez bolševiků. Kde vězí síla, která je za Trumpem? Přece to nemohou být voliči. V Rusku zajistili změnu systému bolševici. Kdo to bude v Americe? Objevila se tam skupina lidí, kteří chtějí převzít moc, vzít ji od neokonů a dát dění na Zemi jiný směr? Nějak jsem se v Nové republice - promiňtě mi to nemám aspirace přijit na kloub věcí, tak toho moc nezvládnu a čtu pomalu, takže přečtu akorát Novou republiku, denní tisk u nás jsem za svůj život nesledoval - čili v té Nové republice jsem se o té světoborné sile v Americe nedočetl. Jen vím tolik, že komunisty lidé v USSA opovrhují. Jinak ještě na okraj jeden problém. Jak může takové množství voličů volit Hitlery Clinton? Naražím na to, že v této bájné zemi je přes 80 procent křesťanů. Potom značná jejich část jsou schizofrenici. To by snad vysvětlil pan redaktor - MUDr. I. David. Doufám, že toto nebude zase vymazáno, že jsem urazil snad obyvatelé USA. Jednou jsem napsal komentář pod článkem Pilgera o nebezpečí III. světové války a napsal jsem tam, že komentatoři pišici o tom, jak se máme za současného režimu dobře, bez přihlednutí k tomu co se děje ve světě jsou asi psychopaty, to jest jak jest všeobecně známo lidé, kterým chybí empatie a podle prof. Koukolíka také část mozku /ďoporučuji jeho přednášky, jsou na youtubu/. Tento komentář byl vymazán. S podivem, že lidem typu pana Rossoliniho, jejich komentáře, ve kterých dosti hrubě napadají Židy, jsou zde ponechany.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:54- nejste sám, kdo je znejistěn lidmi vedoucí Svět,je nás většina, proto ten politický chaos. Snažím se myslet srdcem a psát rozumem. Ne každý majetný člověk je lump. Každý majetný lump je ale velmi nebezpečný psychopat, který rád ovládá politiky. Proto vkládám, možná marně naděje do Trumpa, Babiše přímo v politice, než jako loutkovodiče v pozadí. Nevím jak a kým je šířena tato naděje ale snad zachvátila i USA. Protože čtete pana Koukolíka, víte, že se blížíme k nadkritickému % psychopatů v politice a to je zlé pro ně i pro nás.

   Vymazat
  2. Tohle je komunistickej web, tedy Žid ho řídí a jestli jsi napadl nějakýho obřezanýho holomka, tak se nediv že ti to smáznou. Kdyby ti haajzlové mohli, tak by tě smázli celýho. Jenže nemůžou a to je sere, víš? Tohle všecko říděj bejvalí estébáci a agenti KGB Putina. Dneska už nemůžou ani štěkat (z rádia a televize), natož kousat!:) A to se nezmění ...

   Vymazat
  3. Dle tvého vyjadřování ty blbe 8:18 je vidět co jsi za sortu a nešťastného jednobuněčného tvora. Tví duchem chudí rodiče musí být velice rádi, co vyplodili za havloidní hnis.

   Vymazat
  4. Havel byl snad z vašeho hnízda, ne, ty vopejzelá komoušská filcko ...

   Vymazat
 8. Panove zjednodusime to !
  Neocons usiluji o NWO, zatim co Donald Trump usiluje o narodni suverenitu, ktera neni dominovana jednou kratkozrakou a bridilskou skupinou, ktera na co sahne v hovno se promeni ! Napr. arabske jaro. Usiluje o UZDRAVENI a renezanci Ameriky.

  On usiluje o realisticky pomer k problemum zeme, a o to, aby veci se nazivaly pravymi jmeny.
  Zadny fashismus a terror politicke korektnosti.

  Silne se stavi proti kriminalite ! Immigraci chce pod kontrolou mistnich autorit. T.zn., ze u vas to bude Praha a ne Brusel.

  Pozaduje, aby lide byli zodpovedni za svuj zivot. (Zadne drogy !) Chce zmenit zdravotni pojistovaci system. Chce dostupne leky pro stare lidi.

  Chce navrat prumyslu do Ameriky a Evropy, ktery odesel za levnou pracovni silou. Tim snizi nezamestnanost. Ma strategii, jak tento prumysl donutit, ke splneni jeho pozadavku.

  CEKA HO TEZKY BOJ ! O tom boji vam rad napisi, bude-li mi to umozneno, vasi diktatorskou cenzurou.

  Ma nektere vlastnosi, ktere mu davaji nadeji na prosazeni zmen.
  Napr. Schopnost najit velmi vyborne managery - schopne lidi.

  Hillary ? Sladce mluvi k cernochum a dela z Trumpa rasistu, xenofoba, bigota, fasistu, atd.. Media v rukou Neoconus ji intenzivne pomahaji a pisi o Trumpovi, ze je Hitler, nebo Mussoliny a dokonce, ze ma maly pohlavni ud a proto chce byt Hitlerem, atd.

