Reklama

.

.

neděle 12. června 2016

Bojová hra Šlachtagate

Zdeněk Jemelík
11. 6. 2016     JemelikZdenek
Překvapivým rozhodnutím o reorganizaci celostátních útvarů kriminální policie k 1. červenci 2016 policejní prezident Tomáš Tuhý spolu s ministrem vnitra Milanem Chovancem patrně neúmyslně vybídli některé politiky k rozehrání virtuální bojové hry Šlachtagate. Postupovali stejně „tajnosnubně“ a vyvolali stejnou nevoli jako v r.2001 jejich předchůdci při sloučení Finanční policie (FIPO) a Úřadu pro odhalování finanční kriminality a ochrany státu (ÚFKOS), které se pak v r. 2003 spojily se Službou pro odhalování korupce (SPOK) do dnešního Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK), známému jako protikorupční policie. Také tehdy pár policistů odešlo; není zcela jisté, zda jich bylo škoda.


Je před krajskými a senátními volbami, proto se některým politikům zdá dobrá každá příležitost k špinění koaličního partnera, jenž se za pár týdnů stane úhlavním nepřítelem ve volební pranici. Jako kopací míč se hodí i policie, přestože jsou dobré důvody proto, aby ji politici do svých šarvátek nezatahovali: zajišťuje přece bezpečnost všech, ne jen stoupenců jedné politické strany. Příležitosti se chopil Andrej Babiš, který spustil vodopád demagogických řečí o likvidaci jediného dobře fungujícího policejního útvaru a jeho šéfa, jenž se nebojí politiků. Sekunduje mu ministr spravedlnosti Robert Pelikán, který hrozí resignací. Hlučně se ozývá olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan a nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se dožaduje, aby Tomáš Tuhý záměr na reorganizaci s ním znova projednal, a to i za účasti vrchních státních zástupců, kteří ovšem instančně nejsou pro policejního prezidenta přiměřenými partnery. Naproti tomu Bohuslav Sobotka s ministrem vnitra Milanem Chovancem obviňují Andreje Babiše ze snahy o zpolitizování policie a její destabilizaci. Vyjadřují policejnímu prezidentovi podporu, zdůrazňujíce jeho kompetenci a nezávislost. Ministr vnitra si přesto ponechal zadní vrátka: souhlas s reorganizací dosud nepodepsal a čeká na výsledek zadané analýzy. Uklidňující hlas zazněl od předsedy lidovců Pavla Bělobrádka, který brojí proti politizaci odborného problému a připouští možnost pokračování Sobotkovy vlády s podporou opozičních poslanců, i kdyby hnutí ANO odešlo z koalice.

Situaci zdramatizoval sám Robert Šlachta hysterickým rozhodnutím o odchodu ze služebního poměru. Učinil tak, ač ho k tomu nikdo nevybídl, ač byl ujištěn, že ve velitelské struktuře nového útvaru pro něj bude dost místa, a musel by být osloven v nabídkovém řízení na obsazení funkcí jeho ředitele a náměstků. Prostě podlehl sebestředné představě, že reorganizace se dělá kvůli němu. Jistě by mu nikdo nezazlíval, kdyby odešel, až by se později ukázalo, že slíbené uplatnění v nové struktuře nenalezne, ale zatím je jeho krok ukvapený.

O tom, že by se spustila složitá reorganizace na úrovni celostátních policejních útvarů kvůli vypuzení jednoho kontroverzního velitele, si dovoluji pochybovat. Občas se stane, že některý policejní šéf upadne v nemilost, stane se obtížným, ale jeho vypuzení standardními postupy je kvůli nastavení pravidel ve služebním zákonu nemožné. V minulosti byly proti takovým „potížistům“ použity různé úskoky, jež je odstranily z jejich postavení, aniž by se kvůli tomu bouraly jejich útvary. Jistě by se našel i vhodný postup, jak vypudit Roberta Šlachtu bez reorganizace policie, kdyby nešlo o nic více než o jeho osobu. Když se Tomáš Tuhý dokázal zbavit zlínských policejních bossů Bedřicha Koutného a Jaroslava Vaňka, jistě by si poradil i s Robertem Šlachtou.

