Reklama

.

.

úterý 7. června 2016

Byla vůbec nějaká východní fronta? A co že to chtěl maršál Kesselring?

Lubomír Man
7. 6. 2016
Pokud sledujete vyprávění České televize o 2. světové válce, myšlenka, že se kromě lítých bojů spojenců s wehrmachtem na západní frontě bojovalo snad též i někde jinde, vás ani nenapadne. Podle ČT byl hlavní, klíčovou a rozhodující událostí 2. světové války den D, čili vylodění spojenců ve francouzské Normandii 6. června 1944 – a tím tzv. spadla klec, o tomhle faktu se prostě dál nediskutuje. 

Zrovna včera zopakovala tuto tezi o „klíčové události“ 2. světové války moderátorka ČT ještě předtím, než načala rozhovor o dni D s pozvaným odborníkem. Snad proto, aby mu naznačila, jak má odpovídat, chce-li být pozván i příště. Onen odborník zřejmě pochopil, vyslovenou tezi o klíčové bitvě přešel mlčením, ale nechť je mu ke cti připsáno, že poznamenal aspoň to, že k invazi v Normandii došlo v situaci, kdy wehrmacht už byl značně oslaben. Oslaben kde a kým pochopitelně (možná z opatrnosti), už neuvedl, ale uvědomíme-li si, kde seděl a s kým svou debatu vedl, byla už tahle jeho poznámka heroickým činem, za který mu všichni pamětníci 2. světové války jistě v duchu zatleskali. Zvláště při vědomí toho, jak tahle nejen Českou televizí šířená „osvěta“ působí asi na mládež, která 2. světovou válku nezažila, a tím pádem netuší nic o tom, že kromě té „hlavní“ západní, existovala též fronta východní, bez jejichž bitev u Stalingradu a Kurska by ona „hlavní“ západní fronta vůbec nevznikla, nebylo by přeslavné invaze v Normandii, nebylo by ani spojeneckého osvobození Paříže, a nebylo by dokonce ani tak bouřlivě oslavovaného vstupu US Army do Plzně, kteréžto tajemství je ovšem třeba , zvláště pak před naší mládeží, držet co nejpečlivěji pod pokličkou. Stejně jako fakt, že v přeslavný den D vyháněla Rudá armáda německé vojáky už z posledních oblastí někdejšího SSSR a byla tedy už v ten čas, to je 6. června 1944, vítězem 2. světové války, což uznal i německý polní maršál Kesselring, když ve své knize Vojákem do posledního dne napsal: „Po Stalingradu (rozmezí let 1942 a 1943, čili rok a půl přede dnenem D), jsme my všichni věděli (myšleno my němečtí generálové), že tahle válka se už vyhrát nedá“.

Tolik tedy ke „klíčové“ bitvě 2. světové války, jak ji viděl německý polní maršál a jak nám ji dnes interpretují takypublicisté z Kavčích Hor. Ale ještě malý dodatek ke Kesselringově knize. V jejím závěru píše totiž též něco, co se dotýká nás Čechů i Slováků.

„To, co nás Němce a spojence dělí, musíme nechat stranou, abychom k sobě ve své staré, křehké Evropě měli blíž, abychom se naučili vzájemně se chápat, abychom konečně odkázali malé státy do propadliště dějin, kam patří, a nalezli cestu k jednotné Evropě.“

A pozor: že s tím propadlištěm má na mysli přímo nás, dokazuje o pár řádků niž, v nichž píše: „Poslední pochyby o nutnosti nového uspořádání Evropy mi vzaly mé zkušenosti letce. když jsem se po startu z Berlína i s pomalým strojem z roku 1934 musel po pouhé hodině letu podívat na mapu, abych se nedostal za československé hranice.“

Musel, chudák, kvůli naší existenci, vytahovat z obalu mapu. No řekněte, není to dost pádný důvod, abychom jako stát a národ přestali existovat a rozpustili se v jednotné Evropě? A nejde vývoj v naší zemi i v Evropě právě tím směrem, který nacistický polní maršál s tak vzácnou otevřeností vyslovil?

41 komentářů :

 1. Pane Mane, už zase koukáte na ČT?
  p

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo,jo koukal.Ona tv a nejen čt v poslednich letech uvádi válečné dokumenty o boji s fašismem ze všech koutů světa,které lidé s myšlenim jak pan Man po tolika letech,kdy 2 světová válka se"smrskla"jen na východni frontu bojů v Evropě a vítězné tažení RA,neradi vidí a slyší.

