Reklama

.

.

čtvrtek 30. června 2016

David Rath: Slast z moci


30. 6. 2016   Vaše věc

Právě vrcholí další kolo bitvy, kdo bude mít v naší zemi moc, zda nikým nevolené skupiny uvnitř represivních složek, nebo lidmi volení politici.
Vlastně nejde vůbec o nic nového a stojí za to zapátrat v paměti a zkusit si některé momenty z historie připomenout. Omlouvám se za zjednodušení a případné drobné nepřesnosti ve výčtu událostí minulých.

Mouřenín a vládci
Mainstreamová média převzala základ propagandy minulého režimu, tedy, že v době socialistické republiky vládla u nás Komunistická strana. V reálu byla Komunistická strana v roli užitečného mouřenína a dělala křoví skutečným držitelům moci. Tím byly skupiny na klíčových místech represivního aparátu.

Likvidace
Vlastě to začalo po druhé světové válce, kdy sovětská tajná policie postupně začala ovládat klíčové části Československého bezpečnostního aparátu. Jan Masaryk po návratu ze Sovětského svazu glosoval, že tam jel jako svobodný politik a zpátky přijel jako Stalinův pohůnek. Jan Masaryk byl osobností a pohůnkem nebyl, tak ho zlikvidovali. Lhostejno, zda ho z okna vyhodila ruka přičinlivého českého tajného policisty, nebo se rozhodl Jan Masaryk vyskočit pod sílícím nátlakem Moskvou řízeného represivního aparátu.

Vláda represe
Pak to šlo rychle. Milada Horáková a další nekomunističtí politici, následovali vysocí komunističtí politici Slánský a spol. Ostatní soudruzi už se jen třásli strachy, zmítali v depresích a útěchu hledali v alkoholu, jako třeba Klement Gottwald. Bylo jasné, kdo drží moc ve státě a vyšší či nižší komunisté se předháněli v servilitě. Smrt Stalina zbavila KGB přímého každodenního dohledu nad českými represivními složkami, což posléze vyústilo ve snahu o osamostatnění politiků. To bylo rázně ukončeno přímou vojenskou invazí a hlavně nastolením opětovné vlády represivních složek.

StB a prokuratura
V sedmdesátých, osmdesátých a devadesátých letech byli v ČSSR nejmocnější dva lidé. Prvním byl šéf StB a druhý byl generální prokurátor. Okolí tehdejších prezidentů Svobody a Husáka vzpomíná, že pokud tito někomu chtěli něco říci neoficiálního, tedy nějaký svůj skutečný názor, pak tak činili šeptem za hlasitě zapnutého rádia či později TV. Ostatně i vlastní začátek událostí z listopadu 1989 byl součástí plánu represivního aparátu jak si zachovat vlastní moc i po té co Michail Gorbačov dal svým provinciím právo si vybrat svůj další osud.

Šok z vypuštěného džina
Schopnosti skupin uvnitř tehdejšího represivního aparátu sice dokázaly spustit síly v celé společnosti, ale ty byly tak mohutné a živelné, že se zcela vymkly kontrole. Podobně jako tsunami se vzedmuté emoce lidí převalily i přes represivní složky. Ty byly na čas v šoku a pochroumány. Ne však na dlouho. Postupně začaly vznikat skupiny těch, co chtěli moc zpět do svých rukou a začali hledat spřízněné politiky.

Nové námluvy
První vlaštovky na sebe nedaly dlouho čekat. Použití represe v politice se projevilo třeba vězněním poslance Sládka při volbě prezidenta Havla. Už tehdy mělo být jasné, že námluvy mezi vybranými členy represivních složek a některými politiky začínají. Konečným výsledkem pak má být podrobení politiků úzké skupině jedinců, kteří ovládnou klíčové pozice v represivním aparátu. Tedy obnova předlistopadového modelu vládnutí.

Otevřená náruč
Akcelerace nastala za ministra vnitra Stanislava Grosse. Ten se nechal očarovat kouzlem moci represivního aparátu a jeho použitím v politice. Tak tehdy před volbami letěla zatýkat Marka Dalíka policejní helikoptéra. Ve věznici skončil Kladenský primátor Volf. Propukla řada policejně mediálních afér v podnikatelské sféře, za všechny vzpomeňme zakuklence obsazující IPB. Nutno říci, že významné části veřejnosti se to líbilo, neboť v té době vrcholily přesuny ohromného majetku a běžný občan byl frustrován pohledem na pár vyvolených, co se ze dne na den dostali k pohádkovému státnímu majetku.

Přituhuje
Dalším krokem posílení moci represivního aparátu bylo přímé ovlivnění voleb přes Kubiceho zprávu - tedy útok na premiéra. Tehdy vedení ÚOOZ ve spolupráci s některými politiky z ODS připravilo „mediální“ bombu. Neměli ještě dokonalý systém jako dnes. Do komplotu nebyli zapojeni státní zástupci. Pokud by byli, tak by vše vypadalo ještě mnohem dramatičtěji. Pokud by už tehdy věc řídili vybraní jedinci z prokuratury, pak by došlo i k razii na Úřadu vlády. Díky tomu, že šlo o izolovanou akci několika policistů a politiků, šlo vlastně jen o mediální drama, které však výsledky voleb změnilo.

Mouřenín Kubice
Jeden z aktérů, Ivan Langer si byl vědom nebezpečnosti policejního angažmá v politice. Sám z blízka sledoval jakou to má sílu. On se nechtěl o moc dělit s policisty a už vůbec nechtěl riskovat, že mu někdo udělá totéž, co on udělal Paroubkovi. Snažil se proto dostat nebezpečné složky pod kontrolu. Částečně se mu to i podařilo, vypuzením Kubiceho a jeho nejbližších.

Nástup intrikána
Slabá Nečasova vláda však přinesla zcela novou kvalitu v boji o moc. Ministrem vnitra se stal Kubice. Symbol zneužití policie v politice. Ministrem spravedlnosti se stal Pospíšil. Bezskrupulózní intrikán toužící po moci, kterou chtěl získat prostřednictvím podobně mocichtivých vybraných státních zástupců. Především se svojí poradkyní Lenkou Bradáčovou. Pospíšil měl dva cíle. Zbavit ODS nálepky strany prolezlé korupcí a klientelizmem a v čele ODS následně vystřídat nevýrazného Nečase.

Odvést pozornost
ODS byla mezi většinou lidí zcela zdiskreditovaná desítkami skandálů a tak bylo potřeba odvést pozornost ke konkurenční ČSSD. Tak dostali vyvolení státní zástupci zadání vytvořit nějakou mediálně skutečně výživnou akci, která ukáže, že nejzkorumpovanější není ODS, ale ČSSD. Lenka Bradáčová k tomu použila zcela nový model. Státní zástupce osloví své osobní kamarády u police, vybere si soudce, co nekladou odpor a použije prostředky na politiky, které se dosud používaly vlastně jen na nejbrutálnější trestnou činnost charakteru únosů, obchodu s bílým masem, pašování drog , samozřejmě včetně úpravy důkazů , zastrašování atp.

