Reklama

.

.

čtvrtek 2. června 2016

Clintonovi a Kosovo, bašta Daeše v Evropě

Tereza Spencerová
 2.6. 2016  Literární noviny
Evropa by měla na případné zvolení Hillary Clintonové americkou prezidentkou pohlížet s obavami, neboť na případech Libye nebo Kosova už dobře ví, čeho je ta paní schopna.Západ se pomalu ale jistě znovu noří do války v Libyi, protože namísto proklamované demokratizace se kdysi bohatý a funkční stát proměnil v nástupiště migrantů do Evropy a baštu všemožných islamistických radikálů, jimž nově vévodí Daeš.


 Zatímco Rusko zničehonic rétoricky přitvrdilo s tím, že vražda libyjského vůdce Muammara Kaddáfího byl válečný zločin, i šéf Západem stvořené nové libyjské vlády – vlastně jedné z několika vlád, které v Libyi operují – má za to, že za chaos v jeho zemi může jen a jen Západ. Není to ovšem přesné vyjádření – odtajněné dokumenty prokazují, že „humanitární“ agresi proti Libyi sice rozpoutaly Británie s Francií, ale zničení státu dokonaly rozkazy, které bez ohledu na nesouhlas americké generality osobně vydávala tehdejší ministryně zahraničí USA Hillary Clintonová. Z jejích hacknutých e-mailů navíc vyplývá, že důvodem byla podle všeho snaha zabránit tomu, aby bohatá ropná Libye zavedla zlatem krytý dinár.

Ať už ale byl skutečný motiv za rozbitím Libye jakýkoli a ať už si ho u Hillary Clintonové zaplatil kdokoli, v určitém ohledu se ukazuje určitý trend – po svržení Husního Mubaraka v Egyptě Clintonová podpořila vládu Muslimského bratrstva, v Sýrii aktivně začala vyzbrojovat džihádisty všech barev, a to nabízí paralelu se současným Kosovem, které se už rovněž proměnilo v baštu radikálního islámu, tentokrát už ovšem přímo v Evropě.

Kosovo je obecně jakýmsi Clintonovic „dítětem“: prezident Bill má v Prištině svou sochu v lehce severokorejském stylu a k ní i svůj bulvár, Hillary pak obchod s oblečením ve svém stylu… Nikoli náhodou. Gail Sheehyová v Hillaryině životopisu připomíná, že to byla právě tehdejší první dáma USA, která nutila manžela prezidenta, aby vyhověl neokonzervativcům a různým zastáncům intervencí a vydal povel k bombardování Jugoslávie. Při cestě do Kosova pak ujistila své hostitele, že USA stojí jednoznačně za Prištinou: „Pro mě, moji rodinu a mé americké spoluobčany je to mnohem víc než otázka zahraniční politiky, je to osobní.“ A vzápětí objala kosovského mafiánského prezidenta Hašima Thačiho, kterého Rada Evropy obvinila z obchodu s lidskými orgány svých srbských obětí.

Do Kosova za lukrativními podniky vzápětí zamířili korporátní iniciátoři a vykonavatelé bombardování Jugoslávie i odtržení Kosova, včetně Madeleine Albrightové či generála Wesleyho Clarka. A i pod jejich „dohledem“ se Kosovo ve stínu mamutí americké vojenské základny Camp Bondsteel v mezidobí proměnilo v místo s hustou sítí islamistických škol napojených na Daeš a financovaných ze Saúdské Arábie, Kataru nebo Kuvajtu, tedy od hlavních přispěvatelů do fondů Nadace rodiny Clintonů. „Každý pátek, jen pár metrů od sochy Billa Clintona s rukou vztyčenou k veselému mávnutí, se k modlitbám na chodnících před improvizovanou mešitou v bývalém obchodě s nábytkem sklánějí stovky vousatých mužů,“ popisuje situaci New York Times v reportáži nazvané Jak se Kosovo stalo živnou půdou Islámského státu. „Mešita je jednou z bezpočtu, které tu byly postaveny za saúdské vládní peníze a které stojí za šířením wahhábismu,“ dodává list. Za 17 let, které uplynuly od konce války, „saúdské peníze a vliv – po většinu času za dohledu amerických činitelů – proměnily toto kdysi tolerantní muslimské společenství na kraji Evropy v rodiště islámského extremismu a místo, které produkuje džihádisty“. Deník cituje statistiky, podle nichž místní policie za poslední dva roky identifikovala 314 Kosovských Albánců – včetně dvou sebevražedných útočníků, 44 žen a 28 dětí – kteří se připojili k oddílům Islámského státu, což je největší poměr vůči počtu obyvatel v celé Evropě. Jeden z těchto kosovských Albánců, Lavdrim Muhaxheri, je dnes polním velitelem Daeše v Sýrii, kam se dostal nejspíš s pomocí NATO přes Irák, a loni se proslavil videem, na němž popravuje syrského zajatce výstřelem z granátometu. „Nedělám víc nebo míň, než jsme dělali v Kosovské osvobozenecké armádě během války“ proti Srbům, vysvětlil posléze.

