Reklama

.

.

pátek 27. května 2016

Význam bitvy o Aleppo

[...]Aleksander Kuzněcov
27.5.2016 Zvědavec

V Aleppu pokračují zuřivé boje. Po porušení mírové dohody ozbrojenou „opozicí“, zahájily syrské vládní síly útok, aby zcela zablokovaly a ovládly západní část města, které se zmocnili ozbrojenci.


 
 
[...] 


Protivládní síly pravidelně ostřelují civilisty v křesťanských čtvrtích Aleppa a ve čtvrti Sheikh Maqsood obývané Kurdy. Jedním z výsledků této nové fáze vojenské kampaně bylo zvýšení vlivu džihádistických skupin, obzvláště Jabhat al-Nusra. Je to tato skupina a její spojenci, kterou se Turecko a USA pokouší vydávat za „umírněnou opozici“, která má být údajně schopná bojovat s Islámským státem. Ale když přijde na metody likvidace politických oponentů a křesťanů, jsou tyto radikální islamistické skupiny nerozlišitelné.

Vůdce Al-Kajdy vyzývá „umírněné“ a „radikální“ ozbrojence ke sjednocení

Je třeba se zmínit o další džihádistické skupinně, která se objevila v Sýrii v březnu-dubnu loňského roku. Je známá jako Jaish al-Fatah. Součástí této skupiny jsou Ahrar ash-Sham a Jund al-Aqsa, mimo Jabhat al-Nusra. Většina expertů považuje Ahrar ash-Sham za stejný typ salafistické džihádistické skupiny jako Jabhat al-Nusra, která je zahrnuta na seznam teroristických organizací Rady bezpečnosti OSN.

V r. 2015 bývalý vůdce Ahrar ash-Sham, Hassan Abboud, popsal své spory s Islámským státem: „Demokracie je meč, který Západ drží nad hlavou ostatních zemí. Je to způsob, jak může zemi vládnout jen malá skupina lidi. V souladu s šaría existuje několik způsobů výběru vůdce. V monarchii následník svůj titul dědí. V jiných společnostech, dodržujících šaríu, je vůdce vybírán nejmoudřejšími a nejrespektovanějšími muži, po poradě s lidmi. Všechny tyto metody jsou legitimní. Uznáváme, že ideálně by měl existovat kalif a jeho otroci. Naše neshody s Islámským státem se týkají záležitostí stylu, nikoliv podstaty. Prohlášení kalifátu bylo předčasné a nenásledovalo splnění všech právních procedur.

Bývalý vůdce Ahrar ash-Sham se, zdá se, staví proti „šíitské hrozbě“, a bere to za nejdůležitější úkol dneška. Tvrdí: „Šíitský půlměsíc je držen nad islámským ummahem. Tento perský safavidský půlměsíc je největší překážkou obnovení jeho slávy.“ Výraz „půlměsíc“ je samozřejmě chápán ve významu „šíitský půlměsíc“ – koalice Íránu se Sýrií a Hizballahem. Zajímavé přídavné jméno „safavidský“ se týká Íránu. Šíitský islám se stal oficiálním náboženstvím Íránu za dynastie Safavid (1501-1721) a salafisté tento výraz často používají, když mluví o současném Íránu.

Mezitím Ayman al-Zawahiri, vůdce teroristické organizace Al-Kajdy, sama sebe nazývající Jabhat al-Nusra, apeloval na všechny odpůrce legitimní syrské vlády a požadoval, aby podpořili svoji jednotu tváří v tvář ofenzivě syrské armády u Aleppa. „Buď se sjednotíte, nebo budete čelit smrti,“ uvedl teroristický vůdce Ayman al-Zawahiri a ocenil roli Jabhat al-Nusra, zatímco zuřivě kritizoval syrské příměří. Vůdce Al-Kajdy požadoval, aby „skuteční muslimové“ všech zemí soustředili své úsilí na vedení džihádu v Sýrii, tvrdí, že „pokud se mudžahedýni nesjednotí, čeká je porážka z rukou západních a ruských křižáků.

