Reklama

.

.

úterý 3. května 2016

Zbyněk Fiala: Vlády proti lidu?

Zbyněk Fiala 3.5.2016   Vaše věc
 

Zveřejněné poziční dokumenty americké strany při jednání o TTIP ukazují, že jsme hnáni do bažin, o kterých jsme neměli vědět.


Konečně se situace kolem toho, čemu říkají české nevládky Špatný VTIPP, trochu vyrovnává. Až dosud byla zveřejňována jen část vyjednávací pozice Evropské unie k probíhajícímu jednání o Transatlantickém obchodním a investiční partnerství TTIP. Co se pak dělo za zavřenými dveřmi jsme mohli jen tušit z některých náznaků. Nyní se tedy podařilo německé pobočce Hnutí Geenpeace získat a zveřejnit americké poziční dokumenty. Je z nich patrné, obavy evropské veřejnosti z toho, co se v tajnosti vyjednává, nebyly smyšlené.

Odhalené dokumenty o průběhu vyjednávání TTIP potvrzují to, co naznačil už německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel před příjezdem amerického prezidenta Baraka Obamy na jednání s evropskými partnery: Američané nehodlají ustoupit ze svých požadavků na arbitráže, vývoz plodin GMO nebo masa s růstovými hormony.

Pokud by americká a evropské vlády přesto dohodu schválily ještě před koncem roku, půjdou proti svým voličům. V Evropě se zvyšuje počet těch, kdo Transatlantickou smlouvu odmítají. V Německu už jich je drtivá většina, prý 80 %, ale podobný vývoj se začíná odehrávat i ve Spojených státech. Ve Spojených státech se teď mluví hlavně o starší smlouvě NAFTA, která umožňuje porovnat sliby a skutečnost, a dojednané Transpacifické smlouvě TPP, čekající na ratifikaci. Ta vůbec není jistá, takže smlouva s Evropou (TTIP) zatím ani není téma. Avšak ukazuje se, že voliči jak z řad Demokratické strany, tak té Republikánské, jsou proti obchodním dohodám.

Tón udává rétorika Donalda Trumpa, který už je jen krůček od nominace, a možná i od Bílého domu. Trump je přesvědčen, že globalizaci je nutno přiškrtit, protože Americe přináší více škod než užitku. Spojené státy už přišly o milion pracovních míst. Trump proto uvažuje o zavedení ochranářské politiky, dokonce velmi důrazné, na čínské zboží chce dát dovozní clo ve výši až 45 %. Podobná politika by byla namířená také proti Japonsku a Mexiku.

Zatím to myslí jen jako hrozbu, pokud by Číňané na jeho úvahy nereagovali. Obchodní bilance Spojených států s Čínou je dramaticky nevyvážená. Z Číny bylo roku 2015 dovezeno zboží, za které se utržilo rekordních téměř půl bilionu dolarů, ale americký vývoz do Číny byl jen pětinový. Zániku pracovních míst se proto nelze divit.

Proti tomu občas zazní argumentace, že odcházela hlavně hůře placená místa, zatímco výroba s vyšší technickou úrovní a vyššími platy zůstává. Jenže detailní pohled i na tyto výroby ukazuje, že ve Spojených státech je dodávána hlavně značka, zatímco součástky se proběhly po celém světě. A onen milion míst je prostě pryč.

Trump je rozhodnut, dohodu s asijskými státy o Transpacifickém partnerství nechce. A ukazuje se, že tento jeho postoj následují dokonce i ti, kdo dohodu původně prosazovali. Například senátor Rob Portman z Ohia, důvěrník Bushovy rodiny a bývalý ministr zahraničního obchodu. Teď však musí i senátor Portman, který usiluje o znovuzvolení, poslouchat hlasy voličů.

Republikáni bývali tradičně protekcionistickou stranou, zejména před druhou světovou válkou, avšak potom se stali průkopníky globalizace, zatímco jejich někdejší roli přebrali Demokraté. Nyní se tedy voliči obou stran v postoji ke globalizaci sblížili.