Do hry se zapojili novináři Babišových novin a různí jiní komentátoři, vesměs plačící nad odchodem Roberta Šlachty a domnělým zastavením vyšetřování kauz, na nichž pracuje ÚOOZ. Mezi nimi zanikl hlas bývalého policejního prezidenta, karlovarského krajského policejního ředitele Oldřicha Tomáška, který ve vystoupení v Událostech, komentářích ČT dne 10.června 2016 rozhodnutí Tomáše Tuhého oddémonizoval a v podstatě vzkázal politikům a státním zástupcům, že reorganizace se týká jen malé části policejního sboru, spadá do pravomoci policejního prezidenta, je potřebná a oni se nemají plést do věcí, které nespadají do jejich kompetence.

Všichni politici a státní zástupci, kteří se do bojové hry zapojili na straně odporu proti reorganizaci, často a rádi mávají mantrou nezávislosti policie. Praxe ukazuje, že tím míní nezávislost v rozsahu poslušnosti jejich názorům. Policejní prezident si tedy může reorganizovat co chce a jak chce, ale nejdříve se musí zeptat na dovolení olomouckého vrchního státního zástupce, který stojí v hierarchii státního aparátu o stupeň níže než on a jeho oprávnění zasahovat do věcí policie je zákonem omezeno na dozor nad zákonností policejních úkonů v trestním řízení v obvodu působnosti jeho úřadu. A hlavně by se měl Tomáš Tuhý zeptat Andreje Babiše, protože policie je přece jen malou součástí státu, který chce šéf ANO řídit jako firmu. Právě Andrej Babiš vydává ze všech politiků nejhlasitější bojový pokřik.

Odpůrci reorganizace vykreslují spojenými silami ÚOOZ jako jedinou spolehlivou policejní složku, z které neunikají informace a nebojí se sáhnout i na politiky. Nedbají různých kritických hlasů z nedávné minulosti, které upozorňují na to, že skutečné výsledky útvaru nejsou přiměřené rozsahu nasazených prostředků a mediálnímu humbuku, který je provází ( viz rozpačité výsledky „kauzy Nagygate“), mlčí o narušování zákonem vymezené pravomoci Generální inspekce bezpečnostních sborů touto jednotkou a jejím stále častějším působením ve věcech, jež spadají do kompetence protikorupční policie. Jsou přitom nespravedliví právě k ní, která bez okázalosti dělá na velkých kauzách finanční a hospodářské kriminality a dostává je před soud. Ostatně ani ÚOKFK se zjevně nebojí politiků a jiných vysoce postavených osobností, což dokazuje kauza bývalého hejtmana Davida Ratha nebo stíhání mocné předsedkyně Energetického regulačního úřadu Aleny Vitáskové.

V každém případě chování politiků a státních zástupců, napadajících policejního prezidenta, je neodpovědné, protože útočí na jeho nezávislost a vrhají v očích veřejnosti špatné světlo nejen na něj, ale na celou policii. Zpochybnění policie a podrývání autority policejního prezidenta ohrožuje bezpečnost státu. Nelze se proto divit, že se Tomáš Tuhý dožadoval projednání situace v Bezpečnostní radě státu a předseda vlády mu vyhověl. Samozřejmě, rozhodnutí o sloučení ÚOOZ a ÚOKFK k 1. červenci 2016 přišlo náhle, policisté na ně nebyli připraveni a ani veřejnost netušila, že je na spadnutí, byť se o této možnosti občas mluvilo již několik let. Policejní prezident bude muset Bezpečnostní radě státu vysvětlit, proč záměr nezveřejnil dříve a co vůbec jej k jeho uskutečnění vedlo. Pokud ministr vnitra neupustí od podpory jeho záměru, bude muset obhájit záležitost ve vládě.

Je docela dobře možné, že aféra zanikne tak rychle, jak vznikla. Robert Šlachta může ještě stále pochopit, že se unáhlil a požádat o zpětvzetí žádosti o propuštění ze služebního poměru. Reorganizace proběhne, policisté budou dál konat svou práci a za pár let si už nikdo nevzpomene, že existovaly dva útvary, stejně jako dnes si už skoro nikdo nepamatuje, z čeho vznikl dnešní ÚOKFK. Jen občas se ozve nějaký demagog, který si myslí, že zrušením Finanční policie skončilo vyšetřování finanční kriminality jen proto, že nástupnický útvar nemá v názvu slovo „finanční“ na prvním místě.

