Reklama

.

.

středa 15. června 2016

Chobotnice dostala ránu na komoru: Mafie napojená na americkou ambasádu poprvé prohrává. Babiš v nebezpečí. Co udělá prezident Zeman? Lesk a bída mediálních kurtizán

Petr Hájek
15.6.2016  ProtiProud

PETR HÁJEK komentuje atomový výbuch na politické scéně a přináší vhled do pozadí tohoto „kabaretu o život“, v němž se ve skutečnosti hraje o nás bez nás – jako vždycky. Hájkův článek je již pět dní starý, ale vývoj na politické scéně staví text do zajímavého kontextu.


Nezasvěcená veřejnost asi jen zírá: Politická scéna se hroutí poté, co se policejní prezident rozhodl reorganizovat několik útvarů policie – což je plně v jeho kompetenci. Rozhodl se skončit stav, v němž si někteří médii prosazovaní vyšetřovatelé dělají, co chtějí a ve spolčení s jednou skupinou státních zástupců fakticky přebírají vládu v zemi.

Například zorganizují pád vlády, aby se pak ukázalo, že nemají v rukou nic, kromě pár „nenahlášených“ kabelek tajemnice odstřeleného premiéra. Především však neinformují své nadřízené a skrze odposlechy (a jejich účelově dávkované „úniky“ do spřízněných médií) vydírají politiky, respektive drží je pod krkem.

 

Na hraně


Oznámená reorganizace, při níž vznikne Národní centrála pro vyšetřování organizovaného zločinu – tedy jakási obdoba FBI, běžná ve většině zemí, z nichž si jinak tak rádi bereme příklad – způsobila výbuch: Odchod už oznámil ředitel ÚOOZ plukovník Šlachta a partička jeho nejbližších.

Na poslední chvíli se podařilo zabránit státnímu převratu číslo dvě. Babiš a jeho lidé jsou v defenzívě. Chovanec a spol. rozehráli partii s nejvyššími sázkami, která je může stát všechno.

Rezignací hrozí – napohled nepochopitelně, protože mu to rezortně nepřísluší – ministr spravedlnosti Robert Pelikán za vládní ANO Andreje Babiše, které jako celek (loajální zaměstnanci „šéfovy“ firmy) vykřikuje o možnosti odejít z vlády. Úzká skupina státních zástupců (absolutní většina ostatních mlčí a přijímá dění se zadostiučiněním) chce vyšetřovat policejního prezidenta, aby prý zjistila, jak na myšlenku reorganizace přišel.

Vypadá to jako absurdní komedie. Jenže ono je to skutečně vážné. I nezasvěcený odhadne, že tady kdosi bojuje o život. Kdo? Co se to děje? A hlavně – co je za tím?Zrození mafie


Přes neprůhlednou spleť zájmů, které jsou ve hře, je to nakonec vcelku jednoduché. Přinejmenším čtenáři Protiproudu by tím nemuseli být překvapeni. O mafii některých policejních útvarů a státních zástupců napojené na jednu část politické moci, kterou reorganizace ohrožuje, informujeme již od jejího samotného počátku. V jejím čele stojí nejvyšší pražská státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Naši čtenáři rovněž dávno vědí, že tato chorobně ambiciózní žena začala svou kariéru na americké ambasádě, kde zprvu „organizovala semináře“ pro další státní žalobce a vybrané policisty. Napojením na stejně chorobně ambiciózního šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) plukovníka Roberta Šlachtu, vytvořili základ státu ve státě. Zapojili do své mocenské sítě ještě mimořádně hloupého, ale o to nebezpečnějšího olomouckého nejvyššího prokurátora Ivo Ištvana – a vše zaštiťoval šéf státních zástupců Pavel Zeman.

Spolek měl exkluzívní přístup do hlavních médií, na místě prvním do České televize. Redaktor Jiří Hynek a každotýdenní „vymývač mozků“ Václav Moravec tvořili hlavní spojku. Když Bradáčová a její lidé něco chystali, scházeli se pouze s nimi. Přinesli jsme ostatně snímky z jejich tajných schůzek ve zbraslavské restauraci.

Do party patří mnozí další s „nižšími hodnostmi“. Třeba Martin Fendrych ze serveru Aktuálně.cz a ostatně celá větev Bakalova mediálního impéria, především Respekt a jeho redaktor Ondřej Kundra. Ti ve chvílích, kdy se mafie vrhala na nějakou další kořist, měli pevné místo na obrazovkách ČT. Dnes, kdy srdci chobotnice, hlavnímu mocenskému centru „nevolených“ politiků jde o život, už opět z obrazovek nemizí.

