Reklama

pondělí 9. května 2016

Výuka dějepisu v roce 2020: Kdo nás osvobodil?

Václav Umlauf 
9.5.2016 E-republika

Někdy možná ještě uslyšíte od vašich pomýlených rodičů, že naši vlast osvobodila nějaká „Rudá armáda“. Nemějte jim za zlé. Žili ještě v jiné době než vy, a pro samé chození do práce nemají čas číst nový dějepis, který máte před vámi.Milé děti,
je začátek května a dnes si něco řekneme o osvobození naší země od nacistické okupace. Válka sice přišla z Deutschlandu, ale to není dnešní průmyslové Německo, které dává vaším tatínkům a maminkám desetihodinovou práci za minimální mzdu, aby byli šťastní a mohli si koupit každý rok nové boty, a vám každý třetí rok novou školní brašnu. Celá tato Velká válka byla dávno před velkým Neoliberálním Skokem, kdy jsem jako státní zaměstnanec přišla o důchod. Ale místo toho jsem dostala lístek na koncert tehdy ještě živého Karla Gotta. A velký Karel mi tu vstupenku také vlastnoručně podepsal, stejně jako všem ostatním miliónům pilně pracujících důchodců. A vy si milé děti ten lístek už budete muset koupit ze svého, protože nic není zadarmo.

A nyní k té Velké válce, která byla před tou dnešní Malou válkou. Tu jsme zatím nevyhráli, ale děláme, co můžeme. A pokud máte tatínka u Stalingradu a nemáte od něj zatím zprávy, tak na něj myslete, aby se zdravý a čilý vrátil zase domů, a mohl jít znovu do práce. Velká válka skončila 2.září 1945, kdy byl podepsán akt o kapitulaci Japonska. Tehdy to byla zvláštní země, která neposlouchala Velkého Bratra, a ten na jejich dvě velká města shodil atomové bomby. Japonci, kteří se nevypařili, ti pak podepsali příměří, a Velký Bratr této popletené zemi nezištně pomohl. Jak víte, dnes jejich tátové také bojují u Stalingradu s našimi tatínky za novou Neoliberální Demokracii. V Evropě byl 8.května 1945 podepsán Akt o bezpodmínečné kapitulaci nacistického Německa. Tehdejší pomýlené Německo zastavilo vojenské operace a německé ozbrojené síly se vzdaly Velkému Bratrovi.

Tak to bylo milé děti. Někdy možná ještě uslyšíte od vašich pomýlených rodičů, že naši vlast osvobodila nějaká „Rudá armáda“. Nemějte jim to za zlé. Žili ještě v jiné době než vy, kdy Neoliberalismus úplně nezvítězil a mysl lidí byla temná. Navíc pro samé chození do práce nemají čas číst nový dějepis, který máte před vámi. Pokud na tom budou trvat, tak jim trpělivě vysvětlete, jak to bylo doopravdy. Ať nemají zbytečné nepříjemnosti, doba je i tak dost zlá.

Už v roce 2016 napsal hlavní historický odborný časopis jménem Aktuálně.cz velmi důležitý článek nazvaný "Padli za Československo, ví to ale jen málokdo. Při osvobozování umíraly tisíce Poláků a Rumunů". Najal si na to takovou skupinu lidí zvaných „historikové“. Dneska už tato sorta neexistuje, protože prý umřeli hlady. Ale buďte klidní, tento důležitý článek napsal zmíněný odborný web úplně sám, a nikdo mu přitom nepomáhal. Byla to významná práce a přinesla nové světlo do pravdivé historie Velké války.

Tento odborný web upozornil na to, že už tehdy existoval totalitní Sovětský svaz, který se změnil na dnešní totalitní Rusko. Ale nebyla žádná Rudá armáda, která by nás mohla osvobodit, jak někdy tvrdí vaši pomýlení rodiče. Místo ní na frontě bojovali a umírali tisíce Poláků, Rumunů, Tatarů, Čechů a Slováků. Zatím není úplně vyjasněno, kde vzali zbraně a kdo jim velel. Pokud vím z posledního oběžníku Ministerstva pravdy, zmíněný odborný web na tom pořád ještě pracuje a jistě brzy zveřejní další objevy. Ale už nyní je jasné, že velká část zbraní darovaných Polákům, Rumunům, Tatarům, Čechům a Slovákům pocházela od amerického Velkého bratra. Ten bohužel tehdy dal zbraně i těm barbarským Rusům, kteří také byli mezi vojsky Poláků, Rumunů, Tatarů, Čechů a Slováků. Velký americký neoliberální bratr se tehdy nad Rusy smiloval, aby nebyli úplně vyhubeni. Viděno dnešní tragickou bitvou u Stalingradu, to možná byla chyba, ale Neoliberálové jsou strašně hodní lidé, jak víte. Když ještě nebyla tato Malá válka, tak vašemu tatínkovi každý rok dávali jeden tovární oběd navíc, a k tomu dostal i americkou kokakolu. Tu opravdovou prosím, dovezenou z Ameriky, a k tomu také opravdový hamburger, také dovezený až z Ameriky.

Tato armáda Poláků, Rumunů, Tatarů, Čechů a Slováků dobyla docela velkou část našeho území, ale šlo jim to pomalu. Zato na druhé straně, když Velký bratr málem dobyl Berlín, se daly pohybu jeho legendární armády. Jistě tam také byli Siůxové, Apačové a dnes již vymřelí poslední Mohykáni. Tato armáda Neoliberálních Demokratů byla strašná a neporazitelná. Vždyť jste viděli ten poslední povinný školní film minulý týden. Na rozdíl od Poláků, Rumunů, Tatarů, Čechů a Slováků byla tato armáda pod jednotným vedením Velkého neoliberálního kapitalistického bratra. Pak je jasné, že ji nemohlo porazit vůbec nic, a nikdo. A tak to také bylo, milé děti. Tato velká Neoliberální armáda překročila dnes již neexistující hranici na Šumavě, a přešla až do Plzně. Když to nacisté v Praze viděli, tak uznali svůj omyl, a radostně běželi vzdát se této legendární armádě.

Výsledky mluví za vše. Vítězná Neoliberální armáda měla jen minimálně padlých. Jak všichni dobře víte, při osvobozování českého území padlo 116 Američanů, dalších 406 bylo raněných. Zato neorganizovaná armáda Poláků, Rumunů, Tatarů, Čechů a Slováků měla mrtvých mnohem více, protože osvobozovala naši zemi záhadným způsobem od východu na západ, místo aby postupovala opačně, což by udělal každý rozumný člověk. Při osvobozování ČSR celkem padlo na 144.000 tak zvaně „sovětských vojáků“. Ale dnes již víme, že to byli hlavně Poláci, Rumuni, Tataři, Češi a Slováci. Světlo a demokracie přece přicházejí ze Západu, a ne z Východu. Kdyby šli ti Poláci, Rumuni, Tataři, Češi a Slováci opačně, ušetřili by si mnohá trápení.

A proto dnes slavíme Den vítězství, i když dobře víme, že vítězství u Stalingradu zatím ještě dosaženo není. Ale maminka chodí dnem i nocí do práce, aby tatínek mrznoucí u tohoto hrozného města konečně dobyl pro Neoliberalismus i tu poslední baštu totalitarismu. Pak bude konečně mír. Pak zase budete chodit na brigády do místních korporátních podniků jen v sobotu, a maminka s tatínkem budou od desíti hodin večer opět doma, a to každý den.
Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

88 komentářů :

 1. Žijeme ve světě, ve kterém se lež stává pravdou a zlo dobrem. Lež a nenávist vítězí nad pravdou a láskou...-:(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, a ten velký obrat pravdy v lež a lásky v nenávist začal Svatý Havel, hajzlík jeden zrzavá, hypochondrická...!

   Smazat
  2. On byl ten slavnej Patton stejnej nacista,jako ti v Německu,takže us-estabilišment v čele s jewreji okolo Roosevelta a Eisenhauera moc dobře věděli,jak s tím cvokem naložit a udělali dobře.
   Byl to cvok a jakmile takovej zdivočelej vůl přestane válčit,stane se nebezpečnej i pro své nejbližší okolí.