Kosovo, mafiánský stát, jehož legitimitu a nezávislost uznala i Česká republika, se tak dnes stává baštou islámského fundamentalismu, terorismu, násilí, zločinu i vybičovaného nacionalismu, který chce území připojit k Albánii. A co víc, popřením všech mezinárodních norem při odtržení od Srbska posloužila „nezávislost“ Kosova posléze i jako „precedent“ pro Rusko při jeho anexi Krymu.

Je přitom výsledkem především zahraničních vizí rodiny Clintonových, přičemž podle amerických politologů Hillary Clintonová žádnou definovatelnou zahraničněpolitickou doktrínu ani nemá – v zásadě má blíž k jestřábovi Johnu McCainovi než například k Baracku Obamovi, ale prý není připravena bombardovat vždy a vše úplně bez rozmýšlení. Nelituje toho, že prosadila zničení Libye, protože prý stále věří, že se proces teprve vyvíjí a vše ještě může skončit dobře, a v žádném případě proto nebude dopředu vylučovat žádné další vojenské intervence. V Sýrii by proto vyhlásila „bezletové zóny“ po libyjském vzoru a dodala džihádu protiletecké zbraně k boji proti vládním a ruským silám. Její politika vůči Číně není zatím zcela zřejmá, ve srovnání s Donaldem Trumpem ale bude výrazně protiruská, což při pohledu na přesun jednotek NATO k ruským hranicím a dalšímu plánovanému zbrojení není pro Evropu nejlepší vyhlídka. Nicméně vůči Evropě mají u Clintonů nejspíš jasno. Ačkoli totiž není role někdejšího prezidenta Billa Clintona ve volební kampani jeho ženy příliš jasná, jeho slova nelze jen tak přehlížet. „Polsko a Maďarsko, dvě země, které by bez Spojených států a dlouhé studené války nikdy nebyly svobodné, se nyní rozhodly, že jim demokracie činí potíže,“ prohlásil Bill Clinton v souvislosti s neochotou Varšavy a Budapešti podřizovat se bruselskému systému uprchlických kvót. „Chtějí vedení v Putinově stylu: Dejte mi autoritářskou diktaturu a cizince si nechte.“ Prohlášení z clintonovic tábora je vcelku srozumitelné: „Osvobodili jsme vás a vrátili vám svrchovanost, tak nyní dělejte, co vám říkáme!“

Jako kdyby nestačili migranti z Libye a islámští teroristé, heroin a obchodníci s lidskými orgány z Kosova…

25 komentářů :

