Reklama

.

.

neděle 26. června 2016

Brexit nám ukázal, že EU vládne společnost namyšlených elitářů

Gerd
26. 6. 2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Mají plná ústa demokracie, jen dokud s nimi všichni souhlasí. Ale když nastane nějaká událost, která se do jejich vidění světa nehodí, jsou zděšeni. Pak by demokracii okamžitě vyměnili za totalitu. Jsou pevně přesvědčeni, že musejí páchat dobro i proti vůli většiny ostatních obyvatel.Označil bych je za namyšlené elitáře, kteří všemi prostředky prosazují své názory proti ostatní společnosti. Někdy se jim hodí demokracie, jindy totalita. Ve všech případech nejsou zdaleka tak chytří, jak si o sobě myslí. Naopak, jsou docela hloupí. Nedovedou argumentovat a nedovedou přesvědčit ostatní občany o jejich myšlenkách. Nemají ani trpělivost demokraticky naslouchat názorovým oponentům. Ve všech případech hledají zkratky, jak by nemuseli ostatní přesvědčovat a rovnou rozšířit své přeci tak bohulibé ideje. Chybí jim základní smysl pro demokracii, respekt k názoru oponenta.

To jsou ty nikým nevolené komise EU, různí šiřitelé dobra za cizí peníze, především evropských hodnot, o kterých nikdo pořádně neví, co se pod nimi má skrývat. Jsou zastánci kulturní rozmanitosti, aby ji pak následně potlačovali kvótami, pokud k té rozmanitosti opravdu dojde. Třeba kvótami na zastoupení žen, kdy nerozhodují schopnosti pro danou práci, ale pohlaví. Brzy budeme mít kvóty na zaměstnávání gayů a lesbiček, katolíků, protestantů a sunnitských muslimů podle jejich procentního zastoupení v populaci. Možná absurdita v EU dojde tak daleko, že např. v Německu budou kvóty na zaměstnávání Řeků a Turků.

To vše bude šířeno pod záminkou nejvyššího dobra a odporu vůči nechápavým národoveckým občanům, kteří nemohou pochopit radostný svět kosmopolitní rozmanitosti. Proto jim bude vnucen silou! Tedy nařízen směrnicí z Bruselu. Už se ani nevyznám ve všelijakých komisích a radách EU, neziskovkách a think-tancích na šíření kulturní tolerance, a ani mě to nezajímá. Proč ztrácet čas tak absurdními spolky, které nutně musí skončit na smetišti dějin?

Sice naprosto pohrdají zbytkem té nekulturní, netolerantní, přízemní a upocené generace zajímající se jen o svou výplatu, ale nikdy se nestydí vzít si podíl z jimi vytvořených daní. Pravda, štítivě a s velkým sebezapřením, ale pro vyšší dobro se obětují a nakonec milostivě peníze přijmou očištěni vědomím, že za ně budou šířit dobro a všehumánní ideje těm tak přízemním občanům.

A tak nám káží, co je pro nás dobré, což vědí vždy nejlépe. Pokud se zmýlí, nikdy nehledají chybu u sebe, ale vždy u těch druhých, kteří nepochopili jejich krásné myšlenky hodné obdivu. Totéž soudruzi z KSČ nikdy nehledali chybu v idejích marxismu – leninismu, ale vždy v lidech, které by nejraději vyměnili. U těch nejvzpurnějších k výměně docházelo, a stejně to nepomohlo a socialismus se zhroutil.

Radostně rozdávají knížecí rady těm netolerantním občanů, kteří přemýšlí, jak zaplatí složenky, zda nepřijdou o práci a zda na ně někde nečíhá exekutor kvůli zapomenuté nezaplacené složence, kterou nejspíše nedostali v hromadách letáků na nejskvělejší zboží pro ty nejúspěšnější.