Donald Trump vyhrožuje dovozními cly i Mexiku, jehož auta by měla být zatížená 35 procenty, přestože jde o partnera Spojených států z bezcelní obchodní dohody NAFTA. To všechno vyvolává paniku v části republikánského vedení. Tvrdí, že takové zásahy znamenají zásadní obrat, který poškodí ekonomiku.

Trump však vychází z jednoduché úvahy, jak zabránit úbytku zaměstnanosti. Jednoduché však není vždycky špatné. Francouzský ekonom Tim Piketty našel zdroj narůstajících nerovností v jednoduchém poměru, že výnosy z kapitálu rostou dlouhodobě vyšším tempem než mzdy. Mzdy ovšem nerostou hlavně proto, že jsou brzděny lacinou asijskou a latinskoamerickou konkurencí, která je navíc zesilována tím, že se tam stěhuje víc a víc amerických, ale stejně tak i evropských výrobních závodů. Levicová argumentace Pikettyho a intuitivní postřehy Donalda Trumpa tak k sobě mají velice blízko.

Současná průměrná úroveň amerických cel je podle Světové banky asi 1,4 %, jsou tedy zanedbatelná. To samo o sobě ukazuje, že dohody, jejichž cílem je uvolnění obchodu mezi USA a Asií či Evropou nemají druhé straně co nabídnout. Proto se obvykle poukazuje spíše na potřebu odstranit mimocelní bariéry. Avšak dokumenty z vyjednávání, které zveřejnilo hnutí Greenpeace, ukazují, že se jedná hlavně o odstraňování evropských hygienických předpisů, ochrany spotřebitele a sociálního zákonodárství.


Poškozeny by tedy byly obě strany. Jedna podle Trumpovy argumentace tím, že ztrácí pracovní místa, a vlastně i schopnost vyrábět, a druhá, že dobrovolně odevzdá svůj model sociálně a environmentálně citlivého hospodářství a kormidla se ujmou místo voličů a parlamentů nadnárodní korporace.

Ostatně, ani smlouvy a dohody neodstraní klíčové nástroje manipulací a politického nátlaku. Bývalo tradicí, že při každé cestě amerického politika do Číny se větralo údajné umělé podcenění čínské měny. Teď se však objevily pokusy vyčíslit vliv americké politiky kvantitativního uvolňování a fiskálních stimulů na dolar, a ukazuje se, že to vyjde nastejno.


29 komentářů :

 1. Vlády jsou proti svým občanům.Velvyslanec ze zámoří se vměšuje jakoby nic,drogy a zadluženost-žít na dluh s lumpem exekutorem za zády,gumování mozků ve školách,Komenský a Hus se v hrobě obrací,Karel IV by fanatické dutohlavy z pražské univerzity nemáchal,ale rovnou topil za kolaboraci a velezradu,množení studentů pitomečků bez charakteru,vlastenectví a bez svědomí s novým rodokmenem opic a jejich jelit(filosofickou by rovnou zrušil a rozehnal)A s ůchyláky neschopnými mít děti,ale ,,krást" je a ještě chtít tuto podlost dávat do zákona..fuj a hanba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každá JOGvláda je proti árjskému lidu, páč služí jen tomu svému, nosatému národu škaredých tváří, jejichž vlasy na hlavě jsou více podobny chlupům z podaží nějakého nemyty ...nebo semity?:)

   Vymazat
  2. oprava: podpaží ... hele - vono se to rýmuje! "Nemytí - semiti!":)))))))))))))

   Vymazat
 2. Nevim, proc je v Evrope tolik reci o smlove TTIP ?
  Zjednodusme to !
  V pripade, ze TTIP je diktat na vnucovani Evrope - RUSTOVE HORMONY - tak to odmitejte !

  Neni to zdrave a my to nejime. Tloustne se z toho, a ma to i jine zdravotni necnosti. (Doktori vam to vysvetli).

  Male deti se uci u nas rikat kouzelne slovicko NEE !
  Tak se ho naucte take !

