Reklama

.

.

středa 1. června 2016

Erdogan vyzval Moskvu, aby neobětovala Turecko kvůli "chybě pilota"

1. 6. 2016    zdroj a původní zdroj
Ruské letadlo bylo tureckou stíhačkou sestřeleno v listopadu 2015 v důsledku "chyby pilota", prohlásil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Vyzval Vladimíra Putina, aby "neobětoval Turecko" kvůli této chybě a rozvíjel vztahy. Neupřesnil však, kdo konkrétně udělal chybu a v čem spočívala, poznamenává Hürriyet Daily News.

Turecký prezident připustil chybu v souvislosti s tím, že ruské letadlo bylo sestřeleno tureckou stíhačkou za porušení vzdušného prostoru země. Tento incident vyvolal v listopadu 2015 mohutnou roztržku mezi Moskvou a Ankarou, kvůli čemuž Rusko zavedlo proti Turecku řadu ekonomických sankcí, připomíná Hürriyet Daily News.

"Je možné se vážně zamyslet nad tím, že naše vztahy s panem Putinem se dostaly na současnou úroveň z úplně jiného pohledu, a že [Putin] obětoval Turecko v důsledku chyby nebo povinnosti pilota, cituje list tureckého prezidenta. Určitě musíme rozvíjet vztahy i při jejich návratu [na předchozí úroveň]".

Erdogan však prohlásil, že neví, jaký má být "první krok" při navazování vztahů. Prezident také neupřesnil, v čem chyba spočívala a zda byla udělána ruským či tureckým pilotem, konstatuje Hürriyet Daily News.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

38 komentářů :

 1. Dvere do EU sa pribuchli, snad aj Rusi budu dobri

  OdpovědětVymazat
 2. Dvere do EU sa pribuchli, snad aj Rusi budu dobri

  OdpovědětVymazat
 3. Chyba byla se s bavit s turkem v rukavičkách poté co opět ukázal co je zač.

  OdpovědětVymazat
 4. Je to jednoduché, omluvit se a zaplatit odškodnění. Víc Rusové nežádají.

  OdpovědětVymazat
 5. Jaká všivárna se skrývá za tím náhlým obratem o 180 stupňů??!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi ho kopnul už i Obáma

   Vymazat
  2. there's something rotten in the state of Denmark -- think over


   Vymazat
  3. correction por favor - turecku

   Vymazat
  4. jiri jirik1. června 2016 19:29
   jiri jirik1. června 2016 19:32
   Obdivuji, kolik řečí perfektně ovládáte. My blbečkové se alespoň přiučíme.

   Vymazat
  5. jiri jirik1. června 2016 19:29
   jiri jirik1. června 2016 19:32
   Obdivuji, kolik řečí perfektně ovládáte. My blbečkové se alespoň přiučíme.

   Vymazat
  6. jojo 21:47 ucit sa ucit sa ucit sa rikaval fucik a pak az ho chytili tak povesili na hak ze?

   Vymazat
  7. @21:47 jo nejaky ty sprache znam tak te muzu doucovat treba v urugvajstine nebo zulu ta by ti mohla jit!!!

   Vymazat
  8. Jsi koukam celej nejak mimo,to je citat od Lenina ty inteligente :-)

   Vymazat
  9. schmack41, fakt od lenina???a ten co ho povesili na hak byl kdo ty kokot!!!

   Vymazat
  10. vzdy se najde nejaky tupolev ktery skoci na kazdy spek ze 0:17ko?

   Vymazat
  11. Pan Erdogan čelí sionisticko-putlerovkým xindlům zcela sám! To on a nikdo jiný serval jařmo Dönmehu z tureckého lidu!

   Vymazat
  12. jiri jirik1. června 2016 21:57
   jiri jirik1. června 2016 22:03
   Neberte si toho zase moc, s tou výukou. Oceňuji Vaše postřehy z historie.

   Vymazat
  13. jak rikal ten slavny ucitel je treba sa ucit stale toz tak cinim i pro jine!!!
   no a cenim si ze mna ocenujete jsem strasne rad ze alespon jeden umi ocenit blizniho postrehy!!! hhh

   Vymazat
  14. to jiri jirik - zde jste mezi svejma,tady si triko honit nemusej.Přesto,nezapominejte,že prvnin stupeněm blbosti je pocit geniality.