Je to pořád stejné, ať již jde o volbu prezidenta, přijímání ekonomických imigrantů, postoj k ukrajinským zločincům vraždícím vlastní občany nebo nejnověji Brexitu. Vždy si najdou něco, čím by druhé ohromili a hlavně se živili hubou, nikoliv prací. A dokázali svou prospěšnost, o které jsou pevně přesvědčeni. Natolik pevně, že je vždy překvapí, jak někdo nedokáže jejich nenahraditelnost a výjimečnost jejich myšlenek rozeznat. Falešná skromnost jim nedovolí vyzdvihovat jejich genialitu, tak ji vyzdvihují skrytě přes své myšlenky. Nejlépe zabořeni v pohodlných měkkých křeslech diskuzních klubů ČT, v přítmí nebo záři reflektorů, vždy hotovi ujmout se nelehkého úkolu vedení davu směrem ke světlým zítřkům za jedinou pravdu jim zjevenou.

Jejich superiorita vynikne jen ve skupině navzájem se podporujících lidí, kteří citují sami sebe a jim podobné pořád dokolečka, až je metoda výběru nejzajímavějších výroků založená na počtu citací katapultuje mezi privilegovanou skupinu několika tisíc vyvolených, kteří se navzájem podporují a tak díky efektu dalších nabalujících se příležitostí (např. pozvánky do ČT) mají možnost hlásat jejich názory, jakkoliv jsou absurdní, jen když je zajímavými shledávají lidé jim názorově spříznění.

Klasickým příkladem je Miroslav Kalousek, kdy jednu dobu neuplynul den, aby v zájmu politické korektnosti neměl možnost se vyjádřit k úplně každému dění v ČR nebo ve světě. Byl v ČT dokonce častěji než premiér nebo prezident. Nebo jeden nedopečený hošík z Evropských hodnot vždy příhodně po ruce, aby se vyjádřil k jakékoliv nové události. Po ruce byl z důvodu, že jeho tlachání nemá za groš cenu a tak měl na rozdíl od lidí z továrny vždy čas, jakmile jej podobní hošíci z ČT potřebovali přizvat pro zdání vyváženosti zpravodajství (pozn. jak je ČT zpravodajsky vyvážená ukazuje 500stránková stížnost https://vlkovobloguje.wordpress.com/tag/televizni-stiznost/, kterou radní z Rady pro rozhlasové a TV vysílání nejspíše ani nečetli. Kdybyste jim dali kontrolní otázku, ani by nevěděli, v které části 500 stran by měli informaci hledat. Navíc přečíst detailně 500 stran je práce pro tým analytiků a ne pro rychlé rozhodnutí, jakého jsme byli svědky. Tihle radní měli už předem jasno a rozhodli dříve, než byla stížnost vůbec podána).

Takoví lidé, kteří mají čas a ochotu se kdykoliv vyjádřit k čemukoliv a jsou geograficky příhodně blízko (i když moderní prostředky takové omezení eliminují), jsou pak v TV natolik často, až vzniká dojem, že bez jejich názoru se nepohne stéblo trávy.

Jejich pohrdání všemi, kdo mají jiný názor na jejich mozkové výrony, je zjevné. Jednou je to pohrdání obyvateli zemí z postsovětského bloku pod záminkou nedostatečné demokratické tradice, pak pohrdání odpůrci migrace po záminkou nedostatku evropských hodnot (jako by ti příchozí byli nějakými nositeli evropských hodnot – stejně nevíme, co se jimi myslí), pohrdání odpůrci konfliktu na Ukrajině (proxy válka USA s Ruskem na území Ukrajiny za peníze evropských daňových poplatníků, kteří nesou všechny negativní náklady války) a nejnověji pohrdání odpůrci EU v dnešní podobě, kteří dali svůj hlas najevo Brexitem.

Tak vznikají nikým nevolené elity.

A to jsme ještě ani nezačali mluvit o TTIP, která je projednávána v nápadné tichosti stranou zájmu novinářů, zato s fatálními důsledky pro všechny obyvatele EU a stejnou hrozbou, jakou je imigrace z muslimských zemí.

