Reklama

.

.

sobota 25. června 2016

Brexit - skvělá zpráva pro zdokonalení demokracie

Luděk Prokop
25. 6. 2016
Může být, že málo očekávaný výsledek Brexitu, poslouží nakonec nejen k upevnění stabilizace EU ale i k vynalezení skvělého receptu na urychlenou léčbu příliš pomalu postupně uzdravovaných demokratických pravidel, neschopných žádoucí měrou prosadit ty správné evropské hodnoty. Může být, že „chybný“ výsledek Brexitu, nakonec poslouží i rapidnímu zdokonalení ve fungování demokracie, jako takové. K tomuto zamyšlení mne přivedl titulek na „novinkách. cz“. Pod peticí pro nové referendum se podepsalo přes milión Britů.


Následuje sdělení: „Už více než milión Britů podepsalo petici, v níž vyzývají k uspořádání nového referenda o členství země v Evropské unii, uvedla v sobotu BBC. Bude se jí muset zabývat parlament. Petenti požadují, aby k odchodu mohlo dojít jen případě, pokud počet hlasů pro odchod bude aspoň 60 procent.“

No tohle je přeci velkolepý nápad pro jakékoli demokratické rozhodování, prostřednictvím všelidového hlasování, včetně voleb. To je nápad pro každý případ, kdy hloupí voliči rozhodnou jinak, v našem případě jinak, než je žádoucí a než jim radí Pehové, Mitrofanové a řada dalších protěžovaných politologů, analytiků, komentátorů, zkrátka celá ta proslulá masmédia v čele s dokonale demokratickou ČT. Je to nápad pro všechny členské země EU, nejen pro VB.

Nevěřícího Tomáše zavaleného pochybnostmi, když místo očekávaného pozitivního výsledku referenda o setrvání VB v EU, se dostavil výsledek negativní, pochybnostmi typu - tak v Rakousku si v případech špatného rozhodování voličů dokáží poradit a v Británii nikoli. A dále - takhle to přeci nemůže skončit, vždyť máme demokracii. No vida, už je to tady. Petice - Nové referendum a parlament se tím bude muset zabývat. No to je přeci ta pravá demokracie. Nepřestávám se divit, jak je možné, že s něčím podobným nepřišla kavárenská elita po volbách prezidenta. No nic, uvidíme jak to nakonec s tou Británií, potažmo s demokracií jako takovou dopadne. V každém případě lze podobné pokusy považovat za cestu k markantnímu zdokonalení, stále ještě evidentně nedokonalé demokracie. Nedokonalé demokracie, která se pomalu a jistě zbavuje otěží nedokonalosti základů samotné demokracie. V masmédiích už máme jasno, v nich se práci a dílu hlídacích psů daří, tak jak to má být.

33 komentářů :

 1. To je cvrkot....během pár hodin nechat vyvolat a zorganizovat masovou, celonárodní petici....zajistit distribuci k milionu lidí.....ztotožnit milion lidí....nechat to milion lidí podepsat.....všechno posbírat a milion podpisů spočítat.....no,je to věc tohle 21 století....to se musí nechat!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To běží na internetu, takže tam bude hodně kačerů Donaldů, Donaldů Trumpů apod. Je to taková zábava pro frustrované ajťáky.

   Vymazat
  2. A naše tzv.veřejnoprávní televize to do zblbnutí opakuje, aniž by si připustila, že podobně se dají osočit všechny volby a referenda na světě, když ten, co prohraje, má právo žádat repete. Tento diktátorský nešvar zavedla až EU, když nechala opakovt dřívější , pro ni nevýhodná referenda. No,lze očekávat, že to teoreticky mohou podepsat všichni, co hlasovali pro setrvání, ale pořád jich bude menšina. Kde je ta slavná britská demokracie, když u čt se předpokládat nedá. Ještě asi uslyšíme, že opakování referenda chtějí všichni moudří Britové s IQ nad 150.

   Vymazat
  3. Domnívám se, že jak pan Prokop, tak i mudrcové jemu přikyvující by měli nechat na Britech, jak si se svými problémy poradí. Rady od Čechů, kde demokracie je, jak se eufemisticky říká, velmi křehká, působí spíše směšně.

   Vymazat
 2. Jednoduše a bleskurychle. Po referendu se upozorní, že výsledek není směrodatný - závazný. Následně bleskově během pár hodin se vyrobí petice s milionem ověřených podpisů, petice požadující opakování referenda s tím, že pro změnu nestačí prostá většina ale musí být většina šedesátiprocentní. Ještě klika, že demokratická demokracie si umí poradit s nežádoucími jevy. Svobodu a demokracii si rozvracet nedáme.