Hamza bin Ladin, 23letý syn Osamy bin Ladina, se spojil s vůdcem Al-Kajdy a podpořil Jabhat al-Nusra. Tvrdí, že „islámský ummah se musí soustředit na vedení džihádu v Sýrii a semknout se v jeho řadách a nechat stranou všechny momentální neshody“.
 
 
Předstírání vedení války proti Islámskému státu Tureckem

Po těchto událostech se Ankara náhle začala obávat rozšíření Islámského státu v severní Sýrii. Erdogan nejenže oznámil svůj záměr vyhnat ozbrojence IS od syrské hranice, ale odmítl také vyloučit účast tureckých pozemních jednotek v místních operacích proti této teroristické skupině. 6. dubna se tlupa skládající se z ozbrojených frakcí syrských Turkmanů, které platí turecké tajné služby, a několik jednotek salafistů zmocnila města al-Rai drženého ozbrojenci Islámského státu a pohrozila, že bude postupovat až k Azaz, ale 11. dubna byla zatlačena džihádisty zpět. To bylo pochopitelné: ozbrojenci Daesh berou svůj boj vážně – když jdou do boje, neblufují.

Podle informací poskytnutých tureckým novinářem Burakem Bekdilem, poté, co se Ankara oficiálně připojila k protiteroristické koalici, tak nejen, že záplava zbraní a výbušnin procházejících přes tureckou hranici do oblastí ovládaných IS neklesla, ale dokonce se zvýšila. Vloni odešlo z Turecka do oblastí pod kontrolou teroristů 2,500 tun dusičnanu amonného, 456 tun ledku a 75 tun hliníkového prášku. Všechny tyto složky jsou používány k výrobě improvizovaných výbušných zařízení.

Navzdory řadě teroristických akcí spáchaných stoupenci IS v Turecku 24. března turecký soud osvobodil sedm členů IS, včetně polního velitele. Takováto shovívavost vede k nevratné přeměně turecké společnosti. Podle průzkumů mínění téměř 10% Turků (skoro osm milionů lidí!) vidí Islámský stát v pozitivním světle a nepovažuje ho za teroristickou organizaci. To jen zaručuje příliv nových bojovníků z Turecka do řad Daesh.

Co vyvolalo tyto změny v chování Ankary – země, která až donedávna byla považována za neoficiálního mecenáše Islámského státu? Především kurdské Lidové ochranné jednotky v Sýrii, které mají úzké vazby na Stranu pracujících Kurdistánu, a nedávno zaznamenaly úspěch v boji s IS. Převzaly kontrolu nad severovýchodní částí u syrsko-turecké hranice a mohly by se posunout na západ. Erdoganova vláda touží zabránit kurdským jednotkám v postupu ke strategicky důležitým městům Azaz a Jarabulus. Pokouší se obsadit tato místa sama a schovává to za pokřik „válka proti Islámskému státu“. Zadruhé, po ranách uštědřených ruskými vzdušnými a kosmickými silami nejsou již obchodní dohody Erdoganovy rodiny s Daesh tak ziskové, jako bývaly. To vše nutní Ankaru zmenšit spolupráci s IS a místo toho přejít k Jabhat al-Nusra a na ni napojeným skupinám.

Změna taktiky Ankarou ohledně Sýrie má plnou podporu Washingtonu. Nedávné odeslání raketometných systémů vysoké mobility Američany Turecku spustilo poplach. Tyto systémy jsou schopné odpalovat rakety do vzdálenosti 90 kilometrů na syrské území. Ve svém rozhovoru s korespondentkou CNN Christiane Amanpour 10. května americký ministr zahraničí John Kerry varoval Rusko před velkými problémy, které bude mít, pokud bude nadále podporovat ofenzívu syrské armády v Aleppu. Poznamenal, že „Rusko má zájem nebýt v Sýrii uvázáno napořád… a stát se cílem celého sunitského světa a dostat se do situace, kdy každý džihádista v regionu po Rusku půjde.