Nejdřív Rath a pak Nečas
Jejím modelem se záhy inspirovali další státní zástupci a vybraní policisté. Výsledkem byla nejprve má spektakulární likvidace za pomoci zakuklenců, vrtulníků, obsazení Sněmovny samopalníky. Za pár měsíců pak následoval pád Nečasovy vlády s obsazením Úřadu vlády a se zatčením několika poslanců. Pospíšilovi jeho plán nevyšel. Bouře, kterou vyvolal, byla příliš silná a smetla ODS. Musel nejprve dezertovat do TOP 09 a nyní si líže rány v Bruselu. Zatímco Lence Bradáčové vše vyšlo dokonale. Nebyla by to ona, kdyby se spokojila jen s povýšením a s mravenčí prací pro stát.

Centrum moci
Vidina být fakticky nejmocnějším a nikým neodvolatelným člověkem v zemi je velmi lákavá. Dá se realizovat snadno. Stačí být na vrcholném postu na státním zastupitelství a mít několik oddaných a ke všemu svolných policistů na správných místech. Pak je možné takřka kohokoli zastrašit, ovlivnit, nebo zlikvidovat, buď přímým zásahem represivního aparátu, nebo prostřednictvím spřízněných novinářů. Samozřejmě zcela optimální by bylo ještě upravit strukturu Státního zastupitelství tak, aby zde byla vytvořena neodvolatelná pozice s celorepublikovou působností, která umožní si libovolně vybírat cíle.

Nová StB
Je zbytečné ztrácet čas a energii takovými bezvýznamnostmi, jakými jsou vraždy, terorismus, drogy, únosy, vydírání. Je potřeba vytvořit útvar jakým byla StB a prokuratura dohromady. Tedy složku, která se zabývá jen politiky a byznysmeny. Tedy tím, kde je moc a peníze. Prostřednictvím takového útvaru se opět ovládne celá naše zem. Otázkou je jen, zda Andrej Babiš je aktivním spolutvůrcem plánu, nebo jen užitečným idiotem, nebo je dokonce v pozici ovládané osoby. Také otázkou je, kam až to dojde. Třeba zda budou noví Janové Masarykové, nebo se to podaří zastavit a moc vrátit do rukou námi všemi zvolenými politiky. Nyní se tedy vede střet o zbytky svobodné demokracie, která nám po listopadu 89 ještě zbyla.


David Rath -  lékař, bývalý poslanec a exministr zdravotnictví. Od listopadu 2008 do května 2012 také hejtman Středočeského kraje.

65 komentářů :

 1. ...a pyramidální vrchol ovládání směrem vzhůru pokračuje výše přes Berlín s Paříží za oceán a tam do temných zákulisí. Poskakujme radostí bez sebe, neboť zlevnili vepřové maso na 69,90Kč při nákupu 5 kil a více. Trochu nás nasrali stokorunou za kilo citrónů a dvackou za kilo brambor...

  OdpovědětVymazat
 2. Ano, i on potvrdil onu slast a opojení z moci. A jeho výplody máme poslouchat? Ať zaleze, podvodník.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty patolízale 7:49 běž doprdele!

   Vymazat
  2. David Ráth byl obětován vlastní stranou. Měl příliš mnoho informací, tedy hodně věděl, a všichni spolustraníci měli strach, že tyto informace použije.Jeho politická i životní likvidace stála zaručen ČSSD velmi hodně peněz.

   Vymazat
 3. Na rohu ulice, vrah o morálce káže...

  Krylové písně jsou vskutku nadčasové.
  Hajzlík Rath už neví, jak by se ze svých špinavých činů a skutků vykecal.

  OdpovědětVymazat
 4. Faktem je, že kdyby napsal:

  "Výsledkem byla nejprve má spektakulární likvidace za mé odsouzenihodné a hanebné zneužívání státní moci..."
  asi by to mělo jakýs takýs význam. Takhle je to brečení na špatném hrobě.

  OdpovědětVymazat
 5. Kudy chodil, tudy krath. Byl to socialni demokrath.
  Koukam, ze si za ministry zdravotnictvi vybiraji socani tu nejvetsi luzu.

  OdpovědětVymazat
 6. Nejlepší je ten jeho úvod.
  Ono komouši by s ním zatočili trochu jinak, co?
  Zameť si před svým prahem MUDr.lante!
  Za koho jsi vystudoval? A za kolik? Špíno špinavá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8.55, Stačilo by mít alespoň trochu inteligence a pochopit psaný texst,nemusel byste tady nadávat. Děsí mě, co občanů si neumí porovnat, jak se stejné delikty řeší rozdílnými způsoby.Zatímco Bakala je hájen, ačkoliv je nabíledni, co provedl za svinstva, Ratha předhodili hlupákům, jako smečce psů,aby odvedli pozornost od spousty šméček, která jim procházejí.Stačilo nastrčit do krabice papírky, svolat novináře, modrá Mirka už měla vyplněný příslušný protokol a mohli to spustit.Blbečkové si ráno otevřeli Blesk a bylo jim všechno jasné.
   Stela

   Vymazat
  2. 9:14 O inteligenci si mluv s rodiči.
   "TEXST" jsem si přečetl až moc dobře.
   Od roku 1989 to tu řídí jenom zločinci a u nich se nedá očekávat slušné jednání nebo spravedlnost.
   A Rath prokázal, že je jeden z nich.
   Nějaké kecy o papírkách v krabici si nech jako špatnou pohádku pro své děti. Je toho víc, co mu bylo prokázáno.

   Vymazat
  3. Tvůj podělanej fotr Lahváč a matka Poserplína nás dostali do takovej sraček.že to není myslitelný...a oba byli zloději velkýho kalibru!!!!

   Vymazat
  4. Občas se podivím, jak je možné, že stejná "krevní skupina" se pohádá. Např. Stela 9:14 a An. 9:22. Vyberou si nepodstatné věci-překlep, jiný pohled dílčí. Není tam někde ona využívaná schopnost všeho-schopných,dělit nás dělitelné?

   Vymazat
  5. kým mu to bylo prokázáno tupé tele 9:22? To myslíš tu inkvizici, co na něj nasadili? Neříkám, že nebyl zaháčkován, ale jak píše kolegá výše, Bakalu nikdo neřeší. Hlavně tvůj slovosled je jak líhně havloidních "homo-inteletuálů".

   Vymazat
  6. pro 13:58
   Co to meleš kriploide? Je ten článek snad o Bakalovi? Píšu to snad jasně. Tenhle zločinný systém řídí zločinci v duchu zločinném... a to od roku 1989. Rath je jeden z nich. Na koho z vrcholných politiků se dnes podíváš, tak má zatemněný mozek penězi a mocí...
   a pokud máš zdravý mozek i ty, tak si úsudek o nich uděláš sám a nebudeš vymýšlet teorie že jeden je chudák, protože mu na to přišli a druhý je darebák protože ho ještě nesoudili. Ještě jedno pro tebe: V tomhle vyjebaném plutokratickém systému, se spravedlnosti nedovoláš.
   Jinak Rath byl (zatím) nepravomocně odsouzen za zločin přijetí úplatku v pěti případech korupce a manipulace s veřejnými zakázkami k trestu odnětí svobody ve výši 8,5 let a se zařazením do věznice s dozorem. A můžeš si o tom myslet co chceš, ale Horákovou z něj už dnes neuděláš...