   Smazat
  3. Ale Ben Klassen ho naopak chválí! Mnoho realistických vojáků, jako generál Patton a jiní prozíraví bílí vůdcové prohlašovali, že jsme měli jedinečnou šanci zničit komunismus. Mohli jsme to skoncovat už v roce 1945 a vydat se přímo na
   Moskvu a vyčistili to hadí hnízdo. Avšak Židé kteří byli u moci to nechtěli. Tajně zabili lidi jako byl Patton a umlčeli mnohé další na věky." A ruský autor Uškujnik píše: "útok Hitlera na Sovětský svaz byl strašným úderem pro „židy na pozicích“. Jak je známo, v Kremlu ani nechtěli věřit této neočekávané zprávě, která znamenala nevyhnutelnou smrt všem východním židům, a dokonce ne z rukou Hitlera, ale všech národů obývajících sovětské Rusko. Zatímco ve starém Rusku byl takzvaný „antisemitismus“ zjevem sporadickým a neměl takové ostré formy, tak nyní, podle svědectva samotných židů, všechno obyvatelstvo státu mělo k nim postoj nepříznivý, s výjimkou „disidentů“, samozřejmě.
   Paradox prohry války, kterou mělo Německo už téměř vyhranou, doposud zůstává záhadou. Němci po vzoru Napoleona nyní často obviňují mrazy, které je zahubili pod Moskvou. Sovětští historici až do „odvěnčení“ Stalina připisovali vítězství „géniovi“ generalissimovi, a nyní ho připisují komunistické straně jak celku. Pokusme se najít částečné objasnění chodu událostí v charakteru těch dvou osob, na kterých závisela nejdůležitější rozhodnutí v souvislosti s vedením grandiózní operace. Jak píše Koestler ve své knize o Chazarech, jejich bek, A ne kagan, se v době válečných událostí stavěl do čela ozbrojených sil státu. V souladu s tímto zvykem byl bek Stalin vyhlášený Nejvyšším za hlavního velitele všech armád SSSR. Kdo jmenoval maršála Georgije Konstantinoviče Žukova do funkce náčelníka Generálního štábu, nám není známo, nejpravděpodobněji to byl výběr samotného Stalina, výběr výjimečně úspěšný. Žukov byl ve vojenských kruzích známý jako „antisemita“, a proto jeho jmenování do této funkce nemohlo vyjít ze Stalinova „židovského“ okruhu."

   Smazat
  4. Ti lidé, co nás kdysi tlačili na východ nás nyní tlačí na západ. Ovšem to jsou stále jedni a titíž - jednoho vyznání. A sice co maj za jediné své přesvědčení ono Zlaté TELE a heslo - PRO PENÍZE VŠECHNO.A ti dnes bohužel ovládaj proamerické sdělovací prostředky a drží v rukách moc. A národ jim to baští. Neuvědomujeme si, že národ neovládá ona hrstka zvolenejch "poslanců", ale ona šeď co vykonává moc pod nimi. A namnoze bere svý jidášský groše z ciziny. Ať z východu, tak ze západu.(Ono postačí se podívat, kolik pražáků "pracuje" pro státní a řídící orgány. A co jsou zač. Ale v tzom jednom jsou stále zajedno.

   Smazat
  5. Ano - proto se dnes říká Praze Mekka zmrdů. A protože můj příspěvek o tom byl zmizen, napíši znovu, že kněžna Libuše věštila slávu Praze..."město vidím veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkati"... tak to zatím někde vázne. Sybilla prorokovala střední Evropě, že se změní v trosky, přežije jen tolik lidí, kolik se jich vejde na formanský vůz, a až pojede vozka kolem hromady kouřících se trosek, mávne k nim bičem, a řekne .."tady stávala dříve Praha" ... a teď přijde to,kvůli čemu byl můj příspěvek zmizen - nejde o to, že Sybilla prorokovala ještě, že lidské plemeno barevné vyhubí plemeno bílé a už jsme nebezpečně blízko, ale napsal jsem k tomu, že dokud se pod drastickými a dojemnými články kdekoliv objevují reklamy na přípravy na zvětšení penisu, vyhlazení kůže nebo zlepšení erekce, ještě není tak zle, vždyť ... dokud se píše, ještě se neumřelo"...
   No a jak to vypadá, to publicistické servery nerady - to o těch reklamách. Proto byl můj příspěvek zmizen. Vadí nějak víc, než šíleně sprostý nadávky. Nemám pravdu pane Zmizíku?

   Smazat
  6. Tebe - 12.18 - je možné vyhodit dveřmi, a zase vlezeš oknem tam, odkud tě vyhodili. Jsi drzej jako veš. Obyčejný lidský všisko, a i ta veš má v hmyzí říši nějakou cenu, zatímco ty nemáš cenu ani jako odpad. Jediné co umíš, jsou neskutečně sprosté nadávky a urážky, a tím se musíš každému normálnímu člověku zprotivit.Ne tím, že bys snad měl na věc jinej názor, ale ty nemáš jinej názor - ty jsi jen ubohý sprostý hovado s potřebou nadávat a urážet. Vybavuju si, že určitě chodíš nemytej, ve smradlavých hadrech a smrdíš jako tchoř. Máš vykotlaný zuby a páchne ti i z huby. Nikdo -NIKDO - normálně myslící a s normální výchovou, by se nemohl vyjadřovat tak hnusně a sprostě. A uvědom si, že za tvoji zchátralost a ubohost nikdo nemůže, tak si nevylévej vztek na úspěšných lidech. To je vrchol ubohosti. A buď tak laskav, a ušetři zdejší diskuzní fórum svých výlevů. Dík.

   Smazat
  7. 12.18 Ten váš výlev nepramení z nějaké nenávisti proti zdejším diskutujícím, na které nemáte, ale z vaší osobní frustrace z vašeho po.sranýho života, kterou si zde pouze vybíjíte...a nebo to máte placený. Třetí možnost není. Je jen dobře, že vám to pan David nevymazal. Alespoň víme, že mezi námi jsou postižení lidé, které se mohou jen takto seberealizovat. Jinak k nepotřebě!

   Smazat
  8. Ale hovno vy dva debilkové! Já na takový nějaký strejce ubohý seru,mám vás v píči. Stejně mě sere i opačná strana - zkrátka každej kretén! natož pak mazací hovada, který místo aby se učili nový věci, tak jen bulíkujou lidi dokola stejnema provařenýma 50 let vyčpělýma srágořinama, přiblblikové! Jestli vám nevadí mazání svodných názorů, jste dezéni a nic než vás deně kpa do vaší tupý makovice si ani nezasloužíte, vy dva debilkové. Na každýho z vás je na iDnes 20 jinejch debilů z opačnýho garudu. poslouchejte - uvedu link a některý hověziny opačný strany!

   Smazat
  9. Sem koukni! Hrůza! - http://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A160509_125647_zahranicni_bur

   Smazat
  10. Adam Malý 40721
   Kdy 2.sv. v. válka skončila v tom mají Rusové víceméně jasno.

   Ale kdy začala a kdo ji začal, tom mlží, mlžili a mlžit asi budou i nadále

   +51/−1
   Petr Urbánek 31978
   Rusové slaví konec války, kterou společně s Německem útokem na Polsko rozpoutali.

   +66/−3 doporučit 9.5.2016 14:31
   Tomáš Jelínek 40092
   A to je milé. Ribbentrop-Molotov se slaví kdy?


   Foto Honza Provazník 88177
   SSSR byl naprosto stejný odpad, jako nacistické Německo. Že vám jedna tasemnice ve střevech sežere druhou tasemnici přece není důvod, abyste za to té první nějak moc děkovali.

   +38/−6
   Foto Jan Čermák 49857 Facebook
   nejsmutnější je skutečnost, že SSSR nikoho neosvobodil. Nejprve se pustil do Finů, pak si s Adolfem podělil Polsko a nakonec zotročil všechny národy, kam šlápla noha sovětského vojáka... Pouze Rakousko tomu jakoby zázrakem uniklo...!!

   +59/−14 doporučit 9.5.2016 13:43

   Vidíš to, volečku? Totální LEŽ! A co má kladných bodů! Já tam nemůžu napat, páč mě tyk kurvy vybodovaly (tadz yas manžou, no). Jinak bzch tomu voloj a těm co mu dali 58 kladných bodů napsal, že válka SSSR s Finskem začala až v listopadu, kdy po Polsku byla dávno veta!!! A tak je to všude! Proto se rozčiluju a ne co tu cyntáš hovade o nějakejch zubech či co - zubařka na prvenčce mi říkává že na 50 mám prej chrup naopak skvělej! Ale ty bys neměl, kdybys cyntal tyhle srágořiny v mý přítomnosti. Kapiš, blbe?

   Smazat
  11. 17.46 - úplně obyčejný tuctový prase. Tady si připadá důležitej, že může ty svý prasečiny psát - kde jinde by je mohl uplatnit? Opakuju - obyčejný tuctový prase. Jako blbec, kterej má potřebu na ulici před lidma rozepínat kabát a ukazovat čůráka, a to ho rajcuje. Je prý to nějaká nemoc. Tak tenhle tady vystrkuje čůráka,kterýho má v mozku a taky ho to rajcuje. Taky psychopat. Patří do blázince.

   Smazat
 2. A jak soudruh Patton dopadl---hlavně se nepíše jak jeho vojska dopadla u chebu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No,že toho blba Pattona přejeli autem je snad jediná dobrá věc co pamatuju,kterou ti tví žiďáci udělali....Jinak by dopadl,jako ten váš geni(t)ální válečník gen.Čatloš s rychlou divizí,co pelášil z Ruska až se mu za velocipédy prášilo....ty jeden "realisto"...

   Smazat
  2. Hele ty meněcenný USSÁCKÝ HOVADO,TY DRŽ TLAMU NEBO TI JÍ ROZŘÍZNU JAKO ČERNÝ DAHLII!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  3. Ten psychopat v 9:45 se zase dostal k ústavnímu PC? V těch Bohnicích ale musejí mít pěkný bordel !