USA jsou ochotny udělat cokoliv je třeba, aby zabránily vládě Bashara al-Assada posílit. Pokud vládní jednotky dosáhnou vojenských úspěchů v oblasti Aleppa, asi 90% syrského území pak bude pod kontrolou legitimní vlády. A to není součástí plánu Západu. Proto John Kerry vyhrožuje, že na srpen 2016 stanoví Rusku lhůtu, aby pomohl vytvořit „přechodnou vládu“ v Sýrii, a tvrdí, že jinak začnou proudit dodávky amerických zbraní „umírněné opozici“. Víme velmi dobře, jak vypadá „přechodné období“ v americkém stylu – viděli jsme to v Iráku a Libyi. Toto období začalo v Iráku po americké okupaci v r. 2003 a pokračuje dodnes, doprovázeno neustálými výbuchy v Bagdádu, chronickou korupcí a občanskou válkou v severních provinciích země. V Libyi „přechodné období“ skončilo kolapsem státu. A to je budoucnost, kterou USA zamýšlí pro Sýrii. Staré plány se nezměnily.


The Significance of the Battle for Aleppo vyšel 25. května 2016 na Strategic Culture Foundation. Překlad v ceně 497 Kč Zvědavec.

28 komentářů :

 1. Kde bere umírněná opozicev Sýrii, jak jí nazývají Američani tolik zbraní, že útočí na regulérní armádu Syrského státu. Umírněná opozice si ty zbraně vyrábí sama, nebo jim je dodává Turecko a Turecku je dostává z USA. Proč umírněná opozice - tedy teroristé - bojuje způsobem, že se schovává za civilisty v Syrských městech a když proti ním legitimní armáda Syrského státu zakročí, naše televize ČT 24 řve jak jsou zabíjení civilisté a když umírněná opozice - tedy teroristé řežou křesťanům v Sýrii hlavy naše ČT 24 hlásí, že to je spravedlivý boj proti Asádovi? Kam jsme to až došli, když velvyslanec státu Turecko, které podporuje terorismus v Sýrii a jinde ve světě, které zabíjí své občany v Kurdských oblastech Turecka, nám tady vyhrožuje a diktuje, jak máme stíhat advokátku, která řekne pravdu, že islám se chová jako fašisté, kteří zabíjeli bezbranné lidi. Kam jsme to až došli, když redaktor ČT 24 se plazí před velvyslancem Tureckého státu a nezeptá se ho jak to, že Turecko vyzbrojuje teroristy, jak to že Turecko střílí do bezbranných svých občanů, jak to, že Turecko krade ropu a nelegálně s ní obchoduje,jak to že Turecko vyhrožuje EU, že opět rozjede migrační vlnu, když EU mu nedá bezvízové podmínky, přesto že Turecko nesplnilo kritéria? Co brání redaktorovi ČT 24 se zeptat na tyto otázky, když ČT 24 má plnou hubu obhajoby Tibetu a vyvěšování tibetských vlajek a genocida a vraždění v Turecku ČT 24 nevadí? Kam jsme to až došli?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jediné řešení pro celý svět je jedno, a to eliminovat vliv USA. Pokud se státy ve světě nesjednotí a nezačnou odolávat rozhazováním a shazováním americké demokracie na ty kteří nechtějí americkou demokracii, do té doby budou ve světě války a zabíjení lidí. Ministr zahraničních věcí USA vyhrožuje, že dodá teroristům v Sýrii zbraně, aby ti mohli vyvražďovat křesťany v Sýrii a my na to koukáme. Když USA plně podpořilo muslimy v Jugoslávii a nechali vraždit křesťany, také jsme na to koukali a nic jsme nedělali. Jednou přídeme na řadu my a bude už pozdě. Už těď Merkelová dělá destruktivní politiku v Evropě a na příkaz USA zve miliony muslimů do Evropy, kteří nám začnou diktovat, jak a kdy co musíme dodržovat aby jsme neuráželi muslimy a pak nás začnou vyvražďovat, tak jak to teď dělají v Sýrii. Kolik bylo křesťanů v Sýrii před začátkem konfliktu a kolik jich je tam nyní? Podle posledních zprav je jich sotva čtvrtina. A zanedlouho budeme na řadě my a naše děti a my neustále mlčíme?