  Kazdy obcan je denne zasypavan nejakou hlouposti a obchodni manipulaci, ktera vyhovuje pouze prodavajicimu - tomu se rika "snake oil" (zazracny hadi jed , ktery je na nic.)

  Berete prilis velky zretel a duraz na to, co nekdo chce a rekne tim zatlacujete do pozadi vase zajmy.
  Vase autority, ktere resi tyto navnady nejsou "poulicne chytre".

  Vy jste ti, co odvedou na jarmark dojnou kravu a vrati se kralikem.
  Sledujte Donalda Trumpa a prestante vnimat kohokoliv jineho...
  Je to ztrata casu !

  (Prave jsem dostal chut na pecene kuratko. Jdu do obchodu. Nadavejte mi pozdej !
  Rozhodne si je nekoupim s RUSTOVYM HORMONEM, protoze jsem neodolatelny svym zjevem (skoro), a tak to musi zustat az do kremace.)
  Reprezentacni Cech - HONOLULU, ktery zere vsechno , ale nikdy ne rustovy hormon.

  OdpovědětVymazat
 3. Prestante BECET, kazdy den ohledne neceho jineho a nedejte si nic diktovat od nikoho. Vyuzijte vzajemneho napeti mezi mocnostmi pro vas benefit.

  President Zeman tomu ruzumi ! Mnoho vasich autorit tomu NEreozumi a mysli si, ze docily strkanim nosu do zadnice docasne mocnym, ze budou mit nejaky benefit.
  Rikam vam nebudou. Po pouziti a zneuziti budou upusteni do odpadkoveho kose, jako ten Jacenuk.
  HONOLULU - nicitel iluzi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. HONOLULU MY SE TU HOUFUJEM K ODPORU,ALE TVOJI SOUKMENOVCI NÁM SE SKLÁDŮ VYKRADLI

   všechny sovětské samopaly a předali je svému ISLAMSKÉMU STÁTU.Nemohl by pan TRAMP slíbit,že nám ty kanony vráti a hlavně odstraní toho blbce z velvyslanectví,který způsobil pád IMAGE našeho spojence USA, do nedávné doby i VELICE OBLÍBENÉHO ,kdy jsme všichni chodili na tramp ve STETSONECH a měli i rozvrzané colty.Ted máme pouze lesní domobranu,která cviči z dřevěnými mušketami.

   NWO to dopracovalo tak,že nyní se má NATO rozpadnout samo od sebe A NA JEHO MÍSTĚ VZNIKNE PRÝ EU Army pod komandem generalissima PUTINA kandidujícího na Nobelovku z důvodu,že se doposud žádnému vojevůdci nepodařilo zabírat celé poloostrovy beze ztráty jediného samopalníka..

   TO BY JSI MĚL TOMU TRAMPOVI NAPSAT AŽ ZVÍTĚZÍ-NO NI..

   Vymazat
 4. Čtěte Železnou patu od Jacka Londona. On to věděl všechno už v r. 1907.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to tak! - http://revolta114.blogspot.cz/2011/10/jack-london-zelezna-pata.html

   Vymazat
 5. Globaliste nadelali na svete mnoho zla !

  Tisice hodnotnych a economicky CENNYCH pracovniku ztratilo zamestanani - jak uz v Evrope, tak i v Americe, tim, ze se prumysl odstehoval za lacinou pracovni silou do vsech prdelakovu na svete.

  Mladi lide ztratili pespektivu a moznost zalozit rodinu a uplatnit se ve svem domove. Tento ekonomicky tlak znicil zivoty mnohym !

  To vse, co se stalo byl PROHRESEK proti kapitalismu, protoze bible kapitalismu - (TQM), to PRISNE ZAKAZUJE uz od let devadesatych.

  Kratkozraci SEBEDESTRUKTIVNI HLUPACI to byli , kteri tento system zavedli, a ted se to nekteri chytri lide s logickym myslenim snazi napravit.

  Donald Trump bude novymi zakony ekonomickych iniciativ trestat vsechen prumysl, ktery utekl napr. do Asie.