   Vymazat
  15. @8:18 ano mam dobry pocit s genitalitou se kterou se vsak nehoni triko

   Vymazat
 6. Vypadá to, že s „Turkem“ došla trpělivost již „lautr“ všem. Dokonce i německý Spolkový sněm nyní schvaluje uznání genocidy Arménů (včetně „Milky“ Merkelové). Erdogan, zdá se, najednou netuší, kam se vrtnout.

  Rusové jsou celkem solidní stratégové. Ani bych se nedivil, kdyby s ním chvíli tu hru i hráli, i když myslím, že už raději vyzbrojí Kurdy stejně jako to dělají Američani.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak asi se bude ta budoucnost Turecka odvíjet.Už Kurdové cosi asi dostali a hned Turkovi šly k zemi dva vrtulníky....rozpad Osmanské říše začal dřív,než se stačila obnovit.

   Vymazat
 7. Nájdu ho ako Jaceňuka. V horskej chate so samopalom pri tele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jedná se o ověřenou zprávu ? já to totiž doposud z našich sračkometů neslyšel

   Vymazat
 8. Státy (a mezi nimi i Turecko), které deklarují, že na Blízkém východě mají společného nepřítele, v podobě IS(IL) a všech jeho tamních odnoží, přece na sebe v bojových operacích nestřílejí! Není důvod. A přece se to událo! A nebyla to nahodilost plynoucí třeba z nepřehledné vřavy.
  A proto to zločinné sestřelení ruského bitevníku ukazuje buď na verzi, že ty státy to jen tak lživě či pokrytecky prohlašují, a místo toho jsou na straně nepřítele, nebo se jejich představitelé úplně zbláznili, to když nechají své letectvo doslova číhat(!) na epizodní a neohrožující přelet přes (mini)kousek státní hranice. Či v těsné blízkosti té hranice, to pokud vůbec k němu došlo.
  Turkovi zbývá jediné. Omluvit se a Rusku nahradit všechny jím způsobené škody. To není obětováním Turecka, jen pokusem o jeho přivedení do společnosti, kde ještě panuje zlomek mezinárodního práva a úcty k těm druhým.
  Což obé mezitím stačily USA a jejich poskoci svými dobyvačnými agresemi vyvrátit i z kořenů.

  OdpovědětVymazat
 9. Rusové Erdogana potřebovali. Přes Turecko měl vézt plynovod pro jih Evropy, aby Rusové mohli vyšachovat nespolehlivé a nenasytné ukrajinské zloděje. Jenomže potom Erdogan vsadil na Saudsko - katarskou kartu. Dnes, když se představa trubek s katarským plynem pozvolna rozplývá, by mu ten ruský byl dobrý. Já chápu ruskou situaci. Ale jestli Putin vezme toho tureckýho hajzla na milost, má to u mne totálně pos...raný!

  OdpovědětVymazat
 10. Ale vždyť to letadlo sestřelili Američané. 2 AWACSy to sledovaly, dvě stíhačky čekaly 30 minut v záloze, až se budou Suchoje bez munice vracet, filmové štáby byly předem informovány, aby pád mohly natočit v přímém přenosu a Šedí vlci čekali na předem určených místech na případné katapultované piloty. Kdo pilotoval F 15, které to letadlo sestřelily, není vůbec podstatné. Všechno bylo upečeno v CIA? (v Rijádu? v Tel-Avivu?), schváleno v Bílém domě a provedeno. Erdogan a jeho bývalý premiér Davutoglu, který se týž den chlubil, že osobně dal příkaz k sestřelení, byli jen užiteční idioti (pardon, vykonavatelé) příkazu a spoléhali na to, že NATO je podrží. Taky hned běželi brečet do centrály NATO, že je to zlé Rusko vyprovokovalo k tomu, aby ten Suchoj sundali.Jak to dopadlo, viděl a vidí každý, kdo není líný hledat informace s spojit si souvislosti. JB.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, to jsou známá fakta, ale v politice selský rozum nefunguje a skutečná fakta nikoho nezajímají. Když je něco zelené na tom nezáleží z politického hlediska je to červené. Na skutečnost se v politice hledí až když si o ní politik nabije hubu, proto jsou všude na světě neustále války, protože Ti co mají ve společnosti řídící funkce jsou mimo skutečnost a mají nulovou schopnost něco dělat správně.