   Vymazat
  2. Také bych rád věděl, jakým úradkem božím se stalo, že vždy stojíme na špatné straně. Ale nejsme v tom sami.
   Je to asi tím, že vedoucí silou je vždy supervelmoc, a ta si hájí svoje zájmy, ne naše.
   A není úniku. Leda, že bychom si zabalili uzlíčky a přesídlili se na nějaký ostrov v Pacifiku, poslední ráj.
   A ráno bychom se probudili, - a hrome, co se to děje?! on si tady někdo zkouší vodíkovou bombu!
   PB

   Vymazat
  3. 17:34 Kam jsme to až došli.Kde bere opozice zbraně,že útočí na regulerni armádu Syrie..atd.Ptejte se také,kde berou zbraně
   "separatiste",útočící na regulerni armádu Ukrajiny.A také jak je možné,že boje o mėsta Aleppo a Donbas jsou hodnocena rozdílně.

   Vymazat
  4. Kde berou zbraně? Suverénně nejrozšířenější zbraní všech afrických a arabských zemí je kalašnikov, hlupáku.

   Vymazat
  5. Na co nám je ČT 24 ? Na hovno :-) :-) :-)

   Vymazat
  6. VŠEM, CO ZTRATILI PŘEDSTAVU, KDE A S KÝM MAJÍ TU ČEST!!!
   Je to méně než tři generace, pouhých šedesát roků, kdy obyvatelé Blízkého východu slezli ze hřbetu velblouda, potažmo koně nebo osla, přestali chodit bosi a počítat na prstech ruky. Pokud to půjde i nadále pod taktovkou USA do "kopru" tak jako doposud, přesednou v příštím desetiletí zase na hřbety oslů a velbloudů a odjedou do pouště.
   civilizace tvoří jen tenonkou slupku oddělující nás od neandrtálců

   Vymazat
 2. Dostává to jiné grády.
  Jak jsem četl jinde,Američtí vojáci působí mezi Kurdštími povstalci,dokonce mají nášivky Kurdských bojovníků a Turci se velmi zlobí.Takže s toho jasně plyne,Američané ovládají všechny bojující skupiny a nutí je bojovat i proti sobě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic nového. Díky internetu a díku tomu, že USA teče do bot a je nuceno k rozesírání všeho co rozesrat může, se to teď může dozvědět každý. Teda každý, kdo se o to zajímá a má jen špetku kritického myšlení a dokáže si dát dohromady, že dvě a dvě jsou čtyři.

   Vymazat
  2. oni je asi neovládají, ale rozeštvávají
   nezapomeň, že v této vyhlazovací válce nejde o mír a demokracii, ale o vodu pro Izrael!
   Na území od hranic Izraele až k Tureckým a Íránským horám leží hlavní zdroje vody pro židy. A zničení všeho živého v tomto prostoru je cílem našich kudrnatých přátel.
   Ostatně podívej se d Egypta. Před půl stoletím tam sověti postavili přehradu na Nilu, aby odstranili hladomor pro tehdejších třicet milionů obyvatel. Dnes tam živoří devadesát milionů Egypťanů.

   Vymazat
 3. Nacista a umirnený nacista = fešista . Umnirnena opozice = islamsky stat,je to taky vyplod USA aby dalej šírili svoj vplyv zabíjaním,vraždením obyvatelstva v štátoch v ktorých chcu zvrhnut nepohodlné pre nich režimy a to teraz v Sýrii. Vieme ako dopadlo vojnové besnenie USA i Británie v Iraku, Lýbii ,Sýrii. Títo vojnoví zločinci Bush, Blair, Cameron, Sarkozy a tí politici EU ktorí toto vraždenie a zabijanie podporovali s naslednou migračnou vlnou budu odsudení a raz potrestaní. Bush,Blair, Cameron a Sarkozy by mali dostat za vojnové zločiny doživotie .