Vlastně se Jean-Claude Juncker nebo kterýkoliv eurokomisař tolik neliší od radikálního immána proroka Mohameda, oba jsou stejně fanatičtí a nebezpeční v šíření jejich idejí za každou cenu a všemi prostředky. Byla šance Británii v EU udržet, kdyby EU více naslouchala obavám občanů a hlavně něco udělala. Nestalo se nic, odtržení Bruselu od reality je zřejmě trvalé a nezvratitelné.

Jsou to krysaři s falešnou rozladěnou píšťalkou, kteří nás vedou jen k útesu a násilí, aby si, sami skryti, nahrabali pod falešnými záminkami a idejemi, kterým ani nevěří.

EU se nehodlá změnit ani trochu, aby se stala lepším místem k životu pro své občany. Tak nás čeká jen tužší dirigismus po vzoru RVHP. Až jednoho dne bude absurdita současné EU natolik zřejmá všem obyvatelům EU, bude stačit jen malý nepatrný impuls ke konečnému pádu.

Nemusíme se obávat, že by EU přežila dalších 50 let, pokud vrchnost v Bruselu nezmění radikálně přístup. Radikální změny bruselská vrchnost není schopna, proto je pád nevyhnutelný. Neznámou proměnnou tvoří jen vysoký věk vrchních představitelů Bruselu, kdy budou odvoláni z funkcí i ti neodvolatelní a nevolení. Jenže systém výběru jejich nástupců zaručuje, že je nahradí ještě horší lidé. Může to být klidně novodobý svazák Jakub Janda.

Tak se můžeme připravit na rozpad EU. Nebude to trvat už moc dlouho, do 20 let je po EU veta a ještě si užijeme dobrodiní rozpadu. Komunistům také stačilo na znemožnění se 41 let. Z toho období má EU za sebou už 26 let. Dvě generace stačí, aby se EU totálně odtrhla od myšlenek svých zakladatelů a stala se direktivně řízeným byrokratickým molochem.

Dokud bude EU na každou změnu vnějších i vnitřních podmínek reagovat jen další byrokracií, nemá šanci přežít. Nakonec bude nařízení z EU tolik, že nebude nikdo, kdo by nějaké neporušil. a když se přestane respektovat jedno absurdní nařízení, proč ne i ty další? Nikdo nebude zkoumat, zda je mezi nimi nějaké prospěšné opatření, zruší se všechna.

Spojení všech zemí světa pod jednou vládou se nepovedlo Římu, Španělsku, Anglii, Napoleonovi, komunistům a Hitlerovi, nepovede se ani úředníkům z EU.

Sen o globální vládě musí ještě počkat.

37 komentářů :

 1. Opravdu nevím co by si národ počal, kdyby se s Kalouskem, nedej bože, nĕco stalo! Ještĕ, že ho pražané ve v příštích volbách jistĕ podrží!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S Kalouskem se nemuze nedejboze neco stat! Kalousek musi byt exemplarne potrestan!

   Vymazat
 2. A protoze" dobro musi byt po zasluze potrestano "tak musi byt potrestani!!! I s Britskyma krysama,protoze i oni "cinili dobro "proti plebiscitu v Unii a podepsali se pod nasi svetlou pritomnost!
  A jednou z otazek v referendu by mela byt otazka,zda li obcan souhlasi s vytvorenim narodniho lidoveho tribunalu s pravomocema nadrizenyma stavajici jurisdikci!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takových diskutujících v pořadu DVTV jen houšť Takovéhle matování pana redaktora panem Kurasem to byla přímo lahůdka. Bohužel vyjímečná.....
   Bohužel škoda, že na jeho myšlenky jsou východní národy EU hluší....

   Vymazat
 3. No jo no, když on ten "evropský svaz" se napoprvé němcům pod vedení Hitlera nezdařil po vojensku, dali se do něj napodruhé po ekonomicku a tak by to vlastně neměla být EU, ale DEU (Deutschland Europäische Union) - jen nepřátelé zůstali stejní - Rusko a Slované. Co tady hledáme za štěstí fakt nevím.