 1. A není ono to jedno, kdo bude v USA prezidentovat? Evropa už pohlíží s obavama úplně na všechno, a jestli nepohlíží, tak dělá chybu. Ze smradlavý světový politiky napříč politickým spektrem jde strach, a co teprve mediální krysy - ty se povedly! Jen číhají na příležitost, a všude přilejvají olej do ohně - namísto aby hasili. Už jste někdy někde četli článek, který by zmírňoval tu horkou kaši, kterou media schválně vaří? Já ještě nikde ne. Každej článek se rozžižlá na jednotlivý věty, a ke každej větě se sesmolí další článek, a tak pořád dokola. A lidi se můžou posrat. A co myslíte - proč se to asi dělá? Že jako někdo pečuje o informovanost občanů? Fakt myslíte, že na tomhle některým mediím záleží? Jste naivkové, jako pitomci, kteří dřepí u hracích automatů, čumí na poskakující jablíčka, a každej věří, že zrovna dnes vyhraje. Nahází do těch křápů celej svůj život, jakmile je na tom závislej, a to je časem každej. A vy zase necháváte celej svůj zdravej duševní život v těchhle rádoby publicistických sračkách. Až se z vás stanou magoři, úplně na tom závislí.Budete u toho dřepět od rána do večera, psát blbosti zadarmo, a provozovatelé tohoto ráje budou vydělávat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:57-snažím se Vám porozumět ale nedaří se mi. Svět se nikdy nevrací do starých kolejí, na to si musíme zvyknout ať chceme, či ne. Buď se naučíme nový Svět korigovat nebo se mu podřídit. Druhé nám jen odebírá sílu a chuť.

   Vymazat
  2. Bane pane. Já myslím, že se nenaučíme nic.Co jsme se naučili za šestadvacet let devastace naší vlastní země od pacholků? Nám se nemusí psát o chřestění zbraněma tady naokolo, my máme svou vlastní stáj škodlivých pacholků, a vždycky za jednoho odejitýho přijdou dva ještě horší. To jsme dokázali, a to jsme se naučili. Nic jinýho. Jen když můžeme někde žvanit svoje názory, o nichž si myslíme, že z nich někdo vychází. To je k smíchu. Ale byl to dobrej tah, asi to tak mají socky v jiných státech, že se můžou verbálně vyzuřit a vyžvatlat, a jiný aktivity už potom nepotřebujou - ani jich nejsme schopní. Žádný nový svět se nenaučíme, protože nový už tady je, a zatraceně tím posraným navrch. Nic nezkorigujeme, podřídili jsme se. Jak říkal s oblibou sám náš knížepán Schwarzenberk - že dokud Češi nebudou chcípat hlady, nic se tady nestane. No a pacholci se starají, abysme jako nechcípali hlady, když chcípne někde jednotlivec, tak se o něm neví. Každej, o kom se tady někde napíše, poslouží jen k tomu, aby rozpoutal lavinu diskuzí, k tomu slouží živí, bohužel i mrtví, různí ubožáci, zadlužení apod. Jen proto se o nich občas napíše, ne že by někoho skutečně zajímali. Ano, máte pravdu - je to cosi, co nám odebralo sílu a chuť. Chuť psát a žvatlat budeme mít pořád -to je jediná česká jistota, jinak ale úplně neškodná.

   Vymazat
  3. Pane Povolný, napsal jste to hezky. Ale výše uvedený anonym, chtěl zřejmě říci totéž. Věnujeme-li všechen čas úpornému sledováním zpráv, např, zda vyhraje Clintonová, nebo Trump, potom se nám nedostává na to podstatné, jak jste vyjádřil „na korigování vývoje“. Není podstatné, který z nich vyhraje, neboť oba budou sloužit rotšildovu plánu, pouze u toho povedou jiné řeči. Podstatné je, že Amerika ovládá EU a že tato EU si osobuje příliš mnoho pravomocí, vůči národním státům. Podstatné je, že i naše vláda také pracuje ve stejném smyslu a tím nás zatahuje do války, kterou si tyto síly přejí, ale evropští občané nikoliv. Toto bychom se měli snažit korigovat. P.K.

   Vymazat
  4. Válku si přejete jenom vy, komunističtí vymaštěnci.
   Pořád o ní mluvíte, pořád na ní myslíte, pořád se snažíte z neznámého důvodu sami sobě nalhat že západ, USA, EU, Ročíld, ... whoever, se nás prej snaží nahnat do jakési války.
   A pak se těmto nesmyslům, imaginárním kravinám které si vymýšlíte stavíte, bojujete proti nim, snažíte se je "korigovat".
   Směšné.