  OdpovědětVymazat
 4. 20:05 bude to jinak.USA nejsou jako http://halonoviny.com/sssr-spolupracoval-s-nacisty-pote-dobyval/ Ty nacisti jsou jinde

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odpověď pro 20.47:
   Propaganda pracuje vždy tím, že zkresluje skutečnosti. Vámi zmíněný článek "halonoviny.com" začíná historii druhé světové války v době, kdy už dávno probíhala. Druhá světová válka začala zradou ze strany západních demokracii, to znamená demokratické Francie a demokratické Velké Británie, které v zájmu umožnění hitlerovskému Německu se dostat k hranicím nenáviděného SSSR, prodali Československo s kterým měly uzavřenou smlouvu o vojenské pomoci. Když pak v březnu 1939 Hitler obsadil celé území Česka tzv. demokratičtí spojenci jenom přihlíželi, tak jak přihlíželi 1. září 1939 když Hitlerovské Německo napadlo Polsko a Francie a Velká Británie stály s armádami na západni hranici Německa, kde nebyl jediný německý voják, protože všichni němečtí vojáci obsazovali Polsko. Poláci čekali, že jim Franice a Velká Británie přijde na pomoc podle uzavřených smluv o vojenské pomoci, ale tyto dva superdemokratické státy se svými armádami stály a přihlížely jak Němci vraždí a bombardují Polsko a spokojeně přihlížely, jak se Hitler bez nějakých těžkostí dostává k hranicícm SSSR. Hitlerovi bylo jasné, že pro napadení Ruska potřebuje výrobní potenciál celé Evropy a proto před červnem roku 1941 obsadil ještě zbytky Evropy, která vyráběla a pracovala pro fašistické Německko na plné obrátky. Mezitím Hitler dostával otevřenou finanční pomoc od Švýcarských bank a Američani se také činili a pomáhali Hitlerovi, což je evidentní v případu firmy Opel. VÁŠ ČLÁNEK JE ČISTÁ PROPAGANDA KTERÁ ZAČÍNÁ HISTORII DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY V DOBĚ KDY UŽ PROBÍHALA. Tzv. spojenci otevřeli druhou frontu v době, kdy se vysoce demokratický západ obával, že když jí neotevře osvobodí Rudá armáda celou Evropu a bylo demokratům ze západu jasné, že likvidace Ruska se opět nepodařila. A hned po skončení nejstrašnější války, 60 milionů mrtvých, rozjeli tzv. demokraté další válku která již nyní probíhá ve své studené fázi, jako Hitler, západ nyní sjednocuje Evropu do NATO přisunuje k hranicícm Ruska atomové rakety, a připravuje útok na Rusko a jenom USA zbrojí deset krát víc než Rusko a celý demokratický západ dvacetkrát víc než Rusko a do světa řvou, jak je Rusko ohrožuje a mezitím vybombardovali a pozabíjeli stovky tisíc lidí v Jugoslávii, Iráku, Libyi a nyní v Sýrii. Takže tohle to by se ve školách mělo učit, ale učit se to nebude, protože USA potřebují pro napadení Ruska kanonfutr a ten mu poskytneme my a VAŠE děti půjdou na smrt na ruskou frontu aby tam zhynuly za zbrojní kapitál USA. Když budete šířit takové lži tak Vám není pomoci.