  OdpovědětVymazat
 4. Nejste autore článku trochu umanutý s těmi komunisty? Proč je sem vlastně pořád v tomto tématu taháte ?
  Příčiny rozpadu socialistického bloku a pádu socialismu jsou trošku složitější, než se jen "komunisté znemožnili"...Devalvuje to trochu to ostatní, co dobře píšete.
  Současný režim se u nás stihl za 27 znemožnit nesrovnatelně více a pořád existuje a ještě dlouho existovat bude.
  Heriot.

  OdpovědětVymazat
 5. Bohužel i těch našich "elitářů" v EU parlamentě které si tam nastrkáme a se kterými si neumíme poradit, jen držíme huby a krok. A brbláme jen doma a v hospodách...

  OdpovědětVymazat
 6. Doufejme, že nedojde k nějakému přehodnocení smluv nebo veřejného hlasování.
  Jenom je mi líto, že můj pan president Zeman nemůže
  pochopit prohnilost evropské unie a NATO
  Volme ve všech volbách ty, kteří z těchto zkorupovaných organizací hodlají vystoupit a zaváží
  se k vypsání referenda k vystoupení z EU a NATO.
  Nevolit ČSSD (zloděje kteří nechtějí palatit své
  dluhy a kteří neplní volební sliby viz. zrušení nezákonných církevních restitucí).
  Volme ty kteří chtějí přímou demokracii a možnost
  odvolání těch kteří poruší předvolební sliby
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když hlupáci nejsou schopni pochopit, kdo je to Sobotka, Zaorálek, Dientsbier a další, proč jim ještě dávat další možnosti páchat kraviny. Stačilo aby ANO dostalo méně hlasů a už by bratr Kalousek dělal ministra financí a vládnul s ČSSD a KDU a ti co je do parlamentu natáhnul Okamura a oni ho poslali "dopryč", by tahnuli s nima. Přímá demokracie jsou volby! Volím toho, koho špiní noviny, TV a Kalousek na něj nadává!

   Vymazat
  2. 12. 32
   Proc si myslíte , že pan prezident nechápe zločinnost EU a NATO ? Myslím si , že to moc dobre ví !!

   H.

   Vymazat
 7. Článek se mi velice líbí pro přesné vyjádření současné reality. Dovolím si malou výhradu k větě: "Totéž soudruzi z KSČ nikdy nehledali chybu v idejích marxismu – leninismu, ale vždy v lidech, které by nejraději vyměnili." Prostě tohle v podstatě věci určitě není úplně totéž a nejspíš dostaneme příležitost přesvědčit se o tom. Totiž proč by měli tu chybu hledat, když 99,96% voličů jim potvrzovalo pravidelně, myslím každých 5 let, to, že všechno dělají dobře. Když pak někteří z nich, včetně části složek StB, podlehli vidině ekonomické nadvlády, místo té politické a za poradenství s finanční podporou zpunktovali a zorganizovali všelidový odpor proti režimu, KSČ hladce a obratce předala politickou moc. Něčeho takového se ve svobodné demokracii, ani při sebehlasitějším cinkání klíči nedočkáme zdaleka ani náhodou. Leda tak humanitárního masového masakru. A že těch protilidových záležitostí a hnusáren je nyní mnohonásobně více než tehdy, a daleko závažnějších. Než kdysi, kdy platil právní řád a pravidla pro každého.