   Vymazat
  2. No nevím já ještě mám učebnici dějáku z r.1980 ( tak jsem schválně juknul ..skleroza přeci jen pracuje) a tam je vše i o západní frontě. Asi jste ve škole nedával bacha nebo máte ještě horší paměť jak já:)))

   Vymazat
  3. Oboje lhali a lžou! Vo tom že tu válku prohrála celá naše rasa nepsali ani tehdy, ani dnes, páč dějiny píšou furt stejní páni:) Pro Pravdu se bohužel musí jinam! - http://creativitymovement.net/creator_library/slovakian/obbrw-9.html

   Vymazat
 2. No, my ještě víme, ale co ti mladší- zajímá to vůbec někoho? A proč by vůbec mělo že? Důležitější je mít neustále k dispozici fejs a podobné sračky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle vysvětlím, byrokratická struktura a vláda jedné strany to byla stejná pakáž jako dnes (všichni převlékli kabáty až na pár užitečných idiotů, kteří uvěřili, že kopou za dobro). Sice nemohli hned rozbít koncepci vytvořenou Stalinem - každý měl práci a sociální jistoty, mír a stabilitu, ale zaškrtili tvořivost a mladé lidi k ničemu nepustili a to se děje i dnes. Dřívější generace musela vybudovat po válce průmysl, zajistit potravinou soběstačnost a pod. Jak se mají mladí lidé něco naučit, když jedinou práci, kterou najdou je prodavač nebo práce v montovně. To nezapojení a ztráta smyslu (protože je společnost nepotřebuje - pouze jako otroky) je vede náruče sociálního odloučení a útěku do virtuálních světů. Nikoho nezajímá smysl života a místo svatého úkolu "zajištění života v následností generací" jsou lapeni v síti "zlatého prasete". Oni za to nemohou, to je úkol nás starších je správně nasměrovat a to i navzdory tomu, že to nedokáží ocenit.

   Vymazat
  2. Ano,máte pravdu.Dnešní paradigma by se mělo jmenovat creativismus /feudal,kapitali, atd/
   To je vysvětlení pro ........
   Bohu žel, člověk je duše poddajná a musí se šlechtit / pardon, kultivovat=vzdělávat=rozvíjet/
   Jinak vychováte-vypěstujete-facebookem, přeměníte i to 1 %, máme prostě stejně druh.
   Homoerectus- a teď jsem si uďelal trochu srandy

   Vymazat
  3. Všechno je dnes pakáž. Hlavně media. Lidi jim slouží za kašpary. A už jsou opravdu tak blbí, že se nechají přesvědčit, že šeredné je krásné a opačně. Každý dychtivě čeká, co mu napíšou media. Hrozné.

   Vymazat
 3. Nesleduji ČT a nemusím se rozčílovat . Po volbách bude tv jak v Polsku .

  OdpovědětVymazat
 4. NEJSME CHAZARSKÁ KOLONIE!

  VYMAŽEME CHAZARY a všechny přepisovače dějin

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud vím , tak jsme , stejně tak i Slovensko.))Varachamichara

   Vymazat
  2. S přepisovačema dějin neuděláme nic. Budou tady pořád. Chazarská kolonie nejsme, ale jsme protektorát, akorát nevíme, kde úřaduje náš říšský protektor. Občané ubohého protektorátu denně čtou o válce a diskutují k válce. Pes, který štěká, potom nekouše.

   Vymazat
 5. To s tím Kesselringem je fakt pecka. Ale je čím dál zřejmější, že EU se ideologicky sále víc blíží třetí říši.
  V určitý moment hodí zpátečku Anglie a Francie, vzdálenější satelity Itálie, Španělsko, severské země se odloupnou a tady zbyde slepenec Německa a servisních kolonií, čili nás.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 22.06
   V 90.letech Evropa rehabilitovala ustašovce z Chorvatska a už tenkrát muselo být každému zřejmé, že EU kráčí v německých stopách. Navíc se mapa Evropy přeměnila tak, že se stala dost podobná té za 2. světové války - rozpad ČSFR, SSSR a SFRJ. V roce 2014 následovala rehabilitace Banderovců z Ukrajiny. Je už jen otázkou času, kdy podobný osud - rehabilitace - potká nacistické Německo. Třeba samotný Adolf bude ještě oslavován jako bojovník proti komunistům. Nechci to přivolávat, ale trend je zřejmý.