   Vymazat
  5. Prostý vymaštěnče 18:1O - jestli chcete stále veřejně vystavovat svoji omezenost a hloupost, pokračujte. Válku chtějí naši noví kamarádi z USSA a chtějí nás do ní zatáhnout. Je s podivem, že sem lezete neustále, ale asi nečtete nic, protože i nedospělec, který si přečte pár místních textů pochopí, kdo chce a kdo nechce válku. Takže klidně pokračujte ve svých výlewvech hlouposti. My se tu bavíme, my se vám smějeme. Ale smích je to trpký. Osud nám nadělil mozek, ale vy ho neumíte používat.

   Vymazat
  6. Dvořáku, ty blbe, kdyby tu válku "kamarádi z USA" opravdu chtěli tak už je dávno po ní. Výborná záminka by třeba byla ochrana územní celistvosti Ukrajiny ke které se zavázaly v Budapešťském memorandu.

   Ty vaše neustálé dementní předpovědi o válce jsou asi stejně "kvalitní" jako neustálé předpovědi o kolapsu dolaru a USA, o ruském dvouhlavém zlatém orlu atd.

   Běž si Dvořáku raději přepočítat své byty jestli ti náhodou zase nějaký nepřibyl.

   Vymazat
  7. Há - už se perou, už se perou? Konečně se něco děje! He. Uslintanej estebák Venca Dvořáků se rozčílil! Tak u toho muším bejt!:))))))

   Vymazat
  8. A vy dva - 18.32 a 19.00 - jestli nejste jeden a tentýž magor, nestydíte už se za ty blbé provokace tady? Co těma svejma sprostejma sračkama který tady slintáte každej den, co tím chcete docílit? Aby si ti ostatní řekli, že když sem lezou tihle sprostí magoři, a dokud sem lezou, nebude tady diskutovat nikdo jiný, protože to postrádá smyslu? Budete pod všemi články jen vy - nikdo jiný - to chcete docílit? Opravdu není pochopitelné, proč sem pořád lezete se svými urážkami a sprostými nadávkami, mezi lidi, které zjevně nenávidíte, ale lezete mezi ně stále a pořád. To je nějaká nemoc? Přece - kde nejsou lidi, kteří mi názorově sedí, tam nelezu - ne? Proč sem lezete pořád - to opravdu cítíte potřebu komukoliv sprostě a hnusně nadávat? Nikoho tady z těch lidí neznáte - sprostě nadáváte neznámým lidem, a to vám připadá normální? A jestli někdo z vás něco má s panem Dvořákem, jděte si to s ním vyřídit někam osobně, proč tady pořád otravujete se svým privátním problémem? Jinak - protože urážíte adresně, být panem Dvořákem, podal bych na vás trestní oznámení pro veřejné urážky na cti a nemyslete si, že vás ta anonymita nějak ochrání - každý počítač lze vystopovat a určit přesně, odkud sprosté nadávky a urážky vycházejí. Jste stejně tak sprostá, blbá a ubohá individua, která různě vyhrožují uloženými bombami a myslí si, že jsou nepostižitelní. Nechcete se už na to vysrat, nebo si najděte jiný server, kde budete mezi názorově stejnými lidmi, přece pořád tvrdíte, že většina lidí je proti "komoušům" a "rusofobům" a podobné sračky, tak si najděte tu většinu, a nelezte sem. Tady rozhodně ta většina není, jak jste si jistě všimli.

   Vymazat
  9. A specielně tobě ty magore 18.10 - co je na evidentním a zjevném chrastění zbraněmi, přejezdy kolon, nové americké základny v Polsku a Rumunsku, neustálá cvičení NATO někde směšného? Ona to není pravda? On si to někdo vymýšlí? A hlavně a úplně nejdůležitější - ty tři miliony hnědých šmejdů, kteří zaplavili Evropské země, roznášejí nemoci, vyžadují bezplatné bydlení a sociální podpory, což zcela určitě je odněkud někým řízeno - tobě to přijde směšné? Proč nemá veškeré obyvatelstvo zadarmo bydlení, naopak, neřestně předražené - nebo ona to není pravda? Ono není v Evropě tři miliony hnědýho sajrajtu a nebydlí to zadarmo, nešatíme to, a neživíme to? Tak zavři tu svojí blbou hubu, na tom není směšného vůbec nic, to je velice vážné. Nebo ty máš nějaký nápad, kde brát neustále peníze na obživu a sociální obhospodařování takových davů lidí? Kolik přispíváš ty? Až ti seberou to co máš, že se musí všechno dát hnědýmu sajrajtu - sklapneš tu držku? Nesklapneš ji dřív?