  OdpovědětVymazat
 8. Ale k tomuto poznání - že světu vládnou elitáři, sobci, darebáci a šmejdi, kteří se považují za božstvo, s pravomocí zničit jakýkoliv národ, pozabíjet prezidenty, rozprášit vlády, diktovat, co vlády smějí a nesmějí, potažmo co občané kteréhokoliv státu smějí a nesmějí, k tomu nebylo třeba brexitu. To jsme poznali zcela samostatně už krátce po devadesátém, jenže se o tom nesmí mluvit. Poznali jsme poměrně přesně, co obnáší ona svoboda a demokracie. Že obnáší zadluženost, lichvářské úroky, vydírání, vazalství, ponižování, věčné vyhrůžky, nesvobodu, strach z válek, zničenou a zdevastovanou kulturu, zničenou národní svébytnost a lidový folklor, zničení mravních principů a zvyklostí, život ve strachu a v ponížení - strach o pouhý kus žvance. Pocity otroků v protektorátu. To nám přinesla polistopadová demokracie a svoboda. Rozdělování vražd na správné a nesprávné, lidí na nadlidi a podlidi,elity a plebs. Většina lidí byla zařazena mezi podlidi a plebs. Za co pane bože, za co?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:54 - Ne všichni jsme tak bystří, abychom uvedené hnusárny poznali krátce po devadesátém roce. Mnozí to začínáme poznávat až při dlouhodobém procesu stupňování těch prasečin, kdy usilovně zastírané totalitní praktiky překonávají množstvím a výrazností cokoli, co tady bylo kdysi. A mnozí strkají hlavy do písku, jen protože zatvrzele nechtějí připustit realitu sami sobě. Mnohá svinstva dnes (hazard, lichva a pod.) dnes legální a reklamou podpořená, bývala stíhaná a trestaná. Vyměnili jsme nikoli lež za pravdu - ale lež za spoustu větších lží, Nikoli nenávist za lásku ale nenávist za více nenávisti. Vyměnili jsme obavy z postihu za porušení zákonů, za nezákonnost pro mafie a za strach z války a z imigrační tsunami.

   Vymazat
 9. Perfektně zpracovaný článek s přesnou analytickou vypovídací hodnotou. Jen se tak trochu obávám, že podobně jako za časů vlády jedné strany, ani v dnešní pokřivené pluralitní české demokracii, která v r. 2004 pozvolna vplula do jiné, tentokrát nově vznikající bruselské totality, utužené podpisem Lisabonské smlouvy.

  OdpovědětVymazat
 10. P.S. Důsledky jsou zřejmé a dovolil si je už kdysi dávno lapidárně vysvětlit jakýsi pan Orwell. "Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou rovnější". Typicky "sluníčkářské" mi pak v reakci na brexit příjdou "spin doctoring" nářky ČT a jejich soukmenovců v duch nevědomosti či dokonce snad nesvéprávnosti těch britů, kteří hlasovali pro odchod z EU, či těch, kteří dnes sepisují protestní petice či petice za nové hlasování.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Však už politruci v ČT žvaní o tom, jak pro brexit hlasovali ti blbí,nevzdělaní Britové z nižších pozic nebo nezaměstnaní.
   Nepřipomíná vám to volbu prezidenta u nás?
   My, " nevzdělaní blbci", jsme taky volili Zemana.)))
   Jen nechápu, proč se Zeman neustále drží svého eurofilství. To ho to pořád ještě nepřešlo?

   Havloidi a multikulturalisti-neomarxisti mají obecně k demokracii velmi zvláštní vztah, což se projevuje u voleb, které nedopadají podle jejich představ.

   Vymazat
  2. Vlastenka


   A udavač Čulí aby teď spáchal sebevraždu.
   Krvavá Madla ho už podporovat nebude, není to pro ni zajímavé.
   Aby ho ještě jako cizáka nedeportovali k nám. Takového šmejda si tam můžou nechat na semeno.
   A jak nám, "odorným xenofobům" dával pořáda za příklad "xenofilní" Brity.)))
   Ti multikulturalisti dostávají všude pořádně na prdel.
   Co teprve až volby v USA vyhraje Trump...