 

Rána na komoru


Mediální krytí bylo pro tuto mafii vždy klíčové. Nejlépe je to vidět na slavném protivládním puči, který shodil vládu Petra Nečase, a umožnil nástup Andreje Babiše. První jsme informovali o tom, že důvodem k rozsáhlé policejní operaci proti vládě, v běžných demokraciích nevídané, bylo Nečasovo rozhodnutí „nedarovat“ automaticky dostavbu Temelína americké firmě Westinghouse, ale vytvořit regulérní soutěž, kterou by nejspíš vyhrálo česko-ruské konsorcium. CIA skrze ambasádu dala pokyn – a chobotnice začala jednat.

Tiskovka stíhala tiskovku. Ivo Ištvan a plukovník Šlachta se koupali v reflektorech a televizních záběrech. Šlo o to zakrýt, že postupují protizákonně a nemají nic v rukou. Zatčení a uvěznění tří bývalých poslanců ODS, na které uvalil vazbu ostravský (!) soudce, který s případem neměl nic společného, zarazil nakonec až Nejvyšší soud. A tehdy poprvé byla celá konstrukce narušena. Dnes z celé veleakce toho nezbylo nic – kromě Temelína, který byl pro Američany zachráněn. Za normálních okolností by už musel Ištvan i Šlachta dávno rezignovat. Ale mediální krytí vytváří dojem, že se stále „něco děje“.

Protivládní puč umožnil vstup na scénu Andreji Babišovi. Po jeho „sbratření“ s americkým ambasadorem Schapirem (trávili spolu na Čapím hnízdě rodinné víkendy) následovala dodnes nevysvětlená „soukromá cesta“ vicepremiéra a ministra financí do USA. Co se tam stalo, komu na co kývl (samozřejmě nadále Temelín, ale patrně nejen to), jasné není. Vedlo to však k Babišovu propojení s hlavní „americkou spojkou“ Lenkou Bradáčovou. Což bylo rozhodující, protože právě ona má „prst na spoušti“ pokud jde o Babišovy kauzy (například jeho firma Agrotec), které se „kupodivu“ od té chvíle nevyšetřují.

Rozhodnutí o reorganizaci, která chobotnici sice nerozpráší, ale vezme jí autonomii, bylo proto „ranou na komoru“. Lze pouze obdivovat statečnost policejního prezidenta, který vše spustil, ač musel vědět, jaký řev následuje. Jistě, věděl, že má za sebou ministra vnitra Chovance i premiéra Sobotku. Ale také, že proti sobě postaví nejmocnějšího muže naší smutné reality – miliardáře „na úvěr“, ministra Babiše. A pouze tady hledejme klíč k jadernému výbuchu, který právě kulminuje.

 

Na poslední chvíli


Chobotnice totiž měla připravenu závěrečnou pojistku své neohrozitelnosti: Nový zákon o státním zastupitelství. Jeho pomocí mělo dojít ke skutečnému státnímu převratu, kdy by moc převzali nevolení policisté a prokurátoři definitivně. Zvláště pak vytvořením nikým nekontrolovaného „Speciálu“, v jehož čele měla stanout právě Bradáčová. Úplné odtržení této mafie od zbytku exekutivy (přestože pod ní patří), mělo být „mastrštykem“, po němž by už jakékoli volby byly zbytečné.

Metoda je to jednoduchá a geniální: Šlachtovi a Ištvanovi lidé (s jim „zavázanými“ soudci) by nasadili odposlechy a shromažďovali kompromitující informace úplně na všechny. Na každého se pak najde něco, co by bylo šťavnatým soustem pro „únik“ do spolupracujících médií. K dehonestaci a následné likvidaci kteréhokoli politika – k jejich vydírání a „poslušnosti“. Právě tohle měl za úkol prosadit namyšlený floutek v darovaném křesle ministra, Babišův Robert Pelikán z Čapího hnízda nové moci. To si ovšem na poslední chvíli uvědomili nejen politici z ČSSD, ale vlastně všichni napříč politickým spektrem a začali pomalu brzdit – samozřejmě vyjma Babišovců.

Tím suverén Pelikán ale narazil. Vláda mu dala zákon k přepracování. Že ani tak neprojde parlamentem bylo jasné. Sebezáchovné instinkty byly silnější než strach z americké spojky a její chobotnice. Přesto se Pelikán rozhodl „na sílu“ zákon do parlamentu přinést. Co kdyby...? Jenže opět to nevyšlo: projednávání bylo odsunuto na podzim – a současně odstartovala protiakce, kterou je právě takřečená reorganizace policie. Na poslední chvíli tak zatáhli zainteresovaní (především ministr Chovanec) za záchranou brzdu. A rachot, který nyní slyšíme, je skřípění brzd již rozjetého expresu státního převratu, jenž měl být druhým dějstvím po vládním puči: Obojí za „supervize“ americké ambasády.