Z celé Šlachtagate má nadčasový varovný význam úloha, kterou v ní hraje státní zastupitelství. Stejně jako v jiných případech v minulosti Pavel Zeman vystupuje nikoli jako disciplinovaný vysoký státní úředník, ale jako politik, usilující o prosazení své vůle v oblasti trestní politiky. Současně bez ohledu na ustanovení trestního řádu a zákona o státním zastupitelství o místní a věcné příslušnosti státního zastupitelství pověřuje místně nepříslušného olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana, aby se svým úřadem prověřil, zda policejní prezident a jeho náměstek Zdeněk Laube nezosnovali reorganizaci kvůli odstranění Roberta Šlachty z čela ÚOOZ. Ivo Ištvan se do plnění role, která je na hraně zákonnosti, pouští stejně horlivě jako do „Nagygate“ v r.2013. Jsem zvědav, kolik zlata najde tentokrát.

Pavel Zeman takto projevil stesk po pravomocech generálního prokurátora a staví se do postavení úřadu, nadřazeného jiným složkám moci výkonné. Osobuje si právo je kontrolovat a případně kriminalizovat. Do akce opět nasazuje malé Vrchní státní zastupitelství v Olomouci, kterému je zřejmě Morava malá a expanduje do Prahy, do těsné blízkosti zhruba trojnásobného Vrchního státního zastupitelství v Praze. Znova mu přisuzuje postavení speciálního celostátního úřadu pro řízení politicky významných policejních operací. Přemýšlím, zda tím projevuje nedůvěru obávané pražské vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové.

Dříve trpěl narušováním chodu úřadu policejními aktivitami nezávislý Energetický regulační úřad, jehož zaměstnanci odpracovali stovky hodin podáváním vysvětlení protikorupční policii a přípravou různých listin, často požadovaných opakovaně. Avšak již v rámci operace Vidkun detektivové ÚOOZ pod dohledem Ivo Ištvana sáhli na policisty a dokonce vypudili ze služby u PČR Milana Pospíška, ředitele Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia, jenž odchodem reagoval na prohledání jeho kanceláře. Policejní prezident Tomáš Tuhý a jeho náměstek Zdeněk Laube by se proto měli obávat, že i zásuvky jejich psacích stolů přijdou prohrabat detektivové ÚOOZ. Zamane-li se to Ivo Ištvanovi, před ukončením služebního poměru Roberta Šlachty to mohou docela snadno stihnout.

Aféra Šlachtagate se tak stává hrou o dodržování ústavní dělby moci mezi jednotlivými složkami státu a o udržení policie a státního zastupitelství v mezích, které jim vymezují zákony. Jako laik si myslím, že vláda by měla za nasazení olomouckého vrchního státního zastupitelství proti policejnímu prezidentovi a jeho náměstkovi volat nejvyššího státního zástupce k odpovědnosti, pokud nechce ještě více rozevřít beztak pootevřený průchod k policejně-prokurátorskému státu.

35 komentářů :

 1. Opravdu nestranný komentář a zasvěcený komentář :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano nestranný a zasvěcený komentář. V záplavě mediální hysterie je jeden z mála věcných.
   Heriot.

   Vymazat
  2. Přečetl jsem si dnes rozhovor Novinek s gen. Tuhým a na jednu stranu jsem se smál, jak vycházejí předpovědi zasvěcených a na druhou jsem klel jak pohan, cože to máme za kreaturu v čele policejního sboru. Ten chlap má plné gatě a třese se jak sulc, aby ho Chovanec nepotopil. Jenže Chovanec má hlavu na Babišově špalku...

   Vymazat
  3. Policie je vojensky organizovaný ozbrojený sbor a vypadá to na vzpouru jednoho plukovníka a několika dalších plukovníků. Takže odchod, navíc z vlastní vůle, je pro vzbouřence to nejmenší zlo.
   Nekritický mediální obraz Šlachty jako jediného kompetentního a spravedlivého policisty uškodil jemu samému. Když pak vyzýval jako podřízený důstojník k odchodu policejního prezidenta a jeho náměstka tak překročil všechny meze a jeho návrat už není možný. Když se stal nástrojem Babiše, tak ten se o něho jistě v Agrofertu postará za trojnásobný plat, neboť jeho informace budou k nezaplacení.