   Smazat
  4. To už snad přeháníš ty praštěnej zmetku 9.45. Tak sprostý nadávky -co si vůbec myslíš ty potkane smradlavej? To je ta svoboda slova pro potkany jako jsi ty? Možnost veřejně sprostě nadávat a urážet, ty jeden ubožáku frustrovanej? Umíš taky něco napsat vyjímečně slušně? Zatím píšeš jen sprosté zhovadilosti. Nebojíš se, že tě někdo utopí v kýblu, jako se topí potkani?

   Smazat
  5. Promiňte, ale ten psychopat 9:45 byl smazán. Doporučuji na podobné idioty nereagovat, protože po smazání ztrácejí reakce na něj a celá diskuse smysl.

   Smazat
  6. Máte pravdu -smažte i moji reakci. Děkuji.

   Smazat
  7. Děkuji, pane Dvořáku. Skutečně na nesvéprávného jedince nemá smysl reagovat. Přidávám se k panu anonymovi v 10:55.

   Smazat
 3. Budu hádat.Štětina,J.Janda,Langšádlová,Němcová,Filipovská ??????

  OdpovědětSmazat
 4. ani se moc nedivím, že Rudá armáda je trochu v pozadí. Je to díky 40 let trvající stupidní propagandě před 1989, kdy jsme chodili se školní třídou na kdejaké besídky, propagační dramatiscká pásma, všude jen rudé vlajky, ruské filmy povinně se školou navštěvované, válka a vítězství nad fašismem. I když je to vše asi pravda, tak hlavy to už nepoberou.
  A proto je to takový rozdíl se způsobem oslav někde na Západě, byl jsem několikrát ve Francii v květnových dnech, oslavy byly důstojné, skromné a docela zajímavé. Velký rozdíl od bombastických přehlídek, které dodnes fungují v Moskvě například.
  Takže se prosím nedivte, že národ toho má už dost.
  A pokud se tady objeví nějací okovaní motorkáři, tak to beru jako militantní divadlo číslo dva.
  A můžete mne ukamenovat - ale je to tak. Nejenom v oblasti úcty k padlým za války, ale i v jiných oborech tragická komunistická propaganda před 1989 udělala medvědí službu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stejná propaganda je dnes na ČT, kdy se ve vysílání rozhovoru s Haškem objevil místo moderátora vyšetřovatel StB. Je to smutné, ale historie se opakuje pod heslem "Jsme horší než oni".

   Smazat
  2. Tak si někdy zajeď to té své Paříže v červenci, kdy má Francie státní svátek (14.7.). Ohromná bombastická přehlídka se vším všudy! Jaderné nosiče ve vzduchu, stíhačky, na zemi tanky a další obrněná technika, Cizinecká legie, husaři a napoleonské pochody... A Francouzi na chodnících i u televize jsou na svou zem i armádu hrdí. TAkže mi tu nic nemluv o ruské bombastice. Kam se hrabou i na Američany.

   Smazat
  3. Ano, lze s vámi v mnohém souhlasit. Tenkrát se říkalo, že Československo osvobodila sovětská Rudá armáda a Plzeň a okolí obsadili Američané. Dnes se to říká obráceně, Rusové obsadili, Američani osvobodili. Ani ti motorkáři k těmto oslavám nejsou pro mne to pravé ořechové, ale budiž. Motorkářství je celosvětový trend a u mě budí jakýsi negativní respekt, ale to mám asi z těch amerických filmů o nich. Nevadí mi ani tam ani tam, a zaplať pánbůh, že si alespoň oni vzpomenou na mrtvé z války. Nechal bych být kecy, že je poslal Putin že je to jen propaganda(co dnes není a kde všude je propaganda) Ono to dnes až tak černé není. Projeďte si naše vesničky, kde opravili pomníčky padlým sovětům(!) a přidali kytičky, mnohde vyvěšují na domech Československé(teď české) vlajky.Rozhodně bychom neměli zapomínat na všechny naše osvoboditele, kteří padli za naši svobodu. M.Radikowski

   Smazat
  4. Co to plácáš. Jde o pravdivý popis historie a ne o to komu se líbí vojenské přehlídky a kdo se u nich nudí.

   Druhá světová válka to byl další pokus západní civilizace zničit Rusko. USA na tom ohromně vydělalo, platilo se zlatem. No a ke konci války, když už bylo jasné, že to nevyjde, tak museli nutně otevřít druhou frontu, aby zachránili co se dá (schopné německé kádry, vědce, zlato, archivy, svoji tvář a zabránili spolupráci Německa a Ruska, což by byl začátek konce řádění židů ve světě).

   Smazat
  5. Ano, 8.32 - a pokud jde o ty ruské filmy, tak za celých dvacet let jsem viděl zlomek toho, co dnes vidím za rok. Veškerá kultura je doslova zasračkovaná americkým násilím, hrůzami, morbidními scénami a podobným hnusem, ale i třeba ty odporné televizní reality šou jako byl Big Brother, Hotel Paradiso, Vyvolení, Farmář hledá ženu, Výměna manželek, Jak se staví sen, Soudkyně Barbara a další - neskutečné hovadiny na vymývání myšlení a intelektu z mozků - licence k vysílání tohoto humusu je nakupována v USA. Tam je kulturou jen humus, násilí, frustrace, ponižování lidí apod. Naše kdysi skvělá česká kultura byla zmrzačena a je dále mrzačena, stejně jako celá česká společnost. Ještě že existují společnosti, které pro nás produkují na DVD staré české filmy, českou kulturu, humor, a tradice, jinak by nebylo možné zapnout si TV. Jít do kina a zaplatit za produkci amerického hnusu ( nebo za českou imitaci amerického hnusu) dvěstěpade? Vyloučeno.

   Smazat
  6. Michal Masopust9. května 2016 11:52

   On je veliký rozdíl mezi Francií, která vesele kolaborovala s nacistickým Německem, v r. 1938 nás hodila společně s Anglií a fašistickou Itálií přes palubu a za tři týdny jí hitlerovci doslova utloukli čepicemi, takže tato Francie opravdu nemá co velkolepě oslavovat, nehledě na to, že její oběti jsou ve srovnání se Sovětským svazem zanedbatelné!
   Byl to právě Sovětský svaz, který po celé tři roky nesl zcela sám tíhu Velké Vlastenecké Války se zcela zdevastovaným dočasně okupovaným územím, masakrovanými civilisty ve velkém tamtéž a nesmírnými oběťmi na frontě z řad Rudé armády!!
   Jistě uznáte, že Rusové mají PRÁVO a doslova POVINNOST uctít památku ca. 25 miliónů padlých a sprostě fašisty zabitých a umučených obětí velikolepě a s patřičným, OPRÁVNĚNÝM pathosem?!

   Smazat
  7. Michal Masopust9. května 2016 12:03

   Pro 11:07, Souhlas, máte plnou pravdu, SSSR nás NIKDY tak neznásilňoval, jako ta hnusná největší říše zla za velkou louží s její odpornou tzv. "kultůrou" na zvracení!!!!

   Smazat
  8. pro 0945: ohledně těch dnešních filnů. Souhlasím, kraviny na entou - ale rozdíl je v tom, že tenkrát se chodilo povinně.

   Smazat
  9. Ale prdlajs! To hodně přeháníte 12.16. Občas se na nějaký film šlo, ale to byly filmy kvalitní. Třeba Most u Remagenu, Bitva v Ardenách, Bitva u Stalingradu apod. Natočený skvěle - bez debat! Autentické záběry - tak než by nám měli profesoři ve škole o tom něco žvejkat, šlo se do kina. Tenkrát mělo naše krajský město několik nádherných biografů přímo v centru, se sály, foyer,apod. Teď máme hovno! Demokratická chátra na radnici to nechala všechno zruinovat, v sálech jsou vietnamský tržnice s hadrama, a do kina se jezdí na periferii několik kiláků MHD do "multisráče" s několika sály vedle sebe. Pořád to zeje prázdnotou, ale to se jim "vyplatí". Ale když už o tom píšete, tak tenkrát nebyla televize - takový klystýr hnusný. O kina nejde - tam se v našem městě se školama ani jezdit nemůže tak daleko, ale nejde zapnout TV, aby tam nebyly denně zabijácký americký sračky. Jednou jsem si k tomu dal véču a když to zapnu, z obrazovky zrovna na mně stříkala krev někomu z huby - mlátili ho a vyráželi mu zuby z huby -ale ne válka a vojáci. Prostě jen tak - jako v každý americký všivárně. Véču jsem hodil do záchodu - nemohl jsem. Moji rodiče mají zakázáno se na takový věci dívat - od doktora! Něco takovýho tady nebylo nikdy. I animovaný filmy pro děti z jejich "tvorby" - to je samý mlácení do huby, kopání do břich, ukusování hlav od různých bestií - může být takovej národ vůbec normální? Kterej produkuje jen takovýhle laciný sračky? Přitom existujou nádherný americký filmy a velkofilmy z let šedesátejch, úžasný herecký výkony, skvělý náměty, dialogy apod. tak proč na nás všechny TV stanice vyhrabujou takový sračky už šestadvacet let?! Co je to za zhovadilej "projekt" zničení zdravýho vědomí i podvědomí jedný nebo dvou generací lidí? Nechápu to. Já to nechápu. Proč toto tady nikdo nezakáže? Nějaké ministerstvo kultury - k čemu ho máme? Copak toto je nějaká kultura?