  Krabicka oplatku OREO vyrobena v Mexiku bude stat $ 10 , ale ta stejna vyrobena v Americe bude stat $ 0.60 a
  s auty, to bude to stejne.

  Stejne ! Prace belocha je daleko hodnotnejsi nez prace treba Indonezana, ale to se nesmi rikat, protoze je to "rasismus" ! Tento zakaz "rasismu" vyhovuje tem, kteri Indonezanovi daji $ 0.50 na hodinu, ale Evropanovi by museli dat $ 10 na hodinu.

  A ted rozumite tomu nekonecnemu boji proti "xenofobii ci rasismu", aby Indonesan nasel uplatneni na ukor Evropana ci Americana, protoze je lacinejsi.
  (Ideologicka zasterka.)

  Jedno z mojich aut vyrobenych v Mexicu dostalo v Americe nazev SHITBOX (hovnokrabice, nebo-li - hovno na
  koleckach.)

  Proto volim Donalda Trumpa !
  SLAVA A PEVNE ZDRAVI statnikum , kteri nemaji shitbox misto hlavy. Donald Trump, Milos Zeman a Viktor Orban.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Honolulu- na Sputniku je informace, kde údajně Trump vyzývá k sestřelování ruských letadel- kde je ta proklamovaná vstřícnost vůči Rusku? Nic se jeho zvolením nezmění. EF PE

   Vymazat
  2. VŠICHNI ČECHOSLOVÁCI SCHVALUJÍ,ŽE PŘIHLOUPLÍ NWO NENAŽRACI PODPORUJÍ KOMUNISTICKOU ČINU

   která nyní daleko vyšši rychlostí buduje ponorky než zadlužené USA,dovedené těmi nenažranci do krachu.Ted když je pozdě má snad TRAMP všechno zachranovat sestřelováním sovětských letadel.
   Ten SATAN car PUTIN má prý lepši tanky a jak nám předvádějí USA borci kolony starých koloniálních kraksen z minulího stoleti,patřici silám USA,které v poslední době nevyhrálo žádnou válku A PROTO MUSI UKAZOVAT čr SMĚJÍCÍM SE BESTIIM svoje šrot kisny,které se na našich silnicích rozpadývají zdržují tím dopravu a jou odtahovány přimo do vysokých pecí..

   Vymazat
 6. PANE HONOLULU NEDĚLEJTE SI Z NÁS SRANDU

  všichni tu víme,že se v AMERICE nepozná,že kuřata jsou na hormonech.Prý to jde,až USA mužům začnou růst prsa a vagina,aby se z vůle korporací stali soběstačnými a nadojili si ráno mlíko do kafe sami.

  Napiš nám tady prosím jaké máš č.podprsenky a zda TRAMP nařidí,aby se všechna kuřata z Ameriky označila NADPISEM PODLE EU NOREM JSEM SE NEKOUPALO V CHLORU

  OdpovědětVymazat
 7. Takové TTIP je jen jednou odnoží plnění NWO a Kalergiho plánu.

  OdpovědětVymazat
 8. (17:51) HRUZA ME JIMA ! Ujistuji vas pane /pani anonymni, ze zadnou podprsenku NENOSIM a ani nevim jak to vypada.

  Jsem pysny CHLAP a mam koule, jako lev na Oakavangu v Africe.

  Miluji zeny, ale o jejich podprsenkach opravdu nevim
  nic !

  Je zde ministerstvo, ktere uz davno naridilo, ze to co je v potravinach, je napsano na obalu.
  Takze slovo na obalu -ORGANIC- zarucuje, ze tam nejsou hormony !

  Diky zdrave strave jsem dedek pritazlivy a americke babicky od 36 do 75 me hladi ocima.

  Jist hormony je stejne, jako sypat pisek do motoru vyborneho auta.. At vam to uceni pani doktori vysvetli.

  (A neoslovujte me prosim -PANE- ja nejezdim
  na kafe do Palm Beach.)

  Hormony jsou vlastne antibiotica, a to je nezdrave jist.
  Lumpove tim chteji vyhnat vahu dobytka nahoru pro profit.