   Vymazat
  2. 22:28
   Hitler jako zakladatel EU. Logická koncovka.

   Vymazat
  3. Ani ne tak zakladatel, jako spíš duchovní otec. Kdyby tolik netlačil na pilu, mohl mít všechno, co chtěl. Porazit Stalinův SSSR nechtěl pouze on, ale celá západní Evropa. Však taky nikdo z nich nechtěl jednat se SSSR. Stalin byl pro všechny největší nepřítel, nikoliv Hitler. Nepřipomíná to něco aktuálního?

   Vymazat
  4. Kamaráde, žádná západní Europa není existuje pouze zapad slunce.

   Vymazat
  5. Ad 23.43
   Máte snad pocit, že v EU rozhoduje Evropa východní? Ten politik, který je teď prý prezidentem EU, opravdu moc kompetencí nemá (Tusk).

   Vymazat
 6. Já tomu nerozumím, ale Hitlerovi někdo dával půjčky a podporoval ho do poslední chvíle třeba i ropnými produkty. Dnes se nesmí mluvit o Rusku jako osvoboditeli, s otevřením západní fronty čekali do posledníchvíle, protože měli strach, že Rusko obsadí Evropu. JE TO VŠECHNO DIVNÉ, ALE TI CO PODPOROVALI HITLERA NEBYLI ŽIDÉ, ALE NĚKDO KDO SE ZA NĚ VYDÁVAL A JÁ TOMU NEROZUMÍMl.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Abychom o válce věděli všechno, museli bychom mít k dispozici všechny informace z archívů. Např. Vatikán je na to velmi háklivý, asi moc dobře ví proč. Dále by muselo být možné, hovořit o válce velmi otevřeně. Který historik se dnes nebojí otevřít otázku spolupráce nacistického Německa se sionisty, viz Ha´avara? Na druhou stranu, až všichni pamětníci 2.světové války zemřou, bude snadnější manipulovat generace, které ji nezažily.

   Vymazat
 7. Invaze v Normandii byla pochopitelne to nejdulezitejsi. Bez ni by nebyla svobodna zapadni Evropa a vladli by nam dodnes nacisti, nebo jejich komunisticti bratri z vychodu (zadny rozdil).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Politické školení mužstva na ČT nese svoje plody, jak vidno z Vašeho příspěvku.

   Vymazat
  2. Víte já mám pocit, že výrobci dluhů exekutorů, drogových dealerů, bezdomovců a tedy otroků, kteří likvidují Evropu jsou horší, než nacisti a plány mají stejné, ale to je jenom dojem, který nemusí být správný. Není vám divné, že chodí do důchodu v 50 letech, místo důchodu mají každý měsíc výhru ve Sportce a to co dělají je svinstvo, které nazývají demokracie?

   Vymazat
  3. Tak žádný rozdíl, anonyme 0:03? Zřejmě se moc často díváte na ČT a málo čtete. Zkuste si doplnit vzdělání třebas tím, že si do vyhledávače zadáte "Generalplan Ost" a třeba si i nějakého rozdílu povšimnete. Stačí k tomu pár maličkostí, jako umět číst, chápat význam slov a mít aspoň dvě mozkové buňky schopné vzájemné komunikace nevygumované zpravodajstvím ČT.

   Vymazat
  4. Vohone bez mozku!!!!!

   Vymazat
  5. Ty jsi málomozek,bezmozek nebo podplacený chuj.

   Vymazat
 8. Dnes jsem zrovna slyšel v naší televizi, že Turci sestřelili ruský bombardér nad Tureckem. Publikovaná trasa letu ukazuje jen přelet nad úzkým výběžkem Turecka do Sýrie. Turečtí piloti musí být šampioni ve střelbě na vzdušné cíle. Zase to ve mne posílilo důvěru v NATO a geniálního generála Pavla. Jen aby to s námi nedopadlo stejně jako v roce 1938 a pak 1939.

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 10. Je to tak,dějiny vždy píše vítěz. Naše kotlina je plná USA riťolezců a havloidních pohrobků a Ti jsou u koryt.