   Vymazat
  7. Pro Miroslava Povolného,
   nemáte pocit, že 9:14 je sám Rath? 9:22 kromě něj, nikoho neuráží.

   Vymazat
  8. Žvaníte nenávistné sračky. Doktor Rath byl držen ve vazbě celé dva roky, déle než nejsprostější vrah, zatímco se na něho sbíraly důkazy-žádné relevantní totiž nebyly k dispozici. Ani ta hnusná prolhaná bába, která si vylhala nižší trest, když bude na obviněné práskat ty sračky, neuvedla nic relevantního. Rath byl sledován a odposloucháván asi půl roku, a věděl o tom. Vycházíte z názoru, že by byl tak blbej, aby nesl nějaké miliony v krabici? Ta krabice byla otevřena v jeho nepřítomnosti - mohlo tam být strčeno cokoliv - proto taky nemohla být použita jako důkaz o jeho korupci při soudním jednání. Byl držen ve vazbě, aby jako nemohl "ovlivňovat svědky" nebo utéci do zahraničí! A zatímco byl držen ve vazbě bez zřejmého důvodu, a dokonce i bez možnosti vyplatit se kaucí,zatímco třeba Katarský princ byl propuštěn a umožněn mu odchod do vlasti, na Ratha si vyráběly ty svině v zákulisí důkazy, ale pořád to bylo slabé. V totálně rozkradené zemi, rozkradené hnusnými lumpy, kteří už by museli viset na šibenici, kdyby vůči nim mělo být postupováno jako vůči Dr Rathovi - se před lidmi odehrávalo takové hnusné mediální divadlo se spoustou odporných šašků, a lid tomu přihlížel a ještě na doktora plival - jako plili blbečci na nějaké nastrčené odsouzené ve středověku. Blbým čumilům a kreténkům, kteří si nechali doslova rozkrást celou zemi, a ukrást všechny sociální jistoty a přeměnit svou zemi na kůlničku na dříví, dokonce za nadšeného jásotu přiblblých voličů ODS, se musí vždycky předhodit někdo, na kom se vyblbnou, a když exemplárně vyberou dokonce člověka vyššího postavení, bečící blci se zvlášť vyblbnou. Tak se stalo. Dr Rath nesmírně sral ožralého hmyza Kalouska,svini, která má za nehtama spoustu rozkradeného majetku, dokonce na prackách krev - je za ním i vražda - figuroval u všech svinstev, které se propíraly v mediích, ale ani jednou ho nezabásli, ani za tu kauzu s Parkanovou, ani za padáky, ani za to, že osobně zastavoval letadlo- je to hnusnej magor, ale někdo mocnej za ním stojí, protože na tuhle svini nikdo nemá. Kalousek ukázal, co je to mít velkou moc - Rathovi se pomstil za ty výpady ve sněmovně vzhledem ke svému opilství. Celá česká politika je jedno veliký, odporný a špinavý svinstvo, - i s tím na jeden den zavřeným Sládkem, aby mohl být zvolen prezidentem ten ráčkující hajzl Havel - má Rath pravdu. Na všechno už jste zapomněli. Je strašné číst, jak tady zmrdi, kteří všechno posrali svým zvoněním, dnes nadávají na Ratha. FUJ HNUS!

   Vymazat
  9. 17:39-nevím, nick "Stela" čas od času zde píše. Hodnotil jsem obsah a také vnímám dvojí metr justice i bez kauzy "Rath".

   Vymazat
  10. 17:46
   Obhajuješ neobhajitelné.
   Rath je jeden z těch, co to tu od začátku posíral, aby následně z toho těžil.
   Podílel se na tomhle stavu, který popisuješ, ať už působením v ODS nebo později v ČSSD.
   To že vyšetřující orgány v postupu pochybily, byla příležitost pro jeho advokáta, který až následně na těchto pochybeních stavěl obhajobu.
   Chceš ho mít křišťálově čistého, tak si ho měj. Pro mne a mnohé zde, je to jen jeden z řady hajzlíků.

   Vymazat
  11. ...dokázal by vykonat nesmírně mnoho pro lidi v této zemi, pokud by mu byla dána ta možnost, ABY PŘI TOM MOHL KRÁST...

   Vymazat
  12. Ale hovno! Ty nekradeš, holomku? I důchody a sociální dávky jsou dnes krádež. Jedni okrádají druhé. Tak zavřete nactiutrhačský zobák holoto odporná. Diskuzní sebranka, samý úchyl. Co jiného? Na vás se Rath může vždycky vysrath. Rozsudek není pravomocný pitomci.

   Vymazat
  13. To Anonymní 30. června 2016 17:46 + 20:55

   Zdravím kolegové a před Vámi 17:46 smekám. Opravdu dobrá a promyšlená práce! Pravdu máte oba a Ráth je přímo ukázkový příklad principu duality (jednota a boj protikladů) sil Jing/Jang (anděl/ďábel).
   O tom, že je chytrý jako vopice, schopný až všehoschopný, že má tah na branku a jeho krédem je úspěch vůbec nepochybuji.
   Že to na něj hráli za použití všech možných špinavostí také nepochybuji, stejně tak jako nepochybuji o tom, že si lil "malou" domu. Jenže to dokázal kamuflovat tak zdařile, že jinak, než sérií podrazů a špinavých sviňáren počínaje policejní operativou a konče ovlivněným soudcem Jirátem, jej od politického kormidla a vlivu nemohli dostat.

   Jen si nejsem jist, zda jeho odstranění pomohlo více Kalouskovi, nebo Sobotkovi, nebo exekutivě EU - tedy zákulisním loutkovodičům. Proč??

   Ráth byl velmi zdatným a oblíbeným politikerm ČSSD, který pevně a s jasnými prioritami řídil druhou nejpravicovější enklávu v ČR - středočeský kraj. Zdálo se, že je natolik silný a "charakterní", že není lehce manipulovatelný a má našlápnuto na předsedu ČSSD. Na rozdíl od Haška byl viditelnější, vyhraněnější a lépe komunikoval s poslanci, což jej automaticky postrkovalo k vyšším funkcím. A zde vidím společný zájem pravice i levice (Kraďouse, Bělobrada, Zubatý Pleše i Baiše) společně s protektorem z USA na jeho odstranění. Inscenovat autonehodu by mohlo vést k jeho heroizaci, ale protože je to soudruh z líhně vyvolených, tak jej raději ostrakizují a nechají dusit dokud nezměkne. Stejná metoda jako případ kandidáta na Fr presidenta Strausse Kahna.
   Jenže Rath nezměkl ani po 18ti měsíční protizákonné vyšetřovací vazbě, ani po soudním verdiktu. On se ten halama dokonce z basy zapojil do legislativního procesu s návrhem nového zákona o vazbě, soudí se o náhrady poslaneckého platu, o náhradu za nadbytečnou délku vazby, o podjatost soudce, o potrestání svého advokáta za podraz při převzetí zastupování atd. atd. Prostě se nechce ohnout a tvrdohlavě stojí za svým. No na zabití!!

