Reklama

.

.

neděle 12. června 2016

Schröder: EU musí radikálně změnit svoji politiku vůči Rusku a Turecku

12.6. 2016 První zprávy
Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder volá po radikální změně kurzu EU v zahraniční politice. Spíše než postavit se do čela NATO, Německo musí zlepšit vztahy s Ruskem a Tureckem.
"Evropa potřebuje především řešit bezpečnostní politiku ve spolupráci s Tureckem a Ruskem. Sankce proti Moskvě jsou nesprávné a s Ankarou se musí diskutovat," uvedl Gerhard Schröder ve svém projevu na zasedání Německé obchodní komory v rakouském Salcburku.

Schröder také kritizoval plány, podle nichž Německo by mělo převzít odpovědnost za řízení jednotek NATO v Pobaltí. To je vážná chyba tváří v tvář nadcházejícímu výročí německého útoku na Sovětský svaz 22. června 1941.

Sankce EU vůči Rusku byly dosud omezeny koncem července. Kancléřka Angela Merkelová odmítla zmírnění sankcí poté, co USA chtěly po zemích G7 pokračovat vůči Rusku tvrdou linii.

Ukrajinský ministr: Raději odstoupím než abych plnil Minské dohody

Aby nedošlo k úplnému poničení vztahů s Ruskem, přednesla kancléřka Angela Merkelová před formálním obnovením sankcí mezi EU a Ruskem v Berlíně v pátek před konferencí Nadace pro rodinu s ohledem na dřívější ruské návrhy svůj návrh.

"Dobré hospodářské vztahy jsou v zájmu všech," řekla v přítomnosti ruského velvyslance v Německu. Merkelová také zdůraznila, že trest uložený z důvodu ukrajinsko-ruského konfliktu Evropskou unií, "není samoúčelný, sankce by mohly být zrušeny, pokud Rusko splní své závazky vyplývající z Minských dohod.

V současné době probíhá "velmi intenzivní fáze" pro podporu plnění této dohody. Na východní Ukrajině je stále velmi křehká situace. Po intenzivních jednáních s oběma stranami Ruskem a Ukrajinou říká Merkelová,. "doufám, že jsme se posunuli v červnu o jasný kus dopředu."

13 komentářů :

 1. Dva roky nazpět by za to hořel v peci.

  OdpovědětVymazat
 2. Vážení Rusáci..
  Váš problém vznikl, když se vaše země stala extrémně závislou na vývozu několika surovin. Je to nemoc rozšířená v Rusku i v jiných rozvojových zemích. Podívejte se, jsou jen čtyři věci, které dokážete vyvážet: ropu, plyn, zbraně a korupci. V minulých letech pocházelo kolem 60–70 procent příjmů Ruska z vývozu ropy a plynu. Peníze, které jste za ně získávali, jste mohli využít na rozvoj ekonomiky, ale vy jste je promrhali na militarizaci, války, rozvracení jiných zemí, korupci jejich politické reprezentace, placení armády trollů v Evropě a samozřejmě na účty, vily, jachty a paláce horních deseti tisíc Rusů. Kde jinde, než na tom prohnilém a nenáviděném Západě.
  Promrhali jste čas i peníze. Jako země jste zůstali bez jakékoli jiné možnosti, než být nadále benzínovou a plynovou pumpou Evropy.
  S přírodními zdroji Ruska jste mohli mít kulturní a společenskou úroveň Kanady nebo Norska. Místo toho jste jakousi Nigérií se sněhem. Nebo, jak řekla Margaret Thatcherová ještě o sovětské koloniální říši, „Horní Volta s atomovými bombami“.
  Dokážete jen ničit a znásilňovat slabší
  Druhá patologie, kterou jste nám předvedli, je rozpad osobnosti. Jak už to u psychotiků bývá, ani vy si svou nemoc neuvědomujete a vaše problémy jsou podle vás důsledkem obecného spiknutí.
  Mohli jste na tom být jako Kanada nebo Norsko, ale jste jako Nigérie? Ha – konspirace! Může za to každý jiný, jen ne vy. Nevadí vám, že své naděje vkládáte do zhoršení situace Západu, ne do zlepšení vaší situace.
  Okupovali a zdevastovali jste část střední Evropy, rozbili jste Afghánistán, na prach obrátili Groznyj, rozvrátili Donbas. Víte, že dovedete zabíjet, ničit, znásilňovat slabší. Víte, že nic jiného dělat nedokážete. A tak uvažujete způsobem: „Když pošla naše koza, ať chcípne i sousedova“.
  Jste přitom slepí a nevidíte, že žijete právě díky sousedovic koze.
  Ráno se nadchnete nadějí na rozvrat Evropy a Západu a odpoledne se ukájíte nadějí, že stejná Evropa od vás bude dále kupovat co nejvíce ropy a plynu. To je myšlenkový pochod hodný puberťáka, ale u dospělých je to vážný problém.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TAKY ÚHEL POHLEDU-Irák,Afghanistán,drony...smrt a Lybie,Sýrie...i ten Topol zmínil Cia..fuck off.