  Sekta Amishu v Pennsylvanii, to vyhlasila za hrich uz pred 20 lety.
  Chlap HONOLULU - labuznik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. CHLAPE HONOLULU,MÁME TADY V EVROPĚ O TEBE STAROST,NEBOT ORGANIC JE PODVOD VYKRMENY

   tim gmo,které v průběhu přištích let změní americké muže tak,že se budou rodit bez koulí a s fistulkou.Budte rád,že jste stačil sloužit v armádě Jihoafrické unie a jako plukovník jste si i za to koupil svůj šlechtický titul.Nyní jste v ČR tak oblíben,že můžete být našim vyzvědačem v USA.Čtete nám tady VŠECHNY nápisy na těch kuřatech,to je ted hit toho V-TTIPU.

   Samozřejmě víme,že je to obchodní tajemství,ale nebojte se nyc se vám nestane,akorát máme tady ty obavy zda si nakOnec nebudete muset kvůli těm hormonům fakt zakoupit podprsku,což je úděl EU mužů Z NAŠI VLÁDY,kteři mají rádi tu GMO stravu z Ameriky a jsou tak blbí,že ji MUSÍ z nařizení MAKRELY jako první konzumovat.

   Vymazat
 9. Naše vlády konkretně jsou proti občanům už dlouho. Začalo to před šestadvaceti léty. Od tý doby tady zuří občanská válka. A celá společnost podle toho vypadá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naštěstí jen na internetových diskusích:)

   Vymazat
  2. Ani bych neřek. Ono je málo obětí polistopadového demokratického teroru? Málo sebevrahů, málo umrzlých bezdomovců, málo žebráků, málo zdecimovaných rodin, vyřazených na okraj společnosti? Pochybuju že by se vám to líbilo, být mezi nimi vy nebo vaše rodina a příbuzní - ale protože nejspíš nejste, jste tady děsnej king.

   Vymazat
 10. nechci v Českých zemích naleštěná americký prd a americkou diskotéku

  OdpovědětVymazat
 11. Panove PROTESTUJI ! To jsou pomluvy ! Nikdy jsem nemel v SADF (JAR- Army) hodnost plukovnika !
  Kdybych mel, tak by vlaly na vezich Prahy vlajky Jizni Afriky v dnesnich dobach ! (Nikdy bych neustoupil Kissingerovi.)

  Mel jsem daleko zodpovednejsi funkci ! Slouzil jsem v bushi jako NAVNADA ! A kdyz jsem se ozral a porval na oslavu naseho pristiho viteztvi, tak jsem musel kopat LATRYNY.

  To byla krasne doba. Romanticka a idealisticka. Takovou jste nikdy nezazili.

  Vy nevolnici jste v tu dobu poskakovali jako mopslici pred Husakem a vozili si zadek v TRABANTU. (Cert vi co to je.)

  Me cekal na Hillbrow v Johannesburgu Mercedes a na caje jsem si odskocil do Londyna.

  To proto, ze jsem CHLAP.
  Vy a vase autority mate koule jako kolibrici na Sanibelu. (Zdejsi ostrov na druhe strane reky.) A poskakuje a hrbite se dale jako za dob Feudalismu.

  HONOLULU - rozeny cesky aristokrat s (falesnym spanelskym titulem.) A vy zase mate FALESNE akademicke diplomy.
  I.Q. vasich "akademiku" to potvrzuje.  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, také jsme zažili krásnou dobu, romantickou, plnou ideálů. Hezky to vyjádřil Fr. Ringo Čech. Volně parafrázuji, "doba byla hrozná ale byli jsme šťastni, víte proč? Byli jsme mladí!" A z Trabantu u silnice vyndat motor, rozebrat, opravit složit za dvě hodiny a pokračovat v jízdě? Tak nevím kdo o co přišel? Nějakej komunismus? Koho by to zajímalo. Bohužel, muselo se chodit do práce, co by za to dnes někteří rádi dali. Možná i u vás v USA. Pan Zelený, náš ekonom od vás, mne šokoval údajem, že v USA mimo 5% nezaměstnaných v evidenci je ještě 60 milionů mimo evidenci! Tvrdil to v naši TV a ta nikdy nelže.