  OdpovědětVymazat
 11. Když jsem se přesunula večer domů,zapla TV a projížděla kanály.Na ČT 24 byl Moravec a naše omladina.Jen chvíli jsem poslouchala názory na vlastenectví,češství,slovanství,multikulturní společnost a nejdřív jsem zírala a zírala a pak jsem začala brečet,aniž bych si to zcela uvědomovala.Myslím,že jsme do blízké budoucnosti ztraceni.To,jak vymývají už ve škole mozky,je nehoráznost a ještě jsou do toho zapojena média.Vše opravdu kráčí K Novému světovému řádu a tito mladí budou otroky globalizace a už nebudou vědět,kam vlastně patří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vůbec bych se nedivil, kdybychom ještě začali utíkat do Ruska, pokud ovšem už brzy nevypukne válka, na kterou je silně našlápnuto. Jsem zvědav, kdo půjde bojovat za vznešené evropské hodnoty a svobodu Západu, proti autoritářskému a agresivnímu Rusku. Zřejmě půjde v prvním šiku mediální expert na hodnoty Janda, vedle něj známý Štětina, a jím rovní, a budou směle vykračovat pod vlajkou EU s obrázkem holé prdele v hvězdičkovém kroužku.

   Vymazat
 12. Já bejt Štětináč,tak se před Jandou moc nevohejbám:-DDDD Nebo bude dobojováno bez boje:-)

  OdpovědětVymazat
 13. A taky je nutno zdůraznit, že válku začal Hitler spolu se Stalinem přepadením Polska, to je základ. A pak je den D, poražení nacistů samozřejmě, a pak je okupace východní Evropy Ruskem, aniž si toho západ tehdy v tom fofru všimnul a jakkoli protestoval.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi skutečnej dějepisec....jen si zapoměl dodat,že ussáci od konce 2.světový války okupujou soustavně Německo i Japonsko!!!!!

   Vymazat
  2. Pro 8:37 Nejezdi na kole. Poslední pád na hlavičku ti zanechal nevratné následky.

   Vymazat
  3. A než do Polska dorazil Stalin , tak si tam Hitler nějaký ten pátek griloval buřty ,žeee:)) Jeden politik vedle druhýho podepisovali s Hitlerem sml.o neútočení a jen koukali jak požírá víc a víc

   Vymazat
 14. Vazeny pane Man z Orlove,
  (cert vi kde to asi je) ?
  Uz Vas sleduji delsi dobu a prisel jsem k zaveru , ze jste nebezpecny clovek, nebot inspirujete vsechny opozdene dorostence k premysleni !

  Premysleni je v nasi nove dobe zakazano !

  V pripade, ze nasim novym presidentem bude Donald Trump, tak budete vyznamenan a pozvan na Caffe Cappuccino do Mar-A-Lago.

  V pripade, ze vyhra Hillary, tak budete pozvan na cigorku do Guantanamo bay.

  Pane Man, vim, ze jste na tom dobre s anglictinou, proto Vase informace pro naseho noveho presidenta, ohledne smysleni ceskych obcanu a vychodni Evropy vubec, budou
  velmi cenne.
  Doufam , ze mu zacnete pravidelne psat po jeho nastupu do Washingtonu. Informovany president je uspesny president.
  (Psaval jsem kdysi Reaganovi ohledne JAR.
  O Cesku psat nemohu nikomu, nebot tam nicemu nerozumim.)
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 15. Jenom třicet jeden komentář? Tak málo? Pište víc.

  OdpovědětVymazat
 16. Ta jeho kniha není špatná, mám jí a něco z ní četl. Ale pozor, je třeba v ní umět číst, jelikož autor seděl ve spojeneckém vězení, když to psal. A tak autocenzura pracovala u něj naplno, jelikož proti těm rádoby osvoboditelům nemohl vše napsat, jelikož by již západ slunce na svobodě již neviděl.

  OdpovědětVymazat
 17. Ten Man je mimo.Kolik se točí dnes dokumentů z WWII? Že Ruských kvalitních dokumentů tolik není tak zato přece nemůže TV.Před rokem 89 jsem žádný západní snímek tohoto druhu nevyděl a tak to doháním dnes.Proč si pan Man nestěžoval před 89tym,že nebyla západní fronta

  OdpovědětVymazat
 18. 19:22- ten "mimoň" jste Vy, proč by si pan Man stěžoval, když to byla oficiální verze KSČ? Nevím, co ještě "doháníte" ale zkuste v češtině tvrdá a měkká y-i.

  OdpovědětVymazat