 

Kinetická energie


Když před několika dny prohlásil bývalý premiér Topolánek, že vše tady řídí CIA, byl to pro mnohé šok. Média to však uklidila, takže skandál se nekonal. Správně by se tím „udáním“ samozřejmě měla zabývat Bradáčové prokuratura – přinejmenším se pokusit vyšetřit, co je na tom pravdy. Ale nic. Ticho po pěšině. Vlastně... ne tak docela. Ištvanovi muži nyní skutečně vyšetřovat chtějí – ale policejního prezidenta. Již tři roky prý mají informace o chystané reorganizaci, kterou měl být „odstřelen“ jejich kámoš Šlachta.

I to se podívejme! Dosud přece všichni tvrdili, že o reorganizaci neměli ani ponětí. Soudruh Šlachta vyprávěl v ČT soudruhu Hynkovi, že se o tom dozvěděl „z médií“ před dvěma týdny...

Je to samozřejmě nepředstavitelná drzost: policejní plukovník (Šlachta) má být důvodem pro vyšetřování policejního prezidenta, generála (Tuhý), jen pro to, že mu zcela regulérním rozhodnutím bere jeho nezákonnou moc. Připomeňme v této souvislosti nedávný výrok ústavního soudu, který právě toto konstatoval. Budou snad vyšetřovat také ústavní soudce?

Chobotnice teď kolem sebe kope. Její hlavní politický exponent Andrej Babiš je totiž v těžké situaci. Pokud chcípne (ta chobotnice), také on bude stát před problémem tak vážným, jako dosud nikdy. Jeho kauzy – je jich nepochybně více než jen Agrotec (Čapí hnízdo je směšnost) – mohou být náhle skutečně vyšetřovány. Prudké brždění expresu tichého státního převratu (skrze zákon o státním zastupitelství) však vytváří spoustu nevybité „kinetické“ energie. Ta se bude muset někde „realizovat“.


Va bank?


Těžko předvídat, co se stane: Padne vláda? Couvne Sobotka s Chovancem a nepodepíší generálu Tuhému jeho „reorganizaci“? To druhé je téměř nemožné. Nemylme se: Sobotka žádný hrdina není. Také jemu jde o život. Vyšetřování privatizace OKD, které rovněž drží v rukou Lenka Bradáčová jako svou vyděračskou „pojistku“ proti Sobotkovi, stále visí nad premiérem jako Damoklův meč. A chystá se mimořádná parlamentní schůze, kterou prosadil Úsvit s komunisty, jež by mohla vyústit ve zřízení vyšetřovací komise. Že taková komise nikdy nic nevyšetří? O to vůbec nejde a nikdy nešlo. Jde o to vyšetřování samo, které může dostat nečekané souvislosti. A volby jsou přede dveřmi.

Zda Babiš shodí vládu je také nejisté – spíše nepravděpodobné. Nemá totiž (kromě svého strachu) v rukou žádné silné karty, kterými by to před svými voliči zdůvodnil. Řeči o tom, že po „reorganizaci“ ztratí vláda „protikorupční drive“ (který nikdy neměla), platí tak pro jedno promile jeho příznivců. ANO nemá ještě vytvořeno dostatečně silné „tvrdé jádro“, voliči mohou kdykoli „emigrovat“ k někomu jinému. A stvořit předčasné parlamentní volby, v nichž by neměl vítězství jisté, by byl Babišův politický (a bez prstu na státní pokladně dost možná i podnikatelský) konec. Bude hrát va bank?

 

Lesk a bída kurtizán


V tom, co nyní sledujeme, nejsou zlí a dobří. Pro všechny platí slavný verš z Limonádového Joea: Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina. Je to nemilosrdný střet o moc, ve kterém je čistý asi jen policejní prezident Tuhý. Ten má životní zájem vytvořit skutečně funkční policejní strukturu. Takovou, která se konečně alespoň trochu odřízne od politických tlaků – především oněch „nevolených“ politiků s Lenkou Bradáčovou (a jejím americkým zázemím) v čele.

Ti ovšem zdaleka ještě neřekli poslední slovo. Mají spousty kompromitujících materiálů – vlastně na všechny. Že jsou to většinou jen pomluvy? Že prakticky nic ještě nedotáhli k úspěšnému uzavření u soudu? Když se odposlouchané drby správně pustí do médií – vždyť víme, jak probíhají lynče, aniž z toho nakonec něco kriminálně postižitelného je. Hynkové, Moravcové, Fendrychové a Kundrové mají rovněž nyní stav nejvyšší pohotovosti. Mediální kurtizány totiž též bojují o život. Jakmile ztratí své „zdroje“, budou pro své komplice v policejních a prokurátorských kruzích bezcenní.