   Vymazat
  4. Zcela nepřijatelné je zasahování vrchního státního zastupitelství v Olomouci do kompetencí vedení policie. Ištván a Komár se asi oklepali po debaklu s Nagyovou a třemi poslanci a už by zase rádi řídili politické poměry v zemi. Divím se, že policejní prezident na výslech přistoupil, asi aby se obával, že v prokurátorské republice ho k výslechu předvede policie z ÚOOZ.

   Vymazat
  5. Babišova hysterie je dosti příznačná. Reformu nazývá šaškárnou, všichni jsou lháři, žádá odvolání ministra vnitra a policejního prezidenta, tak jako každý týden hrozí opuštěním vlády, nejdřív trucuje že na BRD nepůjde, pak že sice půjde, ale když ho doprovodí Šlachta a stejně hysterický Pelikán. Vše vsadil na Šlachtu a spoléhal na to, že když tak zbrkle rezignuje, že se zem zatřese. Ale jeho plán na ovládnutí policie věrným Šlachtou se nějak hroutí. Zřízení střechové policejní organizace tak jako BKA v Německu či FBI v USA a pod. se připravovala dlouho a ne zbrkle, poměry s až protiprávní rozpínavostí UOOZ už byly neudržitelné, utajována musela být logicky aby policisté nepřestali pracovat a nečekali co bude. Nakonec ten ÚOOZ má jen něco přes 1% všech policistů v zemi.

   Vymazat
  6. Teď by měl policejní prezident uložit některému svému podřízenému útvaru, aby předvolal k výslechu Ištvána a Komára ke zprávám, že se pokoušejí nastolit v ČR prokurátorskou republiku, popř. o státní převrat.

   Vymazat
 2. Socanský pohled. Taky je třeba zjistit, co, nebo kdo, ten Laube vlastně je. Jméno hodně vypovídá.
  Tak si dejte zase dohromady Kalouska a Sobotku a bude vymalováno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Laube vypadá úplně jako Goebbels. Navlas jako by mu vypadl ze zadku. Asi je to tam taky přehlídka pěkných sviní. A Chovanec? -Darmo mluvit, ten i jako prase vypadá i přes to vořezaný břicho. To je hajzl všech hajzlů od samýho začátku, Sobotka se ho bál, proto ho udělal ministrem.

   Vymazat
 3. Jsou indicie, které mají větší vypovídací hodnotu, než 10 takových článků! Ty indicie jsou mnoha lidem veřejně známé! Nechť si každý vzpomene, jak dopadly kauzy u nichž se "nepodařilo" dostat evidentně protizákonné jednání jistých lidí před soud a odsoudit je, natož je vyšetřovat!!! Čím to asi bylo? A věřte tomu, ale nemusíte, že šlo v drtivé většině případů o únik informací od policie!!! Ráth ještě nebyl převlečen do "tepláků" a už se vědělo co mu kdo dal a na co se ještě chystali, že to je vlastně největší gauner pod českým sluncem. Houska je dalším pěkným příkladem, jak se vyšetřuje. Kdyby mohla policie pracovat normálně, bez zásahů nadřízených, politiků, bylo by v arestě mnohem víc Ráthů, Housků (ten by mohl ještě žít)i když by byl třeba vyšetřován a odsouzen, a snad by došlo i na Kalouska. Za Kubiceho se užívala taky velmi špinavá taktika,na vyšetřovatele závažné kauzy byl činěn nátlak a když to nepomohlo, tak byl obviněn za držení dětské pornografie a pohlavní zneužití. To jsou snad dostatečné indicie, že něco není v pořádku. Všichni, kteří s takovými věcmi měli co činit v minulosti sami tvrdí, že když změny, tak NE takovým způsobem, praktiocky ze dne na den! Policejní president prakticky veřejně lhal, když tvrdil, že změny se Šlachtou probíral osobně. Když s někým probírám připravovanou změnu, tak je to k dlouhé diskuzi a ne že Šlachtovi řekne co od 1.7. nastane. Navíc Šlachta popírá, že by s ním Tuhý nějaké změny probíral. Oznámení o změnách není žádné probírání!!!
  Doufám, že se v budoucnosti provalí, kdo stojí za těmi "změnami" a co s nimi vlastně chtějí docílit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle zásady "O rotaci kádrů", kterou pan Schneider zmíňuje, Šlachta na svém služebním postu již značně přesluhuje a NOTNĚ ZAVÁNÍ!