   Vymazat
  2. TO NEVADÍ,ŽE JSTE NEBYL PLUKOVNÍK,KLIDNĚ TO MŮŽETE JAKO SVĚTOBĚŽNÍK DOSTAT HONORIS CAUSA-TEDY ZA ZÁSLUHY, JAKO STOPAŘ.

   A co řikate když ted jste jmenovan jako plukovník H.C.a náš poradce, na zprávu,že se NATO má prý rozpadnout a vznikne EU Army pod velením generalissima PUTINA,KTERÝ JEDINÝ ZAJISTI NAŠI BEZPEČNOST,nebot ho celý svět obdivuje jak umí zabírat celé poloostrovy,aniž mu trefi jediného borce
   I to napište našemu TRAMPOVI,až bude zvolen,protože z něho mají pry jeho muslimáci vyrobit dřive než bude tím pohlavárem cedník..

   Vymazat
 12. Myslim si , ze nektere vase autority uz davno HORMONY ve strave maji.
  Vzdyt vas premier Sobotka je v ocich Merkerove "OCHOTNE DEVCE" pro vsechno.
  Po opotrebovani bude upusten jako horka brambora.

  Pri jednani s nasimi autoritami, neni dulezite co reknou, ale jake GUARANTEE vam daji do rukou pro budoucnost, kdyz neco chteji.
  Nebot nase politika se meni kazde 4 roky - tentokrat to bude k dobru Evropy, zvitezi-li Donald Trump..
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 13. Nicku Honolulu, odhalíš někdy svoji identitu? Odkud pocházíš a kde žiješ? Máš ještě v Čechách rodinu? Jsem ráda, že tu s námi jsi. Jeden pravidelný hlas z opačné strany zeměkoule. Kolik ti je let? Jak se Američané dívají na to, co se kolem nich děje? Jsou všichni vypatlaní nebo vážně pochybují o tom, kam směřuje americká politika? Vždyť vývoz výroby si zapříčinili sami, vláda dávno mohla něco udělat, aby ten závod ke dnu mohla zarazit. Zdravím tě Pavla

  OdpovědětVymazat
 14. Pani Pavlo, (1:42) to jsou privatni otazky, ale ja na stejne odpovelel uz nekolikrat a lide se kvuli tomu zlobili...

  Jsem ze Smichova a jsem drcen spatnym svedomim, nebot jsem to byl JA , kdo zavinil rozkol v KSC z cehoz vznikla invaze Brezneva do Prahy 1968.

  Ve studenem tmavem prosincovem veceru 1967 jsem si na rohozku pred sekreteriatem KSC vyprazdnil obsah strev a o neco pozdej si "soudruzi" peclive ocistili boty - na te rohozce od snehu a vesli do mistnosti.

  Misto zpivani Internacionali, zacili vysetrovat, kdo se z nich posr.l...

  V lednu 1968 se hadali dal a ja se snazil zjistit o cem je rec. Pro nedostatek inteligence jsem nicemu nerozumel.
  Muj starsi kamarad byl daleko chytrejsi a prohlasil, ze se stale hadaji "kvuli houvnu" - coz me vydesilo.

  Potom utekl general Sejna a jiny general se zastrelil a muj kamos rikal, ze je to stale kvuli houvnu.

  Potom prisli Soveti a kamos rikal, ze to houvno je zde NAPORAD.

  Utekl jsem vydesen za deste ve 3 hod. rano do Rakouska pres draty.
  Mel jsem pouze jednu botu, druhou jsem nekde ztratil a neznal jsem ani slovo anglicky, nebo nemecky. (V pomocne skole nas to neucili.)

  Rakusaci misto, aby me pozvali na strudl do cukrarny, me zavreli do vezeni ve Vidni za illegalni vstup do jejich zeme.

