Reklama

.

.

pátek 17. června 2016

Arktika - největší atomový ledoborec světa spuštěn na vodu

Projekt 22220 - Arktika

17. 6. 2016, Petr Ďoubalík

V Baltijské továrně v Petrohradu proběhlo slavnostní spuštění na vodu nejsilnějšího a největšího ve světě atomového ledoborce "Arktika" pro FGUP (Федеральное государственное унитарное предприятие - Federální státní unijní podnik) Rosatomflot.

Nový ledoborec projektu 22220 (neplést se stejnojmenným ledoborcem projektu 10520) má rozměry 173 metrů na délku a 34 na šířku, výtlak 33,5 tisíc tun a prolamuje led do síly 2,9 metru. Loď má 2 atomové reaktory a 3 lodní šrouby. Posádku tvoří 75 lidí a doba autonomní plavby je více než rok, bez potřeby přistání v přístavu. Cena 37 miliard rublů, 7 let vystačí s naloženým palivem, 40 let "garančka"...

Zde 3 fota a 3 krátká videa ze slavnostního spuštění Arktiky na vodu:


Protože jsem zjistil, že jako Čech - suchozemec, jsem nikdy neviděl spouštění na vodu pořádně velké lodi, a myslím, že ani mnozí z vás, tak pro zajímavost přikládám ještě tato videa (pro zájemce, pro potěchu oka a ať neumřeme hloupí).9 komentářů :

 1. Tak, šťastnou plavbu!

  OdpovědětVymazat
 2. Více atomových ledoborců, které prolamují ledy zvrchu.

  OdpovědětVymazat
 3. 12:45 více blbů jako jseš ty. Říká ti něco jako mořské proudy,ty hovado.Jen kdyby se tam US pádlo smočilo,to by byl kravál,mamrde.,,Více atomových ledoborců,,více Černobylu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:49 Ale ale, slušného vychování se ti nedostalo? Tak cupitej za maminkou Cipísku ať tě to naučí.

   Vymazat
  2. Kdyby vedle tebe houknul na půl píšťaly, tak bys měl gatě zesraný od rozkroku po paty.

   Vymazat
  3. Sakra .. máme tady houkala co ví hovno :-)

   Vymazat
 4. Všichni si připomínají Černobyl, ale zapomíná se na největší jadernou katastrofu na ostrově Three Mile Island v USA. Nebo nedávno roztavená Fukušima. Krásný ledoborec a díky za videa.

  OdpovědětVymazat
 5. Pavel Sklenář18. června 2016 13:14

  Díky pane Ďoubalík.

  OdpovědětVymazat
 6. Nie je to tá loď Ilja Muromec?

  OdpovědětVymazat