   Smazat
  10. Právě takovou masu zhovadilých lidí potřebuje pro svoje fungování kapitál, dnes globální kapitál. Právě proto usiluje o mix masy lidí myšlenkově i fyzicky žijících na úrovni hlubokého středověku s masou lidí zbědovaných sledováním stupidních pořadů, protkaných ještě stupidnějšími reklamami. Je to důsledek pohybu a vývoje toho nejdokonalejšího společenského systému ve smyslu likvidace jakékoli lidskosti v bytostech, kteří si namyšleně říkají homo sapiens. T

   Smazat
  11. Pro pana Michala Masopusta (11:52)
   Máte sice pravdu, že SSSR nesl 3 roky veškerou tíhu Velké vlastenecké války, pokud jí myslíme východní frontu. Není to ale pravda o 2. světové válce jako celku, Amíci bojovali v Pacifiku, spolu s Brity, Francouzi a Nizozemci v Indočíně a velký význam - i pro vývoj na východní frontě v SSSR - měly boje v Africe. Pokud by se tam Němci dostali k ropě, odpadl by jim jeden obrovský problém a nehnali by se ke Stalingradu a na Kavkaz k ropným nalezištím. Nesnižuji příspěvek SSSR na porážce nacismu, ale nesnižujme ani podíl západních Spojenců.
   Nenechte cloumat vášně svým majestátem, respektujte fakta a když to půjde, tak se nad nimi, jejich příčinami a účelem, i zamyslete.

   Smazat
  12. Michal Masopust9. května 2016 16:35

   Ale snižujete zásluhu SSSR, ne že ne! Nacismus si pěstovali hlavně a především vaši západní spojenci,aby jej mohli poštvat proti Sovětskému svazu, to by vàm mělo být z hostorie známo? Váš "argument" ohledně ropných polí neobstojí, hitlerovské Německo mělo za úkol zotročit a rozkouskovat Sovětský svaz a udělat z Rusů otroky anglosaského velkokapitálu! Váš "argument" ohledně jihovýchodní Asie neobstojí také; Francii, Anglii a Holandsku šlo PŘEDEVŠÍM o udržení si KOLONIÍ a ne o nějaké národní osvobození porobených národů jihovýchodní Asie, proto tam bojovali!! Churchill a Truman chtěli hned po skončení války napadnout SSSR ATOMOVÝMI bombami, tak jako zákeřné zcela už ZBYTEČNĚ napadli Hiroshimu a Nagasaki v r. 1945, chcete ještě dále pokračovat o morálních "zásluhách" západu?!

   Smazat
  13. A co jako mají ve Francii oslavovat? I Francouzi byli ve Wehrmachtu, je to i na wiki- velkou část z vojáků Waffen-SS dokonce tvořili kolaborující cizinci z podmaněných zemí, zejména Rusové, Slováci, Dánové, Francouzi, Ázerbajdžánci, Vlámové, Norové, Finové, Holanďané, Chorvati, Lotyši, Estonci a Ukrajinci, dokonce Indové a Britové (resp. obyvatelé zemí Britského impéria). Tito vojáci byli nazýváni Freiwilligen (Dobrovolníci), a většina z národů, jejichž příslušníci takto sloužili, měla své vlastní jednotky (např. 28. SS-Freiwilligen Panzergrenadier Division „Wallonien“, či 5. SS-Panzer Division „Wiking“).[1]
   Celé je to podivné a vzhledem k tomu, že skoro polovinu nacistických vojenských sil tvořili jiné národnosti než Němci, troufám si tvrdit, že válka směrem na západ byla na oko, účelem bylo získat dostatek mužů a techniky aby mohl Západ vyrazit na Rusa....
   .....Z válečných zločinů, kterých se dopustily jednotky Waffen-SS na západní frontě, je nejznámější Malmédský masakr, kdy jednotky Waffen-SS v Belgii roku 1944 postřílely 71 amerických zajatců. Známé jsou také skupiny Dirlewangera a Kaminského, které na dobytém území v Polsku a Rusku zavraždily mnoho civilistů a také ruské válečné zajatce, vypálily několik stovek vesnic, prováděly ty nejohavnější německé válečné zločiny ve druhé světové válce. Jednotky také pomáhaly potlačovat odpor polských Židů ve varšavském ghettu. Zejména v Polsku a v Sovětském svazu byly jednotky Waffen SS součástí uskupení tzv. Einsatzgruppen, jejichž činností bylo „očisťování“ prostoru od Židů a jiných „méněcenných“ ras.

   Uprostřed území Protektorátu Čechy a Morava zabraly Waffen-SS území 65 obcí. Obyvatelstvo vyhnaly a zřídily zde pro své příslušníky výcvikový tábor. V tomto prostoru byla i pobočka koncentračního tábora Flossenbürg.

   Waffen SS měla svou pochodovou hymnu SS marschiert in Feidesland. SS marchiert in Feidesland měla i estonskou, norskou, lotyšskou, francouzskou a brazilskou verzi. Tyto písně se často lišily od německého originálu.https://cs.wikipedia.org/wiki/Waffen-SS

   Smazat
  14. 16:35 helete,Hitlera si Stalin vychoval.Jaky byl postoj SSSR v meziválečném období ke smlouvám z Versailles si dohledejte.Co vše se dílo v SSSR po podpisu paktu R+M je známo a jak se následně dělilo Polsko,také.Že Západ ošetřoval s Hitlerem je pravda,ale to i SSSR,ještě 21.6.před preventivnim útokem Wehrmachtu byl vypraven vlak se surovinami do Raichu.Válku nad osou Berlin,Řím,Tokio vyhráli spojenci.Jediný ze spojenců,kdo měl z války územní zisk byl Sovětskÿ svaz.K Velké vlastenecké válce,nebýt americké vojenské pomocí,mrazu a vodky, nebyla by Moskva ani Stalingrad.O zbytečnosti bombardovàny japonských měst/srpen'45/.Dva dny po svržení A bomb vyhlásil Sovět.svaz Japonsku válku!Pročpak,taky zbytečně?

   Smazat
  15. Pro 0:24 A jeje, opět krásný výpotek pražské povalečské gaunerkavárny a havloidů! Je přímo neskutečné, jaké duševní mrzáky stačili havloidi vychovat?! Nechte pana Masopusta na pokoji, má pravdu, zatím co vy pindáte nesmyslné hovadiny a podlosti vůči Sovětskému svazu a J. V. Stalinovi!

   Smazat
  16. Pro pana Michala Masopusta (16:35)
   Válku nerozhodují jen kvéry, kanóny a bitevní um. Od dob Valdštejna ji rozhoduje i ekonomika. To, co měl Adolf Hitler jako konečný cíl je jedna věc, a to, že k tomu potřeboval - a neměl - ropu, je druhá věc. Pokud nebudete mít boty, tak Vaše sny o výstupu na Mount Everest budou iluze. Cesta na vrchol totiž pro Vás bude začínat u Bati. Ve stejné situaci se ocitl Hitler po neúspěchu u Moskvy a novou ofenzívu musel vést (což jeho generálové zaujatí jen pro válčení a neuvědomující si význam ekonomiky pro zajištění vedení války, nechápali) pro ropu pod Kavkaz. Proto bylo důležité ho odehnat od egyptských ropných nalezišť.
   To, zdali šlo v Indočíně o imperiální zájmy, je sice důležité, ale z hlediska nasazení a vázání vojenských sil ve 2. světové války je to vedlejší. Mámám to jejich syny tam padlé nenahradí, stejně jako to neuspokojí civilní oběti takové války.
   Mícháte hrušky s jablky - jedna věc jsou počty bojujících vojáků, nasazených zbraní, postižených civilů, množství obětí a další ztráty, plocha bojišť atd., tj. porovnání nasazení či poutání vojenských s ekonomických sil, a druhá věc je charakter, smysl, cíle bojů jednotlivých stran.
   Nikde jsem nehovořil o "morálních zásluhách" západních Spojenců. Jen o prostých skutečnostech nasazení vojsk bez ohledu na jejich ideu.
   Ohledně pěstování nacismu máte pravdu, ale nezapomeňte Stalinovu zásluhu na opoždění boje levice proti fašismu a nacismu, na jeho soustředění se na boj proti sociální demokracii a nikoli fašistům, s čímž skoncoval až VII. kongres Kominterny až r. 1935.
   Když se budeme bavit o 2. sv. válce komplexně, tak samozřejmě přijde v první řadě slovo o jejím smyslu, cílech zúčastněných, současně ale pak je záhodno rozlišit postoj k válce jednotlivých tříd či sociálních skupin. Určitě s jinými cíly zahajovali válku velkokapitalisté, zejména zbrojaři, a pod jinými ideami brali zbraně do rukou partyzáni, rukovali muži v ohrožených i válkou nedotknutých územích. To, proč Sověti nazývali 2. sv. válku Velkou vlasteneckou válkou, se před listopadem nijak nerozpatlávalo - protože za stalinismus by tolik občanů SSSR a s takovým nasazením nebojovalo. JVS musel hodně zahrát na vlasteneckou strunu, aby po svých paranoidních masových, zbytečných zločinech zmobilizoval občany SSSR. Banderovci apod. dokazují, že ne vždy se mu to podařilo. Spojenci zvítězili pžedevším díky obrovskému nasazení obyčejných lidí, které neaktivizovali ideologické a ekonomické zájmy vládnoucích vrstev ať již USA, VB, F, nebo SSSR, ale zvedly je jejich vlastní existenční potřeby, obyčejné lidské, humanistické hodnoty, nesouhlas se svévolnými zločiny, nadřazeností, nesnášenlivostí, nelidskostí agresorů. Makali na frontě, makali v týlu svém i protivníka, prostí Sověti, Američané, Britové, Francouzi, Čechoslováci. Platí to i pro řadu vojevůdců, politiků, hospodářských manažerů, ale pro některé to neplatí, poněvadž jim nešlo o lidské životy ať již své či protistrany, ale jen o zisky, moc a postavení, osobní ukojení.
   KR