  OdpovědětVymazat
 3. Jim Stone World Class Investigative Truth
  americký novinář uvádí, že 81% britů bylo údajně za vystoupení a jen 16% za setrvání, takže se manipulovalo s 29% - 35 hlasů, ale i tak to nestačilo. Nejvíce ve zmiňovaném Skotsku.

  http://82.221.129.208/ifyouareinamericayouprobablycantseethisaf6.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosté bláboly. Viz sázkové kanceláře, finanční trhy které si dělají vlastní průzkumy na úplně jiném levelu.

   Vymazat
 4. Vše má svůj vývoj,nic neni dokonalé ani demokracie.V UK po masáži a volbě se teprve zjišťuje,co to bylo za "match"!Připomíná to naší přímou volbu presidenta,dnes by si taky lidi nafackovali,když vidí jak se chová hradní pán.Tak to dopadá,když o budoucnosti rozhodují starší generace nad hrobem.Copa v Británii,tam jim to "došlo",pozdě,ale přeci a teď maji snahu svoji blbost napravit,ale u nás...Bylo by dobré všude upravit volební zãkon! Uzákonit,volí se povinně od plnoletosti do odchodu do důchodu.Pak by se nemohlo stát to co u nàs s presidentskou volbou,nebo nejčko v Britanii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlupáku, jak jsi přišel na tyhle nesmysly, co tu kážeš? Jsem mladý, jsem rád, že na Hradě je Zeman a ne ten tvůj degenére,co tu podvodem nabyl majetek, na který podle zákona neměl nárok! Jsem docela rád, že si jede svou, na rozdíl od eurohujerů a amerických poskoků, jako jsi ty. Když chceš v demokracii vyhrát volby, musíš lidi přesvědčit, že tvůj program je pro ně přínosem. Když to neumíš, nebo máš program na hovno, tak neskuhrej. K volbám by především neměli být připuštěni bobečci. Ale to bys pak k urně nesměl ani ty.

   Vymazat
  2. Tupče, dnes by Zeman získal ještě více hlasů než ten přemřela. Jinak je dosti zajímavé, že pro Brexit hlasovala starší generace nad hrobem. To jako mají na těch volebních lístcích věk? Nebo je to z "průzkumů" veřejného mínění?

   Vymazat
  3. Hlásím se k té nižší české rase, která dala přednost Zemanovi před feudálem. Dobrý mustr kdyby v příštích volbách nevyhrál ten ,,správný Halík, Herman,Horáček" kandidát! Udĕláme volby nové!

   Vymazat
  4. Volby nové a třeba cinknuté. Šapito to ohlídá a EU potvrdí jejich regulérnost.

   Vymazat
  5. Jednou jsem slyšel šišlu, jak komentuje existenci hradního kancléře slovy: to Havel by nepřipustil, abych neměl prověrku, když jsem byl kancléřem já! To asi Havlovi nevadilo, že tam seděl člověk, který měl za manželku dceru největšího rakouského nacisty. (když se má prý zkoumat i široké okolí kancléře). Jak to zní směšně, když p. Mynář nenahlásil 30 let starou havárii. A od té doby mu čt asi dělá trvalý stavební dozor při opravě jeho domu a seznamuje národ, jak pan Mynář si dovolil drze přistavět jeden vikýř.

   Vymazat
  6. Bude se hlasování "demokraticky" opakovat tak dlouho, dokud to nebude ve prospěch lichvářů.
   Stejné to přece bylo při hlasování o církevních restitucích. Opakovalo se několikrát i po půlnoci, až mnoho poslanců odešlo. Nerozumím tomu, že opakované hlasování poslanci či ústavní soud nezpochybnili.