   Vymazat
 4. Už se jedná o beztrestnost sionistů a o tom to celé je.

  OdpovědětVymazat
 5. Bez důvěryhodných informací je těžké poznat co za tou válkou policajtů všechno je. Tak mě napadá, jestli se Sobotka nechce zbavit Šlechty aby nemohla být nestranně prověřena a vyšetřena aféra ohledně skandálního prodeje prodeje OKD. Sobotka se svým nejlepším poradcem Špidlou mají přece v této korupční kauze dost másla na hlavě.

  OdpovědětVymazat
 6. Jestli se nepletu, tak Šlachta byl jedním z "pozvaných" na americké velvyslanectví. Už to je pro mne přinejmenším podezřelé. Navíc Šlachtovo výsledky jsou mírně řečeno nepřesvědčivé. Nedokážu si udělat jasno, která z obou stran je ta dobrá, a která ta špatná. A už vůbec nevylučuji možnost, že jsou to grázlové všichni. Vč. Šlachty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tohle je i můj názor!
   Volič-Vilč

   Vymazat
  2. Moje řeč. Děda 2

   Vymazat
  3. A kámoší se s pí Bradáčovou, ta má na usaambasy taky blízko. Tady nejde jen OKD, ale tady jde o něco mnohem většího a hlavně, aby se některé věci nechaly odloženy.
   Sims.

   Vymazat
 7. Tak nevím pane Jemelík, docela "dobře" se ten Váš článek čte, ale odpovídá to realitě ? Co ty všechny lumpárny a zlodějny, kterých jsme za posledních cca 25 roků byli svědky ? Vše je v pořádku, proč se tím vůbec zajímat když už to přece "bylo" ? Nemá nikoho zajímat, že lumpové a zloději, jejich děti a vnuci, napříč politickým i hospodářským spektrem z toho přece žijí a budou žít, z peněz si zaplatí své poslance a senátory, apod. !?

  OdpovědětVymazat
 8. Panove v Cesku ! Nase tajna informacni agentura ma nahravku o nedorozumeni mezi generalem policie panem Tuhym a plukovnikem policie panem Slachtou.

  Predkladam k posouzeni spolecnou zasluznou praci proti organizovane kriminalite !
  At zije general Tuhy at zije plukovnik Slachta !
  Na youtube :
  Return of Pink Panter Clouseau Bombed
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 9. Absolutní nesouhlas s článkem.
  Jak Tuhý, tak Tomášek, jsou typické figury pro vtipy o policajtech. Tomášek v ČT jen potvrdil, že je obyčejný trouba, který neumí ani mluvit. Jako tohle mohlo být šéfem policie? No u nás mohlo:-D
  Ač nesnáším Fendrycha, tentokrát měl ze všech tří komentujích nejvíc pravdu. Jak Tomášek, tak Kroupa, jen plantali hovadiny.
  Šlachta se obhájil logicky, Tuhý se ho chtěl zbavit, proto odmítl diskusi a rozhodl z pozice moci, na příkaz svého loutkovodiče.

  OdpovědětVymazat
 10. Laube je bývalý stbak.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A myslíte, že je sám? To jsou i jiní machři a jsou daleko výše postavení.
   Sims.

   Vymazat
  2. To ses dozvěděl nyní, nebo ti to někdo bonzl.

   Vymazat
 11. To je tak když se po revoluci po známostech obsazovaly funkce policisty, kteří sloužily pár roků a z nich se staly nynější plukovnící velitelé.Naprosto nedostaečná připravenost,odbornost a hlavně jednání s podřízenými přivedlo Policii tam, kde je. Pánové plukovníci si myslí, že jsou nepostradatelní, trpí syndromem velikášství atd. Jejich pracovní výsledky jsou na velmi malé úrovni, i když za pomoci sdělovacích prostředků informují o své nepostradelnosti a velkých realizacích. Skutek, ale utekl. Jejich objasněnost je minimální, ale politická aktivita velká. Sloučení útvarů má mnoho výhod, ale oni to nechtějí pochopit, protože jednají jak jsem již napsal. Oni totiž na to nemají a to je to hlavní.