   Smazat
  17. Pro 11.46 Máte "svérázný" pohled na historii meziválečného období a vámi těžce zakrývaná nenávist k Sovětskému svazu z vašeho příspěvku přímo čiší! Právě díky Stalinově politice velkého skoku v ekonomice (za pouhých 20 let pozvedla tato politika zaostalé agrární carské Rusko na industriální velmoc a umožnila SSSR vyhrát ve Velké Vlastenecké Válce!) Rusové šli sami a ve velkém dobrovolně na frontu a umírali s výkřiky За Сталина, за Родину!, žádný "diktátor" a "usurpátor" Stalin je k tomu nemusel nutit. Byli si velmi dobře vědomi, co by je bylo bývalo čekalo v případě vítězství hitlerovců?!! Zřejmě patříte k těm, co musí mít za každou cenu poslední slovo, i když melete páté, přes deváté, že? Štve vás holt, že ti vámi zřejmě velmi milovaní západní "spojenci" nevyhráli 2. světovou válku sami a hlavně nedostali pod palec celou Evropu, že? To by bylo bývalo bylo "žůžo", kdyby se byli bývali "american boys" mohli roztahovat všude po Evropě i v Praze, že?! Že velká většina Čechů o to po zkušenostech z r. 1938 vůbec nestála, proto mohla KSČ tak přesvědčivě vyhrát volby v r. 1946!, to vám osobně zřejmě vůbec nevadí, že?

   Smazat
  18. Pro (12:29)
   Ohledně mého vztahu k jednotlivým stranám konfliktu Jste naprosto mimo. Vidím 2. světovou válku (a nejen ji) jako především třídní konflikt. Neháži proto všechny příslušníky jednoho národa do jednoho pytle.
   Nikde jsem ve svém příspěvku JSV netituloval tak, jak Jste uvedl ("usurpátor"...), vkládáte mi "do úst", něco, co jsem neřekl. To dokládá míru Vaší serioznosti či přinejmenším schopnosti porozumět textu.
   Váš vnitřní svět, Vaši arogantní namyšlenost dokládají i Vaše slova o tom, co si myslím. To, co si myslím, to vím pouze já, Vy si pouze namýšlíte, že to víte ("Štve vás holt..."). Nikdo z nás neví, co si druhý myslí, vždyť už některým činí potíže pochopit, co jiný říká, natož aby odhalili, co si asi myslí. Přesvědčení, že vím, co se druhému motá v hlavě, je neklamnou známkou hlouposti a namyšlenosti a prezentace takového přesvědčení jen dokládá míru této arogantní, agresívní blbosti.
   Vaše reakce je osobním útokem, zabývá se mnou, nijak neodpovídá na věcné argumenty, které jsem uvedl. To něco vypovídá o Vaší schopnosti argumentovat k podstatě věci.
   Ve Vašem příspěvku je pár zajímavých prvků. Termín velký skok bývá vesměs spojován s Maem, u JVS jej slyším poprvé. Nešlo jen o Stalinovu hospodářskou politiku. Nebo snad nepovažujete VKS(b) a jeho orgány za demokatickou instituci, kde rozhodnutí přijímá většina? To by ovšem znamenalo, že JVS byl diktátorem, ač Jste toto jeho označení odmítl. SSSR měl řadu národohospodářů (Gosplan), kteří se snažili stranické cíle promítnout do řízení ekonomiky. A ne vždy šlo voluntaristické cochcárny skloubit s realitou. A součástí toho obrovského týmu nebyli jen autoři cílů a plánovači, vše nakonec museli udělat obyčejní lidé. S obrovským fyzickým a duševním nasazením, o kterém se ve fotelech ani nezdá. Přečtěte si Jak se kalila ocel, ale třeba i Jeden den Ivana Děnisoviče - vzestup SSSR stál mnoho sil jak přesvědčené, tak i ty méně nadšené.
   Když vzpomínáte slova, s nimiž šli rudoarmějci do bojů, nezapomeňte také na rozkazy č. 270 (1941) a 227 (1942). Svět a život není černobílý a stalinismus není dobrou metodou.
   Síla SSSR v předvečer války rozhodně nebyla jen dílem JVS, ale stovky milionů jeho obyvatel, kteří budovali svoji zemi a byli přesvědčeni a nebo věřili v ideály socialismu a komunismu, občas i navzdory rozhodnutím JVS, které odskákala řada lidí, nemálo z nich i smrtí.
   KR

   Smazat
  19. Francie má "bombastické" přehlídky na výročí pádu Bastily. Rusové Berlína. Všude v Ardenách stojí na podstavcích americké tanky. Šedé nebo khaki. Skoro v každé vesnici!

   Smazat
  20. Pro 16:13, tzv. KR, Stalinismus BYL pro SSSR dobrou metodou, díky němu se Sovětský svaz stal světovou velmocí socialismu, a byl schopen zvítězit ve Velké vlastenecké válce, to neokecáte (v této "metodě" přimo vynikáte"!!), kdybyste se třeba na hlavu postavil!! VKS(b) byla silnou, skutečně komunistickou bolševickou stranou s DEMOKRATICKÝM CENTRALISMEM jako způsobem řízení státu a představitelkou svazku dělníků a rolníků, jako držitelů skutečné lidové moci. J.V.Stalin byl renegátskou klikou Chruščova v r. 1953 zákeřně zavražděn, od tohoto okamžiku to šlo s SSSR z kopce a kam to v r. 1990 a ještě obludněji v r. 1993 renegátská klika zrádců socialismu v Rusku dotáhla je všeobecně známo. Pokud by ještě dnes byla uplatňována stalinská politika v SSSR, existoval by Sovětský svaz ještě dnes a i situace ve světě by byla zcela jiná. Neexitovalo by nebezpečí vypuknutí třetí světové války a i dnes už zcela fašistické USA by se nechovaly tak odporně zpupně, jako teď! Původcem VŠEHO ZLA na planetě Země jsou v současnosti USA, kdyby tento státní paskvil neexistoval, jsem přesvědčen, že svět by byl mnohem a mnohem klidnějším a přívětivějším místem k životu, než dnes!! Existovalo by též nadále socialistické společenství států a nežili bychom v takovém Absurdistánu tzv. "ČR" jako teď, s rozkradenou a zdevastovanou ekonomikou, zadluženou na několik generací dopředu, s neschopnými, či spíše VŠEHO schopnými grázly jak v politice, tak i v ekonomice, nebyli bychom kolonií tzv. "eu" a "nato" s USA v čele! Ještě nikdy se nenacházela ČR v tak ubohém a dezolátním stavu, jako dnes! Chcete mi snad namluvit, že dnes máme demokracii a svobodu, že řadový pracující člověk se v dnešním divokém kapitalismu po "vzoru" USA dovolá svého práva? A co ten více než milión nezaměstnaných a přes půl miliónu bezdomovců, ti mají podle vás také všechna a zajištěný spokojený život? Vše výše mnou popsané ve STALINSKÉM SSSR neexistovalo a kriminalita proti lidovému zřízení a hospodářství se tvrdě trestala a to i smrtí za těžké zločiny. Kdo morálního kodexu a ústavy SSSR se neměl čeho obávat! Jenže to vy nikdy nepochopíte, protože nechcete pochopit! Jak je vidět strefil jsem se do černého, když jsem o vás napsal, že vám odpor ke všemu co jen trochu zavání socialismem a sovětským původem doslova čouhá z bot. Nesnažte se okecávat NEOKECATELNÉ!!!! Mě a se mnou podobně smýšlející nepřesvědčíte a my vás také ne!! Myslet si můžete co chcete, já si také o vás a vám podobným myslím své, tak to nechme plavat!!

   Smazat
  21. Oprava; bezdomovců, ti mají podle vás také všechna práva a....

   Kdo žil podle morálního kodexu a ústavy....