  Dali mi vsak boty a kalhoty, po mini policajtovi, protoze mojim kalhotum chybel zadek, ktery zustal na dratech.
  A tak jsem vkrocil do svobodneho sveta.

  S nadsenim a s positivnim attitudem jsem odletel do JAR, kde vse bylo jednoduche a plne barev a slunce.

  A ted, kdyz vite vse, jako muj velebny pan po pravidelne zpovedi
  - zpivejte se mnou : "Kdo chce tim svetem jit - parari - parara, ten musi narame mnoho znat. A kdo chce mnoho znat, - parari - parara, ten musi dlouho svetem jit"..atd.

  Do JAR NEJEZDETE, ta zeme dnes NEEXISTUJE - zemrela 1990.

  V Americe ci Kanade je vsak dobre, a bude jeste lepe, nebot jsou zde ziji slepice, co snasi vejce jak cepice..
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 15. Pane Povolny, (0:55) profesor Zeleny uci studnety v New Yorku na FORDHAM universite ekonomii.
  Tu universitu navstevoval i Donald Trump.
  Je to KATOLICKA - Jezuitska universita a je na americke pomery velmi stara. Vznikla nekdy v roce 1840...

  Donald Trump vsak neni Katolik, ale PRESBYTERIAN. Coz je jedna z vetvi Evangeliku.
  Evangelici stale jen pracuji a na ceste zivotem se nezastavi pro pricichnuti k ruzim.

  My Katolici, mame smysl pro krasu a umeni a nebesa nam zehnaji mnoha dary, ktere evangelici nemaji.

  Amerika vsak patri Evangelikum. Je jich vice nez Katoliku.
  Katolici se schazi v klubech, ktere maji nazev KNIGHTS OF COLUMBUS a jsou ve vsech statech. Je tam veselo.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ZELENEHO ZNAM.V KOTVALDOVĚ HO OBČAS POTKÁM.PTAL JSEM SE HO ZDA V ČR NECHCE PRESIDENTOVAT

   jeho kamoši mi řekli, ty vole ten se na ten bordel tady může vykašlat,má tam mladé studentky a styky s ČINOU,tak z toho prozatim sešlo

   Vymazat
 16. Tato informace je vsak dulezitejsi ! !

  Ted Cruz to dnes vzdal proti Donaldu Trumpovi po jeho viteztvi v Indiane a odstoupil ze souteze o nominaci za
  Republicany .

  Donald Trump vyhral VSECHNO, krome statu Ohio, ktery preferoval Kasiche.

  (Jo - v kastanovem state Ohiu, padaji lidem na makuvky kastany a jsou z toho nasledky.)

  Hillary vede nad Sandersem 18:1, coz znamena v listopadu zaverecnou BITVU mezi Hillary a Trumpem.

  COZ ZNAMENA - bitvu mezi Neocons a nasmerovani politiky jinym, lepsim smerem.

  Bude to mit vliv na kazdeho z vas ! At uz jste delnik, duchodce, profesional, nebo nejaky vladni byrokrat - podrz taska..

  Vyhra-li Trump, bude se stehovat do Washingtonu v lednu 2017 a pohorsi si s bydlenim !

  Presto, ze Washington je fain, tak Palm Beach je DALEKO atraktivnejsi.

  Cekaji ho tam obrovske boje, ktere sam nevybojuje, ale ma skvele lidi, vybrane po cele Americe.

  A ja KLEPNA HONOLULU budu vsechny Cechy v Cesku informovat o vsem co vycucham , abych zlomil monopol na scestne informace prazske kavarny.
  Ze zlomyslne radosti !

  Koncim pro dnesek mam ted hodinu zpevu.
  Pridejte se !
  A PLACE IN MY HEART Nana Mouskouri (youtube)
  honolulu  OdpovědětVymazat
 17. Do podzimu s toho ještě stane tolik...když tu taky dáváte kulturní tipy tak si pusťte Jelena s Janou Kirschner, A co bylo dál- ta slova mně berou. a objevil jsem i jednu od Chinaski, jmenuje se Slovenský klín- a slova jsou taky tak trefná.

  OdpovědětVymazat