   Vymazat
  7. 1:53 - Noční pták kvák, co se nemůže vyspat, aby mohl někde napsat své noční ideové bludy ryzího demokrata, pro obhájení myšlenky na opakování voleb. A sice pro případ, že zblblí voliči zvolí tak, že se to vrchním „demokratům“ nepozdává. Aby mohl vypotit takovou blbost na kvadrát, tak do toho zamíchá fašistickou UK s tím, že až po masáži a volbě se teprve zjistilo, co to bylo za "match"! Takový příklad uvádět na podporu „opravných voleb“ svědčí o natolik předimenzovaném mozku, že jeho myšlenková vyspělost, sahá daleko za hranici mezi myšlením v normálu a choromyslným. I za hranici mezi myšlením lehce choromyslným a těžce choromyslným. Pochodňové pochody typu pochodů bojůvek NSDAP, střílení do vlastních lidí pro vybuzení chaosu a výrobu puče, nacistické insignie a symboly všude možně, vyhlašování Bandery za národního hrdinu a ono se teprve po tom všem zjišťuje, co to bylo za "match"! Tak tohle je argument hodný typicky opožděného sociálního demokrata. Tohle může psát pouze zcela pitomý, nevzdělaný, totálně omezený mlaďas, bez kapky soudnosti. A tohle plytké, bezmozkové stvoření, po vystudování pomocné školy pro politické dementy z ČSSD, by chtělo ještě po demokraticku upravit volební zákon - všude - volí se povinně od plnoletosti do odchodu do důchodu. Tak tento příspěvek 1:53 - je fakt dobrý do soutěže o krále hlupáků svobodného demokratického období v ČR. Soutěž to ale bude vyrovnaná i přes dosavadní nedostižnost daného příspěvku. Mezi MSD - mladými sociálními demokraty - je takových myslitelů spousta.

   Vymazat
 5. Myslim,ze to byli Irove, ktery museli hlasovat nekolikrat a tak dlouho az hlasovali konecne spravne, pak se ihned objevuji REFORMATORI , kteri chteji napravit zmyleny lid /predevsim Anonymne a kterejm nic neni dobry, kdyz neni po jejich a respektovat prani vetsiny o tom netusi vubec nic !!/tak dlouho se reformuje a jak hluboko hlasovani poznamena svet uvidime... Jiste je nutne pocitat s tim,ze se elity jen Tak lehce nevzdaji...Nepritel nasloucha a odpodlouchava, je posedlej smirovanim, zaplati kazdyho kdo pomuze zradit ,podrazit a udat sve spoluobcany , k tomu priveze a importuje i zrudy z ciziny /CULIK =CURDA/, a tak posledni bitva se doufejme blizi....

  OdpovědětVymazat
 6. 0:46
  "...na ǘplně jiném levelu..." - no tak to je fakt cool. Nejraději mám ty machýrky co si nakupujou outfity ve fešn aréně kde dneska prodávají za outletové ceny. Jo, a taky cool je používat BTW. That's real cool. To plebs jen čumí, že? Z těch čiší životní moudrost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosím, jak se dříve říkalo týnejdžrům, když se český národ ještě za svůj jazyk nestyděl?

   Vymazat
  2. Mládež, příteli, měli jsme mládež (omladinu, dorost atd.)...... A bratři z národního obrození se musejí v hrobě otáčet, jak si ničíme český jazyk a písmo, jenž jsou tmelem každého národa..... Mě to fakt dostává. Když si jdu na český úřad pro potvrzení, tak jdu na czekpoint (čekpojnt).....no do prdele, jak je to možný?? V Mccdonaldu (Mekdonaldu) se snažím louskat ty jejich názvy schválně českým ekvivalentem výslovnosti písmen.....no užiju si vždycky spoustu legrace.....„dejte mi M-C-c-ountry menu (vysloveno s Cé - ne Ká) to samé barbe-cu-e omáčku a nakonec si dám c-o-c-a c-olu..... Dokonce se mi už stalo, že mě v Mladé Boleslavi odmítala jedna dorostenka obsloužit. Zarytě si trvala na tom, že mám číst názvy správně (správně podle ní- já je u nás v Čechách správně četl!!!!!), protože mi nerozumí a prý prostě neví co chci......no musel jsem si nechat zavolat vedoucího prodejny, ten se ke mě choval jako k hlupákovi a dokonce utrousil "vtípek" vůči mé drahé polovičce....že prý mě viděl včera s jinou.....normálně bych ho břinknul, nicméně jsem to ustál a otočil proti němu, protože nyní nás již poslouchal komplet personál a zákázníci....tak jsem mu odpověděl, že nojo, to je pravda, ale že já byl sice s jinou, ale on se přitom držel za ruku s jiným chlapem......vzbudilo to smích na jeho účet, na což on pronesl, že se za to nestydí......tak jsem jen dodal, že by měl.......pak jsem podotkl, že pokud v bu-s-s-i-nes-s-u, na českém území nemohu nakupovat česky, tak už nic nechci a na shledanou .....

   Vymazat
  3. ..............a jen ještě dodám.....za socíku, kdyby byly nápisy někde v azbuce, to bychom proletěli stropem.....dneska nám to neva, ta anglická azbuka......????