   Smazat
 5. Je to na nás to změnit a zastavit to...říct lidem pravdu ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problém je komu tu pravdu říkat. Ty mladé blbečky se sluchátky na uších a iPhonem v ruce to nezajímá, ti ani nevnímají okolí a neslyší co jim kdo říká, příkladem je blbka, která lezla do vagonu metra v okamžiku, kdy tlampač hlásil, že tady souprava končí, a takzvaná střední třída je tak vymaštěná, že ji to buď nezajímá nebo věří té zločinné propagandě v údajně české televizi. Ale kdybyste se jich zeptali na Angry games nebo na jiné americké hovadiny, tak by hned ožili. Jo, a aby byli "in", tak do nich ještě pumpují blbečkové z různých rádiový stanic takové paskvily, jako že "...ve fešn aréně mají sejl a prodávají tam za outletové ceny". Tito vygumovanci už jsou ztraceni.

   Smazat
  2. 09:40 pomlouváte nový svět, který se Vás už asi týkat nebude. Přesně takto nás kritizovali naši prarodiče a případně i rodiče , když jsme byli mladí.
   To s politikou nemá co dělat - svět se prostě takto pořád točí dokola.

   Smazat
  3. Ona to až tak moc pomluva není. Protože mnohé ty blbečky s dráty do hlavy od founu fakt politika nezajímá, ale potom se nechají postavit s nějakým přiblblým transparentem a vykřikují "smrt sovětskému svazu"... Tak takoví jsme jako mládež rozhodně nebyli

   Smazat
  4. 13:35 ano , my jsme vykřikovali "smrt buržoazii, smrt válečnému voltstrýtu !!"

   Smazat
  5. Tak tos byl pěknej debil už od dávna, když jsi vykřikoval takový blbosti. Zajímavý - my jsme nic takovýho křičet nikdy nemuseli, nikdo nás nenutil, tak asi jsi vyrostl na jiné planetě. Nebo se ti to zdálo, a probudil ses s prstem v nočníku. My jsme na prvomájových průvodech improvizovali a hulákali jsme "Sušíme hubu, živíme Kubu" nebo "Já pr, ty pr, zachráníme Kypr" případně "Utažením řemenu, pomůžeme Jemenu" a srali jsme na nějaké policajty, kteří smejčili okolo, ale oni na nás taky srali, a dělali, že to neslyší. To ještě byli policajti normální -ne uřvaní debilové v černých kuklách, jako teď. Každá mládež se bouřila proti diktátu - jakémukoliv diktátu, což je asi přirozený - jen dnešní "mládež" sere na všechno. Zadrátovaný ušiska, čučí do mobilu, kde mají mozek, potetovaní blbečkové. Jen takhle dělat za prachy kompars a řvát nějaký píčoviny na zadání někam do davu, přičemž vůbec nerozumí obsahu těch píčovin a jejich významu, ale to je jim jedno. Snadno vydělanej litr, nebo kolik se za řvaní a protesty platí.

   Smazat
  6. Ještě jste zapomněl:
   - na Kubě je strašák, nebojme se, avšak!
   - postavíme kompresoři, odfoukneme agresoři!
   - rychle sklízej, rychle mlať, ať nemají děti hlaď!
   Bralo se to jako psina, vzrůšo, recese. Rána pendrekem k tomu patřila. Kdo v tom nežil alespoň pět let, nemůže posuzovat. Takže ročník 1965 a VŠ nad 1961 mlčte(plus mínus cihla). JInak jste jak Pepíček, co si po přečtení Kamasutry a otevře internetovou poradnu: Jak řešit manželskou sexuální krizi po 20-ti letech soužití.
   Bolševik byl totalita politická, teď jsme totalita ekonomická. Bolševik byl o spolupráci, teď je to kdo z koho. Za bolševika jsem ve fabrice často slyšel od starších: Ty cype (čur.akku), takhle se to nedělá. Teď slyším: Mají to v záruce? Ne? Tak se na ně vy.s.r. Pro hnidopichy-vyjímky jsou, ale v globálu to platí. Ostatně v Globálu bylo všechno. Pamatujete obchodní dům Globál? :-)

   Smazat
 6. Proč už nikdy nebudu volit ČSSD.
  Sionista Holan ČSSD, právě uctívá sudeťáky z Brna a hanobí památku 360 000 zavražděných Čechů a Slováků a miliony lidí po celém světě.
  Je s podivem, jak Brněnské sionistické hnízdo ČSSD útočí na Čechy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Holan není ani sionista ani člen ČSSD. Jinak to bude asi pravda. Mladší ročníky už jsou docela popletené. Tipoval bych dle svých zkušeností rok zlomu okolo narození r.1970.

   Smazat
  2. Hollan je evidentně pitomec,kterých je ČSSD přehršel,ale v tomhle případě by jste ČSSD křivdil,on je zdá se mi ze spolku "Žít Brno",čili zase jakýsi spolek autistů,ještě úchylnějších o několik řádů,než ČSSD....

   Smazat
  3. Žít Brno... zvracející smajlík

   Smazat
  4. Žít Brno... zvracející smajlík

   Smazat
 7. Fašistické státy americké - prohlásily v 2015 insolvenci, nebo-li bankrot jejich KORPORACE která se officiálně nazývala a byla zaregistrována jako UNITED STATES ... Obama byl CEO - generální manažer této korporace ....
  Proto taky Obama jako nelegitimní jedinec mohl být presidentem USA pro hloupou veřejnost. Byl jenom manažerem CEO - korporace, proto mohl projít s falšovaným Rodným Listem a několika ukradenými ¨sociálními identifikačními čísly¨

  Momentálně nová korporace je zaregistrovaná a THE UNITED STATES OF AMERICA ....genrál Dunford (je taky fašista...jinak by nebyl nahoře žebříku..) dohlíží na to aby federální služby které byly psokytovány korporací UNITED STATES ... pokračovaly byz přerušení....

  ?????
  Trump nemá šanci řešit tento dvouset letý podvod s obyvatelstvem severní Ameriky... za to je možné že odhalí Obamu a jeho podvody...půjde po Bushovcích a Clintnových .....

  Tohle ale není záruka, že Trump se odhodlá pročistit špínu nacistů v USA .. je to naděje že on je toho schopen...

  ????
  Lidé jsou zmatení kdo stojí za Trumpem .... vlivné skupiny říkají my to nejsme....
  Podle mého názoru jednou z těch skupin co stojí za Trumpem je trojité Káčko ... to je ale pouze můj názor ...

  ????
  Důležité je aby začal pročišťovat nacistické řady..... a pokud to začne dělat pak některé evropské státy to udělají taky .... immigrace negramotných bude zastavena a mnozí navráceni zpět .....

  OdpovědětSmazat
 8. Připomínky vítězství nad hitlerovci nebyly za totáče zrovna férové. Účast západních Spojenců se sice nepopírala a nezamlčovala, ale rozhodně ani příliš explicitně a tím spíše jmenovitě nepřipomínala. Připomínek o účasti USA, VB a F bylo méně, než by odpovídalo poměru osvobozeného území ČSR, ale zase více, než by odpovídalo poměru padlých vojáků na území ČSR. Vesměs to byl obrat, že jde o dík SSSR a Rudé armádě, které nesly hlavní tíhu osvobozovacích bojů.
  Na problému neférově pojatých oslav osvobození před a po listopadu je zajímavý jeden fakt - propaganda polistopadových vládců, kteří kritizují propagandu předlistopadovou a poukazují na její faktickou neúčinnost, jak ukázal sám r. 1989, svojí současnou jednostrannou propagandou - jen s opačným znaménkem - kopírují předchozí, jak sami jindy přiznávají, neúspěšný model. Tehdy i nyní jsou alternativní zdroje, stejně tak existuje ve společnosti protirežimní opozice (tentokrát krom extrémistů už bez stíhání státními orgány), technický pokrok na tom moc zásadního nemění.
  Jestliže někdo kritizuje a popisuje chyby předchůdců a pak je sám opakuje - musí to být tuplovaný blbec nebo skrytý nepřítel současného režimu. S takovým množstvím skrytých nepřátel současného režimu mezi mocnými tohoto režimu by nebyl problém stávající režim svrhnout - proto to asi většinou nebudou zakuklení nepřátelé, nýbrž blbci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně v tomhle stavu nesedej za volant.

   Osvobodili nás Rusové, jinak by všichni slovani šli do plynu hned po řadových židech. USA na tom především vydělali a že pak na konci zapojili a rozhodně nebylo z důvodu, že by nás chtěli osvobodit, ale naopak zotročit. (i když řadoví vojáci si to mohli myslet)

   Stejně jako v Sýrii, zlo se nějak vymklo z rukou a Rusové to museli na svoje náklady vyřešit. Jistě, když už plány USA nebudou udržitelné, tak se naoko připojí a bude se zase překrucovat, že na tom mají zásluhu.

   Příčina, že se Hitler dostal k moci byla v západních mocnostech. Takže svému vrahovi, přece nebudeme říkat osvoboditel, pokud ano zahyneme, protože budeme chránit vrahy.

   Jinak, Komunistická propaganda byla opravdu debilní a lezla krkem stejně jako ta dnešní mediální, ale to nesouvisí nijak přímo s historií.

   Nespojujte Rusko a Komunismus, který byl importován do Ruska ze západu. Komunismus a kapitalismus to jsou dvě tváře západní civilizace. Rusko jde na to jinak hledá člověka.