   A takovýto nepoddajný a svéhlavý člověk by měl být nedejbože zástupcem ČR na jednáních v EP či EK?!? Nějaký další anfan terible stylu Nigel Farage?!? No kam by to s tou EU mohlo vést? Jen do pekel a k Czexitu! To samozřejmě nikdo z načálstva EU neměl v úmyslu ani riskovat, natož dopustit. Tak na vlně americké protikorupční agendy zorganizovali diskreditační kampaň za pomoci protikorupčního koštěte Bradáčové a za potlesku naivních davů zametli suverénní českou státnost na dalších XY let pod postel. Takhle se dnes skrze prachy (a je jedno zda jsou nabízeny, inkasovány, nebo odmítnuty) vyrábí reálpolitika a řídí státy dle přání zákulisí.

   Mír s námi!
   Ferro

   Vymazat
 7. nevím, nevím, pan doktor má opravdu zjednodušený pohled na to co bylo, asi je to dáno tím, že se později narodil a tudíž není pamětník a doma mu nikdo o tom co bylo neřekli. Stalo se nepsaným pravidlem šmahem hanit vše co bylo před rokem 89, jistě byle problémy, dnes jsou také v logice toho ny pak jsme měli stejným šmahem odsuzovat i dnešní dobu. O tom ale nechci mluvit. Jde mi o léta spíše poválečná, kdy se děly věci o kterých dnes hovoříme jako o teroru v Československu. Přitom abychom byli hodnověrní, bylo by zapotřebí hodnotit vše v kontextu doby. V té době se děly zajímavé věci nejen u nás ale asi i ve většině zemí západu. Lidé měli v živé pamětu hrůzy války a sotva skončila byly zde pokusy začít třetí světovou, v kontextu toho se pak asi nelze divit, že mocní se chovali jak se chovali. Dnes se chovají jinak ? Možná chytřeji,rafinovaněji, ale stejně krutě. Takže s tím hodnocením minulosti je to složité. Otřásáme se hrůzou nad dokumenty z druhé světové, ale klidnými nás nechávají ještě větší hrůzy, které se děly,dějí a připravují dnes. Bereme to jako zábavnou reality show.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:11 Bereme to jako zábavnou reality show. Takhle je to všeobecně i předkládáno.
   Cílů druhé světové války nebylo dosaženo. Cíle mocných jsou nedosažitelné. Stále budou žádat víc a víc. I kdyby po rozvrácení režimů zemí RVHP, se jim podařilo rozvrátit a zmocnit se Ruska, budou připravovat další konfrontaci mezi sebou. Nikdy to neskončí, snad až jen vyhubením lidstva.

   Vymazat
 8. Kdyby jste ho nechali krást, tak tady nepíše. Policajti nic nedělejte ať politici mohou dále rozkrádat tuto republiku. Toto je logika Ratha. Je to větší darebák než jsem si myslel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsi prostě pitomec a prevít. Žvaníš sračky. Nectíš presumpci neviny - nikdo ji tady nectí. Dr Rath ještě odsouzen není - rozsudek není pravomocný dosud, a dokud se tak nestane, je nevinen. Soudila ho ta stejná justice, jejíž všichni soudci byli do devadesátého členové KSČ, a tak servilní s modrou politikou, že tady vytvořili přímo líheň podvodníků a šmejdů, neboť namísto aby je stíhali a trestali, umožňovali jim vyfabulovanými rozsudky legalizovat výnosy z podvodů a šmejdů, a poškodili statisíce slušných lidí. Pak i za skutečnosti, že se ničím neprovinili, nechali je na základě prolhaných rozsudků uštvat exekutory, zbavit cti, domovů, a mnohých i života. Díky justičním a politickým svinstvům se tady šmejdi a podvodníci mohutně rozmnožili, že dnes už nás media, policie, a další orgány jen bezmocně upozorňují na možné podvody, na bankomatech visí varování, internet je plný varování apod. Tohle tady nebylo NIKDY! Je to důsledek působení zločinců pod vedením lotra Klause, který neznal špinavé peníze, a cokoliv, z čeho měl vzniknout majetek, bylo podle něho legální a správné ( šmejdy, podvody, vraždy bílých koní) později se přidaly metanolové vraždy ( 50 obětí!) a téměř denně se dnes dozvídáme o spoustě svinstev, ze kterých byla vypiplána současná lumpenspolečnost.Teď se pro to nachází nějaký příměr, například lump Klaus to ospravedlňuje tak, že naše zem neměla po devadesátém boháče, tak museli rychle vytvořit svoje miliardářská zbohatlická prasata vem kde vem. Samozřejmě že z všehoschopných šmejdů a zločinců - neboť poctivou prací se nikdy žádný majetek nevytvoří. Kdo tady kydá špínu na Ratha, přičemž žije už tolik let v takovém hampejzu, je.... vlastně - jen typický, mediálně přizpotvořený český trouba. A co dnes - zase půjdem zvonit bratři? Co si vyzvoníme tentokrát?

   Vymazat
  2. 18:07
   Víš ty co?
   Už se tu obhajobou toho xindla více neztrapňuj. Manželé Kottovi dostali 7,5 roku za to, že veškerou spolupráci z Rathem prováděli křišťálově čistě... Nebo že by byl proces zmanipulovaný? Až ti toho modlu odsoudí, budeš zase vymýšlet teorie, že ho soudili komouši, nebo že vše bylo zmanipulované.
   Pověs si ho na zeď a provolávej mu slávu.
   Jednou určitě dojdeš na to, kdo tu více žvanil...
   V tom ostatním s tebou ale naprosto souhlasím.

   Vymazat
  3. Jo, a ještě. Jestli jsi ty zvonil, tak já rozhodně ne. Takže makej, ať tu kurvárnu, co tu nastala, si řádně odmakáš.

   Vymazat
  4. Pozor! I Kott je Žid ... kdyby to byl Cikán, soudili by ho za krádež pamětních destiček v Terezíně:)

   Vymazat
  5. Jo - a tu kurvárnu zapříčinil právě Rath, který se dostal do politiky až někdy kolem roku 2000 - to už byla země totálně rozkradená !Xindl jsi jedině ty. Ty ovšem v mediích nikdy nebudeš, i když taky jenom koukáš kde bys co ukrad. Hovna se do medií nedostávají - a to tě štve. Ty si pověs na zeď holou prdel a tam čum nenávistná potvoro.

   Vymazat
  6. 12:21 Zato ty jsi milující lidumil, pochcánku.
   Přečti si co jsi napsal a pak si jdi vyměni plíny.