   Důvody proč to tak je, tak to by zabralo na několik tlustých knih od morálky a etiky ve společnosti, pak k výrobcům ideologií až k nezvládnutí překonání programů primitivních instinktů, zděděných ze zvířecí říše a pro říši lidí nepotřebných a dokonce škodících.

   Vymazat
 11. Erdogan je nevyzpytatelný s jediným cílem zřídit a vládnout chanátu.Jsou dva důvody proč zozehrává tuto kartu:
  ukázat západu,že když bude chtít tak se dohodne i s Putinem
  -nebo jej tlačí ekonomické problémy(vývoz do Ruska,likvidace turismu,nárůst nespokojenosti ve společnosti(i armády?)

  OdpovědětVymazat
 12. pre 21:24 plne suhlsim , ako by som to napisal ja ..pekny vecer ...

  OdpovědětVymazat
 13. Typnul bych si,ze v tech tureckych F-kach sedeli v kokpitu naci teplousi ASAF! Vzhledem k postrehu ze jsem se nesetkal s tim,ze Rusove maji zaznam komunikace mezi piloty tak oba meli prikaz na klid ve spojeni...Az toho zmrda Recepta SSaci naserou tak kapne bozskou a pak to praskne!Ty hovada to maji dost posrany u Rusaku po pruseru s ponorkou Kursk ale to letadlo navrch uz jim tolerovano urcite nebude! Ceka se jen na tu "bozkou " kapku aby pretekl okraj!Myslim,ze se jim pak promeni naka lod na ponorku chybou navgace nabehnutim na atol trcici ze dna anebo nabouraji do nakyho roxoru a udela jim z lode retro Titanic .Dekudlu anebo jak se ta mala krysa z Osmanie jmenuje se uz preventivne zdejchla nekam doprdele v domeni ze to prezije)))...

  OdpovědětVymazat
 14. ještě nejsou vánoce a Ježíšek je tady. To si ten kozo mr. myslí, že jsme jako ti jeho přátelé z Ameriky? Nás nerozpláče, když předvede nějaké to slovní sebemrskačství. Turkům už neteče do bot, Turci už stojí po krk ve sra.kách a jen proto, že jim kšeft s ISIS přestal vynášet a Rusové si nechali svých pět miliard dolarů, které utráceli každoročně v Turecku, tak si máme sednout všichni na pr..el před tímhle zločincem? ať odstoupí a omluví se, sedne na velblouda a jede ke svým chlebodárcům.

  OdpovědětVymazat
 15. Při sestřelení ruské stíhačky, jsem tipoval že Turecko toto zaplatí ztrátou své státnosti, Rusko bude dělat vše pro to aby došlo k rozštěpení nestabilního Turecka.Po rozpadu obsadí obě úžiny Bospor a Dardanely. To je to co děsí amíky.Proto ještě nějakou dobu budou Edrogana udržovat u vesla ale ta doba se mu velmi rychle krátí.Začal být přítěží, tak ho nakonec během příštího roku USA odstraní.

  OdpovědětVymazat
 16. Ono také schází kradená ropa i když její cena ještě není hrozivá.

  OdpovědětVymazat
 17. Pokud měl Pjakin pravdu, tak Erdogan měl správně vyzvat Moskvu, aby neobětovala Turecko kvůli chybě amerického pilota v americké stíhačce (z americké letecké základny v Turecku), kterou umístila do palebné pozice nad Sýrií u turecké hranice samotná americká armáda podle navigačních údajů, které dostala přímo od velení ruského letectva v Sýrii. Chápu, že se Erdoganovi nelíbí role obětního beránka, když o akci byl informován Američany pouze odvolaný premiér Davutoglu. přitom generál tureckého letectva, který jediný měl informace o celé této americké akci, tak ten generál je už po smrti. Prý se zasebevraždil hned po události.

  OdpovědětVymazat