   Vymazat
  2. Má doma knižku amerického komunisty-trockisty Roberta C. Tuckera nazvanou prostě: Stalin. V ní podobně líčí Stalinovu kariéru období od tzv. Rapalla po onen zmiňovaný Pakt Molotov-Ribbentrop. A vychází mu, že Stalin nebyl komunistou (v trockistickém smyslu má pravdu - sic!), nýbrž fašistou, který se chtěl spojit s Hitlerem za účelem rozdělení si světovlády. K tomu prý směřovala veškerá jeho politika od kolektvizace, přes rozdrcení opozice ve straně až po přímé spojenectví s Hitlerem, což má logický jádro. A jak napsal pan Komrska ve své knize Jak se penězoměnci zmocnil vlády nad světem, tak "Stalin se emancipoval od Žida" úplně stejně jako Hitler! Ale byl tu přeci jen rozdíl a to zásadní: Hitler mluvil o nadvládě mezinárodních bankéřů nad Západem, ale navzdory tomu se stal loutkou těchto převážně Židů a to i díky masové propagandě, tisku, rozhlasu a filmu, který byl židovskou lobby zcela ovládnut a dán do jejích služeb. Pokud se ale začteme do Mein Kampfu nepředpojatě a opravdu pozorně, zjistíme, že Hitler nechtěl bojovat s ruským národem! Naopak! Vycházel z Bismarckovy predikce spojenectví s Anglií a Ruskem, ovšem Ruskem svobodným, tedy národním. Ne tím, jaké bylo v době kdy knihu v Landsbergu smolil. To byl rok 1923 a tehdy ještě nad Rusí ležel temný stíh Chazara Bonsteina a jeho kamarily. A Hitler si toho všímá a píše, že "... tento ruský národ byl povalen Židy a není naděje že by znovu povstal ke své dávné velikosti!". A v tom se zásadně zmýlil! V Rusku byl žid-Chazar poražen velkým mužem - Stalinem! Pomalu a nenápadně, tak, že si toho mohl všimnout jen velmi bedlivý pozorovatel. A Hitler se bohužel o tuto zásadní změnu nikterak nezajímal, ba naopak! Hloupě se nechal napálit západními politiky pomalu a jistě posouvat k agresi na Východ. Když si svůj omyl uvědomil, bylo již pozdě. V berlínském bunkru na konci dubna 1945 pouze vyslovil víru, že "Velký východní vůdce", jak Stalina nazval, dokáže čelit mezinárodnímu židovi lépe. Nemohl tušit, nakolik Stalina obklopuje zrada (domníval se mylně, že Stalin nechal celou 5. kolonu vystřílet a litoval toho, že sám tak neučinil) a že se agentům banksterů nakonec podaří Stalina zavraždit a nahradit ho svými pacholky na čele s židem Solomonem Pearlmuterem (jak se doopravdy jmenoval Nikita Chruščov). A následná fáze "studené války" po roce 1957 byla už jen divadýlkem pro pitomce ... (více se o tom dá vyhledat pod heslem Operace Anti-Stalin na Google).

   Vymazat
 5. Ještě v letošním roce začnou jednání o vrácení Krymu Ukrajině!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S kým začnou ta jednání?

   Vymazat
  2. Anonymní27. května 2016 21:35
   Předpokládám, že se na jeho vrácení dohodnou Ukrajinci s Američany, Němci, Francouzi a možná Brity. Rusy na jednání nepozvou, neboť s nimi nemluví. Bohužel, tolik stupidity jsem nezažil ani za vlády bolševiků. A to jsem si tenkrát říkal, že mne už nemůže nic překvapit.

   Vymazat
  3. 21:45. Vždy,když se nechce bojovat,jde jen o prázdná slova. A když se nechce bojovat za spravedlnost,jde o ustupování Zlu. A když někdo ustupuje Zlu,posiluje ho tím a nakonec mu podlehne,protože Zlo získá převahu a to je konec,zánik civilizace. Bohužel pohodlnost a alibismus vyspělejších civilizací jsou k jejich neprospěchu a to poznání,že svět je v celé jejich historii stále stejný,jen na vyšší technické úrovni,ony ignorují. A pokud někdo něco ignoruje,neznamená to přece,že to neexistuje. To už připomíná slepou víru,mimochodem,to ignorovat skutečnost. Jasně,každý má právo věřit v něco,pokud je slaboduchý a nesnaží se myslet,ale zároveň ho to k myšlení následně donutí a k tomu poznání,že udělal chybu. Jó,ty zkušenosti,ty jsou potřeba a pamatovat si je a uvědomovat si je,to je "věda". Pro málokoho samozřejmost. A víte proč? Dobrem v lidech,kteří si přejí žít ve snu,protože realita se jim nehodí i do politického boje o přízeň voličů a těm zase do vlastního pohodlného života. Dost jsem se nakecal,přeji příjemnou skutečnost.

