Reklama

.

.

pátek 24. června 2016

Brexit – čí je to výhra a čí porážka?


Lubomír Man
24. 6. 2016
Je to v prvé řadě porážka Washingtonu. EU není totiž vynálezem Evropanů, ale je – jak prokázaly nedávno objevené dokumenty v Národním archivu USA – vynálezem CIA. Pro USA totiž bylo a je jednodušší ovládat jeden politický a hospodářský celek – tedy EU – než ovládat 28 separátních evropských států. A současný odchod Britanie z EU může být předzvěstí odchodu dalších zemí z EU, resp. i jejího konečného rozpadu.


Ale nejen to. Kde je psáno, že po rozkližování EU nebude následovat i rozkližování NATO, taktéž vynalezené Američany, aby pro lepší dojem mohli své vlastní válečné eskapády podnikat pod mezinárodní vlajkou? Po Brexitu se zdá být možné všechno, a oslabení NATO by vládnoucí americké neokonzervativce bolelo možná ještě víc, než současné oslabení EU.

A co američtí finančníci? Kdyby brexit prohrál, byla by zde pro Wall Street naděje, že po čase odejde ze scény též jeho konkurent v Londýně, což je centrální anglická banka The bank of England. Jelikož až zatím se v Britanii platilo nikoliv eurem, ale librou, ovšem s tím, že tahle výjimka, vybojovaná na EU premiérem Cameronem, nemohla být na věky, bylo jasné, že poté, co euro přijme i Britanie, padne i její centrální banka, protože nemůže zůstat bankou centrální bez své vlastní měny. Takže Londýn by přestal být jedním z finančních center světa a obracet by se napříště musel i on na banku evropskou. Po brexitu ovšem naděje Wall Streetu, že jeden z jeho konkurentů padne, zmizela, čímž se dostáváme i k zodpovězení otázky, komu tedy brexit naopak pomohl.

Pomohl všem, kteří trpěli a trpí nadvládou Washingtonu nad světem. Pomohl všem mimo jedno procento současných obyvatel této planety, kteří dnes vlastní polovinu jejího bohatství a mají neovladatelný apetit i na polovinu druhou.

22 komentářů :

 1. Mám dotaz, VB má dluh 90% HDP. Kdo inkasuje úroky a kolik procent se z takových "půjček" platí? V různých předpovědích se jásá, když HDP vzroste o desetinu, ale ty úroky pravděpodobně nebudou desetiny. Ostatně hodně států EU je na tom stejně a někdo musí těžce bohatnout a ten s podobným vývojem nebude souhlasit.
  Dale se píše, že VB nebude dostáva evropské dotace, ale z čeho ty dotace pocházejí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. už sis spočítal, kolik miliard maj z kolonií ročně?
   Běž pás ta své prasátka na moravské vršky a vy se . r se na debatu mezi dospělejma

   Vymazat
 2. Vidím to poněkud jinak, než autor. Domnívám se, že p. Man, při vší úctě k němu, zaměňuje slepici a vejce, tedy inspirátora a vykonavatele. Tím mu zákonitě vychází naprosto nereálné ztvárnění světa a hybných sil, které posouvají vývoj.

  I já jsem zde před časem vyjádřil přesvědčení, že udržení GB v EU je prioritou vyvolených a že to mají i pomocí vraždy poslankyně Coxové, posichrovaný. Jenže ono to asi není tak jednoduché!

  EU je projektem sionistických bankéřů, realizovaná stejným etnikem a politiky ovládanými ze zákulisí týmiž. Cílem je připravit obyvatelstvo k nástupu do vlaku směr NWO. Ale to znamená, že by měli nastupovat i oni vyvolení a to mnohým pod jarmulky moc nejde. V globálním otrokářském socialismu nebude až tak obrovský rozdíl mezi těmi co ovládají a těmi co na ně makají. Výjimku budou tvořit elity mimo dosah v jakési reservaci, kam pravomoc a pohled NWO je zapovězen. Takové, jako je v geniálním filmu "Sexmise" ztvárněna "viditelná" situace na Zemi, versus skutečná realita.

  Po úspěchu Brexitu má GB šanci stát se onou rezervaci pro vyvolené s nějakým obslužným personálem gojimů. K tomuto závěru mne vede i vyjádření Junckera o vyčerpání všech možných úlev pro GB v případě setrvání v EU, které ovlivnilo nerozhodnuté Brity k hlasování pro Brexit (http://www.zvedavec.org/vezkratce/12967/). Proč by vrchní evropský vyvolený místo slibů, které ovládá mistrně, najednou použil odstrašující rétoriku?
  Rodina baronů z domu u Červeného Štítu stále řídí své finančí a korporátní impérium z ostrova a jejich vztahy s Britskou a NL královskou rodinou jsou více než těsné. Nakonec bonmot, že USA jsou jen výkonnou ozbrojenou paží politiky GB, není ničím novým a pouze vyjadřuje ovládání zahraniční politiky USA londýnskými finančními pákami.

