Reklama

.

.

sobota 18. června 2016

Dobrá práce ukrajinských policistů

18. 6. 2016, Petr Ďoubalík, zdroj zde


Pozitivních zpráv ze současné Ukrajiny není mnoho, a tak tahle opravdu potěšila, ba co víc, rozesmála. 


Ve chvílích, kdy se omezenec (hrdina majdanu) Parasjuk rve s poslanci, v dutých hlavách ukrajinských "politiků" zraje zákon o kolaborantech, nepředvídatelné veletoče předvádí neřízená střela Naděžda, bajkami se buduje kult prezidenta (třeba o jeho statečných agentech, kteří dopadli gang lupičů benátských obrazů), tak současně konají svou každodenní práci ukrajinští policisté. A někdy velmi dobře a zkušeně (a se smyslem pro humor), jak dokládá zápis ze záporožské policejní stanice z 11. 6. tohoto roku.


Policejní hlídka v Záporoží byla povolána k bezejmennému psu, který v noci štěkal. Jak je napsáno ve zprávě, hlídka provedla se psem preventivní rozhovor, po kterém pes slíbil, že už nebude štěkat a byl propuštěn.
překlad pro Novou republiku: Ďouba

4 komentáře :

 1. V takových uměle rozesraných enklávách, s dosazenými loutkovými vládami zvenčí, je velmi těžké být policajtem, je-li člověk dospělý,prožil v dotčené enklávě kus života, má tam rodinu a rodiče a tak dále. Nesmí myslet a konat samostatně na základě svých zkušeností a myšlení, nýbrž jen a jen na rozkaz loutkových gaunerů, o nichž každý ví, že to gauneři jsou, že všechno je nesmyslné, pokrytecké a vylhané, ale každý musí nějak živit rodinu a - no neber to, když je to poměrně slušně zaplacené. Tak člověk navlečený do uniformy lže, vytváří pokrytecké protokoly, přičemž ale neví, jak se zachovat k opravdovým zločincům ve chvíli, kdy je zločin spáchán, protože musí napřed vyčkat, až mu nadřízení schválí postup -jestli totiž jde o zločin správný nebo nesprávný, protože od jisté doby účelové degenerace slušnosti, pořádku, normálních a obvyklých tradičních mravů, je realizována zvrácenost, rozlišující správné a pochvalné vraždy od nesprávných a zavrženíhodných. Proto taky i naše policie musela otálet při střelbě v Novém Brodě - aby neudělala chybu. Musela počkat na stanovisko nadřízených, a ti zase na stanovisko vyšších nadřízených, až úplně po ty nejvyšší, s nejvyššími zásluhami a platy, kteří během výkonu své funkce nikdy nezvednou prdel ze židle, neví, co je to zásah v terénu apod. Listují v papírech od ministrů - ti také nezvedají prdel ze židle, a ještě výš k EU - je to všude stejné. Samostatně myslet může snad jen lékař a hasič, proto také ještě lidi neumírají houfně, a sem tam některý ten oheň může být uhašen, dokud nenapáchá vyšší škody. Ale jinak nikdo samostatně konat nesmí. Učitelé ne, policajti ne, soudci ne, státní úředníci už vůbec ne - všude se musí vyčkat na stanovisko těch, kteří berou nejvyšší platy za nezvedání prdele ze židlí, a řeší případy koloběhem listin. Z těch čerpají pokyny pro použití v terénu, a když narazí při tom na zákon, který se zrovna nehodí pro daný případ, odloží se jeho řešení na tak dlouho, dokud se nevymyslí nový zákon, nebo alespoň prováděcí vyhláška. Proto také je to v zemích jako je naše, tak v prdeli. Všecko. Nikdo není přímo kompetentní věc řešit, ačkoliv má k tomu svěřenou moc, a současně nikdo není trestně ani hmotně odpovědný. A v tomhle svinčíku se bincají obyčejní občané, kteří, jen pokud se vůbec, ale vůbec nic nestane, co by museli nějak ve spolupráci se státními orgány řešit, dožijí se klidně i smrti, ale jenom možná. No a relativní klid mají bezdomvoci. Kdo odněkud něco bere jako plat, a něco má, nad tím visí soustavně damoklův meč, nějaké možné pozornosti orgánů, státních zákroků, pokut, a podobně. A od té doby je v prdeli. Na Ukrajině je nejspíš každý policajt hrdina od chvíle, kdy oblékl uniformu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě jsi zapomněl na neziskovky, které tady simulují "občanskou společnost" a nátlakem ovlivňují práci státního aparátu a směřují vše do slepé uličky.
   Většina občanů není organizována a proti organizacím je nikoliv v defenzivě, ale v apatii.
   Doufají, že to někdo zázrakem zastaví.
   PB

   Vymazat
 2. Toto napsat v JAR za vlady B.J. Vorstra (12:57), tak policie bude slzet smichem , nebot oni tvrdili, ze je 9 zpusobu jak vyslect predatora z kuze..

  Copak s vasimi prodejnymi "zakonodarnymi autoritami" neumite vyjebat, kdyz v mnoha zemich se to bezne dela ? (Jejich vzajemny nepotismus, kterym se stali vasimi predstavenymi zarucuje degeneraci.)
  Uvedomte si priority a budte poplatni pouze svedomi.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 3. Jé a koukám že to ořech i podepsal SABAKA ZB

  OdpovědětVymazat