   Vymazat
  2. Na tyto žvásty se nedá reagovat. Ale nedá mi to a přesto se pokusím. Šostakovič, Puškin, Čajkovskij, Prokofjev, Borodin a mnozí další byli Nigerijci? Co víte o slavných ruských dějinách sahajících ne desítky, ne stovky, ale tisíce let do minulosti. Co víte o největší světové říši, která kdy na planetě Zemi byla, o Velké Tartárii, jejímiž provinciemi byla také Velká Morava či Kyjevská Rus? Co víte o Praslovanech žijících na území celé Evropy, kteří byli násilím asimilováni s výbojnými a pohanskými Řeky, Římany, Etrusky a také germánskými kmeny, kteří naše předky zotročovali (a zotročují nás i nadále), podmaňovali si je a obětovali svým pohanským Bohům. Po násilné asimilaci Slovanů s pohanskými germánskými kmeny si takto nově vzniklé obyvatelstvo uchovalo šikovnost Slovanů (odtud rozmach Anglie např.), ale bylo "obdařeno" nenávistí vůči ještě přežívajícím Slovanům na východě Evropy. Rusové a konečně i my jsme jiní a nikdy nebudeme "chutnat" Germánůmi i kdybychom se rozkrájeli a Rusové dali světu ne desítky, ale stovky vynikajících básníků, skladatelů, vědců a spisovatelů....

   Vymazat
  3. Ty se cítíš jako otrok?Vítěz píše historii,kdyby vyhrál Adolf tak si někde na plotě.

   Vymazat
  4. Musím tē zklamat, komunisto. Díky vaší vládē ve které dnes pokračuje Putin zná Rusko jen svrab a vši.
   I ten Puškin byl poloviční černoch.

   Vymazat
  5. Ved trochu vydrzte.To co podla vas preziva Rusko pod Putinom,caka aj nas.Sledujte viac nazory ekonomov v Europe,a tiez sa doporucuje pozriet,zucastnit sa kurzov prezitia v krize.Len pre srandu,Norsko ma take iste problemy ,ako Rusko,tiez ziju z predaja surovin.Fakt je,vsetky staty EU trpia pod sankciami voci Rusku,ale ziaden Politik to nechce priznat otvorene,ze ruinuju svoj narod.Ved to riesi ECB tlacenim 80 miliard euro mesacne.To sa nam chvali,ako ohromne sa nam zije.

   Vymazat
  6. Pro 19:17 Tak pepku už jsi zamečel, teď ještě ZABUČ (ty víš, které zvíře to dělá?!?) a pak hóódně vysoko vyskoč! Až to uděláš, tak si zajdi k šapitóvi pro šesták a jdi se vycpat!!!!

   Vymazat
  7. oprava: - vzkaz je pro 19:17, ne pro 19:57!!

   Vymazat
  8. Jo a Čečnu i Donbas rozbili tvejma pasákama nosatejma placený hrdořezi, debile! Pokud chceš vidět toho, kdo "dovede jen ničit" - kdo zmasakroval celej pás jižních států USA, Filipíny, Německo a Japonsko, Korejský poloostrov, Indočínu, Blízký východ, střední Ameriku, tak se otoč směrem odkud vedou tvý provázky! Ten nosatej pán s kozí bradkou co je drží se volá Uncle Sam ...

   Vymazat
  9. Problem s tema bejvalejma politikama je ze zacnou rikat neco mimo lzi ,az kdyz sou bezpecne v pensi...A ne kdyz je to aktualni a jsou u moci..A zradnej Klaus to samy..

   Vymazat
 3. Puškin byl poloviční černoch, zato ty jsi celý, tedy kompletní, Hňup.

  OdpovědětVymazat
 4. 19:17 a 21:13
  přijeď do Itálie hňupe,tady dostaneš hned do rypáku...
  jituš

  OdpovědětVymazat