   Vymazat
  4. 11:54
   Mluvíte mi z duše. Palec nahoru a respekt.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  6. áHá
   Junáci.., Vpřed ! : )

   Vymazat
 7. žadne referendum ještě nerozhodlo ale jinak je to qvalitně hozena ohlodana kost plebsu sice si za to h---o koupi ale ta slast že zvitězila laska a pravda nad lži a nenavisti mu určitě stoji za to protože už zitra nenusi do montovny i chleba bude teměř zdarma

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby to šlo česky, ale pak hlavně, co tím chtěl básník říct?

   Vymazat
 8. Petice je organizovaná kolem islamisty Sdika Khana, kterého jeho souvěrci zvolili Londýnským starostou. Ukazuje se v čem je síla islamistů. Jejich muftíci v mešitě přikáží a souvěrci konají.

  OdpovědětVymazat
 9. áHá co chtěl básník z KOZOLUP říct ?
  íá, íá !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvůj písemný projev tě charakterizuje dostatečně, osle. Aniž by bylo zřejmé k čemu se vztahuje. Ten příspěvek nad tím tvým hýkáním je zcela jasný i přiléhavý.

   Vymazat
 10. Ti co jsou u koryta se jen tak nenechají od něj odtáhnout. Ti co jsou u moci budou nezblbnutí říkat, že oni jsou ti nejlepší na světě a kdo to popírá toho označí za nejhoršího. Nynější moc to zdokonalila do té míry, že bombardování označuje za humanitární a vše co činí označuje za demokratické. Výsledek referenda v Británií je nedemokratický protože nedopadl jak chtěla elita Evropy. Je to jako s veřejným míněním. Tak dlouho se provádí průzkum, až výsledek bude takový, jak si to přeje zadavatel. Je nutno opakovat referendum tak dlouho, až všichni budou v EU a budou poslušnými otroky USA.

  OdpovědětVymazat
 11. Pravděpodobně vládní úředníci zavedou nová pravidla.
  Voilit může jen svobodný občan- svobodný občan není
  zaměstnanec (to je
  OTROK)

  OdpovědětVymazat
 12. Toho vyhrožování po Brexitu je nápadně moc. Otázkou je zda má posloužit k opravnému referendu nebo jen k zastrašení dalších uchazečů o útěk z poručnictví německého diktátu řízeného vládou okupantů z USA.

  OdpovědětVymazat
 13. Mnohé nasvědčuje tomu, že pára z natlakovaného kotle byla odpuštěna. Britové si odreferendovali výstup z totality EU, řízené ze zámoří. Nic se nestane, pouze všude v médiích totalitní nářek, jaká chyba se zásluhou neuvědomělosti občanů VB stala, jak moc je i nás taková zpupnost poškodí. A problém se pod, (Zaorálkem plně pochopeným a lokajsky odpapouškovaným), strašením od potentátů z EU, s trapně výhružným harašením ve věci okamžitého urychlení procesu, nutného k realizaci výstupu VB z EU, tento problém za nějaký čas, při vytrubování hrozivě znějících fanfár, se nechá postupně vyhnít. My si tady napíšeme své a je pro nás rovněž tak jako tak vymalováno.

  OdpovědětVymazat
 14. Viz zde - https://t.co/zvsIddE5FT odkaz v diskusi zde https://tallbloke.wordpress.com/2016/06/23/this-is-the-big-one-brexit-for-britain/

  V te petici ve chvili, kdy tam bylo 1.3M podpisu, jen 0.35M podpisu (tretina) bylo z UK podle IP adresy... Nekdo se snazi misto britu zvenci...

  Ze by to treba fungovalo tak, ze podepisete nejakou internetovou petici, nekdo "sklidi" podpisy s adresami a v pripade potreby podepise libovolnou jinou internetovou petici...?
  (Nebo si jednoduse vymysli nahodna jmena? Ale takhle se "sklizenim" podpisu z jine petice to je mnohem efektivnejsi...)

  Duveryhodnost internetove petice timhle dostava dost zasadne na frak, stejne jako v rakousku totalne zneverohodnili korespondencni hlasovani, a jako v US hlasovaci automaty firmy Diabol-d se snazi totalne zneverohodnit jakekoliv eletronicke volby... (ty se daji udelat dobre, a daji se udelat spatne... Samozrejme si zvolili postup, jak to udelat totalne spatne, aby to zdiskreditovali)

  P.A.S.

  OdpovědětVymazat