Reklama

.

.

neděle 26. června 2016

Demonstrace v Praze

Pavel Letko
26. 6. 2016  E-republika

Není vyloučeno, že tak dlouho budeme vyvážet válku do celého světa, až nakonec válka dorazí i k nám. Cílem války není vítězství, ale válka sama. Když se válčí, byznys jen kvete, HDP tak utěšeně roste.

 
V sobotu 25.6. proběhla „za pět minut dvanáct“ na Václavském náměstí v Praze demonstrace několika set účastníků požadujících úsilí o mír a odmítnutí současných příprav vojenským paktem NATO na válku (zvali jsme ZDE) V úmorném vedru promluvili mj. MUDr. Ivan David, šéfredaktor "Nové Republiky" a zároveň bývalý ministr zdravotnictví, Ján Čarnogurský, někdejší disident a bývalý místopředseda federální vlády, Vojtěch Filip, předseda KSČM, Lenka Procházková, chartistka a spisovatelka, Zdeněk Troška, režisér, Eva Novotná z hnutí Ne základnám a Martin Zapletal, válečný veterán z misí NATO.

Řečníci se shodli, že není čas na pravo-levé spory, nebezpečí války je akutní a vzrůstá každou vojenskou základnou NATO blížící se k Rusku. Na tomto vývoji máme svůj neblahý podíl již svým členstvím v tomto agresivním vojenském paktu, jehož armády členských zemí od roku 1999, kdy jsme do tohoto klubu jako Česká republika vstoupili, zavraždily pod falešnými záminkami přinejmenším statisíce nevinných lidí a miliony zmrzačili a připravili o domov.
Setkání a shoda komunistů a někdejších disidentů „na tribuně“ i mezi demonstranty ukazovalo na rostoucí obavy ze zničující války v Evropě. Ano, není vyloučeno, že tak dlouho budeme vyvážet válku do celého světa, až nakonec válka dorazí i k nám. Proto také někteří řečníci hovořili o tom, že současní osnovatelé války jednou skončí za zločiny proti míru před obdobou Norimberského tribunálu. I proto již dnes zazněly hlasy požadující naše vystoupení z NATO, zmražení výdajů na zbrojení a konec papouškování americké propagandy. Pokud budou k dispozici plné texty projevů, naše čtenáře s nimi pochopitelně seznámíme. Nabízenou možnost vystoupit jsem s díky nevyužil, a to jednak vzhledem k pekelnému vedru a jednak mně všichni řečníci, od komunisty Filipa až po křesťanského demokrata Čarnogurského, mluvili z duše. Připojuji tedy jen těchto pár vět.

 

V šest večer U Kalicha


Nehrozí nám nic menšího než jaderný konflikt. Armády NATO kvantitativně i kvalitativně převyšují několikanásobně možnosti armád Ruska. To má jedinou možnost jak tento deficit vyrovnat. Jaderný arzenál. Dráždíme tedy medvěda, „nenápadně“ se k němu blížíme a doufáme, že nepoužije své zuby. Takového jednání se může dopustit jen idiot, a nebo, jak se ukazuje, nejeden demokraticky zvolený představitel úžasné západní civilizace s křesťansko-židovskými kořeny. Rozdíl mezi idiotem a předsedou vlády je jen ten, že idiot vystupuje jenom sám za sebe, kdežto občany demokraticky zvolený představitel zastupuje jen jiné idioty. Ne, nejde o voliče. Jde o ty, kteří mají skutečný vliv. Ti hrají své hry, kdy ke svým desítkám miliard přidávají další desítky miliard, a když takovou poctivou prací skládají korunku ke korunce, stanou se nakonec zcela po právu váženými občany mezi ovčany. Války se nevedou, aby snad někdo zvítězil, ale aby se vedly. Cílem války není vítězství, ale válka sama. Když se válčí, byznys jen kvete, HDP roste. Komu se taková hra nelíbí a navíc hledá spojitost mezi nesmyslným bohatstvím a nesmyslnou chudobou, je závistivec, komunista nebo agent Kremlu. Jak to bylo ve skutečnosti, si (ne)povíme po válce. V šest večer tam, kde se říkalo „U kalicha“.