   Vymazat
  4. tvůj myšlenkový výlev mi připomíná ten fór, kdy frau Merkel říká Vladimíru Vladimiroviči: Já si nepřeji aby byla devátého května vojenská přehlídka na Rudém náměstí. A Putin jí odpovídá: A chcete ji v Berlíně?

   Vymazat
  5. Proč ne? Jednat můžou o čem chtěj, přeci! O vrácení Golan Sýrii se jedná taky už 50 bezmála let ...

   Vymazat
 6. Jsem se zasmál..představte si umírněného esesáka v koncetráku jak říká heftlinkům já to tak nechci,ale musím...

  OdpovědětVymazat
 7. Jestli se nemýlím, tak v srpnu 2015 to byl právě Kerry, kdo prohlásil, že syrská umírněná opozice neexistuje. Bylo vzápětí po té, co Američany vycvičená a za půl miliardy dolarů vyzbrojená jednotka islamistů přešla i se zbraněmi na stranu IS.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když už "umírněná" opozice došla, tak se najme Al-Kájda, a nazve se "umírněná". Konec konců, člověk se vyvíjí, proč ztrácet naději, že se alkajda někdy polepší? Ono nakonec stačí, když dostane naše zbraně a bude bojovat proti našim nepřátelům (Asádovi), a už tím je polepšená!
   Takový hodný hochy jste ještě neviděli - vždyť oni podřezávají lidi toho hrdlořeza Asáda - jakto, že jsme je ještě nezbavili přívlastku "teroristé"? A jak roztomile pojídají to lidské maso. Vždyť jsou to přece NAŠI !
   PB

   Vymazat
  2. Proti USA, které stály u rozmachu různých násilnických skupin a - i přes jejich brutální excesy a normy - je stále spolufinancují a zásobují, jsou vlastně umírnění.
   KR

   Vymazat
 8. V čt jsou prodejné kurvy.

  OdpovědětVymazat
 9. Soudruzi z redakce to v poslední době dost flákají. Takhle ten hybrid bývalého socíku a současného Ruska nevybudujeme!

  OdpovědětVymazat
 10. ČT kdo vás platí ? Vrahové , fašisté , benderovci , ustaše , UCK , Alkajda Al nusra ? Naši legionáři se musí v hrobě obracet . Za toto bojovali a umírali .

  OdpovědětVymazat
 11. článek je docela dobrý. Diskuse převážně vedená negramotnými havloidy, k tématu se nějak ne a ne dostat.
  Rozhodující je, že v Sýrii se za poslední půlrok změnila situace ve prospěch Asada, že tzv. umírněná opozice, bojkotující všechno, vyhrožující všem a žádající hlavu vítězné strany, strčila vlastní hlavu do oprátky.
  Umírněná opozice plnila úlohu trojského koně, placeného Američany, vraždícího civilisty z řad jinověrců a členů jiných kmenů či národností a podporujícího islamisty. Je potřeba zdůraznit, že na východ od Bělehradu se kdykoliv a kdekoliv dojde-li k násilí vraždění nebo loupení, semknou místní kolem starších rodu do tlupy, kmene atd. a začne řež na život a na smrt. V Allepu, kde je jako téměř všude obyvatelstvo ve městech rozdělené do čtvrtí podle rodů kmenů a klanů, to předvedli hned na začátku v Američany řízené genocidní válce a vyvraždili představené rodu protistraně. Dlouho, živeni USA, Turky a ISIS odmítali jednat s vládou v Ženevě. Neodhadli situaci.
  Putin s Asadem je nechali. Nechcete příměří, budeme bombardovat dál. Najednou je sedmdesát procent obyvatel na neválčícím území a tzv. umírněná opozice přilezla ke křížku. Musí válčit proti bývalým kamarádům hrdlořezům od ISIS, aby vůbec mohla po válce zůstat na území Syrie. A Asad je používá k opotřebovávací válce proti ISIS. Čím dél budou válčit, tím méně bude odpůrců proti Asadovi.

  OdpovědětVymazat