   Vymazat
 9. O tom, že politický rybník v Čechách je smrdutá kaluž špíny není naprosto pochyb. Pan doktor se do něj namočil a beze sporu je rozporuplnou osobností. Měl ale právo na spravedlivý soud, spravedlivé zhodnocení důkazů a spravedlivou porotu. A to se mu podle mého názoru dosud nedostalo. To co proti němu bylo učiněno byl sprostý linč na objednávku. Má naprostou pravdu, že mělo být varující již účelové zavření poslance Sládka a tím zmanipulovaná volba prezidenta republiky. A ejhle největší demokrat se nechal takto klidně zvolit a jeho filcka ještě dělala ostudu. Co je udivující je to, že doktor Ráth dodnes nepromluvil o pozadí politicko-ekonomických kšeftíků, které jsou se sněmovnou doslova prolnuty a kvetly za Topoláka, Nečase, ale i Klause. Zřejmě by pak měl nehodu a zemřel podivně jako pan Dubček. To byla také náhodička, že zemřel zrovna hlavní konkurent převelikého disidenta. O tom, že moc je korumpující se pan doktor sám přesvědčil a já osobně si myslím, že za vše již zaplatil dost. On byl jen malá ryba v rybníce, kde se kradlo přes Grose a další v miliardách a je podivné, že vytunelování OKD panem Bakalou nikoho nijak netrápí a hlavně, jak to, že tento pán a jeho političtí kolegové již dávno nestojí u soudu za vyloupení 117 miliard a zničení obživy pro tisíce lidí. Prostě pan Ráth kradl (kradl-li skutečně o čemž nejsem přesvědčen) jen v částce pár milionů, ale u nás se má krást v miliardách. To asi pak projde jako třeba Blanka panu "Mazánkovi". Pan doktor asi také nebyl moc dobře zapsán na US ambasádě u místodržicího gubernátora, protože jinak by mu vše prošlo jako jistému agentovi Vondrovi Promopro. A i tím má u mne punc slušnějšího člověka než je například pan Dinsbier nebo Zaorálek. Pane Ráthe neastala již doba napsat autobiografii a odhalit všechnu politickou špínu v naší politice a to i za cenu sebeobětování? Vím, že to není lehká věc, možná ani nemůžete a už jste si užil teroru politické mafie dost, ale možná by to očistilo Vaše jméno a zničilo ty co si to zaslouží a škodí zde už 26 let.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:22-Sice jsem to nepsal ale dám tomu aspoň podpis.

   Vymazat
  2. Já se taktéž nemůžu zbavit dojmu, že ty kurvy šmelinářské na něj udělali podraz. Co jsem sledoval jeho vystoupení v parlamentu, nahlas a bez cirátů se navážel permanentně do toho šmejda Kalouskovýho.
   No netrvalo dlouho a byla tu třeba odveta, nevím. Ale logiku by to mělo. Snad se dočkám, že si nabije tlamu i nejlepší technolog a ministr v Mléčné dráze. To bych se šel ožrat, jak mi to nechutná :o))

   Vymazat
 10. Krást mohou jen ti, kterým je to dovoleno. Tím, že kradou se na ně dá nasbírat dostatečné množství kompromitujícího materiálu, a když dotyčný neskáče tak, jak se od něj očekává, např. na americké ambasádě, potom se tyto materiály využijí.
  Jiní kradou, a nic se neděje. A to jsou daleko větší ryby. Proč asi ... ?

  Stále platí, že v noci policajt krade a ve dne to vyšetřuje. Soudci a politici se na tom spolupodílí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:33-také správná úvaha, která politiky zavazuje. Nové adepty by měla varovat před závislostí! Asi to na školách neučí! Dokud nepochopíme, kdo se snaží řídit politiky a nenajdeme "mocenskou obranu" neúplatných,někdy i národně orientovaných, nemáme trend zvrátit!

   Vymazat
  2. Na školách nic takového učit nemohou, protože školská přestavba se provádí dle amerického vzoru.
   Je známo, jak se na AVČR přidělují granty, provádí výzkum, dělají patenty, posluhuje řediteli ústavu .... Hlavně musí mít člověk známého profesora, který je z Ameriky, nebo byl v Americe. Potom jde všechno jako po másle. A z těchto ústavů se někteří obzvláště šikovní propracují i do politiky. Jak to potom vypadá, vidíme na vlastní oči.

   Vymazat
 11. Ostrý koktail Davida, vypálený z hrušek, jablek i švestek dohromady. Horáková a Slánský, dva protiklady v jednom. Na Slánského to ušili soudruzi falzifikátoři v USA, výrobou podvrhů a falešných dokumentů. To je zcela jiný případ, než Horáková s její představou o humanitárním atomovém bombardování za svobodu. Komu prospěla a neprospěla smrt Jana Masaryka, je otázkou do diskuze. Kam asi tak vedl vývoj situace v roce 1968, vidíme v logice vývoje dnes a pocítil to i David na vlastní kůži. Otázkou je, zda ony souvislosti vývojových stádií boje za svobodu a demokracii – matku věrolomnosti, kejklů, lží, podrazů a žumpojdního totálního úpadu všeobecné morálky, pod neskutečně pokryteckými a proradnými hesly o svobodě, demokracii a morálce, David vůbec vnímá.

  OdpovědětVymazat
 12. Tahle zlodejska spina,bude dale sirit sve urazene vyplody,jak byl nepravem nastknut ze zlodejny?Dal se chytit,musi trpet a strpet !!

  OdpovědětVymazat
 13. Tahle zlodejska spina,bude dale sirit sve urazene vyplody,jak byl nepravem nastknut ze zlodejny?Dal se chytit,musi trpet a strpet !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele ty kreténský z hovna vzešlý nemakačenko,když máš jednu třídu zvláští školy a to ještě z protekce,tak si zajdi k Poserplínovi ať tě naučí psát pořádně česky,ultramamrde!

   Vymazat
  2. 13:50 co je to nastknut? A ty koktáš, že je to tu dvakrát a brzy přibude potřetí?:o)))

   Vymazat
  3. Jestli píšeš, že inteligentní a vzdělaný doktor Rath je špína, tak jak potom pojmenovat, co jsi ty, ty odporná, smradlavá, bezvýznamná nulo?

   Vymazat
  4. Ale, ale, ale...
   Kdopak to tu prská?

   V roce 2003 dospěla revizní komise České lékařské komory k závěru, že David Rath vystupoval jako licencovaný lékař, aniž by měl licenci, která by byla v souladu s Licenčním řádem lékařské komory. Revizní komise ČLK s předsedkyní MUDr. Martou Holanovou doslova tvrdila, že:

   „…k datu podání žádosti, žadatel (David Rath) nemohl splňovat podmínky stanovené tehdy platným Licenčním řádem ČLK o vydání Osvědčení o splnění podmínek k výkonu soukromé praxe člena ČLK v oboru interní lékařství. Jeho Osvědčení…bylo vydáno v rozporu s platnými stavovskými předpisy ČLK. “
   Stejné obvinění vznesla komise ohledně Rathovy žádosti ke splnění podmínek pro výkon vedoucího lékaře. Komise přišla na to, že Rath nesplnil podmínky tím, že uváděl „nepravdivé údaje“. Své tehdejší jednání David Rath později obhajoval slovy:

   „Byla to lež. Ale nebyl to podvod. Podvod je něco jiného než lež. Podvod by byl, kdybych se snažil něco získat na podkladě těchto informací. Můžete říct, že jsem se snažil získat výhodu, abych nemusel platit členské příspěvky. Ale já v té době neměl plat. Já jsem dělal práci doktora, ale nebyl jsem jako doktor zaměstnaný. Já nevím, proč mi pořád nerozumíte.