PS: Nebylo by výhodnější uspořádat obdobu Norimberského procesu spíše před válkou než až po válce?


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde. Děkujeme!


Související články:

22 komentářů :

 1. obyčejny lid tedy vovce nema čas musi nakoupovat v kuplandu protože zitra nebude mit čas skonči vikend začina robota a čeka až bude sobota a bude kupland

  OdpovědětVymazat
 2. ...je třeba ukazovat ty psychopaty co válku chtějí.
  Propagace násilí pomocí kriminálek a tv přenosů z bojišť je na denním pořádku.
  Změna klimatu snad donutí z bojových jednotek
  reformovat záchranáře*

  OdpovědětVymazat
 3. 7:45 Je to u nás jednoduché.Naše vláda,ODS,TOP O9,ZELENÍ,KAVÁrENŠTÍ POVALEČI,HAVLOIDI,PRELÁTI v čele s Halíkem a završuje to zelený mozek Pavel s Langšádlovou,Štětinou ,Mitrofanovem a dalšími zrádci.No není jich na tak malou zemičku dost?

  OdpovědětVymazat
 4. A tak bylo vás tam asi pětašedesát, to je docela dobrý, ne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I kdyby,jako že ne,tak těch lidí tam bylo pořád víc,než v tý váší lejnolahvárenský cloace!

   Vymazat
 5. 10:25 Ty neumíš číst?

  OdpovědětVymazat
 6. Moc sem nechodím, ale od jisté doby jsem "vášnivým" čtenářem zdejšího lichváře, který nelení už v 6.06 sdělit zdejším obsah svého ranního hovna. Pak se jde ještě v 10.25 dosrat a své hovna zde rozmáznout. Tak lichvo, nesdělil jsi mi kolik procentíček bereš. Jako socka bych potřeboval nějaký tvůj těžce vydobytý produkt.
  Altman

  OdpovědětVymazat
 7. Sto komunistickych blbecku v milionove Praze. To je soudruzi uspech, ktery vejde do historie. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lejnosrku,připomínáš mi appendix v zánětu....ikdyž se vyoperuje a je malej,stejně smrdí a je plnej hoven....PŘESNĚ JAKO TY,HAVLOIDNÍ POTRATE!!!!

   Vymazat
 8. „PS: Nebylo by výhodnější uspořádat obdobu Norimberského procesu spíše před válkou než až po válce?“
  Zajímavá myšlenka, proces s válečnými štváči, je v zájmu občanů, kteří také válkou nejvíce trpí.
  I když se procesu asi nedočkáme, byl by potřebný soubor článků, vždy zaměřený na jednoho našeho českého štváče s výčtem jeho proválečných činů a projevů. To by mohlo lidem otevřít oči. P.K.

  OdpovědětVymazat
 9. Ne v pohodě, nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte, dřív nebo později se vám povede to NATO zlikvidovat, já vám věřím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. NATO je v hajzlu už teď a bez cizí pomoci!

   Vymazat
  2. Tak když myslíš...

   Vymazat
 10. luceren je na věšení taky dost a přidal bych tam toho blba 10:25

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V 10:25 jsem to psal já, za co bys mě chtěl věšet čéče?

   Vymazat
  2. 19:07 :-) jsi srandovní

   Vymazat
  3. ...Ale nápad je to dobrý - za kecy za krk.

   Vymazat
 11. Zde jsou audia ze sobotní demošky:
  http://www.halonoviny.cz/podcasts

  OdpovědětVymazat
 12. 2. rijna konci shemitah. Super shemitah. Valka se pripravuje. Nemame ani predstavu o zbranich z DARPA laboratori. A to nemluve o klimatickych zbranich. Dnes dalsi sedivy den a umele drzena oblacnost nad stredni a vychodni Evropou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-) poručíme větru dešti ...

   Vymazat
  2. No komanči o tom jen zpívali, ale ty emérický hovada to bohužel myslí vážně.

   Vymazat