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ferro , tak jste mi to zase nandal , nevím tedy co s tim ?? !!

   Hanka

   Vymazat
  2. http://aeronet.cz/news/brexit-zdrcujici-uder-pro-evropske-globalisty-americke-elity-slavi-zachranu-dolaru-slavi-i-cina-rozbijeni-evropy-bude-pokracovat-migracni-vlna-je-nastrojem-elity-obetovaly-nejen-coxovou/

   Vymazat
  3. To Hanka 24. června 2016 16:55

   Zdravím Hanko,
   asi Vás zklamu, ale ani já nevím co s tím. Já jen glosuji události a skládám střípky informací do obrázku, který mi vychází na základě mých znalostí, zkušeností a vědomí zájmů silných aktírů světového dění. Zřejmě výsledek nepasuje do obvyklých scénářů, ale takto se dopouštím veřejně názoru. Za posledních 30 let mám pravděpodobnost správného odhadu budoucího vývoje cca 70%, což mi trochu nmasíruje ego. Jenže realita je skládána z mnohovrstevnatých a protichůdných zájmů jednotlivců, zájmových skupin, národů i etnik, že stanovení nějaké vývojové linie je poměrně obtížné. Proto tady uvádím vývojové tendence vázané na vyvolené etnikum, které má objektivně v rukách prostředky, možnosti a sebevědomí k prosazení svých zájmů - organizační struktůru, výkonné orgány, plán, strategii, finance, konspiračnmí zkušenost a praxi.

   Mír s Vámi!
   Ferro

   Vymazat
 3. Vypadá to, že ve VB pochopili jednu zásadní věc! Být ve "spolku" s USA nepřináší společníkům rovnocenné partnerství ale pomalé ale jisté podřízení diktátu USA a to ve všech směrech! Jako první v Evrpoě se rozhodly ve VB jít svojí cestou, bez ohledu na překážky, které jim jejich bývalý "bratr" ještě připraví (bratra si nevybereš, ten ti je dán, ale přátele si vybíráš sám, /to jen pro vysvětlení termínu bratr/).
  VB se alespoň snaží naplnit pojem demokracie, na rozdíl od zbytku Evropy, kde tuto demokracii zastupuje jen hlouček samovyvolenců, neslyšící a ignorující ty, které zastupují!

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý den Lubomíre Mane. Rád čtu Vaše články. Jenomže tenhle mi připomíná ono "křičí hop a ještě nepřeskočil". Referendum je jedna věc a skutečný odchod VB z EU druhá. A v demokracii je možné cokoli. I podpora ukrajinských fašistů, nebo humanitárního bombardování. L.P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky bych to tak viděl. Uvěřím tomu, až bude VB definitivně pryč z EU. Ono ale ještě může být "jako", ale nic se nebude měnit.

   Vymazat
 5. Odchodu VB z EU je škoda, VB je jistě součástí Evropy, takže už to nebude Evropská unie, ale částečně Evropská unie. Svoji silou VB přece jen poněkud korigovala dominanci Německa, ale teď už to bude jen německá částečná EU.

  OdpovědětVymazat
 6. Británie má vyjednanou trvalou výjimku z eurozóny...

  OdpovědětVymazat
 7. Panove, prestoze odbiham sledovat umele vytvorenou paniku
  na Wall str., tak predkladam svoji verzi k pohorseni mnohych.

  Cela ta EU byla a je rizena sebedestruktivnimi utopisty !
  Nejvetsi prohresek proti evropskym narodum bylo zaplaveni Evropy barbarskymi "kulturami". To udelalo z Londyna africke Nairobi.
  Cela severni Anglie ma ted vetsinu byvalych Londynanu, kteri z Londyna utekli a ti byli hlavni silou prosazeni odchodu z EU !

  MAM Z TOHO RADOST ! Pro Prahu to znamena ulehceni, ze nedopadne jednou jako Johannesburg. Evropa se zacina branit lidem, jako je Merkerova.

  Financne to bude pro UK nejakou dobu tezke ! Bude TRESTANA, ale ne dlouho.

  Vsak to, ze UK ted bude trestana financne, je vec druharada svoji dulezitosti a pouze docasna. Jim bude zanedlouho lepe ! Stejne jako vam, kteri jste dnes pod DIKTATUROU pomatencu z Berlina/Bruselu a jejich prisluhovacu.

  V Cine je panika ! V Rusku je oslava. Donald Trump zari stestim a tleska ! ((On je ted ve Skotsku.) Neokons jsou nestastni jako po vyhoreni shpajsky s pochoutkami a Merkerova v Berline je na pokraji zoufalstvi.

  To vse se stalo dnes, na svatek anticke Bohyne Fors Fortuny.
  TO JE DOBRE ZNAMENI !
  Zde mate pani, ktera je ji nejvice podobna zjevem, gestami a emocemi. OSLAVUJTE CESI !
  Teresa Kesovija,
  Zapjevajmo prijatelji, SPLIT 1987 (youtube)
  nick honolulu


  OdpovědětVymazat
 8. Vše bude ,se vším si poradíme , ale vlastníci zeměkoule udělají válku.