Mimořádně zábavná je ostatně i role Miroslava Kalouska a spojených sil Pražské kavárny – která je nyní rovněž zájmově rozpolcena. Teoreticky by měli kopat za Bradáčovou a Šlachtu spolu s ČT, Respektem a spol., jenže – nenávist k Babišovi a obavy o vlastní kriminalizaci jsou silnějšími motivy.


A Zeman?


Proto nepředbíhejme a počkejme si na další vývoj. Jediné pozitivní na celé věci může být, že reorganizovaná policie opět začne hrát roli, kterou hrát má. Jenže to je právě to, co je pro chobotnici smrtelné. Babiš a jeho lidé se proto nyní neostýchají útočit na policejního prezidenta zcela brutálně. Dělat to někdo jiný, budou noviny plné titulků “Neslýchaný politický nátlak na nezávislost policie!“. Zatím o tom kuňká jen premiér Sobotka. Babišovo a Bakalovo mediální impérium spolu s médii „veřejnoprávními“ to totiž jistě hrát nebudou.

Zcela nakonec připomeňme posledního z hráčů, pro nějž „bitva o policii“ může mít fatální dopad – prezidenta Miloše Zemana. Když kauza vypukla, stačil se ještě opatrně přiklonit na Babišovu stranu – a pak měl to štěstí, že právě odejel na zahraniční cestu.

Něco říci ale brzy bude muset. A je ve vrcholně složité situaci. Pokud Babiš nyní prohraje, Zemanova zatím skvěle rozehraná partie pro znovuzvolení může dostat pořádnou trhlinu. Bradáčová se Šlachtou a jejich krytí americkou ambasádou mu určitě není po chuti – ale Babiš je víc. Zatímco premiér Sobotka naopak dělá co může, aby ho Američané „ošetřovali“. Nebo k tomu už došlo – a proto se odvážil hodit Bradáčové do spiknutí vidle?

Je to prostě pořádně „zájmově“ zamotané. V každém případě lze proto zatím říci jen jediné: Na poslední chvíli se podařilo zabránit státnímu převratu číslo dvě. Babiš a jeho lidé jsou v defenzívě. Chovanec a spol. rozehráli partii s nejvyššími sázkami, která je může stát všechno, protože CIA nad tím asi také jen tak nemávne rukou. To už by musel být v Bílém domě Donald Trump.

A my ostatní? Jako vždycky. Jsme jen diváci.

Demokracie v praxi.

54 komentářů :

 1. František Štandera15. června 2016 21:19

  Větší blbost jsem již dlouho nečet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co ten tvůj oblíbený Respekt. To není blbost?! Ema

   Vymazat
  2. Tak to teda nechápu od kdy je Respekt můj oblíbený?

   Vymazat
 2. Zase americký ambasáda v akci :-D Ty vaše blbosti co tu publikujete snad generuje počítač

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hezky ses zastal svého chlebodárce. Pěkně, synku, pěkně.

   Vymazat
 3. No vy dva nade mnou do toho vidíte, že to hned kritizujete. Pro vás je nepředstavitelné, že se Eméričani srali, serou a doufám, že už dlouho srát nebudou do všeho v naší sluneční soustavě a přilehlém okolí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spíš pro pošuky jako ty je nepředstavitelné, že by se událo na světě cokoli v čem by neměly prsty USA, CIA...

   Vymazat
  2. Cokoli dobrého samozřejmě že ne, ale cokoli zlého, zlotřilého, agresivního a veskrze falešného ano. Ale tobě něco vysvětlovat, to je jako v 50.letech českému komsomolci říkat, že Edison vynalezl žárovku. Marek

   Vymazat
 4. Ani jsem to celé nedočetl a potvrdil se můj první dojem. Jsou to všichni gauneři. Slovy mého bývalého kolegy, postavit do zástupu po pěti a všechny prostřelit jednou ranou výkonného revolveru. Aby se ušetřilo na munici. Babiš, Šlachta, Sobotka, Chovanec,...Všechno jedna verbež. Kdysi jsem tak úplně nechápal, proč lidé sahají ke krajním řešením, jakými jsou revoluce, nebo volba totalitních stran. Dnes už to začínám chápat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak střílet se ti zachtělo? A co kdyby jsi se postavil do řady ty i celou svou posranou rodinou, psychopate?

   Vymazat
  2. Ale, ale, právě vaše rekce na povzdech 21:54 je psychopatická. Uvědomujete si to?

   Vymazat
  3. On je blbej, tam uvědomění nefunguje.

   Vymazat
  4. Jj, jsou to šmějdi emérický, pravda je někdy krutá.

   Vymazat
 5. Už seskorotěším, jak ty skoroamerikány budeme kopat do zádele.