   KDO LŽE, TEN I KRADE !!!
   Ale my mu pořád nerozumíme. Jaký chudák.
   Možná pro tebe jsem odporná smradlavá bezvýznamná nula..., ano to všechno pro tebe jsem a klidně budu, ale Rath byl, je a na vždy zůstane špína, zlodějský parchant a kariérní hnůj.
   A teď prskej dál..., Josífku.

   Vymazat
  5. A on měl ten prašivej ráčkující kulisák kvality a vzdělání prezidenta? A svině Ruml? Dlouhý a Pilip jako ministři? Vždyť to byla smečka otrapů! A Kalolusek má vzdělání na ministra financí? A Stropnický? A čurák Vondra? Kocourek? Další supersvině, žeroucí z politických koryt? Tak drž hubu a přestaň se navážet zrovna do Ratha ty ubožáku. To je to vaše rozlišování správných a nesprávných vražd kašpaři vypatlaní - to jste se naučili od medií? Táhněte do Ameriky, tam nekrade nikdo!

   Vymazat
  6. c..., c..., c..., c..., ať ti nepraskne žilka v hlavě ubožáku. A s Amerikou si vytři pr...l ty sám.
   Všechny co tu jmenuješ jsou hovada a je potřeba jim to dát pořádně najevo. Ovšem včetně Ratha. Je to zlodějská svině a může být študovanej jak chce. Tohle z něj čestného člověka nikdy neudělá. Kdyby radši místo toho fňukání v článku napravoval co zbabral. Ať vyklopí, co se v té vrcholové politice děje. Zatím jen kňučí jak zas...ý Standa Grosů, který místo toho aby řešil svinstva co nadělal, konvertuje ke křesťanství v domnění, že ho pánbíček políbí na čelo a dá mu funkci premiéra nebes.
   lidem pak jen řekne "sorry" ono to zas nebylo tak křišťálově čisté...
   Táhněte už s celým Rathem do hajzlu. Pomatenci.

   Vymazat
 14. O tom,že je pan doktor Rath čistý jak"lilium" nikdo soudný snad nepochybuje. Ale co se po odhalení obsahu lahví vína odehrálo nemělo opravdu obdobu. Tak nějak mi to vzdáleně připomíná to co se nyní v Bruselu děje okolo Brexitu. Vyhlášení vendety jak hrom. Kdyby udělali šťáru v lahvích pana Řebíčka (ministra dopravy), u hejtmana Palase a dalších a dalších, taky bychom se asi nestačili divit kolik to protéká peněz přes prsty našich politických figur. S Rathem udělali opravdu případ par excellence, ale byla by takových borců opravdu dlouhá řada. Lezl jim na nervy svými kecy, kritikou a byl prostě hodně nepohodlný. Tak se z něj udělal případ pro výstrahu. No a nyní náš Brusel hodlá učinit něco podobného i s VB. Pak, že se nepohybujeme v kruhu.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 15. "Je to jasný, vždycky budem rozkazovat," chvástá se Rath před Pancovou na jedné z návštěv. "Vždycky budeš," přitakává tehdejší šéfka kladenské nemocnice. Z další debaty pak vyplyne, že Rath není spokojen s výší svého příjmu.
  "Rozumíš, ty lidi nechápou, voni myslej, že budeš všechny ty stresy, pronásledování, likvidace dělat za tenhle plat. Já chápu, že ta pokladní za 15 tisíc má pocit, že těch 50 tisíc jsou úžasný peníze," lamentuje. Pro úplnost, podle majetkového přiznání si jako hejtman v roce 2011 vydělal Rath skoro 1,2 milionu korun.
  "Já vím. Když člověk přijde domu a úplně si vibruješ, úplně tě to chytá," odpovídá Pancová. "Nemít ty, tak je to totálně propadová záležitost," pokračuje Rath. "Tak to neděláš, samozřejmě, tak si nebarvím každý tři tejdny vlasy," dodává Pancová.

  OdpovědětVymazat
 16. Při další návštěvě, při níž si podle státního zástupce převzal úplatek za tendr v kladenské nemocnici, potom Rath přátelům prezentuje svůj pohled na (ne)boj proti korupci. "Hlavně to funguje do doby, než zavřou někoho. Nemůžeš vyloučit při tom množství lidí, že to jsou blbci, kteří se nechají chytit s 50 tisíci. Boj s korupcí je nesmysl, protože to nás spláchne," mudruje. "Budeme bojovat proti korupci, to je krávovina," souhlasí Kott. Zde je nutné Rathovi férově přiznat konzistentnost názoru. V rozhovoru se serverem Lidovky.cz po propuštění z vazby totiž tvrdil, že policie by se korupcí vůbec neměla zabývat.
  Řeč přišla i na Rathova kontroverzního náměstka Filipa Bušinu, který je obžalován z obřích daňových úniků. V době setkání tria v Rudné však byl pouze obviněn. "Vem si toho Filipa, toho zavřeli, ale pak ho pustili a vem si tři roky a furt nic," přemítá Rath.

  OdpovědětVymazat
 17. Při další návštěvě, při níž si podle státního zástupce převzal úplatek za tendr v kladenské nemocnici, potom Rath přátelům prezentuje svůj pohled na (ne)boj proti korupci. "Hlavně to funguje do doby, než zavřou někoho. Nemůžeš vyloučit při tom množství lidí, že to jsou blbci, kteří se nechají chytit s 50 tisíci. Boj s korupcí je nesmysl, protože to nás spláchne," mudruje. "Budeme bojovat proti korupci, to je krávovina," souhlasí Kott. Zde je nutné Rathovi férově přiznat konzistentnost názoru. V rozhovoru se serverem Lidovky.cz po propuštění z vazby totiž tvrdil, že policie by se korupcí vůbec neměla zabývat.
  Řeč přišla i na Rathova kontroverzního náměstka Filipa Bušinu, který je obžalován z obřích daňových úniků. V době setkání tria v Rudné však byl pouze obviněn. "Vem si toho Filipa, toho zavřeli, ale pak ho pustili a vem si tři roky a furt nic," přemítá Rath.

