Reklama

.

.

pondělí 20. června 2016

ANO míru-NE válce!

Pavel Letko 
20. 6. 2016  E-republika

Nejdůležitější letošní demonstrace proti posilování vojenské přítomnosti armád NATO na Východě Evropy v Praze na Václavském náměstí – 25.6.2016, symbolický začátek "za 5 minut 12" - sejdeme se tedy v 11.55 na Václaváku!Nejdůležitější letošní demonstrace proti posilování vojenské přítomnosti armád NATO na Východě Evropy v Praze na Václavském náměstí – 25.6.2016 od 11:55hod u sochy sv. Václava.

Ivan David napsal:
Nemůžeme být na straně vítězů, protože prohrají všichni. Dělení na pravici a levici ustoupilo do pozadí, jde o přežití. Válka je zločin už ve stádiu přípravy. Kdo žene lidi na jatka, má být zastřelen za úsvitu.

8. července 2016 se na sumitu ve Varšavě rozhodne o rozmístění dalších tisíců vojáků NATO, včetně českých, poblíž ruských hranic. Rusko nepochybně odpoví podobným způsobem a nebezpečná spirála nové "studené války" se dá do pohybu. Češi, stejně jako další Evropané, však potřebují především s Ruskem spolupracovat. Války prospívají jen zbrojařským koncernům, ne lidem.

Protestovat budeme také proti šíření protiruské hysterie v médiích a na středních školách, za nimiž stojí "Člověk v tísni" a různé "think-tanky", financované částečně ze zahraničí. Sestavování seznamů domnělých "prokremelských agentů či webů" považujeme za ohrožení svobodné a demokratické společnosti.

Lenka Procházková napsala:
Rusové si žádnou cizí válku vnutit nedají. Nejsou volové, ale normální lidi jako ty a jako já. Dejme šanci míru a přijďme 25. 6. na Václavák!

K účastníkům promluví řada významných osobností, například:
Lenka Procházková spisovatelka a chartistka
JUDr. Ján Čarnogurský bývalý místopředseda vlády
MUDr. Ivan David šéfredaktor "Nové Republiky" a zároveň bývalý ministr zdravotnictví
JUDr. Vojtěch Filip, místopředseda parlamentu a předseda KSČM.
Jan Petránek, legenda české žurnalistiky a čerstvý nositel Krameriovy ceny za nezávislou žurnalistiku.
Telefonicky se spojíme se Zdeňkem Troškou

Facebook ZDE

11 komentářů :

 1. Ano míru, Ne NATO !

  OdpovědětVymazat
 2. Na miste carnogurskeho bych tam moc rypak nestrkal!je to stehná špina jako ty ostatní zmrdy na čele a tatikem klausem!!!bejt na jeho mieste tak tam nelezu za zadnou cenu...

  OdpovědětVymazat
 3. Válkychtivá teroristická organizace NATO v čele a po světě vraždící USsA, kde za nimi zůstává jen chaos, rozvrácené státy, miliony migrantů a rudé řeky krve, si to tito bodří chlapci, zpoza Atlantiku a se svými superhračkami, chtějí naostro rozdat s Ruskou federací.Harašení zbraněmi, protiruská propaganda, lhaní v médiích, posilování vojsk na hranicích RF, směřuje jasně ke konfliktu.NATO tak žene východní část Evropy do velkého nebezpečí.Už i německý ministr zahraničí Steinmaier řekl naostro, co si o tom myslí.Kéž se mýlím!

  OdpovědětVymazat
 4. Ivan David řekl: "Dělení na pravici a levici ustoupilo do pozadí, jde o přežití." To je přesné. Jen hlupáci kádrují, kdo by tam měl vystoupit a kdo ne.

  OdpovědětVymazat
 5. Pozvánka na tuto akci: https://www.facebook.com/events/1734957466762640/

  OdpovědětVymazat
 6. Mír to ano ale ne s takovými jako byl Čarnogurský.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mír s kýmkoliv. Válčit ne, ale být připraven to ano. A´T EU vyžene vojska USA do USA - kam patří. Místo nich si přece může každý stát postavit vlastní nové útvary a bude klid. EU musí obnovit s RF jednání o kolektivní Evropské bezpečnosti. Pak teprve ubráníme Evropu před Amíky a vlastně "Proti všem".

   Vymazat
 7. Záměr dobrý, ale nezlobte se, těmto lidem stafáž dělat nebudu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skvělý, až teda uspořádáte nějakou akci s těma "správnejma lidma", dejte vědět.

   Vymazat
 8. A kteří správní lidé tam mají být?Tady je důležitý protest proti válce a mělo by tam být aspoň 200 000 lidí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Správní lidé" neexistují. Vždy se najde nějaký aktivista, který v životě nic nezorganizoval, ale který jen kádruje.

   Vymazat