  Co veta, to sracka a casto zoufale primitivni.

  Neocons pujde proti Rusku. Donald Trump Rusko potrebuje pro ekonomicky vzestup OBOU ZEMI a ne pro valku.

  Proto opakoval uz nekolikrat, ze se s presidentem Putinem DOMLUVI.
  honolulu - Supporter of Donald Trump.

  OdpovědětVymazat
 9. Ale stejně, že je to krasavice a ještě k tomu inteligentní?! A vůbec se nedivím, že si ji tak zamiloval právě Goldman Sachs.

  OdpovědětVymazat
 10. Sice tomu také nerozumím, ale snažím se, co mohu nejvíce.
  Předvolební sliby obecně jsou v horším případě sliby podvodné, v lepším případě je to výron pouhých iluzí, které si kandidát dělá. A to platí i v USA.
  Mám pocit, že záleží na tom, kdo se stane americkým prezidentem, ale ne zase moc, možná, že skoro vůbec.
  Prezident může poněkud lavírovat, když ho zákulisní vláda tlačí do něčeho, co je mu proti mysli, může zdržovat, kroutit se, ale nesmí si moc vyskakovat. Jeho aktivity zase může blokovat některý jiný státní orgán, jako Kongres, nebo Senát. Také má rodinu, že... a chce dožít v blahobytu.
  Za Trumpem stojí jiná skupina, než za Clintonkou. Jejich finanční aktivity a možná i větší vlastenectví? (ačkoliv kapitál nemá vlast) by mohly vysvětlovat Trumpova slova o upevnění americké ekonomiky.
  Jeho slova, že „státy NATO musí platit za americkou ochranu více, jinak USA odejdou“, chápu tak, že, se budou snažit tvrdě přenést náklady na ostatní státy , ale neodejdou ani náhodou.
  Jeho slovům, že „se s Putinem dohodne“, chápu tak, že vyvine na Rusko takový tlak, že se Rusko rozloží.
  Takže nic ani moc nového se v politice USA nestane.
  Jiná je věc, zda ostatní státy budou mít na to peníze, a zda se Rusko sesype. Rusko je poučené z 90tých let, takže se sesypat nemusí. Mohou se ale sesypat ekonomiky států NATO.
  Pouze o ekonomiku USA bych neměl strach, ta si dolary může tisknout podle libosti.
  Problém by mohl nastat, kdyby skončila důvěra k dolaru v mezinárodním měřítku. Proti tomu ale má USA příliš silnou armádu, a v každé zemi silnou pátou kolonu, a hlavně, je pánem dolaru a spekulací, jimiž dokáže dělat zázraky. Dokáže si podrobit každý stát jednotlivě, ale ne už tak snadno všechny současně. Někde může (musí) nastat bod zvratu.
  Na vítězství ve volbách dávám větší šanci Clintonce, což je sice nejhorší varianta, ale stojí za ní „Výbor pro zahraniční vztahy CIR“ a Rockefeler.
  Ať už to bud tak či tak, možná to bude lepší, nebo horší než za Obamy, ale v zásadě platí, že konvenční válku může NATO vyhrát třeba v Sýrii, ale ne na Ruském území. A v jaderné válce nezvítězí nikdo, čili k té může dojít jen omylem.
  Rusko je důležité jako brzda americké rozpínavosti, která je americká jen shodou okolností. Je nadnárodní a je ke škodě USA, i všech ostatních.
  Rusko je, ze všech zemí podřízených dolaru, nejodhodlanější k obraně vlastní suverenity. Mohlo by si dovolit i mnohem agresivnější politiku při obraně svých životních zájmů, a nikdo by mu v tom nemohl zabránit. Odneslo by to však na mezinárodním propagandistickém poli, a znepřátelilo by si mnoho lidí. Proto se chová v podstatě sice neústupně, ale velmi delikátně. Je však ve složité situaci. Vlivní a bohatí lidé, bez vztahu k vlasti, pokládají za vhodnější podřídit se USA a být v pohodě. Naopak vlastenci pokládají ruskou politiku za ústupnou a neefektiví. Putin mezi nimi lítá jak nudle v bandě. Toto přetlačování způsobuje vnitřní oslabení, čehož se snaží využít „pátá kolona“ placená zvenčí. K tomu navíc se různí činovníci dopouštějí rozkrádání a vyvolávají nespokojenost občanů. Stalin by je střílel ve zkráceném postupu. Ale kapitalizmus má pro takovéto slabůstky porozumění.
  Na to, v čem se Rusko potácí, se chová velmi stabilně. A mně nezbývá, než mu držet palce.
  My totiž Rusko potřebujeme.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, napsano velmi moudře.

   Vymazat