  OdpovědětVymazat
 18. Svoji kamarádku vzápětí proškolí, jak se má zachovat, kdyby na ně náhodou policie přišla. "Říkám si, tak u mě by to bylo složitější, mám imunitu. Ale u tebe to můžou udělat zejtra," varuje Pancovou.
  Peníze po mamince
  "Já bych řek po mamince. Jo? Z bohatý rodiny. A dokažte to. Nic vám říkat nebudu. Policejní šikana, Kubice, Kubiceho zpráva, vy jste všichni parchanti," přidá Rath hned radu. Pancová si nicméně verzí o mamince nebyla jistá: "Myslíš, že bych to měla říct?" ptala se. "To je nejlepší," ujišťuje ji Rath.
  Nevybíravě se také Rath vyjadřoval na adresu politických konkurentů, jeden příklad za všechny na adresu Víta Bárty, tehdy obžalovaného kvůli uplácení uvnitř Věcí veřejných. "Tomu Bártovi to přeju, to je takový ksindl, který šmíroval a fízloval lidi. Normálně vytvořil mafii,“ rozčiloval se Rath v Rudné. "Ten soudce ho měl poslat do kriminálu, jak by tam pištěl, kdyby ho tam š**ali ti cikáni,“ přitvrdil ještě na adresu tehdejšího ministra dopravy. U soudu pak Rath omlouval vulgární komentář jako "trapné řeči".

  OdpovědětVymazat
 19. Milionový štoček v krabici od vína, s níž chytili Ratha, měl pásku s otisky Petra Kotta. Zřejmě vznikly při odpočítávání sedmi milionů pro Ratha. Částka sedmi milionů korun, které se při Rathově zadržení našly v krabici od vína, podle soudu přesně odpovídá dohodnutému dělení úplatku, které zachytily odposlechy.

  OdpovědětVymazat
 20. Ratha podle soudce usvědčuje i odposlech ze 3. května, kdy v domě Kottových přebíral peníze za zmanipulovanou zakázku nemocnice v Mladé Boleslavi. Kott poté vyprávěl o příhodě své partnerce, tehdy ještě Pancové (Kateřině Pancové) , která u předání nebyla.
  Rath: Ty máš pro mě nějaký ty věci?
  Kott: Ehm.
  Rath: Díky. No jo, to musíme nějak tu bestii nakrmit. Co je tady to další věc, v podstatě já furt musim hlídat, aby voni, tam je těch lidí kteří prostě najednou teď cejtěj, tak jsou volby, že jo, ještě uhlídat, aby Ti to neukradli druhou stranou.
  Po odchodu Ratha:
  Pancová: Sbalil prachy, jo?
  Kott: No, já jsem mu to vůbec neřekl o těch penězích, schválně.
  Pancová: Jak neřekl, tys mu to nedal?
  Kott: Já jsem mu to nedal a čekal jsem, jestli si o to řekne. A von si o to řek.
  Kott: No jistě, já jsem mu to nedal, jako to dělám normálně, když mu to napíšu. Ošíval se furt a po deseti minutách mi řekl, jestli to pro něj mám. Začal mi zase tady líčit, jak je to strašný, že to musí platit, a že ho všichni vokrádaj, to je fakt dítě.

  OdpovědětVymazat
 21. V odůvodnění rozsudku Pacovský zmínil i záznam z 2.4. 2012, na němž se s Pancovou baví o zakázce pro nemocnici v Kladně
  Pancová: Davidééé, rozumíš, náš styl kafe, cha cha cha.
  Rath: Cha cha. Jo díky.
  Kott: To je za DéDé pavilón (pavilón Domova důchodců ON Kladno). Prosim Tě, voni tam, von tam pak musel něco seškrtat.
  Rath: Jasný.
  Kott: Něco málo, ale vopravdu…

  OdpovědětVymazat
 22. Rath se snažil shodit jeden z odposlechů, kde se v domě Kottových baví o dárečcích a Vánocích tím, že pár měl ještě 16. 2. 2012 v domě sváteční výzdobu, což není trestné. Pacovský mu ale v odůvodnění rozsudku osvěžil paměť. Kromě dárečků totiž přišla řeč i na peníze ze zakázky pro nemocnici v Kolíně, pro něž si Rath přijel.
  Rath: Strašnej život. Á strašnej život. Tak co, jak se máš?
  Kott: Dobře. Tady Ti dám dárečky.
  Rath: Dárečky, dárečky? Vánoce byly?
  Kott: Vánoce byly. Todleto to.
  Rath: Ano.
  Kott: To kolínský enko (pavilón N kolínské nemocnice), je to v eurech jo.
  Rath: Ále to je pěkný. Hm, hm, hm.

  OdpovědětVymazat
 23. Och bože, jaký chudáček. Všichni mu křivdí. Nikdo mu nevěří. Och bože. Co s ním teď bude.

  OdpovědětVymazat
 24. Pomodleme se za něj, ať nám ho chudáka nezavřou.

  "Otče náš, jenž jsi na nebesích,
  posvěť se jméno tvé.
  Přijď království tvé.

  Buď vůle tvá jako v nebi, tak i na zemi.
  Chléb náš vezdejší dej nám dnes.

  A odpusť nám naše viny,
  jako i my odpouštíme našim viníkům.
  A neuveď nás v pokušení,
  ale zbav nás od zlého.
  Amen.

  Latinsky:
  Pater noster, qui es in cælis,
  sanctificétur nomen tuum;
  advéniat regnum tuum;
  fiat volúntas tua, sicut in cælo
  et in terra.

  Panem nostrum quotidiánum da nobis hódie;
  et dimítte nobis débita nostra,
  sicut et nos dimíttimus debitóribus nostris;
  et ne nos indúcas in tentatiónem;
  sed líbera nos a malo.
  Amen."

  Snad to bude stačit

  OdpovědětVymazat
 25. Zoufalcům, kteří neznají nic jiného než argumentaci ad hominem, bych si dovolil doporučit, přečíst si článek ještě jednou a zamyslet se nad argumenty v textu uvedenými (jsou-li toho vůbec schopni).
  Zdraví vás
  JiB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tihle parchanti, kteří se trapně každý den předvádí? Umí jen sprostě nadávat a urážet? Kteří žijí v nějakém brlohu z důchodu, nemají ani na pořádné žrádlo, 24 hodiny denně dřepí u počítače, protože dříve u lopaty psát na stroji neuměli a teď se to naučili, a píšou neustále dokola ty sprostý bláboly. Media jim předhodila Ratha, tedy bude smečka plivat na Ratha - chovají se přesně podle diktátu medií - sem plivat, sem se klanět... obyčejná smečka ubožáků, za "totality" museli držet hubu, a teď je jim dovoleno se vyblbnout. Tihle že by byli něčeho smysluplného schopni? Naprosto vyloučeno. Budou tady bublat odposlechy ( asi si to tenkrát zapisovali nebo co - a ten stařeckej orgazmus u toho) To byl asi rajc, když konečně měli pachatele celého zmaru české země ty jo!

   Vymazat
  2. 12:34
   Vytáhni si ruku z trenek a prokrv si pořádně mozek. Blouzníš z onanie.
   Utři slzu za zlodějskýho Ratha a zameť si před vlastním brlohem. O kolik jsi smyslplnější ty? Uplakánku...

