Reklama

.

.

úterý 31. května 2016

Za kolik prodala švédská vláda Washingtonu bezpečnost svých občanů?


31. 5. 2016    PaulCraigRoberts
Tuto otázku klade P.C. Roberts švédské vládě a přikládá k ní prohlášení organizace Stop NATO v Norsku. V tomto prohlášení se uvádí: Smutný týden pro Švédsko, smutný den pro severské národy a smutný den pro mír.
Koncem května švédské národní shromáždění (Riksdagen), vyměnilo dosavadní politiku švédské neutrality za svou účast na dohodě o tzv. hostitelských zemích NATO. Tato dohoda byla přijata, aniž by k ní proběhla významnější veřejná debata. Lidové protesty a 41 300 podpisů proti dohodě byly hozeny do koše. Jde o dohodu, která činí ze Švédska možnou hostitelskou zemi pro cvičení agresívní organizace NATO v době míru. A navíc, švédská vláda může dovolit NATO, aby vstoupilo na její území i v případě krize či konfliktu. Tím je Švédsko vtahováno do takových agresívních provokací proti Rusku, jaké už dnes představují okázalé námořní manévry NATO na Baltu. To vše zvyšuje nebezpečí konfrontace a války v naší oblasti, zvyšuje to závody ve zbrojení a nebezpečí vzniku války kdekoli v Evropě.

Švédsko až dosud stálo mimo válečná uskupení a bylo proto vnímáno jako stabilizující faktor celé oblasti. Současné jeho podřízení NATO tak tuto jeho roli ve značné míře pohřbívá.

Tlak na Švédsko a Finsko, aby vstoupily do NATO, je cílem této organizaze i USA už dlouhou dobu, a vlády Dánska a Norska, coby už plnohodnotní členové NATO, fungovaly v této hře jako jejich náhončí. A pochopitelně jmenování A.F. Rasmussena a J. Stoltenberga generálními tajemníky NATO nebylo ničím jiným, než součástí strategie, která měla Švédsko a Finsko ke vstupu do aliance nalákat.

Organizace Stop NATO v Norsku se cítí povinna upozornit své švédské bratry na důsledky toho, stanou-li se otroky NATO a USA. Jestliže je naším cílem bezpečnost a mírová spolupráce severských zemí, pak nám NATO nabízí jen pravý opak toho. NATO proměnilo naši zemi na přední linii americké nukleární strategie a též v jeho špionážní centrálu v arktické oblasti, čímž jsme příšli o svou vlastní zahraniční a bezpečnostní politiku. Švédský lid může proto přispět k míru jen bude-li chránit svou neutralitu a suverenitu až do konce.

Stop NATO v Norsku, květen 2016

Vybral a přeložil Lubomír Ma

12 komentářů :

 1. Švédsko už jistu dobu vykazuje symptomy postupné degenerace; a poslední dobou se zrychlující tendencí.

  OdpovědětVymazat
 2. Švédsko hlavně pochopilo, že nějaká neutralita mu proti vychytralým Rusů nepomůže. Ukrajina byla taky neutrální a jak to dopadlo. Dodnes tam operují ruští vojáci bez souhlasu Kijeva.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I blbec má právo se projevit !!

   Vymazat
  2. Je to marný,je to marný,je to marný.....Chujmer je debil od Havlovo přirození!!!!!!

   Vymazat
  3. Jak asi musí být ta ruská armáda technologicky vyspělá, když na území operují ruští vojáci, které nikdy nikdo neviděl, nikdy nikdo nenatočil, jak ruské obrněné kolony překračují hraniční přechody, ačkoliv má každý v kapse mobilní telefon s kamerou, dokonce ani pozorovatelé OBSE je na Ukrajině nenašli, ačkoliv se hodně snažili, kupodivu ani žádné satelity a drony nezaznamenaly jejich přítomnost na Ukrajině, ani vojáci na obou stranách fronty nikdy žádného ruského vojáka nezahlédli. Myslím, že invaze, o které hovoří naše goebbelsovsko - havlistická média, vypadá poněkud jinak. Také je s podivem, proč parlamentní nacionalistická opozice v ruském parlamentu kritizuje Putina za to, že vojensky neintervenoval ve prospěch ruského obyvatelstva na Ukrajině.

   Vymazat
 3. Kolik politiků stačí dostat pod dolarovou kontrolu, aby se celá země ocitla na špatném břehu?
  A lidé ukolébáni dobou životní úrovní,oblbnuti americkými seriály, antihudbou a duchaplnými hovory se svými psy se stali katalyzátory budoucích neřešitelných problémů. U nás je to ještě horší a nikdo neví, jak z toho ven. Moc lidem stačí mít momentálně dost financí a myslí, že jsou "za vodou".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejlepší na tom všem je, že USA nic, USA muzikant, za všechno může NATO. O Američanech se nemluví. Připadá mi to nějak ujeté. Takové vychytralé matení pojmů.

   Vymazat
  2. Souhlasím, jen bych doplnil, že současná relativně slušná životní úroveň velké části obyvatel ČR a Evropy je jen labutí písní evropské civilizace. Naše děti budou s největší pravděpodobností žít ve společensky a ekonomicky rozvracených státech, plných nepřizpůsobivých obyvatel, ovládajících ulice našich měst, a bojovat o každodenní přežití. Další možností je, že své rodné země opustí. Otázkou však je, kam půjdou. Už dnes obyvatele západní Evropy masově po statisících své země opouštějí. Nám se tento proces nevyhne, jen dojde ke zpoždění. Bohužel však není spontánní, nýbrž plánovaný a řízený (nikoliv však Putinem).

   Vymazat
 4. Tak im treba.Nasr..ali si do vlastneho hniezda.A to poriadne.

  OdpovědětVymazat
 5. Ani Rumuni a Poláci vůbec netuší co činí. Vždyť prý my se jenom bráníme! A opravdu budete bezpečnější s odvetně namířenými ruskými raketami?

  OdpovědětVymazat
 6. Trolovi otazku zo 17.35 . A čo robia USA vojaci v Sýrii bez suhlasu legitimnej sykej vlady, Ved ich tam nikto nepozval. A dalsiu otázku . Prečo USA i Turecko ,Saudska Arabia, Katar otvorene spolu koordinovane podporuju v Syrii ISIL a tzv. umiernenu opoziciu vyplod Obamu a Kerryho? Umiernena opozicia = umiernení podrezavači .

  OdpovědětVymazat
 7. Nemýlím-li se, neutrální Švédsko už za 2. světové války povolovalo průchod německé armádě.

  OdpovědětVymazat