   Západ hledá systém, který by z nás udělal otroky.

   Rusko se ptá co je to být člověk a jak se jím stát.

   Smazat
  2. Pro (10:07)
   Jste zaslepený, ubohý rozumem i duchem. Americké, britské, francouzské a další mámy a tátové trpěli stejně jako mámy v SSSR, Rumunsku, Polsku, když jejich synové museli na vojnu, bojovali a umírali.
   USA byly napadeny půl roku po SSSR a délka jejich bojového angažmá ve 2. světové válce jen o něco přes půl roku kratší, než SSSR, který si pár týdnů války připsal už v r. 1939 v Polsku a pár měsíců v zimě 39/40 s Finskem a naopak tři měsíce pauzíroval, aby mohl zaútočit na Japonce v Číně.
   Je ubohé snižovat či dokonce pohrdat obětmi obyčejných vojáků a civilů jiných zemí, a to jen kvůli tomu, že Vám zrovna nesedí momentální jejich vlády. Ano, řada kapitalistů z USA, VB, Německa, Itálie a jiných států na válce vydělali - těm je třeba to nezapomenout a hnát je k odpovědnosti, omezovat jim a jeich politickým poskokům možnosti války znovu rozpoutat a nesmyslně zbrojit. Ale deformovat kvůli tomu dějiny a neuznávat podíl jejich spoluobčanů na vítězství nad fašismem je odporné. Je to fanatická nenávist, která nahrává mocným ve vyvolávání nových sporů a válek.
   ČSR neosvobodili jen Sověti, natož jen Rusové. Rudá armáda se skládala ze všech národností v SSSR včetně Ukrajinců, Bělorusů, Kazachů, kavkazských národů, sibiřských a dálněvýchodních národů. Rumunů v ČSR padly přes dvě, možná tři desítky tisíc, tj. více než padlo v bojích na obou frontách Čechoslováků.
   Ve frontě na vyhlazení před Slovany stáli Romové. Před běžnými Slovany to byli komunisté a sociální demokraté. Vaše vidění světa je mizerné, zaslepenost Vám brání odhalit skutečné příčiny sporů, válek, odhalit skutečné původce, poznat jejich zájmy. Tolik válek zažili lidé ve 20. a 21. století, tolik je o nich informací, Pd rusko-japonské v r. 1905 přes války světové, indický subkontinent, Vietnam, Afriku, Střední Ameriku, až po Irák a Sýrii - a Vy Jste nic nepochopil. Je ovšem příznačné, že Vaši hloupost provází arogance, Jste ideální kanonenfutr. Kolik neštěstí rozesejete, až mocní Vaši nenávist zapřáhnou do válečné herky?
   KR

   Smazat
  3. Německo se na válku dlouhodobě a systematicky připravovalo a než zaútočilo na SSSR obsadilo celou Evropu, která několik let před útokem na SSSR, vyráběla a dodávala Německu na frontu celé divize a samozřejmě zbraně. SSSR stál sám před obrovskou sílou a bránil se zbrojnímu potenciálu celé Evropy. Západní demokracie navíc mnichovskou zradou na Československu a zradou na Polsku umožnili Hitlerovcům se dostat bez jakéhokoliv odporu k hranicím SSSR. Byl to skoro stejný scénář jaký realizují fašistické USA v současné době. Již USA obsadilo celou Evropu, ve všech státech Evropy rozmísťuje atomové rakety, buduje nové vojenské základny a připravují útok na Rusko. Roli fašistického Německa převzalo USA. A příčina? Příčina je kapitalismus a jeho vyšší forma imperialismus. Kapitalismus neumí řešit problému které sám vytvořil jinak, než válkami a zabíjením lidí. Od konce druhé světové války USA vedlo a vede neustále imperiální války a zabíjí lidi po celém světě a obaluje to do demokracie, lidských práv, spravedlnosti.

   Smazat
 9. Perfektní, pane Umlaufe! Není co dodat… (;-).
  Mě stačil jen titulek článku na @ abych si ten zážitek ušetřil.
  Zdr.
  JiB

  OdpovědětSmazat
 10. PÁN Z 9:37 TO VYSTIHL NAPROSTO PŘESNĚ...

  OdpovědětSmazat
 11. https://www.youtube.com/watch?v=8Y4_2Qa0QQs

  OdpovědětSmazat
 12. Já trvám na tom, že Prahu osvobodil Patton. Jak pestrý krovky, tančily holky z Ringhofferovky a místní paní slavily Den díkuvzdání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Du bist eine trottel 10.25. Co jiného k tomu dodat? Przníte i tu blbou Vyčítalovo píseň. Díky za diskuze-alespoň můžou všichni vidět, co máme za spoluobčany. A ještě mají potřebu se ze svého neřádství vypisovat.

   Smazat
  2. Dodat lze jen to, že si můžete zajít do školy, abyste se dozvěděl, že Prahu osvobodila pouze hrdinná americká armáda. Vyčítal už to prý takto přepisuje a patlá, spolu s vítáním hvězd a pvuhů.

   Smazat
  3. v ČT, v pořadu u Jílkové říkala přece jedna učitelka z Brna, že Československo osvobodila americká armáda. Škoda jenom, že lžibedně už dlouho nevěřím.

   Smazat
 13. Moc hezky napsaný povzdech nad patolízalstvím dnešních mediálních natěračů!!
  Ano, i dnes se (opět) bojuje ta bitva kdo_z_koho u Stalingradu ...
  Doufám, že Rusko ten Stalingrad udrží!!
  ----
  I Galileo kdysi vzdoroval. To slovy: a přece se točííí ...
  A tak i drtivá většina z nás obyč. lidí trvá na tom, že Československo osvobodila Rudá armáda.
  Osvobodila by je i tehdy, kdyby na naše území nevstoupil jeden jediný její voják. Ta válka byla totiž vybojována u Stalingradu, Moskvy, Kurska, Minsku, .. Berlína!
  Často se to plete, když se skutečným osvobozením od hitlerovské hydry se prvoplánově spojuje fyzická přítomnost/nepřítomnost toho kterého vojska. To je nepodstatné!!
  Byl to Sovětský svaz a jeho armáda, kdo rozdrtil, tedy porazil, fašistické (nacistické) Německo. Byl to sovětský voják, který na Reichstagem vztyčil vlajku Vítězství!!
  A také za to SSSR zaplatil cenu nejvyšší, ca. 25 mil. zahynuvších obětí, zničenou ekonomikou v okupované zóně ...

  OdpovědětSmazat
 14. Ano 10.37 - co pochází z politické dílny USA, je podvod, lež, špína, darebáctví. Co taky lze čekat od zdegenerovaného společenství lidí co nejsou "národ" Amerika není národ, ale spolek lidí, v jejichž genech jsou zločinecké sklony, touha po majetku a moci. Americký desperát - co se mu nepodařilo uplatit, to si vystřílel. Tak získávali pozemky a farmy, tak se stavěly dráhy, a všechno. Tam neexistuje pojem "znárodnit" - jen zmocnit se něčeho - penězi, nebo po zlém. Je to i v jejich kultuře, literatuře, v myšlení lidí, ve všem. A doktrínou amerického desperáta je umřít v botách. Přepadávání obcí a městeček, střílení v barech, když každý všivák si mohl koupit coltův šestiranný- u nich běžný způsob obchodního vyjednávání. S coltem u pasu. Když se nedospělo k dohodě, dospělo se ke střelbě. Tím magoří celý svět. Která vláda a prezident se nenechá koupit pro americké zájmy, tam se nasadí žoldáci jako povstalci, a zabíjí se. Civilisté. Prezidenti. Ničí se hodnoty, mnohdy nenahraditelné. My máme štěstí - jsme v EU - ta se nechala koupit. Naše vláda se nechala koupit - u nás nebylo třeba nasadit povstalecký kompars, proto "sametová revoluce". Všechno je lež, přetvářka, pokrytectví. Kterýsi významný politik k tomu prohlásil, že aby ve světě zavládl klid a mír a srozumitelné, státotvorné a světatvorné aktivity a obchody, musel by svět ovládat počítač. Každý stát by musel být řízen počítačem - nikoliv zkorumpovatelnou, majetku a moci chtivou, psychopatickou chamradí. Takže - jako lidstvo jsme bez nároku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bože, dočeho´s tu duši dal?!
   Mezi přistěhovalci do USA bylo také mnoho Čechů a Slováků.
   Pokud by značná část občanů USA neměla demokratického ducha, tak by nemusely jejich média páchat sofistikované mediální masáže a manipulace, aby je zblbly. Výskyt grázlů a férových lidí, rozumných a pitomců bude zhruba stejný jako v jiných národech, patrně krom českého, kde hlupáků a hajzlů je - alespoň dle internetových diskusí - extrémní množství.
   KR

   Smazat
 15. Úžasný článek 10,07. Nespojujte Rusko a komunismus, byl k ním importován. Komunismus a kapitalismus jsou dvě tváře západní civilizace. Můj otec říkával je to samý mus. Rus se ptá, co je to být člověk a jak na to jít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na druhou stranu - přečtěte si Tichý Don. Úžasná trilogie, autobiografická. Hrdost vzešlá z potoků krve - všechno až neuvěřitelné. Ti lidé tam bojovali bratr proti bratru, vesnice proti vesnici soused proti sousedovi. Věšení a střílení na denním pořádku. Statisíce hrobů podél řeky Don, s kříži vyrobenými z březových kmenů. Mezi tím vším běhaly bezprizorné děti, a už jako desetileté se radikalizovaly po vzoru svých otců buď proti jedněm nebo proti druhým. I tam - na veliké Rusi - se komusi podařilo národ navzájem tak ideologicky rozesrat, že dosud není úplně jasné, jak to mohl vůbec někdo přežít ( snad jen v zemljankách - odtud pochází to slovo) a dát základ vzniku nové generace. Další úžasný román "Chažděnije pa múkam" český překlad "Křížová cesta" - strašné, příšerné, neuvěřitelné. Ale také důkazy toho, že Rusko je hrdý národ, Rusové jsou hrdí a nepodplatitelní žádnou zazobanou chátrou. Rusa lze přesvědčit - nikdy ne uplatit a podplatit. Přinutit? Už vůbec ne. Raděj zemře. Tam neexistuje osobní zbabělost. Tím se hodně vymykají ostatnímu světu.