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 7. Hájku jdi do háje a nerozvracej vlast.
  Také ten tvůj katolický plátek žel bohu nemá autoritu u moudrých lidí*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moudrý člověk přemýšlí a nepíše blbinky do jinak seriózní diskuse, jako vy!

   Vymazat
  2. ..souhlas, není o čem přemýšlet,
   hájek to za vás vymyslel*

   Vymazat
 8. Každý o tom píše něco jiného. Zajímavé - každý týden se dívám na dvojce na reportáž s Francouzem kolem světa, kde velice sympatický francouzský kuchař cestuje celou řadou zemí, baví se s obyčejnými lidmi, vaří, a tak. Nevím, kdo mu ty země vybírá, procestoval země asi tak poloviny světa, ale asi cestuje jiným světem - všude pohoda, lidi bez stresu,všichni se baví, zpívají, společně jedí co uvařili, fakt - pohoda. Svět, který nám denně už několik let předvádějí naše media, je naopak hnusný, nenávistný,samé intriky a zabíjení, samé mordy a ponižování lidí,bizarní političtí kašpaři, kteří si navzájem skáčou po krku, a stejně se nic neděje, milionáři a blbé hvězdy a proti tomu chudáci, zkrachovalci, zadlužení lidé a zase proti nim stojící lumpové, šmejdi, kteří si nakradli, dokonce se sčítá a lustruje co všechno ukradli a kde mají ulité miliardy - tak v tom hnusném, odporném, zdegenerovaném světě žijeme my. Máme my to ale smůlu. Tady -ať se podíváte kamkoliv, nenajdete nikde pozitivní, pohodový článek, jen občas zveřejní "kulturní referent" něco, co srdce potěší ( nebo alespoň oči) a hned se vyrojí smečka hovad, kteří to v diskuzi posračkují. A samotné diskuze? To je kapitola sama pro sebe - zvrhlíci, nenávistníci, blbci, sprosťáci, hnusná, tupá sebranka se potřebuje vykecávat, a je to stejné - válčení, nenávist, sprostota. Jestli budou policajti takoví nebo makoví lidem stejně nijak nepomůže, jejich špičky jsou šmejdi provázaní s politiky, justicí, a dalšími sráči - všechno, celá ta špína je mafie, a bojuje s obyčejnými lidmi - už ani nelze říci o co. Zničilo to dvě třetiny národa, zničilo to slušný a normální život v naší zemi, a teď už musíme vést ten přiblblý, plný strachu a hnusu, který se sem přivalil z amerických prérií - špína, nájemní pistolníci, nájemní vrazi, nenormální a úchylné ženy ( přešité čumáky, prodloužené vlasy, vycpané zadky i předky - fuj hnus! Hnusné stařeny) - teplouši, pornografie, úchylné filmy -NIKDY - NIKDY - tady takovýhle hnus nebyl. Nejspíš se polovina našeho zpotvořeného národa přihlásí k američanům, a nás Čechy zatlačí do jakési rezervace, kde budeme přežívat jako přežívají američtí indiáni, které potkal stejný osud. Není už teď úplně jedno, co politici v tomhle hampejzu předvádějí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, komunisto. Bejt tebou, okamžitē se obēsím. :)

   Vymazat
  2. Nenadávej do komunistů, tupče, když ničemu nerozumíš!

   Vymazat
  3. Tupý hovádko se svejma pořád stejnejma sračkama mně vůbec nedojímá. Asi je obyčejná kurva -placenej za ty žvásty - za normálních okolností by se neobtěžoval psát takový sračky. Stejně ty příspěvky nečte, jen píše ty svoje sračky. Kurva -no.

   Vymazat
 9. Pro 21:19 a 21:20: CIA, NSA a cela uSSacka masinerie buzeruje, korumpuje (sami se tim chlubi!), vydira a terorizuje politiky po cele evrope a podle vas tak necini ZROVNA v CR? To rozhodne neni vase naivita - ze?
  Jelikoz jsou hned dva prvni komentare pro-uSSacke, cili od lidi kteri tyhle stranky normalne nenavstevuji, tak je velice pravdepodobne ze se jedna o uSSacke trolly - o duvod vice se domnivat ze obsah clanku se prinejmensim ubira spravnym smerem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. presne tak ... dobry postreh

   Vymazat
 10. Ano, vsichni jsou lumpove. Ale na paranoidniho debila Hajka nemaji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zato ty máš,ty ceku z jůes krávy.

   Vymazat
  2. Petr Hájek vidí svět, jaký je. Nevěří na pohádky, jako mnozí zde diskutující oponenti.

   Vymazat
 11. Me se to velmi libi !
  T.j. typicky boj o moc.
  Slachta me zklamal, ze resignoval. Cekal jsem, ze se bude branit , aby byla sranda.