   Vymazat
  3. Čulíka nikdy madla nepodporovala, to si jenom vyběhal na vládě, aby mu, na jeho katedru ve Skotsku, posílala vláda peníze, aby mu tam nezrušili místo, takže vláda vytvořila jakousi Nadaci Madly, která ovšem s ní nemá nic společného, platíme to my prostřednoctvím vlády, a aby to nevypadalo blbě, tak to má jméno krvavé řeznice. Čulíkovi naše prachy nesmrdí, na rozdíl od nás samotných. A my mu platíme na jeho důchod. Nejste rádi?

   Vymazat
 11. Vlastenka


  Do dvaceti let?
  Probůh, nestrašte!


  Neomarxistická sebranka se odkopává i v Británii - jakmile referendum nedopadlo v její prospěch, prostě se vypíše nové.

  Stejnou neúctu k demokracii, které mají tihle šmejdi neustále plné huby, vidíme i uná od momentu, kdy prezidentské volby dopadly jinak, než si představovala pražská kavárna.

  Juncker bude podle mého soudu i se Schulzem smeten, protože i zbabělý Zaorálek si ho dovolil dnes u Václava Hlodavce vyzývat k rezignaci.
  Jen blbka Jourová, která se drží svého koryta jako veš košile, tvdí pokrytecky, že Juncker nenese na stavu eurosvazu žádnou vinu.
  Asi neslyšela jeho arogantní vyjádření na adresu Britů den před referendem.
  Tenhle moloch se rozpadne mnohem dříve v důsledku vlastního interního pnutí.
  Prostě praskne jako přefouknutá mičuda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co idiotka Merkel , ta by mela skončit v kleci první , pak hned knihovnik s opilcem a další prizivnici z koncentráku EU Brusele ! Měli by se sami vyhazet a zavřít " krám " , už te prizivnicke bandě nikdo neveri !
   H.

   Vymazat
 12. Myslím, že se tomu říká jednoduše extrabuřty.

  OdpovědětVymazat
 13. Již tři milony Britů je proti výsledku referenda. Jen 24 hodin po byl už milion, jistĕ ovĕrených podpisů. Kocábovi podepsal petici proti prezidentovi Ferda Mravenec(100x), Josef Švejk(50x), cizinka Včelka Mája ... Aby tam to nebylo obdobné: Robin Hood, JindřichVIII, Artuš, Mr. Beam...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Potěšilo mě, že v tzv. Sovětské Evropské Úniji je někde většiny chytrých, moudrých, rozvážných a přemýšlivých obyvatel. Vůdkyně budované IV. Říše se asi vzteky kousla do hýždí a určitě jí vrtá hlavou, jakou udělala naše "propagandistka" chybu, že strávila týden s Cameronem o samotě na Kanárských ostrovech, že tento konservatice takto zblbnul. Vždyť je hnusná nejenom na poslech, ale i na pohled...!

   Vymazat
 14. Na jednu stranu bych pád současné EU uvítal. Na druhou stranu si nedovedu představit další budoucnost třeba té naší, banánové republiky. Vždyť nám tu již nic nepatří. Všechny velké firmy mají větší, či menší majetkový podíl v nějaké bance. A ty banky jsou německé, rakouské, holandské,... A ty banky většinou rozhodují o hospodářském chodu té které firmy. A protože žijeme v epoše privatizace výnosů a socializace ztrát (zisky si rozdělíme a ztráty zaplatí daňoví poplatníci), nebudou se muset oni vlastníci akcií ani muset obávat nějaké zásadní finanční újmy. Prostě nám po případném odchodu z EU může najednou začít umírat jedna firma za druhou. Během několika měsíců nás mohou tito "akcionáři" poslat do středověku.

  OdpovědětVymazat
 15. Nu což, nač plakat nad rozlitým mlékem. Kostky jsou vrženy, Rubikon překročen, tak nač se trápit. Velká Británie půjde dál samostatně jako Švýcarsko. Ostatní státy Evropy zůstanou v EU a budou se nějak snažit spolu vyjít. GB a Swiss si nad zbytkem Evropy vybojovaly nezávislost, přejme jim to, my zapřaženci unijního jha.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dokud je VB ještě pořád v EU, tak není nic jisté.

