Reklama

.

.

středa 22. června 2016

Admin: Hnutí pěti hvězd (M5S)


admin ČR
22. 6. 2016   Český ráj


 
Italská politická scéna dostává novou podobu, píše o výhře Pěti hvězd v Římě a Turínu britský Guardian. Italská vládní Demokratická strana odchází poražena antisystémovým hnutím. Hnutí bylo založeno před sedmi lety z protestu proti politice zavedených stran a z hluboké nespokojenosti s podmínkami členství Itálie v eurozóně i EU. M5S rovněž zaujímá výrazně antiglobalistický postoj, hlásí se k myšlenkám ne-růstu.


M5S bývá zesměšňováno jako populistické hnutí, ale to je obvyklá nálepka pro ty, kdo nedrží krok s oficiální propagandou. Prosazuje přímou demokracii a je přesvědčeno, že stát by se dal na těchto principech spravovat s minimálními náklady.

Pro Evropskou unii v dnešním uspořádání je silnějších Pět hvězd jasnou hrozbou, protože uvažovalo o podobném referendu o unijním členství jako je Brexit.

Podobnost s hnutím Spravedlnost a Přímá demokracie (SPD) není náhodná.

A příští volby to pouze potvrdí …

Zdroj a více : zde

.

2 komentáře :

  1. no sláva! konečne v IT dostávajú ľudia rozum. Len či už nie je trocha neskoro. Ja som stále žasla nad tým, že taliani ako ich ochotne zvážajú z celého stredozemia a nikto sa tam nebúri. Minimálne v južne polovici IT už je tých parazitov toľko že každá pomaly každá rodina musí mať s nimi skúsenosť. A určite je viac tých ktorí majú tú skúsenosť negatívnu (a pre niektorých to bola posledná skúsenosť v živote).

    OdpovědětVymazat
  2. FIVE STAR - už vím tři dni Kondora
    vraždící mafie v čele s CIA

    OdpovědětVymazat