  OdpovědětVymazat
 12. Co takhle zkusit trochu objektivity, bez odvolávek na instrukce z velvyslanectví? Byl Šlachta ochoten jít proti politikům nebo je poslouchal a strkal případy pod rohožku? Z levé i pravé pozice je nefunkční policie svinstvo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A slyšel jste ono okřídlené "Pes který štěká nekouše"? V naší banánové republice už je všechno možné. A jedno lze říct s naprostou jistotou. Nic není tak, jak to vypadá.

   Vymazat
 13. Moc tomu nerozumím. Přesněji vůbec tomu nerozumím.

  Proto je na čase konečně vyměnit všechny politiky.
  Tak, aby se noví věnovali po potřebnou dobu
  VÝHRADNĚ obraně Evropy proti islamizaci.
  A vše ostatní dočasně zmrazit. Děda.

  OdpovědětVymazat
 14. Vazeny pane plukovniku Slachto !
  My zde mame v Orlandu Bozi dopusteni.
  Nemohl by jste sednout na kone (pardon na letadlo) a priletet profackovat Islamisty ?
  Oni nam znici turistikou navstevnost a my stari dedci dostaneme zvyseni dani.
  Major mesta Orlanda Vam da za odmenu listek do Magic Kingdom a tam je tolik trpasliku (od Snehurky), ze se budete citit jako mezi politiky v Praze.
  nick honolulu - celej vydesenej !

  OdpovědětVymazat
 15. Tak nám zase likvidují Policii. Policejní prezident se rozhodl sloučit protimafiánský a protikorupční útvar do jednoho s jednotným velením. Vypadá to tak, že buď je Policejní prezident Tomáš Tuhý:
  1. úplný debil (nikdy se u Policie ČR neprojevil
  jako nějaký myslitel
  2. nebo na něj někdo něco vyšťoural, což by mě
  ani nepřekvapilo a teď ho přitlačili ke zdi a
  aby nepdl on sám, tak musí padnout Šlachta,
  který se nebojí šáhnout ani do nejvyšších
  pater politiky a je tím pádem velice
  nebezpečný.

  OdpovědětVymazat
 16. Anonymní13. června 2016 11:55 - DOPLNĚNÍ

  Je to úplně stejný případ jako když darebák Lenger zlikvidoval Finanční policii. Tuhý likviduje UOOZ se Šlachtou jako přez kopírák.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O moc lepší nebyl ani Zeman, který likvidoval nepohodlné policisty a použil k tomu Šloufa, který plnil příkazy kmotra Mrázka. Takže nic nového, jenom dneska už víme,že opravdu není kouře bez ohně.A dvojka Tuhý-Chovanec jsou tak nechutné figurky, že touha po větší moci z nich jen kape.

   Vymazat
 17. ale je zaujímavé že na oboch brehoch rieky Moravy sa likviduje polícia - tak sa kedysi hovorilo - ak to chceš ovládnuť, urob reorganizáciu - dokonca aj Satinský s Lasicom mali takú scénku - a veru dodnes platí ...

  OdpovědětVymazat
 18. Tahle kauza smrdí ze všech stran! Už je konečně záhodno řádně vyčistit naší politickou žumpu a dokonale odstranit všechny, kdo jsou "umazáni"! Co takhle začít v Praze na magistrátě. Tam se točí peněz více, než v celé ČR a proto se tam také výjimečně krade! Dobrý článek je na http://aeronet.cz/news/my-vsichni-ze-stanice-zoo-slachta-bradacova-istvan-janecek-fendrych-kundra-a-parta-z-kavcich-hor-rizene-uniky-nejen-o-bankovnich-uctech-alternativy/ , i když je jistě také na jednu stranu.

  OdpovědětVymazat
 19. Článek je věcný a zcela objektivní. Je naprosto neudržitelné, aby v jednom podniku nebo instituci existovaly nespolupracující konkurenční skupiny. Mám dojem, že někteří zde diskutující mají problém s pochopením psaného textu. A ještě poznámka. Přepadení Úřadu policií (v noci !) je snad možné v rovníkové Africe ale ani tam snad ne. Vydávat celou akci za úspěch je neuvěřitelná nehoráznost. To, že vláda nebyla dobrá, na tom nic nemění. Policie musí být apolitická a vůči vládě loajální.
  Jan Makovička

  OdpovědětVymazat