   Vymazat
  10. 19:42

   Tak udávat se ti zachtělo, ty bolševický hajzle? No asi jsi se zřejmě probudil po 26 leté hybernaci.
   Mám pro tebe smutnou, šokující zprávu:
   Vy komunističtí psychopati už nejste dávno u moci a nemůžete nikoho zavírat tak jako dřív.

   Vymazat
  11. 19:54-taky mám jednu znepokojující zprávu pro Vás, prodejny se nestačí doplňovat náboji.

   Vymazat
  12. No to jste mě povolný opravdu znepokojil. Celej se třesu :-D
   Kdy vás mám čekat?

   Vymazat
  13. Ty ideš niekomu nadávať do boľševikov, ty trollie hovno? Prebrali ste presne boľševické praktiky a teraz by ste chceli zatvárať, umlčiavať a perzekuovať tých, čo nelížu rite havlistickým pohrobkom a ich americkým mecenášom. To bude asi tým, že presne tým ste, boľševickými smradmi, ktorí sa presúvajú z jedného režimu do druhého, prezliekajú kabáty a snažiaci sa zotročiť ľudí. Lenže dovtedy sa chodí s krčahom po vodu, kým sa ucho neodbije a teraz tá situácia nastala!

   Vymazat
  14. 21:14. Měla byste jíst banán podélně, tak ho jedí hodné holky.

   Vymazat
  15. 20:28-netvrdil jste, že nemáte zbraň? jo Vy máte ochranku? To je jiná, eviduji. Sdělím to vašim bratrům, které něžně nazýváte "kozomrdy". Jak víte, já zbraň nevlastním.

   Vymazat
  16. TEN LEJNOLAHVÁRENSKEJ KOKOT VZNIKLEJ KŘÍŽENÍ DVOU PITOMCŮ A OPILCŮ BUDE POUČOVAT ????MATKA HAVEL KURVA A FOTR KNÍŽE DEBIL....TO JE GENETICKÁ VÝBAVA VŠECH USSÁCKEJCH POTRTŮ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Vymazat
  17. trollíku, nech tu prosím svou adresu.
   Mnoho lidí by si s tebou asi rádo popovídalo osobně. Jsi hrdina, inteligent a světa znalej borec. Tak se neboj.
   J.

   Vymazat
 2. Clintonová je - blbá zrůda!!De pekla s ní,a ne do úřadu prezidenta!!!

  OdpovědětVymazat
 3. jo bolseviku a stbaku je a bylo v ceske hroude stale u moci privela zde jeden kousek ze svazku.cz:
  Jméno Pohlaví Datum narození Místo narození Státní příslušnost 1
  VACLAV HAVEL M 05.10.1936 PRAHA ČESKOSLOVENSKO
  Datum zavedení 04.04.1970


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak se kouknete treba na zemana, dlouheho a klause!!!
   what a nice country!!! hhh

   Vymazat
  2. a co treba sovetsky rodak zidko vladimir zlodej zelezny? hhh

   Vymazat
  3. No vida, Venca Havlojc byl o 14 dní starší než můj tatík. Akorát že táta byl slušnej člověk cose živil poctivou prací od 14 do 64 let.
   J

   Vymazat
 4. Chudák bezmozečný anonym 18.32 vyrostl na americké propagandě a jejich vysněnou válku neuvidí , protože pro Havloidstvůry je nebezpečím Rusko ! Však říkám - chudák , s vykastrovaným mozkem !

  OdpovědětVymazat
 5. Pro hovado Chujmera debiloviče.....Chujmer je protipol blba podepisujícího se jako Palmer!A pokud nevíš kdo to byl.....vrchní hulibrk Edgara Hoowera!!!!!!

  OdpovědětVymazat