  OdpovědětVymazat
 9. Jistá logika věci je anti logická. Ze zámoří je snazší vládnout Evropě přes jeden hybrid ve formě EU, než přes 46 nezávislých, samostatných států a k iniciaci rozbití EU bylo nezbytné, tedy mimo jiné, zorganizovat imigrační tsunami.

  OdpovědětVymazat
 10. Aby za pár let tady na NR se nepsalo,že to byl omyl století.Dobré je,že cikáni mají utrum

  OdpovědětVymazat
 11. Pozoruhodný je postoj KSČM, reprezentovaný dvěma euro poslankyněmi. Kapitalistické bahýnko, zdá se komunistickým poslancům a jak ukázal i Sjezd KSČM, čím dále více vyhovovat. Okamura a jeho SPD stále konzistentní.

  OdpovědětVymazat
 12. Pane Mane, zase jste napsal snůšku konspirací a polopravd, jak je u Vás obvyklé.

  OdpovědětVymazat
 13. 19:07 konzistentní je demokratický feudalismus ve službách bohosnubného kapitalilismu pod velenim socialistiských ideí

  OdpovědětVymazat
 14. V ČT špekulují jak by mohl Brexit uškodit Rusku. Už jsou fakt na palici. Jediné se může stát, že VB vypadne z těch sankčních sraček EU.

  OdpovědětVymazat
 15. Rozpor mezi NWO a současným politickým gulášem je zjevný. Důvody jsou dva: Tzv. politické elity soustředily tolik moci, že v důsledku systému já na bráchu, brácha na mě zdegenerovaly a zblbly. A ovčanům se jejich role líbí čím dál míň. jogín

  OdpovědětVymazat
 16. 16:31: Víte pane Honolulu, zdá se mě, že příliš věřite tomu dobrému kapitalismu ze starého Johannesburgu, já mu nevěřím. Denně potkávám lidi, kteří jsou čím dale tím více novým kapitalismem ovlivnění - mám na mysli Českou republiku. Hlavně bohužel následkem vymývání mozku ve školách je zcela špatně ovlivněná mladá generace, pro kterou je typický postoj - stejně nic s tím neudělám, nač bych se angažoval. Na druhé straně vše co bylo v komunismu, je pro ně špatné - vždy přitom uvádějí 70 milionů mrtvých a podobné argumenty - jaksi ale nijak nevědí o podpoře mladých rodin a dalších vymoženostech za bývalého, řekněme tomu komunistického režimu. Ten Váš starý Johannesburg byl založen na puritanské morálce, ze které vzešel i americký imperialismus - toto si člověk může přečíst v takovém řekněme tomu plátku - jako je knížka Čím onemocněl svět, autor Dahlke - bude asi k máni ve většině našich knihoven. Jen alespoň tento plátek by si mohli přečíst mladí lidé, aby prohlédli o čem to ten soudobý kapitalismus je. A na závěr, protože si myslím, že ten Marx měl pravdu a skutečně bytí určuje vědomí můj návrh řešení: zestátnit velké výrobní prostředky, tedy především korporátní majetky, v soukromých rukou ponechat živnosti a malé výrobní prostředky. Já si totiž myslím, že na světě je špatně z toho důvodu, že je špatný vládnoucí ekonomický systém, který ovlivňuje vědomí lidí. Se současným nazíráním lidí na jejich místo ve světě - nejdříve já a potom všechno ostatní - to nedopadne dobře. Pan Trump v USA, když vyhraje, tak provede pouze kosmetické úpravy amerického imperia, i když souhlasím s tím že je lepší volbou než Hitlery Clinton. Pokud osudy lidí budou určovat banky - jak to správně podotkla jedna komunistka v pořadu paní Jílkové - na světě bude špatně. Prezentuji zde názor člověka nepříliš sečtělého, ale odchovaného snad, myslím si daleko lepší kulturou, tou "komunistickou", než je tomu kultura nynější, kapitalistická. Důraz, v komunistických školách se kladlo na čtení takové literatury, ve které bylo prosentováno zlo kapitalismu - třeba takoví autoři jako Dickens, Steinbeck, ale ostatně i V. Hugo. A co říkáte na film "Tenkrát na Západě" - to je apoteoza amerického imperialismu - ten mrzák, který staví železniční trať na Západ USA a nechává popravit celou irskou rodinu, která mu stojí v cestě. Dokud dění ve společnosti budou ovládat lidé tohoto druhu - a oni jsou zde stále - bude zle. Toto je můj upřímný názor, který jsem ziskal během svého života - je mi 65 let.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, poznali jsme totalitu i s jejími existenčními jistotami. Dnes poznáváme demokracii s jejími nejistotami a podvody. Systém postavený na získávání jedněch na úkor druhých.

   Vymazat