   Vymazat
  3. Hele MUDr.lante ve 12:34. Zavři už tu svoji zlodějskou chlebárnu a táhni za Kotťákama.

   Vymazat
  4. pro 22:12 JiBa

   své doporučení si nech pro Rathofili. Ti se mohou u těch jeho zvratků dosytosti ukájet.
   A nejlépe hromadně a do kříže.

   Vymazat
 26. Pancová: Co má k dispozici. Jo. To bys byl hodnej. Já bych je chtěla i mít takový hezký penízky.

  Rath: Takový hezký penízky. Lesklý, takový žlutě, žlutě pěkný. Takový hezký, takový žluťoučký.

  Pancová: Jo, jo, abych je měla. Nekazí se to, neplesniví. Můžeš je schovat dobře.

  Rath: No, přesně. No, no. Cha, cha, cha, cha.

  Pancová: Jenom je schovat někam.

  Rath: Kam, do kapsičky?

  Pancová: Do kapsičky, abych měla na zlý časy. Chi, chi, chi.

  Rath: Cha, cha, cha.

  „Byla bych jako car Nikolaj“
  Pancová: To bych byla jako ten car Nikolaj, přeci po nich stříleli a voni vůbec neumírali, protože byli všude vobložený tím zlatem a těma diamantama. Voni si mysleli, že je vochraňuje car, Bůh. Voni měli na sobě zlato, přece. To jsi nečet?

  Rath: Ne. To jsem nečet.

  Pancová: Voni do nich stříleli a teďkon voni se furt jako žili, a teď voni z toho byli už úplně běsný, ty rudoarmějci, protože říkali: co se děje, co se děje, ten car je opravdu asi vod Boha. A pak teprve jako zjistili, že byli vyvložkovaný zlatem.

  Debata pak pokračuje.

  Pancová: Hele, tady máš ještě tu tašku.

  (Rath a Kott opouštějí horní místnost).

  Rath: Že mi to ještě jednou přelepíš, viď?

  Pancová: Nebój. Zabal to. Chceš ještě jedno pivo?

  Rath: Prosím tě, nechci už, já budu muset právě vyrazit, protože pak ještě za mnou přijede jeden člověk. Éééch, tak co, Petře?

  Kott: No, na to znám takovou odpověď.

  Pancová: Je to na hovno, to říkala moje sestřička.

  Pak se všichni tři nezávazně baví až do Rathova odchodu.

  Rath: V pátek se určitě uvidíme u vás. (Rozhovor se odehrával v pondělí večer)

  Pancová: Ano.

  Rath: Ale v sobotu se domluvíme ještě, zatím platí, že by jsi mě ty vyzvedla.

  Pancová: No, ve čtvrt na devět.

  Rath: Tak jo, čau, čau.

  Kott: Ahoj.

  Pancová: Ježiš, tam je zima. Nechoď tam!

  Rath odchází a zhruba po dvou minutách Pancová s Kottem zaregistrují, že se před domem něco děje.

  Kott: URNA. Nic nedělej! Nic nedělej!

  Pancová: Tak jsme v prdeli, tak jsme v prdeli!

  Kott: V klidu, v klidu.

  Pancová: Tak jsme v prdeli!

  Kott: No jó, no. Buď v klidu, buď v klidu!


  ...a přitom si nesl v krabici jen víno...

  čest práci Rathovci

  OdpovědětVymazat
 27. Nejdřív o autorovi, pak o článku.

  Ježíš řekl: „Kdokoliv jsi bez viny, první hoď kamenem.“

  Dr.Rath je bonviván. Milovník života, žen a peněz. To nikterak nezmenšuje jeho jiné lidské hodnoty. Moje známá byla jednou s dítětem v nemocnici, a pak říkala: „Jedna hrůza. Jediný, nakonec, kdo se nám tam věnoval, kdo s námi mluvil, byl MUDr Rath.“

  Nebylo vědecky zkoumáno, jaké procento lidí by se nenechalo zkorumpovat za žádných okolností. Lermontov řekl: „Všechny ženy jsou prodejné. Otázkou je pouze za kolik.“ Zobecnil bych to na celé lidstvo. Kdo z vás nikdy nezneužil své postavení, buď lže, buď žádné neměl, nebo by se měl nechat svatořečit.

  Jeden podnikatel říkal: „Člověk by z toho zvracel. Když chci získat zakázku, musím platit. Je to hrůza.“ Já na to: „A kdybys to nahlásil? On se na mne podíval jak na idiota a řekl: „Tak to bych skončil...“

  V.Putin: „Když jsem přešel z KGB do politiky, nestačil jsem se divit. Všichni KGB démonizují, ale proti politikům jsou to jehňata.“
  Politika je obchod s vlivem. Trefně o tom vypráví F.R.Čech. Když se s nimi toho neúčastníte, nejdřív koukají a přemýšlejí, pak se přestanou s vámi bavit a vy nic nezmůžete.

  Neobhajuji zlodějnu, ale člověk nemusí být svatý, a přesto může vykonat mnoho užitečného. Je to otázkou míry, a toho, zda NEPOUŠTÍ SE ZŘETELE VEŘEJNÝ ZÁJEM.

  Po ročním špízování stovkou policistů byla na Dr.Rathovi provedena RITUÁLNÍ POPRAVA. Nasaďte je na všechny politiky (tak velkou policii ani nemáme), a budete je moci zavřít všechny, snad jen mimo Zemana.
  Noviny proti němu („v duchu“ presumpce neviny!) zdvihly štvanici, doma měl neskutečné miliony a samopal, než se posléze ukázalo, že ty částky i ten samopal byly nafouknuty a vymyšleny.
  Souběžně probíhala amnestie s lidmi, kteří zemi doslova vykradli.

  Byl-li Dr.Rath vinen a jak moc, nechávám bohu a soudcům. Přesto i viník může mít pravdu.


  Můžete být diagnostikován jako paranoik, přesto může být pravda, že jste špehován.
  Článek je pěkný, jen bych si dovolil dodat, že skutečnost je horší.
  Struktura mocenských skupin, které se na pozadí angažují a potýkají, je mnohem neprůhlednější. Leckdo mnohdy ani neví, pro koho pracuje.
  I velmi vlivný politik je bezmocný v rukou svého aparátu, přesto může pracovat jen s těmi, které má k dispozici, a které mu tam někdo přihrál.
  A kteří později již nejsou a ani nemohou být stejní, jako když začínali.
  Vše se zdá být tím, čím není, všechno se proměňuje.

  Vás nevyjímaje, vážení přispěvatelé.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Psané bez emocí, vcelku rozumně, člověk by řekl, že tohle napsal Teolog.
   Ovšem jednoduše řečeno.
   V těchto sračkách se uspokojme zácpou. lepší už to být nemůže...
   Asi by i mohlo, ale nechceme.
   Pro pravdu se dříve umíralo. Dnes nikdo neví, kde je pravda... Všichni jen pochybují a omlouvají své slabosti.

   "...Zaujímáme postoje, místo, abychom stáli..." K.K.

   ...a to hrdě a pevně.
   J.C.

   Vymazat