   Vymazat
 16. Vlastenka


  Tak to fakt podepsal i Ferda Mravenec.)))


  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Miliony-Britu-podepisuji-petici-aby-referendum-neplatilo-hlasi-cele-odpoledne-CT-Jenze-je-to-uplne-jinak-442226/diskuse

  OdpovědětVymazat
 17. Je to cele pekna dvojtaska. Ten Gerd je tak chytrej, ze proste zasnu.

  OdpovědětVymazat
 18. Václave .
  Miloš dobře ví že NATO a EU jsou proti Slovanské spolky ohrožující mír a ovlivňujíci bohatství . Podle mně kdyby to prohlásil náš prezident , tak nedožije rána . Už tak ho špiní Prague cafe a čt . Marcel

  OdpovědětVymazat
 19. Připadá mi že nejvíce posraní z Britského referenda jsou lidé v ČT tímto i v Praze .

  OdpovědětVymazat
 20. Obecné zákonitosti platí. Když funguje já na bráchu, brácha na mě, dochází k selekci na čím dál větší blbce na mocenské pozice. S tím se samozřejmě pojí i zvětšující se důvěra ve vlastní neomylnost a přesvědčení, že se dá všechno okecat. Zakončení se dostaví jako překvápko a domeček z karet padá. jogín

  OdpovědětVymazat
 21. K článku pana Gerda:
  Prozatím nejlepší analýza prozatím nejhoršího stavu Evropy.
  Další stupeň jaderná nebo regenerace?
  Prozetím spíš to první.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 22. Kuci,CR potrebuje Kalouska,ktery udelal botu v Promopro s tim genem cz naroda Sasou Vondrou tak v bratru za 380 mil.CZK!Kalousek,ktery svima rukama nevydelal ani 1 CZK,bude stvat proti Babisovi,ktery plati dane v CR a stvat proti dotacim,pro Babisove firmy..nejlepsi,by bylo davat dotace Nemecku,nebo Rakousku.....

  OdpovědětVymazat
 23. Zkrátka a dobře: my starší jsme zažili obojí, reálsocializmus i takzvaný kapitalizmus. Můžeme porovnávat. Soudruzi udělali mnoho chyb, nejen ti v NDR. Zrušili drobné podnikání, to neměli dělat. I tam v KSČ existovalo konzervativní a reformní křídlo. Byl to historický pokus, který jen zdánlivě nevyšel, ale nejen díky nim. Stál proti nim celý Západ se svým vlivem a penězi, a to dokáže udělat pěknou paseku. Co takhle vzít si to dobré z každého? Nebourat hned všechno, co bylo vybudováno? Skoro si přeju, aby se EU chovala ještě hůř, aby tomu trápení byl brzy konec. Ale ne, čas musí dozrát, tady i na Západě, i v USA. Ale my máme tu jedinečnou možnost porovnávat, tu třeba v USA nemají. Využijme toho dříve, než budeme prdět do hlíny. Zdraví Pavla

  OdpovědětVymazat
 24. Еврей волк наконец получил плевать в лицо. Ебем ЕС грязный еврей!

  OdpovědětVymazat
 25. Pane Gerd.
  Perfektní.
  Nevím,vůbec se mě nelíbí zdravotní stav pana Vlka.
  Až v kritické situaci poznáš přítele.
  Až v kritické situaci poznáš politika.
  Jak už jsem psal jinde,aby začal s Brexitem velký stát,ale jak vidím,všichni se vrhli na Angličani,ze snahou poškodit je,aniž by si mnozí uvědomili,že si škodí i sobě.
  zemedelec.

  OdpovědětVymazat
 26. Gaunery ve vedení EU je třeba postřílet prostě fyzicky zlikvidovat,po té dostanou další hajzlové strach.
  |Ten první krok musí být učiněn ozbrojenou jednotkou, kdo se o to pokusí výdělek má zajištěn.

  OdpovědětVymazat