  Pravdepodobne ma nejakou nabidku v ruce. Stejne ho sidili. Videl jsem jeho office, a ten je tak maly, jako shiter (WC) americkeko porucika.
  Nedejte se pane plukovniku a dobre nas pobavte.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 12. Dělám si o tom všem názor, ale tenhle článek mi nepomohl. Je to příliš demagogické a útočné. Asi tak si představuji Rudé právo z padesátých let. Spíše hledám fakta a tohle je pokřik politruka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakta, fakta - tak chvíli poslouchej, co ti hoši říkají. Veřejně. To jsou fakta zahalená ve vatě slov. Ale občas vykouknou. Hájek vypráví svůj příběh a svůj pohled na svět. A není to hloupý a neinformovaný pohled! Květa

   Vymazat
  2. Všechny informace vyplývající článku jen potvrzují fakt, že všude tam, kde mají prsty USA a jejich CIA, se houfují kolaboranti USA. O USAh známý dokument tvrdí, že USA více jak 200 let (dodnes) terorizují svět, ničí demokracii a lidské práva a jsou nějvětším nebezpečím pro mír a mírový život na světě. Dokument: http://www.rodon.cz/print/clanek.php?id=3880, tyto fakta nezpochybnitelně potvrzuje. Je mnoho lidí na světě, ale těch, kterým se říká "člověk" těch stále vinou nemravných ambicí lidských zrůd stále ubývá.

   Vymazat
 13. Bravo, pane Hájku! Brilantní analýza. On totiž čas zpravidla vše vyjeví v jasnějším světle, což je i tento případ. Vidím to totiž podobně.
  Jen jste mi "vyfouknul" námět na článek..., ale na druhou stranu jste mi zase ušetřil spoustu času nad jeho sepisováním, takže děkuji.

  Zdraví Vás
  JiB

  OdpovědětVymazat
 14. Tady vládne justiční mafie už od Veškrny a slavného převratu 89.
  "Tři pilíře moci" tzv. demokracie, mají jednu podstatnou vadu - moc soudní. Neuvěřitelně tupá floskule o "nezávislém soudnictví", způsobila, že justice je na rozdíl od ostatních dvou pilířů, NEPOSTIŽITELNÁ, NEKONTROLOVATELNÁ, NEVOLENÁ a soudce je DOŽIVOTNÍ, samotnými soudci VYBRANÝ a DOSAZENÝ a fakticky NEODVOLATELNÝ.
  TO JE ONEN STÁT VE STÁTĚ!!!!!!!
  Navíc zákony si soudci píšou sami, Parlament je pak víceméně jen "upraví" na zakázku těch soudců, co něco v původním textu přehlédli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, tak, velmi podstatná připomínka.
   Ve značné míře už těchto jmenovaných vlastností nabývá i moc zákonodárná a výkonná. Děda.

   Vymazat
 15. Dobrý policajt je moralista. Dobrý policajt má orgazmus, pokud se mu podaří zavřít lumpa, gaunera a zloděje, ať je z prava nebo z leva. Za tímto ùčelem uzavře smlouvu i s čertem a třeba i s americkou ambasádou.Šlachtovi fandím.Bojîte se zloději a mafiáni a serete strachem? Běžte od válu! Je to však marný boj. Kapitalismus je totiž ze svê podstaty založen na zlodějnách, korupci a podvodech.

  OdpovědětVymazat
 16. jakoby nikdo neznal ono zname mlha předemnou mlha za mnou a to co je v tivi je jenom jako nikoliv doopravdy jak si tupe ovce představuji je to jako když sralbotka nebo vovar vypusti nějaky ten žvast ala veškrna že naše země nesqveta a že jednou někoho doženeme či předhonime on totiž kapitalismus pro dolni miliony musi byt sama lež a podvod kdyby to bylo obraceně tak je to komunismus ale jen pro hornich sto tisic samozvancu co si přidavaji sami sobě a že by řikali pravdu to si muže snad myslet jen uplny blb či degenerovany idiot

  OdpovědětVymazat
 17. Obecně,článek s zoufalým obsahem, inu doba dovolených a tak jedna kachna za druhou. Co mě všzak zaráží je diskuze, neobyčejně hloupá. Lidi, kam jste dali rozum, alespoň si to po sobě přečtěte. Myslím, že pokud by se mělo uvádět jméno a adresa tak se nenejde jediný, kdo by se nestyděl za to co vyplodil. Diskuze to jsou myšlenky a argumenty, ovšem tady je nenajdete.
  Bedřich