   Smazat
 16. Skutečností zůstává, že armáda USA na území Čech nic neosvobodila. Do Plzně dojela dle úmluvy z Jalty a kromě pár zmagořených hitlerjugentů se jim nikdo do cesty moc nestavěl a Němci jen čekali na spásu a vzdávali se bez boje. V Plzni na US borce čekala celá nacistická divize s brigádou SS zalezlá v kasárnách a po aktu kapitulace se plukovník Májevský v kanceláři zastřelil. Jediná střelby byla na Borech a u kostela Redentoristů. Kdyby skutečně Němci chtěli bojovat měli by US borci mrtvých jako u Verdenu. Jak se pak tzv. osvoboditelé v Plzni chovali se dá vyjádřit slovem okupační správa. Soudobé žvásty o osvobození Plzně jsou stejné sračky jako ve zprávách ČT1, TV NOVA a obdobně. Každý skutečný Plzeňák a ne náplava ví, jak to bylo. Po obsazení chtěli jít vlastenci bojovat a pomoci volající Praze a víte co udělali Američtí zmetci? Nepustili České vlastence a ještě je odzbrojili. Nic amíkům nedlužíme a za nic jim nevděčíme. Vděčíme jim týden před obsazením za rozbombardování nádraží, Škodovky a Koterova s několika stovkami mrtvých. Co poskytli to už dávno 1000 ukradli. Kdyby Patton jen zkusil zaútočit na Rusy byla by jeho ubohá frajerská armádička do 2 dnů vymazaná z povrchu země a on sám v zajetí jako maršál Paulus. To si ověřili na Japonské Manžuské armádě Amíci moc dobře a to bylo Japonců 3x více než těch šašků s Pattonem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:23 ale to i Rudá armáda na mnohá místa přijela a už bylo po akci - např. Jižní Morava, částečně i Brno samotné. Tady se moc nebojovalo.
   Komunisti dělali chybu, že zamlčovali a nebo naopak zveličovali některé události, ted neseme trpké výsledky.

   Smazat
  2. Američanům vděčí celá západní Evropa. Mohla vypadat jako ta východní.

   Smazat
  3. 19:12 Celá vzorová západní Evropa vycucávala mnoho desítek let svoje kolonie a zbohatla natolik, že se obyvatelé jejich bývalých kolonií rozhodli pro cestu do EU, aby si také trochu té smetany líznuli. A najednou se ukazuje, že se západ o to svoje bohatství nechce s imigranty dělit a chce nám je dokonce přidělit na byt a stravu. Ano, západní Evropa se nyní bude rychle blížit ke stavu ve svých koloniích, arabských i afrických.

   Smazat
 17. V neděli jsem došel s malou dcerou v Bohnicích/Čimicích rozsvítit svíčku a dát šeřík k pomníku vojáků Rudé armády.Měl jsem osobně dobrý pocit, ale kolem projíždějící lidi,rodiny na kolech, v autech,...tak trošku koukali....co tam vlastně děláme, proč, jestli jsme normální atd.Lidi se v dnešní době asi stydí dát veřejně květiny,svíčku k pomníku Rudé armády nebo padlým vojákům?Nevím?Divná doba.Více méně politici a Česká Tv snižuje hodnotu našeho osvobození a podíl Rudé armády.Ve škole starší dcera vůbec nevěděla o osvobození naší země Rudou armádou,boje na Dukle,u Ostravy nebo v Praze atd.Dík za osvobození se má vzdát všem jak Rudé armádě,USA nebo Anglii.Nezamlčovat a nepředělávat historii.Proč to jako národ nedokážeme?Proč vždy děkovat jen jedné straně?Bohužel, polistopadové vlády s naší státní Tv Čt dělají řízeně opak.Nebo mlčí.Podle mě, pravdu,historii nepředělají!Nepodařilo se to ani nacistům, ani komunistům a nepodaří se to ani těmto knížecím sluníčkářům, kteří ovládají různá informační média a úřady všeho druhu od Sametové revoluce!Nečekal jsem, že jednou budou lidi dávat skoro potaji dík Rudé armádě, jako se dříve dával dík potají za komančů US Army!politická garnitura to v tomto dotáhla stejně daleko jako komunisti s tím utajováním,překrucováním,špiněním jedné či druhé strany!Ukazuje to na malost a ubohost politiků (možná, že i národa,který rychle zapomíná?).Smutné nedokázat říci veřejně ,, Díky! Nic víc, nic méně!Jen si umět přiznat pravdu a realitu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9. května 2016 13:58
   Asi se lidé divili, že pacienti ústavu právě mají vycházky i mimo areál.

   Smazat
 18. ať žije americká diskotéka 80 let a naleštěný americký prd i Havlem na věčné časy
  ČERNÁ JE BÍLÁ A BÍLÁ JE ČERNA A BASTA

  OdpovědětSmazat
 19. sluníčkářská výchova mladých, unifikovaných ovčanů v r. 2016: http://www.expres.cz/hazeni-hliny-na-zemana-063-/zpravy.aspx?c=A160428_111012_dx-zpravy_shu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. takto se vychovává pravda a láska v českých podmínkách

   Smazat
 20. Vděk se nedá přikázat, vděk se musí cítit. Nemohu být vděčný armádě, jejíž vrchní velitel prohlásil, že v Československu SSSR nenechal padnou 100tis. vojáků jen tak pro nic za nic a aby si Československo mohlo dělat co chce. Takové osvobození ať si strčí někam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty podjebáku, tohle tvrzení rychle dolož! Kdo a kdy to řekl? To bude zase výcucek z prstu pražské lumpenkavárny, že?!

   Smazat
  2. Je roztomilý, jak si pacholek 19:04 vymýšlí. Co čekat jiného od havloida.

   Smazat
 21. 19:12 absolutně nechápu, proč jste si neposlechl rozhovor s antropologem Zeleným, potom byste nepindal o pindostánu: http://video.aktualne.cz/dvtv/zeleny-driv-si-zapad-rozdeloval-svet-karta-se-ale-obraci-ted/r~df07e6a2fd8c11e5a5f4002590604f2e/

  OdpovědětSmazat
 22. Nejsmutnější skutečnost dnes je, že se ve velkém zamlčuje proradnost naších takzvaných spojenců ze západu, kteří po mnichovské zrádcovské dohodě, kterou velice rádi podepsali proto, aby zachránili v Evropě mír (rozuměj, aby umožnili Německu dostat se bez problému k hranicím SSSR), tuto dohodu s Německem dodržovali tak vehementně, že když E. Beneš přijel s Ameriky do Velké Británie nařídili mu, aby se zdržel veškerých aktivit, které by Němce mohlo rozlobit. Po obsazení Československa Německem v roce 1939, Britové plnili mnichovskou dohodu s Hitlerovským Německem do písmene, takže umožnili Němcům ukrást část našeho zlatého pokladu a z té druhé části zlatého pokladu Československa si pak štědře strhávali částky za každý náboj, který Čechoslováci spotřebovali při boji za Velkou Británii včetně rakví pokud padl Československý voják při obraně Velké Británie. O této skutečnosti píše ve své knize spisovatel a publicista Motl. V současné době jsme v době, kdy se všechno co je ze západu idealizuje a západ se nám vykresluje v růžových barvách. Stejně tomu bylo za První republiky, kdy jsme se bezhlavě řídili tomu co nám Francie a Anglie, tehdy výspy demokracie a humanity, nařídily. Jak to dopadlo víme všichni z průběhu Druhé světové války. Jak to dopadne teď, kdy nám západ nařizuje přijímat uprchlíky, ekonomicky nás nutí odvádět mu dvakrát více než nám s velkým křikem dává na dotacích, to vše uvidíme až nás západ opět prodá, aby sám na tom mohl vydělat. Zda se, že jsme stejně naivní jako za První republiky a zdá se taky, že nás důsledky naší naivity opět budou stát ztrátu suverenity a boj ve třetí světové válce na té nesprávné straně.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.