  OdpovědětVymazat
 18. Je úžasné, zároveň hrůzné, jak doba odhaluje, kde kdo skutečně stojí. Tento článek líčí PŘESNĚ OPAČNĚ skutečnosti, jaké jsou. ÚOOZ, Šlachta, Zeman, Ištván atd. jsou lidé, kteří od roku 2012 začali jít právě "chobotnici" po krku. Dívejme se proto pozorně, kdo všechno stojí proti nim - a jsou to skoro všichni. Nejvíc křičí právě ti, kteří si vždy dělali co chtěli, kradli, jak chtěli, v rozsahu jakém chtěli, zvykli si na absolutní nedotknutelnost. Téměř nejvýše Mr. Klaus, a samozřejmě jeho nohsledi a vycvičení rotvaleři. Bezskrupulóznost, a okatá až do očí svojí naivností bijící lživost tohoto textu je pozoruhodná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní16. června 2016 9:01
   „Je úžasné, zároveň hrůzné, jak doba odhaluje, kde kdo skutečně stojí.“
   To jste napsal moc dobře. Také jsem obdivoval Bradáčovou a Ištvána, že se pustili do těch ODS parchantů, v Nečasově vládě. Není je proč litovat a Nečas ví nejlíp, proč tak rychle odstoupil. Asi by se na něho toho nechalo najít více, kdyby se vzpouzel.
   Postupem času se ale ukazuje, že Nečas nebyl odstaven z ušlechtilých pohnutek boje proti korupci, ale naopak, že právě v jednom, dost podstatném případě, korupci vzdoroval.
   Ne, že by naši politici měli z korupce kopřivku, ale tam, kam je tlačí usáčtí instruktoři, dostává situaci na podstatně vyšší level.
   Jedině ven z EU, ven z NATO, zavést prvky přímé demokracie. P.K.

   Vymazat
 19. Všechno je to zločinný proces, zahájaný rokem 89!!! Rozkradení státního majetku,likvidace našeho průmyslu, zemědělství, hospodářské soběstačnosti státu,zlodějské všechny minulé a současné vládnoucí politické strany,zaprodaná justice, všichni podplacení a lezoucí do zadku USA. Všichni "mocní"jsou jen banda těch nejdrzejších podvodníků a zločinců, kteří jen hrabou a hrabou. Těmto nikdy nezáleželo na poctivě pracujícím lidu.

  OdpovědětVymazat
 20. Některé věty v článku jsou skutečně přímo perly. Např. "... a reorganizovaná policie začne konečně dělat to, co má..." Amen. Tedy jít na ruku mafiánským politikům starého střihu, hledět si umravňování obyvatelstva a nestrkat nos tam, kam nemá (do věcí nedotknutelných politiků). Co je vůbec policii a státnímu zastupitelství do politiků, kteří porušují veškeré zákony, rozkrádají zemi, pro sebe mají vlastní zákony? Co si to policie dovoluje strkat do toho nějakým svým útvarem nos???? Toho bohdá nebylo a bohdá nebude!!! To si mi politici líbit nenecháme!!!!! ---- Myslím, chlapečkové, že jste se odkopali, a víc a víc. Ten gauner Hájek se asi opravdu už úplně zbláznil, pokud si myslí, že TOHLE mu ještě většina zbaští. --- Přesto, znovu, drzost a bezostyšnost toho PŘÍMÉHO LHANÍ LIDEM DO OČÍ V PŘÍMÉM PŘENOSU, očernění právě těch, kteří s věcmi něco dělají v nejvyšší možné míře stoupencem bývalého prezidenta, vedoucího země, to vše stále ještě nedokážu přijmout bez lehkého šoku (když nebudu zmiňovat dávivý reflex).

  OdpovědětVymazat
 21. A to nemluvím o tom, že za UVEŘEJNĚNÍ TAKOVÉTO NEHORÁZNÉ LŽI A PŘEKRUCOVÁNÍ FAKTŮ, přitom s uvedením za údajně zajímavý článek,by MĚLA SKLÁDAT ÚČTY A NÉST PŘÍMOU ZODPOVĚDNOST REDAKCE TOHOTO SERVERU!!! Jestli něco takového může uveřejnit, byť jen třeba omylem, někdo, komu údajně jde o pravdu a budoucnost této republiky, TAK JÁ JSEM SLAVNÝ LOVEC PAMPALÍNI. Hanba nejen lháři Hájkovi, ale celé slavné "redakci" tohoto listu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte-li důkazy, že v článku jsou "NEHORÁZNÉ LŽI A PŘEKRUCOVÁNA FAKTA" bylo by od Vás vhodné je uvést. Jinak tak "hanba" zřejmě zůstane na Vás ...

   Vymazat
  2. Já mám dokazovat, že nehorázné pomluvy a lži vyšetřujícího policejního útvaru, který vyšetřuje organizovanou, kriminální činnost, do které jsou úzce namočení politici, nejsou pravdivé? Nejste vy pan Hájek? ---- Víte, předvedu vám váš způsob argumentace v praxi. Jste gauner a lhář. Zneužíváte své postavení, jste vůdce politické a ekonomické mafie v zemi. Jste to vy!!! Cože, že to tak není? DOKAŽTE TO! (asi tak, k vašemu - rovněž nehoráznému požadavku)

   Vymazat
  3. Pokud nějaký server bez patřičného doplňujícího komentáře zveřejní takovýto pomlouvačný, rádoby konspirativní článek, očerňující útvar, který se v této zemi naopak téměř jediný nejvíce podílí na odhalování organizovaného zločinu propojeného s politikou, měl by za to nést zodpovědnost. Něco jiného je právo na vyjadřování, a něco jiného je záměrné očerňování a šíření pomluvy. Uvedením takového článku bez komentáře se tento server přidává na stranu gaunerů. Pokud je na to upozorněn a reaguje jako potrefená husa, dělá to samé, co většina dotčených politiků. Mohu se pak domnívat, že je v celé kauze namočen podobně, jako tito politikové.

   Vymazat
  4. Stačilo by třeba něco jako "tento názor nemusí vyjadřovat stanovisko redakce". Pokud nějakou takovou větičku má novarepublika ve stanovách, pak se omlouvám. Pravda je, že zveřejnili i objektivní komentáře ke kauze - pan Olšer, a pan Letko.

   Vymazat
  5. 10.12,10:19 - Slabá, z Vaší strany až zoufalá argumentace. Mezi normálně myslícími lidmi vždy platilo, platí a bude platit, že když někdo z něčeho obviní musí mít "důkazy". Pouhý "dojem" nestačí ....
   P.S. Abychom si rozuměli, já o "pravdivosti" článku mám také své pochyby, ale bez konkrétních argumentů bych si nikdy nedovolil někoho obvinit s "nehorázných lží a překrucování argumentů", příp. redakci NR z jeho uveřejnění. Zvlášť když v úvodu upozorňuje, že "článek je již pět dní starý, ale vývoj na politické scéně staví text do zajímavého kontextu." Záleží tak jen na čtenáři jak text článku chápe. I na Vašem příspěvku je patrné, že to každý chápe jinak, a tak je to správné !

   Vymazat
 22. Těžko lze uvěřit svým očím, když to člověk čte

  OdpovědětVymazat
 23. Chobotnice skutečně dostala ránu. A její jednotlivá chapadla se nyní neskutečně přesně odhalují. Tímto článkem pan Hájek ukázal na sebe více než kdykoli předtím. Jako na jedno z macatých chapadel hydry. Pro mě až trochu překvapivě. Asi se ale není čemu divit. Vždyť tatíček Klaus byl na začátku toho ekonomicko - politicko - mafiánského marasmu, který navázal na marasmus komunistický.

  OdpovědětVymazat
 24. Velmi dobrá analýza:
  http://aeronet.cz/news/cesko-nakrocilo-k-predcasnym-volbam-mezi-ano-a-cssd-hori-mosty-ktere-pro-jistotu-podrezava-kalousek-z-top09-valka-konceptualnich-sil-ekonomicke-vs-ideologicke-globalizace-je-v-plnem-proudu/

  OdpovědětVymazat
 25. Všechno je to jedna hnusná zkorumpovaná mafie,jeden propletenec zlodějů a podvodníků, působící jen pro svoje vlastní obohacení a prospěch. A tohle lidské svinstvo řídí náš stát.

  OdpovědětVymazat
 26. pane Babiši a Sobotko, ono voliči už pomalu reagují na ty vaše divadýlka bezcharakterních kreatur. Ono lidi nejsou úplní tupci, probouzejí se a už váš všechny u těch žlabů začínají mít plné zuby. Nemůžete donekonečna urážet jejich IQ svým chováním. Tuhle anketa: hlasovalo 2 650 lidiček (hlasování stále probíhá).

  Který předseda politické strany má vaše sympatie? Odpověď lidu:

  1% Lidinský (předseda Úsvitu)
  1% Kalousek a Bělobrádek
  2% Sobotka a Fiala
  5% Stropnický
  7% Mach a Filip
  23% Babiš
  51% Okamura
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dostanu-do-drzky-jste-jak-Moravec-Tajtrlik-Andrej-Babis-predvedl-neskutecnou-show-lide-rvali-smichy-440621

  OdpovědětVymazat
 27. Pravdu o pozadí tahanice o moc se dovíme až po příštím převratu. Nyní pro jistotu nikoho, kdo po roce 1989 vládl, nevolit za žádných okolností.

  OdpovědětVymazat
 28. Pane Hájku, mám vás rád, čtu vás rád, ale tentokrát myslím, že jste úplně, ale úplně vedle ... jsem zvědavý, jestli, až se pravda provalí, přiznáte chybu alespoň tak vehementně, jako píšete tento článek ...

  OdpovědětVymazat